PDA

View Full Version : FA Cup General



cr7luci
5th January 2019, 16:45
Ieri a inceput turul 3 din Cupa Angliei :)

Tottenham a batut ieri cu 7 la 0 iar United a batut pe Reading cu 2-0.

Am facut si un sondaj sa va aflu parerile ca-s foarte importante pentru mine :)))

GGMU !!! :)

YoNuTzz
5th January 2019, 20:48
5/5 ptr norvegian

btw, se scrie: Cine credeti ca va castiga FA CUP.

delaparis
5th January 2019, 20:57
Ce l-au sapat pe portughez ... e mai clar ca orice

Johnny D
6th January 2019, 12:45
Dap, sau pur si simplu n-au putut sa joace de ciuda, chiar daca n-a fost ceva neaparat gandit, premeditat.

cr7luci
6th January 2019, 20:19
Ioane,as vrea sa picam cu voi in turul urmator :)

Johnny D
6th January 2019, 21:22
Eu nu vreau sa picati cu noi, ci sub noi!:rasc:



KKtul de Leicester o comite din nou in stil clasic, supererou cu echipele mari cand nu asteapta nimeni nimic de la ei, kkti si pishati pe ei cand sunt mari favoriti si toata lumea se asteapta sa castige!:rolleyes:

Clau7_D
6th January 2019, 22:03
Adica ai pierdut la pariuri pe ei si cauti scuze acum :groggy:

cr7luci
6th January 2019, 23:12
In meciul direct cu voi,pun pariu ca Leicester va umfla besul :)) Ioane :))

Julio_Zane
7th January 2019, 00:03
Leicester, wtfis going on. Au pierdut lamentabil.

Johnny D
7th January 2019, 08:16
Adica ai pierdut la pariuri pe ei si cauti scuze acum :groggy:

Sunt carpele carpelor, bataia de joc a batailor de joc. Subliniam doar realitatea.


In meciul direct cu voi,pun pariu ca Leicester va umfla besul :)) Ioane :))

Nici o sansa, noi suntem echipa mica. Astia-s praf cu echipele mici!:))

cr7luci
7th January 2019, 15:18
Voi luati Europa League Ioane...apropo..LA MULTI ANI de SF. Ion ..sa ai parte de tot ce iti doresti alalturi de persoanele dragi ;)

Johnny D
7th January 2019, 22:43
Mersi si asa speram, Lucicus!:kiss:


Da liverPULU ala ce plm face?:headbang:

Lordul
7th January 2019, 23:40
Lupii galbeni "The Wolves" ii elimina pe Liverpool

cr7luci
8th January 2019, 00:13
Ioane,mi s-a indepinit dorinta.Jucam cu voi in turul urmator :)

delaparis
8th January 2019, 00:19
Adica pierdeti? Asta e dorinta? :D

YoNuTzz
8th January 2019, 00:51
Liverpool a iesit rapid de tot din ambele cupe. Va iesi rapid cu Bayern si din UCL, si se vor concentra doar pe campionat.

Arsenal - Man Utd in turul urmator...fun..

Johnny D
8th January 2019, 08:10
Nu renunta Liverpool la CL, mai ales dupa finala aia de anul trecut. Nu cred.
Altfel spus vor juca cu titularii si vor da tot, ce-a iesi, aia a iesi. Bayern nu pare in momentul asta prea de speriat.


Adica pierdeti? Asta e dorinta? :D

Se concentreaza pe PL si ei ca Liverpool, locu 5 e greu de prins!:D

Sa nu uitam, MU are la stapana Cupei Angliei, mereu e greu aici!:sneaky:

cr7luci
8th January 2019, 09:51
Vedem Ionica...nu mai e mult...pe la sfarsitul lunii se joaca :)

Julio_Zane
8th January 2019, 10:07
csf..ncsf.. ManU face a sasea victorie consecutiva la urmatorul meci. Va fi a sasea, nu? Daca e altceva, sa ma corecteze cineva. Mari sanse sa prinda top 5, max 4 daca incep Chelsea si Arseanl sa dea gres....[utin probabil amandoua. Locu5 cred.Ma pot insela.Cat despre FA Cup...mare enigma, cartile s-au dau iar pe fata.

cr7luci
8th January 2019, 10:25
csf..ncsf.. ManU face a sasea victorie consecutiva la urmatorul meci. Va fi a sasea, nu? Daca e altceva, sa ma corecteze cineva. Mari sanse sa prinda top 5, max 4 daca incep Chelsea si Arseanl sa dea gres....[utin probabil amandoua. Locu5 cred.Ma pot insela.Cat despre FA Cup...mare enigma, cartile s-au dau iar pe fata.

Nu mai vorbi prostii ca noi,marele Man United ne batem la titlu flacau.Distanta de 16 puncte de Liverpool,12 fata de City,10 fata de Tottenham,6 fata de Chelsea si 3 puncte fata de Arsenal va fi recuperata :) O sa batem tot pana la final si ele o sa se incurce de o gramada de ori. :) Imi permit sa spun asta,... am viziuni nostradamice :)

ggmu !!! :)

dardar_3
8th January 2019, 16:51
Meci greu in campionat Lucica impotriva lui Spurs. Daca intra si asta, se relanseaza lupta pentru locurile 3-4 :ok:

cr7luci
9th January 2019, 08:39
Meci greu in campionat Lucica impotriva lui Spurs. Daca intra si asta, se relanseaza lupta pentru locurile 3-4 :ok:

Dara Lucica vrea ca echipa lui sa se bata ptr. titluuuuu...nu locurile 3 sau 4 :((((

Johnny D
9th January 2019, 08:47
Iti dai seama ca n-am cum sa tin sa bata Spurs, voi fi fan MU dar "ne ajunge un egal", sa zic asa!:rasc:

YoNuTzz
27th January 2019, 19:49
Man Utd elimina Arsenal..

nici nu a inceput bine FA Cup si deja Liverpool, Arsenal si Tottenham au iesit :))

A.Puscas
28th January 2019, 21:53
Jucam cu Chelsea ba next. :)) Ii luam pe toti la rand. In ritmul asta, jucam cu Wimbledon finala. :))

YoNuTzz
28th January 2019, 22:27
bataie de joc cu tragerile astea...

nu sunt deloc adeptul sa joace liga 5 cu liga 4 si top 6 intre ele inca din primele tururi...

A.Puscas
29th January 2019, 12:31
Eh, lasa. Ceva pentru Lucica ca e mai prunc.:))

Acu fix 20 ani ii bateam si pe Arsenal si pe Chelsea in drumul spre castigarea FA Cup, iar antrenorul nostru dadea golul victoriei in finala Champions.;)

cr7luci
29th January 2019, 20:28
Ce-are Luci-ntre picioare
Nu-i scula,e sperietoare
:)))))))))))

Johnny D
18th February 2019, 22:18
Bravo Lucicus! MU umileste Celsocul la el acasa!

Vai de capu lui de Celsoc, ce praf a ajuns... Sa fie mai slab ca Lyon!:))

YoNuTzz
18th February 2019, 22:19
lol..le eliminam, in deplasare la rand pe Arsenal si pe Chelsea...

si cu PSG am fost neputinciosi total...asta arata cat de slabe sunt Arsenal si Chelsea...

delaparis
18th February 2019, 22:26
PSG e tare.... nu confunda :)

El Pistolero
18th February 2019, 22:48
Jalnic ce joaca Sarri. Kante e mort acolo în lateral, omu trebuie pus înapoi în centru. Jorginho e praf, m-am convins ca nu e de Chelsea. Are 1 milion de pase sezonul asta, cele mai multe din PL, dar niciuna decisiva. Ineficient deci.

YoNuTzz
18th February 2019, 23:31
conte a rezistat 2 ani si cumva a luat titlul in primul, sarri rezista doar 1 an...

cr7luci
18th February 2019, 23:59
Avem la Wolves in sferturi.Astia mi se par mai dificil de batut ca Chelsea.Sunt o echipa buna,tare incomoda :)))

ggmu !!! :)

YoNuTzz
19th February 2019, 01:10
ce se intampla in FA CUP pare un fel de "ras in fata" lui Man Utd

Arsenal in deplasare, Chelsea in deplasare, Wolves acum in deplasare

in timp ce City joaca semifinala de Carabo Cup cu Burton (Chelsea - Spurs intre ele au jucat)
iar in FA CUP, Roterham, Newport si acum Swansea...

da-o draq de treaba...

Johnny D
16th March 2019, 20:04
Shitty!:))

cr7luci
16th March 2019, 21:26
Shitty!:))

Gol 2 - penalty inexistent...gol 3 offside cat casa ptr. City.Dau cu diaree pe ei.Nu inteleg de ce plm nu s-a bagat VAR si aci.Abia astept cand o sa fie in toate competitiile...nu o sa mai fie mult timp ptr. furaciuni da-i in pla calului :(( :))

ggmu !!! :)

YoNuTzz
16th March 2019, 23:34
ce se intampla in FA CUP pare un fel de "ras in fata" lui Man Utd

Arsenal in deplasare, Chelsea in deplasare, Wolves acum in deplasare

in timp ce City joaca semifinala de Carabo Cup cu Burton (Chelsea - Spurs intre ele au jucat)
iar in FA CUP, Roterham, Newport si acum Swansea...

da-o draq de treaba...

pacat ca dupa ce a, eliminat arsenal in deplasare si chelsea in deplasare, suntem eliminati de wolves tot in deplasare...dar azi au fost superiori...

oricum criminal traseu anul asta ptr man utd atat in fa cup cat si in champions league...draq psg si acum barcelona cu retur pe camp nou haha

ps - gata, city ia ambele cupe..si league cup si fa cup...nu imi amintesc sa mai fi facut vreo echipa din anglia asta vreodata...

cr7luci
17th March 2019, 08:39
Sa-mi bag stiuletele...chiar am crezut ca avem sanse :((((


ggmu !!! :)

Johnny D
17th March 2019, 09:44
Sa-mi bag stiuletele...chiar am crezut ca avem sanse :((((


ggmu !!! :)
Foarte buna echipa Wolves acasa! Mai dureros ar fi fost Lucicus, dar City era eliminata!:))

gata, city ia ambele cupe..si league cup si fa cup...nu imi amintesc sa mai fi facut vreo echipa din anglia asta vreodata...
Daca mai pui si campionatu, sigur n-a facut nimeni.:)

Johnny D
17th March 2019, 16:47
Meciul asta a aratat inca o data cat de varza e Mahrez ala cu Vardy-ul lui cu tot si de ce m-am bucurat ca nici unul nu vine la Arsenal, ca nici unul nu e de echipa de Big 6. Cat a fost Mahrez pe teren, varza total echipa, le dadeau clasa lebadarii, cum a intrat Agherlo....:rolleyes:

Sir. Eko
18th March 2019, 14:54
pacat ca dupa ce a, eliminat arsenal in deplasare si chelsea in deplasare, suntem eliminati de wolves tot in deplasare...dar azi au fost superiori...

oricum criminal traseu anul asta ptr man utd atat in fa cup cat si in champions league...draq psg si acum barcelona cu retur pe camp nou haha

ps - gata, city ia ambele cupe..si league cup si fa cup...nu imi amintesc sa mai fi facut vreo echipa din anglia asta vreodata...

Chiar ca, United a primit ce a fost mai greu anu asta, dar daca imi amintesc bine anul trecut au avut grupe usoare si adversar usor in CL. La fel si in FA Cup.

City a avut anul trecut greu in cupe, dar nu sunt sigur.

YoNuTzz
6th April 2019, 21:30
trist ce s-a intamplat anul asta in FA CUP, cand echipele mari s-au eliminat intre ele, si City castiga competitia, jucand doar cu ligile inferioare si bottom Premier League si ajungand in finala jucand doar cu rezervele...

YoNuTzz
7th April 2019, 20:15
cat de sad ptr wolves...

2-0 wolves ; 3-2 watford acum...urat de tot...

mihaidascalescu
18th May 2019, 17:47
trist ce s-a intamplat anul asta in FA CUP, cand echipele mari s-au eliminat intre ele, si City castiga competitia, jucand doar cu ligile inferioare si bottom Premier League si ajungand in finala jucand doar cu rezervele...

De uitat se uita toti romanacii dar de priceput Dumnezeu de unde nu este de acolo mai si ia.

Se pling ca tragerile la sorti nu sunt trucate ca la romanica. Ca aia buni is trasi cu aia slabi. Iote ce a luat-o n bot manu de la aia slabi.

Nu degeaba a fost inventat fotbalu aici. Stai pt un moment si imagineaza : fotbalu inventat la romanica. Tulaaaaaaai.

Poti sa zici ca manc ia cupa azi cu siguranta? Binenteles ca nu. Ca i Anglia. Nu Burkina fasole.

Si n alta ordine de idei

COME ON YOU CHARLTON

mihaidascalescu
18th May 2019, 18:12
we're going to

wem ba liiiii

Johnny D
18th May 2019, 18:22
De uitat se uita toti romanacii

Dar tu ce esti? Englez care a invatat limba romana din intamplare!?:o::))

mihaidascalescu
18th May 2019, 18:30
Pitch invasioooooooon

mihaidascalescu
18th May 2019, 19:59
Hai cu remontadaaaaa

El Pistolero
18th May 2019, 20:27
Mãcel. City face tripla internã.

YoNuTzz
18th May 2019, 20:33
De uitat se uita toti romanacii dar de priceput Dumnezeu de unde nu este de acolo mai si ia.

Se pling ca tragerile la sorti nu sunt trucate ca la romanica. Ca aia buni is trasi cu aia slabi. Iote ce a luat-o n bot manu de la aia slabi.

Nu degeaba a fost inventat fotbalu aici. Stai pt un moment si imagineaza : fotbalu inventat la romanica. Tulaaaaaaai.

Poti sa zici ca manc ia cupa azi cu siguranta? Binenteles ca nu. Ca i Anglia. Nu Burkina fasole.

Si n alta ordine de idei

COME ON YOU CHARLTON

eu sunt pentru seedings, nu pentru bile incalzite...

sper ca esti multumit cu meciurile teribil de grele pe care le-a avut city in aceasta cupa, cu ligi inferioare, o semifinala criminala cu brighton si o finala criminala cu watford :D

la fel si la league cup:

City:

League Cup:
Oxford (3) ; Fulham ; Leicester ; Burton (3) ; Chelsea

FA Cup:
Rotherham ; Burnley ; Newport (4) ; Swansea (2) ; Brighton ; Watford

sa nu zici in ambele competitii cu NIMENI...it's something...

mihaidascalescu
18th May 2019, 21:26
Ma nea omu. Asta e farmecu la fa CUP. FC romania sau birtu pocreaca poa sa ajunga la Wembley. De ce crezi tu cu somoiogu tau ca fa CUP a fost copiata in todo mundo? De ce nu au copiat cupa romanicii de la Zalãu?

Ask yourself some really interesting questions.

Dar am explicat mai sus ce face Dumnezeu

Novac
19th May 2019, 07:42
vezi cum calci pe aici prietenas ca avem un singur iuzar (declarat oficial ca si) rezident in targul cela minuscul si, pe langa faptul ca-i sensibil ca o gladiola lasata'n soare, are prostul obicei sa tina ranchiuna forevar si sa incerce sa se razbune ...

te miri cand, doar zic


vreau sa-l mentionez aici doar pe Duba care de abia a scapat (daca a scapat) de ''asta'' din carca ... de mentionari zilnice; d'alea cu conotatii negative :groggy:

asta ca sa nu-l mai mentionez pe Marius al carui nick devenise sinonim cu parsiv ... asta chiar daca zalauanu'' nu intelege nici cu ajutorul wiki ce inseamna termenul folosit/ om simplu, nah :mda:

Johnny D
19th May 2019, 14:01
Novacelul nici pe aici nu se opreste din venin! Unde sa ma mai cauti si tu!?:))

mihaidascalescu
21st May 2019, 13:57
vezi cum calci pe aici prietenas ca avem un singur iuzar (declarat oficial ca si) rezident in targul cela minuscul si, pe langa faptul ca-i sensibil ca o gladiola lasata'n soare, are prostul obicei sa tina ranchiuna forevar si sa incerce sa se razbune ...

te miri cand, doar zic


vreau sa-l mentionez aici doar pe Duba care de abia a scapat (daca a scapat) de ''asta'' din carca ... de mentionari zilnice; d'alea cu conotatii negative :groggy:

asta ca sa nu-l mai mentionez pe Marius al carui nick devenise sinonim cu parsiv ... asta chiar daca zalauanu'' nu intelege nici cu ajutorul wiki ce inseamna termenul folosit/ om simplu, nah :mda:

astea ar fi sfaturi bune


daca mi-ar pasa de zalauan. sau vrun altu

delaparis
21st May 2019, 14:23
Avem doi cu probleme, deci :)

YoNuTzz
4th January 2020, 21:27
Sa redenumiti eventual in FA CUP General.

Primul fun fact ptr noul sezon:
Watford acasa face 3-3 cu Tranmere din liga a 3-a dupa ce au avut 3-0 :))

YoNuTzz
5th January 2020, 20:27
Spurs baga si ei o rejucare cu Boro din Liga 2

Rezervele lui Liverpool elimina titularii lui Everton...funny...

Capitanu.Burcea
6th January 2020, 06:31
Nu e funny, e chiar de cãcat. Apropo, pt meciul asta cate puncte de pensie primeste don Carlo Bãsinotti? :)) Nu, acum pe bune, il aduci pe Ancelotti pt Calvert Lewin, Cenk Tosun si Richarlison? Mai bine donau banii copiilor lui Dan Nistor, ca sunt nemancati, saracii, de 3 luni.

YoNuTzz
7th January 2020, 22:42
Ce funny la Man Utd vs Man City

Jones, Pereira, Lingard, Greenwood, Fred si baietii contra City :))

Momentan doar 0-3 dar poate avem bulan si la un 0-7 ceva, se vor intampla chestii...

Oricum mincinos acest 0-3 la pauza...tb sa fie lejer 0-6...

El Pistolero
7th January 2020, 22:46
Stai cã mai e un meci și la City acasã. :)) Pãi cam asta e diferența realã între cele 2. Victoria aia din campionat pentru United a fost întâmplãtoare.

Johnny D
7th January 2020, 22:50
A fost pt ca City a bushit-o rau anu asta in PL, Liverpool e ca Rapid dupa ce-a ratat acel titlu in 98 furat de arbitrii cu gol valabil! In 99 a distrus tot, fara adversar.

YoNuTzz
7th January 2020, 22:54
Stai cã mai e un meci È™i la City acasã. :)) Pãi cam asta e diferenÈ›a realã între cele 2. Victoria aia din campionat pentru United a fost întâmplãtoare.

ma uitam acum...

City in ultima decada a bagat 1.4 miliarde si e pe minus cu minus 1 miliard.
Man Utd in ultima decada a bagat 1.1 miliarde si e pe minus cu 850 miliarde.

Si desi e decada, e relevant, ptr ca sumele mari s-au bagat dupa episodul Neymar, deci recent, nu in 2011-2012

Si cumva dupa cifrele astea, intre cele 2 loturi e o diferenta colosala si intre cei 2 antrenori si mai rau de atat.

Asta inseamna bad management sportiv dus la extrem...

JJ
7th January 2020, 23:56
Nu stiu unde te uiti tu, dar United a declarat venituri record in ultimul sezon, si e pe profit in ultimii zece ani.

YoNuTzz
8th January 2020, 01:17
Nu stiu unde te uiti tu, dar United a declarat venituri record in ultimul sezon, si e pe profit in ultimii zece ani.

Am si zis lol.
Strict cumparat jucatori - vandut jucatori...adica echipa...strict pe teren / lot

nu tricouri, tv etc...

Johnny D
8th January 2020, 11:38
Nu stiu unde te uiti tu, dar United a declarat venituri record in ultimul sezon, si e pe profit in ultimii zece ani.

Pai de-aia o spurcam toti si o iubesc doar spurcatii, logic! Steaua de Anglia!:pace:

delaparis
27th January 2020, 23:59
S-a calificat si Arsenal

Johnny D
28th January 2020, 08:03
Normal. Auzi la dumnealui, "si Arsenal", de parca noi suntem balast.:mda:
Noi suntem cei mai buni in competitia asta care e cea mai veche competitie din lume!

Capitanu.Burcea
28th January 2020, 17:06
Da, dar meciul a fost de nivel play-out, div 4 engleza, Torquay cu Forest Green.

YoNuTzz
5th March 2020, 00:30
Mourinho, dupa umilintele din campionat si CL, mai bifeaza o umilinta si in FA CUP. Ca umilinta din League Cup parca nu era tot cu el :)))

Pacat...am fi putut avea: Spurs - United...asa vom avea probabil: Norwich - Derby poate :))

Arsenal, Chelsea, City, Leicester merg mai departe...Maine joaca Man Utd...

Johnny D
5th March 2020, 21:42
Norwich got their revenge after the 2p theft in PL!:evil::D

delaparis
1st August 2020, 19:24
Incepe finala

Johnny D
1st August 2020, 19:42
Ca de obicei, cu Giroud care ne umileste in finale, de data asta cu calcaiu in careul mic. La ultima ne-a dat golul care ne-a omorat - exact ca acuma la primul gol din meci - cel mai important, si nu e de Arsenal, e de dat afara de retardati care n-au nici o treaba cu fotbalul.:rolleyes:


Bine ca l-am luat pe Aubumeragu pwlii care la 0-0 are o minge frumoasa pe cap de la Maitland Niles si o da-n pwla, ratatul nici nu stie unde e poarta, da in cealalta parte, nu catre poarta. Giroud de era acolo, la ce bine de cu capu, portarul ar fi avut mari probleme, nu nici o emotie.

Johnny D
1st August 2020, 19:59
A 2-a oara la rand dupa ce-l critic, face treaba buna: obtine si transforma un penalty!


Trebuie sa-l critic meci de meci!:D

Johnny D
1st August 2020, 20:59
Aubameyang master class!/hello


:))

El Pistolero
1st August 2020, 21:02
Mda, s-au rupt 2 jucãtori importanți și e cam gata finala. Apãrare de carton, cam de nivelul lui Villa. Degeaba a adus Chelsea jucãtori buni de atac, cu apãrarea asta nu mișcãm nimic nici sezonul viitor.

YoNuTzz
1st August 2020, 21:27
Chelsea va rupe in atac cu Pulisic, Zyech, Haverts, Werner etc...
Dar cu apararea asta sez actual au luat 54 de goluri in Premier, sez urmator vor lua 60 :)))
Sper sa nu aiba nimic grav americanul.

Ma bucur ptr Arsenal. E ceva sa scoti la rand si pe City (in special) si pe Chelsea...
Meritat grupele EL in acest caz
Felicitari Johnny ! :))

Milan si Spurs - 3 tururi preliminare in EL

Johnny D
1st August 2020, 21:28
Si am avut un sezon chiar mai bun decat Chelsea.

Ei n-au castigat nimic, noi am castigat un trofeu important!:))



Felicitari Johnny ! :))

Si i-am intors si de la 0-1. Mai rar intr-o finala sa intorci!:)


Suntem shãfi incontestabili in FA Cup!:cool:


Pentru retardatii care zic ca nu luam trofee: trofeu important luat iar! Al 6-lea in ultimii 7 ani si mai luptam pt unul in curand cu Liverpool!:ok:

Johnny D
1st August 2020, 21:46
Auzi tu, are mai multe goluri in Anglia decat Salah.:)

Panarama de Aubumerang, care a si scapat trofeul!:))



Mustafi in carje la bucurie!:happy:happy

YoNuTzz
1st August 2020, 22:05
Si am avut un sezon chiar mai bun decat Chelsea.

Ei n-au castigat nimic, noi am castigat un trofeu important!:))


Hai sa nu exageram ! Cupa nu mai inseamna nimic in 2020 ! Nu mai e 1970 !!! A fost imp doar ptr ca ati terminat rusinos pe 8 !

Locul 4 a lui Chelsea si grupele CL sunt de 1000 de ori mai importante !

Sa va vad pe voi ce jucatori veti aduce acum, fara Champions League !

Capitanu.Burcea
1st August 2020, 22:50
Cupa nu mai inseamna nimic in 2020 ! Nu mai e 1970 !!!

Poate pentru oligarhii sovietici si suporterii de plastic nu mai inseamna, dar pentru publicul racordat la valorile traditionale ale sportului britanic, inseamna f mult :ok:

Asadar, Arsenal isi ia revansa in fata pensionarilor castigand o competitie mult mai importanta decat EL :))

De la meciul cu Brighton, Arteta a cimentat ierarhia in vestiar, a demonstrat ca are valoare :D si personalitate. Spre deosebire de Celsi, care a inchis ochii la umilirea lui Sarri, Arsenal a curatat vestiarul de cocalari care isi flutura ceasurile de haur pe la nasul adversarilor.

Johnny D
1st August 2020, 23:02
Poate pentru oligarhii sovietici si suporterii de plastic nu mai inseamna, dar pentru publicul racordat la valorile traditionale ale sportului britanic, inseamna f mult :ok:

Ala-i Capitane!:ok:


Hai sa nu exageram ! Cupa nu mai inseamna nimic in 2020 ! Nu mai e 1970 !!! A fost imp doar ptr ca ati terminat rusinos pe 8 !

Locul 4 a lui Chelsea si grupele CL sunt de 1000 de ori mai importante!

Ete pwla. Nu i-am vazut bucurandu-se pe teren si ridicand trofeu deasupra capului, si luand medalii pt locu ala 4. In plus, noi mai jucam pt un trofeu, ei ciuciu.:))

Si e trofeu de traditie, nu Cupa Caraibe > City.:rolleyes:



Asadar, Arsenal isi ia revansa in fata pensionarilor castigand o competitie mult mai importanta decat EL :))

:sneaky::cool:

City e cea mai buna echipa din Anglia.
A luat Cupa Ligii, din campionat i-a scos doar Liverpool, din FA cup i-am scos doar noi. Unde plm e Chelsea!? Asta e Arsenal, one of the best!:evil:

delaparis
1st August 2020, 23:15
The Football Association Challenge Cup este cea mai veche competiție de fotbal din lume. Cum sa nu fie importanta?
DPDV fotbalistic este cea mai importanta competitie.

Johnny D
1st August 2020, 23:23
Si prin urmare Arsenal cea mai buna echipa din istorie.

Atat. Sa nu mai aud musca.

delaparis
1st August 2020, 23:29
Ma rog. Arsenal, o echipa de duzina un ultimii ani, a castigat cea mai importanta competitie din lume. :)

YoNuTzz
1st August 2020, 23:34
DECI:

Pentru cluburi ce vor sa se relanseze precum: Milan, Arsenal, Inter, participarea in CL acum in 2020 inseamna muuuuuult mai mult decat o cupa interna in palmares.
Prin CL, poti face transferuri bune, atragi jucatori, joci la un nivel superior, si ai sansa sa revii in top...

Arsenal cu aceasta cupa (tot respectul ptr cum au luat-o, m-am bucurat) ce face ? Al 4lea an la rand de Europa League !!!!
Guess what: 0 sanse pentru top 4 la anul. Nici macar 5% sanse, ci 0...Va urma al 5lea an la rand de Europa League :))))
De asta spun ca e mult mai imp locul 4 a lui Chelsea decat cupa lui Arsenal.

Top 4 va fi acelasi ca anul asta, cu echipele de CL: Liverpool, Man City, Man Utd si Chelsea...probabil cu City campioana...

Johnny D
2nd August 2020, 00:01
Mai taci acolo. Va violam in curushtetz la anu.
Prindem lejer locu 4.:cool:


Ma rog. Arsenal, o echipa de duzina un ultimii ani, a castigat cea mai importanta competitie din lume. :)

De 4 ori in ultimii 7, da, de duzina.:)

A.Puscas
2nd August 2020, 08:42
Prindeti o laie. :happy

Tot inganai aici anii trecuti o serie de nu stiu cati ani consecutivi cu Champions, pregateste-te Ioane, o sa fie invers acum. :happy

A.Puscas
2nd August 2020, 08:45
Btw, blegul de Aubameyang a scapat cupa jos, am murit. :happy :happy

Johnny D
2nd August 2020, 08:58
Ie freza aia prinsa-n vant de vina.:))

Si nici un btw, ca am scris pe pagina anterioara treaba asta, deci nimic nou. Trebuia sa dai chiar quote, asa ne-ntelegeam.


Prindeti o laie. :happy

Tot inganai aici anii trecuti o serie de nu stiu cati ani consecutivi cu Champions, pregateste-te Ioane, o sa fie invers acum. :happy

Pai suntem unici pe PL, de dinainte de Wenger nu am mai ratat Europa. DE UN SFERT DE SECOL! Voi, Celsocul, Pool, City, Spurs? NOPE, doar noi! Si ieri am demonstrat de ce suntem nr. 1 la constanta in topul PL!:cool:

Johnny D
2nd August 2020, 09:10
Fuck off x 14! 63619/OLE/

Johnny D
2nd August 2020, 09:20
Pushcashelule, de-acu inainte cand mai ratam un PL sau un trofeu european, zicem: NU-I NIMIC, MAI LUAM O CUPA A ANGLIEI!
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:h appy:happy

Johnny D
2nd August 2020, 09:21
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:h appy:happy

Johnny D
2nd August 2020, 09:22
...:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happ y:happy:happy

YoNuTzz
2nd August 2020, 12:29
Johhny, serios acum, si non related deloc cu cupa Angliei

Realizezi ca 4 ani la rand fara CL, cu sanse imense de 5 ani la rand fara CL e foarte mult ?

Sper draq sa castigati EL la anul...au fost asa: Atletico, Chelsea, Olympiakos...
Sa vedem sez urm :))

Johnny D
2nd August 2020, 13:28
Sanse imense pe dracu, lejer prindem top 4 anu asta.
Numa ne distram.:)

Johnny D
3rd August 2020, 07:39
Glumesc si eu, dar nu e stabilit dinainte. Va fi o batalie dura, mai dura poate ca anu asta.
Eu cred ca dupa astea 2 victorii cu City si Chelsea, putem sa ne batem cu oricine. Avem incredere.
Cu-atat mai mult cu cat acele victorii au fost in meciuri eliminatorii de care depindea recordul nostru european impecabil de 25 de ani, pe care anu asta am fost cel mai aproape sa-l spargem.

delaparis
3rd August 2020, 11:13
Complicat deoarece sunt echipe tari acolo sus. Va trebuie cel putin un jucator de top in fiecare linie. Uite ca aveti ocazia sa-l luati pe Thiago Silva, ar fi un plus. Era bun si un Cavani in atac ...

Johnny D
3rd August 2020, 11:47
:))

Sir. Eko
3rd August 2020, 16:17
Ba da ce se caca lumea pe ea de grija lui Arsenal. Mai rar.
Ion tot prost ? Tot crezi ca giroud e mai bun ca Aubameyang?

Johnny D
3rd August 2020, 16:41
Nu, dar e bun. Oricum acolo in centru mergea.

Johnny D
4th August 2020, 13:08
Ba da ce se caca lumea pe ea de grija lui Arsenal. Mai rar.
Ion tot prost ? Tot crezi ca giroud e mai bun ca Aubameyang?

Ai vazut golul pornit din calcaiul lui Giroud? Si ala din finala EL?
Ambele deschideri de scor in finale!:D


Da, tot prost, mersi de intrebare. Bine ca tu tot destept, sa nu ne ingrijoram pentru tine macar.:)

Johnny D
29th August 2020, 15:42
Le-o dam lu Liverpool iar sau le-o dam?:D


Pentru al 7-lea trofeu in ultimii 6 ani, ei nici nu se apropie macar!:))

Johnny D
29th August 2020, 18:43
Au Bumerang!:o:


Avem!/hello

delaparis
29th August 2020, 19:17
O sa regretati ca nu l-ati luat pe Silva

Johnny D
29th August 2020, 19:28
O sa regretati ca nu l-ati luat pe Silva

Da, clar. Era garantat succesul cu bunicul vostru.:))

delaparis
29th August 2020, 19:34
A existat Lewandowski in finala ?

Johnny D
29th August 2020, 19:37
Eh. Zi neinspirata, a ratat 2 mari ocazii in prima repriza.:)

delaparis
29th August 2020, 20:10
Regretati ? :)

Johnny D
29th August 2020, 20:33
Deloc!


Suntem cei mai buni, pe toti ii batem in Anglia in finale!/hello

Johnny D
29th August 2020, 21:22
Cand au iesit Liverpool de pe stadion plouati... cand Mane se tinea de ochi la ultimul penalty cu care le-am dat mortala. Priceless!:lol:

:lol:

El Pistolero
21st March 2021, 20:59
S-a stabilit și semifinale, din pãcate avem Chelsea cu City și Leicester cu Soton. Mari șanse ca City sã facã tripla internã.

YoNuTzz
17th April 2021, 21:24
Gata...s-a terminat si fantezia cu cvadrupla ptr City...

I-a scos Chelsea in FA Cup lejer lejer.

Bine, oricum in CL din cele 4 ramase, City are sansa 4 in opinia mea...

El Pistolero
17th April 2021, 23:47
Tuchel a betonat defensiva. Pãcat cã nu a fost finala CL meciul ãsta. :D

El Pistolero
16th April 2022, 21:50
Liverpool trece de City în semifinale și demonstreazã ca e echipa mai buna, cel puțin în perioada asta. City cu trei eliminari în semifinale consecutiv.
Liverpool încã o finala sezonul ãsta. Sunt în cãrți pentru 4 trofee.

YoNuTzz
17th April 2022, 15:26
Man City a jucat ieri o buna parte din meci cu echipa a 2-a...o gramada de rezerve ce au si gresit grav !

Un fapt foarte rar: In acelasi sezon, atat League Cup cat si FA CUP se poate desfasura intre aceleasi 2 echipe: Liverpool si Chelsea.

El Pistolero
17th April 2022, 17:56
Portarul ala de rezerva a arãtat ca nu e de City. E de nivelul lui Pantilimon.
In rest City are rezerve cu care poate forma o echipã de top 10 în Europa.

Johnny D
17th April 2022, 18:26
Era normal sa treaca Liverpool, i-au prins pe City intre meciurile grele cu ei cu deplasarea din Spania in care au trebuit sa joace cu titularii, pe cand Liverpool a jucat cu rezervele si nici n-a facut deplasarea. Era de judecat ca Liverpool in cel mai rau caz nu va pierde acel meci. Si a fost aproape sa-l piarda chiar de la 3-0, asta-ti spune ca City e cea mai buna echipa din lume in acest moment, la scurta distanta peste Liverpool.

delaparis
14th May 2022, 18:37
Incepe finala

Capitanu.Burcea
14th May 2022, 19:39
85% posesie Liverpul, pe teren si in tribunã. Cantece vs stegulețe, fotbal vs asteptãm penalty-urile, daca nu picã ceva.

Capitanu.Burcea
14th May 2022, 21:41
E, le-a mai tras o data Klopp presul de sub gaoz tanchistilor sovietici. Notre respect.

El Pistolero
14th May 2022, 21:42
Cat ghinion bag pl. Trei finale consecutive de cupa pierdute și ambele jucate în acest an, tot la 11 m.

YoNuTzz
14th May 2022, 21:52
Desi finala de Champions League care conteaza cat 1000 de cupe interne a fost castigata, prea le exagereaza Chelsea cu finalele interne de cupa pierduta...

Nu am mai vazut asa ceva...

2 finale de League Cup pierdute in 4 ani, ambele la penalty-uri cu real main star Kepa
4 finale de FA Cup pierdute in 6 ani.

2 finale de cupe interne pierdute in acelasi an 2022, ambele la penalty-uri.

JJ
14th May 2022, 22:00
Tuchel care l-a bagat pe Azpi doar ca asta sa o dea in bara... Scuze, dar dupa ce s-a accidentat Salah asta trebuia sa fie meciul lui Chelsea.

YoNuTzz
14th May 2022, 22:07
Tuchel care l-a bagat pe Azpi doar ca asta sa o dea in bara... Scuze, dar dupa ce s-a accidentat Salah asta trebuia sa fie meciul lui Chelsea.

Si tot Tuchel l-a scos pe Mendy si l-a bagat pe Kepa in League Cup sa faca un De Gea 02.

Also...Ce ai zis tu cu Salah...si chiar si la penalty-uri...ce mai vrei...nu a dat Salah, a ratat Mane, si Chelsea au executat si primii...

BTW...Klopp a luat la Liverpool ABSOLUT TOT pe plan intern si european.

Johnny D
14th May 2022, 22:16
Cat ghinion bag pl. Trei finale consecutive de cupa pierdute È™i ambele jucate în acest an, tot la 11 m.

Jorjiniho, tot cu el sa executati tot!:ok:


BTW...Klopp a luat la Liverpool ABSOLUT TOT pe plan intern si european.

N-a luat Europa League, iar de Coference nici nu poate fi vorba.:D

YoNuTzz
14th May 2022, 22:31
Jorjiniho, tot cu el sa executati tot!:ok:



N-a luat Europa League, iar de Coference nici nu poate fi vorba.:D

Jorginho, care le-a ratat si penalty-ul 5 in Finala Euro Italiei, si apoi i-a lasat acasa si de la Mondiale :)))

delaparis
14th May 2022, 22:32
N-a luat Europa League, iar de Coference nici nu poate fi vorba.:DA pierdut contra PSG :D

Capitanu.Burcea
14th May 2022, 22:36
Ce ghinion, daca tu joci din start pt penalty-uri, ca o mizerie de echipa! Ghinion era daca ratau cu poarta goala, cum a facut ala de la Liverpul. Sau la cele 6 ocazii ale lui Dias.

YoNuTzz
14th May 2022, 22:43
More misery for Mount as Chelsea midfielder loses sixth Wembley final in a row after FA Cup penalty defeat to Liverpool

It's something !

El Pistolero
7th January 2023, 22:48
Pana acum doar Newcastle a ieșit din echipele bune.
Liverpool cu Wolves 1-1 la pauzã. Încã o pasã genialã marca Trent! A marcat și Nunez.

Johnny D
7th January 2023, 23:09
Sa nu mai aud de Newcastle, baga-mi-as pl-n mortii lor!
Am pus 300 de lei si doar ei m-au turtit! Cum au scos egal la noi, cum s-au relaxat!:headbang:

Johnny D
8th January 2023, 19:44
Ce urat le-a dat, ca la fasole... trist...

YoNuTzz
8th January 2023, 20:06
Deci Chelsea pierde la rand de 3 ori fara gol dat vs Man City...League Cup, Premier League si FA Cup. Bine...perfect normal de fiecare data...
Si cam irelevant, ca tot Chelsea ramane cu UCL-ul :))

YoNuTzz
9th January 2023, 23:43
Mi se pare sincer prea bataie de joc ce pateste Man City

League Cup pana acum: Chelsea si Liverpool
FA CUP pana acum: Chelsea si Arsenal

Totusi...

El Pistolero
9th January 2023, 23:58
Foarte bine, în anii trecuți jucau doar cu echipe de ligi inferioare pana in finalã.

Johnny D
10th January 2023, 07:31
N-as spune ca e bataie de joc, se va juca cu echipele secunde in mare parte si s-a vazut si ieri ca echipa noastra secunda n-are nici o treaba comparativ cu a lu City. City ne va bate in FA Cup la finalul lunii Ianuarie mai ales ca au pe teren propriu si s-a vazut ce-a facut cu Chelsea pe teren propriu comparativ cu deplasare, si astfel va prinde moral pentru campionat si restul sezonului. Nici vorba de bataie de joc, ba chiar as zice ca au bulan cu tragerea asta la sorti.

Johnny D
10th January 2023, 10:24
FA CUP pana acum: Chelsea si Arsenal

Ai dreptate ca e bataie de joc, ca joaca doar acasa toate meciurile. Bulanosii dreku.:jerk:

Ce-i drept, nu se compara cu United care joaca doar acasa, doar cu panarame.

Johnny D
27th January 2023, 23:47
Pana la urma am verificat o gramada din rezerve cu City si am facut-o decent.
In prima repriza am fost peste ei la ei acasa.
1-0 pt ei e perfect, n-avem nevoie de meciuri in plus fata de PL si EL.

O gramada din fanii lor voiau sa castigam noi meciul asta si ei sa castige in campionat.
Sa nu fie invers.:evil:

delaparis
28th January 2023, 00:37
Pana la urma am verificat o gramada din rezerve cu City
Si ei au facut la fel. In atac au lasat titularii pt statistica. La mijloc si in spate am descoperit jucatori la City pe care nici nu stiam ca sunt nascuti :)

Johnny D
28th January 2023, 02:30
Serios? L-am vazut pe Haaland tot meciul, si l-am vazut degeaba.:rolleyes:

YoNuTzz
28th January 2023, 12:27
Good guys City...Au scos pana acum din cupe pe 2 x Chelsea, Liverpool si acum Arsenal !

Johnny D
28th January 2023, 13:03
Daca joaca tot acasa, bulanosii.

Insa pt Arsenal nu e rau, ne putem concentra pe cele mai importante 2 competitii din sezon.

Johnny D
28th January 2023, 18:34
Si ei au facut la fel. In atac au lasat titularii pt statistica. La mijloc si in spate am descoperit jucatori la City pe care nici nu stiam ca sunt nascuti :)

Golul lor a fost dat dupa 15 minute din repriza a 2-a cand Arteta l-a scos pe Partey ca sa nu-l riste. Si n-am avut la dispozitie al 2-lea nostru mijlocas defensiv Elneni, ci panarama de Lokonga care va pleca la vara. Cum a intrat Lokonga, cum s-a pierdut meciul si decent, doar 1-0. N-ai sa mai vezi panarama aia in meciurile de campionat, ca anu trecut.;)

Elneni isi va reveni curand, moment in care el va deveni optiunea a 3-a pe post, doarece vrem sa transferam un mijlocas defensiv de calitate, cu jdamilioane multe acu la final de ianuarie, ca sa avem inlocuitor decent pentru Partey. Am vrut din vara asta dar Edu a ofertat putin pentru Duglas Luiz de la Villa si acesta intre timp si-a reinnoit contractul. Acu tre sa scoatem dineros serios, dar vom scoate deoarece se stie ca trebuie. Arteta masterclass exact ca si cu Newcastle doar a aratat conducerii ce se-ntampla daca nu ai inlocuitor: cu Newcastle n-a avut pe cine baga in atac, l-am cumparat pe Trossard, acu n-a avut pe cine baga in locul lui Partey, la fel vom cumpara ceva de calitate. Shmecher Arteta.;)

delaparis
28th January 2023, 21:45
Arteta a aratat conducerii ca daca nu are jucatori de top pierde meciul. Antrenor de duzina.

Johnny D
28th January 2023, 22:05
Nu risca jucatorii cu care poate castiga trofee mai importante, pentru trofee de uzura de care avem destule. A aratat ce e de aratat, asa cum trebuie aratat.


Si mie mi-a aratat ieri care ma tot intrebam de ce nu l-a scos pe Odegard si l-a introdus pe Vieira in meciul cu Newcastle. Vieira e pielea pwlii deocamdata in meciuri grele. Clar.:)

El Pistolero
29th January 2023, 09:42
Ce jucãtor Casemiro!

Capitanu.Burcea
29th January 2023, 16:56
Nu ar fi mai simplu ca toate meciurile de fa si efl sa se joace la Manchester?

El Pistolero
29th January 2023, 17:32
Ce gol a dat japonezul ala și Liverpool pierde și cupa sezonul ãsta.

Johnny D
29th January 2023, 21:51
Nu ar fi mai simplu ca toate meciurile de fa si efl sa se joace la Manchester?

:rolleyes:

Ba la City, ba la United. :rolleyes:

:rolleyes:


Ce gol a dat japonezul ala È™i Liverpool pierde È™i cupa sezonul ãsta.

Mintoma'nai = I don't respect you, you're a piece of shit, unworthy and weak.
Cam asta le-a transmis Mitoma liverpulezilor si lu Klopp ce-n sezonu 7 mereu e flop.:D

Clau7_D
1st March 2023, 23:44
Copilul asta Garnacho o sa ajungã mare de tot.

YoNuTzz
1st March 2023, 23:46
Ce mental si determinare a adus Ten Hag !

Man Utd face ceva, ce dupa era Fergie era imposibil

In 7 zile, trece de 3 eliminatorii: Barcelona in Europa League, Newcastle in League Cup Final si Westham in FA CUP.

==
Tottenham ramane o gluma de echipa...o baza de antrenament.

Johnny D
1st March 2023, 23:50
Gainã-n'ham!:))


Au alergie la trofee, n-ai ce sa le faci.


Eu cred ca e de la gaina aia de pe minge, pana nu-si fac rost de-o sigla serioasa, nici o sansa.

El Pistolero
2nd March 2023, 00:26
Pana la 45 de ani va juca Kane la ei și tot nu va lua un trofeu. :))
A fost frumos meciul de pe OT. Totuși West Ham e o umbra a echipei din ultimele 2 sezoane.

Johnny D
2nd March 2023, 00:43
Mai are cateva zeci de goluri si ajunge golgeter-ul all time Premier League.
Cum ar fi golgeter-ul all time fara trofeu?:)):))


Sa nu uit, Richarlison ala e varza totala, rectific ce-am zis la inceputul sezonului ca se loveste mingea de el ca de coltul blocului, jignesc coltul blocului.:))


Auzi JJ? E un rahat. Si Nketiah e mai bun. N-o sa ajunga la nivelul lui Jesus nici de joaca 500 de minute pe meci. Sau daca Jesus joaca doar jumate de sezon per sezon ca si acu.:))


Da cat de pe langa fotbal sa fii sa vezi carpa asta antifotbal avand vreo treaba comparativ cu Jesus care mangaie mingea... trebuie sa n-ai treaba cu fenomenul, alta explicatie n-am. Sa fii in pom si pomu-n alt univers, unul in care jocul sportiv n-a fost inventat inca.;););)

Capitanu.Burcea
2nd March 2023, 07:59
B±, ati auzit, ma, cand a zis Muionicã, la 0-1, ca, domne, ce echipa mare e ºunca de vest, a scos-o pe fcbs din conference 🤣 Asta e ca melcu' de pivnița. Cand apare fecali cu bucile pline de saliva, sa stiti ca a fost in grilã si Ninonicã sclavul, cu ora de lins cea mai iubita echipa a poporului. Cat drle jalnic, niciodata nu a fost mai jos profesia asta de lãtrãu, fosta gazetarie sportiva.

Pai, la noi cand vreodata juca unul ca Garnacho in fata unor Deac si Fl Coman? 🤣 Bagi pla in ma-sa, toate natiile scot fotbalisti, noi tot cu straini si bosorogi din lumea a 3-a, cu aceeasi mentalitate de cãcat. O sa joace Budescu, Nistor, Deac, Tamas, Sapunaru pana la 80 de ani. A debutat unul la Hajduk Split, Luka Vuskovic, la 16 ani neimpliniti. Ieri a si marcat. Ce prosti croatii astia, ba! Cine n-are floci, sapaligi, bursuci si muți sa-si cumpere! 🤣

Clau7_D
2nd March 2023, 09:09
Da da, eu l-am auzit :)) a subliniat ca fcsb a jucat de la egal la egal cu echipa aia care conduce pe Ten Haag pe Teatrul Viselor :))) sclav pana la moarte baiatul ala, nu stiu cum de il mai suporta pamantul in continuare :jerk:

El Pistolero
2nd March 2023, 10:00
Și eu am auzit fraza aia, m-am și gândit ca nu e meci sa nu ii dea niște limbi în dos lui Becali. Da ma, ce mare echipã e West Ham, mai are un pic și retrogradeazã. La fel și aia din Danemarca, nu au mai bãtut pe nimeni din toamna.

Capitanu.Burcea
4th March 2023, 16:35
Copilul asta Garnacho o sa ajungã mare de tot.

Si Mazilu a marcat un gol identic in Giulesti, e adevarat de pe partea dreapta, cu stangul. Bã, da' identic, in oglindã. In loc sa accepte realitarea - adversarul a fost mai bun, sa il felicite, giulestenii au dat-o in fecale. Ca nu i-a interesat cupa, ca aveau meci cu rapsodia chiajna si clinceni, ca plm. Nu, da' acum serios. La Ten Hag se aplica o vorba: if you are good, you are old enough to play 👍

Aviz cretinilor de la noi, poate inteleg ceva. Nu cred, totusi 🤣

YoNuTzz
19th March 2023, 21:30
Semifinale:

Man City - Sheffield (2)
Man Utd - Brighton

Man Utd continua pe toate cele 4 fronturi.
Incredibil sezon facut de Brighton !

Johnny D
20th March 2023, 01:09
Pai stai un pic. Un front s-a terminat, l-ati castigat, ce mai continuati pe el, hora unirii?:))
City va lua minim 1 trofeu cu supermegasenzatia Haaland, cred ca FA Cup e a lor.
Campionatu aveti acolo locul 3 mari sanse, punct. E 90% jucat, nici mai sus, nici mai jos.
EL sunteti favoriti, cu un trofeu intern si unul extern si top 4 ar fi un sezon excelent.

YoNuTzz
20th March 2023, 09:48
Pai stai un pic. Un front s-a terminat, l-ati castigat, ce mai continuati pe el, hora unirii?:))
City va lua minim 1 trofeu cu supermegasenzatia Haaland, cred ca FA Cup e a lor.
Campionatu aveti acolo locul 3 mari sanse, punct. E 90% jucat, nici mai sus, nici mai jos.
EL sunteti favoriti, cu un trofeu intern si unul extern si top 4 ar fi un sezon excelent.

Da Johnny...Cele 4 fronturi sunt: League Cup, FA Cup, loc de UCL prin campionat si daca nu: Europa League Winners :))

Iar in FA CUP, cat timp inca e Man City acolo, e greu de tot :D

YoNuTzz
23rd April 2023, 21:44
Daca anul trecut a fost finala de gala: Liverpool - Chelsea, acum va fi la fel: Man City - Man Utd !

El Pistolero
23rd April 2023, 21:56
Ce portari slabi. Ambii au sãrit în același colț cred ca la fiecare execuție. Stãteam pana mâine dimineațã dacã nu dãdea ãla peste poartã.
Brighton a avut mai multe ocazii în 120 de minute.

Johnny D
23rd April 2023, 23:18
Mai bine sa planga United in finala, decat Brighton, zic.

Capitanu.Burcea
25th April 2023, 13:29
A fost o mizerie de meci, un fel de Slujitorul - Romanian Railroads. Se juca pana de Ignat si nu cã nu se marca, nu se iesea din cercul de la mijlocul terenului. Examen ratat pt Brighton, pana la urma, de la ei asteptam sa taie tortul, doar nu de la umilitii lui Sancez Pițuan👎 Vot de blam pt De Zerbi, care e inca tanar, nu realizeaza ca la fotbal mai dai si peste echipe venite cu țapina la birou. Imbracate la costum, trandafirul la butoniera, iar in picioare pantalonii de poliester si cizmele de cauciuc.

YoNuTzz
3rd June 2023, 17:06
WOW ! 1-0 Man City in secunda 13 ! Super Gundogan !

Capitanu.Burcea
3rd June 2023, 17:43
Mi s-a transmis acum in cascã, a fost pinalty pt Jesteri in genul celor primite de kfr de la kovacs 🤣

Johnny D
3rd June 2023, 18:14
Gundogan, hai la Arsenal daca astia nu te vor!
Daca ei nu te vor, noi te vrem!:))


Mi s-a transmis acum in cascã, a fost pinalty pt Jesteri in genul celor primite de kfr de la kovacs ��

Diferenta e ca aici au vrut sa faca meciul mai interesant, nu sa-i salveze pe MU.
Nimic nu te poate salva de masinaria asta de fotbal.:))

YoNuTzz
3rd June 2023, 19:30
Super onorabila infrangerea ptr Man Utd ! La 1-0 secunda 13, ma asteptam la 3-0 City minutul 20 :))

Treble loading !

El Pistolero
3rd June 2023, 20:32
Când ai lot totul pare simplu. Erau sa câștige competiția fãrã gol primit.

Haaland are 2 trofee sezonul ãsta, titlul de golgheter, titlul de cel mai bun jucãtor al sezonului și cel mai bun tânãr al sezonului. Probabil va lua și CL.
Și ghici ce? Pessi va lua bidonul de aur pentru alea 3 meciuri bune de la mondial.

YoNuTzz
3rd June 2023, 22:39
Când ai lot totul pare simplu. Erau sa câÈ™tige competiÈ›ia fãrã gol primit.

Haaland are 2 trofee sezonul ãsta, titlul de golgheter, titlul de cel mai bun jucãtor al sezonului È™i cel mai bun tânãr al sezonului. Probabil va lua È™i CL.
Și ghici ce? Pessi va lua bidonul de aur pentru alea 3 meciuri bune de la mondial.

A luat Messi balonul de aur, in unii ani degeaba :))
Atunci in 2010 a luat Spania mondialul, si Inter UCL-ul si muuuuulte alte exemple...

Acum ca a luat mondialul, e 1001% balonul de aur ! Putea face Haaland 3 trebles in acelasi sezon si tot degeaba !