PDA

View Full Version : Sferturi CL 2004-2005



diablo20
18th March 2005, 13:30
Sferturi:
1.Liverpool-Juventus
2.Milan-Inter
3.Lyon-PSV
4.Chelsea-Bayern

Semi-finale:
1.Castigatoarea 4 - Castigatoarea 1
2.Castigatoarea 2 - Castigatoarea 4

Finala:
Castigatoarea 2 - Castigatoarea 1

uti2102
18th March 2005, 13:39
Liverpool, Inter, Lyon shi Bayern vor merge mai departe. Finala : Bayern - Inter :D
Cashtiga Bayern !!!

viorel 31
18th March 2005, 13:41
Castiga Inter :D

Catalanul
18th March 2005, 13:43
ce pacat ca chel$ea a picat cu Bayern in sferturi :mda: vor face ce vor cu nemtii, mai mult ca sigur se vor califica :mda: oricum ma bucur ca in semifinala vor juca cu Juve/Liverpool, ambele echipe ii pot elimina pe ingamfati :evil:

Milan - Inter, ce sa zic, din nou derby milanez, sper ca Inter sa-si ia revansa de acum 2 ani :)
Lyon - PSV, se califica Lyon fara probleme :rolleyes:

remus
18th March 2005, 13:57
O finalista e clar o echipa din Milano ( psv si lyon nu vor pune probleme milanului , sau interului).

E clar un lucru: Mutu nu se mai poate razbuna ( Juve si Chelski se pot intalni DOAR IN SEMIFINALE) .

ADelPiero
18th March 2005, 15:05
cel mai mult imi pare rau... ca nu va juca Juve finala cu Chelsea :(

uti2102
18th March 2005, 15:57
Las' ca poate joaca un amical, in aceeashi zi cu finala. Dar mai pe dupa-masa, sa poata vedea pe Bayern seara :D

Corrado*
18th March 2005, 16:02
pai eu zic ca una dintre finaliste va fi lyon sau inter! shi mai pot sa zic ca Liverpool e capabila de o surpriza cu bianconeri! oricum, in derby`ul cu verishorii, sper sa nu mai apara vreunul cu vreo tibie prin min 90 :evil:

CoolRain
18th March 2005, 18:04
chelsea-lyon 1-0

cyber_goool
18th March 2005, 22:45
Daca e sa fie dupa cum e cel mai probabil, se va reedita finala italiana de acum 2 ani (parca), joaca urat (nespectaculos) italienii astia dar eficient. Totusi sper, de fapt vor fi, ca intotdeauna surprize. Mie-mi place Lyon anul asta, si imi place cum a zis CoolRain dar cu rezultatul intors. Sau Liverpool... ee oricum va fi surpriza :P

Il Fenomeno
29th March 2005, 14:23
Cea mai probabila finala ar fi Inter-Bayern, si Inter va castiga!!!

Ayrton
4th April 2005, 18:01
Inter are 7 voturi... Aproape toata lumea ii vede "ca cea mai probabila" etc... oare contact cu realitatea nu aveti??? Pe ce va bazati? Doar pe simpatia proprie?

Mihai
4th April 2005, 18:03
cel mai mult imi pare rau... ca nu va juca Juve finala cu Chelsea :(

Adica vrei sa spui ca va bate Liverpool? :evil: :evil:

PadrinoDog
4th April 2005, 18:48
Milan va castiga. Inter nu este pregatita pentru o asemenea performanta, cel putin anul acesta. Lotul ii da dreptul, categoric, insa echipa nu este constanta in joc. Bine, egalurile au aratat contrariul, insa acum are nevoie de victorii, ceea ce nu cred ca se va intampla. Teoretic, Chelsea este principala favorita, numai ca nemtii o va elimina :rosu:

Mihai
4th April 2005, 18:50
Sa vezi tu ce le scoate Mourinho fotbalul din cap la nemti la spanioli la italieni adica la tot ce prinde! Chelsea nu are cum sa piarda CL anul asta!

inter
4th April 2005, 18:52
si daca pierde? ... dai o masa la city-grill? :D:D

Mihai
4th April 2005, 18:54
Chiar ma intrebam de ce nu vii sa ma taxezi :P

remus
4th April 2005, 20:27
Inter are 7 voturi... Aproape toata lumea ii vede "ca cea mai probabila" etc... oare contact cu realitatea nu aveti??? Pe ce va bazati? Doar pe simpatia proprie?

Eu am votat cu Chelsea ( si nu se poate spune ca ii place cuiva echipa asta )

Inter nu merge grozav , cred ca nu va trece de Milan :ok:

Mihai
4th April 2005, 20:41
Mie imi place echipa, din cauza antrenorului, a lui Dan Petrescu si Lampard :ok:

diablo20
4th April 2005, 23:10
echipele care vor ajunge in semi-finale:
lyon
inter
juve
chelsea

Mihai
4th April 2005, 23:11
:DEchipele care vor ajunge in finala :D

Chelsea - Juve

inter
4th April 2005, 23:12
:D:D:D , mihai ..... schimba-ti nick-ul:P

Mihai
4th April 2005, 23:13
Ce vrei sa pun Oracolul de la Mircesti???:D

inter
4th April 2005, 23:19
:D:D , Balcesti ca da mai bine :P

Mihai
4th April 2005, 23:22
Tot nu te inteleg? Vezi ca mai e un thread pe care nu te-am inteles poate imi explici si mie: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6409

inter
4th April 2005, 23:29
mihai ...:D:D,.. ca sa fiu ferm .. cu parere de rau echipa ta favorita a iesit ... asa ca "La Revedere!" ... :P


ps. explicatii .. la FM :D:D

Mihai
4th April 2005, 23:32
Tot nu inteleg! Ma faci sa astept cu nerabdare FM-ul :D!

PS: Am zis inainte de a fi eliminata Real ca imi place Mourinho :ok:

inter
4th April 2005, 23:53
ce gusturi ai :mda: ...altii alearga dupa femei si tu dupa Mourinho ..in fine "no comment" :drak: :drak: :drak:

fia
4th April 2005, 23:55
Lui Mourihno ii place sa aplice tactici defensive... adica ai place sa stea numai pe fund...
Mihai, d-aia iti place de el... gata m-am prins...

diablo20
5th April 2005, 00:05
:DEchipele care vor ajunge in finala :D

Chelsea - Juve
nu au cum sa se intalneasca in finala, cel mult in semi-finale /hello

Mihai
5th April 2005, 00:08
ce gusturi ai :mda: ...altii alearga dupa femei si tu dupa Mourinho ..in fine "no comment" :drak: :drak: :drak:

Ma da tu esti pus rau pe mine azi! Las ca vezi tu la FM :evil::P:evil::P
Eu cred ca ti-e frica sa nu va bata pe voi (Inter, nu Craiova :D) la fundul gol cand va intalniti (daca treceti de Milan) in CL!

Fia no comment :jerk:

Catalanul
5th April 2005, 23:41
Meciurile din aceasta seara s-au terminat cu urmatoarele rezultate:

Liverpool - Juventus 2-1 (Hypya 10', L. Garcia 25' / Cannavaro 63')
Lyon - PSV 1-1 (Malouda 12' / Cocu 79')

Gabriel
6th April 2005, 00:07
Mi se pare o idiotenie faptul ca maine Pro Tv-ul NU transmite meciul de pe San Siro :(

Mihai
6th April 2005, 00:11
Si ce vrei sa vezi mey, (nu prea sunt corect, pentru ca inter joaca cel mai frumos si deschis fotbal din Italia, dar asta e...) Iti mai amintesti de marea finala Juve-Milan, terminata la 11m???
E prima finala de CL, la care am adormit :ok:

uti2102
6th April 2005, 00:15
Nu va mai agitatzi atat, Bayern cashtiga trofeul in acest an.

Mihai
6th April 2005, 00:18
Offf sa va mai fac odata teoria cu Mourinho! O sa bata tot ce prinde! Lasa ca vedeti voi :ok:

PS: incep rezumatele pe ProTV :ok:

inter
6th April 2005, 00:20
iar te-nvarti pe langa ala? :D:D

ai grija :P

Mihai
6th April 2005, 00:23
Inter, ori sunt eu foarte obosit si nu mai vad sa citesc corect, ori in ultimele zile faci un misto crunt de mine si nu m-am prins eu!
PS: iar nu am inteles postul tau :ok:

inter
6th April 2005, 01:49
gata ... vb. la FM ... da nu-i mai pronunta numele ... ca nu-l sufar! :D:D

Catalanul
6th April 2005, 14:01
Mi se pare o idiotenie faptul ca maine Pro Tv-ul NU transmite meciul de pe San Siro :(acelasi lucru il fac si cei de la TVE :mda: azi vor transmite meciul chel$ea - bayern... dar sapt. viitoare voi vedea meciurile decisive, Juve - Liv`pool si Inter - Milan :cool:

Nexus
6th April 2005, 21:35
Daca aveti vreun stream pt CL din seara asta va rog sa imi dati un PM sau sa il postati aici. Stiu ca asta poate cauza probleme de aceea moderatorii ar putea sterge topicul dupa meci. Va MUltumesc !

Sau daca stie careva un site bun care mai da streams va rog sa imi spuneti si mie. Era www.soccerstreams.com dar s-a inchis.

Mihai
6th April 2005, 21:52
Gooool Chelsea! :yeah: Ce bulan :D
Cred ca moare Catalanul :D

Catalanul
6th April 2005, 21:58
adu' sicriu' incoa' :D lasa mah, ca la cum ataca bayern tre sa dea si ei cel putin un gol ;)

Mihai
6th April 2005, 22:34
Rezultate la pauza
Chelsea - Bayern 1 -0
Gol: Joe Cole '5

Milan - Inter 1-0
Gol: Stam '45

Gabriel
6th April 2005, 22:43
cum de-o fi dat Stam gol ?

pana la urma...cred ca mai bine ca vedem Chelsea - Bayern. Pe San Siro...probabil e un meci clasic italienesc. :)

Mihai
6th April 2005, 22:45
Pai deja s-a stabilit scorul final!
Returul o sa se incheie la fel! Si ajunge la batalia Toldo - Dida!

Catalanul
6th April 2005, 22:46
lovitura libera pentru milan, centreaza pirlo, cap stam si gol :mda:

Gabriel
6th April 2005, 22:48
he,he...spaniolii oameni seriosi...dau meciu de la Milano :D

Oricum...cred ca a fost mai marfa decat golul de pe Standford Brige...pe care Chelsea l-au dat cu mult noroc.

Mihai...eu zic ca in returul de la Milano se va termina egalitate. Iar astazi mai da Diavolul 1 gol.

Catalanul
6th April 2005, 22:54
si eu tot la chel$ea - bayern ma uit, am citit faza golului in derby-ul milanez pe uefa.com :D

realmadrid.com
6th April 2005, 23:01
Ce gool frumos:D...
V-am zis eu ca Chelsea nu are sanse cu Bayern...diferentza dintre Bayern si Barca, este ca nemtzi s-au aparat mult mai bine, in faza de atac, nu au fost asa de buni...dar oricum, suficinet pt un gol:)

Forza Bayern Munchen:)


2-1...:headbang:

Mihai
6th April 2005, 23:03
V-am zis eu ca Chelsea nu are sanse cu BayernForza Bayern Munchen:)


GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

O sa le mai dea unu si atunci o sa vezi tu .com-ule

Bravo Lampard :ok: :ok: :ok:

realmadrid.com
6th April 2005, 23:05
Mihai...sa nu mai vb cu mine:P...speram ca nu esti cu Chelsea:D

Mihai
6th April 2005, 23:08
Pai imi place de cand a jucat Petrescu la ei! Apoi a venit Mutu! Si dupa aia a venit si M. care am mai zis ca-mi place ce face cu ehipele, adica (,) castiga tot :ok:

fia
6th April 2005, 23:15
Eu cred ca Lampard asta poate sa joace si legat la ochi.. ce gol a dat nebunul :ok:
3-1 /hello

Mihai
6th April 2005, 23:15
Ce executie, ce jucator, ce echipa :yeah: :yeah:
3-1 :D :D

inter
6th April 2005, 23:16
mai ramanea sa-l mai lauzi pe unul :D:D:D

realmadrid.com
6th April 2005, 23:16
Ce executzie, ce figurant, ce echipa urata:yeah:

3-1:headbang::headbang:

Catalanul
6th April 2005, 23:17
mihai si fia, tipicii microbisit care tin cu echipele unde sunt vedete (pun pariu ca pana acum 2-3 ani nu tineati cu chelsea :ok: )

Mihai
6th April 2005, 23:17
mai ramanea sa-l mai lauzi pe unul :D:D:D

Iti jur ca la tine m-am gandit, cand nu am scris de M. :P

Gabriel
6th April 2005, 23:18
merita banii Lampard asta.

totusi...sa recunoastem ca si nemtii au jucat destul de slab astazi.

fia
6th April 2005, 23:22
@catalanul: Din Anglia an tinut de mult cu chelsea... de cand jucau Dan Petrescu si Poyet (e/era unul din jucatorii mei favoriti)... E adevarat, nu sunt cel mai mare fan al fotbalului englez, dar pe de alta parete imi place cand ma uit la un meci sa am niste favoriti...

Oricum intotdeauna daca o sa am de ales intre nemti si englezi mereu o sa tin cu englezii... la fel cum intre spanioli si italieni o sa tin mereu cu spaniolii...

Asa nu imi plac mie nemtii si italienii (la fotbal :D)

Deci nu are absolut nici o legatura cu vedetele.... Uiet Barca are vedete cu carca... dar nu am tinut ABSOLUT niciodata cu ei....

Mihai
6th April 2005, 23:24
mihai si fia, tipicii microbisit care tin cu echipele unde sunt vedete (pun pariu ca pana acum 2-3 ani nu tineati cu chelsea :ok:)

ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Ce faci maaa? Am zis ca tin cu Chelsea mai de mult! Vrei sa-ti zic cand saream in sus de bucurie cand dadea Poyet gol cu capul in minutul 6 lui Man U! Sau cand dadea gol dupa gol la Istambul :happy:
De real nu mai zic ca nu am chef sa-mi bat gura...

Aici chiar nu m-ai nimerit! Vrei sa zic ca tin cu Rapid pt ca are toate vedetele...
Cel mai mult imi place de M. (offf cate fac pt tine Inter) ca e asa tupeist si arogant! si tre sa recunosti ca are cu ce!!!
Si de Barca a ta sa nu mai zic... Pai parca pana un timp erai cu Hai Poli, te-ai transformat in Catalanul, ma gandesc ca daca o sa se bata Poli la anu' pt titlul in Div A, o sa te cheme Catalanul!
Dar sincer acum, nu am de ce sa ma cert cu tine...
Esti prea simpatic si, desi tii cu Barca esti si de treaba :D:D

PS: Stiu ca te oftici pt ca bate Chelsea care v-a eliminat pe voi, si nu te acuz, si eu m-am ofticat ca a dat ieri Juve gol :ok:

Catalanul
6th April 2005, 23:25
mie cel mai mult mi-a placut Gianfranco ZOLA :cool: super jucator :)
4-1, a marcat Drogba, chelsea e deja calificata :rolleyes:

@fia si mihai, zici ca sunteti gemeni, aveti aceleasi gusturi si la fotbal :D

realmadrid.com
6th April 2005, 23:25
4-1....macel pe Stanford Bridge:(

Mihai
6th April 2005, 23:29
:ok: :ok: 4 - 1 :ok: :ok:

Mai e ceva de zis??? :happy :happy :happy

fia
6th April 2005, 23:29
mie cel mai mult mi-a placut Gianfranco ZOLA :cool: super jucator :)
4-1, a marcat Drogba, chelsea e deja calificata :rolleyes:

Intradevar Zola, super jucator... si acum mai joaca.. in Italia
L-am vazut in meciul pt tzunami... inca incanta...
Intr-adevar, Chelsea trebuie sa fie prosti rau sa piarda calificarea... oricum nu da Bayern 3 fara sa primeasca....

realmadrid.com
6th April 2005, 23:37
4-2
Mihai, esti fericit:D?

Mihai
6th April 2005, 23:38
Ce kkt de 11m! Meritat nu am ce sa zic! Oricum, tot e avantaj bun! :ok: Nu da Bayren 2 :ok:
A trebuit sa faulteze prostu ala de portughez ca sa nu stau eu linistit, pana in retur :heabang:

litza
6th April 2005, 23:40
Forza MILAN!!!!!!
2-0

Mihai
6th April 2005, 23:41
Deci s-au stabilit 1/2-urile :D

Chelsea - Juventus
Milan - ???? - aici e cam greu :D

realmadrid.com
6th April 2005, 23:41
In retur, ambele echipe vor castiga cu 2-0:D...sper:)

Gabriel
6th April 2005, 23:42
Superb meci. Tre' sa imi cer scuze fatza de Pro Tv...pentru faptul ca i-am criticat ca nu dau meciul de la Milano.

Iar la Milano...s-a mai inscris...dupa cum am prezis :D

Catalanul
6th April 2005, 23:42
A trebuit sa faulteze prostu ala de portughez ca sa nu stau eu linistit,fault identic cu cel facut asupra lui Valdes :mda: :rosu:

Mihai
6th April 2005, 23:48
Ti-am zis ca te oftici :P

Catalanul
6th April 2005, 23:50
de ce sa ma oftic? asta a adevarul, ati ajuns in sferturi din cauza ca , (virgula) colina nu a vazut un faul clar asupra lui valdes cand chel$ea a marcat golu' 4 :mda:

Mihai
6th April 2005, 23:56
Ma da suparat esti :D, da sa vezi ce suparat o sa fii duminica pe la ora 22 :D (ora romaniei)

Catalanul
6th April 2005, 23:59
lasa mai mihai, ca cine rade la urma... rade mai bine :ok:

Mihai
7th April 2005, 00:01
Ok asta astept si eu :P :P :P
Ca prea ai ras de noi (Real) ca cica suntem praf... Mai e putin si incep sa rad :P

diablo20
7th April 2005, 00:42
meci fff frumos pe stanford bridge si in proportie de 80% sunt calificati in semi-finale.
dupa aceste rezultate si dupa cum joaca finala va fi intre milan-chelsea.

knxdan
7th April 2005, 09:58
Juventus - Liverpool 1-0
Bayern - Chelsea 1-1
Eindhoven - Lyon 2-1
Inter - Milan 0-0

Chelsea - Juventus ??
Juventus - Chelsea 1-1
Milan - Eindhoven 1-0
Eindhoven - Milan 0-1

Milan - Chelsea 3-0

Sa vedem daca sunt bun!
Va rog, corectati-ma!
[numai pentru cunoscatori]!

Mihai
7th April 2005, 11:04
meci fff frumos pe stanford bridge si in proportie de 80% sunt calificati in semi-finale.
dupa aceste rezultate si dupa cum joaca finala va fi intre milan-chelsea.

Daca era 4-1 erau la 95%! De ce trebuia 11m de ce? :headbang: :headbang:

remus
7th April 2005, 14:53
La cum joaca Chelsea , nu va avea nici o problema in retur .

La fel Milan & PSV.

Cel mai frumos si echilibrat duel e Liverpool - Juventus , care spre sa se incheie cu ingenuncherea lui Juve , desi ei sunt un pic avantajati de rezultatul de pe Anfield Road.

Catalanul
7th April 2005, 15:01
eu sunt sigur ca Liv`pool va merge mai departe :yeah: daca joaca asa cum a facut-o marti cu siguranta va marca cel putin un gol... iar in semifinala se va intalani cu chelsea, sper sa o elimine razbundandu-se astfel pentru infrangerea din finala cupei angliei :cool:

Sasuke Uchiha
7th April 2005, 17:19
nici o sansa
trece juve,nu o sa joace liverpool la fel de bine si nici juve la fel de prost cum a facut-o in anglia..

Mihai
7th April 2005, 19:01
eu sunt sigur ca Liv`pool va merge mai departe :yeah: daca joaca asa cum a facut-o marti cu siguranta va marca cel putin un gol... iar in semifinala se va intalani cu chelsea, sper sa o elimine razbundandu-se astfel pentru infrangerea din finala cupei angliei :cool:

Speri mata da speri degeaba :D :D

Liverpool sa bata pe Chelsea auzi la el :happy :happy

Catalanul
7th April 2005, 20:17
lasa mai mihaie, ca sezonul asta era cat pe ce sa castige duelul cu ''albastrii' dar ca deobicei, a intervenit arbitrul :rosu:

Mihai
7th April 2005, 20:23
Si cat s-a terminat ma? Parca la 2 goluri diferenta :P (cum o sa invinga si Real pe Barca :P) deci diferenta de valoare oricum era :drak:

Catalanul
7th April 2005, 20:25
primul gol din penalty a distrus moralul cormoranilor :mda: si o sa invinga real pe Barça cu 2-0 atunci cand o sa-si faca echipa klumea :ok: nu cu epavele astea pe care le are acum ;)

Mihai
7th April 2005, 20:32
Maaa va batem si acum cu epavele astea :D

Hai gata cu off topicul, ne intalnim pe alt thread (Real - Barca :yeah:)

Triphat
8th April 2005, 00:08
Nu stiu la ce meci sa ma uit marti din moment ce Inter - Milan si Bayern - Chelsea sunt la TV in acelasi moment...

diablo20
8th April 2005, 00:21
cred ca mai interesant va fi inter-milan, dar mi-ar place sa le vad pe amandoua in acelasi timp.

pirlinho
8th April 2005, 01:04
Nu stiu la ce meci sa ma uit marti din moment ce Inter - Milan si Bayern - Chelsea sunt la TV in acelasi moment...

Pe ce canal e Inter - Milan? Sau nu esti in Romania?

Sper ca italofobii nesimtiti de la ProTV vor fi obligati sa vada o finala italiana in CL: Milan - Juve.

Zebrone
8th April 2005, 11:55
si asta vreo 10 ani de acum incolo sa se sature :evil:

Mihai
8th April 2005, 11:58
Ce faceti ma? Vreti sa ne omorati?
Pai mai ia cu dureri de cap daca mai vad o finala Milan - Juve :headbang:
@Alpi
Presupun ca in cei zece ani finala o sa arate cam asa:

Juve - X sau X - Juve nu? (x ia valori de la Milan la Inter nu? :D)

Zebrone
8th April 2005, 12:10
Corect si bine precizat, da' odata la 4 ani poate sa joace si realul finala. Doar sa o joace :D

Mihai
8th April 2005, 12:13
Ohoo cata indulgenta din partea ta! Banuiesc ca odata la 8 ani avem voi sa dam si un gol nu?

Paul
9th April 2005, 17:54
Juventus , la cat bulan are , anul asta ia tot :)

Mihai
9th April 2005, 19:05
da da ia tot! Sa vezi ce si-o ia de la Chelsea /hello

realmadrid.com
9th April 2005, 19:11
Daca Chelsea trece de Bayern...ii dau dreptate lui Mihai:D

Catalanul
13th April 2005, 00:03
Rezultatele din aceasta seara:

Bayern Munchen - Chelsea 3-2
Inter - Milan 0-1 (meci suspendat din cauza incidentelor cauzate de suporterii interisti)

Chelsea si Milan sunt deja in semifinale!

Vadim
13th April 2005, 00:07
Milan nu este calificata. Am citit de uefa.com ca acest caz va fi analizat de UEFA.

Catalanul
13th April 2005, 00:10
pai este imposibil ca Milan sa piarda calificarea... probabil ca meciul se va realua de unde s-a intrerupt (minutul 72) si inter nu e capabila sa marcheze 4 goluri in 18 minute :D desi eu cred ca Milan va castiga la masa verde cu 3-0 :rolleyes:

diablo20
13th April 2005, 11:01
meciul nu va continua din min 72 doar nu suntem in curtea scolii, iar milanul va castiga cu 3-0 la masa verde si in plus interul risca sa fie aspru sactionata!!!

pirlinho
13th April 2005, 15:17
Sper sa ramana 1-0 scorul. Nu de alta, dar sa-si adauge Sheva golul la palmares. Sper sa-l prinda din urma pe Nordahl. Nu mai are mult.

dragos_popa17
13th April 2005, 17:03
Parerea mea ca Milan si Chelsea vor juca finala. Oricat as vrea sa joace Juve finala iar Mutu sa fie macar pe banca de rezerve in acel meci, Chelsea e mult mai puternica in acest moment.

realmadrid.com
13th April 2005, 17:19
Milan va castiga trofeul...100%:)

Corrado*
13th April 2005, 18:22
Eu zic ca Liv`pool sau Chelsea!

realmadrid.com
13th April 2005, 22:24
Liverpool in nici un caz...
Iar Chelsea...are sanse sa ajunga in finala...dar cu apararea lui Milan nu are sanse...ai vazut doar si cu Inter...ii lasa sa atace si odata ii prinde....si uite golul...
Eu merg pe mana lui Milan...100%:)

Corrado*
13th April 2005, 22:31
Are sanse Milan... dar nu 100%! Nu sunt invincibili sa stii! Ca doar nu joaca singuri...
Mdea, nu ii dai nici o sansa lu` Liverpool... Mai vedem noi.

Eu zic Chelsea 50%, Liv`pool 25%, Milan 15%, Juve 10% :)

realmadrid.com
13th April 2005, 22:36
Mda...:D
O sa vezi ca am dreptate:D...
Nu am zis ca sunt invincibili...dar nu cred ca Chelsea va avea puterea sa ii bata...totusi...Milanul joaca mai bine "stilul italian" decat Chelsea:D...ei l-au inventat:ok:...iar pe Juve...ii bate oriunde ii prinde:D

Corrado*
13th April 2005, 22:43
Teorema lu`Ion :D

O sa vedem pe teren cum sta treaba... Nu mi`a mai ramas nici o echipa preferata in cursa pt trofeu:(, asa ca o sa trag cu Juve, ca deh, e Mutwo acolo :rolleyes:

Catalanul
13th April 2005, 22:46
Eu am 2 favorite care sunt cu un pas in semifinala :drak: Liv`pool si Lyon :cool:

realmadrid.com
13th April 2005, 22:58
Intradevar Corrado...nici o favorita:mad:...dar asta este:D...acum sunt fan Milan:)

Catalanul
13th April 2005, 23:39
Si iata ca juve a parasit competitia :yeah: dupa 0-0 acasa cu Liv`pool :cool:

sickboy
13th April 2005, 23:43
El.ai.vi.ii.ar.pi.double Ou.el ----> Liverpool Fc!

Corrado*
13th April 2005, 23:43
ce v`am zis cu liv`pool! :D

ForzaMilan
14th April 2005, 00:58
Milan-PSV va fi un meci interesant dar si mai interesant este Liv-Chelsea. Oricum gestul fanilor lui Inter este de netolerat, este impotriva sportului. Era greu ca inter sa dea 4 goluri in repriza secunda. Poate cineva sa ma informeze daca intr-adevar golul lui Inter a fost anulat pe drept de catre arbitrul german Merk? Pe site-ul german RTL am citit ca a luat decizia corecta de a anula golul, dar care a fost motivul?! Eu nu am vazut motivul adevarat! chiar daca sunt fan Milan. Astept comentariile voastre la faza golului.

Mihai13
14th April 2005, 06:59
Am vazut meciul. Golul lui Inter era perfect valabil. Un jucator de la Inter (nu mai stiu cine) a facut contact (minim) cu Dida, si arbitrului i s-a parut ca ar fi fost fault... Dupa parerea mea Cambiasso avea toate motivele sa isi etaleze nemultumirea fata de arbitru, iar probabil ca suporterii lui Inter si-au zis ca oricum meciul e pierdut asa ca n-ar avea motive sa se retina... Parerea mea...

Mihai13
14th April 2005, 07:01
Finala Milan-Chelsea. 1-0 Milan...

OwenSkeet
14th April 2005, 08:41
Bravo Liverpool!!!!! o calificare mertitata dupa cum s-a jucat..;) acum urmeaza Chelsea :P

Zebrone
14th April 2005, 09:13
Si iata ca juve a parasit competitia :yeah: dupa 0-0 acasa cu Liv`pool :cool:

si tu te bucuri de ce? sau e doar o reactie pavloviana nascuta de frustrarea de a fi 0 in europa de ani buni?

realmadrid.com
14th April 2005, 13:22
Nu lapi...sa saturat de jocul spectaculos pe care Juve la practicat sezonul asta in CL:D...numai 1-0 in toate meciurile castigate:happy
Uite ca sa facut dreptate si atzi iesit si voi...mai bine...ca oricum...cu Milan nu aveatzi sanse:D

Zebrone
14th April 2005, 13:26
.comule iti arati in detaliu varsta, esti tot numai frustrari. ce faci, citezi din miaela? suntet rude? ca pareti.
cat despre milan mai vedem, poate ai dreptate poate nu. stai flexat!

realmadrid.com
14th April 2005, 14:13
Nu citez pe nimeni...poate doar porecla care este super tare:D
Cu Real ati jucat urat...cu Liverpool in meciul tur la fel...asa ca nu te mai plange...pana aici va fost...mai mult nu meritatzi:rosu:
Ia spune...de cand nu ati mai marcat mai mult de 2 goluri pe teren propiu in CL ?...din semifinala de acum 2 ani ?...tot cu Real...nici Milan nu a reusit aceasta performantza...care joaca mai inchis decat voi...dar totusi..mai si marcheaza:D.....nu doar rateaza
In tur v-au anulat un gol valabil...ce sa faci..se mai intampla:D...te cred ca te enervezi...voi...Juventus, echipa care doar fura si nu sunt furatzi sa aiba un gol anulat...e de tot rasul...asa e? :rolleyes:
Asta e...vine meciul direct in Italia cu Milan...si gata cu titlul...si cu trofeele pe anul asta:D...ca ati castigat muuuulte rau:evil:


"Fabio Capello asked his players to be patient and prudent before the game but they took him too seriously. We had to wait 64 minutes for Juventus's first shot on goal. Why did Juve not manage to achieve what looked an easy task before the game? Because Benítez announced a 4-4-1-1 formation, only to defend with nine men for the entire match and then because none of Juve's attackers had a good night. "(Gazzetta dello Sport, Italy)

diablo20
14th April 2005, 14:20
din cate stiu eu juve a reusit ceea ce real nu a facut niciodata adica sa bata la 7 goluri diferenta. intradevar jocul a fost unul urat dar cu multa inspiratie acuma ar fi fost bucurie, iar in ceea ce priveste jocul din retur cu real voi daca sunteti asa de buni ce dracu ati jucat???-nimic, nimic si iar nimic. singurul joc din acest sezon in care ati mai jucat ceva a fost cel cu barca in rest 0000...

ForzaMilan
15th April 2005, 05:18
Vad o finala Chelsea - Milan iar dupa stilul de jocul practicat de cele echipe va fi foarte interesant, daca se va ajunge la aceasta finala. Milan nu mai joaca stilul acela inchis iar Chelsea joaca deschis. Oricum miza meciului va fi foarte mare deci fiecare echipa va adopta tactici speciale. In Il Calcio astept meciul direct intre Milan si Juve si sper ca Milan sa castige. Numai ghinionul a facut ca la meciul tur de la Torino, sa se termine egal. Milan i-a avut in corzi pe Juve tot timpul dar n-a reusit golul.