PDA

View Full Version : 21. Tomislav GOMELT



Leo
19th July 2018, 20:26
21. Tomislav GOMELT

Data de nastere: 7 ianuarie 1995 (23 de ani)
Locul nasterii: Sisak , Croația
Inaltime: 1,85 m (6 ft 1 in)
Poziția de joc: Mijlocas



Gomelt a fost la juniorii lui Tottenham intre 2012 si 2015, dar nu a apucat sa joace pentru prima echipa a lui ''Spurs''. Croatul a mai jucat de-a lungul carierei la Espanyol, Royal Antwerp, Bari, CFR Cluj, Rijeka si Lorca. In Romania, a cucerit o Cupa alaturi de CFR Cluj, castigata in 2016 chiar in fata lui Dinamo.

A semnat cu Dinamo pt trei sezoane.

Leo
22nd January 2019, 23:15
Dinamo l-a transferat pe mijlocasul Tomislav Gomelt la echipa italiana FC Crotone.

Leo
24th January 2019, 18:54
"A fost o perioadă de timp prea scurtă pentru mine. Am venit pentru a da totul pentru Dinamo si pentru fani, iar acum îmi pare rău că las echipa în această situatie, dar viața merge înainte si trebuie să mă gândesc la viitorul meu.

Am amintiri foarte frumoase la Dinamo. Am avut parte de niste colegi incredibili, care, totodată, sunt si fotbalisti foarte buni, dar, cu adevărat, fanii au fost alături de noi întotdeauna si n-au contat niciodată rezultatele pe care le-am avut sau situatia în care se află echipa.

N-am nicio problemă cu Rednic. Am avut o relatie normală, asa cum are oricare alt jucător de la Dinamo. Îi doresc mult noroc în viitor, asa este în fotbal, iar viata merge înainte. Cel mai important este ca acum echipa să câstige cât mai multe puncte. Vreau să-i rog pe suporteri să rămână la fel si să sutină echipa în momentele dificile. O mare îmbrătisare pentru galeria dinamovistă", a declarat Tomislav Gomelt pentru Telekom Sport.