PDA

View Full Version : Divizia Fantastica & Echipa Fantastica



Ayrton
5th August 2003, 16:51
Care mai participa la jocurile astea? De cand? (la DF, ca celalat e nou...)
Eu am jucat in fiecare an pana acum, cred ca e al cincilea sau al saselea pe care il incep acum (sunt in chinurile facerii cu echipele astea noi acum... si ma enerveaza la culme ca se blocheaza site-urile/serverele de la PSP si GSP, si trebuie sa inchid, sa reiau operatiile de la capat, etc... pana acum mi-am inscris 12 echipe la DF, si le-am conceput pe toate si 22 la EF, unde joc si pe alt CNP.)
A, si vroiam sa va zic: am castigat si doo premii pana acum: odata 3 milioane (acum 5 ani) si o data 4 milioane (acum 3 ani), la PSP! De atunci ma zbat degeaba...

A, si daca nu jucati, rogu-va totusi cateva informatii despre jucatorii mai necunoscuti si mai ieftini de la echipele voastre preferate, ca am nevoie: I.Stancu de la Craiova (ca tot sunteti multi olteni p-aici) e ceva de capul lui? Ce post anume joaca? Dar Stoianof? Sunt titulari siguri sau nu trebuie sa ma bazez pe ei? Multumesc si bafta "antrenorilor"!

inter
5th August 2003, 17:01
intreaba-l pe Cartu :D :D :D
de jucat nu joc /nope/ , iar informatii suplimentare despre jucatorii craioveni afli pe siteurile Stiintei :happy

Ayrton
5th August 2003, 17:05
E adevarat, dar sunt superoptimiste acolo, si mie imi trebuie un pic de realism, ca daca ar fi dupa sufletul meu as juca numai cu dinamovisti... Dar sunt constient ca vor mai pierde si ei meciuri, chiar daca mai putine decat anul trecut, de asta sunt sigur!

inter
5th August 2003, 17:07
si oricum cred ca oltenii sunt mai ieftini :thinkso: , ii bagi pt. a juca in atac cu ai tai :P , care costa........... :D

Ayrton
5th August 2003, 17:15
Nu, sa stii ca nu sunt sentimental deloc aici: ii bag p-aia care consider eu ca imi vor aduce puncte, nu am de ce sa-i bag pe unii care joaca slab, dar imi place mie de fata lor...
Joc si cu Njock si cu Niculescu si cu Bratu, etc...

EDMOND_
5th August 2003, 17:16
Stoianof este un jucator foarte tanar ( a jucat si in nationala de juniori ) , explosiv , care poate aduce multe puncte , numai ca nu este titular momentan , in principiu intra in fiecare meci...
stancu este in mod normal fundas , un jucator constant , puternic , care fiind si el foarte tanar traverseaza perioade de joc exceptionale cu perioade mai putin reusite! Amandoi sunt jucatori de mare viitor!
Apreciez ca Stancu nu va coborî sub 2 stele , tinand cont ca Stiinta are o aparare foarte buna in multe meciuri vei putea primi un punct in plus pentru ca nu vor primi gol.
atat Stancu cat si Stoianof , sunt destul de 0ofensivi si pot 9inscrie goluri cand nu te astepti....deci puncte in plus!
Stancu este in proportie de 95% in echipa de baza ,dar Cartu este destul de imprevizibil... Sper sa te satisfaca cele spuse de mine!

inter
5th August 2003, 17:21
tine cont de ce ti-a spus Edmond :happy , si goleste-i pe aia de bani sa bem si noi o :bere:
Bafta tuturor participantilor :yeah:

Ayrton
5th August 2003, 17:25
Multumesc, chiar acum il bag pe Stancu... Imi fac o echipa bazata pe olteni: Guso, Papura, Stancu, Njock... Mai pun vreo 2 stelisti, pe Tames si sper sa le iau banii!

EDMOND_
5th August 2003, 17:31
Poti miza in anumite echipe si pe Bundea si Plesan , care nu sunt nici ei prea scumpi.... Eu nu joc decat de vreo doi , ani dar am avut probleme cu schimbarile , fiind plecat des in strainatate.. Am avut doua echipe in jur de locul 700 , anul trecut... ( cam cate echipe or fi fost inscrise ? )

Ayrton
5th August 2003, 17:38
Cam 90.000 anul trecut... Eu nu ma gandesc la clasamentul general, prefer premiile de etapa... Mi se par mult mai usor de atins...
Cu Bundea joc, ca e profitabil, dar pe Stancu, la gazeta, l-au pus mijlocas (cum au facut si cu Aliuta la psp, ca ma enerveaza la culma... pai Aliuta e doar mijlocas, cum atacant??? )

EDMOND_
5th August 2003, 21:09
Pai aia de la gazeta l-au pus pe Coroian fundas si ala e atacant... poti sa-l folosesti uneori ca poate da goluri si-l noteaza ca fundas!

Einstein
6th August 2003, 11:40
Eu joc de la prima editie de Divizia Fantastica. Acu mi-am facut echipe shi la Echipa Fantastica

Contrar la ce zice Edmond_, Stancu e mijlocas stanga, si va fi titular sigur daca nu vin Paduret si Stanga. Daca nu il stii pot sa-ti spun ca a marcat primul gol la meciul cu Rapidul din retur, poate asa ti-l amintesti. Goluri insa nu da prea multe.

Stoianof nu iti recomand sa-l iei decat ca rezerva la Divizi Fanatasica. Nu prea il baga Cartu decat pe la sfarsitul meciurilor. Totusi, cine stie? Poate explodeaza sezonul asta si prin retur va fi titular. Cine stie???

Acu zi shi mie de Grigorie "al vostru" Il baga Andone? Goluri mai da?

Ayrton
6th August 2003, 12:24
Andone il apreciaza in mod deosebit pe Grigorie, dar eu personal sunt dezamagit de ce a aratat pana acum la Dinamo... Poate mai mult, si vorba ta, poate "explodeaza" acum...
Oricum, titular nu e deocamdata, la mijloc posturile pe care joaca el (mijl. dreapta, mijl. coordonator) fiind ocupate momentan de Petre si Tames. Insa alaturi de Zicu este principala rezerva pentru linia mediana, fiind mai mult ca sigur ca intra prin repriza a doua. Eu iti recomand ca cel putin pentru prima etapa sa nu mizezi pe el, si sa-l iei intr-un lot in combinatie cu Petre sau Tames, si in eventualitatea ca e unul suspendat sau accidentat in viitor, abia atunci sa mizezi pe el. Insa un gol din postura de rezerva care joaca 25-30 min e posibil sa dea oricand.

Einstein
6th August 2003, 12:50
Aham...shi Tames da goluri?

Ayrton
6th August 2003, 13:18
Eu zic ca va da, cel putin 3, 4 numai in tur, ceea ce pentru un mijlocas e bine... Oricum e favoritul meu dintre actualii jucatori ai lui Dinamo. :yeah:

EDMOND_
8th August 2003, 04:24
Nu stiu ce ati facut cu Grigore , la Craiova era considerat unul din cei mai tehnici jucatori aparuti in ultima vreme..... Imim pare rau pentru el !

Ayrton
8th August 2003, 09:29
Pai si acum e considerat tehnic, dar vremea fotbalului romantic a trecut de mult... Normal ca si mie imi place un dribling frumos sau o pasa cu calcaiul, dar daca toate astea nu au finalitate printr-un rezultat bun pentru echipa, mai bine lipsa...
Nu pot toti jucatorii sa faca ce face Zidane, sa fie si tehnic, spectaculos, incantator, dar sa si finalizeze faza cu gol...
Grigorie asta trebuie sa puna osul mai mult in teren, ca de cand a venit la Dinamo, adica intr-un an de zile eu nu l-am vazut facand un fault sau aratand in teren ceva din "rautatea" in sens pozitiv de care trebuie sa dea dovada un fotbalist care vrea sa ajunga mare... Se multumeste cu putin, si va ajunge in galeria celor ce s-au nascut vedete si au murit sperante... Daca nici anul asta nu confirma va fi rau pentru el...

EDMOND_
8th August 2003, 10:18
Parerea mea este alta ...Grigore nu a reusit sa se adapteze la Dinamo ,
este bun prieten cu Plesan ... acesta , intr-un interviu recent spune ca Grigore regreta foarte mult pasul facut impreuna cu Netoiu...
Vreau sa-ti spun ca avea si o conditie fizica foarte buna , ajunsese titular si marca si goluri...din toata generatia de tineri ai Craiovei pe el as fi pariat in primul rand !

Ayrton
8th August 2003, 17:26
Vrajeala asta cu "mi-a zis nustiucine nustiuce"...
Plesan e dusman cu Netoiu si d-aia spune lucruri urate despre el...

inter
8th August 2003, 17:47
si Netoiu va va lasa in curand in c....l gol :D :D :D
oricum cand va pleca iar va iesi un scandal monstru la "societatea Dinamo" :drak: , mai bine v-ati plati darile la stat..... 8)

EDMOND_
13th August 2003, 23:29
Netoiu! Nu stiu de ce-l aperi atat , ayrton! Si la voi , de cand a venit el a inceput sa se aleaga praful..... Roaga-te sa plece cat mai repede!
Apropo , nu ai spus nimic , ce ai facut la divizia fantastica?

inter
14th August 2003, 09:03
pai a fost sa-si ridice premiul de etapa :D :D :D

Ayrton
14th August 2003, 10:17
La gazeta, cea mai buna echipa 87 de puncte, locul 500 (s-a castigat cu 98 de puncte), n-am avut portar bun, si doar un singur atacant marcator...

La prosport n-am verificat inca, azi fac schimbari si vad punctajele. (nu cumpar decat gazeta, prosport il citesc pe net, si site-ul a fost varza ieri si marti).

EDMOND_
14th August 2003, 10:53
La mai mare! Trebuia sa mergi pe Guso...
Eu stau mai bine pe prosport ....dar suntem abia la inceput!
Succes ....vreau sa bem la sfarsit! Sau macar intr-o etapa!

Ayrton
14th August 2003, 12:10
M-am facut schimbarile la psp pentru etapa a doua, si am vazut si punctajele: 35 si 33 de puncte pe cele mai bune 2 echipe.
N-au actualizat insa clasamentul general... Stii cu cat s-a castigat la ei in et 1?

(Am mizat pe olteni, si mizez si in etapa a doua, ca aveti meci usor cu Bacau. Mizez si pe Bistriteni si Petrolisti, sa vedem ce o iesi...)

:bere:

inter
14th August 2003, 12:16
pai si cu cainii tai cum ramane? 8)

rasheedkpenny
14th August 2003, 16:23
Poate crede Ayrton ca n-au nici o sansa cu Oradea, sau crede intr-un egal! Mai stii?

Ayrton
14th August 2003, 16:28
E, nici chiar asa...
Ii schimb maine, dupa meciul de azi, sa vad care joaca titular in aparare, poate se accidenteaza vreunul, poate face vreuna din rezervele Grigorie, Zicu sau Marica un meci de senzatie si atunci merg si pe mana lor, etc...

EDMOND_
14th August 2003, 16:30
Parca cu 51 , unul din Craiova , din pacate nu sunt eu ! Am vreo 6 echipe cu 38 si 39 ! Este normal sa fie punctaje mai mici aici , se dau stele , la gazeta se dau note pana la 9 sau l0!

Sir
16th August 2003, 03:14
eu inaintea etapei I am avut o singura echipa(GS)...care mi-a adus 64 de puncte.....acum mi-am facut inca 4.am mers pe formula 4-4-2 si inaintea etapei a 2-a mi-am facut o echipa in special din jucatori de la Dinamo si Craiova.mi se pare de neconceput sa nu castige.Ayrton>ar fi penibil sa faceti o remiza!Dau o bere chiar daca iau un loc 5....chiar si la dinamovisti :)))) :P .

EDMOND_
16th August 2003, 07:06
Am facut schimbarile cu 4 ore inaintea primului meci al etapei ( Petrolul - FC Arges ) ... Culmea , cu toate ca ma gandeam ca voi avea probleme pe site -ul " divizia fantastica " a fost exact invers !
Pe prosport a mers impecabil , pe gazeta am avut probleme mari , m-am blocat de multe ori si a trebuit sa o iau de la capat... nu am putut sa intru perioada lunga , pana la urma am ramas cu echipa cea mai bine clasata ( 79 p ) fara sa fac schimbari.... Asta este....

Sir
18th August 2003, 15:39
uite e ora 15.40 si eu nu pot sa intru sa vad ce-mi fac echipele de la GS.Voi puteti?

EDMOND_
18th August 2003, 17:11
Am intrat pe la 14.00 si am vazut! Si pe gazeta si pe prosport! Ma enerveaza astia de la prosport , nu dau clasamentele....la locul ocupat scriu 0......

inter
18th August 2003, 17:29
gs merge impecabil, se incarca instantaneu (la mine :D ) si sunt date si echipele :thinkso:

EDMOND_
18th August 2003, 17:38
Acum DA !

Ayrton
18th August 2003, 17:54
Pe cea mai buna echipa la gs am 79 de puncte, iar pe cea mai buna echipa in clasamentul general am 153 de punte, locul 542 in clasament general.
La psp are dreptate EDMOND_, si pe mine ma enerveaza la culme ca nu dau punctajul total...
(m-am cam tepuit cu craiovenii la mijlocasi si atacanti... Njock e pentru mine dezamagirea rundei... Sa sperem ca etapa viitoare isi revine, ca tot pe mana (piciorul) lui merg, ca joaca tot acasa.)

inter
18th August 2003, 18:08
pai pe danciu-gol de ce nu-l bagi? :D

Ayrton
18th August 2003, 18:16
Sa stii ca-l bag etapa viitoare in Ghencea, ca la cata m**e i-a dat Stelei joia trecuta, dupa meciul cu letonii, si la cat de serios parea, aruncandu-si chiar si tricoul in tribuna chiar ma gandesc sa mizez la greu pe el... Oricum, are palmares bogat in derby-ul Steaua-Dinamo: 9 goluri! (6 pentru Steaua, 3 pentru Dinamo).

EDMOND_
18th August 2003, 19:33
Esti bun ,ayrtoane!! Sper sa termini in primii trei in clasamentul general!

Ayrton
21st August 2003, 10:08
Ayrton , am uitat sa-ti spun: la "divizia fantastica " am trei echipe in primele 150 si sase in primele 500 ...din pacate prima este in jur de 60 la sapte puncte de locul I ... Asta este...

Bravo, bravo! poate bem o bere la primul premiu pe care il ia unul din noi! :yeah:

Vezi sa-i schimbi pe rapidisti si nationalisti din echipe, ca nu se ia in calcul punctajul lor!

EDMOND_
21st August 2003, 11:27
Abia astept ! La etapa am avut 2 echipe cu 38 , s-a castigat cu 41!
Pe rapidisti si nationalisti i-am scos..... o sa fie distractie la gazeta ca am o echipa pe scheletul rapidului ( vreo 9 )...
Plus ca de luni plec in vacanta pe o insula in Grecia ( Zakinthos) si vreo 2 etape treb sa fac schimbarile de acolo..fara prea multe informatii...

Ayrton
21st August 2003, 12:22
Wow, ai fost la mustata...
Eu zic sa lasi echipa aia de rapidisti asa cum e, pierzi o etapa si nu doua, cum se va intampla daca acum scoti rapidistii si apoi, etapa viitoare, cand joaca acasa, iar ii bagi (observ ca 3 schimbari sunt cam putine... cam 5 de echipa pe etapa fara penalizari suplimentare ar fi fost mai bine...).

EDMOND_
21st August 2003, 13:40
As lasa-o , dar va lua 0 puncte probabil..sau ma rog 15 - 18 .... dar cred ca asa o sa fac.... o las pentru un eventual castig de etapa....

EDMOND_
23rd August 2003, 12:34
Cred ca am avut putin tupeu.. Am mers in toate echipele si cele din prosport cat si in cele din gazeta cu Guso portar... Rada Papura iar intr-o mare parte cu Njock si Badea..... Logic ma astept sa urc in toate clasamentele ...mai ales ca posibil sa nu fi mers foarte multi pe mana Craiovei dupa meciul cu Bacaul!curesti pe unde sunt olteni , ca mi-e frica sa nu nimeresc intr-un cartier de dinamovisti!!

ss_L'p
26th August 2003, 18:02
pana acu nu am reushit mai mult de 70 de puncte...cel mai bun punctaj de pana acu a fost 69!
poate mai imi dati shi voi niste sfaturi!ce jucatori as putea folosi de la FC Arges sau de la Otelul???
voi pe ce jucatori va bazati in general???

jonel
31st July 2006, 14:08
salut! am o echipa cu 78 de puncte,dar nu reusesc sa dau de clasament! stie careva?!

jonel
31st July 2006, 14:11
salut! stie careva cum vad clasamentu pe etapa in echipafantastica?

sulin
10th December 2006, 00:10
Aia de pe gsp e panarama pe langa ca sunt premiile mici is si hoti de ce credeti ca e gratis si nu trebuie trimise echipele prin posta.Am castigat in prima etapa la divizia prosport 16 mil iar acum sper sa castig din nou aceasi suma.Secretul e sa nimeresti multi jucatori de la o echipa care au jucat bine ex poli iasi etapa asta a da si sa fie si in deplasare.

Darth Revan
1st January 2007, 00:22
Nu am jucat niciodata.Singurele jocuri de gen pe care le-am incercat au fost la EURO 2004(era un joc pe gsp.ro)si fantasy.premierleague anul trecut.Fara prea mare succes,dar nici umilitor.