PDA

View Full Version : Preliminarii Euro 2020



Pages : [1] 2

JJ
19th March 2019, 23:30
Cum de joi incep calificarile, am zis sa fac topicul asta.
Pe langa Suedia-Romania, meciuri interesante:
prima etapa (joi-sambata):
Austria-Polonia
Slovacia-Ungaria
Belgia-Rusia
Bulgaria-Muntenegru
Spania-Norvegia
Portugalia-Ucraina
Anglia-Cehia
A doua etapa (duminica-marti)
Ungaria-Croatia
Tara Galilor-Slovacia
Bosnia-Grecia
Elvetia-Danemarca
Norvegia-Suedia
Portugalia-Serbia
Olanda-Germania

Norvegienii si portughezii au meciuri cu cei mai grei adversari la trei zile distanta. Si bineinteles, nemtii au o revansa de luat in fata Olandei... daca or putea.

JJ
21st March 2019, 22:20
Primul meci si prima surpriza: Kazahstan spulbera Scotia cu 3-0!

delaparis
21st March 2019, 22:40
E surpriza?

delaparis
21st March 2019, 22:53
Si ca sa fac consecutive una dupa alta :D avem meci interesant acum Belgia - Rusia arbitrat de Hategan.
Belgia nr 1 mondial ;)

delaparis
22nd March 2019, 01:00
Croatia - Azerbaidjan 2-1
Austria - Polonia 0-1
Macedonia - Letonia 3-1
Slovacia - Ungaria 2-0
Belgia - Rusia 3-1
Israel - Slovenia 1-1
Olanda - Belarus 4-0
Irlanda de Nord - Estonia 2-0

YoNuTzz
22nd March 2019, 10:47
citisem undeva ca pentru a prinde play-off-ul, trebuie ca echipele de sub noi in Nations League, de la locul 33 in jos, sa nu se califice direct la Euro...

si ar fi cateva pericole: Muntenegru, Grecia, Slovenia...

JJ
22nd March 2019, 20:53
De ce ar trece mai repede Muntenegru de bulgari si cehi decat noi de suedezi si norvegieni? Sau cum ar putea trece grecii de ai lui Dzeko?

...si bulgarii abia scot un 1-1 acasa cu Muntenegru. :))

delaparis
22nd March 2019, 22:43
Incepe Moldova - Franta :)

Leo
22nd March 2019, 22:50
Am pus 2 si 3+

YoNuTzz
22nd March 2019, 23:42
De ce ar trece mai repede Muntenegru de bulgari si cehi decat noi de suedezi si norvegieni? Sau cum ar putea trece grecii de ai lui Dzeko?

...si bulgarii abia scot un 1-1 acasa cu Muntenegru. :))

eu spun ca din atatea echipe de sub locul 32, se poate gasi una care sa termine pe 2...

YoNuTzz
23rd March 2019, 00:44
mda..am pus si eu un pariu dupa ceva vreme...instant m-au scos portughezii :))

JJ
23rd March 2019, 00:47
eu spun ca din atatea echipe de sub locul 32, se poate gasi una care sa termine pe 2...
Mda, muntenegrenii par chiar favoriti dupa meciurile de azi. :)

iulian_1976
24th March 2019, 03:19
Peste 4 ani cred ca ne calificam vine generatia actuala Under 21 nu o sa conteze atat antrenorul numai sa fie unul mediu de bun simt.

Ar fi avut sanse si garnitura actuala cu Pascanu si Florin Stefan titulari langa Sapunaru, nu si-a dat sanse Contra, numai eu stiam ca vom juca cu Suedia si Norvegia :)

Inca ceva de remarcat cu Danemarca am facut 2:2 cu Deac si Tucudean, titulari de drept Chipciu, Stanciu etc

YoNuTzz
24th March 2019, 22:23
Mda, muntenegrenii par chiar favoriti dupa meciurile de azi. :)

si slovenia are sanse in grupa aia patetica cu polonia, israel, austria..

austria deja sunt cam out..au 0/6

ps - vai de vice-campioana mondiala...

delaparis
24th March 2019, 23:37
Olanda e condusa acasa de Germania cu 2-0

YoNuTzz
24th March 2019, 23:43
Olanda e condusa acasa de Germania cu 2-0

si Germania are un prim 11 dubios...vedetele Gundogan si Reus pe banca...Draxler nici macar in lot...

YoNuTzz
25th March 2019, 00:35
dar fix ce spuneam...Gundogan si Reus au intrat pe final si au adus victoria Germaniei...
nu ma asteptam ca Olanda sa piarda acasa azi...

JJ
25th March 2019, 00:56
Gündogan si Reuss? Zi mai bine Nico Schulz si Gnabry.
Grupa Croatiei pare free for all... Iar in grupa polonezilor se bat mai toti pe locul doi. Rusii au facut instructie cu cazahii si par sa-si fi acontat deja locul doi.

delaparis
25th March 2019, 22:16
Dupa infrangerea acasa contra Franta, Moldova a mai incasat un 4-0 in Turcia.

Vor urma
Muntenegru - Anglia
Portugalia - Serbia
Franta - Islanda

YoNuTzz
25th March 2019, 23:14
e cam nasoala de Portugalia daca incep cu 1/6, si ambele meciuri acasa cu contra-candidatele...

El Pistolero
25th March 2019, 23:22
Ronaldo a ieșit accidentat, se îngroașă gluma. Dacă nu câștiga azi vor tremura serios pentru calificare.

YoNuTzz
25th March 2019, 23:49
oricum se vor califica in acel play-off...

probabil vor pica cu o echipa din urna C, ajunsa acolo sa umple locurile libere...

ptr Juve e nasol rau in schimb..

JJ
26th March 2019, 00:44
Si Portugalia ramane cu doua puncte in grupa pana la toamna. Cat pe-aci sa ia si luxemburghezii un egal, Ucraina a marcat in min. 93 golul victoriei.
Kosovo-Bulgaria 1-1, intr-o partida dominata de kosovari.
Anglia are golaveraj 10-1 dupa doua meciuri. :o: Franta "doar" 8-1. :D

delaparis
26th March 2019, 00:57
La ce grupa are Franta ar fi un esec sa nu termine cu 100% victorii

YoNuTzz
26th March 2019, 01:23
La ce grupa are Franta ar fi un esec sa nu termine cu 100% victorii

Anglia are grupa la fel de simpla...poate si mai simpla...

iulian_1976
26th March 2019, 02:22
A fost surpriza Ungaria:Croatia doar din rezumat cu crampoane pe tibie si picioare in gura de ambele parti, nici un rosu a lasat arbitrul jocul ...liber.

Olanda:Germania, germanii au venit cu alti jucatori in atac, Olanda pe faza ofensiva ok, pe defensiva cam ca Romania.

JJ
27th March 2019, 00:41
3-0 era in minutul 80, 3-0! Idiotii dracu! Cretini *******i! :headbang:

iulian_1976
27th March 2019, 01:09
Grupa Romaniei este clara Spania si Suedia apoi Norvegia si Romania se lupta ptr locul 3 din ce am inteles ar fi un loc de araj, personal nu cred ca putem bate echipele astea in deplasare, acasa poate Norvegia, nici acolo nu as baga mana in foc.

YoNuTzz
27th March 2019, 01:17
Deci Elvetia avea 3-0 min 84 si a facut 3-3
Norvegia avea 2-0, a luat golul de 2-3 min 91 si cumva a egalat in 97

what the actual fuck..

Si Bosnia au fost prosti rau..aveau 2-0 acasa cu grecii, in meci f important ptr locul 2, si s-a terminat 2-2...

iulian_1976
27th March 2019, 01:32
Norvegia si Suedia isi cunosc jocul unul alteia, totusi Suedia de departe sunt peste norvegieni, joaca pe jos, au circulatie a mingii, deplasare, au si jucatori, antrenori.
Au pus probleme Frantei, Italiei, la CM au cazut fizic la un moment dat din ce imi amintesc cu Anglia dupa ce au trecut de grupe....

Norvegienii joaca din elan si multe mingi pe sus in careul advers si din pacate cam le nimeresc, prevad meciuri de vis pentru Contra&comp.

JJ
8th June 2019, 00:59
Socul serii - Ucraina-Serbia 5-0!
In A Cehia e prima care castiga in afara meciurilor cu Anglia. N-a lipsit mult sa se termine si meciul ala cu Bulgaria egal.
Iar in D Danemarca da pe pere ce-a luat pe mere, egalul asta anunta ca si Irlanda se lupta pentru calificare in grupa aia.
Maine cap de afis Turcia-Franta.

Lordul
8th June 2019, 01:01
cum o fi castigat ucrainenii cu 5-0 chiar nu imi explic , echipa Serbiei s-a prabusita

delaparis
8th June 2019, 21:56
In grupa Frantei Moldova a castigat cu 1-0 contra Andora la Chisinau. Moldovenii au jucat in 10 a doua repriza dupa cartonas rosu luat de Ionita :)

YoNuTzz
8th June 2019, 23:30
wow...turcia - franta deja 2-0...

asta in conditiile in care la echipele mari din Turcia, nu prea joaca nici un turc :))

delaparis
8th June 2019, 23:43
Franta nu joaca nimic. Mbappe si Pogba au uitat fotbalul iar la mijloc Matuidi, incredibil, joaca la pas. Daca vor in vacanta trebuia sa o spuna inainte de meci

milanezu
9th June 2019, 00:26
cui sa spuna?
tie?

iulian_1976
9th June 2019, 00:32
Franta nu joaca nimic. Mbappe si Pogba au uitat fotbalul iar la mijloc Matuidi, incredibil, joaca la pas. Daca vor in vacanta trebuia sa o spuna inainte de meci

Poate ca asta este valoarea lor :D
Nu-ti iese tot timpul 2 goluri dintr-un corner si o lovitura libera.

In plus se intalnesc turcii cu africanii din nord un rezultat oarecum normal.:)

delaparis
9th June 2019, 00:33
cui sa spuna?
tie?
Noua :D

Sa spuna clar lui Deschamps ca sunt terminati de oboseala si sa lase locul altora cu ambitie. Turcia e echipa de batut chiar cu rezervele rezervelor franceze. Lesinatii astia de azi pierdeau si contra Wallis si Futuna.


Poate ca asta este valoarea lor :D
Nu-ti iese tot timpul 2 goluri dintr-un corner si o lovitura libera.

In plus se intalnesc turcii cu africanii din nord un rezultat oarecum normal.:)

Franta joca bine numai in finale CM :D

JJ
9th June 2019, 01:03
Interesant rezultat asta al Frantei. Cum islandezii au batut Albania, Islanda-Turcia de marti devine derby-ul grupei.
Italienii au batut surprinzator de lejer Grecia la Atena, iar Bosnia a pierdut in Finlanda.

miril
9th June 2019, 01:12
Italienii au jucat excelent, grecii, mediocrii. Daca nu era Lloris Franta putea pierde cu cinci-sase zero. Aparare, catastrofala, mijlocul si atacul, inexistenti. Turcii, foarte buni, au jucat fara greseala. Echipa tanara, dornica de afirmare.

delaparis
9th June 2019, 01:15
Franta 0 suturi pe poarta. Nu s-a mai intamplat asta de 10 ani se pare.
Pt calificare nu cred ca vor fi probleme dar devine preocupant deoarece este egalitate intre Turcia, Islanda si Franta. Franta are meci retur de jucat in Islanda si acolo o sa fie complicat.

Lordul
9th June 2019, 01:25
Franta adusa de Turcia cu picioarele pe pamant

delaparis
9th June 2019, 01:26
Daca nu era Lloris Franta putea pierde cu cinci-sase zero.
Ca de obicei era sa zic. Lloris a ajutat Franta in cariera sa cum nimeni altul in istoria fotbalului francez ca portar. El i-a calificat in finala euro 2016, el a salvat echipa de multe ori de la dezastru, el a fost prezent si anul trecut in sferturi, semi etc ... a permis Frantei sa fie in finala acolo iar.
Azi a fost singurul care a jucat meciul asta la francezi.

YoNuTzz
9th June 2019, 01:26
oricum, Franta si cu Belgia raman principalele favorite la Euro 2020.
Nu cred ca tb luat prea in serios meciul asta...

E fix dupa sezonul competitional.
Se stie ca merg 2 din grupa la Euro...
Apoi daca cumva nu termini pe 1/2, mai ai play-off in Nations League...etc...

delaparis
9th June 2019, 01:45
Pe mine Mbappe ma preocupa. Vom avea ocazia sa revenim deoarece e un geniu dar deja da semne ca i se urca la cap. Sper sa nu moara speranta.

milanezu
9th June 2019, 03:43
turcii parca au jucat cu moldova.
absolut rusinoasa prestanta magrebienilor.

miril
9th June 2019, 11:07
Corect! Mbappe incerca lucruri de unul singur. Nu mai e jucatorul de anul trecuut.

Johnny D
9th June 2019, 13:44
Tu-ti Franta maa-tii, cu superatacantii tai blatisti cu tot!:headbang:

Hingherul
9th June 2019, 13:52
Iar chitai de foame? :))

JJ
11th June 2019, 00:46
Singura surpriza de azi, Kosovo bate in Bulgaria si intra serios in carti pentru calificare. Pe 7 septembrie e derby-ul pt. locul doi cu Cehia. In grupa B, momentan e Luxemburg-ul pe loc calificant. :D
Austria intoarce si castiga cu 4-1 in Macedonia. Scorul zilei il face Slovenia - 4-0 in Letonia.
Maine sunt iar cateva meciuri interesante, Ungaria-Tara Galilor, Islanda-Turcia, Italia-Bosnia.

Apropo, daca azi s-ar trage linie, Romania n-ar ajunge in playoff-ul ala de la primavara pentru calificare:
Portugalia/Olanda/Elvetia/Islanda
Bosnia/Austria/Wales/Slovacia
Scotia/Norvegia/Serbia/Bulgaria
Georgia/Macedonia/Kosovo/Belarus

YoNuTzz
11th June 2019, 01:01
chiar sunt curios cate puncte facem acasa cu suedia si norvegia...cred ca avem sanse la un 4/6...

JJ
11th June 2019, 01:06
Pana atunci trebuie sa batem Spania. :yeah:

YoNuTzz
11th June 2019, 01:07
Pana atunci trebuie sa batem Spania. :yeah:

fizic imposibil :))

delaparis
11th June 2019, 22:36
Mama ce a schimbat Deschamps acolo. Numai suturi in tur la blegii din Turcia :))

Lloris - Dubois, Lenglet, Zouma, Mendy - Pogba, Ndombele - Thauvin, Griezmann, Mbappe - Ben Yedder.

JJ
11th June 2019, 23:17
Parc-ar fi Contra Deschamps ala al tau.. Nu i-a iesit meciul ala care conta, acum se da cocos cu Andorra. :)) :))

delaparis
11th June 2019, 23:25
Diferenta e ca Deschamps chiar e cocos :D

Hai ca a reactionat bine. Asa campioni mondiali cum sunt ei multi stau pe banca la umilinta. Nicio sansa sa se refaca in meci usor cu ospatarii astia. Mesajul e clar. Daca se mai balbaie in viitor, nu mai prind echipa si nici lotul.

JJ
11th June 2019, 23:25
Se vede ca turcii au petrecut mult dupa meciul cu Franta. Acum n-au nici un sut la poarta, iar Islanda are deja 2-0. :))
Iar Germania are deja 5-0 in min. 38. :D

delaparis
11th June 2019, 23:27
Bosnia conduce in Italia :groggy:

JJ
11th June 2019, 23:29
iar Armenia are 2-0 in Grecia. :))

YoNuTzz
11th June 2019, 23:47
poti sa fii patetic...sau poti sa fii Grecia :))

El Pistolero
11th June 2019, 23:52
Pai Grecia a terminat-o demult cu fotbalul mare. Sunt în lumea a 3-a acum. Italia vad ca a egalat, ar trebui sa câștige, nici Bosnia nu mai sperie pe nimeni.

YoNuTzz
11th June 2019, 23:58
Pai Grecia a terminat-o demult cu fotbalul mare. Sunt în lumea a 3-a acum. Italia vad ca a egalat, ar trebui sa câștige, nici Bosnia nu mai sperie pe nimeni.

si noi am terminat-o de mult cu fotbalul mare...dar totusi am dat 5-0 armeniei...nu am pierdut de 2 ori cu feroe sau acasa cu armenia...

Capitanu.Burcea
12th June 2019, 00:15
Italiei i s-a facut cadou aceasta grupă de căcat, ca sa nu mai pateasca inca o rusine istorică. Bineinteles ca si asa e prea mult, macaroanele se intind la gluma si cu mizerabila Bosnie...

delaparis
12th June 2019, 00:16
Da, chin mare acolo sa scoata un egal

delaparis
12th June 2019, 00:28
Verratti /hello

Capitanu.Burcea
12th June 2019, 00:41
Sa vedeti cum o sa ramana acasa Olanda! Nord-irlandezii fac ravagii cu țurca asta mizerabila, punctele vin căcălau.

JJ
12th June 2019, 00:46
Irlanda de Nord castiga in Belarus si conduce grupa C cu maxim de puncte. Dar inca n-a jucat cu Germania si Olanda. Germania le da 8-0 estonilor.
In E totul e deschis. Azerbaidjan a pierdut tot, in rest a castigat fiecare acasa. Momentan Ungaria lider.
In H Islanda bate Turcia cu 2-1. Totul se joaca probabil in octombrie, unde in trei zile sunt Islanda-Franta si Franta-Turcia.
In I Belgia si Rusia fara concurenta.
In J Italia a intors si a batut Bosnia, iar Grecia a pierdut cu Armenia acasa. Aici Finlanda arata din ce in ce mai bine pentru o calificare in premiera, au deja 5 puncte in fata grecilor si bosniacilor.

YoNuTzz
12th June 2019, 00:48
Finlanda va merge la Euro. Bravo lor...
Se pare ca nu degeaba au castigat Nations League grupa lor din League C

YoNuTzz
12th June 2019, 00:49
Sa vedeti cum o sa ramana acasa Olanda! Nord-irlandezii fac ravagii cu țurca asta mizerabila, punctele vin căcălau.

ar fi ceva, finalistele Nations League (o competitie ce duce la Euro 2020), sa fie nevoite ambele sa joace play-off...poate intre ele...

El Pistolero
12th June 2019, 01:03
Irlanda de Nord e slabă, dar și-a făcut un program inteligent. A jucat dublele cu cele mai slabe echipe, acum urmează greul pentru ei, dar pun ceva presiune pe adversari. Olanda are echipa acum, ar fi cazul sa prindă un turneu final.

YoNuTzz
12th June 2019, 01:15
Olanda joaca meciul 3 la nemti...cu o infrangere e destul de nasol...

eu zic ca daca va arata asa grupa:

Irlanda de Nord - 12 puncte (4 meciuri)
Olanda - 3 puncte (3 meciuri)

e presiune imensa ptr olandezi...

miril
12th June 2019, 12:57
Mizerabila de Bosnie a jucat excelent, mai ales in prima repriza, unde Besic a fost cel mai bun de pe teren, alaturi de Dzeko. Italienii au revenit foarte bine in repriza a doua, cu doua goluri de exceptie. Trebuie spus ca si golul Bosniei a fost o bellezza. A fost un meci placut de buna calitate tehnica. Foarte buna prestatia islandezilor mai ales in prima repriza. Turcii nu joaca rau dar le mai trebuie ceva experienta tinerilor ieniceri.

Capitanu.Burcea
12th June 2019, 16:57
A jucat excelent pt ca Italia de azi permite majoritatii mocofanilor sa se traga cu ea de sireturi. Finlanda, de ex, nu a permis Bosniei sa joace excelent. Ma intreb de ce sub Bosnia, in grupa, nu mai e decat sefa noastra de coeficient, Lichenstain...

miril
12th June 2019, 20:23
Italia de astazi este o echipa in plina refacere. Finlanda a jucat defensiv cu Bosnia asa cum Italia a jucat deschis cu Bosnia, o echipa care are jucatori de valoare. In final, Grecia, o echipa peste valoarea de teemut al lui...Pukki, a fost usor depasita de italieni, la greci acasa. Ca asa-i in fotbal. Ah, sa nu uit, imi doresc din toata inima ca Finlanda sa merga la faza finala a CE. Hyvä Suomi! Forza Azzurri!

delaparis
5th September 2019, 21:42
Italia castiga in Armenia cu 3-1

JJ
6th September 2019, 00:18
In sfarsit bai frate 1-0, grea nastere cu Irlanda... si normal ca egaleaza astia. Grupa din ce in ce mai complicata aici, doar egaluri intre primele trei.

In alt meci, Israelul nu reuseste sa devina favorita pentru locul doi, doar 1-1 acasa cu Macedonia.

YoNuTzz
6th September 2019, 02:47
daca atat Portugalia cat si Elvetia ajung la baraj in Group A, atunci una din cele 2 participante in marele final 4 din grupa A ramane acasa...
chiar sunt curios...

JJ
6th September 2019, 22:43
Meciul zilei Germania-Olanda. Scotia-Rusia si Slovacia-Croatia si ele interesante.

delaparis
6th September 2019, 22:50
Daca Olanda pierde azi se incurca socoteala pt calificare

JJ
6th September 2019, 23:51
Prima repriza pare ca Olanda n-are atacanti, si nici mijloc nu prea are... Pana si Kroos a aratat bine la nemti. :D De Ligt a aratat mai bine in atac decat in aparare. Repriza excelenta pentru extreme, Nico Schulz arata ca nu degeaba l-a luat BVB, iar Gnabry e "Weltklasse". :D

JJ
7th September 2019, 00:10
Ouch. Tah o ia pe urmele lui Boateng. Pasa lui Babel la DeJong il pune in fund la primul gol, isi da autogol acum... si Olanda conduce.
Insa De Ligt produce un penalty penibil. Se intoarce catre arbitru, cere ofsaid, iar mingea ii cade pe mana. Si e 2-2. Cu VAR s-ar fi dat ofsaidul.

Slovenia are 2-0 cu Polonia, se relanseaza grupa asta?!

JJ
7th September 2019, 00:24
Cum puii mei e Flashscore inaintea TV-ului? Ma uit pe RTL. :))
3-2 Olanda.

delaparis
7th September 2019, 00:33
tv pe cablu sau pe internet au delay pana la 2 minute se pare
4-2 Olanda :D

iulian_1976
7th September 2019, 00:53
Nu prea mai iesa echipele bune cu minge degajata de portar priveam Germania:Olanda si comparam cu Romania unde Tata 80% le-a degajat...

JJ
7th September 2019, 00:57
Incredibila a doua repriza a olandezilor. Au avut posesia si in prima, dar steril, insa in a doua au inceput sa greseasca fundasii nemti, iar portocalii au ajuns dintr-o data mult mai periculosi. Si date fiind schimbarile defensive ale lui Löw imediat dupa 1-1 (Gündogan pentru Reus! Havertz pentru Werner! Gnabry mutat pe centru!), Germania n-a mai avut nici o faza de poarta intre min. 53 (Gnabry) si min. 93 (tot Gnabry).
In repriza asta mi-au placut Wijnaldum si Babel. Si uite ca nu toti olandezii buni vin de la Ajax - Malen de la PSV a marcat la debut.

Si acum Irlandei de Nord nu-i mai ajunge sa ciupeasca un punct-doua, trebuie sa ia sase puncte cu Olanda si Germania ca sa spere la calificare.

Croatia castiga cu 4-0 in Slovacia, iar slovacii au luni urmatorul meci important in Ungaria.
Austria face scorul serii 6-0 cu Letonia, in timp ce Polonia pierde in Slovenia. Luni sunt Polonia-Austria si Slovenia-Israel.
Rusia a intors si a castigat in Scotia, grupa asta pare jucata.

delaparis
7th September 2019, 01:00
Nu prea mai iesa echipele bune cu minge degajata de portar priveam Germania:Olanda si comparam cu Romania unde Tata 80% le-a degajat...
Nu mai compara cu Romania. Astea sunt echipe candidate la titlu. O sa fie stransa Euro 2020, mai stransa ca oricand. Oricare dintre Germania, Olanda, Spania , Franta, Portugalia, Anglia pot castiga.
Olanda mi se pare superfavorita din ce am vazut asta seara

iulian_1976
7th September 2019, 01:46
De ce Romania este lumea a 3-a ?

Nu este asa, doar a avut doar antrenori incompetenti, asa cum a avut si Franta. :)

delaparis
7th September 2019, 01:52
Pai te contrazici.
Nu eu am spus ca Romania e lumea a treia, probabil nici tu. Dar sa tot comparam stil de joc cu astea favorite e exagerat. Jucam asa cum putem si asa cum am jucat si pe vremea lui Hagi sr si "generatia de aur". Tot degajam in fata sa vedem ce fac aia mingicari. Nu am fost niciodata stapani pe joc. Tot la ciupeala, la dribling si la ocazie am avut rezultate. De fiecare data adversarul ne-a dominat, chiar si in cele mai mari rezultate la CM.

iulian_1976
7th September 2019, 02:11
Ce spui tu este un sablon este tipic francez, in Romania Viitorul si Craiova cat a fost Mangia antrenor au jucat de la portar fara degajari, exceptie poate portarul italian care mai incearca uneori lansari lungi.

Se poate si romanii sa joace pozitional vezi Viitorul care este o echipa cu un concept clar in sensul asta.

delaparis
7th September 2019, 02:13
Da. Si rezultate?

iulian_1976
7th September 2019, 02:19
O sa vezi si rezultate, cred ca te grabesti, momentan la echipa nationala joaca nucleul creat de Iordanescu acum 4-5 ani :)

delaparis
7th September 2019, 02:27
Mda.
Romania nu poate impune joc in fata celor tari indiferent de Iordanescu, Daum sau Contra. In istorie am obtinut rezultate doar la ciupeala chiar si cu Hagi sr.
Imi spui ca o sa vad rezultate cu joc stil de Olanda? Ok, gata. Ma duc sa vad ce mai face PSG la antrenamente :)

iulian_1976
7th September 2019, 02:32
Under 21 a demonstrat ca se poate si altfel :) PSG inca nu a demonstrat nimic in Europa de cand are finantare...:D

delaparis
7th September 2019, 02:58
La U21 e usor deoarece celelalte se pregatesc. Noi ne transpiram sperante. Cand vine vorba de nationala e alta poveste ca de obicei. Ne kkm pe noi in cerc.
Olanda e peste, Germania peste, Anglia peste, Franta peste, Spania peste etc ... aia stiu cum sa faca. Noi tot credem ca avem joc :)

El Pistolero
7th September 2019, 15:52
Olanda s-a scos cumva cu victoria asta, dar trebuie sa nu piardă puncte cu Irlanda de Nord. La ce jucători au, ar fi o tragedie să rateze încă un turneu final. Grupa Poloniei e o glumă, la fel când au fost cu noi în grupa, pentru mondialul rus. Ieri s-a făcut de cacao, nereușind sa dea un gol, deși au super jucatori de la mijloc în sus. Se vor califica la Euro, deși nu joaca nimic.

Johnny D
7th September 2019, 17:42
Romania nu poate impune joc in fata celor tari

Va impune in momentul cand scapa de panaramele retardate si joaca nucleul U21!;)

JJ
7th September 2019, 18:47
Olanda s-a scos cumva cu victoria asta, dar trebuie sa nu piardă puncte cu Irlanda de Nord. La ce jucători au, ar fi o tragedie să rateze încă un turneu final. Grupa Poloniei e o glumă, la fel când au fost cu noi în grupa, pentru mondialul rus. Ieri s-a făcut de cacao, nereușind sa dea un gol, deși au super jucatori de la mijloc în sus. Se vor califica la Euro, deși nu joaca nimic.
Isi poate permita sa piarda si 4 puncte cu Irlanda de Nord, daca Germania ii bate poimaine. Polonia primeste o Austrie pe val luni, calificarea devine complicata daca pierde iar.

Kosovo bate acum Cehia.. :o: si e macar pana diseara pe primul loc in grupa Angliei. :))

YoNuTzz
7th September 2019, 20:29
Ar fi fost cam nasol ptr Olanda daca ar fi avut Germania 12, Irlanda de Nord 12 si ei 3...

Mai ales ca sunt ceva sanse ca in play-off-ul de nations league sa fie Portugalia sau Elvetia, si doar 1 ar fi mers mai departe....

asa, s-au calificat, si cu mari sanse sa castige si grupa...

Croatia s-au relansat si ei...

btw...daca Slovenia termina pe 2, atunci Romania nu prinde nici play-off in Nations League din ce am mai citit...

delaparis
7th September 2019, 21:36
Anglia face scor cu Bulgaria.

iulian_1976
7th September 2019, 23:47
Mai bine urmariti finala US Open decat meciurile astea :) (Pe Eurosport Romania)

delaparis
8th September 2019, 00:00
Circ la inceputul meciului Franta - Albania.
In loc de imnul Albaniei pe Stade de France a rasunat imnul Muntenegru :))...
Dupa cateva minute de confuzie crainicul a incercat sa ceara scuze suporterilor oaspeti dar a anuntat ca "imnul Armeniei va fi intonat" :happy

YoNuTzz
8th September 2019, 00:05
S-au scos si portughezii cu victoria din Serbia...

sarbii dupa 0-5 cu Ucraina si vad acum 0-2 acasa cu Portugalia, cred ca vor juca baraj in Nations League...

iulian_1976
8th September 2019, 00:08
Circ la inceputul meciului Franta - Albania.
In loc de imnul Albaniei pe Stade de France a rasunat imnul Muntenegru :))...
Dupa cateva minute de confuzie crainicul a incercat sa ceara scuze suporterilor oaspeti dar a anuntat ca "imnul Armeniei va fi intonat" :happy

Nu cred ca este cu intentie totusi este tipic francez partea cu respectul nu exista, posibil sa ii supere ...pe albanezi ?!:)

delaparis
8th September 2019, 00:19
Pai nu e cu intentie, e amatorism cat casa. Si pana la capat nu se lasa. Chiar si cand vor sa o repare dau cu mucii in fasole :)) ... pui imnul corect pana la urma dar il anunti ca Armenia in loc de Albania? :headbang:

Tot astia sunt care anunta Capitala Romaniei Budapest in loc de Bucarest :no:

El Pistolero
8th September 2019, 00:32
A fost imnul Andorrei din câte am înțeles. Amatorism total.

delaparis
8th September 2019, 00:38
La tv au anuntat ca e Muntenegru dar e posibil sa fie triplu amatorism la astia :))

YoNuTzz
8th September 2019, 01:06
Albania line up on the pitch.
Andorra national anthem starts playing.
Albania refuse to play until it's the right anthem.
Stadium announcer apologises to Armenia.

milanezu
8th September 2019, 03:48
francezi jegosi.
aroganti imputiti.
natie de prosti.

delaparis
8th September 2019, 03:51
campioni mondiali :)

JJ
8th September 2019, 07:25
Serbia, cvasieliminata, daca Ucraina castiga si acasa cu Lituania, iar Portugalia nu pierde puncte cu Lituania si Luxemburg.

YoNuTzz
8th September 2019, 18:15
Serbia, cvasieliminata, daca Ucraina castiga si acasa cu Lituania, iar Portugalia nu pierde puncte cu Lituania si Luxemburg.

au Nations League-ul in League C, cu Scotia, Norvegia si probabil Bulgaria, daca Finlanda merge direct din grupa Italiei...

nu e deloc greu...

YoNuTzz
8th September 2019, 18:58
ce panarama de grupa are Italia.

Bosnia si Grecia se intrec in umilinte peste umilinte...ambele pierd cu Armenia...

se bat la locul 2 Finlanda si Armenia :))

El Pistolero
8th September 2019, 20:25
Chestia asta cu NL e aiurea, mai mult încurcă, nu se mai știe cine joacă acolo, cine e eliminat, confuză treabă oricum.

iulian_1976
8th September 2019, 23:35
Suedia:Norvegia 0:1 i-au prins intr-un pressing pe suedezi :)

YoNuTzz
9th September 2019, 00:04
Runda asta nu se bate in Est...

Bosnia pierde in Armenia. Danemarca face egal in Georgia. Sa-i vedem pe croati la azeri...

ps: a egalat Suedia...
teoretic ne convine rezultatul...

later edit...
nu inteleg ce se intampla in Grecia...
0/6 cu Feroe...i-au batut Armenia acasa, acum au facut egal cu Liechtenstein acasa...
e oficial cea mai slaba perioada din istoria fotbalului grec...

JJ
9th September 2019, 22:43
Bine anticipat maestre, Croatia a fost egalata de azeri.

El Pistolero
9th September 2019, 23:26
Belgia defilează în grupa aia. Germania se chinuie în Irlanda de Nord. Pentru cine vrea sa vadă meciul la TV, pe Rtl în rețeaua RCS/RDS.

delaparis
9th September 2019, 23:47
Irlanda de Nord ... pune probleme serioase Germaniei

YoNuTzz
10th September 2019, 00:22
Runda asta nu se bate in Est...

Bosnia pierde in Armenia. Danemarca face egal in Georgia. Sa-i vedem pe croati la azeri...



si Vice Campioana Mondiala e departe de anul 2018...
infrangere la unguri si egal la azeri..
vai de ei...

Johnny D
10th September 2019, 00:25
Toate panaramele au grupe usoare, numai noi avem grupa grea, este Yonutze?:rolleyes:

YoNuTzz
10th September 2019, 00:50
panarama grupa croatiei rau de tot...
croatii pierd la unguri, ungurii pierd 2/2 cu slovacia, care ia 0-4 de la croatia :)))
pe Wales am si uitat-o...


si noi eram urna a 4-a...aia e...ne meritam soarta..

btw...Slovenia incepe sa bata tot.
daca termina pe 1-2 in grupa ei, ne scoate pe noi, Romania de tot din barajul de Nations League :)))

JJ
10th September 2019, 00:52
A aparat Polonia un 0-0 acasa cu Austria de parca ar fi fost Romania... statistica da 21-7 raportul ocaziilor pentru austrieci, dar degeaba. Slovenia a batut in min. 90 Israelul, sunt inca pe doi, insa primele 5 au inca sanse de calificare in grupa asta.
Rusia bate greu in min. 90 Kazahstanul acasa si e in grafic.
Ungaria pierde tur-retur cu Slovacia, dupa ce batuse si Croatia, si Tara Galilor acasa. Inca joaca 4 echipe pentru calificare aici.
Germania a batut in Irlanda de Nord, nordislandezilor le-ar mai trebui 6 puncte din doua meciuri cu Olanda si unul cu Germania, grupa pare jucata.

YoNuTzz
10th September 2019, 14:00
eu ma bucur ca Polonia avand deja 1 infrangere si un egal, nu va fi printre cei 6 capi de serie de la Euro...
era pacat sa mai strice o grupa si acolo...

ma uitam acolo, cred ca 4 capi de serie se stiu deja: Anglia, Belgia, Italia si Spania.
Sper sa mai urmeze Germania / Olanda si Franta

pentru noi, cei care merg la meciurile de Euro, ma gandeam acum. Ar fi perfect ca Olanda sa nu prinda urna 1.
Astfel ii va veni o echipa puternica din urna 1, din cele enumerate mai sus, ce nu au stadion propriu (gen Belgia, Franta).
Acea echipa puternica va juca meciurile proprii la Bucuresti.
Avand in vedere ca Olanda isi va juca meciurile proprii la Amsterdam.

El Pistolero
10th September 2019, 23:25
Griezmann arata ca un clown ba :)) 2 penalty-uri ratate în 2 meciuri consecutiv.

YoNuTzz
10th September 2019, 23:58
bine, in meciuri cu de-al de Albania si Andorra nu conteaza.
Dar sa nu uitam ca a ratat penalty in finala UCL cu Real Madrid...si aia a contat IMENS...

iulian_1976
11th September 2019, 00:17
Te uiti pe grupa Frantei si iti scoti palaria ce grupa usoara si predictibila.

YoNuTzz
11th September 2019, 00:20
Te uiti pe grupa Frantei si iti scoti palaria ce grupa usoara si predictibila.

Nu e chiar asa...

Aia e a Rusiei si a Belgiei...fara loc 3...
aici la Franta, se bat macar Islanda si Turcia...


ps: Monstrul de Ronaldo, are deja 126 de goluri in UCL, inainte de noul sezon si acum vad ca min 80 si deja a dat 4 goluri Lithuaniei....
va face 100 de goluri si la nationala...
halucinant.

iulian_1976
11th September 2019, 00:32
Cat sa mai joace Islanda din nimic ? :)

Pe October 14 20:45 France vs Turkey asta este meci de urmarit aici se poate observa nivelul campioanei mondiale :)

YoNuTzz
11th September 2019, 00:33
cu infrangerea din Albania, Islanda isi complica viata greu de tot...
mai ales ca au deplasare in Turcia si acasa cu Franta...si cred ca le pierd pe ambele...
Franta va fi interesata de Urna 1 la Euro...

dardar_3
11th September 2019, 00:53
Griezmann mi-a furat din portofel cu 2 goluri pana pauza in meci. :D
Noroc cu Ben Yadder ca am dres busuiocu dupa pauza. :drak: Seara plina de goluri in preliminarii. :P

JJ
11th September 2019, 01:53
Parca-l aud pe Ronaldo la pauza: "Ce ba, nu v-a ajuns ca am dat un gol, i-ati lasat pe rahatii astia sa ne egaleze? Hai ca va scot tot eu din ***** in a doua repriza." :))
In grupa Frantei, campionii mondiali isi permit sa piarda un meci din dubla din octombrie, si nu conteaza care. Ori in deplasare in Islanda, ori acasa cu turcii.
Kosovo i-a dat trei goluri Angliei! Sunt 12 ani de cand Anglia n-a mai primit trei goluri intr-un meci oficial acasa.

Utilizator
11th September 2019, 09:40
Bine ca nu suntem cu Kosovo in grupa ca dadeau astia de pamant cu noi mai rau decat au facut-o cu bulgarii.

Pe astia nici nu-i recunoastem ca tara iar la prima participare in competitiile UEFA vin cu o echipa de fotbal solida si trag sa se califice la turneul final. Parca vad ca joaca astia in 2020 in grupa la Bucuresti, cu ai nostri baieti printre spectatori.

YoNuTzz
11th September 2019, 11:00
Bine ca nu suntem cu Kosovo in grupa ca dadeau astia de pamant cu noi mai rau decat au facut-o cu bulgarii.

Pe astia nici nu-i recunoastem ca tara iar la prima participare in competitiile UEFA vin cu o echipa de fotbal solida si trag sa se califice la turneul final. Parca vad ca joaca astia in 2020 in grupa la Bucuresti, cu ai nostri baieti printre spectatori.

Kosovo, chiar daca nu termina pe 2, si termina Cehia in fata lor, oricum au asigurat play-off-ul de Nations League in Liga D, pe care il vor castiga aproape sigur...

Utilizator
11th September 2019, 13:06
Da, kosovarii sunt in carti, e uimitor. Si asta nu dintr-o grupa foarte usoara.

De fapt in fotbalul european traim mai degraba o revolta a echipelor altadata mici...cine banuia cu 10 ani in urma ca Islanda va rupe norii sau ca Cipru si Albania vor deveni pietre grele pentru nationale ca a noastra?

Bine, cea mai tare surpriza a rundei asteia e egalul facut de greci acasa cu Liechtenstein, 1-1 cu gol inscris de oaspeti pe final. Noi macar am evitat rusinea cu Malta care e oricum mai tara. :D

delaparis
11th October 2019, 00:22
Irlanda de Nord conduce cu 1-0 in Olanda :o:

delaparis
11th October 2019, 00:43
3-1 pt Olanda pe final :))

YoNuTzz
11th October 2019, 00:51
ce s-au scos Olanda...

cu dubla victorie cu Germania si Irlanda de Nord, s-au calificat...

delaparis
11th October 2019, 00:54
Eu nu inteleg cum Depay e Neymar cu Olanda si cu Lyon e doar un fel de Stanciu :))

Johnny D
11th October 2019, 01:08
Spre deosebire de mutul de Contra, noi vedem ca Depay e un fel de Stanciu in revers.:rolleyes:


Daca n-ar fi morcovist asa cum e, ar incepe cu Nistor si Hagi atat cu Feroe, cat si cu Norvegia.

JJ
11th October 2019, 01:09
Avem primele doua calificate azi, Belgia si Rusia merg de mana la Euro.
In E, Croatia bate Ungaria cu 3-0 si se poate califica daca bate si in Tara Galilor duminica. Galezii au reintrat in cartile calificarii cu egalul din Slovacia, daca bat si duminica Croatia devin chiar favoriti la locul doi. Ungaria a ajuns la jocul rezultatelor, pe langa meciurile proprii mai trebuie si ca slovacii sa nu bata in noiembrie in Croatia.
In G, Polonia se califica si ea daca bate Macedonia acasa duminica. Iar Slovenia-Austria e practic meciul decisiv pentru locul doi, dupa ce austriecii i-au scos din calcule azi pe cei din Israel.
Irlanda de Nord trebuie sa bata in dubla din noiembrie si Germania, si Olanda ca sa se califice. Cam greu.

Johnny D
11th October 2019, 08:44
Ungurii n-aveau ce cauta in ecuatia calificarii, dar niste idioti n-au stiut juca unele meciuri cu ei.

delaparis
11th October 2019, 21:38
Azi avem Islanda - Franta.
Victorie obligatorie pt francezi altfel se complica serios

JJ
11th October 2019, 22:00
Nu-i bateti pe astia, trebuie sa-i bateti pe turci dup-aia. Desi cred ca si doua egaluri va ajung... Se califica doua.

delaparis
11th October 2019, 22:05
Franta cand e la zid in preliminarii se prosteste. E in stare sa nu mai joace nimic si chiar sa piarda contra adversari net inferiori. Daca returul cu Turcia se prezinta ca un meci elimnatoriu sigur Franta pierde.
Turcia are azi cu Albania si se va detasa.

Johnny D
11th October 2019, 22:08
Va meritati soarta daca va bate Turcia, cu LOLris cu tot!

delaparis
11th October 2019, 22:14
E accidentat

Capitanu.Burcea
11th October 2019, 23:14
Recital Ovidiu Hategan, 5 galbene in 25 de minute la Turcia - Albania :))

Haiku 8.5, pariorii stie! :))

delaparis
11th October 2019, 23:37
La pauza Turcia si Franta au rezultate de 0-0. Daca ramane asa atunci Franta e mai linistita pt calificare

delaparis
12th October 2019, 00:11
1-0 pt Franta.
Giroud, tot el :)

YoNuTzz
12th October 2019, 00:46
s-au calificat Franta si Turcia...si cred ca Franta va trage ptr urna 1 la Euro, deci victorie obligatorie cu turcii acasa.

ps: ai naibii turcaleti...1-0 min 90 cu andorra acasa, 1-0 min 90 cu albania acasa.

Islanda joaca baraj / play-off

also, cehii aproape s-au calificat si ei direct, batand acasa pe Anglia...

iulian_1976
12th October 2019, 00:54
Franta:Turcia un meci de vazut.

El Pistolero
12th October 2019, 01:01
Turcia nu e calificata încă. Mai au cu Franța și Islanda, dacă pierd ambele meciuri stau acasă. Și Cehia e departe de a fi calificată, are meci direct cu Kosovo.

delaparis
12th October 2019, 01:13
Ca fapt divers, in afara de Mandanda, niciun jucator din nationala Frantei asta seara nu joaca in Ligue 1 :)

YoNuTzz
12th October 2019, 01:28
Turcia nu e calificata încă. Mai au cu Franța și Islanda, dacă pierd ambele meciuri stau acasă. Și Cehia e departe de a fi calificată, are meci direct cu Kosovo.

aoleu..asa e...my bad...
oricum islana care a luat 5 in franta si 4 in albania, nu va bate in turcia...
dar da, matematic nu sunt calificati, sry.

Johnny D
12th October 2019, 18:07
1-0 pt Franta.
Giroud, tot el :)

Nu-i de Arsenal.:)
Il arunci cu 25 si iei Peptea pwlii cu 80!:))


Ca fapt divers, in afara de Mandanda, niciun jucator din nationala Frantei asta seara nu joaca in Ligue 1 :)

Campionat slab.

JJ
12th October 2019, 22:01
Danemarca bate Elvetia cu o pasa geniala marca Eriksen si devine mare favorita la calificare, multumita in primul rand lui Schmeichel. E practic calificata daca Elvetia nu bate Irlanda. Irlandezii au ratat sansa sa stea la fel de bine, facand doar un 0-0 in Georgia. Pentru elvetieni se complica lucrurile, daca nu bat marti trebuie sa spere ca o Danemarca deja calificata sa ii incurce pe irlandezi in ultimul meci.
Bosnia bate rau Finlanda cu 4-1, dar pare sa fie prea putin prea tarziu... Finlandezii raman favoriti la locul doi.

YoNuTzz
12th October 2019, 22:05
Ce proasta a fost Bosnia cu infrangerea din Armenia etapa trecuta...

Cat despre Elvetia...aveau 3-0 in tur cu Danemarca min 85, s-a terminat 3-3...
Cu Irlanda au fost egalati min 85, acum au pierdut min 85...

urat...

El Pistolero
12th October 2019, 23:45
Elveția e de kkt frate la fotbal. Cel mai urat joc posibil din Europa ei îl joacă, după România desigur. :D II prefer pe irlandezi. În grupa Italiei, Finlanda e mare favorită, pentru că nu mai are de jucat cu Italia, are meciuri ușoare cu care se poate califica la european.

iulian_1976
12th October 2019, 23:50
Norvegia joaca bine cu Spania nu imi da impresia ca ii putem bate...gol totusi Spania.

Nea Suciu
12th October 2019, 23:52
Ce echipa avea Elvetia cind ne batea pe noi cu 4-1 si noi aveam echipa atunci nu gluma. Inseamna ca au gresit undeva nu cred ca Petcovici e potrivit acolo mai degraba il vad pe antrenorul lui Frankfurt sa inceapa reconstructia. Prea multe mortaciuni nu poti frate sa joci cu Listainer ala pana la 40 de ani ca nu e Shilton adica...

iulian_1976
13th October 2019, 00:35
11 metri pentru Norvegia min 92 :)

El Pistolero
13th October 2019, 00:44
Kepa e prost, merita roșu la faza aia. Oricum nu ne încurcă cu nimic acest rezultat.

iulian_1976
13th October 2019, 00:51
Batem Norvegia ? :)

miril
13th October 2019, 12:22
Kepa e prost, merita roșu la faza aia. Oricum nu ne încurcă cu nimic acest rezultat.

Nu a fost de rosu. Kepa a vrut sa respinga balonul nu sa-l faulteze pe adversar. Norvegia a jucat foarte bine cu o Spanie mingicara si inferioara fizic dar si tactic. Lars Lagerbäck este un antrenor foarte bun la echipe nationale, vezi Islanda, 2016. Noi am facut egal cu ei, din noroc. Sper sa fie altfel, marti, dar nu cred.

iulian_1976
13th October 2019, 14:55
Nici eu nu cred, sa centreze in careu Benzar sau Ianis Hagi nu imi pare o mare tactica, nu a fost mult sa avem prima rusine de mare anvergura in Feroe.

Norvegia are niste trasee clare sunt mai rutinati, imi pare rau pentru tinerii care sunt pusi sa joace in posturi inadecvate de Contra, sunt bagati acum la inaintare din pacate...

Johnny D
13th October 2019, 17:15
Pai da, de Stanciu nu poti sa te atingi, Doamne tu-fel! Iar mijlocasul defensiv nu poate lipsi din centru, nici cu Feroe sau Malta! Strategie de morcovist imputit, notoriu si incurabil!

El Pistolero
13th October 2019, 21:54
Rusia devine a 3-a echipă calificată, după Belgia și Italia. Olanda câștigă în Belarus și dacă nu pierde în Irlanda de Nord etapa viitoare, sunt la Euro. Ungurii au câștigat nemeritat cu Azerbaijan, după ce arbitrii le-au anulat un gol perfect valabil azerilor în prelungiri.

Johnny D
13th October 2019, 22:02
Desi daca te uiti la ocazii pe flashscore, cred ca erau in doliu daca se termina 1-1!:))


Oricum nu se califica, lasa ca mai bine asa sa spere pana la final!:evil:

Johnny D
13th October 2019, 23:05
Rosu Germania in Estonia! Na poftim-ti-o p-asta pariorule.:rolleyes:


Joac-o p-asta! Vorba aia!:)):))

YoNuTzz
13th October 2019, 23:15
Daca Slovenia pierde azi cu Austria, Romania fff probabil merge in Play-Off, probabil in League A...

Tb ca echipele sub noi in Nations League precum Slovenia, Grecia etc sa nu se califice direct. Si se pare ca nu o fac.

ps: asta in cazul in care nu ne calificam noi direct haha

Johnny D
13th October 2019, 23:20
Ba direct, direct din pl ne calificam noi!
Cu Stanciu cel viteaz la creatie cu tot, care creaza doar mingi adversarului!:))

delaparis
13th October 2019, 23:49
Germania in 10 are probleme cu Estonia

Johnny D
13th October 2019, 23:53
Pai... io ce-am zis? Insa binenteles, cum ai intrat tu, cum a dat Germania gol.:P
Ca sa fie meciu de care pe care, Germania probabil trebuia sa joace cu 2 oameni in minus!:))

delaparis
13th October 2019, 23:55
Port noroc nemtilor :)

Johnny D
14th October 2019, 00:00
Face spectacol Germania acum, e doar vina ta!:))

delaparis
14th October 2019, 00:13
3-0 in 10. Bun, e clar ca nu jucam in aceeasi divizie. Trebuie un nou regulament, aia buni joaca in 8 si noi in 11.

Johnny D
14th October 2019, 00:21
Pai Germania a jucat cu rezerva in atac s-o testeze - adica cu nulitatea, daca ar fi jucat Warner titular, le dadeau din prima repriza! Pacat de cei care au jucat conduce/bate Germania... de aie recomand mai degraba handicapul. Desi la Olanda care a avut 2-0 la pauza, n-a iesit handicapul ca s-a terminat 2-1, dar a iesit 2 pauza, 2 final.:rolleyes: De aia eu joc 2 solist si salut, imi ajunge, ca nu stii care ce se-ntampla, cum.

YoNuTzz
14th October 2019, 00:36
am jucat si eu pe live la pauza 100 ron pe victoriile poloniei si germaniei...
a iesit lejer :)))

ps: s-au calificat si polonia si austria

Johnny D
14th October 2019, 00:45
Deci noi avem miniturneu de la care o luam in mufa de la Danemarca in finala daca trecem de primul tur, sa-nteleg?:))

YoNuTzz
14th October 2019, 01:00
Deci noi avem miniturneu de la care o luam in mufa de la Danemarca in finala daca trecem de primul tur, sa-nteleg?:))

nu stiu cum va fi

play-off-ul din grupa C va fi intre Scotia, Norvegia, Serbia si probabil Finlanda. Daca Finlanda se duce direct, atunci ii ia locul Bulgaria...
noi ori intram in Play-Off-ul din B cu cine nu se califica direct: Un Bosnia poate, Wales, Irlanda, nu stiu.
Ori intram in play-off-ul din A cu Islanda, Elvetia, POATE :))

Johnny D
14th October 2019, 01:28
Dar pana acolo, mai avem de 2 bani speranta: Norvegia si Suedia! Sa le masacram!:sneaky:


:happy:happy

El Pistolero
14th October 2019, 10:39
Am încercat sa aflu și eu cum va fi play-offul dar nu am înțeles nimic. :)) Cică se vor face pentru fiecare ligă (A, B, C, D) o grupă de câte 4 echipe. Pai în prima ligă, doar Elveția și Islanda nu sunt calificate la Euro. Aici am înțeles ca se vor aduce cele mai bune echipe din liga B. Ce sa caute România aici? :)) Complicat rău sistemul.

YoNuTzz
14th October 2019, 10:52
Am încercat sa aflu și eu cum va fi play-offul dar nu am înțeles nimic. :)) Cică se vor face pentru fiecare ligă (A, B, C, D) o grupă de câte 4 echipe. Pai în prima ligă, doar Elveția și Islanda nu sunt calificate la Euro. Aici am înțeles ca se vor aduce cele mai bune echipe din liga B. Ce sa caute România aici? :)) Complicat rău sistemul.

din contra..
Cele care si-au castigat grupele din League B si nu s-au calificat la Euro direct. Un exemplu poate fi Bosnia sa spunem...
Ele isi vor pastra locul in League B in acel play-off de 4 echipe.
Asta e si avantajul lor. Nu le vor pune sa joace cu echipe teoretic mai bune din League A.
Ar fi fost stupid, locul 1 din League B sa joace derby in League A in play-off, si un loc 8 din League B sa ramana in League B sa joace cu un loc 9 de ex :)))))))))))

Cele mai slabe din League C se vor duce in A din ce am inteles.
Si e mai normal asa...

Johnny D
14th October 2019, 11:08
Ii bun asa, adica noi jucam tot cu alea tari si in Nations League, nu ne-ajung Norvegia si Suedia din preliminarii!


Intrebarea mea cu cine Cristos joaca penalitatile de italieni? Le-a vazut cineva grupa aia "preliminara"? Seamana cu o grupa pre-preliminara!
Daca n-a fost blat pe fata la tragere din mila ca Suedia i-a batut tur-retur in ultimul baraj, inseamna ca Pamantu e plat si nu rotund!:rosu:

Numero Dieci
14th October 2019, 11:29
Pamantul e plat.

Dinozaurii nu au existat.

Coreea de Nord e falsa.

Look into it bro.

YoNuTzz
14th October 2019, 12:21
Ii bun asa, adica noi jucam tot cu alea tari si in Nations League, nu ne-ajung Norvegia si Suedia din preliminarii!


Intrebarea mea cu cine Cristos joaca penalitatile de italieni? Le-a vazut cineva grupa aia "preliminara"? Seamana cu o grupa pre-preliminara!
Daca n-a fost blat pe fata la tragere din mila ca Suedia i-a batut tur-retur in ultimul baraj, inseamna ca Pamantu e plat si nu rotund!:rosu:

asa si grupa Angliei este foarte foarte slaba....si Anglia a luat locul 4 la mondial...
la fel si grupa Belgiei, a Croatiei, etc...

avantajul de a fi cap de serie...
nu cred ca poate fi vorba de blat...Ca nume Bosnia si Grecia nu sunau chiar atat de lejer, sa fim seriosi...draq, la tragere, daca se voia blat, ii dadeau Estonia din urna 4, nu Grecia...

Johnny D
14th October 2019, 13:12
Estonia e peste Grecia, au scos X la pauza ieri cu Germania!:D

YoNuTzz
14th October 2019, 13:16
Estonia e peste Grecia, au scos X la pauza ieri cu Germania!:D

ma refeream la nume, inainte de tragerea la sorti :)))))))

YoNuTzz
15th October 2019, 00:41
ce gafe au facut azi Portugalia si Franta...

Portugalia nu a putut egala in 10..
Franta desi avea 1-0, a fost egalata la singura ocazie a turcilor...Campioana mondiala care ia 1/6 cu Turcia...

Imi pare si rau ca nu mai are Islanda sansa sa joace meci decisiv in Turcia...

pacat...

iar Ucraina...senzatia preliminariilor...

El Pistolero
15th October 2019, 00:44
Turcia a scos punctul cu care merge la Euro. Are 4 puncte peste Islanda și meci cu Andorra. Nu mai contează meciul cu Islanda. Ucraina s-a calificat la Euro. Portugalia a ratat 2 ocazii uriașe în prelungiri, dar nu ii încurcă înfrângerea asta. Sunt peste Serbia și mai au 2 meciuri cu Luxemburg și Lituania. Se vor califica și ei.

JJ
15th October 2019, 00:57
Cu egalul asta se califica Franta si Turcia impreuna, daca bat Moldova respectiv Andorra. Chiar de bate Islanda in Turcia, nu mai conteaza.
Iar Ucraina se califica si matematic la Euro, sarbii spera la o gafa a portughezilor cu Lituania sau Luxemburg... sau mai degraba se pregatesc de play-off-ul din primavara.
Kosovo trebuie sa castige in Cehia, si apoi sa spere ca Anglia e la fel de generoasa cu ei cum a fost si cu cehii.

milanezu
15th October 2019, 00:58
rahatul de mandanda primeste gol pe coltul scurt.
acuma ma nenorocesc camatarii.
gunoaie franceze.

YoNuTzz
15th October 2019, 00:59
Cu egalul asta se califica Franta si Turcia impreuna, daca bat Moldova respectiv Andorra. Chiar de bate Islanda in Turcia, nu mai conteaza.
Iar Ucraina se califica si matematic la Euro, sarbii spera la o gafa a portughezilor cu Lituania sau Luxemburg... sau mai degraba se pregatesc de play-off-ul din primavara.
Kosovo trebuie sa castige in Cehia, si apoi sa spere ca Anglia e la fel de generoasa cu ei cum a fost si cu cehii.

greu ptr sarbi cu Norvegia si Finlanda...

JJ
15th October 2019, 01:23
greu ptr sarbi cu Norvegia si Finlanda...
Anticipezi inca o surpriza maine de la armeni, sau cum vine asta? :P

YoNuTzz
15th October 2019, 01:44
Anticipezi inca o surpriza maine de la armeni, sau cum vine asta? :P

nu am gandit suficient de departe...
oricum nu bate Bosnia in Grecia...acum se vor trezi si Grecii sa joace...

Oricum m-am uitat la play-off

O semifinala va fi Norvegia - Serbia, la Norvegia acasa.
sanse mici ptr sarbi...

Johnny D
15th October 2019, 08:16
rahatul de mandanda primeste gol pe coltul scurt.
acuma ma nenorocesc camatarii.
gunoaie franceze.

Am juca doar W1, am stiut ce le poate mintiuca de LOLris.:(


O semifinala va fi Norvegia - Serbia, la Norvegia acasa.
sanse mici ptr sarbi...

Eh, nu sarbii-s aia de ne-au dat noua 5-0?:rolleyes:

YoNuTzz
15th October 2019, 10:50
Am juca doar W1, am stiut ce le poate mintiuca de LOLris.:(



Eh, nu sarbii-s aia de ne-au dat noua 5-0?:rolleyes:

sarbii sunt si aia care au luat 0-5 de la ucraina.

Johnny D
15th October 2019, 10:56
La Ucraina acasa, presupun. Aia-s super-echipa pe teren propriu daca bat campionii Europei!;)

YoNuTzz
15th October 2019, 15:20
eu doar spun ca nu ii vad deloc bine pe sarbi in Norvegia.

El Pistolero
16th October 2019, 00:50
S-a scos Elveția și e ca și calificată la Euro. Trebuie să câștige ultimele meciuri cu Georgia și Gibraltar. Irlanda vs Danemarca e finala pentru locul 2. Finlanda în schimb e și ea cu un pas la Euro. Are nevoie de o victorie cu Liechtenstein. Superbă performanță pentru ei.

YoNuTzz
16th October 2019, 00:51
S-a scos Elveția și e ca și calificată la Euro. Trebuie să câștige ultimele meciuri cu Georgia și Gibraltar. Irlanda vs Danemarca e finala pentru locul 2. Finlanda în schimb e și ea cu un pas la Euro. Are nevoie de o victorie cu Liechtenstein. Superbă performanță pentru ei.

norocul Islandei.
Ar fi fost nasol cu Elvetia in play-off in League A

asa ii vor veni echipe de mana a 2-a din C...

ps: Finlanda face istorie !

JJ
16th October 2019, 01:03
Elvetia bate Irlanda si e aproape de calificare, le trebuie patru puncte cu Georgia si Gibraltar. Irlanda joaca pentru calificare in finala grupei cu Danemarca, e de presupus ca danezii bat Gibraltarul. Daca toate trei ajung la 15p, Irlanda trebuie sa bata la doua goluri.
Finlanda a batut, iar Bosnia a pierdut, deci Finlandei ii mai trebuie o victorie cu Liechtenstein ca sa ajunga prima data la Euro in istorie.

Simulare play-off Nations League, mergand pe Croatia si Tara Galilor in grupa aia cea mai complicata:
Islanda cu trei dintre Bulgaria, Israel, Ungaria, Romania
Bosnia, Slovacia, Irlanda, Irlanda de Nord
Scotia, Norvegia, Serbia si una dintre Bulgaria, Israel, Ungaria, Romania (tragere la sorti)
Georgia, Macedonia, Kosovo, Belarus

Parca mi-ar placea mai mult play-off-ul de grupa A pentru Romania. :D

YoNuTzz
16th October 2019, 01:06
Bulgaria ii ia locul Finlandei in League C

Noi 99% jucam baraj cu Islanda, in Islanda...locul 1 cu locul 4...

JJ
16th October 2019, 01:08
UEFA a dat un exemplu de genul asta pe site-ul lor, si a zis ca se trage la sorti plasarea necastigatoarelor de grupa de NL.

YoNuTzz
16th October 2019, 01:20
UEFA a dat un exemplu de genul asta pe site-ul lor, si a zis ca se trage la sorti plasarea necastigatoarelor de grupa de NL.

The best-ranked team will host the fourth-ranked team, and the second-ranked team will host the third-ranked team. The host of the final will be decided by a draw.

Nop...
Daca va fi Islanda Israel Ungaria Romania
sau
Islanda Irlanda de Nord Ungaria Romania

noi mereu suntem 4th si jucam in deplasare la 1st...

barajul din Islanda e aproape de 100% in momentul asta...

JJ
16th October 2019, 01:32
Bai frate, de ce nu intelegi? In ipoteza ca Ungaria nu se califica, se trag la sorti cele trei din play-off-ul de grupa A dintre Bulgaria, Israel, Ungaria, Romania. Una din astea patru ramane in playoff-ul de C.
Uite, ei folosesc clasamentul la zi insa in loc de sansele de calificare.
https://www.uefa.com/european-qualifiers/news/0254-0d40fc7db8ee-f6fe04623679-1000--play-offs-as-they-stand/

El Pistolero
16th October 2019, 01:48
Scenariul ala nu e bun. Elveția se va califica, și va intra Irlanda acolo care vine din path B. Aici e sigură de loc Bosnia care a câștigat grupa, dar mai sunt 4 echipe pe 3 locuri : Irlanda, Irlanda de Nord, Wales și Slovacia. Se va trage la sorti și aici iar una va merge ori în A ori în C.

Johnny D
16th October 2019, 02:07
Pai stai un pic! Nu conteaza daca noi terminam pe 4 in grupa preliminara? Ca acolo o sa terminam.:)

YoNuTzz
16th October 2019, 02:14
Bai frate, de ce nu intelegi? In ipoteza ca Ungaria nu se califica, se trag la sorti cele trei din play-off-ul de grupa A dintre Bulgaria, Israel, Ungaria, Romania. Una din astea patru ramane in playoff-ul de C.
Uite, ei folosesc clasamentul la zi insa in loc de sansele de calificare.
https://www.uefa.com/european-qualifiers/news/0254-0d40fc7db8ee-f6fe04623679-1000--play-offs-as-they-stand/

nu stiam de asta. Oricum tot avem f mari sanse sa ajungem in League A, ca 4th ranked.

Sa presupunem ca e extrasa Bulgaria sa ramana in C

Ajungem noi in A, si tot a 4-a echipa suntem...

banuiesc ca mai ramane valabil si asta:
The best-ranked team will host the fourth-ranked team, and the second-ranked team will host the third-ranked team.

deci eu tot cu Islanda zic ca vom juca...

iulian_1976
16th October 2019, 02:16
Ar fi bine sa vezi si lucrurile pozitive, avem un cuplu de fundasi centrali noi, mai ramane Andone, Stanciu, Keseru din vechea garda nu este rau.

YoNuTzz
16th October 2019, 02:20
Pai stai un pic! Nu conteaza daca noi terminam pe 4 in grupa preliminara? Ca acolo o sa terminam.:)

nu are treaba...suntem pe locul 4 dintre cele 4 locuri 2 in Nations League.
Oricum ajungem ca 4th team in League A, ori ajungem ca 4th team in League C...

delaparis
14th November 2019, 22:24
Franta :
Mandanda - Pavard, Varane (c), Lenglet, Digne - Kanté, Tolisso - Mbappé, Griezmann, Coman - Giroud.

Moldova :
Koselev - Jardan, Posmac, Armas (c), Craciun - Platica, Carp, Ionita, Cociuc - Ginsari, Rata.


Coman joaca azi la francezi. Oare va avea loc maine in echipa lui Contra?

Johnny D
14th November 2019, 22:54
Franta - Moldova 0-1!:o::happy:happy


Coman joaca azi la francezi. Oare va avea loc maine in echipa lui Contra?

Sincer, nu cred. Romania n-a fost niciodata condusa de Moldova, mai ales pe teren propriu!:))


Noroc ca sunteti calificati deja!:))

delaparis
14th November 2019, 23:12
Am spus deja :D Franta are scenariul exact ca in calificari CM 1994. Avea nevoie de 1 pct in ultimele doua meciuri acasa cu Israel si Bulgaria. Eh bine, le-a pierdut pe amandoua desi era favorita clar.
Asa si acum, dar noroc ca nu mai are nevoie de puncte :)

Johnny D
14th November 2019, 23:22
Ce face Anglia cu amaratii aia...:(

JJ
14th November 2019, 23:39
...Cu amaratii aia care-au facut trei egaluri in patru meciuri cu noi. :))
In singurul meci de azi care conteaza e inca 0-0.

Johnny D
14th November 2019, 23:42
Pai noi suntem amaratii ailalti!:))


Fabuos.... cica ala de e la Federatie, stelistu ala amarat, cum dracu-l cheama? De are doar un ciuf de par in fata, ca lui nu-i e frica cu atatia jucatori de calitate pe care-i are Romania in fata! Pai aia frate nu cred ca i-a zis nimeni dar n-au batut inca pe nimeni in grupa asta!:)):))


Stoi-kikitza asa!;)

Johnny D
14th November 2019, 23:49
Albania!:jerk:

Astia au batut pe Islanda!?:confused:

delaparis
14th November 2019, 23:51
Iar a pariat Johnny :D

Johnny D
14th November 2019, 23:51
:(

Cehia.:rolleyes:

Johnny D
15th November 2019, 00:01
In singurul meci de azi care conteaza e inca 0-0.

A fost. 1-0 Kosovo.:rolleyes:

Johnny D
15th November 2019, 00:10
1-1, ar fi fost prea de tot sa bata Kosovo la aia.


Ba nu, le-a anulat golu!:mda:


A egalat amu iar! Daca nu-l anuleaza si p-asta!:))

delaparis
15th November 2019, 00:14
Dificila viata de parior :))
Vezi? De aia vad pozitivul in orice. Nu pariez :)

YoNuTzz
15th November 2019, 00:19
oricum amuzant sa fie min 75 si sa fie inca 1-1 acasa cu umilita de serviciu Moldova :))

delaparis
15th November 2019, 00:21
Johnny, vezi ca Giroud a marcat :D

Johnny D
15th November 2019, 00:22
Da si Cehia, doar mucele de Albania.:mda:

iulian_1976
15th November 2019, 00:27
Am spus deja :D Franta are scenariul exact ca in calificari CM 1994. Avea nevoie de 1 pct in ultimele doua meciuri acasa cu Israel si Bulgaria. Eh bine, le-a pierdut pe amandoua desi era favorita clar.
Asa si acum, dar noroc ca nu mai are nevoie de puncte :)

Cand sa vad si eu minunea de Romania II uite ca vine un 11 metri, moldovenii imbracati exact ca Romania in galben :)

Asta este campioana mondiala, ca si cum n-ar fi :D

delaparis
15th November 2019, 00:35
Cand sa vad si eu minunea de Romania II uite ca vine un 11 metri, moldovenii imbracati exact ca Romania in galben :)Si tot ca Romania de obicei, joaca retrasi in 20 metri, autobaza




Asta este campioana mondiala, ca si cum n-ar fi :D
In 1983 campioana mondiala, Italia, a fost eliminata de Romania si nu a participat la Euro 84. :rolleyes:
Franta va participa la Euro si probabil va castiga, la fel ca in epoca 1998 si 2000 :rolleyes:;)

Johnny D
15th November 2019, 00:37
Albania maa-tii, 18-3 la ocazii 2-2 scor final!:headbang:


Am simtit eu ceva la meciul asta, voiam initial sa pun W1 dar kktu ala de cota de 1.18 m-a tutut. La W1 era cota 1.01 sau ceva de genu, dar trebuia sa-mi ascult instinctu indiferent de cota, kktii aia doar cu noi la Euro fac egal, sunt niste impotenti varza! Asta e, daca ma uit dupa cota si nu pun cum imi spune mie cunostinta! 1 meci pierdut din 20 iar!:mad:

iulian_1976
15th November 2019, 00:39
Parca nu are "steif" de campioana mondiala :) sa remarcam Vadim Rata de la Chindia rupe plasa franceza :)

JJ
15th November 2019, 00:40
Anglia 7, Portugalia 6... Cehia se califica, Serbia bate greu rau Luxemburgul si spera ca luxemburghezii sa-i incurce duminica pe ai lui Ronaldo.

delaparis
15th November 2019, 00:48
Parca nu are "steif" de campioana mondiala :) sa remarcam Vadim Rata de la Chindia rupe plasa franceza :)
Eh parca nu are ... dar este. Parca e marcat acolo in palmares :)
Rata rupe? Pai daca nu e Lloris, campion mondial ... :D

YoNuTzz
15th November 2019, 01:00
Anglia 7, Portugalia 6... Cehia se califica, Serbia bate greu rau Luxemburgul si spera ca luxemburghezii sa-i incurce duminica pe ai lui Ronaldo.

nu se incurca Portugalia.

Va fi un play-off interesant in C cu Serbia lui Tadic si Norvegia lui Halland...

also: victoria Cehiei ne cam asigura si noua in play-off probabil in League A si probabil cu Islanda.

Johnny D
15th November 2019, 01:05
Daca si carpele alea imputite de Albania au batut Islanda... dar noi suntem si mai carpe ce-i drept.:))

YoNuTzz
15th November 2019, 11:21
Daca si carpele alea imputite de Albania au batut Islanda... dar noi suntem si mai carpe ce-i drept.:))

daca e sa jucam cu Islanda, vom juca in Islanda 100%, si in Islanda nu bate nimeni :))

Numero Dieci
15th November 2019, 17:31
Mbappe si Coman?

Sigur nu e o greseala?

JJ
15th November 2019, 21:37
Interesant. Noi daca se intampla minunea sa avem un jucator in supervoga cum e Haaland acum, incepeam orice echipa cu el. La norvegieni nu e nici macar in lot azi cu Faroe.

El Pistolero
15th November 2019, 23:36
Haaland nu a fost în lot nici cu Spania și România. Și nu cred că era accidentat.

YoNuTzz
16th November 2019, 02:16
S-au calificat cumva si Elvetia.

Au batut azi greu pe Georgia si in ultimul meci au formalitate cu Gibraltar.

Va fi nebunie la Irlanda - Danemarca.

Danemarca 15 pct / Irlanda 12 pct

In tur a fost 1-1.

Daca Irlanda bate, ii egaleaza pe danezi la 15 pcte, si are 4/6 in meciurile directe, deci se califica.

Cele 2 echipe s-au intalnit si in barajul ptr mondial, cu returul tot la Irlanda acasa, unde au fost masacrati de catre Eriksen & CO

YoNuTzz
16th November 2019, 22:41
Wales isi asigura o finala cu Ungaria pe teren propriu.
Le doresc succes :)

JJ
16th November 2019, 23:43
Daca ramane asa la Zagreb, galezii sunt aproape eliminati, iar croatii ajung la mana maghiarilor. Si daca nu se califica, avem sanse 50% sa jucam cu vicecampioana mondiala la baraj. :)) :))

YoNuTzz
16th November 2019, 23:46
Cand am scris postul de mai sus, nu luasem in calcul ca Croatia nu ia 1 punct acasa cu Slovacia...

Mda...daca ramane asa la Croatia - Slovacia, Ungaria tb sa bata la o Wales eliminata, ptr a ii trimite pe croati la baraj.

JJ
17th November 2019, 00:19
Croatia a intors la 3-1, slovacii au luat si un rosu, cred ca e cam jucat. Croatia se califica. Tara Galilor-Ungaria devine meci de 1X2: la egal se califica slovacii. :D

El Pistolero
17th November 2019, 00:43
S-au calificat azi și Germania, Olanda, Austria, Croația. Mai rămâne Wales cu Ungaria meci cu miză în ultima etapă, meciul Portugaliei unde au nevoie de victorie și acel Irlanda cu Danemarca.

JJ
17th November 2019, 00:49
Grupa A: Anglia si Cehia calificate
Grupa B: Ucraina calificata. Portugalia trebuie sa bata in Luxemburg pentru locul 2. Serbia trebuie sa bata Ucraina si spera ca Portugalia sa nu bata in Luxemburg.
Grupa C: Germania si Olanda calificate
Grupa D: Elvetia se califica cu un egal in Gibraltar. Danemarcei ii trebuie un egal in Irlanda. Irlanda trebuie sa bata Danemarca.
Grupa E: Croatia calificata. Tara Galilor sau Ungaria se califica daca bat. Slovacia trebuie sa bata Azerbaidjanul si sa spere la un egal intre celelalte doua.
Grupa F: Spania si Suedia calificate
Grupa G: Polonia si Austria calificate
Grupa H: Franta si Turcia calificate
Grupa I: Belgia si Rusia calificate
Grupa J: Italia si Finlanda calificate

6 din cele 12 tari gazda sunt calificate. Irlanda, Danemarca sau Ungaria se pot califica in ultima etapa sau la baraj in martie. Noi sau scotienii ne-am putea califica doar la baraj in primavara. Azerii sunt singura gazda care garantat nu va fi prezenta la Euro 2020.

YoNuTzz
17th November 2019, 01:17
Danemarca / Irlanda ori se califica in etapa a 10a, ori la baraj in B, cea care va ramane sa-l joace.

La Scotia / Serbia / Norvegia va conta f mult unde se va juca finala...Tragerea la sorti aia penibila ce ii ofera unei finaliste avantajul terenului.

Noi nu avem nici o sansa nici in Scotia in semi, nici in Islanda in semi...
ambele echipe sunt ok pe teren propriu cu adversari slabi.
Deci probabil tari gazda fara echipa la Euro vor fi azerii, noi si poate scotienii...


In et.10 vor fi interesante: Wales - Ungaria si Irlanda - Danemarca

YoNuTzz
17th November 2019, 19:00
Ucraina egaleaza in min 94 la sarbi, termina grupa cu 6 2 0 si din pacate ptr noi cei cu bilete, vine cap de serie la Bucuresti.
Ce ghinion am avut, bagami-as...Cu Olanda in urna a 2-a, sa ne vina Ucraina cap de serie, in locul unei echipe cu nume...
Trist...

El Pistolero
17th November 2019, 20:00
Pai și dacă nu egalau cine venea? Cum s-a făcut distribuirea asta, unde joacă fiecare echipă că nu înțeleg? Nu se face după ce se știu grupele de la Euro?

Johnny D
17th November 2019, 20:40
Ucraina egaleaza in min 94 la sarbi, termina grupa cu 6 2 0 si din pacate ptr noi cei cu bilete, vine cap de serie la Bucuresti.
Ce ghinion am avut, bagami-as...Cu Olanda in urna a 2-a, sa ne vina Ucraina cap de serie, in locul unei echipe cu nume...
Trist...

Cum adica e trist? Pai n-ai sanse mai mari cu Ucraina decat cu Olanda?:)
Sau tu deja calculezi meciurile de la Euro?:))

YoNuTzz
17th November 2019, 20:47
Pai și dacă nu egalau cine venea? Cum s-a făcut distribuirea asta, unde joacă fiecare echipă că nu înțeleg? Nu se face după ce se știu grupele de la Euro?

vor fi 6 capi de serie:
6/10 castigatoare de grupa de calificare, in functie de punctele obtinute in preliminarii.

Acestea vor fi:
1. Belgia 8 0 0
2. Italia 8 0 0 -> merg in grupa lor ca-s gazda
3. Anglia 7 0 1 -> merg in grupa lor, ca-s gazda
4. Germania 7 0 1 -> merg in grupa lor, ca-s gazda
5. Spania 6 2 0 -> merg in grupa lor, ca-s gazda

si acum vine partea cu care noi astia care vom merge la meciuri ne-am luat-o in min 93 azi...

Ucraina avea 6 1 0 -> cu acel 1-2 din finalul de la Serbia facea 6 1 1
Franta va avea 6 1 1 si ii lua la golaveraj, daca bat diseara pe Albania, si ajungeau ei urna 1.

Ucraina facand si ea 6 2 0 a devenit cap de serie cu acel 2-2 din min 90

Avem 2 capi de serie, tara non-gazda: Ucraina si Belgia.
Si mai raman 2 /6 grupe. Cea a Olandei si cea a Rusiei.

Si din pacate Ucraina nu poate pica cu Rusia din motive politice.

Deci distribuirea capilor se va face asa.

Belgia -> in Rusia/Danemarca
Italia -> in Italia
Anglia -> in Anglia
Germania -> in Germania
Spania -> in Spania
Ucraina -> in Romania

Si cum derby-ul dintre Urna 1 si Urna a 2-a Ucraina - Olanda se va juca la Olanda acasa (care isi va juca cele 3 meciuri pe teren propriu)
Noi la Bucuresti vom vedea pielea pl de meciuri: UCraina cu Urna a 3-a si cu Urna a 4-a, si urna 3 si 4 intre ele...

Trist. Am fost la 10 secunde de a juca Franta meciurile la Bucuresti.
Asa le va juca Ucraina.