PDA

View Full Version : Sferturi: Suedia - Anglia 0-2



Leo
3rd July 2018, 23:54
Sambata, 7 iulie, ora 17.00.

YoNuTzz
4th July 2018, 01:31
ultra-meh...

cumva chinuit cred ca face Anglia semifinala...unde sper draq sa nu dea de Russia...

Capitanu.Burcea
4th July 2018, 01:44
Suedia, echipa greu de matrasit pe masura ce competitia avanseaza. In faza asta, nu-i mai scoate decat campioana mondiala -asta daca se numeste Brazilia, si atunci cu 1-0, chin si jale. Daca se numeste Anglia, pot merge ambele la brat la penalty-uri, unde, probabil, blatista va fi eliminata.

Iulian.
4th July 2018, 19:54
Anglia se califica in semifinale

Leo
6th July 2018, 12:43
Suedia merge mai departe.

Lordul
6th July 2018, 22:22
Swe-Den !!! Swe-Den !!!! Swe-Den !!!!

JJ
6th July 2018, 23:51
It's coming home!

El Pistolero
7th July 2018, 16:28
Azi pleacă acasă și nesuferiții. Sper. :D

Lordul
7th July 2018, 16:53
Tre Konor !!!!! Swe-den !!! Swe-den !!!!

JJ
7th July 2018, 17:47
Sterling, sa nu pasezi, boule. :(

cip
7th July 2018, 17:48
suedezi molai...:rasc:

miril
7th July 2018, 17:49
Imbecil! Kane era liber.

cip
7th July 2018, 17:52
negrotel nesimtit...:rasc:

delaparis
7th July 2018, 17:55
negrotel nesimtit...:rasc: si astia tot africani la fel ca ailalti :D

cip
7th July 2018, 18:01
si astia tot africani la fel ca ailalti :D
da,dar astia mai sunt si perfizi pe deasupra...:rasc:

Johnny D
7th July 2018, 18:11
Pe undeva meciul asta capata accente de peniblitate... englezii joaca cap-cap in terenul suedezilor ca si cum ar juca grupa mare cu grupa mica, ii tin pe suedezi in lateral ca pe copii.:)) Hai bai las-o dracului...



Cu cine-ar avea Anglia in turul urmator? O echipa mai de Doamne-ajuta?
Finala o pierd sigur, vor da de o echipa adevarata, intrebarea e doar ce vor face in semifinale.
Ce-i drept daca echipa asta adevarata e Franta, mai are antecedente de kkt pe ea in finala, si nu foarte vechi.:))



Doar asa o echipa ca Anglia, Portugalia sau Grecia poate lua un CE sau CM, joaca cu panarame pana-n finala iar in finala cand da de o echipa adevarata, aia se kk pe ea din cauza presiunii. Sunt convins ca daca ar fi jucat cu Germania, Brazilia, Franta, Argentina, Belgia sau Spania inainte de finala, era eliminata demult.

JJ
7th July 2018, 18:17
Of, cum am lasat nulitatile astea sa ajunga in sferturi... :(

OAU, Pickford e portar!

delaparis
7th July 2018, 18:18
Curios ca Suedia nu misca nimic

cip
7th July 2018, 18:19
nah,2-0...Ionica,iar te-ai repezit ca instalatorul la cheia engleza...:D

iulian_1976
7th July 2018, 18:20
Joaca insipid si inodor englezii insa fizic si ceea ce la cere coach-ul respecta cu sfintenie,stiu sa loveasca mingea cu capul ca si suedezii.

Suedezii sunt moi ,spunea cineva aici ceea ce se pare ca fizic sunt ceva mai jos...obositi ?

Johnny D
7th July 2018, 18:26
nah,2-0...Ionica,iar te-ai repezit ca instalatorul la cheia engleza...:D

De ce? Nu joaca c-o "cheita de jucarie" azi englezii?:)
Sau Suedia e vreo mare forta care din ceva conspiratie a Universului a prins o zi slaba?:))

iulian_1976
7th July 2018, 18:34
Ce tragator de timp si Dele asta :)

Suedezii sunt mai tehnici decat englezii insa fizic par cazuti...

Lordul
7th July 2018, 18:35
Anglia merge in semifinale

cip
7th July 2018, 18:35
De ce? Nu joaca c-o "cheita de jucarie" azi englezii?:)
Sau Suedia e vreo mare forta care din ceva conspiratie a Universului a prins o zi slaba?:))
pai e un meci anost,2 echipe plictisitoare...ce-ai vrea sa comentam,ce frumos canta englezii imnul in tribuna sau ce bunoace sunt suporterele suedeze? :))

delaparis
7th July 2018, 18:36
Lectie de engleza.

Johnny D
7th July 2018, 18:36
pai e un meci anost,2 echipe plictisitoare...ce-ai vrea sa comentam,ce frumos canta englezii imnul in tribuna sau ce bunoace sunt suporterele suedeze? :))

Na, tocmai a pierdut Halep, pot s-o chem la mine de maine.
Nu mai am ochi pt altele incepand de-acu!:))
Tu ai vazut ce "forma" fizica are? Cica e cea mai in forma din circuit!:D

iulian_1976
7th July 2018, 18:37
Ce talpa si-a luat Kraft si arbitru,VAR nu vede nimic exact in coltul careului advers .Unde e VAR ? Bai nene ce cotonogari :)

Lordul
7th July 2018, 18:40
Anglia a stiut cum sa profite de acest culoar ! si iata ca face semifinala.

cip
7th July 2018, 18:43
Na, tocmai a pierdut Halep...
ce pampaloaca,cum sa pierzi cu o taiwaneza no name..:))

Johnny D
7th July 2018, 18:44
N-a mai putut rezista chemarilor mele, a cedat inainte de-o saptamana!:))

cip
7th July 2018, 18:48
se contureaza o finala Anglia-Franta...grea dilema,cu cine sa nu tii aici? :rasc:

iulian_1976
7th July 2018, 18:52
Au trebuit trei faulturi in 15 minute in aceasi zona iar in minutul 89 arbitrul decide sa acorde un fault ptr suedezi in final:)

Anglia o echipa de cotonogari probail vor juca cu Croatia,depinde de arbitru si ce greseli vor fi cu genul asta de echipa depinde mult arbitru.
Un cot in gura si un gol dintr-o lovitura libera si pot alerga croatii tot meciul dupa o egalare :)

Asa de fain canta soporterii englezi in contrast cu jocul favoritilor :)

JJ
7th July 2018, 18:59
O victorie normala a echipei mai bune. Suedezii au avut doua ocazii mari si late, iar atunci Pickford a fost la post. Diferenta putea fi si mai mare, dar Sterling.

Johnny D
7th July 2018, 19:05
O victorie normala a echipei mai bune. Suedezii au avut doua ocazii mari si late, iar atunci Pickford a fost la post. Diferenta putea fi si mai mare, dar Steriling.

Corect. Si va fi iar titular bag deseama.:rolleyes:
Cica echipa castigatoare nu se schimba, oricat de panarama ar fi unul din ea.:))

cip
7th July 2018, 19:06
da,Pickford si Sterling oamenii meciului...de la suedezi n-am remarcat pe nimeni...:D

miril
7th July 2018, 19:09
Ce tragator de timp si Dele asta :)

Suedezii sunt mai tehnici decat englezii insa fizic par cazuti...

Sper ca nu vorbesti serios.

iulian_1976
7th July 2018, 19:19
Miril daca se intampla asta in Anglia ce se intampla?
Tu ai vazut cum Dele a tras de timp?
Ce echipa este asta?

3 faulturi in coltul careului in minutul 89 se trezeste arbitru si vede in final.Prima a fost o talpa grosolana .
Suedezii mai tehnici da imi mentin parerea.

A.Puscas
7th July 2018, 19:20
Ciumagii de la Tottenham au 9 jucatori in semifinale.

Lloris, Trippier, Rose, Kane, Alli, Dier, Alderweireld, Vertonghen, Dembele. Plus ca Walker, Chadli si potential Modric tot de la ei au plecat.

mihaidascalescu
7th July 2018, 19:21
It's coooooooming home

mihaidascalescu
7th July 2018, 19:23
, probabil, blatista va fi eliminata.

Cita prostie poa sa ncapa?

mihaidascalescu
7th July 2018, 19:24
Azi pleacă acasă și nesuferiții. Sper. :D

Mooooo


Ieeeee

miril
7th July 2018, 19:25
Curat ciumagi! COYS!

Johnny D
7th July 2018, 19:25
It's coooooooming home

Ai cetatenie macar? Sau doar te prefaci?:D

A.Puscas
7th July 2018, 19:25
Curat ciumagi! COYS!

:)

iulian_1976
7th July 2018, 19:27
Ciumagii de la Tottenham au 9 jucatori in semifinale.

Lloris, Trippier, Rose, Kane, Alli, Dier, Alderweireld, Vertonghen, Dembele. Plus ca Walker, Chadli si potential Modric tot de la ei au plecat.

Citeste ce am spus in sectiunea Ch.Leag. un singur nume: Pochettino asta le-a facut o echipa decenta.

Singurul lucru care il apreciez la englezi ca asculta si joaca ce le spune antrenorul 100% si fizic stau bine,in rest grosieri cu mingea si cotonogari cu adversarii din acest motiv au nevoie de un arbitru care sa si tolereze duelurile peste limita regulamentului.

miril
7th July 2018, 19:36
Cotonogari? Au avut cele mai putine cartonase galbene in preliminarii.

mihaidascalescu
7th July 2018, 19:50
Citeste ce am spus in sectiunea Ch.Leag. un singur nume: Pochettino asta le-a facut o echipa decenta.

Singurul lucru care il apreciez la englezi ca asculta si joaca ce le spune antrenorul 100% si fizic stau bine,in rest grosieri cu mingea si cotonogari cu adversarii din acest motiv au nevoie de un arbitru care sa si tolereze duelurile peste limita regulamentului.
Da bre. Cind se aleg arbitrii Anglia trebuie sa aprobe.

I ask again.

Undei romanica? Cum bre? Basinile de polonezi le-au dat sase zero?

iulian_1976
7th July 2018, 20:08
Mihai discutam de echipe de fotbal care stiu sa loveasca mingea cu capul vezi Anglia,Suedia,Danemarca,Islanda,Norvegia...chiar Polonia

Ai vazut ce lovituri cu capul au plasat suedezii?Imagineaza-ti ca joaca Romania primesti un gol din corner,lovitura libera ...trebuie sa revii in 60 de minute,e meci pierdut.

In Liga1 6-7 din lovituri cu capul,jucatorul loveste gresit balonul;cu venirea lui D Petrescu am mai vazut ceva corect la CFR.

Johnny D
7th July 2018, 20:27
Undei romanica? Cum bre? Basinile de polonezi le-au dat sase zero?

De picau cu englezii in preliminarii fii sigur c-ar fi fost stransa lupta la locul 1 in grupa aia.;)
Da n-au cum ca ambele-s capi de serie. Polonezii sunt ca noi, joaca foarte bine meciurile mai putin importante si prost alea importante. Doar ca ei sunt cu o clasa mentala peste noi, pentru ei si preliminariile sunt putin importante cand noi facem pe noi si-n meciurile alea, doar amicalele le jucam excelent. Ca dovada, rezultatele din ultimii 2 ani ale celor 2 echipe, in preliminarii si-n amicale. Si dincolo de rezultate, JOCUL!

mihaidascalescu
7th July 2018, 20:27
Mihai discutam de echipe de fotbal care stiu sa loveasca mingea cu capul vezi Anglia,Suedia,Danemarca,Islanda,Norvegia...chiar Polonia

Ai vazut ce lovituri cu capul au plasat suedezii?Imagineaza-ti ca joaca Romania primesti un gol din corner,lovitura libera ...trebuie sa revii in 60 de minute,e meci pierdut.

In Liga1 6-7 din lovituri cu capul,jucatorul loveste gresit balonul;cu venirea lui D Petrescu am mai vazut ceva corect la CFR.

Pai si? Unde visezi cotonogari? Probabil ca te referi la tiganii colombieni drogati. Sau tiganii cheaters brazilieni.

iulian_1976
7th July 2018, 20:33
In 10 minute am vazut 4 faulturi grosolane.

Una pe un fundas suedez talpa in careul suedez ,una in coltul careului englez mama ce talpa,inca un fault in acelasi loc arbitru nimic si in minutul 89 inca un fault in acalasi loc ...si arbitru acorda fault.In fine suedezul trage peste poarta.

La 4 faulturi sa se acorde doar un fault eu spun ca este ok:ok:

mihaidascalescu
7th July 2018, 20:47
In 10 minute am vazut 4 faulturi grosolane.

Una pe un fundas suedez talpa in careul suedez ,una in coltul careului englez mama ce talpa,inca un fault in acelasi loc arbitru nimic si in minutul 89 inca un fault in acalasi loc ...si arbitru acorda fault.In fine suedezul trage peste poarta.

La 4 faulturi sa se acorde doar un fault eu spun ca este ok:ok:
Vad ca ai memorie alterata. Nu pot sa pun video aici dar fault grosolan la ala dat e inexistent

JJ
7th July 2018, 20:56
Intre timp, am elucidat prestatia stearsa a lui Kane de azi...

https://image.ibb.co/jvZpmo/kane.jpg

delaparis
7th July 2018, 20:59
Parerea mea e ca Anglia joaca ce stie mai bine si are antrenorul potrivit. Southgate este dupa mult timp primul antrenor englez care propune un joc eenglezesc pur sange stiind ca are o echipa de englezi :)
Toti cei dupa Robson au denaturat jocul Angliei cu tot felul de idei complicate care s-a vazut ca nu prea merg sau nu merg deloc. Southgate a revenit la jocul simplu, jucatori plasati pe toata largimea terenului, pase lungi, lansari pe aripi, centrari si ... ce o fi, o fi :)

mihaidascalescu
7th July 2018, 21:01
It's coooooooming home62627

iulian_1976
7th July 2018, 21:27
Vad ca ai memorie alterata. Nu pot sa pun video aici dar fault grosolan la ala dat e inexistent

Ok daca o talpa este fault inexistent,am inteles sa fii sanatos:ok:

YoNuTzz
8th July 2018, 01:40
meritat azi anglia...suedia o echipa destul de limitata...

oricum sa-i multumeasca englezii lui Januzaj...nu ar fi trecut niciodata de Brazilia...iar de Franta cu atat mai putin, daca ajungeau printr-o minune in semi.