PDA

View Full Version : Serie A 2018 - 2019



Pages : [1] 2 3

dardar_3
31st July 2018, 10:31
Juve vs restul lumii :D

Juventus - CR7, Zidane: marketing si trecerea lui Juve la un alt nivel
Napoli - ADL: Cristiano a venit sa se retraga. Ancelotti e transferul sezonului.
Roma - Kluivert Jr, Pastore, Coric, Cristante insa i-au pierdut pe Allison, Nainggolan.
Inter - Icardi nu e de vanzare :D
Lazio - Inzaghi inceaca imposibilul cu buget scazut si e posibil sa-l piarda si pe Milinkovic Savic dupa ce Felipe Anderson a plecat la ciocanari
Milan - Un nou an, un nou proiect, ambitii mari. :yeah:

YoNuTzz
31st July 2018, 10:44
singura intrebare aici este, nu daca juventus face al 8-lea titlu consecutiv, ci la cat se vor opri: 10,11,12,13 ?

cat despre lazio, isi merita orice soarta, atunci cand iti trebuie egal acasa pentru UCL, conduci cu 2-1 prin minutul 80 si se termina 2-3 si iti gafeaza chiar jucatorul care se duce la rivala directa...
le doresc locul 10.

El Pistolero
31st July 2018, 14:49
O sa fie o editie interesanta, mult mai urmarita decat pana acum. Juve are ca obiectiv castigarea CL, nu se pune problema castigarii campionatului.

La Milan cica vine Higuain. Imprumut se pare. Nu gasesc logica in transferul asta, putea sa joace titular la Juve fara probleme. E cam gata cariera lui daca face pasul asta.
Bonucci revine la Juve la schimb cu Caldara.

Pana una alta, Seria A nu se vede la TV in Romania. Digi si Telekom se zgarcesc sa dea cat cer aia.

dardar_3
31st July 2018, 14:59
In primul rand Serie A se intareste considerabil la nivel de imagine. Daca tu zici ca e gata cariera lui Higuain trebuie sa te iei de mana cu De Laurentis cu Ronaldo la finalul carierei. Proiectul lui Milan e sustenabil si sunt convins ca vor reveni in top cat de curand.
Higuain semneaza pe 4 ani (imprumut + clauza obligatorie dupa 1 an. In total 55m). Atat el cat si Caldara au fost doriti de Chelsea sau Dortmund insa au ales AC Milan.
Leonardo e factorul cheie in momentul de fata. Zilele viitoare urmeaza Bernard de la Sahtar insa vor fi si plecari: Kalinic, Bacca si Andre Silva sunt pe lista.

Ma bucura faptul ca si celelalte echipe se intaresc: Vidal si Vrsaliko semneaza cu Inter, Napoli l-a adus pe Ancelotti si sigur vor face 2-3 transferuri, Roma a adus jucatori buni precum Pastore sau Kluivert. Basca mai pui transferurile lui Juventus: CR7, Can, Perin.

El Pistolero
31st July 2018, 17:40
Higuain nici la Juve nu a impresionat, unde a avut echipa, de ce ar face-o la Milan. Pana își face Milan echipa, Higuain e gata. Milan a tot adus atacanți buni și doar i-a îngropat. Bacca, Kalinic, Silva, jucători cu goluri, dar la Milan nu au dat randament. De ce oare??? Higuain nu da mai mult de 10-12 goluri sezonul asta. Pariul meu. ;)

Johnny D
1st August 2018, 07:58
Nu m-ar mira Juve in premiera sa bage echipa a 2-a in campionat, tituarii sa-i bage doar pt antrenament si tot sa ia campionatul!:))

YoNuTzz
2nd August 2018, 01:05
pe ce te bazezi cand zici ca proiectul Milan e sustenabil..

am fost luati de niste chinezi mafioti pe blat, aia nu au platit inapoi imprumutul la banca si acum am ajuns precum un apartament al carui proprietar nu mai poate plati ratele...am ajuns inapoi la banca..

sustenabil ? sa fim seriosi...


si ce a facut bonucci...absolut penibil...practic sa iti stergi un an si 1 titlu absolut degeaba si palmares...

miril
6th August 2018, 16:48
Probleme personale, cica. Cu Buffon. :)

Lordul
17th August 2018, 17:55
Juve e favorita certa , Roma s-a intarit , la fel si Inter . Napoli a mutat pe banca tehnica aducandu-l pe Ancelotti ! Milan multe transferuri dar ramane de vazut cum vor conlucra impreuna ...

De vazut daca Ronaldo va fi golgheter si in Serie A

YoNuTzz
18th August 2018, 03:10
Juve e favorita certa , Roma s-a intarit , la fel si Inter . Napoli a mutat pe banca tehnica aducandu-l pe Ancelotti ! Milan multe transferuri dar ramane de vazut cum vor conlucra impreuna ...

De vazut daca Ronaldo va fi golgheter si in Serie A

jucand la Juve, probabil va fi...


sa vedem...top 4 ar trebui sa fie la fel ca anul trecut. Dar sper ca Milan sa reuseasca sa se bata la top 4, acum ca au si atacant.

ps - Digi si Telekom au luat Serie A si La Liga intr-un final :ok:

El Pistolero
18th August 2018, 11:04
Începe show-ul azi. Poate cel mai interesant campionat din ultimii ani. Și asta nu pentru ca am avea o bătălie pentru primul loc. Inter și Roma s-au mișcat bine vara asta, cred ca sunt peste Napoli în momentul asta.

YoNuTzz
18th August 2018, 20:28
meanwhile Juve cu un prim 11 epic si cu rezerve precum Matuidi, Can, Mandzukic etc...e condusa prin min 70 de Chievo cu 2-1...

lol...
ar fi un super debut ptr Cristiano...

Johnny D
18th August 2018, 20:40
Incredibil si antrenorul asta a lu Juventus, ce jucatori sa ai pe banca, niste scule veritabile si tu joci cu carpa aia imputita de Bernardeschi... oricare ar fi jucat in locu lui de pe banca, dadeau minim 5 pana la ora asta! Rahatul ala a ratat tot ce se poate rata, si nici pe faze de constructie nu e vreo mare branza!

sannicola
18th August 2018, 20:41
A egalat Bonucci la revenire.
Mai au vreo 10 minute sa faca 3-2.

YoNuTzz
18th August 2018, 21:01
mda...tipic ptr ei...cand joaca te rup, cand nu le prea merge, te bat in 93 :))

El Pistolero
18th August 2018, 21:31
Au avut noroc aia, Juve a dominat autoritar meciul. Victorie meritata.

YoNuTzz
18th August 2018, 23:55
ce au intors napoli la lazio...wow...

miril
19th August 2018, 23:24
Boogie night!

milanezu
20th August 2018, 02:05
andre silva hatrick la debut.
nu inteleg de ce nu a fost pastrat.

El Pistolero
20th August 2018, 08:31
Inter e varza rău în meciurile cu Sassuolo. I-au bătut aia pe unde i-au prins.

YoNuTzz
22nd August 2018, 10:57
andre silva hatrick la debut.
nu inteleg de ce nu a fost pastrat.

crezi ca daca dadea randament in Italia, nu-l pastrau...
cred ca pur si simplu nu e facut ptr Italia...

si Ronaldo va vedea ca nu va mai da in Italia 40 de goluri ca in Spania...sunt convins.

dardar_3
22nd August 2018, 13:00
Inter e varza rău în meciurile cu Sassuolo. I-au bătut aia pe unde i-au prins.

De la 7-0 ala li se trage :)) Apoi au urmat 7 victorii ale lui Sassuolo. :D Mai bine castigi 7 meciuri cu 1-0 decat 1 meci cu 7-0 :drak:

Apropo, Modric si Vidal de ce nu au jucat pentru verisori? @cip, stii ceva? :))

cip
22nd August 2018, 14:36
mda,la ironii suntem primii,bine va mai sade...:D

sannicola
25th August 2018, 20:35
Ce se agita Ronaldo si nu da gol :)).
Ce reactie a avut la golul de 2-0 haha.

El Pistolero
26th August 2018, 12:19
Napoli revine și cu Milan, de la 2-0 și câștigă. În atac sunt fantastici, problema la ei e în aparare. Cu o apărare bună s-ar tine după Juve și sezonul asta.

YoNuTzz
27th August 2018, 20:47
am vazut ambele meciuri ale echipelor din milano...
penibile ambele...

milan dupa ce cumva a condus cu 2-0 la napoli, au intrat efectiv in vacanta, si au tratat meciul ca fiind amical...iar dupa primul gol a lui napoli, gata, reset total...
sper sa pierdem si cu roma acasa...sa incepem cu 0/6 si sa vina un antrenor de fotbal...
nu gattuso care a luat 1/6 cu benevento...


iar la inter si mai socant...faci gafa la sasuolo, apoi conduci cu 2-0 acasa pe torino si uiti fotbal...nu se poate asa ceva...

El Pistolero
27th August 2018, 20:49
Nici Inter nu are antrenor. Măscăriciul ala chel e terminat.

YoNuTzz
27th August 2018, 21:24
probabil top 4 va fi iar ca anul trecut: juve, napoli, roma si inter...dar la pretentiile lui inter mi se pare prea putin...

sannicola
27th August 2018, 22:17
Ce ii joaca Atalanta pe romani uiii.
Au intors de la 0-1 la 3-1 pana la pauza.
9 cornere,13 ocazii de gol si 9 suturi pe poarta pana la pauza la Roma acasa :yes:.
Ahh au si o gramada de titulari menajati :)).

El Pistolero
27th August 2018, 23:21
Atalanta e o echipa frumoasa, care joaca deschis, ofensiv. Pana la urma Roma scoate un egal.

Johnny D
29th August 2018, 10:41
probabil top 4 va fi iar ca anul trecut: juve, napoli, roma si atalanta...dar la pretentiile lui inter mi se pare prea putin...

Fixed. Asa nu mai e putin, e deloc!:rasc:



Milano, nu te vom uita!
Erai si tu un oras important... candva!:))

miril
29th August 2018, 11:40
Serie A este o cursa de maraton, nu de sprint.

Johnny D
29th August 2018, 20:27
Aren't they all, Miril?:)

YoNuTzz
31st August 2018, 22:57
meci tare si frumos intre milan si roma..

si, VAR-ul i-a anulat lui Milan un gol dupa 1 offside de 1 cm...

later edit:
wow..."dezastrul" de la napoli a fost indreptat azi...2-1 cu roma minutul 95

parca e altceva cu higuain in locul lui kalinic / andre silva :D

cip
1st September 2018, 16:05
campionatul e in fasa,unele echipe se incalzesc mai greu...merg pe Diesel si incep sa tureze cand nu se mai asteapta nimeni si raman mai apoi toti cu gura cascata...:o:
sa speram ca azi dam o usoara pedala la Bologna,sa nu pierdem totusi contactul...:D
ca anul trecut prea ne-am luat avant de la inceput si n-a fost bine...:)

sannicola
2nd September 2018, 23:15
Ce sec 0-3 a incasat Napoli la Sampdoria.
Quagliarella cu un super gol :yes:.
Juve ramane singura cu 9 puncte dupa 3 etape,nimica nou aici...

YoNuTzz
2nd September 2018, 23:24
cum era de asteptat, iar nu are juve adversar...

napoli, ca echipa cu pretentii la titlu, pur si simplu nu poti sa iei 3-0 de la sampdoria...

El Pistolero
3rd September 2018, 00:11
Poți, dacă Ancelotti e idiot și baga asa prim 11. Zici ca avea meci marți cu Real... Callejon, Mertens și Hamsik rezerve. Am fost sigur nu ca nu va câștiga.

dardar_3
4th September 2018, 13:49
Dupa drama cu Napoli in care don Carlo ne-a facut pe final, meciul cu Roma a fost spalarea pacatelor. Sezonul trecut nici nu visam la 3 puncte in 2 meciuri cu Roma si Napoli :)) Meciul a fost dominat clar de Milan cu 24 suturi spre poarta si 10 pe poarta. Binenteles ca putea fi 2-1 pentru Roma insa VAR a anulat golul romanilor pe buna dreptate :D

Biglia nu trebuie scos din primu 11: 98.3% procentaj de pase reusite tot meciul. :great:

Pipita e o bestie si transferul lui e excelent. Laxalt si Castillejo si ei au intrat bine in meci si sunt convins ca-i vor da batai de cap lui Rino pt alcatuirea primului 11.
Urmeaza meciuri relativ mai usoare pana la derby della Madonina: Cagliari (a) - tocmai ce a batut Atalanta in deplasare :)), Atalanta (h), Empoli (a), Sassuolo (a) :D, Chievo (h).

Leo
5th September 2018, 13:04
Roma are un inceput slab de sezon, dar isi revine ea.

Capitanu.Burcea
5th September 2018, 13:27
Si eu cred ca isi revine, dar nu mai am timp sa ii astept. Anul asta revin la prima mea dragoste, AC Milan :))

YoNuTzz
15th September 2018, 19:04
Inter - Parma 0-1
dupa ce pierdusera cu Sasuolo si egal acasa cu Torino...

4/12...adevarati contra-candidati la titlu...

El Pistolero
15th September 2018, 20:54
Se fac de ras de la meci la meci.

Johnny D
15th September 2018, 23:22
Inter - Parma 0-1
dupa ce pierdusera cu Sasuolo si egal acasa cu Torino...

4/12...adevarati contra-candidati la titlu...

Inter!:))


Cine a zis ca e mare echipa sezonul asta!?:))


:)):)):))

YoNuTzz
16th September 2018, 21:04
Inter - Parma 0-1
dupa ce pierdusera cu Sasuolo si egal acasa cu Torino...

4/12...adevarati contra-candidati la titlu...

si roma 2-2 acasa cu chievo de la 2-0...

5/12...alti adevarati contra-candidati la titlu :))

Lordul
17th September 2018, 00:23
pai in afara de Napoli , toti par alti adevarati contra-candidati la titlu

S-a descatusat si Ronaldo :D

YoNuTzz
17th September 2018, 01:16
napoli, care era condusa acasa 2-0 de catre milan, sau care si-a luat bataie 0-3 de la sampdoria...

e trist ca s-a ajuns in asemenea situatie in Serie A...
e clar ceva in neregula cand o echipa iti ia titlul 8 ani la rand minim...si mai au si 4 eventuri consecutive...

au ajuns si Franta, Germania si Italia cu PSG, Bayern si Juve, cum e BATE Borisov in Belarus :))

Johnny D
17th September 2018, 08:00
Napoli e echipa bunicica, dar n-are treaba cu titlul nici anul asta.

1. Juve
2. Napoli
3...

YoNuTzz
23rd September 2018, 21:12
mda...inter bate in min 95...noi pierdem 2 puncte in minutul 92...
frumos...

Johnny D
23rd September 2018, 21:16
Oricum sunteti slabe ambele!:))

Locu 1 clar Juve
Locu 2 clar Napoli
Locu 3 clar Lazio

Insa in conditiile in care Roma e asa varza, e drept ca bataia se da intre verze la locu 4.:)

Am mai zis-o, Italia nu merita 4 echipe in CL, se vede foarte bine de ce.

Dar mai e si Fiorentina!:)

YoNuTzz
23rd September 2018, 23:30
Inter fiind mai solida, probabil va termina pe 3...

@ Johnny, sa nu uitam ca Napoli nu a batut-o pe Steaua Rosie Belgrad...care probabil va lua scoruri de la Liverpool si PSG...

iar la locul 4 batalie intre multe: Roma, Milan, Lazio, Fiorentina, Sampdoria, Atalanta :)))

YoNuTzz
27th September 2018, 23:55
ce inseamna la Milan sa ai jucatori mediocri, cu mentalitate de pierzatori si fara antrenor...

egal cu cagliari, egal cu atalanta, egal cu empoli, intors de la 2-0 la 2-3 cu napoli

bravo Milan :))

JJ
28th September 2018, 21:03
Hai bre, ca ati batut-o pe Dudelange, totul e biiineee.

YoNuTzz
29th September 2018, 01:01
la milan e logic ce se intampla...
transferuri fara cap, precum la steaua...

am facut un calcul...in ultimii 2 ani s-a cumparat de suma socanta de 417 de milioane...si s-a vandut de 152 de milioane
=> pe minus cu 268 de milioane..

Pentru Serie A, ar trebui sa fie suficient sa te bati la titlu..

dar cumva dupa acest bilant de minus 265 de milioane...nu ai nici un jucator cu mentalitate de campion (in afara de Higuain), nu ai nici un jucator obisnuit cu titlurile...
si il ai pe gatusso antrenor...

exemplu clar de management prost dus la extrem.

sannicola
29th September 2018, 16:42
Pastore zici ca ii de porțelan...
De aia l-au dat psg ca îi mai mult rupt :)).
2 partide tari azi,Roma vs Lazio și deseară la 19 Juve cu Napoli.

El Pistolero
29th September 2018, 18:23
Surprinzător Lazio pierde deși era echipa mai în forma. Sa vedem deseară, Napoli are meci important în CL, poate menajează ceva titulari Carlito. Dacă Juve câștiga nu o mai prinde nimeni sezonul asta.

Johnny D
29th September 2018, 19:29
Mult mai mult imi place de Ronaldo de cand joaca la Juventus decat la Madrid!:)) Nu e vorba doar de echipa ci si postul sau, acolo in extrema in stanga face ravagii, a 3-a pasa de gol, si-a batut joc de fundas, asa trebuie jucat!:ok: La Real de multe ori i se pierdea valoarea ca era impins prea des in careu si abilitatile sale de viteza+dribling se pierdeau intr-un mod absolut stupid de acei cvasi-antrenori habarnisti. Aici e altceva!;)

YoNuTzz
29th September 2018, 21:55
Roma isi mai revine...
Juve trece destul de lejer de Napoli...Ronaldo se vede ca e un super star...

si cam asta a fost...nici nu am ajuns la mijlocul turului, si precum PSG, Juve a luat campionatul, al 8-lea la rand...
Bayern se pare ca are probleme :))

cip
30th September 2018, 09:00
locul 4,la 2 puncte de locul 2...incet incet,ne apropiem...:D

miril
30th September 2018, 11:40
Jocul s-a rupt odata cu eliminarea napolitanului. Pana atunci Napoli jucase foarte bine. Arbitrul trebuia sa-l elimine si pe Bonucci, dar... Forza Inter!

El Pistolero
30th September 2018, 18:30
Deseară Milan merge la Sassuolo, revelația începutului de sezon. Cum Dumnezeu sa ii dai cota 3 și ceva lui Sassuolo, fiind echipa mai in forma în acest moment...Wtf!!?? Nu vad logica aici.

JJ
1st October 2018, 01:42
Sassuolo-Milan 1-4. Stiau agentiile alea ce stiau...

miril
1st October 2018, 10:08
Asta vroiam sa spun si eu. Doua goluri superbe, Suso si Cataillejo, trebuie, totusi, spus.

dardar_3
1st October 2018, 11:57
Victoria cu Sassuolo vine ca o gura de oxigen pentru Milan. :D Urmeaza meciul cu Chievo apoi dupa pauza competitionala, Derby della Madonina :great:

JJ
6th October 2018, 21:51
Iar victorie Juve. A opta la rand. Recordul e de 10, Roma acum cinci ani. Poate fi depasit.

YoNuTzz
7th October 2018, 16:22
Juve anul asta cred ca face 34 din 38 de victorii...
oamenii sunt prea mari pentru serie A...

ps - cred ca recordul il are Inter cu 17 la rand...

Johnny D
20th October 2018, 17:19
Ce penalitate e Roma asta!:rosu:

iulian_1976
20th October 2018, 19:59
A primit gol Genoa de la Juve din cauza lui Radu,o titrare mincinoasa la digisport doar pentru clickbet.:)

Genoa cu fundul in poarta resemnata,a fost un sut deviat in lateral, in cazul ca jucau in linie era off-side,din min 30 pana in minutul 45 au trecut centrul terenului de 2-3 ori si cu pase in lateral.
Slaba este Genoa?...sau Serie A ?! De mult nu am mai urmarit un meci 90 de minute in Serie A.

M-as gandi cate mai ia Genoa in a doua repriza mai util sa ies la un...jogging :)

Johnny D
20th October 2018, 20:04
Toata Serie A e slaba. In afara de Juventus, restu sunt vai de capu lor.
Arsenal doar s-a jucat cu Milan anu trecut.

iulian_1976
20th October 2018, 21:52
...incredibil s-a terminat 1:1,nu am urmarit a doua repriza cel putin in prima repriza Genoa avea dificultati sa iasa din poarta.

YoNuTzz
22nd October 2018, 00:08
Rar echipa mai antipatica precum Inter...poate Atletico Madrid...

ei aproape toate meciurile le castiga dupa min 80 si ceva, fara sa joace mai nimic, si multe dupa min 90...vezi Sampdoria, Tottenham, Milan...
nu mai zic ca ori e 1-0 ori e 2-1...

anul trecut Icardi ne-a dat-o in 93, anul asta ne-a dat-o in 92...dupa o greseala oribila a kkt-ului ala fitos de Donnaruma...
pacat ca nu l-am vandut cand chiar era un fotbalist cautat...

cat despre Milan, ne-am dus sa jucam la 0-0 de parca am fi jucat pe Nou Camp..

sunt curios cat se mai insista cu Gattuso...suntem mai aproape de retrogradare decat de Europa...

milanezu
22nd October 2018, 01:01
dollaruma afara din poarta.
nu-l mai suport.
prajina mare si proasta.

cip
22nd October 2018, 07:44
ahaha,daca eram eu in poarta in locul lui Handanovic tot asta era scorul final...:))

YoNuTzz
22nd October 2018, 16:31
ahaha,daca eram eu in poarta in locul lui Handanovic tot asta era scorul final...:))

total adevarat ceea ce ai spus...

dar de asemenea nu poti sa nu recunosti ca sunteti o echipa cinica si pragmatica rau de tot..
va respect totusi determinarea si mentalitatea.

cip
22nd October 2018, 16:42
total adevarat ceea ce ai spus...

dar de asemenea nu poti sa nu recunosti ca sunteti o echipa cinica si pragmatica rau de tot..
va respect totusi determinarea si mentalitatea.
ti-am mai spus,la noi e mostenire de la HH...si de fapt asta e fotbalul italian la urma urmei...cu mici exceptii (intre care si Milanul olandez),cam asa s-au facut marile performante,la nivel de club dar si la nationala :)

dardar_3
26th October 2018, 10:05
Non e due ... senza ... tre :D Asteptam cu interes macelul de acasa cu Doria :mda:

cip
26th October 2018, 10:42
atata pesimism...:P
mie-mi place de voi cu Gattuso pe banca...:rasc:

milanezu
29th October 2018, 23:53
hopa miercuri urcam pe locul 4.

cip
30th October 2018, 07:45
3-0 fara drept de apel la Lazio si hop pe locul 2,nu-i rau...:rolleyes:
si parca nici n-am mai fost cinici de data asta,ce zici Yonutze? :D

YoNuTzz
5th November 2018, 00:03
inter a inceput sa bata si lejer de tot, nu doar chinuit ca pana acum...


ps - in loc sa luam 2/6 cu genoa si udinese, am luat 6/6: romagnoli min 91 si acum 97 haha

cip
5th November 2018, 10:16
in schimb ati devenit voi cinici...si antipatici in acelasi timp...:rasc:

dardar_3
5th November 2018, 10:35
Il Capitano :D Urmeaza derby-ul cu Juventus, unde cip va fi rossonero :))

YoNuTzz
5th November 2018, 11:25
din pacate. gattuso va juca cu rezervele in deplasarea de la betis, pentru a se odihni in vederea meciului cu juve.

si nu cred ca e solutia buna...deoarece riscam 0/6 cu betis si juve oricum te bate cumva...

cip
5th November 2018, 12:56
Il Capitano :D Urmeaza derby-ul cu Juventus, unde cip va fi rossonero :))
daca e nevoie scot si esarfa de la naftalina.../hello
e cu rossonerii din Banat dar astea-s deja amanunte...:))

dardar_3
5th November 2018, 17:55
daca e nevoie scot si esarfa de la naftalina.../hello
e cu rossonerii din Banat dar astea-s deja amanunte...:))

O poti scoate pe sestache pe aia de la Severin insa ai grija sa ascunzi partea albastra :))

Yonutzz, pentru o victorie cu Juve poate sa piarda Rino si cu Dudelange acasa :D Ma doare-n :drak:... :yeah:

Capitanu.Burcea
5th November 2018, 18:55
Pe Juve ii bați doar daca are Moggi la pariuri x2 pe ultimul meci.

dardar_3
5th November 2018, 19:05
:)) Adevarat. Chievo insa n-a fost prea departe de lucrul asta :D Partea nasola e ca s-a accidentat Pipita si e posibil sa rateze meciul. Atacam cu sufletu si cu Bakayoko :))
Pana la meciul de duminica, diavolii din insula fac incalzirea :D

cip
5th November 2018, 19:18
cu Bakayoko in atac
sper sa le veniiti fe hac! :yeah:

n-am gasit alta rima...:))

milanezu
5th November 2018, 23:11
wenger s-ar parea ca vine la milan din ianuarie.

cip
6th November 2018, 11:55
ati vazut verisorilor cum se fac banii?
stadion plin deseara,incasari record...:rasc:

dardar_3
6th November 2018, 13:02
Voi si Cirque du Soleil :D Ma simt miscat, tocmai de-aia mi-am facut rezervare la film in seara asta :))

cip
6th November 2018, 13:08
bai dar ciudos mai esti! :o: :ciocan:
pai noi ne bucuram pt fiecare succes al :drak: milanez...uite de pilda la mine,vine meciul vostru cu ladri torinezi,deja am calcat esarfa aia...:))

dardar_3
6th November 2018, 13:14
Mai frumos suna Bohemian Rhapsody decat Paza, Inter, Amala! :D Va tin pumnii stransi in seara asta! :great:

cip
7th November 2018, 11:45
se putea mai rau...:rasc:
norocul nostru cu Handanovic si Mauro...:ok:

dardar_3
7th November 2018, 11:50
Fix la gol am dat la meci :)) Binenteles, al lui Malcom. :D Frumos golul lui Icardi si rezultatul e meritat. Calificarea se joaca in urmatorul meci! :ok:

cip
7th November 2018, 12:18
nu stiu cat e de meritat verisoare Dardar,ne-au cam calarit...una peste alta,ai fi un bun interist,potential ai...:P
numai sa te lepezi de :drak:

dardar_3
7th November 2018, 15:54
#interiscoming
Promit ca la urmatorul meci al vostru cu Sassuolo o sa fiu un verisor bun :))

YoNuTzz
11th November 2018, 16:56
wow...atalanta ii da 4 lui inter...

YoNuTzz
11th November 2018, 23:59
superb s-a razbunat higuain impotriva lui juventus :))

penalty ratat si eliminare...

ce inseamna un loc mediocru cu jucatori fara mentalitate puternica si fara antrenor...
0/9 cu napoli, inter si juve :ok:

Johnny D
12th November 2018, 07:25
Hai sa dea fiecare cate sanse crede ca are Milan sa termine in top 4 si sa prinda CL la anul.


Incep eu, 3%!:D


superb s-a razbunat higuain impotriva lui juventus :))

penalty ratat si eliminare...

De mult timp incoace nu-mi place jucatorul ala, Juventus s-a convins si ea anu trecut. Ce-i drept, macar a avut motiv: Ronaldo si l-a lasat oarecum mai usor, de-l dadeau afara fara sa vina nimeni, ori sa vina ceva tanar in locul lui cred ca se sinucidea la cat de ciuda i-a fost, cum s-a vazut ieri!:))

dardar_3
12th November 2018, 10:46
**** :D :drak:

Bonucci s-a cerut pe banca la meciul de-aseara, iar Benatia a facut meciul vietii. Daca ceilalti 10 ar avea atitudinea si determinarea lui Higuain, Milan ar fi fost mult mai sus in clasament.
In rest, Bakayoko a jucat foarte bine. :shocked:
Punct si de la capat. :ok: Forza Milan!

milanezu
12th November 2018, 16:04
higuain prostul satului.
urmeaza meciul cu lazio.
se apropie si roma in clasament.
bun moment si-a gasit si idiotul asta.

YoNuTzz
12th November 2018, 16:42
Higuain nu este un super atacant de o echipa gigant care sa castige UCL-uri...dar este de Milan...

in opinia mea in momentul de fata doar Romagnoli, Kessie, Suso si Higuain sunt de Milan...

ideea este ca trebuie adusi jucatori valorosi de la cluburi puternice, care s-au mai batut la titluti in trecut...

ma uitam...in afara de Higuain, dezastru total vara asta la transferuri...
numai mediocritati:
Halilovic, Castillejo, Bakayoko, Laxalt etc...

ok, nu spun ca sunt petarde...dar nu sunt jucatori cu care sa te poti bate la macar locul 2...

si lipsa de mentalitate este explicabila...
in afara de culmea Bakayoko cu Monaco si Higuain cu Juve, nu avem nici un alt jucator care sa fi luat vreun titlu vreodata in viata lui :))

YoNuTzz
12th November 2018, 16:53
Hai sa dea fiecare cate sanse crede ca are Milan sa termine in top 4 si sa prinda CL la anul.


Incep eu, 3%!:D


Sa analizam...Top 3 se stie:

1. Juve
2. Napoli
3. Inter

Ptr locul 4 se vor bate, Roma, Milan si Lazio...iar eu o vad pe Roma cu prima sansa, datorita experientei...
cel mai probabil ptr Milan va fi al 3-lea an la rand de locul 6

dardar_3
12th November 2018, 18:21
Nici nu ma asteptam la Yonutzz sa fie optimist :)) Din echipele mentionate mai sus, el ar zice ca terminam pe 7.
Atat Napoli cat si Inter nu au asigurate locurile 2 si 3. Vor mai fi pasi gresiti din partea amandurora. Problema mare a lui Milan este inca apararea. Langa Romagnoli se pare ca nu gasim un fundas decent. Sper sa revina Conti cat mai repede insa integrarea lui in echipa va fi de durata. Cu Biglia out pana la sfarsitul anului, e sansa lui Bakayoko sa faca meciuri perfecte. Eu pe el mizez ca va face o figura buna.

De asemenea mai sper ca Rino il va juca pe Jack in banda stanga, pozitia lui naturala :D In rest, le infundam desaga lazialilor peste 2 saptamani :drak:

cip
12th November 2018, 19:09
problema mare a lui Milan e antrenorul...dar nah,nu vreau sa va dau eu sfaturi...:D

Johnny D
13th November 2018, 07:25
Nici nu ma asteptam la Yonutzz sa fie optimist :)) Din echipele mentionate mai sus, el ar zice ca terminam pe 7.
Atat Napoli cat si Inter nu au asigurate locurile 2 si 3. Vor mai fi pasi gresiti din partea amandurora. Problema mare a lui Milan este inca apararea. Langa Romagnoli se pare ca nu gasim un fundas decent. Sper sa revina Conti cat mai repede insa integrarea lui in echipa va fi de durata. Cu Biglia out pana la sfarsitul anului, e sansa lui Bakayoko sa faca meciuri perfecte. Eu pe el mizez ca va face o figura buna.

De asemenea mai sper ca Rino il va juca pe Jack in banda stanga, pozitia lui naturala :D In rest, le infundam desaga lazialilor peste 2 saptamani :drak:

Deci 4%...5?:D

dardar_3
14th November 2018, 09:50
Oricum, mai mari sanse ca Arsenal sa intre in top 4 :)) Asta ca sa nu zic de FCRB sa promoveze sau cum dracu s-o numi Rapiduletu :drak:
@cip, eu cred ca e o problema si de lot, nu doar de antrenor :ok: Multumim pentru ingrijorare :))

cip
14th November 2018, 10:57
cu placere...:drak:

Johnny D
14th November 2018, 11:37
Oricum, mai mari sanse ca Arsenal sa intre in top 4 :))

Pai noi avem adversari adevarati nu... Lazio... Inter...:))
Atalanta, Fiorentina... tot felu de echipe ce daca le prindem in EL, le batem cu echipa a 2-a!:happy
Hai sa ti-o zic p-aia dreapta: daca noi si MU, echipe de EL in PL ne-am muta in Serie A, voi n-ati prinde nici Europa!:drak:

Insa daca voi v-ati muta in PL.... succes in Championship!:cya: Sa stii ca-i foarte greu acolo, cam cum e in Serie A fara Juve si Napoli!:))


Asta ca sa nu zic de FCRB sa promoveze sau cum dracu s-o numi Rapiduletu :drak:

Se numeste Rapid daca te uiti cand sunt transmise meciurile. Noi spre deosebire de FCSB ne-am luat numele, sigla si palmaresul inapoi!
Insa noi am fost dezmembrati si era normal sa-ncercam sa ne adunam care de pe unde este, insa FCSB n-a fost niciodata dezmembrata si vanduta pe bucati, si-a pierdut numele si sigla de prin buzunare, le sunt sparte de treji ce sunt!:))

YoNuTzz
25th November 2018, 22:17
noi ori o dam in 90+, ori o luam in 90+ precum ne-au dat-o inter si azi lazio :))

Johnny D
26th November 2018, 07:13
Insa daca voi v-ati muta in PL.... succes in Championship!:cya: Sa stii ca-i foarte greu acolo, cam cum e in Serie A fara Juve si Napoli!:))

Am inteles ca s-au vandut drepturile de televizare pt Championship pt urmatorii 5 ani, in total 670 de milioane de euro!
Sky Sports au dat peste 130 de milioane de euro pe an! Banuiesc ca peste ce platesc televiziunile italiene pt Serie A!:))

cip
26th November 2018, 18:57
ca in formula 1 sau la moto GP,s-au distantat primele 3...restul n-au decat sa se bata la locul 4,treaba lor ca sunt mai slabi...:D

Johnny D
27th November 2018, 07:54
Nici nu stiu ce e asa mare bataie aici... adica daca-n PL inteleg ca e bataie mare, 4 echipe pe ultimele 2 locuri, bataie pe cine merge in CL sa faca legea-n grupe, aici in Serie A sa mor de-nteleg! E practic bataie pe ultimul loc la ciuca batailor in grupe!:)):happy

dardar_3
27th November 2018, 11:01
Ia o aspirina si suge prietene :D
Atat Inter cat si Napoli sau Roma, vor merge mai departe de grupe. Sa nu uitam ca Inter a batut pe Spurs si practic le-a distrus mesajul: "Noul stadion, singurul din Londra unde se vede UCL" :)), Roma se califica fara probleme din grupa cu Real, Napoli a batut Liverpool si a fost peste PSG in dubla mansa scotand insa numai 2 puncte. De Juve n-are rost sa mentionez ca e una din favoritele la trofeu.

Si da, cele 4 locuri din Serie A au o miza uriasa an de an intrucat pentru fair-play-ul vietii nu poti cumpara super jucatori ca risti sa fii exclus daca nu joci in UCL. In rest, ciocu mic si joc de glezne. :cya:

Referitor la ultima etapa, daca cineva inainte de meciul cu Lazio imi propunea egal, as fi acceptat fara sa ma gandesc :)) Sistemul 0-0-3 il vedeam pagubos. Faptul ca am pierdut 2 puncte in minutele de prelungire imi lasa un gust amar insa in mod normal pana la mijlocul lui ianuarie e un program lejer. Vom vedea ce se va intampla.

PS: King is back! Ibra se pare ca va veni in iarna la clubul pe care il iubeste :drak:

cip
27th November 2018, 11:32
acum si tu verisoare,sa te uiti in gura lui Ionica...:o:
pai el nu stia ca echipei sale de suflet i se mai zicea si ABBA intr-o vreme...:))

dardar_3
27th November 2018, 12:27
Asa e :D Nu-i friptura ca stavridu si echipa ca Rapidu' :)) Succesuri maine pe Wembley! Sa pun bufnita? :D

cip
27th November 2018, 12:33
sa fie! :P

apropo Ionica,stii bancul cu bufnita? :))

Hingherul
27th November 2018, 13:13
:))

Johnny D
27th November 2018, 14:12
Atat Inter cat si Napoli sau Roma, vor merge mai departe de grupe.

Corect, dar noi nu vorbeam de echipe de fotbal aici, noi voream de Milan care si din EL are probleme in a merge mai departe!:D


sa fie! :P

apropo Ionica,stii bancul cu bufnita? :))

Nu-l stiu, dar daca nu e cu milanezi, degeaba.:D


King is back! Ibra se pare ca va veni in iarna la clubul pe care il iubeste :drak:

Din MLS? Un pas inapoi in cariera lui! Daca s-ar fi retras, ar fi iesit mai bine!:))


Radem noi si glumim, dar la anul daca ne mai intalnim, nu va mai onoram cu prima echipa, decat maxim de jumate!
C-avem meciuri grele in PL si trebuie sa ne mai odihnim din titulari!:rasc:



PS: Ce succesuri? Bulane din alea nemeritate c-an tur? Nu se mai lasa Spurs la mana lor, de la 4 in sus va da ca trenu!:cool:

dardar_3
27th November 2018, 14:24
Bulane din alea nemeritate c-an tur?

Emre Can joaca la Juventus. :)) In rest, nu intelegi mare lucru nici din fotbal :D

Johnny D
27th November 2018, 14:28
Eu le am cu internetu, caut imediat statisticile meciului, tu stii sa folosesti goagal? Ia goaga-l un pic!:D
Suturi pe poarta 4 Inter - 7 Spurs, intr-un meci in care au condus aproape jumatate din meci! Asta spune tot!:cool:
De mai erau 15 minute din meci s-ar fi terminat 2-4!:))

Lejer trece de Inter maine, vom vedea care nu pricepe mare lucru din fotbal maine dupa meci. Te-astept la raport!:)




Ia, tocmai ce-a scazut cota la 1.75 de la 1.9. Pana maine e 1.60, cat are Milan cand joaca c-o echipa din a 2-a jumatate a clasamentului si... pierde!:))




E saracie mare, asta e. Juventus are bani, restu stau la cerseala... ce sa-i faci, nu peste tot e bine. Intelegem si noi, nu suntem neoameni.:)

cip
27th November 2018, 14:36
Emre Can joaca la Juventus. :)) In rest, nu intelegi mare lucru nici din fotbal :D
pe aia cu Can trebuie sa i-o traduci...:happy

Johnny D
27th November 2018, 14:38
Lasa asta, mai bine sa-mi spuna cum strange Milan din buci 3 sezoane sa adune 40 de milioane ca sa-i spulbere pe Bonucci, care dupa un sezon si pleaca! Pai competenta? DA!:)) Acu tre sa traga alte 3 sezoane sa-si scoata gaura! Vai de mama lor!Macar Inter nu se-ntinde dincolo de cat ii permite plapuma.:)

dardar_3
27th November 2018, 15:20
Fiul lui Bonucci e fan Torino asa ca nu i-am spulberat pe amandoi. :D

Apropo, din respect pentru Milan si de a nu fi pus in situatii jenante a cerut antrenorului sa nu fie folosit in derby.
Bonucci a plecat la schimb cu Caldara din dorinta jucatorului (evaluat la aceeasi suma, dar mult mai tanar cu profil de nationala). Intre timp s-a facut si transferului Pipitei la Milan, asa saracii cum sunt. :)) Basca au mai venit si prin scouting chiar de la Arsenal. Se pregateste si Kaka sa aterizeze in staf iar Maldini e deja acolo. In pauza de iarna (cele 3 saptmani libere dupa anul nou) se va trage linie si se va lua o decizie la nivel de mercato (nr. transferuri :)) ), tot pe saracie. Cauta pe google cine e Paqueta, primul transfer din iarna, tot pe merdenele. :D

YoNuTzz
27th November 2018, 16:22
@Johnny, tb sa recunosti...faptul ca Italia probabil va merge cu 4/4 in optimi, cu inter lasand acasa probabil spurs si napoli lasand acasa probabil psg/liverpool, it's huuuge

in schimb, marele Premier League, cu miliarde de euro, posibil sa mearga in optimi cu 2/4 si asta ptr ca Man Utd a batut cu 2-1 intr-un meci in care tb sa fie 10-2 ptr Juve...

Johnny D
28th November 2018, 07:42
Pai atunci tre sa ne rugam sa se-ntample minunea si sa prinda Milan la anul!:))

Bravo Dardarele! Un comeback de zile mari! Cam asta e nevoie acum la Milan! Succesuri!:ok:

Johnny D
29th November 2018, 08:53
V-ati descurcat onorabil, Inter! Bravo! Sa zicem c-am fost egali aici, Dardarele.:) Esti la fel de necunoscator ca si mine!:))

dardar_3
29th November 2018, 11:23
Nu-i bai cip, va astept in Europa League! :kiss: Ramane de vazut daca Messi sta capra sau e capra in ultima etapa :drak:
Ultimile zvonuri: se pare ca l-au insurat pe Paqueta cu o portugheza sa aiba pasaport comunitar pentru ianuarie. Asta inseamna sa fii mafiot! :))

YoNuTzz
1st December 2018, 20:55
Juve bate cu 3-0 la Fiorentina si face 13 1 0 dupa 14 meciuri...
un monstru de echipa :ok:

sannicola
2nd December 2018, 07:44
Ma intreb daca pot sa faca 10 titluri la rand :))?
Al 8-lea il are deja in proportie de 90%...

Johnny D
2nd December 2018, 18:06
Nici daca-i tot retrogradeaza si le tot iau cate 4 o data pe deceniu nu pot sa-i opreasca!:))

dardar_3
4th December 2018, 12:15
Victorie chinuita si meritata cu Parma :D Locul 4 a venit. Tintim locul 3 :)) :great: Cip, pazea ca venim, ca acceleratu de Timisoara! Succes sambata in derby d'Italia. Ca sa-i enervati, aratati-le numaru de titluri castigate pe teren. :drak:

Johnny D
4th December 2018, 12:32
Asa Dardarele, asa! Milan for the win! Cand ne-ntreaba cineva "Cu cine vreti sa cadeti in gupe?" Noi toti intr-un glas: "Cu Milan!".:D
De obicei tre sa-ti alegi, o echipa de mare prestigiu dar cu care n-ai nici o sansa, sau una slabuta, fara prestigiu dar pe care ai sanse s-o elimini! Ei bine de-acu inainte avam ambele optiuni la indemana, si prestigiu si sanse: Milan!:)):))

cip
4th December 2018, 13:28
Victorie chinuita si meritata cu Parma :D Locul 4 a venit. Tintim locul 3 :)) :great: Cip, pazea ca venim, ca acceleratu de Timisoara! Succes sambata in derby d'Italia. Ca sa-i enervati, aratati-le numaru de titluri castigate pe teren. :drak:
teoretic ar trebui sa rapunem bestia,acum ca avem si VAR...:rasc:

cip
5th December 2018, 19:03
Victorie chinuita si meritata cu Parma :D Locul 4 a venit. Tintim locul 3 :)) :great: Cip, pazea ca venim, ca acceleratu de Timisoara! Succes sambata in derby d'Italia. Ca sa-i enervati, aratati-le numaru de titluri castigate pe teren. :drak:

PS
vezi ca e vineri meciul...:)
si ladri nu mai fura cu penalty-uri imaginare de cand cu VAR...au devenit mai subtili,fac ce fac si se tot adapteaza...:headbang:
la derby d'Italia s-au gandit sa ne lase fara antrenor pe banca...:o:
bai,eu va spun intelept,mai ceva decat Moromete si Cocosila la un loc,cu astia nu e de joaca...:))

dardar_3
6th December 2018, 18:06
Am vazut si eu ca meciu e maine. Cu sau fara VAR, ladri sunt de neoprit. :D

cip
6th December 2018, 18:42
Cu sau fara VAR, ladri sunt de neoprit.
nah,multam ca mi-ai distrus moralul...:ciocan:
pana n-am vazut postarea asta eram usor optimist si ma gandeam ca totusi fotbalul e rotund...:))

Johnny D
7th December 2018, 07:31
Ce faceti, Cipel? Ati deschis larg usa sa nu doara cand dau buzna astia?:rasc:

delaparis
7th December 2018, 20:54
Ce ai pariat Johnny?

delaparis
7th December 2018, 22:42
Bai ce ne plictisim in meciul asta, va dati seama ce ar fi o finala CL cu ei.
Prefer un PSG - Lyon cu goluri. 3 Neymar, 3 Mbappe si 2 Cavani :D

delaparis
7th December 2018, 23:30
Inter palid

milanezu
8th December 2018, 00:17
fantastic derby.
foarte bun somnifer inainte de culcare.
jucatorilor de pe teren sa le fie rusine.

Johnny D
8th December 2018, 00:21
Ce ai pariat Johnny?

Fara egal 1. Eram constient ca Juve nu se streseaza, cu un egal nu erau nemultumiti.
Insa erau sanse mari sa bata pentru ca sunt dintr-o alta clasa.:P

El Pistolero
8th December 2018, 08:32
Juve dacă își propune, deși e greu, poate sa îsi propună sa termine campionatul neînvinsa.

cip
8th December 2018, 11:01
Juve dacă își propune, deși e greu, poate sa îsi propună ....
Andrei,cu Ionel am inteles...dar pe asta tot tu l-ai facut moderator? :o:

bun,e gata...la campionat nici o sansa :headbang:
poate in UCL daca batem Eindhoven si nu se preda Barca...sau UEFA...sau Cupa Italiei in cel mai rau caz,buna si aia la o adica...:))

YoNuTzz
14th December 2018, 00:57
am citit ca e oficial...titlul din 2006 ramane la Inter...

ceea ce nu am inteles atunci si nu voi intelege niciodata, este de ce titlul din 2005 nu a fost acordat nimanui si cel din 2006 a fost acordat lui Inter...

wtf...

ori le retragi pe ambele, ori le dai pe ambele primei echipe ca puncte dupa depunctari...

foarte ciudat si in acelasi timp destul de rusinos si ptr inter sa ai un titlu la masa verde...

cel mai bine nu se acordau nici un 2005 nici in 2006 !

dardar_3
18th December 2018, 10:36
Lazio a ajuns proasta satului :D In seara asta e momentul sa ne ducem la 4 puncte de locul 5. :D Sa traiasca VAR-ul bre!

YoNuTzz
18th December 2018, 11:02
Lazio a ajuns proasta satului :D In seara asta e momentul sa ne ducem la 4 puncte de locul 5. :D Sa traiasca VAR-ul bre!

vorbim despre o echipa care ptr locul de UCL avea nevoie de un egal acasa cu Inter in ultima etapa, si conducea pe final cu 2-1 si au ratat UCL-ul...

sa nu mai vorbim ca au luat 4 goluri in 10 min de la salzburg

so...era deja proasta satului...

iar noi suntem si noi prostii orasului...

si din toata asta, va avea de castigat roma...

dardar_3
18th December 2018, 11:11
Cat optimism pe Yonutzz :)), mai rar vezi.... Lasa bre ca Roma are cu ladri in weekend si se vor linisti repede :drak:

YoNuTzz
18th December 2018, 11:22
Cat optimism pe Yonutzz :)), mai rar vezi.... Lasa bre ca Roma are cu ladri in weekend si se vor linisti repede :drak:

ce optimism vrei pentru o echipa, care s-a dus cu primul 11 (ok, available in momentul de fata), determinati, si nu a reusit sa piarda la doar 1 gol la niste greci, care in campionat sunt umiliti de catre Il Muce Junior (care face 3/18 cu vidi si bate) ?

Johnny D
18th December 2018, 23:07
Shmecher Bakayoko asta al vostru, 2 piedici in 3 minute si 5 miscari!:))

Il Muce Junior (care face 3/18 cu vidi si bate) ?
Ala e antrenorul roman al anului, cu a 3-a echipa din Grecia, domina 2 campionate la rand!;)

milanezu
19th December 2018, 00:08
cine naiba l-a dus si pe tie**** asta?

YoNuTzz
19th December 2018, 01:24
cine naiba l-a dus si pe tie**** asta?

cine i-a adus si pe castillejo, halilovic, borini si toti baietasii adevarati..

ceea ce ma amuza este ca voi vreti UCL :))

dardar_3
19th December 2018, 10:11
E timpul ca si celalalt diavol sa se desparta de antrenor. :D A reusit sa-l transforme pe Higuain in Kalinic in numai 3 luni:))
Asta imi doresc de la mosu :drak: In rest, forza Milan!

Johnny D
22nd December 2018, 17:41
Dardarele!! Vine Moshu cu sacu de la Fiorentina!:))
Daca si Fiorentina te bate acasa... apai tot locu 4 prinzi tu... in grupa EL la anu!:))

YoNuTzz
22nd December 2018, 17:59
@dardar, dupa rusinea locul 3/4 din Europa League, facem 0-0 la locul 18, apoi 0-1 acasa cu Fiorentina...

si tu ziceai ca mergem in UCL :))))

sunt curios cati ani mai continua circul asta cu Gattuso si cu jucatori de mana a 3-a

YoNuTzz
22nd December 2018, 22:19
iar inter e egalata in 91...sigur revine infectul de mourinho dupa 9 ani...

El Pistolero
23rd December 2018, 08:51
Juve câștiga tot și e o la distanta enorma de locul 3. Napoli se tine la doar 8 puncte deși nu joaca nimic, numai victorii chinuite au avut în ultimele etape.

Johnny D
23rd December 2018, 17:28
Io ce va ziceam de vreun an de zile? Locu 1 e fara rival, locu 2 e fara rival. Restu-s slabanoage.

YoNuTzz
23rd December 2018, 21:26
in ritmul asta depasesc lejer 100 de puncte, si de asemenea cred ca fac un record epic de vreo 10 titluri consecutive.

El Pistolero
24th December 2018, 10:18
Mi se pare ciudat, dar vad ca avem 2 etape între sărbători. S-au luat și ăștia după Anglia...

YoNuTzz
24th December 2018, 10:21
destul de ciudat, mai ales ca e an impar fara euro sau mondial

Johnny D
26th December 2018, 15:01
Bakayoko ala e pericol public. Milan aproape de al 4-lea meci fara gol marcat in Serie A, cica nu s-a mai intamplat asta cat timp eu am fost in viata pe acest pamant - 33 de ani si jumatate mai precis!:))



Frosinone e echipa care a luat cele mai multe goluri in ultimele 15 minute, 10! Daca nici acum!:rolleyes:



Higuain e o carpa, mereu am zis asta si ca nu-l vreau la Arsenal. Cred ca s-au convins si cei care mai aveau dubii de ce. De 8 meciuri n-a dat gol si nu intamplator, e varza. :rolleyes:



Sfertul de ora a trecut dar a fost prelungit cu 5 minute. Si arbitrul vrea ca Milan sa dea gol doar ei nu vor!:))



Donnaruma a facut un meci mare, a scos mingi foarte grele altfel nici punctu asta disperat nu mai era!:))

Leo
26th December 2018, 17:33
Juventus e condusa de Atalanta cu 2-1.

Johnny D
26th December 2018, 17:38
Nu pierde Juve cu paraclitusuri din astea, nici macar cu oameni odihniti si om in minus.;)

Leo
26th December 2018, 17:48
Nu pierde, dar castiga? :D

Johnny D
26th December 2018, 17:56
Nu, noroc cu VAR-ul pt Atalanta.:)


Ei vor sa nu piarda nici un meci, asta e obiectivul, sa ajunga pe Arsenal, singura echipa din fotbalul modern din campionatele puternice care n-a pierdut un meci in intreg sezonul. Chiar si Barcelona avu o infrangere anu trecut, cu Levante 4-5, chiar si Juve cu toate titlurile ei consecutive n-a reusit pana acu.

Leo
26th December 2018, 17:57
A fost offside mare, ce noroc?

Johnny D
26th December 2018, 18:09
N-a ridicat arbitrul, putea fi si de 10 metri, daca n-a ridicat, era 3-2!:))
Si n-ar fi prima data cand da Juve goluri din astea.:rolleyes:

YoNuTzz
26th December 2018, 19:11
Nu, noroc cu VAR-ul pt Atalanta.:)


Ei vor sa nu piarda nici un meci, asta e obiectivul, sa ajunga pe Arsenal, singura echipa din fotbalul modern din campionatele puternice care n-a pierdut un meci in intreg sezonul. Chiar si Barcelona avu o infrangere anu trecut, cu Levante 4-5, chiar si Juve cu toate titlurile ei consecutive n-a reusit pana acu.

aoleu, Johhny, ti-am mai spus odata ca in 2012 nu au pierdut nici un meci...

https://en.wikipedia.org/wiki/2011%E2%80%9312_Serie_A

ps - orice record doborat de Juve e doar un bonus...Al 8-lea campionat consecutiv e al lor...si va urma al 9-lea, al 10-lea etc...

ps
Milan
0-0 cu torino
0-0 cu bolognia
0-1 cu fiorentina
0-0 cu frosinone

Bravo Gattuso ! :D

El Pistolero
26th December 2018, 19:20
Au fost mulțumiți și cu un egal, având în vedere ca au jucat în 10. Deseară Inter cu Napoli, parca vad un 0-0.:))

YoNuTzz
27th December 2018, 01:37
Au fost mulČ›umiČ›i Č™i cu un egal, având în vedere ca au jucat în 10. Deseară Inter cu Napoli, parca vad un 0-0.:))

niciodata sa nu subestimezi trademark-ul acestei echipe numita Inter
acel 1-0 din min 90+ e clasic pentru ei...

bine de fapt trademark-ul e 1-0 dupa min 85, ca sa fim sinceri...

cip
27th December 2018, 09:05
pai asta-i tactica cea vicleana a lui Spalletti,le adormi vigilenta si pac! :P
un vechi truc interist :D
ei hai ca de data asta a fost un pic diferit,daca nu era atata timp pe teren mankipanki ala de Koulibaly,ii linisteam mai repede...:sneaky:

El Pistolero
27th December 2018, 09:11
Rezultat bun pentru Juve, care se duce la 9 puncte. Napoli nu a jucat nimic în ultimele 5 etape.

cip
27th December 2018, 09:19
juveladri nu ne mai intereseaza nici anul asta...din pacate :headbang:

milanezu
28th December 2018, 02:50
ce de rasisti in tribune.
frumos spectacol oferit de huliganii lui inter.
asamoah si keita cred ca s-au simtit magnific in momentele alea.

YoNuTzz
29th December 2018, 18:16
bah da ai draq Inter astia numai cu 1-0 castiga...

daca nu erau egalati acum 2 etape in min 92...ar fi avut acum iar 4 victorii la rand cu 1-0...

ps - juve termina turul cu 17 2 0 ! record absolut

Johnny D
29th December 2018, 19:24
Dupa ce le-au venit si Ronaldo, la ce te asteptai!?
Nu-i mai bate nimeni pana se retrage asta!:))


Daca nu se retrage, la 38 de ani il astept la Rapid, sa luam titlu si sa mergem in CL sa mai dea goluri acolo, sa aiba peste 100!:D

Johnny D
29th December 2018, 23:04
Gool Milan!/hello


:))

cip
30th December 2018, 10:03
63% posesie,au scapat ieftin astia de la Empoli...:rasc:

YoNuTzz
17th January 2019, 11:05
dupa bonucci, a vazut si higuain ca nu e treaba la milan si pleaca la chelsea...

atacam in retur cu borini si cutrone si castillejo :)))))))))

sannicola
17th January 2019, 11:06
Ii sigura treaba?
Macar Bonucci a stat tot sezonul,asta doar jumate :))).

dardar_3
17th January 2019, 11:20
14 mil a costat-o pe Milan cat a stat Pipita. :D Cat timp e Rino la echipa, ma uit selectiv. Asta e :D Mergem inainte cu un singur varf, Cutrone :)) aideplm :D

E timpul ca Bakayoko sa faca pasul in fata. :drak::drak:

PS: Borini pleaca pe 21 mil in China.

YoNuTzz
17th January 2019, 11:57
14 mil a costat-o pe Milan cat a stat Pipita. :D Cat timp e Rino la echipa, ma uit selectiv. Asta e :D Mergem inainte cu un singur varf, Cutrone :)) aideplm :D

E timpul ca Bakayoko sa faca pasul in fata. :drak::drak:

PS: Borini pleaca pe 21 mil in China.

18 mil a costat-o parca..
eu am renuntat dupa eliminarea dintr-o grupa de EL cu Betis si Olympiakos, in conditiile in care aveau voie si o infrangere la greci.
Ma voi uita doar cand vad o conducere profesionista, un proiect serios si un antrenor de fotbal.

cip
17th January 2019, 12:01
pai uitati-va la Inter atunci...:rasc:

YoNuTzz
17th January 2019, 12:05
pai uitati-va la Inter atunci...:rasc:

nu se poate...trebuie sa avem si un pic respect de sine...
nu inteleg cum poate tine cineva cu o echipa atat de infecta precum Inter, care 9/10 meciuri le castiga cu 1-0 dupa min 85...

cip
17th January 2019, 12:08
foarte simplu,pai ne uitam doar la ultimele 5 minute,in felul asta economisim timp si prindem si golul in direct...:))

dardar_3
17th January 2019, 14:22
:)) Lasa-ne bre sa ne pregatim de inca un meci cu Craiova. :D
Dupa Pipita, pleaca si Calhanoglu la RB Leipzig :D Astept sa plece si Rino :great: Lovi-ne-ar specialu :)) Macar sa-i dam 2-3 vaffanculo :D

cip
17th January 2019, 14:43
:)) Lasa-ne bre sa ne pregatim de inca un meci cu Craiova. :D

pana la Craiova nu vin,si-asa mi-a fost destul de greu cand am trecut ultima oara granita aia la Orsova...:))

YoNuTzz
17th January 2019, 17:17
:)) Lasa-ne bre sa ne pregatim de inca un meci cu Craiova. :D
Dupa Pipita, pleaca si Calhanoglu la RB Leipzig :D Astept sa plece si Rino :great: Lovi-ne-ar specialu :)) Macar sa-i dam 2-3 vaffanculo :D

poate ne salveaza niste arabi...

culmea, emblema AC Milan, fanii si cele 7 UCL-uri inca mai sunt...

YoNuTzz
21st January 2019, 09:54
radeam de Milan, dar nici Inter nu e departe...
cumva...m-am uitat la meciul cu Sassuolo...vai de ei, sa nu ai nici o ocazie clara de gol acasa cu o echipa precum Sassuolo e tragic...

nu e suficient doar Modric...mai trebuie sa bagati vreo 200 de mil in vara, plus un antrenor de fotbal, ca sa va bateti cu Juve la titlu...
mediocra rau echipa, in special mijlocul...

sannicola
21st January 2019, 10:31
Terminati mai cu visele astea :)).
Ca ii Inter,Milan,Roma o sa mai treaca ceva timp pana o sa ajunga sa se bata cu Inter.
Trebuie sa se sparga nucleul asta ce s-a format la Juve.
Se retrag si ei ca ii prinde varsta :D.

cip
21st January 2019, 12:44
radeam de Milan, dar nici Inter nu e departe...
cumva...m-am uitat la meciul cu Sassuolo...vai de ei, sa nu ai nici o ocazie clara de gol acasa cu o echipa precum Sassuolo e tragic...

nu e suficient doar Modric...mai trebuie sa bagati vreo 200 de mil in vara, plus un antrenor de fotbal, ca sa va bateti cu Juve la titlu...
mediocra rau echipa, in special mijlocul...
cu Modric si cu Mou ar mai fi o sansa...si aia destul de subtire,cum zice Sannicola...:)

dardar_3
21st January 2019, 13:22
Pai avand in vedere ultimele meciuri ale lui Inter cu Sassuolo, e un pas in fata punctul de sambata :D Azi tre sa castigam avand in vedere ca Lazio si Inter s-au incurcat :great:

cip
21st January 2019, 13:54
toate echipele mari au cate o bestie nera...a noastra e Sassuolo...:D

dardar_3
21st January 2019, 17:41
Min 80 si locul 4 e acaparat :D
Urmeaza 2 meciuri cu Napoli (unu in campionat si unu in cupa), ambele pe San Siro :D Maine se pare ca vine Piatek :great:

cip
21st January 2019, 19:48
Min 80 si locul 4 e acaparat :D
Urmeaza 2 meciuri cu Napoli (unu in campionat si unu in cupa), ambele pe San Siro :D Maine se pare ca vine Piatek :great:

pai ai vazut,de la agonie la extaz era decat :D un pas..:rasc:

YoNuTzz
27th January 2019, 21:12
radeam de Milan, dar nici Inter nu e departe...
cumva...m-am uitat la meciul cu Sassuolo...vai de ei, sa nu ai nici o ocazie clara de gol acasa cu o echipa precum Sassuolo e tragic...

nu e suficient doar Modric...mai trebuie sa bagati vreo 200 de mil in vara, plus un antrenor de fotbal, ca sa va bateti cu Juve la titlu...
mediocra rau echipa, in special mijlocul...

si acum Inter 0-1 la Torino...la fel nici o idee de joc...
Roma 3-3 de la 3-0 haha

doamne ce slaba e Serie A...nu intamplator Juve castiga 1000 de campionate la rand...

cip
28th January 2019, 07:52
si acum Inter 0-1 la Torino...la fel nici o idee de joc...
Roma 3-3 de la 3-0 haha

doamne ce slaba e Serie A...nu intamplator Juve castiga 1000 de campionate la rand...
cam asa...:headbang:
ei uite ca putem fi si de acord din cand in cand...:D

YoNuTzz
28th January 2019, 10:59
cam asa...:headbang:
ei uite ca putem fi si de acord din cand in cand...:D

la Inter cu Handanovic, Skriniar, Miranda, Godin etc, nu e deloc rea apararea, Icardi e ok. Mijlocasii defensivi sunt okay. Dar va trebuie mijlocas de creatie, si un antrenor care sa stie sa atace.
Cu Mourinho nu veti face nimic.

si Juve ma uitam. Lazio a jucat de una singura...prin min 70 avea 7-0 suturi la poarta, si cumva tot Juve a castigat. Nu ai ce sa le faci.

El Pistolero
28th January 2019, 14:26
A jucat slab Juve, dar a revenit ca o mare campioana. Lazio are echipa de EL, nu vor prinde top 4 nici sezonul asta.

dardar_3
28th January 2019, 14:38
Rezultate excelente pentru Milan :D Fabulos meci la Bergamo cu Roma facuta groggy dar lasata in viata.
A mai trecut o etapa si tot in top 4 ne aflam. Fiti pe pace! :drak: :great:

dardar_3
29th January 2019, 16:59
Urmeaza meciul din cupa cu Napoli. Piatek dubla, am zis :drak: Focu la ei!

YoNuTzz
29th January 2019, 17:25
Urmeaza meciul din cupa cu Napoli. Piatek dubla, am zis :drak: Focu la ei!

ce draq ne trebuie noua cupa ? ca sa jucam a 3-a finala la rand tot cu juve si sa facem 3 / 3 pierdute ? :))))

ultima oara am luat 4-0

cip
29th January 2019, 19:27
la Inter cu Handanovic, Skriniar, Miranda, Godin etc, nu e deloc rea apararea, Icardi e ok. Mijlocasii defensivi sunt okay. Dar va trebuie mijlocas de creatie, si un antrenor care sa stie sa atace.
Cu Mourinho nu veti face nimic.

si Juve ma uitam. Lazio a jucat de una singura...prin min 70 avea 7-0 suturi la poarta, si cumva tot Juve a castigat. Nu ai ce sa le faci.

Miranda nu mi-a placut niciodata,Skriniar face uneori niste iesiri din aparare si pierde mingea lasand in tzurul gol apararea de te doare mintea...tot nu inteleg de ce Ranocchia e mereu pe banca...:headbang:
bine,reformulez...cu Pep si de Bruyne nu ne-ar mai sta nimeni in cale :D

dardar_3
29th January 2019, 21:59
Piatek :drak:

dardar_3
29th January 2019, 22:14
Inca una polonezu :)) N-am mai avut asa atacant de la Sheva

YoNuTzz
29th January 2019, 23:33
cumva eliminam acasa napoli si jucam cu invingatoarea dintre lazio si inter
anul trecut am eliminat atat lazio cat si inter

i-as vrea pe inter sincer haha

oricum cupa asta e asa de forma, daca joci finala cu juve...

Capitanu.Burcea
30th January 2019, 00:24
Ancelotti e upgrade la Sarri sau downgrade la Renato Zero?, ca nu se intelege prea bine.

milanezu
30th January 2019, 01:14
Urmeaza meciul din cupa cu Napoli. Piatek dubla, am zis :drak: Focu la ei!

ce ai nimerit scorul si marcatorul.

dardar_3
30th January 2019, 10:17
Ancelotti e upgrade la Sarri sau downgrade la Renato Zero?, ca nu se intelege prea bine.

Avem echipa Capitane. Paqueta-Kessie-Bakayoko sunt zei la mijloc :D Iar Il Pistolero Piatek e scula de jucator :great: Nu degeaba i-a sarit pretu in 6 luni de la 4 mil, cat a dat Genoa, la 35 mil.
Carleto e legenda noastra insa n-a putut rapune marele zid aparat de Gigio al Mic. :D


ce ai nimerit scorul si marcatorul.
Bani pe jos, ce sa zic :D

cip
30th January 2019, 15:41
Cat timp e Rino la echipa, ma uit selectiv. Asta e :D

Inca una polonezu :)) N-am mai avut asa atacant de la Sheva

Avem echipa Capitane.

ce bulan ai avut sa le prinzi pe amandoua in direct...:rasc:

dardar_3
30th January 2019, 16:10
Ciudosule :D Haicu semifinala! Complimenti pentru Cedric dar fie vorba intre noi, chiar va trebuia? :D
Cat despre meciurile lu Milan, am impresia ca dupa cel de duminica impotriva romanilor, fac iar o pauza pana la mijlocul lui Martie :))

cip
30th January 2019, 16:31
Simpaticule :D,pai taman la meciul ala de la mijlocul lui martie poti sa te uiti selectiv,ultimele 5 minute si ai vazut esentialul...intreaba-l pe Yonutzz de ce...:))

milanezu
31st January 2019, 01:12
atalanta isi bate joc de mafioti.
mai bine stateau acasa.
:yes:

dardar_3
31st January 2019, 09:51
Fiorentina le-a dat un 7up Romei :)) iar hotii au luat trilula de la Atalanta :drak: Haicu Inter in semifinale :great:

cip
31st January 2019, 15:40
Haica venim :D
daca nu,o sa spunem ca-i pt loseri ...:rasc:

YoNuTzz
1st February 2019, 01:09
Initial daca ne luam dupa favorite cele 2 semifinale ar fi trebuit sa fie:

Napoli - Inter
Juve - Roma

adica top 4 de anul trecut...

dar uite ca Roma a suferit o rusine uriasa (cum draq sa iei mah 7 de la Fiorentina)
gigantii de la Juventus au luat 3 de la Atalanta

cumva Milan a eliminat-o pe Napoli

si azi, desi Inter a facut ceea ce fac cel mai bine: si anume nu au jucat nimic si au dat gol in ultima secunda (de data asta nu min 95 ci chiar min 124 :)) ), iata ca lazio ii elimina totusi...

Avem semifinale cu 4 cenusarese:

Milan - Lazio
Fiorentina - Atalanta

ps - culmea anul trecut a fost semifinala tot Milan - Lazio, tot cu returul pe Olimpico, deci identic cu anul asta haha

cip
1st February 2019, 18:39
a mai ramas pt Inter un singur trofeu in joc,Spaletti e cam pe faras...
asta e,o sa ma uit si eu de-acum incolo ca verisorul Dardar,selectiv...doar la meciurile din UEFA...:rasc:

YoNuTzz
2nd February 2019, 23:58
lol, Juve dupa ce a luat 3 de la Atalanta miercuri, ia 3 si de la Parma sambata.

El Pistolero
3rd February 2019, 11:34
Fără Bonucci și Chiellini sunt praf în apărare. Sper sa revină repede ăștia, altfel o sa fie probleme cu Atletico.

YoNuTzz
3rd February 2019, 23:56
Fără Bonucci Č™i Chiellini sunt praf în apărare. Sper sa revină repede ăČ™tia, altfel o sa fie probleme cu Atletico.

noroc ca si Atletico are un sezon slab


ps inter dupa 0-0 cu sassuolo si 0-1 cu torino, si eliminare din cupa, acum face si 0-1 cu bologna acasa haha...

se pare ca bulanul cu icardi dupa min 85 nu mai merge...

probabil a fost ultimul meci a lui spaletti ala...

YoNuTzz
16th February 2019, 23:10
wow, ce rupe Piatek asta...inscrie meci de meci, si chiar si duble...
probabil e noul Lewandowski :D

ps - sunt ceva sanse la locul 4, daca batem la Atalanta...
vrb de Atalanta ce i-a dat 4-1 lui Inter si 3-0 lui Juventus respectiv 2-2 cu Juve.

smiLey.
17th February 2019, 02:10
E incredibil ce face polonezul, 6 goluri in 5 meciuri. Viteza, executii frumoase, stie si cu capul.

Johnny D
17th February 2019, 20:39
3 goluri in 5 minute!:o: Ce facurati Cipel de sarbatoriti asa? Ati deschis sampania!?:o:

YoNuTzz
17th February 2019, 22:10
wtf...s-a intamplat ceva socant...

Inter a dat mai mult de 1 gol...cum draq ?!

ps: iar juve s-a dus la 13 pcte in fata...f trist ce se intampla in Italia

dardar_3
18th February 2019, 10:49
Piatek - bum, bum, bum! :drak: Polonezu e biletul nostru pentru UCL.

Yonutzz, ce e trist bre? Ca Napoli nu mai da gol de mai mult de 180 de minute avand cel putin 20 de suturi pe poarta?
Ca Icardi e aproape de Juventus? :D
Ca Milan are alaturi de Barsa cea mai mai buna aparare in ultimele 2 luni?
Ca Paqueta-Kessie-Bakayoko e unul din cele mai smechere tri-ouri de la mijloc din Serie A?
Ca Lazio a calcat stramb etapa asta?
Sau ca daca-l aveam pe Piotek din vara eram acum cu sula'n coasta lui Cristiano?

PS: Basca de gurile rele care vorbesc de inceputul discutiilor pentru Gareth Bale in vara /hello

cip
18th February 2019, 11:09
3 goluri in 5 minute!:o: Ce facurati Cipel de sarbatoriti asa? Ati deschis sampania!?:o:

un meci atipic asta,nu ne-a placut...sper sa-l uitam cat mai repede...:rasc:

Doctor_Satan
18th February 2019, 12:07
PS: Basca de gurile rele care vorbesc de inceputul discutiilor pentru Gareth Bale in vara /hello
Aveti infirmeria goala si de aia il vreti?

dardar_3
18th February 2019, 13:07
Na, poftim! Acu i-ai dat motiv lu Ionut in caz ca se realizeaza transferu :)) Poate sa vina si intr-un picior :drak:

YoNuTzz
18th February 2019, 14:23
Piatek - bum, bum, bum! :drak: Polonezu e biletul nostru pentru UCL.

Yonutzz, ce e trist bre? Ca Napoli nu mai da gol de mai mult de 180 de minute avand cel putin 20 de suturi pe poarta?
Ca Icardi e aproape de Juventus? :D
Ca Milan are alaturi de Barsa cea mai mai buna aparare in ultimele 2 luni?
Ca Paqueta-Kessie-Bakayoko e unul din cele mai smechere tri-ouri de la mijloc din Serie A?
Ca Lazio a calcat stramb etapa asta?
Sau ca daca-l aveam pe Piotek din vara eram acum cu sula'n coasta lui Cristiano?

PS: Basca de gurile rele care vorbesc de inceputul discutiilor pentru Gareth Bale in vara /hello

e trist faptul ca nu exista competitie la titlu si ca Juve e la ani lumina distanta de restul...

anul asta e al 8lea titlu consecutiv fapt neintalnit vreodata in Italia, si in ritmul asta, urmeaza titlul 9 la rand, 10 la rand si tot asa...

Leo
25th February 2019, 22:17
Roma este la un punct de Milan si 3 de Inter. In cate etape le va depasi?

milanezu
26th February 2019, 01:38
ce sa depaseasca ca urmeaza lazio-as roma.
slabe sanse.

dardar_3
26th February 2019, 09:59
Roma este la un punct de Milan si 3 de Inter. In cate etape le va depasi?

:)) Cand bati Frosinone cu japca la ultima faza nu ai pretentii de locu 4
Au mai ramasm meciuri cu Napoli,Lazio,Juve,Inter si ... Fiorentina :))

:D Astept sa depasim noi verisorii mai intai si apoi poate Roma sa se duca linistiti pe 4.

dardar_3
27th February 2019, 10:34
Prima semifinala din cupa a fost aseara intre Milan si Lazio, pe Olimpico. 0-0 si un Gigi mare, mare de tot! :great:
1 solist la Lazio cu Roma. Incredibil cate ocazii isi fac lazialii cand SMS joaca bine. Acum nu cred ca Olsen e vreun semizeu. :D

YoNuTzz
1st March 2019, 23:28
Haha, dupa ce au fost egalati min 101 la fiorentina, acum inter pierde la cagliari...

mijloc si atac oricum nu au, dar cand nu mai merge nici apararea, e greu sa mai bati toate meciurile cu 1-0 :))

si imposibilul se poate intampla, sa-i depaseasca milan...dar sa-i vedem cu marea sassuolo

iar lazio - roma va fi interesant...merg pe lazio...

milanezu
1st March 2019, 23:29
incet inter merge spre europa league.

Johnny D
2nd March 2019, 00:16
Tufu-ti postatu pe telefon a maa-tii cu editat cu tot!:))

Deci cum ziceam

incet inter merge spre europa league.

Desigur. Si cand ma gandesc ca, Capitanu' Doguletz se mira cand ii zisei ca ii bat germanii.


Deci... ii bat germanii!;)

Johnny D
2nd March 2019, 22:34
Prea buna Lazio deocamdata, spre neplacerea lu Leo.

YoNuTzz
2nd March 2019, 23:31
Haha, dupa ce au fost egalati min 101 la fiorentina, acum inter pierde la cagliari...

mijloc si atac oricum nu au, dar cand nu mai merge nici apararea, e greu sa mai bati toate meciurile cu 1-0 :))

si imposibilul se poate intampla, sa-i depaseasca milan...dar sa-i vedem cu marea sassuolo

iar lazio - roma va fi interesant...merg pe lazio...

si uite ca s-au intamplat ambele...
chinuit dar milan depaseste inter ptr moment...
si lazio umileste pe roma...

Milan chiar are sanse reale la loc de UCL...

vom vedea ce se va mai intampla...oricum cam toate echipele ce se lupta ptr loc de UCL sunt slabute...

milanezu
3rd March 2019, 00:35
etapa perfecta pentru milan.
asa da.

delaparis
3rd March 2019, 21:54
Meci tare acum intre Napoli si Juve. Prevad scor fluviu gen 0-0 sau posibil 1-0.

El Pistolero
3rd March 2019, 22:02
Pjanic ii arata lui Ronaldo cum se bate o lovitura libera. Napoli cu un om în minus, slabe șanse sa scoată ceva. Juve e campiona fără emoții, dar o sa fie un sezon ratat, modest, dacă ii elimina Atletico.

delaparis
3rd March 2019, 22:11
Da, s-a stricat jucaria cu rosu ala. Se poate orice dar sanse slabe ca Napoli sa revina. E 0-2
Pjanic a fost vandut de Lyon cu 10 milioane :)) ... acum valoreaza de 5 ori mai mult cel putin. Mare vizionar Aulas ala :))

YoNuTzz
3rd March 2019, 22:39
RIP once again campionatul italian...

s-a vazut exact cine e Juve anul asta in UCL, cu Atletico si cu toate astea, in Italia castiga al 8lea titlu la rand in luna martie :)))

cat despre Ancelotti...vai de el, eliminat din grupele UCL, eliminat fara drept de apel de Milan in Cupa, la 1000 de puncte in spatele lui Juve...ii mai ramane Europa League, unde prevad ca o gafeaza cu Salzburg, echipa tricky...

YoNuTzz
3rd March 2019, 22:40
Pjanic ii arata lui Ronaldo cum se bate o lovitura libera. Napoli cu un om în minus, slabe Č™anse sa scoată ceva. Juve e campiona fără emoČ›ii, dar o sa fie un sezon ratat, modest, dacă ii elimina Atletico.

acel moment, cand campionatul intern e atat de slab, incat, ai un sezon ratat, daca iei doar titlul cu vreo 110 puncte :))

El Pistolero
4th March 2019, 08:43
Da :)) Juve spulbera toate recordurile sezonul asta, dar degeaba. Lotul a fost făcut pentru câștigarea CL. Sper la o minune cu Atletico, altfel o sa fie o mare dezamăgire Juve sezonul asta.

YoNuTzz
4th March 2019, 09:15
Da :)) Juve spulbera toate recordurile sezonul asta, dar degeaba. Lotul a fost făcut pentru câČ™tigarea CL. Sper la o minune cu Atletico, altfel o sa fie o mare dezamăgire Juve sezonul asta.

bine, a fost si mare ghinion sa iti pice atletico, favorita UCL in optimi...draq, city a jucat anul trecut cu basel si anul asta cu schalke...

dardar_3
5th March 2019, 10:43
Am trecut ca acceleratu de Inter,verisoare cip!!! :drak: Urmeaza Napoli, care e la 8 puncte in fata.:D Pacat ca au venit tarziu Paqueta si Piatek, eram in frunte acum.
Meci greu fu cu Sassuolo, sperietoarea echipei secunde din Milano. Practic n-am jucat nimic si am totusi am castigat :))

Piatek a luat o pauza la marcat si cred ca e timpu sa mai livreze cate ceva :drak:

Chievo-Milan
Inter-Spal
Roma-Empoli
Fiorentina-Lazio

Ave Cesar! :great: