PDA

View Full Version : Optimi: Spania - Rusia 1-1 (penalty 3-4)



Leo
25th June 2018, 23:02
Duminica, 1 iulie, ora 17.00.

Johnny D
25th June 2018, 23:05
1 solist. Si-au trecut si ei stagiatura rusinii in grupe ca toata lumea, acum e momentul remunerarii.

Utilizator
25th June 2018, 23:24
Mai vedem, Spania a jucat foarte prost in seara asta si va avea meci greu cu rusii care joaca acasa si au sansa vietii sa mearga in fazele superioare.

Johnny D
25th June 2018, 23:30
Neah, vorba cantecului, in 2006 au batut tot in grupe, au pierdut urmatorul tur.
In 2010 i-a batut Elvetia in grupa, s-au calificat cu bulan, au iesit campioni mondiali.
Imediat dupa ce-ti trece glontu pe la ureche, forma nu are cum fi decat clar mai buna.
Norocul Spaniei e ca Germania e dincolo. Pe astea doua le vad favorite acum la finala.

Desi prefer Argentina si inca sper. Maine Messi va rupe tot, sunt sigur, pt ca Rolando a umplut-o de sange azi.

Utilizator
25th June 2018, 23:33
Poate, dar Spania de azi e umbra celei de atunci, regula jucatului prost in grupe urmata de happy-end nu se aplica automat, iar acum vor juca impotriva gazdelor care cu siguranta ca vor lupta la sange sustinuti de un stadion intreg.

Sevilla86
25th June 2018, 23:45
Russia are cativa supravietuitori ai generatiei care juca semifinala la Euro 2008: Igor Akinfeev, Vladimir Gabulov, Sergei Ignashevich, Yuri Zhirkov.
Erau eliminati atunci de Spania cu 0-3 :D

Iulian.
26th June 2018, 00:00
Rusia

Lordul
26th June 2018, 00:10
Spania se va califica , dar tot nu cred ca va convinge

queque
26th June 2018, 00:19
Spania se va califica , dar tot nu cred ca va convinge
Cred ca rusii trebuie sa faca cel mai bun meci din ultimii 20 de ani sa poata elimina Spania.
Recunosc,Spania nu pare deloc ce era,dar nici nu e o echipa care sa se intimideze cu presiunea tribunei.
La fel,e foarte probabil ca Spania sa joace prost,totusi sunt mai multi jucatori care pot face diferenta.
La egal,se ajunge la penaltyuri,aici vad Rusia cu 60-40.

Johnny D
26th June 2018, 08:11
Nu se ajunge la penalty-uri stai relax, le dau spaniolii pitocul.

YoNuTzz
26th June 2018, 09:53
in mod normal spania lejer, dar la ce au aratat spania cu iran si maroc, orice e posibil...

dardar_3
26th June 2018, 15:02
De Gea are o greata pe el de fiecare data cand intra pe teren. E de departe sub Penedo ca forma la acest campionat mondial :D Evident ca Spania are sanse mari sa treaca mai departe, insa exista niste factori extra pentru meciul asta: terenul propriu, VAR, vodka si Moscova :))
Sunt in dubiu aici cu cine sa tin: Ciuma Rosie sau Furia Roja :drak:

JJ
26th June 2018, 19:09
Sbornaja trece lejer de adunatura iberica.

delaparis
1st July 2018, 15:55
Iniesta nu e titular

Johnny D
1st July 2018, 17:11
Ramos chiar si ucis de bizon, da gol.:))

In sfarsit imi iese si mie ceva la Fantasy!:))

Na kkt, ca n-a dat gol el!:headbang:

Cica e autogol... v-am zis ca rusii-s penibili, ma rog. Ati aflat si voi inca la meciul cu Urukai din Tolstoi.

Pana se-ntoarce un rus cu mingea la mijlocul terenului, se-ntorc toti spaniolii in propriul careu!:))




PS: Cel mai tare autogol ever, cu calcaiu in vinclu, cazut in nas peste adversar!:)):))

Johnny D
1st July 2018, 17:39
Pique prost.:)) 1-1 la pauza, poftim.:)
Numa asa putea sa-mi iasa si mie 3-1 final!:)
Cei care au pariat pe Spania conduce/bate insa, scot vreo 3 acatiste si 5 psalmi pt Pique la ora asta!:))

Clau7_D
1st July 2018, 17:40
Clar acum de la cine a invatat si Umtiti :))

Johnny D
1st July 2018, 17:43
Pai astia 2 sunt fundasii de Handbal ai Europei, fundasii centrali ai Barcelonei!:) Ce-i drept a lu Umtiti a fost asa mai de "Hello!", mai nehotarata, mai timida, mai de dupa copac, ca orice invatacel. A lu Pique a fost un "Hola!" cat se poate de tare si raspicat, sa se veda cine e maestrul!:))

delaparis
1st July 2018, 17:43
Asa se antreneaza la Barca ?:D

Johnny D
1st July 2018, 17:44
Pai tre sa fii politicos, sa saluti frumos!:D

Johnny D
1st July 2018, 18:20
Spaniolii cam penibili, de 20 de minute tot o freaca de-ampwlea la 40 de metrii fara sa se apropie macar de careu! Zici ca le e frica sa atace! Pai comparativ cu astia, francezii sunt geniali!:))

JJ
1st July 2018, 18:29
Spaniolii cu clasicul lor tikikaka, care i-a ajutat atat de mult sa ia vacanta mai devreme acum 4 ani. Pase de-a latul terenului, fara idei, fara agresivitate.

Johnny D
1st July 2018, 18:42
Le lipseste Messi, iar lu Messi ii lipseste miki-maka Spaniei!:rolleyes:
Daca s-ar naturaliza spaniol si nu cred c-ar avea probleme s-o faca, ar lua si el Cupa Mondiala!:))

Lordul
1st July 2018, 18:54
iata ca Rusia rezista si-i baga pe spanioli in prelungiri

Johnny D
1st July 2018, 19:13
Inca 15 minute pana la penalty-uri si astia vor sa-mi futa biletele de Wimbledon inca dinainte sa-nceapa.:rolleyes:

Johnny D
1st July 2018, 19:19
Ce meserie e Rodrigo si idiotu ala de antrenor nu l-a titularizat niciodata, ba mai mult, nici nu l-a bagat ca optiune 2 dupa Costa.:rolleyes: Cel mai bun atacant e Rodrigo si a fost de mai bine de un an incoace pt Spania.

Johnny D
1st July 2018, 19:25
De Gafeea n-a avut nici o minge de aparat tot meciul, si e minutul 116!:)

Ei bine acum ajunge o gafa si-ai plecat acasa.:))

Leo
1st July 2018, 19:27
Cam ce poti sa faci cand gazdele se apara cu toata echipa dispusa pe 2 linii? Cum sa treci de ''autobaza''?

Johnny D
1st July 2018, 19:30
Cum e sa trebuiasca sa elimini la penalty-uri o echipa ce n-a avut nici o ocazie 120 de minute?:))


Ce emotii imi dau spaniolii astia acuma ca-mi culca toate biletele de Wimbledon!:ciocan:


Si mai si ploua ca dracu sa dea spaniolii tehnic pe langa minge!:))

Johnny D
1st July 2018, 19:36
De Gafeea, salveaza-ma!:))


Maa-ta de prost, sari dracu cum trebuie!:headbang:


Bara-gol Pique... ._.''


Si m-a culcat!:jerk:

Leo
1st July 2018, 19:41
Si Spania pleaca acasa.

Johnny D
1st July 2018, 19:42
Se respecta inca o data regula nescrisa a penalty-urilor, aia de nu joaca nimic tot meciul, n-au nimic de pierdut si isi tin nervii mult mai bine la penalty-uri si castiga.

CaptainClaw
1st July 2018, 19:42
Trist.. fara cuvinte :))
Trebuie sa-mi gasesc o alta echipa preferata, inca mai am din ce alege: Croatia, Brazilia, Belgia :))

Iulian.
1st July 2018, 19:42
Rusia

Am ghicit.
Mă cam așteptam la penalty-uri...

El Pistolero
1st July 2018, 19:45
Asta merita echipele astea care freacă mingea degeaba. Drum liber pentru croați pentru o semifinala.

A.Puscas
1st July 2018, 19:48
Ok, acum ca am scapat de los cocalares, rusii au sanse bune de semi-finala cel putin. Croatii au rupt in grupe, dar parca mereu s-au inecat la mal cand le-a fost lumea mai draga.
Sunt peste rusi ca valoare si joc, dar nu-s 100% convins ca trec mai departe din sferturi.


Slaba rau partea asta de tablou, Anglia are sanse de finala daca trece de Columbia. :))

JJ
1st July 2018, 19:50
Cam ce poti sa faci cand gazdele se apara cu toata echipa dispusa pe 2 linii? Cum sa treci de ''autobaza''?
Intrebarea asta e gluma, nu? Ori esti capabil sa verticalizezi jocul, ori mai lasi mingea si adversarilor ca sa-i scoti din dispozitiv, ori provoci faze fixe, ori ai jucatori capabili sa-si scoata din joc adversarul direct. Spaniolii n-au avut nimic. Rusii l-au avut pe AKINFEEV.

Leo
1st July 2018, 19:54
Spaniolii nu au fost deloc inspirati.

delaparis
1st July 2018, 19:56
Schimbarea de antrenor la inceput de competitie a fost o tampenie

Sevilla86
1st July 2018, 20:01
Surpriza mare... nu si pentru Lordul care a pus1-1 si ca se califica Russia.
Cum, ma, sa pui asa ceva?! Bravo dom'le!

A.Puscas
1st July 2018, 20:36
Daca se zvoneste ca englezii au trantit meciul cu Belgia, de rusnaci sunt 100% sigur cu Uruguay. Ala a fost pe fata, nici macar nu s-au ascuns. :))

Adica plm, Spania cu scandalurile si umbra a trecutului, Croatia si Anglia/Columbia.....sau Portugalia, Franta, Brazilia/Belgia. Plus ca nemtii nu jucasera inca, si din cate stiau ei, probabil credeau ca se califica, din start fiind si ei in partea asta pentru ca era ff probabil un loc 2 daca se calificau.

Oare ce traseu preferi?:rolleyes:

krapulax
1st July 2018, 20:46
pai nu rusii au jucat primii? nu prea aveau cum sa isi aleaga traseul.

A.Puscas
1st July 2018, 20:54
2/3 etape jucate. In mare stiai echipele din fiecare parte a tabloului.

Ca putea fi Portugalia si nu Spania, sigur. Dar nu cred ca-si imagina nimeni ca Spania sa nu bata Marocul(conditia ca Spania sa castige sigur grupa), etc. Si oricum, si cu Portugalia era infinit mai usor drumul decat in partea cealalta a tabloului.
La fel cu Franta, Brazilia, Belgia. Astea erau peste 90% sigur, poate un procentaj mai mic la belgieni dar daca e sa joci un pronostic, cred ca si ei ii luau pe belgieni peste englezi la meciul direct, chiar si fara acel presupus meci lasat de englezi. Plus Germania cum am zis, cred ca 95% din noi toti ne asteptam sa bata Coreea si sa prinda acel loc 2 care i-ar fi aruncat in aceeasi parte cu echipele mentionate mai sus.

delaoltenia
1st July 2018, 22:06
he, he, cine a crezut ca partida de azi va fi o misiune imposibilă pentru Rusia s-a cam inselat. app, cat a fost cota la pariuri?

JJ
1st July 2018, 22:17
https://preview.ibb.co/jGChSJ/DEGEA.jpg

JJ
1st July 2018, 22:54
Din statistica: Sergio Ramos si Jordi Alba au avut tot atata posesie cat intreaga echipa a Rusiei, si au pasat cu 10% mai mult decat toti rusii.

YoNuTzz
1st July 2018, 22:59
totul a plecat de la datul afara al antrenorului cu 1 zi inainte de mondial si apoi pus un antrenor amator...

oribil si cu iran si cu maroc si cu russia...

plecare meritata acasa...nu se poate sa ai draq 90% posesie si si sa nu ai ocazii...

delaparis
1st July 2018, 23:00
Nu e nimic nou. Se stie ca Spania la capitolul posesie este in fata indiferent de situatii, jucatori, adversari etc ...
Ce ma mira e ca nu mai transforma in goluri. Si asta de 4 ani deja :rolleyes:

YoNuTzz
1st July 2018, 23:01
Ok, acum ca am scapat de los cocalares, rusii au sanse bune de semi-finala cel putin. Croatii au rupt in grupe, dar parca mereu s-au inecat la mal cand le-a fost lumea mai draga.
Sunt peste rusi ca valoare si joc, dar nu-s 100% convins ca trec mai departe din sferturi.


Slaba rau partea asta de tablou, Anglia are sanse de finala daca trece de Columbia. :))


presimt ca ii scoate danemarca la penalty-uri...vedem..

ar fi trist - Danemarca - Russia sfert...

Lordul
1st July 2018, 23:23
Rusia pe teren propiu , incurajata frenetic din tribune reuseste sa invinga Spania la penalty-uri ! Ce reflexe a avut Akinfeev !

JJ
2nd July 2018, 00:00
Tocmai ce-am vazut un interviu cu Cherchesov: "Stiam ca Spania o sa aiba posesia indiferent de ce-am face, de aceea ne-am retras in aparare. Nu ne asteptam la penalty-uri, nici nu ne-am antrenat pentru asta." :))

Lordul
2nd July 2018, 00:04
Spania plateste tribut faptului ca nu i-a convocat pe Fabregas ,Mata,Fernando Torres ,Callejon , adica jucatori in forma , a caror clarviziune ar fi putut sparge lacatul defensiv rus

bogdan_nj
2nd July 2018, 00:24
Daca se zvoneste ca englezii au trantit meciul cu Belgia, de rusnaci sunt 100% sigur cu Uruguay. Ala a fost pe fata, nici macar nu s-au ascuns. :))

Adica plm, Spania cu scandalurile si umbra a trecutului, Croatia si Anglia/Columbia.....sau Portugalia, Franta, Brazilia/Belgia. Plus ca nemtii nu jucasera inca, si din cate stiau ei, probabil credeau ca se califica, din start fiind si ei in partea asta pentru ca era ff probabil un loc 2 daca se calificau.

Oare ce traseu preferi?:rolleyes:

Rusii au fost bucurosi sa castige 2 meciuri lejer in grupe si sa se califice in optimi. Englezii, in schimb, au declarat in ultimele 2-3 zile inainte de meciul cu Belgia ca vor juca sa ajunga pe partea aia de tablou. Sa vedem daca vor avea succes cu o asemenea aroganta.