PDA

View Full Version : E rusine sa fii suporter timisoarean in ziua de azi?



Numero Dieci
22nd November 2018, 15:46
Stiti foarte bine ce se intampla in fotbalul timisorean de ani de zile deci e rusine ba sau nu?

Leo
24th November 2018, 20:40
De ce sa fie rusine? Problema este ca sunt din ce in ce mai putini.

Numero Dieci
25th November 2018, 20:54
Evident rusinoasa lipsa de identitate a Polilor din ultimii 20 de ani.

Leo
25th November 2018, 21:35
Lipsa banilor isi pune amprenta pe fotbalul timisorean. Am mai spus si ma repet, eu sunt dispusa sa dau 10/20 de lei pe luna pt echipa din Liga 1, CHIAR DACA SUNT DINAMOVISTA.

cip
26th November 2018, 18:45
Leo,acum si tu...chiar sa stai sa dai explicatii la toti cretinii...

Johnny D
27th November 2018, 14:24
:o: La cate echipe Poli avem.... se poate zice ca nu toti avem bani, insa toti suntem polisti, ca Leo! Asta e tot ce conteaza! :))
Si eu as da bani... ca sa se faca o singura echipa, nu 5! Si la fel in fiecare oras, insa atunci desfiintam Steaua si Dinamo si ramane doar Rapid!
PERFECT!:rasc:

Numero Dieci
28th November 2018, 19:24
Lipsa banilor isi pune amprenta pe fotbalul timisorean. Am mai spus si ma repet, eu sunt dispusa sa dau 10/20 de lei pe luna pt echipa din Liga 1, CHIAR DACA SUNT DINAMOVISTA.

Care e aia din Liga I?

Numero Dieci
28th November 2018, 19:24
Leo,acum si tu...chiar sa stai sa dai explicatii la toti cretinii...

Si eu i-am zis sa nu-ti mai dea explicatii dar nu asculta.

cip
28th November 2018, 20:01
ce ma mir e ca inca nu te-a facut Delaparis moderator...avem deja Ion,e pe teava si Paulica...potential vad ca ai si tu...:D
tu sa-ti aparat de tuns...ca de ala care onduleaza parul vad ca n-ai nevoie...:))

delaparis
28th November 2018, 20:29
Pe aceleasi criterii tu esti primul pe lista mea. Pacat ca nu vrei :D

cip
28th November 2018, 20:51
tu sa-ti iei aparat de tuns...ca de ala de ondulat vad ca n-ai nevoie...:))

delaparis
28th November 2018, 21:01
Las' ca vezi tu daca Liverpool are penalty in ultimul minut si castiga meciul. Imediat te pun moderator cu tot neamul tau :D

Numero Dieci
28th November 2018, 22:54
Poll adaugat.

Sevilla86
29th November 2018, 12:13
Ba, Dieci, ia de aici pentru ca vad ca ai nevoie:

VÍRGULĂ, virgule, s. f. 1. Semn de punctuație care delimitează grafic unele propoziții în cadrul frazei și unele părți de propoziție în cadrul propoziției.

Numero Dieci
29th November 2018, 12:40
Mersi.
Cum votezi?

Sevilla86
29th November 2018, 12:48
Singura optiune este "da" sub diverse forme. Daca aveam si optiunea "nu", as fi avut de unde alege.

Numero Dieci
29th November 2018, 13:49
Pai si asa ai de unde alege.
Evident nu aveai de gand sa votezi nu,de asta nu e in poll.

Sevilla86
29th November 2018, 14:10
Singurul care hotaraste ce am de gand sa votez, sunt eu.
Nu stiu de ce ar fi evident sau neclar pentru altii avand in vedere ca nu mi-am exprimat nici o parere legat de subiectul acesta pana acum pe forum. Afirmatia ta este o simpla speculatie.

Numero Dieci
29th November 2018, 14:31
Folosind logica nici un om normal la cap nu ar raspunde cu nu,parere evident sustinuta si de suporterii timisoreni care nu mai vin demult la meciuri.

Sevilla86
29th November 2018, 16:06
Da, hai sa ne prefacem ca folosim logica.
Nu se mai duc timisorenii la meciuri, de unde rezulta ca e rusinos sa fii suporter timisorean.

Ce treaba are una cu alta? Inter are stadionul ocupat la capacitate mai mica decat locul 20 din Anglia. Sunt interistii rusinati de echipa lor?
Prezenta la stadion in Liga 1 a scazut treptat de-a lungul anilor. Pana si Ion Oblemenco are o medie de 50% din capacitate sezonul asta, in scadere fata de sezonul trecut.

Pana si liga a doua in Anglia are un procentaj de capacitate mai mare decat Serie A.

Numero Dieci
29th November 2018, 17:22
Pai nu ne prefacem.
Are treaba bineinteles,nu e factor decisiv dar e unul din ele,cum sunt si manifestatiile de dupa mutarea Recasului la Timisoara,la fel cu Bragadiru acum 20 de ani,cu echipa suporterilor care e tot falsa Poli,etc.Motive sunt multe.
Astia mereu se laudau ca nu sunt suporteri de rezultat insa in momentul actual exact asta sunt,in fapt un alt motiv ce aduce rusine.
Acum am observat ca esti din Bucuresti,pana la urma nici nu te priveste discutia noastra.

Sevilla86
29th November 2018, 17:36
Pai, io vorbeam de virgule si tu m-ai intrebat cum votez :D n-aveam treaba cu discutia voastra, tu m-ai inclus.
Vad ca ai un grand total de 1 voturi. Io cand zic ca-i poll-ul facut prost, pai e facut prost :D

Numero Dieci
29th November 2018, 17:45
Nu observasem ca esti din Bucuresti-credeam ca e logic ca doar localii voteaza.
Nu conteaza cate voturi sunt BA ci rezultatul.
Pana acum suporterii sustin rusinea aia de echipa pe care toti o vor distrusa.

Sevilla86
29th November 2018, 18:37
Daca ai o singura varianta de raspuns, eu as spune ca nu conteaza rezultatul de vreme ce a fost dictat din start.
Stai prost cu logica daca pui valoare pe un rezultat cand exista doar optiunea de a vota "da".

Numero Dieci
29th November 2018, 19:53
Exista 4 variante de raspuns.

delaparis
9th March 2019, 21:54
UTA castiga derby-ul Banatului cu ACS Poli Timisoara (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-2/uta-castiga-derby-ul-banatului-cu-acs-poli-timisoara-nid-133551)

iulian_1976
9th March 2019, 22:29
Un timisorean adevarat tine cu Ripensia, eu personal astept echipa asta in Liga1 si o sa ajunga pe un termen mediu.

Sa fii suporter iesean Poli Iasi unde primaria sifoneaza banii contribuabililor este o rusine, orice echipa finantata de o primarie este o rusine.

Mai bine mergi la Ripensia la liga a 2-a si esti ok decat sa il auzi pe Stoican cum lauda o banda de mercenari, acelasi lucru s-a intamplat cu Poli Timisoara o echipa muribunda care a evoluat in Liga1.

Capitanu.Burcea
9th March 2019, 23:18
Am inteles. Dar o echipa care sifoneaza 50 de milioane din banii statului, printr-o tranzactie de terenuri, nu se numeste tot mizerie? De ce e mizerie primaria Iasi, ca a calificat echipa in cupa uefa si in play-off? Ca a facut egal cu voi si ati pierdut campionatul? :D Mizerie si incapabila e primaria Timisoara, ca a retrogradat ca proasta echipa orasului, cu incompetenta si know-how fruncist. Pai, bai primaria fruncista Timisoara, daca aveti model, mă, cum se finanteaza, cum se organizeaza, de ce esti tampita si faci deampulea, a?

Oricum stirea era ca adevarata Poli :D a pierdut si ea meciul de acasa cu Aerostarul lui Bratu, deci vin zile grele pt fotbalul timisorean :)

iulian_1976
9th March 2019, 23:58
Orice primarie mai devreme sau mai tarziu, o va aduce intr-o stare muribunda, o sa vezi asa se va intampla si cu Iasiul, acelasi lucru si cu Sibiu daca nu vor gasi investitori.

In timp se vor adauga alte echipe conduse de privat in Liga1 si nu vor putea face fata aceste echipe sponsorizate de primarii.

Nu exista "voi" eu privesc fotbal si atat.