PDA

View Full Version : Au intrerupt meciul-NENOROCITII!!!



C-O-S + min
6th April 2005, 23:35
Pentru ca eu nu pot sa fiu multumit si pentru ca am vazut ca pe celalat thread cu acest subiect atmosfera este optimista, aici propun sa criticam mass-media sportiva din Romania si bataia de joc la adresa celorlalte sporturii in afara de fotbal!

Cei de la TvSport au intrerupt meciul de basket din euroliga masculina de miercuri seara dintre Panathinaikos si Efes Pilsen la scorul de 88-88 , chiar cand urma o dramatica repriza de prelungiri, pentru a difuza Stirile(acel moment de idolatrizare a declaratiilor de neam-prost, de comentarea a intrigilor cele mai scandaloase si mai ordinare, bineinteles din fobalul romanesc). Au dovedit o lipsa de respect elementara fata de telespectatori, aceasi care constituie singurul motiv pentru care exista presa, si pentru care se lupta si isi permite aproape orice! Ei lucreaza „ in slujba cititorilor(telespectatorilor)”, de aceea probabil si-au batut joc de noi toti cei care au urmarit (mare greseala) acel meci. Cum credeti ca m-am simtit dupa ce timp de 2 ore am stat incordat in fata televizorului, finalul fiind fulminant, cu egalarea in ultima secund a scorului la 88 ca dupa aceea sa se intrerupa totul si sa lasam loc pentru intrarea in scena a lui Gigi Becali, George Copos, Mirce Sandu, Dragomir s.a.m.d.-pesonaje exponente pentru marlania, toparlania si nesimtirea care domina Romania de azi! Se pare ca aceste epitete le-a afectat si celor de la TvSport caracterul! Ce sa mai zic? Lipsa de profesionalism, lipsa de valoare, lipsa de caracter toti fiind intr-o goana nebuna dupa audienta, calcand in picioare totul. Nu stiau ei ca fiind o televiziune de sport nu-si permit sa aiba un program fix, si ca programul lor se adapteaza in functiie de transmisiuni? Nu stiau ei ca daca intrerupi un meci la final practic oamenii au pierdut timpul urmarind pana in acel moment? Nu stiau ei ca astfel de practici erau la moda pe vremea comunismului, cand trebuia sa vorbeasca unicul conducator? Nu stiau ei ca astfel isi bat joc de timpul, pasiunile, orgolile oamenilor? Eu cred ca stiau dar nu i-a interesat prea mult acest lucru deoarece nesimtirea, toparlania, marlania, intr-un cuvant fotbalul romanesc trebuia sa intre pe sticla si multi oameni sa fie multumiti! Ce conteaza prostii si nebunii aia care se uitau la meciul de basket! Ce dracu, n-aveau altceva de facut! Saracul comentator ne-a si anuntat ca ne revedem dupa o scurta pauza! Ce el si-a imaginat de ce sunt in stare conducatorii de la TvSport!
Imi vine acum in minte, titlul ziarelor de a 2-a zi dupa celebrul meci cand „ne-a furat” Urs Mayer: ”Ordinarule”. Acesta era mesajul romanilor pentru acel arbitru! Si eu il gasesc cel mai potrivit si pentru cei de la TvSport: Ordinarilor!

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

EDIT BY RAPTOR: Citeste ce am scris in celalat thread "Felicitari Tv Sport".