PDA

View Full Version : Felicitari TV Sport!!!!!



eddy_jozsa
6th April 2005, 21:42
Diseara, am vazut Panathinaikos vs. Efes Pilsen.... deja ma gandeam cum sa laud transmisia, comentatorii, atmosfera... totul a fost perfect... pana intr-un moment... Efes Pilsen egaleaza in ultima secunda... imi spun, hm, ce bine, un meci frumos merita prelungiri... si stau pe TVSport.... si ce vad... reclame dupa reclame dupa reclame....!!! Dupa aceea... stiri mioritice... Steaua a batut pe Gloria Bistrita etc etc vrajeli....

N-am cuvinte!!! De fapt, am cuvinte multe, dar nu prea isi au loc pe un forum civilizat....

Asadar, multumim TV Sport pentru superbele prelungiri!!! :jerk: :mda: :degete: :headbang: :ciocan: :no:

Mihai
6th April 2005, 21:46
Sunt romani!!! Si pe mine m-au ofticat dar ce sa le faci...

Raptor
6th April 2005, 21:47
Hai ma... ce nu va ajunge ? :D

MadSkillz
6th April 2005, 21:59
Ai vazut meciul asta diseara, Eddy? Si maine dimineata ce ai vazut?Ai grija sa nu le vezi pe toate ca nu o sa mai ai ce vedea alaltaieri :D :rolleyes: :ok:

eddy_jozsa
6th April 2005, 22:02
dada... hai sa incepem cu chestii de genu "mai rau sa nu fie", "sa ne bucuram cu ce avem", "noi sa fim sanatosi (...ca oricum prelungirile fac rau inimii)"

I hate this shit!!!!!!!!!!!!! ggggrrrrrrrrrmmmmmmmmmlllllllllllllll

rt5fdtfgzgzvtgtfzcv56o098iu 6t554red5r6u898u9ij43 <----- pumni in tastatura

(laudele le tin pentru momentele cand ma calmez... ca nu prea merita astia)

P.S. Pana la urma, Panathinaikos s-a impus cu 102-96 :)

eddy_jozsa
6th April 2005, 22:04
maih madschillz, nu mai fa si tu misto :(

nu conteaza cand p%$& mea am vazut meciul!!!!! cert e ca am pierdut ce era mai important!!!!!!!!

MadSkillz
6th April 2005, 22:09
OK OK dar sa stii ca si eu sunt multumit ca se da totusi baschet.(desi am pierdut meciurile de pana acum de la TV Sport) Faptul ca vedem Euroliga asa cum o vedem, vedem cate ceva din NBA , mai vedem si Divizia A, mai vedem si ceva intre licee ... e un pas inainte.Comentatorii sunt cum sunt dar cu siguranta vor veni la un moment dat niste baieti tineri direct de pe bancile scolii, cu sete de informatii si placere de a comenta.Sa fim optimisti!
(Mai avem o gramada pana la americani, care au un fel de reality show la sfarsitul caruia aleg un analist NBA)

alexalex
6th April 2005, 22:33
super meci !!!!!!!!! si inca ceva din cate am vazut eu cred ca nu exista echipa europeana (exagerez putin) in care sa nu joace cel putin un sarb (fara sa pun si antrenorii) si care sa nu aiba cel putin 5-6 straini.
cat priveste TV SPORT ce pot spune.... bine cel putin ca au inceput sa transmita meciurile.

Gabriel
6th April 2005, 22:52
m-am uitat si eu un pic...pentru ca nu ma pasioneaza basketul FIBA. l-am remarcat doar pe Bogdan Stanculescu. Mi-a facut placere sa il reaud. Pacat ca nu comenteaza si la NBA. Si sa-l trimita pe Cernat la Efes vs. Panatinaikos :D

Raptor
6th April 2005, 22:57
Cernat o sa vina la TV Sport... in studio sa vorbeasca. Costel Cernat. Joi.

Raptor
6th April 2005, 23:01
A, si inca ceva: (Citez Costi Mocanu, forumul TV Sport):

babgr a scris:
Insfarsit Baschet, sa vezi si sa nu crezi. Bravo celor care au facut posibil sa putem urmari Euroliga, si felicitari comentatorului. Daca veti continua sa promovati baschetul, atunci mai mult ca sigur ca baschetul romanesc va ajunge sus. Singura pata neagra....miercuri ati "uitat" sa mai arati prelungirile
In rest felicitari si sper sa mai vedem bashet.


Chiar miine sunt 2 meciuri. In privinta prelungirilor nu este vina noastra- a cazut semnalul pe satelit. Vina noastra este alta- ca n-am anuntat in timp util rezultatul, ca nu v-am informat despre probleme. Era firesc sa facem asta dar n-am fost pregatiti. Ne cerem scuze.

caseta
6th April 2005, 23:04
e ca tvru pe vremuri .... daca erau prelungiri, ei nu le dadeau, ca aveau programat "tezaur folcloric" si ala nu se putea decala ..... niste adevarati profesionisti .....

cit despre parerea mea despre comentariu ..... am postat-o pe alt thread

Bicinigar
7th April 2005, 00:43
Shi yo care m-am enervat ca nu vad decat jumate de meci ca tre' sa ma duc shi la antrenament :evil:
bine ca n-am stat acasa ca aruncam televizoru pe geam ca in reclama :headbang:

caseta
7th April 2005, 01:01
cam terminat forumu tv sport. am vazut ca e un distrus acolo care zice ca "Campionatul NBA nu este cel mai tare din lume(poate la castigurile in bani). Dupa JO, pe primele 4 locuri au fost 2 tari europene, iar USA a fost pe 3. Exceptand USA, din celelalte 3 echipe(inclusiv Argentina), aprox.85% din jucatori participa in EUROLEAGUE, asa ca imi pare sincer rau sa te contrazic."

am vazut ca i-ai raspuns raptore..... cred ca nu merita nici un raspuns la asa penibilitate.
in alta ordine de idei i-am dat si eu un mesaj lui costi mocanu cu parerea mea despre stirile sportive protv/tvsport. sa vad ce/daca raspunde ...

aaaaa, asta ca sa nu imi aduc aminte ca am vrut sa postez aceeasi parere pe threadu "au intrerupt meciul" si dupa ce am scris 20 de minute (aveam multe pe suflet), cind dau sa postez, vad ca a inchis threadu raptor ..... :mda: :no: :headbang:

@cosmin - singura chestie pe care poti sa o faci ca raspuns la lipsa de profesionalism a tvsport e sa le "boicotezi" postul, adica nu numai sa nu le faci tu audienta, dar sa iti indemni cit mai multi prieteni/cunoscuti sa nu se uite la emisiunile lor de 2 bani. poate daca incep sa piarda audienta .... o sa isi dea seama ca sunt penibili.

Raptor
7th April 2005, 12:34
Oops sorry... erau multe cuvinte de cenzurat? :D

eddy_jozsa
7th April 2005, 14:17
A cazut semnalul de pe satelit... dadada... EXACT la ora 21:20 (sau cand era)... poate devoratorii de fotbal marca Jiji sa creada asa ceva... eu unul nu ma las aburit de vrajeli!!!

mishu
7th April 2005, 15:11
macar daca era sa cada semnalul puteau sa spuna din studio... inaintea stirilor... ne cerem scuze pentru intreruperea transmisiei meciului de baschet cauza fiind pierderea semnalului de satelit etc... si sa promita telespectatorilor ca vor reveni in cel mai scurt timp cu informatii despre desfasurarea prelungirilor... eventual un rezumat...
din ce am citit eu pe forum nu au dat nici un astfel de anunt... astfel incat chestia cu semnalul nu e veridica... si nu-i face decat sa le scada din credibilitate...
dar noi suntem invatati cu putin... putin nba... putin euroliga... putin divizia A... putin comentariu... isi permit pentru ca romanul a fost invata sa zica... e lasa ca merge si-asa... si nu e invatat sa sanctioneze orice neregularitate...

danrogojan
7th April 2005, 16:06
concluzia mea e urmatoarea (a fost oarecum enuntata anterior)

Nu trebuie sa le iertam nimic, doar pentru ca dau euroliga. O transmisiune trebuie facuta cu profesionalism.

Traim in romania asta e, sa ne multumim cu atat, bine ca au dat 4 sferturi ce ne mai trebuie si OT.... sunt prostii.

Dupa faze din astea trebuie injurati. Nu intelesi.

Mai ales ca in ultimul timp isi fac niste promouri de zici ca sunt espn.

Manimal
7th April 2005, 16:46
n-ai dreptate danrogojan, ar trebui sa le multumesti ca exista pt ca asa mai vezi si tu fotbal de calitate, daca era un serviciu pay per view, asa cum sunt extrem de multe in strainatate, aveai toate drepturile sa te enervezi, dar cum baschetul e inca la nivel scazut in ro trebuie sa te multumesti cu ce ai, sper ca ai inteles ce am spus si nu o sa o iei drept ceva personal

C-O-S + min
7th April 2005, 17:23
Mishule, Dane aveti perfecta dreptate!

Mai au si tupeul ca azi sa faca un studio deschis despre "Super Basket"! Sper sa ia si telefoane in direct!!!

Ba, eu propun sa dea de dimineatza pana seara fotbal si noapte pe la 2 un meci de basket! Da macar sa-l dea pe tot si sa-l trateze profesionist! :rosu: :rosu:

Raptore, nu ti-a placut subiectul?

danrogojan
7th April 2005, 17:39
ar trebui sa le multumesc?

de ce. pentru ca in cele 10 minute de publicitate de dupa meciul de basket (inainte de stirule TV sport) si-au scos vreo 15.000 parai?

ei bine mai manimalule, nu am sa le multumesc. am sa-i injur mai tare.

costim
7th April 2005, 17:46
concluzia mea e urmatoarea (a fost oarecum enuntata anterior)

Nu trebuie sa le iertam nimic, doar pentru ca dau euroliga. O transmisiune trebuie facuta cu profesionalism.

Traim in romania asta e, sa ne multumim cu atat, bine ca au dat 4 sferturi ce ne mai trebuie si OT.... sunt prostii.

Dupa faze din astea trebuie injurati. Nu intelesi.

Mai ales ca in ultimul timp isi fac niste promouri de zici ca sunt espn.

Crezi ce vrei, asta cu satelitul chiar s-a intimplat. NIMENI nu a vazut prelungirile, cu exceptia televiziunii terestre elene. De fapt nici nu stiu daca meciul a fost dat de "terestrii"... Nici macar turcii! Astazi am primit la redactie un mail de la organizatori- isi cer scuze si vor "ridica" prelungirile de ieri in satelit. Din pacate, abia miine.

C-O-S + min
7th April 2005, 17:48
Eventual in direct azi la 19:00 daca avem posibilitatea!

Ba la un sistem pay-per-view nu s-ar mai uita nimeni nici la fotbalul lor!

S-au vrut televiziune de sport dar fotbalul i-a zdrobit cu mitocaniile si i-a cucerit!!

danrogojan
7th April 2005, 17:49
atunci de ce nu ati prezentat explicatii pe post?

"vina nu ne apartine. de vina sunt grecii care au un satelit varza !"

costim
7th April 2005, 17:51
atunci de ce nu ati prezentat explicatii pe post?

"vina nu ne apartine. de vina sunt grecii care au un satelit varza !"

cineva a copiat aici mesajul meu din forumul tv sport. am spus acolo ca vina noastra este ca nu am reactionat rapid si profesionist. rezultatul a aparut. cam tirziu insa. ne asumam orice critici fata de aceasta intirziere.

Vadim
7th April 2005, 17:53
Orice inceput e greu, e laudabil ca vedem baschet in Romania...

Raptor
7th April 2005, 18:12
Corect, mai ales ca nu e vina TV Sport pentru ce s-a intamplat.

MadSkillz
7th April 2005, 19:35
costi, se vorbea pe un alt topic ceva despre o emisiune de baschet .Ati fi interesati de asa ceva?E realizabil asa ceva la Tv Sport?

costim
7th April 2005, 19:52
costi, se vorbea pe un alt topic ceva despre o emisiune de baschet .Ati fi interesati de asa ceva?E realizabil asa ceva la Tv Sport?

De putut... s-ar putea, e realizabil. Asta nu-i insa o promisiune! Nu prea ai cu ce sa o umpli, imagini, alea-alea. Hai sa facem niste pasi mici, iar Euroliga e unul din ei. Apoi, daca toate vor merge "ca lumea", o sa facem si salturi. Stii, pentru o statie TV, acum, emisiunea e un salt cam mare. Trebuie sa stiti ca baschetul nu livreaza o audienta multumitoare. Eu am insa convingerea ca va creste.

Raptor
7th April 2005, 19:56
Si eu am aceeasi convingere, insa un urias pas inainte ar fi construirea de terenuri in orase (in speta in Bucuresti), mai ales ca nu ar trebui sa coste prea mult. Daca primariile s-ar implica in vreun fel, atunci acel mare pas inainte s-ar realiza. Eu pur si simplu stiu ca este posibil, doar sa se vrea. Baschetul are un foarte mare potential, "nedescoperit" inca.

De ex. in Voinicelu unde sunt 2 terenuri (din care doar unul este practicabil pentru 5 la 5), vin sambata si duminica in jur de 60 de oameni si se fac cate 6-7 echipe...

Cu alte cuvinte, daca ar fi mai multe terenuri si nu s-ar sta "pe bara" in mod exagerat, ar veni si mai multi. Si asta doar intr-un singur parc. D-apoi daca ar fi in toate asa.

MadSkillz
7th April 2005, 19:56
De acord ca deocamdata nu e audienta, dar putem sa "educam" publicul.Si s-ar putea umple cu imagini si interviuri din divizia A si Euroliga, ca nu stiu daca la NBA aveti acces.Sa speram ca va creste si baschetul nostru.

caseta
7th April 2005, 20:24
n-ai dreptate danrogojan, ar trebui sa le multumesti ca exista pt ca asa mai vezi si tu fotbal de calitate, daca era un serviciu pay per view, asa cum sunt extrem de multe in strainatate, aveai toate drepturile sa te enervezi, dar cum baschetul e inca la nivel scazut in ro trebuie sa te multumesti cu ce ai, sper ca ai inteles ce am spus si nu o sa o iei drept ceva personal
manimale, asta e o mentalitate cu care eu nu sunt de acord. DE LOC. probabil tu pe vremea lui ceausescu erai fericit si ii multumeai sincer pt cele citeva sute de grame de salam cu soia pe care le apucai ..... si erai multumit ca se dadea macar ceva curent electric si un pic de caldura ...
si daca ai cumpara o masina si i-ar cadea a 2-a zi rotile, te-ai duce sa le multumesti ca nu i-au cazut si portierele .....

this is BS. la tv, ca si la alimentara, esti client. si prin alegerile tale tu decizi unde se duc niste bani. pt ca audienta = bani din publicitate. si chiar daca nu esti constient, client fiind ai ceva putere. dan rogojan are dreptate. tvsport e o televiziune comerciala, care a furnizat un produs incomplet, defect. de acord, nu o fi fost vina lor, dar trebuiau sa anunte.

daca era pay-per-view, plateai exact cit te uitai, si sunt sigur ca daca era asta in state la pay per view, daca nu dadeau finalul, din vina lor sau nu, nu te taxau.

@costim - oare nu s-ar putea realiza o emisiune cum e icstrim tv aia, numai ca pe playground-uri ?? o juma de ora filmata pe playground-uri. cred ca sprite s-ar baga sa o sponsorizeze .... si nu cred ca ar fi asa scumpa. eventual dublata de o campanie pt convingerea primariilor sa faca mai multe terenuri de basket ....

iar legat de ce zicea raptor ... pai ar trebui sa vii in weekend pe studentesc. nu ai unde arunca un ac, nu mai zic de o aruncare de la semidistanta .... :D
si daca emisiunea asta s-ar face, poate ar juca mai multi in ideea ca poate ii filmeaza si pe ei. la citi am vazut ca scriu la tvr ca sa isi auda numele in direct ...... nu ar fi de mirare

PS: ma bucur ca pe forum a mai aparut un reprezentant al unei televiziuni care e implicata (mai mult sau mai putin, cu sincope si caderi de sateliti ;)) in po****rizarea basketului ..... cred ca asa puteti afla cam ce isi doreste de la voi mica dar pasionata voastra audienta

MadSkillz
7th April 2005, 22:58
O idee excelenta.Cu siguranta o televiziune din Romania isi permite sa monteze 2 panouri.Ar putea realiza concursuri acolo saptamanal sau lunar (a doua varianta presupune 5-6 editii pe an).De aruncari ,de dunk`uri, de 3-3, de 5-5, de orice legat de baschet.In felul asta ar exista un playground f apropiat de unul "pro" , am avea un punct de plecare pentru o emisiune dedicata baschetului autohton,am face reclama postului de televiziune respectiv (care ar atrage si alti sponsori automat).Multe se pot face ... idei avem destule, sunt destui baieti destepti pe aici.Material sunt convins ca e posibil. (cu premii constand intr-o masa la Mc si o sticla de Cola nu s-ar supara nimeni)

mishu
7th April 2005, 23:17
o emisiune de genul icstrim... era pe mtv acu 6-7 ani...daca nu mai multi... se chema mtv b-ball... era exact genul asta de show... de pe playgrounduri... mai invitau o vedeta care era fan baschet... mai un jucator... nici nu stiai cand trece o juma de ora...
oricum faptul ca tvsportul nu a anuntat intr-un fel ca a cazut satelitul... asta e vina lor si cine a fost in-charge in momentul respectiv pe post ar trebui mustruluit nitel... acu vina recunoscuta e pe jumatate iertata... si speram la mai mult profesionalism... costi mocanu are destula experienta in televiziune... trebuie doar mai multa atentie si respect pentru telespectatori...

Raptor
7th April 2005, 23:38
Acum trebuie sa recunoasteti ca nu au mai fost probleme, si meciul chiar a fost marfa. La fel si transmisia. Primul meci nu a fost cine stie ce, dar asta al doilea a fost marfa.

PS. Mi se pare mie sau Charles Smith seamana cu Grant Hill?

Mihai
7th April 2005, 23:39
Super meci! Cel mai tare din Euroliga pe care l-am vazut! Cu suspans pana la final! Am vazut si dunk-uri in seara asta de parca era NBA :ok:

Bicinigar
7th April 2005, 23:41
yo cred ca sunt fratzi gemeni :headbang:
au jucat frumos , bravo lor
daca nu ma accidentam la 3 ani shi yo jucam asha :ok: :ciocan: :headbang:

nr15
8th April 2005, 08:47
vlade ..daca nu te acceidentai la 3 ani ..ajungeai geniu ...ca doar te-ai lovit la cap :P

MadSkillz
8th April 2005, 09:10
N-am vrut sa ma bag, dar vad ca se insista pe acest subiect ..
Eu cred ca accidentul a fost cu vreo 3 ani mai devreme ... :P

nr15
8th April 2005, 14:37
gresit !!!!
3 ani si 9 luni mai exact !!!:P:D

eddy_jozsa
8th April 2005, 18:56
Din pacate n-am gasit timpul sa vad cele 2 meciuri de ieri si emisiunea despre baschet.

Faza cu satelitu de alaltaieri n-o cred pana nu vad un statement oficial pe un site cva (euroleague.net, siteul lu PAO). Asta nu e vina tvsportului, nici a lui costim, pur si simplu eu nu am incredere in mass-media din romania. Nu zic nu, sigur poate fi adevarata faza cu satelitu, si atunci tvsportu n-are o vina asa mare, decat ca nu ne-a informat din timp. In rest, meciul si transmisia au fost super. Chiar si comentariul mi-a placut, omu era bine documentat, si daca avea de zis o poveste mai lunga o amana pentru time-out, nu cum fac cei de la TVR cu mesajele. Cred ca prin mesajele astea date pe post, oamenii de la TVR cred ca Ion din deal ii va poveste lu Gheorghe din deal ceva de genu "mah gheorghe, vezi ca astia de pe tvr1 da dedicatii pe post la 3 noaptea, e nu stiu ce emisiune ciudata din america" si prin asta sa le creasca ratingu.

Deci in rest, numa laude pt. TVSport, e un pas in fata... acum avem si Divizia A, si FIBA Europe Cup, si Euroliga, si NBA.... sper sa ramana asa pt. mult timp...

E bine si ca a venit un reprezentant al tvsportului pe forum, si nu se ascund astia cand apar problemele!

O intrebare: peste o saptamana incepe playofful mioritic... vom vedea ceva meciuri, sau iarasi numai finala!?

costim
8th April 2005, 19:16
Din pacate n-am gasit timpul sa vad cele 2 meciuri de ieri si emisiunea despre baschet.

Faza cu satelitu de alaltaieri n-o cred pana nu vad un statement oficial pe un site cva (euroleague.net, siteul lu PAO). Asta nu e vina tvsportului, nici a lui costim, pur si simplu eu nu am incredere in mass-media din romania. Nu zic nu, sigur poate fi adevarata faza cu satelitu, si atunci tvsportu n-are o vina asa mare, decat ca nu ne-a informat din timp. In rest, meciul si transmisia au fost super. Chiar si comentariul mi-a placut, omu era bine documentat, si daca avea de zis o poveste mai lunga o amana pentru time-out, nu cum fac cei de la TVR cu mesajele. Cred ca prin mesajele astea date pe post, oamenii de la TVR cred ca Ion din deal ii va poveste lu Gheorghe din deal ceva de genu "mah gheorghe, vezi ca astia de pe tvr1 da dedicatii pe post la 3 noaptea, e nu stiu ce emisiune ciudata din america" si prin asta sa le creasca ratingu.


Deci in rest, numa laude pt. TVSport, e un pas in fata... acum avem si Divizia A, si FIBA Europe Cup, si Euroliga, si NBA.... sper sa ramana asa pt. mult timp...

E bine si ca a venit un reprezentant al tvsportului pe forum, si nu se ascund astia cand apar problemele!

O intrebare: peste o saptamana incepe playofful mioritic... vom vedea ceva meciuri, sau iarasi numai finala!?

Ti-as forwarda mesajul "satelitilor", da' nu se face asta. Ok, poti sa nu crezi, nu asta-i problema.

Efes - PAO, meciul 2, va fi la TV Sport duminica la ora 24.30, dupa inregistrarea lui Real - Barca. Vorbim si de play-off...

C-O-S + min
8th April 2005, 23:44
Meciu 2 a fost de vis! (tot Americanii fac spectacolul!!!) /hello

Desi nu sunt de acord cred daca Tvsportul ar da And1 sau Slamnation ar avea audienta mult mai mare! (cunosc f multi tipi interesati numai de asta)


Efes - PAO, meciul 2, va fi la TV Sport duminica la ora 24.30, dupa inregistrarea lui Real - Barca. Vorbim si de play-off...
Sper sa nu ajungem usor usor spre ora 3 dimineata :no: :no:

costim
9th April 2005, 13:19
Meciu 2 a fost de vis! (tot Americanii fac spectacolul!!!) /hello

Desi nu sunt de acord cred daca Tvsportul ar da And1 sau Slamnation ar avea audienta mult mai mare! (cunosc f multi tipi interesati numai de asta)


Sper sa nu ajungem usor usor spre ora 3 dimineata :no: :no:

Nu. Noi n-aveam in plan sa-l luam, n-aveam loc de Live pentru el in grila de simbata cind preferam sa dam handbalul din Liga Campionilor, deh, meci mare, cu Barcelona... Apoi vine Numancia - Atletico Madrid si dupa Boavista - FC Porto. Acum, ca sa-si spele tehnicii de la Euroliga pacatele, ne-au dat meciul acesta. Nu avem alta ora mai "ca lumea", dar eu sper ca oamenii sa se uite...

costim
14th April 2005, 15:39
Imi face placere sa va invit in aceasta seara sa urmariti meciul decisiv al sfertului Euroleague, Panathinaikos - Efes. Live, la TV Sport la ora 19.10.

Raptor
14th April 2005, 15:50
Excelent

Bicinigar
14th April 2005, 16:01
poate de data asta nu o sa mai fie prelungiri :headbang:
:D :D :D