PDA

View Full Version : Etapa 19 : Ceahlaul - Politehnica Iasi



m8k
4th December 2006, 16:12
Vineri 8 decembrie
Ceahlaul - Politehnica Iasi (18,00, Telesport)

noir_desir
4th December 2006, 19:53
1 solist, din pacate. Bate Ceahlaul cu 2-1.

Cipus
4th December 2006, 21:21
derby-ul suferintei, din pacate cel putin una din cele 2 echipe ne va parasi la vara. Tare mi-e teama ca problemele financiare vor cauza naufragierea lui Poli. Sa vedem din iarna ce se va mai intampla. Sigur ca lotul trebuie intarit insa nu sunt bani si nici vreun jucator de valoare care sa fie vandut nu prea exista (nici Balba mai mult de 300 nu merita, degeaba cer 600 ca nu face banii). Deocamdata victorie Ceahlaul cu 1-0, revansa fata de meciul tur nu-i asa?

crissis
4th December 2006, 22:09
Meci foarte greu pentru Poli Iasi
Gazdele sunt favorite in acest meci si desi nu imi place trebuie sa spun ca pronosticul partidei va fi 1

hamsterutz
5th December 2006, 00:25
1 clar cu 100 de motive :)

YoYoyOi
5th December 2006, 00:50
cistiga Ceahlaul

Lauryca
6th December 2006, 07:17
Eu cred ca va iesi cu X. 0-0 anost si fara spectacol..

Sergio_D
6th December 2006, 15:16
Tot la un egal ma gandeam si eu...
Nu prea vad eu pe Ceahlaul sa bata Iasiul... Nu stiu... zic: 1-1 :rolleyes:

B0gdaaaN
6th December 2006, 15:25
la cat de jalnic jucam zic ca o sa se termine 1x....ar fi o mare minune sa castigam

sabu
6th December 2006, 19:57
egal sau castiga iasiul

Cipus
7th December 2006, 02:33
Doicaru n-a mai inscris de mult, de cand s-au accidentat Purica si Costel Ilie Ceahlaul n-a mai jucat nimic, cam de la meciul cu Poli Timisoara asa. E cazul sa castige sa fie concurenta si mai mare la retrogradare. Numai asa echipele noastre vor juca fotbal, cand au securea deasupra capului

crissis
7th December 2006, 03:01
Un egal cu Ceahlaul sau chiar o victorie ar mai destinde atmosfera de la echipa.
Forza POLI IASI

noir_desir
7th December 2006, 12:33
Un egal cu Ceahlaul sau chiar o victorie ar mai destinde atmosfera de la echipa.
Forza POLI IASI

Nu cred ca un egal ar mai detensiona atmosfera de la club... Doar o victorie, ceea ce e putin probabil.
In orice caz, pe mine nu ma intereseaza atat de mult rezultatul meciului cu Ceahlaul, ci sa vina bani la echipa, macar acum de sarbatori, pt. achizitionarea a 4-5 jucatori. Doar asa putem spera la un reviriment in retur; altfel, B-ul ne mananca!

the lion king
7th December 2006, 12:56
sincer,as vrea un egal.

Zauri
7th December 2006, 19:06
http://www.gsptv.ro/index/id/1375 E incredibil.De asta nu sunt rezultate la echipa.Pt ca cel mai bine platit om din club e antrenorul...masina placata cu aur De ce va mai plangeti ca nu sunt bani???Balba si-a placat masina cu aur antrenorul la fel..

B0gdaaaN
7th December 2006, 22:16
http://www.gsptv.ro/index/id/1375 E incredibil.De asta nu sunt rezultate la echipa.Pt ca cel mai bine platit om din club e antrenorul...masina placata cu aur De ce va mai plangeti ca nu sunt bani???Balba si-a placat masina cu aur antrenorul la fel..

atat masina lui Balba cat si a lui Ionut Popa sunt facute GRATIS de un prieten a lui Balba pentru reclama firmei sale de tunning auto

suporter_iasi
8th December 2006, 13:01
Ceahlaul - Poli Iasi=2
Nici una dintre echipe nu a mai castigat de 6 etape incoace dar sper sa castige Poli Iasi:)

Cipus
8th December 2006, 14:15
Ceahlaul nu vad cum ar putea sa inscrie, decat din suturi de la distanta. Daca reintra Purica e bine poate va reusi, sau din corner Alistar sau in cel mai rau caz din penalty

Lauryca
8th December 2006, 18:07
Gol in minutul 7. Onofras parca a marcat. Eu tot X zic ca se termina.

fc_vaslui
8th December 2006, 18:14
hmm oare bate iasu' ?1-1 final :ok:

starsteel
8th December 2006, 19:33
GOOOLLLLLL Iasiul! Asta e scorul care imi place......Pinalty inchiriaza caleasca de la Palatul Buckingham pt. Nasu ca se ingroasa gluma./hello

cosimo1
8th December 2006, 19:35
si pt.ceahlaul se anunta o iarna foarte grea

crissis
8th December 2006, 19:35
0-2 /hello

noir_desir
8th December 2006, 19:36
Bravo Poli! De cand am astept sa spun asta!... :D

starsteel
8th December 2006, 19:37
0-3! /hello

noir_desir
8th December 2006, 19:38
0-3! E de bine, e de rau? :ok:

cosimo1
8th December 2006, 19:38
sa vedem de cine se va mai lua stefan,ar trebui sa se ia de echipa lui

starsteel
8th December 2006, 19:39
0-4! /hello Bine Pinalty!

arfel
8th December 2006, 19:39
In Sfarsit..gooooooooooooollllllllllllll 4-0 :)))

cosimo1
8th December 2006, 19:39
4-0 pt iasi 3 goluri in 5 minute

crissis
8th December 2006, 19:39
0-3/hello
Forta POLI IASI

noir_desir
8th December 2006, 19:40
0-4! Incredibil! :D

Cipus
8th December 2006, 19:40
s-a dus Ceahlaul, am zis ca nu poate sa inscrie, din pacate a primit 2 deocamdata, si Ceahlaul se indreapta cu pasi mari spre liga 2

Andutzu
8th December 2006, 19:41
wow 4-0 !

B0gdaaaN
8th December 2006, 19:42
spectacol....nu credeam intr`o victorie....nu imi vine sa cred ca e 4-0 pentru noi....sper sa se mai linisteasca apele la echipa

crissis
8th December 2006, 19:42
Aceasta victorie cu dedicatie pentru toti cei care ne vedeau deja in liga a doua.
0-4 /hello
Bravo Poli Iasi
Bravo Ionut Popa

Andutzu
8th December 2006, 19:43
asta e sfarsitul lui florin marin...

starsteel
8th December 2006, 19:44
Anunt! "Echipa extrem de slaba condusa de o plaga a fotbalului romanesc (Pinalty) nu mai avem nevoie de antrenor deacum incolo toate meciurile se joaca in culise."

crissis
8th December 2006, 19:50
Nesperat dar totusi adevarat Poli Iasi incheie anul cu o victorie superba la Piatra Neamt.
Felicitari Poli Iasi

fc_vaslui
8th December 2006, 19:51
bv iasu' :o: ....fortza moldova :yeah:

relansat
8th December 2006, 20:08
Hai sa ne felicitam intre noi moldovenii :)

cip_81
8th December 2006, 20:16
Felicitari lui Poli Iasi.

Apropo, nu pe acest stadion echipa care a ajuns fraudulos pe locul 2 a scos un egal pe cat de norocos, pe atat de nemeritat?

resita
8th December 2006, 20:17
0-4 :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o: :o:

YoYoyOi
8th December 2006, 20:30
:shock: 0-4?!?!?!?!?!?

TaciAcolo
8th December 2006, 20:31
blat

fc_vaslui
8th December 2006, 20:32
as fi vrut sa ii bateti pe cei de la urziceni si sa fi luat bataie acuma de la ceahlaul era mai bine :headbang:

YoYoyOi
8th December 2006, 20:34
A fost pe bune meciul asta?:hmm:

noir_desir
8th December 2006, 20:36
A fost blat, aveti dreptate. Adevarul e ca avem asa de multi bani incat am zis sa punem de-un mic blat cu jucatorii Ceahlaului/Pinalti/Serea etc...

TaciAcolo
8th December 2006, 20:37
ati cumparat portarii de la pinalty:ras-plans: ...cum draq sa o comita in halu ala :happy

starsteel
8th December 2006, 20:39
Felicitari lui Poli Iasi.

Apropo, nu pe acest stadion echipa care a ajuns fraudulos pe locul 2 a scos un egal pe cat de norocos, pe atat de nemeritat?
Pe acest stadion a fost meciul ala de antologie pe care se hotarasera militienii de la frf&lpf sa-l sanctioneze.....pana la urma s-a anulat sanctionarea cica nu e etic ca militienii sa se penalizeze intre ei.:no: Etic...militie :thinkso:

tu26dor
8th December 2006, 20:44
imi pare rau sincer de ceahlaul. felicitari iasului. trebuiau sa-si revina odata si odata. nu mi-a picat prea bine ca si-au revenit chiar la piatra neamt dar... asta e... bravo lor. chiar ma bucur pt. ei.
pt. ceahlaul deocamdata e clar. daca nu vor aduce un om care sa aiba curaj sa-si asume responsabilitaeta sa traga la poarta nu au nici o sansa in liga I. si sincer e pacat de ei... pacat de banii care s-au investit in baza sportiva de la patra neamt.
totusi am am convingerea ca ceahlaul va gasi solutii pana la urma si va reusi sa se salveze de la retrogradare.
cat despre iasi, vor termina in primele 8-9 echipe.

TaciAcolo
8th December 2006, 20:47
iasiul si ceahlaul retrogradeaza :P de departe printre cele mai slabe poate uta si jiul sa le intreaca:)

dede
8th December 2006, 20:49
:o:
lool...0-4...
ceahlau' nu mai are mult pana in liga a 2-a...

noir_desir
8th December 2006, 20:51
imi pare rau sincer de ceahlaul. felicitari iasului. trebuiau sa-si revina odata si odata. nu mi-a picat prea bine ca si-au revenit chiar la piatra neamt dar... asta e... bravo lor. chiar ma bucur pt. ei.
pt. ceahlaul deocamdata e clar. daca nu vor aduce un om care sa aiba curaj sa-si asume responsabilitaeta sa traga la poarta nu au nici o sansa in liga I. si sincer e pacat de ei... pacat de banii care s-au investit in baza sportiva de la patra neamt.
totusi am am convingerea ca ceahlaul va gasi solutii pana la urma si va reusi sa se salveze de la retrogradare.
cat despre iasi, vor termina in primele 8-9 echipe.

Cam naspa pentru tine... cu un ochi razi si cu un ochi plangi...
Oricum, sper ca Ceahlaul sa nu retrogradeze si sa se trezeasca pana la reluarea campionatului. Cat despre ultima fraza, sa dea domnul sa ai dreptate! :D

crissis
8th December 2006, 20:51
blat

:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: Frustratule esti penibil
Duminica va da Dinamo un 3-0 si va scoate fotbalul din cap si la finalul campionatului alaturi de Jiul o sa va duce-ti in liga a doua acolo unde va este locul

pif
8th December 2006, 20:54
Poate are panduri un retur fabulos si pica unde le e locul de drept liga 2 numai dati iar goluri de cacaua si din ofside ca cel din giulesti unde va dat domnu 1 punct dar sper sa ramaneti fara sarb si iordache si va duceti acolo unde trebuia sa jucati acum .A doua oara numai are cui sa nu daie licenta ca sa ramaneti din nou in liga 1.

codrind
8th December 2006, 20:56
iasiul si ceahlaul retrogradeaza :P de departe printre cele mai slabe poate uta si jiul sa le intreaca:)

Indiferent ce se spune.... oltenii tot olteni "rămâne" ! ;)

Adică : CU GHEARA-N gât! :ciocan:

*Coco*
8th December 2006, 20:58
Poate are panduri un retur fabulos si pica unde le e locul de drept liga 2 numai dati iar goluri de cacaua si din ofside ca cel din giulesti unde va dat domnu 1 punct dar sper sa ramaneti fara sarb si iordache si va duceti acolo unde trebuia sa jucati acum .A doua oara numai are cui sa nu daie licenta ca sa ramaneti din nou in liga 1.

Dute ma si manca coricove ca la ora asta mananci kkt!!
Sa plece si Vranjkovic si Iordache si ce ca Pandurii tot au echipa da ce sa stie un moldovean frustrat de la Iasi care ei au batut pe Pandurii la iasi cu 2 penaltyuri inexistente de al 2 sa nu mai zic ca era la 2 metri in afara careului si alde Salomir da penalty

danpuric78
8th December 2006, 21:01
Cu Flocea pe banca ceahlaul nu a cstigat nici un punct si a inscris un singur gol!!!!!!!!.
A adus echipa la -10 dupa ce moldovan o lasase la + 1.
Cred ca stefan s-a ticnit cand a facut mutarea asta.

pif
8th December 2006, 21:02
Atata timp cat a dat pen arbitru a fost asa ca mai taci frustatule sa vad ce face ti voi cu steaua daca scoateti macar 1 punct e posibil ca vine dupa champion league care e f obositoare dupa cum zic ei or vedea la anul si alte echipe daca e asa sau nu.

TaciAcolo
8th December 2006, 21:02
vine returu coco si ii rupem la tg-jiu ;)

CrAzY92
8th December 2006, 21:49
gg POli iasi ati revenit vad ca :D

Lauryca
8th December 2006, 21:55
Indiferent ce se spune.... oltenii tot olteni "rămâne" ! ;)

Adică : CU GHEARA-N gât! :ciocan:

Bine spus!! Uitati aici o persoana cu un limbaj de WC, care vine si încarca threadurile aiurea cu ineptii oltenesti. Speram ca macar la un meci între doua formatii moldovene sa ne scutesti.:jerk: :no: :rosu:


Dute ma si manca coricove ca la ora asta mananci kkt!!
Sa plece si Vranjkovic si Iordache si ce ca Pandurii tot au echipa da ce sa stie un moldovean frustrat de la Iasi care ei au batut pe Pandurii la iasi cu 2 penaltyuri inexistente de al 2 sa nu mai zic ca era la 2 metri in afara careului si alde Salomir da penalty

boni2204
8th December 2006, 22:03
Dute ma si manca coricove ca la ora asta mananci kkt!!
Sa plece si Vranjkovic si Iordache si ce ca Pandurii tot au echipa da ce sa stie un moldovean frustrat de la Iasi care ei au batut pe Pandurii la iasi cu 2 penaltyuri inexistente de al 2 sa nu mai zic ca era la 2 metri in afara careului si alde Salomir da penalty

vezi ma de traba ta cu pandurii ca la iasi ati stat cu autobaza in poarta ca sa parafrazez pe un anume conducator.
asa ca ciocu mic, voi trebuia sa jucati doar amicale cu echipe de liga1.:evil: :evil: :evil:
vad ca ai o problema cu poli iasi ca numai pe aici postezi mesaje etapa de etapa. te doare pe tine de meciurile lui poli de parca ai fi suporter,parca pandurii joaca cu dinamo.:ok:

GeKuRA
8th December 2006, 22:44
ne-am scos oleak ;) :ok:


FORZA POLI !!!

maonel
8th December 2006, 23:01
miroase a praz pe aici!!!!!!!!!!scoateti afara olteanu

Zauri
8th December 2006, 23:06
0-4 ??Hmmm....Frumoasa revenire la viata

poliis
8th December 2006, 23:12
Cu Flocea pe banca ceahlaul nu a cstigat nici un punct si a inscris un singur gol!!!!!!!!.
A adus echipa la -10 dupa ce moldovan o lasase la + 1.
Cred ca stefan s-a ticnit cand a facut mutarea asta.

a vrut un soc la echipa :D


iasiul si ceahlaul retrogradeaza :P de departe printre cele mai slabe poate uta si jiul sa le intreaca:)
vorbesti de parca pandurii si craiova au vreo 15 puncte in fata noastra

crissis
8th December 2006, 23:13
miroase a praz pe aici!!!!!!!!!!scoateti afara olteanu

Ignora-l se va plictisi de propria inteligenta si va pleca singur de aici .
Sa speram ca aceasta victorie va aduce linistea la echipa

proVaslui
9th December 2006, 00:34
Felicitari Poli, sper ca ati revenit pe linia de plutire. :ok:

B0gdaaaN
9th December 2006, 09:18
Felicitari Poli, sper ca ati revenit pe linia de plutire. :ok:

multumim si la cat mai multe victorii pentru POLI IASI cat si pt Fc Vaslui in retur :ok: ....felicitari pentru victoria de la Arad

bazz
9th December 2006, 10:31
In sfarsit o victorie...e f buna pt ca o sa fie cat de cat liniste in vacantza de iarna!oricum tot o echipa slaba ramanem trebuiesc adusi cel putzin 4 jucatori de valoare.
Felicitari baietzilor si sarbatori fericite!

GS
12th December 2006, 08:05
In sfarsit o victorie...e f buna pt ca o sa fie cat de cat liniste in vacantza de iarna!oricum tot o echipa slaba ramanem trebuiesc adusi cel putzin 4 jucatori de valoare.
Felicitari baietzilor si sarbatori fericite!

liniste pe mortii lor de politicieni !!! noroc de Popa ca altfel .... :|

numai jocuri politice ca ce plm doar se apropie alegerile !!! stai sa vezi anul asta merge prost Poli !!! la anu sa vezi bani ce vin la poli si ce echipa vom avea ... ca nah in 2008 iar alegeri si care mai de care o sa vrea sa iasa in fata ... mortii lor de politicieni !!!!

**** POLITICA !!! **** FOTBALUL MODERN !!! **** JANDARMERIA !!!

si ... **** TARANILOR DE STELISTI DIN LESPEZI !!!! cei mai tari cu caramizi si rangi .. in tren ... 50 pe 10 .... pacat ca fugeau ca niste fetite !!!