PDA

View Full Version : Etapa 9 Play out: Dinamo - FC Botosani 2-0



delaoltenia
5th May 2018, 07:59
Sambata 12.05.18/21:30

Leo
9th May 2018, 13:40
1 solist.

Leo
12th May 2018, 20:13
Echipele de start

Dinamo: Penedo - Corbu, Katsikas, M. Popescu, Vl. Olteanu - Hanca, Mahlangu, Nistor - Moldoveanu, Popa, Salomao
Rezerve: Mutiu, Romera, Marici, Palici, Dudea, Pesici, I. Serban
Antrenor: Florin Bratu

FC Botosani: Pap - Dumitras, Burcă, Miron, Acsinte - Morutan, Rodriguez - M. Roman, Vl. Achim, Golofca - Axente
Rezerve: Cobrea, Musat, Plămadă, Oaidă, Serediuc, Golubovici, Tincu
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Andrei Antonie

Leo
12th May 2018, 22:07
Gol Salomao...

Leo
12th May 2018, 22:43
Din nou marcheaza Salomao, 2-0.

CaptainClaw
13th May 2018, 08:43
Facand un simplu calcul, dupa victoria cu Botosani, Dinamo e prima echipa care a scapat oficial si de locul de baraj. Inainte de etapa curenta, Dinamo era la 17 pct de locul de baraj, cu 18 pct ramase in joc. M-ar unge la suflet daca ar retrograda direct Juventus si Chiajna, iar Voluntari sa dispute barajul si evident, sa le faca loc in liga 1 celor de la Targoviste.

Sevilla86
13th May 2018, 11:09
Dinamo e lider... cine ar fi crezut ca o sa mai alaturam aceste doua cuvinte :))

La jumatatea lui mai, cu 5 etape ramase, Dinamo a scapat matematic de retrogradare. Felicitari :))

delaoltenia
13th May 2018, 11:22
felicitari! :D

Johnny D
13th May 2018, 20:00
Dinamo e lider... cine ar fi crezut ca o sa mai alaturam aceste doua cuvinte :))

La jumatatea lui mai, cu 5 etape ramase, Dinamo a scapat matematic de retrogradare. Felicitari :))

Noroc cu furtul ala grosolan de etapa trecuta din cauza caruia o echipa care chiar joaca fotbal e pasibila sa cada...:rosu: Ce-i drept, tot nu e vina lor, e vina stelistului aluia caruia-i trebuie lentile de contact.

Leo
14th May 2018, 00:04
Dinamo e lider... cine ar fi crezut ca o sa mai alaturam aceste doua cuvinte :))

La jumatatea lui mai, cu 5 etape ramase, Dinamo a scapat matematic de retrogradare. Felicitari :))


O sa-ti intorc felicitarile la pierderea titlului. Sa vedem cine o sa rada mai bine...

Johnny D
14th May 2018, 00:09
Eu.:D

Ionitza campion.:cool:

Man din nou pion!:rasc:

Leo
14th May 2018, 00:11
Ce sa zic? Si Costache este campion. Si ce-i cu asta?

Sevilla86
14th May 2018, 01:11
Noroc cu furtul ala grosolan de etapa trecuta din cauza caruia o echipa care chiar joaca fotbal e pasibila sa cada...:rosu: Ce-i drept, tot nu e vina lor, e vina stelistului aluia caruia-i trebuie lentile de contact.

Nu-mi spune de-astea. Nu am vazut nici un meci din play-out sezonul asta :))
Incerc sa-mi amintesc daca am vazut vreunul sezonul trecut... nu cred.
Nu-mi vine sa cred ca tu te uiti. Prea mult timp liber :D


O sa-ti intorc felicitarile la pierderea titlului. Sa vedem cine o sa rada mai bine...

E pierdut de o saptamana. Deja am parcurs cele 5 stagii ale durerii.
Negarea, furia, negocierea, depresia si acceptarea :))

Voi la ce stadiu sunteti? :P

Johnny D
14th May 2018, 07:27
Nu-mi spune de-astea. Nu am vazut nici un meci din play-out sezonul asta :))
Incerc sa-mi amintesc daca am vazut vreunul sezonul trecut... nu cred.
Nu-mi vine sa cred ca tu te uiti. Prea mult timp liber :D

A fost un meci f dureros pt medieseni, mie imi pare rau de-o echipa care joaca fotbal foarte bun si nu primeste ce merita pe teren!
Intamplator cred am vazut acel meci dar si tu, la stiri cand auzeai de rezumatu meciului puteai sa-ti dai seama.

Se va chinui acuma teribil dar eu cred ca va scapa, va fi meci pe viata si pe moarte cu Voluntariu lu Mutu acu.