PDA

View Full Version : Filmul meciului: minut cu minut



tchibos
3rd December 2006, 23:07
Meciul Farul - UTA, minut cu minut

Min. 4: Corner pentru Farul, de pe partea dreaptă, Gheară reia periculos cu capul, balon deviat de un fundaș arădean iarăși în corner l Min. 6: Apostol are un bun culoar pe flancul drept, dar, în loc să pătrundă în careu, preferă o centrare previzibilă l Min. 15: Dănălache îl întoarce pe Barbu ca în curtea școlii, șutul său e blocat în ultima clipă l Min. 21: Tudor iese la marginea careului și degajează balonul din fața lui Tibi Moldovan, scăpat din marcaj l Min. 24: Șut Lungu, de la 30 m, fără emoții pentru goal-keeper-ul arădean l Min. 31: Senin este faultat la limita careului. Lovitura liberă este executată, în zid, de Apostol l Min. 36: Același Senin este singur în careu, la 14 m, lateral dreapta, dar șutează peste transversală l Min. 39: Hidișan rămâne singur cu Vlas, dar portarul Farului are o intervenție de zile mari și respinge mingea de sub transversală l Min. 40: Gheară gafează la 18 m, Apostu preia balonul, dar se sperie de Vlas și trage peste bară l Min. 47: Senin nu fructifică, din 7 m, o centrare perfectă a lui Disney l Min. 53: Nae greșește de puțin ținta, din careu l Min. 57: Vlas își mai salvează o dată echipa, scoțând miraculos în corner mingea la lovitura de cap a lui Simion l Min. 68: Tudor are în sfârșit de lucru, deviind în corner un șut-centrare l Min. 70: Hidișan îl pune la grea încercare pe Vlas, cu o torpilă de la 25 m l Min. 87: Sabin Ilie are golul în vârful bocancului, dar lobul său, în diagonală, trece puțin pe lângă vinclu.

Sorin MIHALACHE

Cuget Liber

danny del corco
4th December 2006, 00:12
Tchibos, nu ne mai fierbe la foc mic. Meciul a fost unul prost pentru noi. Sincer nu imi face nici o placere sa imi amintesc de el, ca si de altele consumate la Constanta.

tchibos
4th December 2006, 01:07
trebuie sa traim si bune s rele ca de asta suntem suporteri :)

danny del corco
4th December 2006, 01:15
Foarte corect.Si la bine si la rau, intotdeauna FARUL !!!

Kooler
4th December 2006, 01:33
trebuie sa traim si bune s rele ca de asta suntem suporteri :)

Momentan traim momente de suferinta si umilinta iar cu cat coboram in clasament cu atat mai dureros

danny del corco
4th December 2006, 02:54
Cred ca singurul castig al acestui meci s-a numit Vlas, din punctul de vedere al suporterului farist. Si asta la o saptamana dupa ce sarise aiurea la primul gol al Clujului. A demonstrat ca are reflexe, si ca incepe, zic eu sa capete si experienta. Asta nu sterge cu nimic amaraciunea produsa de rezultat. Ramane doar speranta ca iarna asta va trece cu folos.