PDA

View Full Version : 18. Slavko Perovic



Leo
1st July 2019, 14:39
Nascut: 9 iunie 1989 (varsta 30 de ani), Kragujevac, Serbia
Inaltime: 1,86 m

Slavko Perovic este un atacant masiv, are 186 de centimetri, si poate evolua oriunde in fata. Si ca extrema, dar si varf impins. Lansat in fotbalul adevarat de Steaua Rosie Belgrad, sezon in care a avut si cea mai buna cota internationala 1,75 milioane de euro, atacantul a evoluat in ultimii ani constant in Turcia, dar si cota i-a scazut cu un milion de euro. Sezonul recent incheiat, Perovic a jucat pentru Istanbulspor, in Liga 1 (a doua liga a campionatului), pentru care a punctat de cinci ori, iar echipa s-a clasat la final pe locul 11.

''Sunt material sarbesc. Pitbull! Acum, ca sunt ,<caine>, musc din rivali. Noi, in Serbia, am fost obisnuiti cu greutatile, stim ca e dificil sa-ti castigi painea. Nimic nu ti se ofera gratis sau pe ochi frumosi. Voi incerca sa arat ca sunt feroce pe teren, ca sunt bataios, ca sa ajut Dinamo”. Orice atacant isi doreste sa fie golgeter, chiar daca nu o declara. Si eu vreau sa fiu cel mai bun, vreau sa dau cate goluri voi putea. Dar eu am avut si multe assist-uri pe unde am fost. Nu sunt disperat sa marchez eu, sa ies in fata, sa ma dau mare, sunt foarte altruist. Fiindca viata iti intoarce serviciul. Fiecare varf vrea sa dea 15-20-25 de goluri, insa ma implineste sa inving''.

Leo
29th July 2019, 15:18
Se pare ca jucatorul sarb are probleme la inima.
Jucatorul a fost adus pe filiera Balanescu – la fel ca si celelalte achizitii din aceasta vara, a fost angajat, legitimat in graba, dar medicul Liviu Batineanu, patit dupa drama lui Ekeng, de acum 3 ani, a insistat ca atacantul sa mai faca un control suplimentar, amanuntit, la cardiologie. Acolo i s-ar fi descoperit problemele cardiace.
Pana la urma, el si-a reziliat contractul cu Dinamo si a primit doua salarii compensatorii, aproximativ 20 000 de euro, anunta Fanatik.

Capitanu.Burcea
29th July 2019, 18:05
Sa vedeti pupi'limbism la dom presedinte de acum incolo, ca sa recupereze prejudiciul stapanului sau de la Rin. Doamne, nu am crezut ca acest paharnic poate fi asa ne-no-ro-cit!

Leo
25th August 2020, 11:56
A plecat liber de contract.