PDA

View Full Version : Kamer Qaka



delaoltenia
16th May 2018, 22:05
Kamer Qaka este un fotbalist albanez nascut pe 11 aprilie 1995, la Pec. Acesta a emigrat in copilarie, alaturi de familie, in Norvegia si a inceput fotbalul la Academia celor de la Valerenga Oslo. In 2013 a fost transferat de Raufoss IL, la care a ramas pana in februarie 2014, cand a ajuns la Honefoss. Au urmat Sarprsborg 08 si Kristiansund BK, pentru ca in iulie 2017 sa se transfere gratuit la CSM Politehnica Iasi. In Copou, mijlocasul in varsta de 23 de ani a evoluat in 30 de partide oficiale in Liga 1 si in Cupa Romaniei, oferind doua pase de gol. De asemenea, a debutat pentru echipa nationala a Albaniei in 2017, avand, pana in prezent, doua meciuri internationale.

delaoltenia
16th May 2018, 22:08
Mijlocasul albanez a semnat miercuri, 16 mai, un contract valabil pe 5 ani si se va alatura lotului nostru in luna iunie. Kamer va purta tricoul cu numarul 92.

Sunt foarte fericit ca am semnat cu cel mai mare club din Romania. Sper din tot sufletul sa am evolutii bune si sa am parte, alaturi de noii mei colegi, de bucurii foarte mari si de cat mai multe trofee. Abia astept sa incepem pregatirea si sa joc primul meu meci in tricoul ros-albastru.

Bine ai venit, Kamer Qaka!

Lordul
16th May 2018, 22:17
Bine ai venit , Kamer !

delaoltenia
2nd September 2018, 21:50
Luceafarul ortodoxiei romanesti a ajuns la un acord cu Poli Iasi pentru transferul mijlocasului Kamer Qaka.
Jucatorul albanez in varsta de 23 de ani revine la clubul de la care a fost transferat la finalul sezonului trecut, dupa ce a evoluat in 7 partide oficiale pentru ros-albastri.