PDA

View Full Version : Seara Campionilor la Timisoara



FunPoli
6th April 2005, 18:29
Seara Campionilor la Timisoara

G. Popescu si Mihai Negut, organizatorii evenimentului SEARA CAMPIONILOR au prezentat in fata presei intentia de a organiza la Timisoara a 2 editie a galei fotbalului, pe data de 12 iunie 2005. Gala are scop caritabil si toti banii stransi din vanzarea biletelor, mai putin costul evenimentului vor avea destinatie caritabila, tinta fiind sectorul juvenil. La eveniment vor participa nume mari ale fotbalului international, au tinut sa sublinieze organizatorii, bazandu-se pe invitatia a mai multor nume celebre din partea jucatorilor romani alesi sa joace la acest eveniment pe baza unui clasement al importantei de-a lungul timpului in fotbalul romanesc, astfel vor fi prezenti nume ca G. Hagi, G. Popescu, D Petrescu, C.Chivu sau mai batranii Dembrovski, Belodedici sau Dobrin.
Cu aceasta ocazie Dl Ostaficiuc prezent la conferinta de presa a asigurat ca stadionul va fi adus la standardele necesare unui astfel de eveniment, el precizand ca s-a renuntat la montarea scaunelor albastre, pierzand astfel sponsorul, dar ca s-au alocat fonduri din bugetul CJT pentru acoperirea acestor cheltuieli, implicit pentru refacerea gazonului si a utilitatilor stadionului. Ostaficiuc a demontat ideea dl-ui Radoslav de a contrui un stadion nou si modern la Timisoara, precizand ca si domnia sa isi doreste acest lucru la Timisoara insa in acest moment el nu este o prioritate.
Dl Orza prezent si el la conferinta a salutat initiativa CJT si a subliniat intentia de a colabora si sustine si cu fonduri CLT aceasta campanie, directia CLT fiind indreptata in acest moment in special spre terenurile de antrenament.
Din partea clubului a fost prezenti Presedintele Rosianu si Antrenorul Olaroiu, primul s-a aratat incantat de aceste initiative si a declarat intentia unui parteneriat public-privat pentru ducerea la bun sfarsit a planurilor autoritatilor in vederea construirii la Timisoara a unei baze sportive moderne, iar al doilea si-a aratat sensibilitatea la public si si-a exprimat satifactia ca acesta in sfarsit primeste ceea ce merita, fiind convins ca publicul timisoarean va crea o atmosfera nemaintalnita pe stadioanele din Romania pana in prezent.

Oganizatorii evenimentului au tinut sa se intalneasca si cu reprezentantii CVUCS pt a le aduce la cunostiinta intentia de a realiza acest eveniment si mai mult dorinta de a colabora cu galeria in realizarea unui spectacol unic in Romania.

andrei_cj
18th July 2005, 23:57
Sunteti magnifici sunteti nemaipomeniti...m-am uitat si eu la meci...si ceea ce am vazut a fost unic in ROMANIA! FELICITARI! Aveti un public de milioane....toti care se cred ultrasi mari si ca ei fac galerie cu 100 - 200 - 300 - 5000 de persoane sper sa se fi uitat si sa vada ce inseamna o galerie si atmosfera de meci!

P.S. EUROPA INCEPE SAU SE TERMINA CU TIMISOARA!!!!! SUNTETI CEI MAI BUNI!