PDA

View Full Version : 90. Teddy Mezague



Leo
12th September 2018, 13:09
Nascut: 27 mai 1990 (varsta 28 de ani), Marsilia, Franta
Inaltime: 1,87 m
Greutate: 89 kg


Fundașul central francez Teddy Mezague, 28 de ani, ultima oara la Mouscron (Belgia), a semnat astazi un contract cu Dinamo.


29 de meciuri in campionat si doua in Cupa Belgiei a evoluat Teddy Mezague, sezonul trecut, pentru Mouscron. A inscris trei goluri in acest an in meciurile cu Anderlecht, Zulte Waregem si Lierse.

88 de partide si patru goluri in prima liga a campionatului belgian a adunat Teddy Mezague pentru Mouscron, in trei sezoane competitionale.

14 jocuri are Teddy Mezague pentru Montpellier in Ligue 1. Cu Montpellier a pierdut finala Cupei Ligii in 2011 si Supercupa Frantei, un an mai tarziu. A jucat, de asemenea, pentru echipa secunda a lui Montpellier, 27 de meciuri / 3 goluri. Teddy Mezague a mai evoluat in Franta la Martigues si in Anglia la Leyton Orient.

90 este numarul oficial cu care Teddy Mezague va juca la Dinamo.

Leo
12th September 2018, 13:23
Mezague a semnat pe 3 ani.

Leo
12th September 2018, 21:18
"Este un fundas puternic, are un joc de cap foarte bun. În mod normal, la ce probleme are Dinamo în acest moment, Teddy e o achizitie bună si ar putea să le rezolve dilemele. Acum nu stiu cât de bine e pregătit, fiindcă el s-a despărtit în vară de club. Sper că a făcut pregătirea separat. Si la mine a venit un pic cam târziu, dar a pus atitudine, osul la bătaie, muncă si si-a revenit, a fost în formă apoi.

Are personalitate, se implică, tocmai de aceea i-am dat si banderola. E un băiat serios, nu face probleme. Normal că are si minusuri, dar eu nu vorbesc niciodată în public de asa ceva. Niciodată nu m-ati văzut să vorbesc urât de vreun fotbalist. Dacă mi-as permite să-i recomand ceva, câteodată mai filosofează", a declarat Rednic pentru GSP.ro.

Întrebat ce înseamnă când un fotbalist filosofează, tehnicianul a început să râdă si a detaliat: "Adică mai filosofează pe gazon si o mai comite".

Leo
2nd November 2018, 18:05
Mezague a gafat decisiv la meciul de campionat cu Dunarea Calarasi si o paraseste pe Dinamo dupa patru meciuri in care a fost integralist.