PDA

View Full Version : Le Tour 2018



Lordul
8th July 2018, 14:13
A inceput Turul Frantei Editia 2018 !

In prima etapa s-a impus Gaviria , iar Froome a pierdut timp dupa o cazatura , Quintana a spart si a pierdut peste 1.30s comparativ cu liderul.

Nibali,Valverde si Uran au primut acelasi timp cu Gaviria.

Gaviria primul purtator al tricoului galben.

miril
9th July 2018, 10:32
Peter Sagan, al doilea purtator de tricou galben dupa etapa a doua etapa din Le Tour. Este a noua etapa castigata de solvac in Turul Frantei, Astazi etapa a treia, contratimp pe echipe, Cholet-Cholet, 35,5 km.

miril
9th July 2018, 18:53
BMC a castigat etapa contraconometru pe echipe si campionul olimpic 2016, belgainul Greg Van Avermaet, a preluat tricoul galben.

delaparis
9th July 2018, 21:23
Sa fie un semn? :)

Lordul
10th July 2018, 21:14
un preambul , se pare ca Froome a recuperat distanta fata de ceilalti favoriti

miril
18th July 2018, 19:09
Superba victorie a lui Geraint Thomas in a doua etapa de munte, ceea ce i-a adus tricoul galben plus 20 de secunde avans fata de "colegul" de echipa Chris Froome, aflat pe locul doi la general la 1 min si 25 sec de "conational". Locul trei, excelentului Tom Dumoulin, omul fara locotenenti si conationali care sa-l ajute respectiv sa-l saboteze. El se afla la 1 min si 44 sec de (primul) britanic.

Johnny D
24th July 2018, 22:57
Eu cand credeam ca mi-ati scos Giro di Pulia din Roland Garros, nu doar ca nu l-ati scos, ba mi-ati mai bagat si kktul asta de Turul Frantei peste Wimbledon. Trolling in toata regula!:))
Cine ar fi crezut ca in ciuda comentariilor de kkt, am sa regret faptul ca Wimbledonul nu mai e difuzat de DIGI Sport... macar acolo vedeam meciurile. Ironia sortii.:rolleyes: Nemultumitului i se ia darul!:))

miril
27th July 2018, 19:27
Ce inseamna sa fii saritor la trambulina, iti place la munte. Astazi am vazut ce poate viitorul castigator al Turului Frantei. Numele lui este Primoz Roglic, slovenul care a facut din finishul unui maraton o cursa de 100 de metri. Cel mai mult a simtit-o pe pielea lui Chris Froome care s-a vazut dat jos de pe podium.