PDA

View Full Version : Cum ai vrea sa se numeasca acest subforum? (thread de off topic)



Johnny D
28th April 2018, 19:16
Mie nu imi place denumirea "Cupa Mondiala" si vreau sa-l redenumim "Campionatul Mondial".
In acelasi timp e nevoie si de un thread de off topic unde povestim ce facem fiecare in timpul acestui CM sau orice altceva, legat mai mult sau mai putin de fotbal, nu conteaza. Dar macar avem poll.:D

delaparis
28th April 2018, 22:19
Eu nu inteleg intrebarea. Cand o competitie poarta un nume, nume decis de forul care o organizeaza nu inteleg de ce noi trebuie sa o numim altfel.
La tenis Cupa Davis se numeste Cupa Davis si nu Campionatul International tenis de camp.

Leo
28th April 2018, 22:30
E la misto. Se plictisea rau.

JJ
29th April 2018, 15:17
World Cup se traduce in romana drept Campionatul Mondial de fotbal. Cam la fel se intampla si la traducerea in germana - si acolo se vorbeste despre "Weltmeisterschaft", nu despre "Weltpokal".

Johnny D
29th April 2018, 15:55
Ati vazut Leo si ParisDeLa cine v-a explicat!;)
Daca asa e frumos pe romaneste Campionatul Mondial si nu Cupa, asa sa fie!;)


PS: Weltmeisterschaft suna cel mai cool, pacat ca nu l-am pus in poll!:ok:
Welt=world, meisterchaft=campionat!:cool:

delaparis
29th April 2018, 15:59
In franceza se spune Coupe du monde la fel ca in engleza deci e 2-1. In romaneste nu se pune deoarece nu ne-am calificat :D

Johnny D
29th April 2018, 16:02
Limba franceza e gay!:))


:D

Johnny D
29th April 2018, 16:29
Apropo, si pe engleza tot mai misto e World Championship decat World Cup dar le e lene sa scrie frumos!:))

JJ
30th April 2018, 16:21
In franceza se spune Coupe du monde la fel ca in engleza deci e 2-1. In romaneste nu se pune deoarece nu ne-am calificat :D
2-2, ca si Elvetia si Germania sunt calificate.😁