PDA

View Full Version : Grupa D: Argentina, Islanda, Croatia, Nigeria



Leo
26th April 2018, 14:14
16 iunie 2018
16:00 UTC+3
Argentina - Islanda
Otkrîtie Arena, Moscova

16 iunie 2018
21:00 UTC+2
Croatia - Nigeria
Stadionul Kaliningrad, Kaliningrad

21 iunie 2018
21:00 UTC+3
Argentina - Croatia
Stadionul Nijni Novgorod, Nijni Novgorod

22 iunie 2018
18:00 UTC+3
Nigeria - Islanda
Volgograd Arena, Volgograd

26 iunie 2018
21:00 UTC+3
Nigeria - Argentina
Stadionul Krestovsky, Sankt Petersburg

26 iunie 2018
21:00 UTC+3
Islanda - Croatia
Rostov Arena, Rostov-pe-Don

JJ
27th April 2018, 20:15
La ce echipa au, ai lui Modric merita o performanta la CM, si pentru Messi e probabil ultima sansa sa ia cupa... Dar eu tot cu ai lui 'sson tin. :yeah:

Leo
27th April 2018, 20:21
Argentina si Croatia.

delaparis
27th April 2018, 23:33
O sa fie foarte complicat pt Argentina, cred. Parca vad ca dupa primele doua meciuri vor avea doua puncte.

Leo
16th May 2018, 13:53
Lotul de 23 jucatori:

Portari: Hannes Thor Halldorsson, Runar Alex Runarsson, Frederik Schram;
Fundasi: Kari Arnason, Ari Freyr Skulason, Birkir Mar Saevarsson, Sverrir Ingi Ingason, Hordur Magnusson, Holmar Orn Eyjolfsson, Ragnar Sigurdsson;
Mijlocasi/Atacanti: Johann Berg Gudmundsson, Birkir Bjarnason, Arnor Ingvi Traustason, Emil Hallfredsson, Gylfi Sigurdsson, Olafur Ingi Skulason, Rurik Gislason, Samuel Fridjonsson, Aron Gunnarsson / Alfred Finnbogason, Bjorn Bergmann Sigurdarson, Jon Dadi Bodvarsson, Albert Gudmundsson

Leo
16th May 2018, 19:48
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=o6_vtEL-ISU

Prezentare cu stil.

Leo
22nd May 2018, 15:46
Lotul de 23 jucatori:

Portari (3): Sergio Romero (Manchester United/Anglia), Wilfredo Caballero (Chelsea/Anglia), Franco Armani (River Plate)
Fundasi (9): Gabriel Mercado (FC Seville/Spania), Federico Fazio (AS Roma/Italia), Nicolas Otamendi (Manchester City/Anglia), Marcos Rojo (Manchester United/Anglia), Nicolas Taglafico (Ajax Amsterdam/Olanda), Javier Mascherano (Hebei Fortune/China), Marcos Acuna (Sporting Lisabona/Portugalia), Cristian Ansaldi (Torino/Italia), Eduardo Salvio (Benfica Lisabona/Portugalia)
Mijlocasi (6): Ever Banega (FC Sevilla/Spania), Lucas Biglia (AC Milan/Italia), Angel Di Maria și Giovani Lo Celso (PSG/Franța), Manuel Lanzini (West Ham/Anglia), Maximiliano Meza (Independiente)
Atacanti (5): Lionel Messi (FC Barcelona/Spania), Gonzalo Higuain și Paulo Dybala (Juventus Torino/Italia), Sergio Aguero (Manchester City/Anglia), Cristian Pavon (Boca Juniors)

Iulian.
22nd May 2018, 19:52
Croatia si Nigeria.

delaparis
22nd May 2018, 23:39
Pe masura ce ma uit la lotul lor, argentinienii imi par din ce in ce mai periculosi

A.Puscas
23rd May 2018, 08:28
Romero e out, accidentat.


Also, Icardi lasat acasa, era in lotul de 35....cum plm sa faci asta? Nu avea loc de Pavon ala?

Lordul
31st May 2018, 22:44
parca vezi ca se califica Croatia&Islanda

Capitanu.Burcea
2nd June 2018, 17:55
Cu postarea asta, Lordul a devenit al 2-lea dusman pe lista lui Messi. Primul ramane Icardi.

Leo
4th June 2018, 15:05
Portari: Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United).

Fundasi: William Troost-Ekong and Abdullahi Shehu (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Ado Den Haag), Elderson Echiejile (Cercle Brugge KSV), Bryan Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Nantes FC), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo (Kasimpasa).

Mijlocasi: Mikel John Obi (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester City), Oghenekaro Etebo (Las Palmas), John Ogu (Hapoel Beeer Sheva), Joel Obi (Torino, Italy).

Atacanti: Ahmed Musa (CSKA Moscow), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone).

delaparis
15th June 2018, 23:56
Ce mai face Islanda? Tot la nivelul de acum doi ani?
Daca da atunci Argentina maine va avea probleme mari.

Leo
15th June 2018, 23:57
Nu va avea probleme deloc.

delaparis
16th June 2018, 00:03
E aproape minune ca s-au calificat aici :rolleyes:

Leo
16th June 2018, 00:05
Nu e un miracol, vor face act de prezenta. :D

El Pistolero
16th June 2018, 10:36
Prima surpriza aici. :D

A.Puscas
16th June 2018, 15:31
Ce ***** de echipa a bagat asta. Pai ce **** cauta Meza ala titular?

4-3-3 toata ziua tati cand ai atatia in fata de valoare. Dybala freaca tusa, Higuain la fel. Messi si Aguero titulari.

YoNuTzz
16th June 2018, 15:38
un pic amuzant cu Mascherano si Biglia titulari...la nivelul din sezonul asta, un fel de Bourceanu si Pintilii haha

A.Puscas
16th June 2018, 15:44
Pai aia doi si Di Maria care joaca mai avansat un pic erau destui la mijloc. Trei sus, Dybala si Messi mereu, Higuain sau Aguero in functie de preferinta. Meza nu are ce cauta in ecuatia asta niciodata.

Cum plm sa joci 4-4-2 in 2018? Nu-i destul ca l-a lasat pe Icardi acasa ca erau prea multi, mai si tine doi de 80+ mil pe banca ca asa i s-a sculat lui.

Pai normal ca s-au chinuit sa se califice si dadeau goluri din an in paste daca ai un antrenor inapt.

Johnny D
16th June 2018, 15:49
Prima surpriza aici. :D

Islanda pierde in premiera la mai mult de 1 gol? Foarte probabil.;)


Pai aia doi si Di Maria care joaca mai avansat un pic erau destui la mijloc. Trei sus, Dybala si Messi mereu, Higuain sau Aguero in functie de preferinta. Meza nu are ce cauta in ecuatia asta niciodata.

Cum plm sa joci 4-4-2 in 2018? Nu-i destul ca l-a lasat pe Icardi acasa ca erau prea multi, mai si tine doi de 80+ mil pe banca ca asa i s-a sculat lui.

Pai normal ca s-au chinuit sa se califice si dadeau goluri din an in paste daca ai un antrenor inapt.

Adevarat, de multe ori am zis ca antrenorul Argentinei e slab, insa nu se compara cu cel al Frantei. M-am convins azi.:))


Ce ***** de echipa a bagat asta. Pai ce **** cauta Meza ala titular?

4-3-3 toata ziua tati cand ai atatia in fata de valoare. Dybala freaca tusa, Higuain la fel. Messi si Aguero titulari.

Dybala ar trebui sa intre in repriza a 2-a. De Higuain nu ma intereseaza. E prea pilgrim, prea sta la ciupeala, prea lenes.


O sa fie foarte complicat pt Argentina, cred. Parca vad ca dupa primele doua meciuri vor avea doua puncte.

Niciodata. 4 sau 6p. Ma tem sa nu joace la alibi in ultimul meci doar.:rolleyes:

A.Puscas
16th June 2018, 15:58
Also, ala responsabil in Spania si Argentina de decizia de a avea un imn fara versuri sper ca se ineaca intr-un ceaun de semen in iad.
Nu exista mai mare rusine pentru un stat decat chestia asta.

Johnny D
16th June 2018, 15:59
Argentina vs. 11soni, hai ba las-o dracului, doar prostii si labilii mental pierd cu astia!:))


Nu-mi place deloc cum arata terenurile astea ziua, zici ca sunt terenuri de antrenament.
Prefer echipele mari sa joace doar dupa 8 seara, 8-10 plm... e bataie de joc cu astea!:rosu:


Deja din primele 2 minute iti dai seama de diferenta argentinienilor fata de francezi, chiar cu adversar superior in fata, controlul balonului e incomparabil mai bun!:ok:


Iar li se dezumfla la astia mingea, a 2-a pe ziua de azi. De unde dracu au cumparat rusii mingile?:))

Johnny D
16th June 2018, 16:10
Ce ocazie Islanda!:)) Slabani intr-adevar argentinienii in aparare, nu credeam ca nu si-au pus la punct macar cat de cat apararea... norocul lor ca multi stau prost in aparare la mondialul asta.


Incredibil cat respect impune Messi pe teren, cand accelereaza el pe faza centrala, usor lateral, nu doar cel din fata lui sau lina din fata lui fuge catre poarta, toti islandezii cu mijlocas si fundas fug o data cu el catre poarta! Parca toti incearca sa se apere la el simultan! N-am mai vazut asa ceva!:))

Johnny D
16th June 2018, 16:19
Aguero!:cool: Te mai intrebi de ce e titular Puscasule?;)


Minim 3 bucati azi la Islanda!:cool:


Doamne ce aparare slaba are Argentina!:)):))

A.Puscas
16th June 2018, 16:22
Aguero!:cool: Te mai intrebi de ce e titular Puscasule?;)


Minim 3 bucati azi la Islanda!:cool:


Ziceam de Meza Ioane, nu Aguero. Aguero sau Higuain tot aia e in centru, dar Dybala nu are ce cauta pe banca niciodata.

El Pistolero
16th June 2018, 16:23
În sfârșit gol la mondiale pentru Aguero. Sper sa facă un turneu bun. Și mai vreau sa îl vad pe Dybala, cum dracu sa îl ții pe banca.

A.Puscas
16th June 2018, 16:24
Gata, Islanda cu boaba, si-au facut treaba.

Acum inca doua la Argentina sa-mi iasa si mie un pronostic. :happy

El Pistolero
16th June 2018, 16:25
Portar și apărare de carton au ăștia. :)) Măcar vedem goluri.

Johnny D
16th June 2018, 16:27
Ziceam de Meza Ioane, nu Aguero. Aguero sau Higuain tot aia e in centru, dar Dybala nu are ce cauta pe banca niciodata.

Nu e tot aia, ti-a aratat acum de ce. Higuain e penibil comparativ cu Aguero. Gras lenes.:D

YoNuTzz
16th June 2018, 16:51
va fi ingrijoratoare, dupa cum era de asteptat, apararea argentinei...

si eu cred ca dupa primele 2 meciuri vor avea 2 puncte si vor bate pe nigeria in etapa 3...

btw - nuca tare Islanda.

delaparis
16th June 2018, 16:51
Ce ziceam :)

Johnny D
16th June 2018, 16:57
Bate Argentina azi si ambii veti fi iarasi uimiti de cat putin stiti, fix ca ieri sau azi dupa primul meci!:D

delaparis
16th June 2018, 17:11
La cum decurge meciul sper sa ia macar un punct :)

Johnny D
16th June 2018, 17:12
Ce-ti mai plac glumele astea de La Fontaine!:))

atdi
16th June 2018, 17:19
Deci Argentina nu are antrenor

Johnny D
16th June 2018, 17:20
Vor sa faca ultima aroganta care sa demonstreze ca Messi > Penaldo, sa ia mondialul fara antrenor!:))

YoNuTzz
16th June 2018, 17:24
mda...ma asteptam ca messi va rata...

in prima runda se pisa grav ronaldo pe messi in prima etapa...

JJ
16th June 2018, 17:24
Ai lui son au eliminat Anglia, au facut egal cu viitoarea campioana europeana, s-au calificat primii intr-o grupa cu Croatia, Turcia, Ucraina... Si acum umilesc Argentina si apara penalty-ul lui Messi. :)) :)) :))

Johnny D
16th June 2018, 17:26
S-a umilit singur Messi acolo, slab de tot executat.
In prima repriza a jucat binisor, acum in repriza asta insa cam slabutz. Dar mai este jumate din ea.

delaparis
16th June 2018, 17:35
Nicio idee de joc la argentinieni.
Si de ce nu intra Dybala?

Johnny D
16th June 2018, 17:37
Nicio idee de joc la argentinieni.
Si de ce nu intra Dybala?

De antrenor bun ce au!:))

YoNuTzz
16th June 2018, 17:45
messi nu a putut sa bata un penalty...

iar cu de-al de biglia, mesa, pavon, di maria si tot baietii nu prea ai ce sa faci..

johnny, ti-am spus de ieri...nici nu stiu despre ce draq tot vorbeai haha

Johnny D
16th June 2018, 17:47
Tot sunt peste Franta.:D Lasa ca de meciu urmator intra Dybala titular si se schimba foaia.;)
Asa mediocru cum a jucat, parerea mea a jucat mai bine ca Franta iar adversarul este clar peste Australia.

YoNuTzz
16th June 2018, 17:50
ok, dar favoriti la fazele superioare ?

what the fuck haha

Johnny D
16th June 2018, 17:56
Pai normal, ii ia locul Frantei care e praf, si e intre primele 4 favorite!;)
Am crezut c-au schimbat antrenorul asta carpa si-au pus unul bun, daca joaca Dybala titular, echipa va avea alta exprimare ofensiva. N-or fi prima favorita la trofeu atunci, dar a 4-a sunt sigur.

El Pistolero
16th June 2018, 17:58
Du-te la culcare ba ca numai prostii vorbești. Am zis prima surpriza aici. Deseară Croația se distrează cu Nigeria.

delaparis
16th June 2018, 17:58
Daca joaca tot asa nu iese din grupa

TenisFan
16th June 2018, 18:00
Sorry to say. Messito a fost catastrofal. In ultimele 10-15 minute a mai incercat ceva...

Penalty-ul acordat a fost dubios si Messi a facut dreptate sa-l rateze. :)

Messi parca nu a fost deloc concentrat pentru competitia asta. In antiteza cu Ronaldo aseara.

E timp destul iar Islanda nu e neica nimeni. Islanda este in primul rand o echipa de fotbal. Sistemul lor de joc ca si echipa functioneaza foarte bine. Greu sa-i bati.

Nu conteaza ca n-au vedete. Au disciplina si un sistem de joc foarte bine pus la punct pe care-l respecta cu sfintenie.

Johnny D
16th June 2018, 18:01
Du-te la culcare ba ca numai prostii vorbești. Am zis prima surpriza aici. Deseară Croația se distrează cu Nigeria.

De nu executa penalty-ul ca un amator, 3-1 se termina si ne ieasea si mie si lu Puscas pronosticul.:rolleyes:
Croatia logic ca se impune diseara. Africanii sunt pe langa fotbal, se stie.


De asta fotbalul englez e cel mai frumos de departe in lume, in Spania in fata Barcelonei si Realului vedem intocmai aceeasi porcarie ce-am vazut-o azi in primele 2 meciuri, o echipa cu posesia ca la handbal si cealalta cu curu-n poarta tot meciul. In Anglia toti au respect de sine si valoare la toate echipele, rar vezi din astea cand scorul e egal.

Iulian.
16th June 2018, 18:06
Daca joaca tot asa nu iese din grupa

Măcar nu are ce căuta printre favorite. Oricât ar lupta (fiindcă acum se pregătesc să alerge la maxim posibil, ca să iasă din grupă...)
Messi nu mai e la Barcelona acum. Iar automatismele de joc se formează tare greu...

Cât despre Australia.. aia a jucat un fel de fotbal american. I-a ametit de tot pe francezi. Francezii au jucat jocul impus de australieni... Dar au bătut, totusi.

Johnny D
16th June 2018, 18:09
Felicitari Pistolashului, lu Delaparis si lu Yonutz pt pronostic!:ok: Rar dar le mai ies!:D

miril
16th June 2018, 18:10
E timp destul iar Islanda nu e neica nimeni. Islanda este in primul rand o echipa de fotbal. Sistemul lor de joc ca si echipa functioneaza foarte bine. Greu sa-i bati.

Nu conteaza ca n-au vedete. Au disciplina si un sistem de joc foarte bine pus la punct pe care-l respecta cu sfintenie.

Corect! Island se apara activ. La ocazii a fost la paritate cu Argentina. Messi si CM... Sa-l vedem de acum incolo.

Johnny D
16th June 2018, 18:12
De-abia au rezistat, cu Messi jucand prost, daca mai juca si bine, de mai juca si Dybala...:D

Iulian.
16th June 2018, 18:27
În 1990 mă rugam încă de la început să nu fie finala ca cea precedentă din 1986 (Germania-Argentina).
Si a fost finala exact aia care nu vroiam să fie.

Acum sunt într-o situatie similară.
Doar că sunt mai sigur în privinta Argentinei (adică nu ajunge în finală - îsi pune prea mult baza pe Messi... dar aici nu e echipa lui de club)

TenisFan
16th June 2018, 18:29
Am uitat sa zic de asta. Il ai pe Dybala in lot si nu joaca? Ala e singurul care le plezneste bine de la distanta.

Antrenorul Argentinei e retard. Cand vezi ca aia se aglomereaza tu tot vrei sa bagi mingea-n poarta prin pase?

Singurul mod prin care poti destabiliza un astfel de sistem e sa tragi de la distanta.

Revenind la Islanda. Astia nu se baga cu curu-n poarta ci aglomereaza foarte bine zona dintre linia de aparare si cea de mijloc. Daca stai sa iei la puricat ocaziile Islanda le-a avut pe cele mai mari.

JJ
16th June 2018, 19:24
Favorita la trofeu? N-au decat trei jucatori de fotbal. Cam la fel de favorita ca Portugalia, numai ca la aia Ronaldo si-a facut treaba.

Johnny D
16th June 2018, 19:27
Degeaba, se vede din controlul balonului, sunt in primele 4 Argentina.:cool:
Portugalia e echipa buna de ciupeala, nu merge la ciupeala meci de meci ca la Euro.:)
In plus Portugaliei i-a iesit Ronaldo cum ii iese in grupe, Messi e bun in meciurile eliminatorii nu-n astea fara mare presiune, unde mai pui ca n-a jucat Argentina cu prima echipa ca Portugalia, cand va intra Dybala, atunci va fi prima echipa in teren.:sneaky:


Unii de p-aici cred ca considerati ca Islanda = Australia, altfel nu-mi explic care este baiucul.:rolleyes:

unic_jul1980
16th June 2018, 19:45
Si radea lumea de Ronaldo ca da goluri doar din penalty. Se pare ca nu e asa usor sa dai gol din penalty. Messi stie cel mai bine.
Islanda echipa foarte compacta.

Srdjan
16th June 2018, 19:53
Din nefericire, ratarea celor 3 puncte va fi pusa pe umerii lui Messi azi, cum e oarecum normal dupa ce a ratat acel penalty. Oricum, faptul ca a creat 95% dintre atacurile Argentinei si a avut un meci bun, insa slab pentru standardele sale cel mai probabil nu se va zice. Sampaoli a gresit foarte tare primul 11, in opinia mea. Biglia e pe langa fotbal de vreo 4 ani, Banega a creat la mijloc in 5 minute, cat asta n-a creat intr-o ora de joc. Banega sau Lo Celo, care a avut un sezon foarte bun erau optiuni mult mai bune acolo.

Pavon a intrat foarte bine in meci si as fi surprins daca n-ar fi titular din meciul urmator. Omul e cu o clasa peste Meza sau cum naiba l-o chemat pe ala. Inteleg ca poate Dybala l-ar incurca pe Messi la cum joaca, insa PAvon se pliaza perfect pe stilul de joc al lui Leo, nu inteleg de ce nu a fost titular. Situatia nu e chiar asa neagra pentru Argentina, cateva schimbari in primul 11 si eu zic ca echipa ar arata complet diferit pe teren

JJ
16th June 2018, 20:03
Si radea lumea de Ronaldo ca da goluri doar din penalty. Se pare ca nu e asa usor sa dai gol din penalty. .
Corect, tocmai ce-a mai dat-o un peruan in plopi.

YoNuTzz
16th June 2018, 20:27
Din nefericire, ratarea celor 3 puncte va fi pusa pe umerii lui Messi azi, cum e oarecum normal dupa ce a ratat acel penalty. Oricum, faptul ca a creat 95% dintre atacurile Argentinei si a avut un meci bun, insa slab pentru standardele sale cel mai probabil nu se va zice. Sampaoli a gresit foarte tare primul 11, in opinia mea. Biglia e pe langa fotbal de vreo 4 ani, Banega a creat la mijloc in 5 minute, cat asta n-a creat intr-o ora de joc. Banega sau Lo Celo, care a avut un sezon foarte bun erau optiuni mult mai bune acolo.

Pavon a intrat foarte bine in meci si as fi surprins daca n-ar fi titular din meciul urmator. Omul e cu o clasa peste Meza sau cum naiba l-o chemat pe ala. Inteleg ca poate Dybala l-ar incurca pe Messi la cum joaca, insa PAvon se pliaza perfect pe stilul de joc al lui Leo, nu inteleg de ce nu a fost titular. Situatia nu e chiar asa neagra pentru Argentina, cateva schimbari in primul 11 si eu zic ca echipa ar arata complet diferit pe teren

pai biglia a fost printre cei mai slabi anul asta, la milan, care oricum e o echipa foarte slaba...
de mesa nici nu mai zic...
si Argentina daca nu vrea un meci criminal...trebuie sa se chinuie sa evite Franta in optimi haha...

delaparis
16th June 2018, 22:02
Sper sa castige Nigeria.


PS off: singurul jucator islandez cu nume care nu se termina in "son" este portarul de rezerva Frederik Schram ... care e danez :D

Leo
16th June 2018, 22:05
Argentina, ca de obicei se incalzeste mai greu. Nu se pune problema sa nu iasa din grupe.

Leo
16th June 2018, 22:07
Echipele de stat

Croatia: Subasici - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinici - Rakitici, Modrici - Rebici, Krmarici, Perisici - Madzukici
Rezerve: Livakovici, L. Kalinici, Pjaca, Pivarici, Kovacici, N. Kalinici, Jedvaj, Corluka, Caleta-Car, Brozovici, Bradarici, Badelj

Nigeria: Uzoho, Abdullahi, Balogun, Troost-Ekong, Idowu - Ndidi, Etebo - Moses, Mikel, Iwobi - Ighalo
Rezerve: Akpeyi, Ezenwa, Awaziem, Ebuehi, Elderson, Iheanacho, Musa, Obi, Ogu, Omeruo, Onazi, Simy

delaparis
16th June 2018, 22:12
Argentina, ca de obicei se incalzeste mai greu. Nu se pune problema sa nu iasa din grupe.
Daca joaca doar cu un atacant langa Messi o sa aiba probleme serioase. Constructia jocului e deficitara si se pare ca Messi are tendinta sa coboare la mijloc sa lanseze de acolo. Aguero ramane singur izolat in fata deci jocul se rezuma la pase laterale fara solutii. Trebuie cel putin un atacant suplimentar. Eu as juca cu Higuain varf si Aguero plus Dybala in fata. Messi putin retras in nr 10. Cu formula asta cred ca sunt de neoprit.

Johnny D
16th June 2018, 22:18
Cum merge meciul Croatia - Nigeria? Bine?
Eu ma uit la Rapid, goluri dupa goluri, festival, mult mai misto!:rasc:

delaparis
16th June 2018, 22:33
Croatia 1-0

Johnny D
16th June 2018, 22:37
Clar, african autor. Cu cata tehnic-a dat, nici o sansa pentru nefericitul portar!:))

delaoltenia
16th June 2018, 22:47
Croatia 1-0
hrvatska, hrvatska!
/OLE/

Johnny D
16th June 2018, 22:53
Hai ba ca nici macar n-a dat gol, africanul a dat! Acuma c-a confundat echipele e alta treaba!:))

delaparis
16th June 2018, 23:27
Imi plac nigerienii astia cu jocul lor imprastiat dar direct. :))
Croatii joaca calculat si foarte tehnic.

sannicola
16th June 2018, 23:35
Croația câștigă fără să forțeze sau sa impresioneze.
Nici nu era nevoie,prima partidă,3 puncte ura și la gară.

JJ
16th June 2018, 23:39
Ultima data cand si-au castigat primul joc, croatii s-au oprit doar in semifinale.

delaparis
16th June 2018, 23:42
in 1998

Sevilla86
17th June 2018, 10:45
Argentina vs. 11soni, hai ba las-o dracului, doar prostii si labilii mental pierd cu astia!:))

:))

Si se scrie "mintal", ca fapt divers.


Bate Argentina azi si ambii veti fi iarasi uimiti de cat putin stiti, fix ca ieri sau azi dupa primul meci!:D

Ati fost, ma, uimiti? :D


De asta fotbalul englez e cel mai frumos de departe in lume, in Spania in fata Barcelonei si Realului vedem intocmai aceeasi porcarie ce-am vazut-o azi in primele 2 meciuri, o echipa cu posesia ca la handbal si cealalta cu curu-n poarta tot meciul. In Anglia toti au respect de sine si valoare la toate echipele, rar vezi din astea cand scorul e egal.

Las-o ca macane. Liverpool a avut 35% posesie in Champions League cu City si la fel in campionat.
Daca ma uit pe ultimele 5 meciuri din campionat, desi City era campioana de mult si nu mai conta, au avut 70% posesie cu Southampton, 74% cu Brighton, 79% cu Huddersfield, 75% cu West Ham si 83% cu Swansea :))

Nici Barcelona in perioada ei de gratie nu avea peste 70%, 80% meci de meci :))


Ronaldo > Messi

YoNuTzz
17th June 2018, 14:30
sunt convins ca dupa 2 meciuri, Argentina va avea 2 pcte

noroc ca au ultimul meci cu Nigeria.

Johnny D
17th June 2018, 16:02
Ti-a mers bine pana ai pus asta

Ronaldo > Messi
Ai dat cu bota-n balta la final:o:, oricine stie fotbal, stie ca e pe dos!:))

unic_jul1980
17th June 2018, 17:12
Ti-a mers bine pana ai pus asta

Ai dat cu bota-n balta la final:o:, oricine stie fotbal, stie ca e pe dos!:))


numai ca realitatea bate filmul :yes:

JJ
17th June 2018, 17:21
Ronaldo > Messi


Ai dat cu bota-n balta la final:o:, oricine stie fotbal, stie ca e pe dos!:))

Cand doi se cearta, castiga...
https://img.fifa.com/mm/photo/tournament/competition/02/40/54/14/2405414_full-lnd.jpg

Johnny D
17th June 2018, 18:19
:))


numai ca realitatea bate filmul :yes:

La finalul competitiei, nu dupa un meci, draga jul!;)

Lordul
17th June 2018, 20:06
Messi a ratat din orice pozitie , inclusiv din 11m !!! Islanda pare sa fie surpriza placuta

Sevilla86
18th June 2018, 08:47
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aeMA4wm_700bwp.webp


Cand am vazut-o pe aia cu Benzema... :happy :happy

Johnny D
18th June 2018, 10:15
:)) Si aia cu Higuain e tare, e si raspunsul la intrebarea multora de ce nu l-a bagat mai devreme in teren!:D

Capitanu.Burcea
18th June 2018, 14:54
Nu vezi ba ca Argentina nu trage la poarta, a stricat labagiul ala mic si naționala :))

Lordul
21st June 2018, 15:22
Hai Croatia !!!! /OLE/

Leo
21st June 2018, 20:39
Echipele de start:

Argentina: Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio, Mascherano, Pérez, Acuña - Messi, Meza, Agüero
Rezerve: Guzman, Armani - Ansaldi, Biglia, Fazio, Banega, Higuain, Di Maria, Rojo, Lo Celso, Dybala, Pavon
Antrenor: Jorge Sampaoli

Croatia: Subasic - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic - Rakitic, Brozovic - Rebic, Modric , Perisic - Mandzukic
Rezerve: Livakovic, L. Kalinic - Corluka, Kovacic, Kramaric, Jedvaj, Bradaric, Caleta-Car, Badelj, Pjaca, Pivaric, N. Kalinic
Antrenor: Zlatko Dalic

Arbitru: Ravshan Irmatov (Uzbekistan)
Stadion: Nizhny Novgorod Stadium (Nizhny Novgorod)

delaparis
21st June 2018, 20:52
Deci fara Dybala si fara Higuain... nici macar Pavon.
Mari sanse sa piarda Argentina cu compozitia asta

Leo
21st June 2018, 20:55
Nu pierde.

JJ
21st June 2018, 20:57
Deci fara Dybala si fara Higuain... nici macar Pavon.
Daca Messi e preten cu Aguero, ce sa-i faci. :D
El l-a schimbat si pe Di Maria.

delaparis
21st June 2018, 20:57
Lipsesc si Di Maria si Lo Celso. Sampaoli joaca cu echipa de rezerve la mijloc :)

atdi
21st June 2018, 21:01
Ii mananca Croatii. Daca joace 3-4-3 nu-i vad bine.

Johnny D
21st June 2018, 21:24
Daca Messi e preten cu Aguero, ce sa-i faci. :D
El l-a schimbat si pe Di Maria.

Foarte bine a facut, A lu Maria e pielea pwlii.


Argentina nu pierde azi.

El Pistolero
21st June 2018, 21:26
Otamendi e pământ. Mult prea fragmentat jocul.

Lordul
21st June 2018, 21:48
arbitrul a cam facut praf meciul , sa vedem partea a doua

Utilizator
21st June 2018, 21:55
Argentina traieste periculos.
Croatii au avut cateva ocazii mari sa deschida scorul.
Messi duce o existenta discreta pe teren. A dat vreo trei pase scurte, o centrare buna pe jos si o alta lunga pana-n papurish.

delaparis
21st June 2018, 21:57
Argentina a avut o bara din greseala in rest nimic in joc. Messi e in vacanta.
Daca nu se schimba nimic in echipa la pauza Croatia va marca si gata

Johnny D
21st June 2018, 22:10
Caballero!:jerk:

JJ
21st June 2018, 22:11
CE GOL! :)) :)) Bravo Rebic!

Sa remarcam si aspectul pozitiv in jocul Argentinei: cu 30s inainte a avut si Argentina primul sut pe poarta prin Aguero. :)) :))

Lordul
21st June 2018, 22:11
Ce executie Rebic !!!

delaparis
21st June 2018, 22:11
:happy:happy:happy

Utilizator
21st June 2018, 22:17
Se ingroasa gluma, Argentina e aproape de eliminare daca pierde.
Si deocamdata croatii sunt mai buni.
papagalul ala chel de antrenor se agita pe margine dand sa planga, Messi e paralizat, Maradona isi suge degetul in tribune...

JJ
21st June 2018, 22:19
Ce s-o fi gandit Sampaoli? in loc sa-l bag pe unul care da peste 20 de goluri in serie A, hai sa-l bag pe Pavon, ca a dat totusi 6 goluri in campionatul nostru. :headbang:
A da, si pe golgeterul serie A il lasam naibii acasa, poate sa joace peste 4 ani.

Corectura, a intrat in sfarsit si Dybala.

Johnny D
21st June 2018, 22:32
Tarziu de tot, trebuia bagat cand scorul era egal, si in meciul trecut, si acum.

JJ
21st June 2018, 22:33
Cu dedicatie.

https://i.cbc.ca/1.4708654.1529091934!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_780/cristiano-ronaldo.jpg

JJ
21st June 2018, 22:38
CE GOOOL Luuucaaaa MOOODRIIICCC

Bye Bye Argentina!

delaparis
21st June 2018, 22:38
s-a terminat pt Argentina

Lordul
21st June 2018, 22:38
Mamma mia Modric !!!

El Pistolero
21st June 2018, 22:39
Argentina nu are antrenor. Croația echipa bună, se bate cu oricine la turneul asta.

Utilizator
21st June 2018, 22:39
Cacarea Troiei!
gol fabulos si numai o minune poate sa-i aduca macar un egal salvator Argentinei.

delaoltenia
21st June 2018, 22:42
sarbatoare in Croatia!
respect Luka, respect frati croati! :ok:

Leo
21st June 2018, 22:43
Inca se poate califica Argentina. Hai cu miracolul.

Utilizator
21st June 2018, 22:43
Ce bara Rakitic!

delaparis
21st June 2018, 22:44
De cand au intrat Dybala si Higuain Argentina a aratat altfel dar prea tarziu. Trebuia jucat asa din primul minut in primul meci. Acum ar fi avut deja 3 puncte si probabil nu pierdeau meciul asta. Uite asa un "Domenech" argentinian arunca pe garla o generatie talentata la CM :no:

JJ
21st June 2018, 22:44
Cred ca daca mai bate 20 nu mai nimereste Rakitic asa fix la coltul barii. :D

Johnny D
21st June 2018, 22:46
Inca se poate califica Argentina. Hai cu miracolul.

Miracolul ala ar fi sa bata maine Nigeria.:rolleyes:

Utilizator
21st June 2018, 22:48
Sampaoli e personaj de desene animate, nu era suficient ca are fatza de looser, si-a tras si placintele alea de tatuaje pe toata mana.
De unde l-au gasit frate pe asta, la solduri, l-au luat de mila?

Utilizator
21st June 2018, 22:48
Argentina e muci, 0-3 si nu mai e nimic de spus.

JJ
21st June 2018, 22:49
Miracolul ala ar fi sa bata maine Nigeria.:rolleyes:
Daca iese asa, isi da numai Rakitic 4 autogoluri cu Islanda. :D

delaparis
21st June 2018, 22:50
Nu pierde.
Pardon?

atdi
21st June 2018, 22:51
Argentienii au un talent deosebit de a alege antrenori slabi: Maradona, Passarella si acum gluma asta de antrenor.

delaoltenia
21st June 2018, 22:52
calificare Croatia, bravos!

Utilizator
21st June 2018, 22:55
Nu e exclus ca Nigeria sa scoata un egal, dar nu prea o vad castigand contra Islandei.

Bravo Croatia, a jucat ca o mare echipa si a calcat in picioare echipa lui Messi antrenata de un clovn.
La cum se prezinta, argentinienii merita sa plece acasa la finalul meciurilor din grupa.
Sunt o echipa jenanta desi au multi jucatori de valoare.

JJ
21st June 2018, 22:55
Nimeni nu poate juca mai prost ca Germania contra Mexicului!


Argentina: .... Punem pariu? :)) :)) :))

delaoltenia
21st June 2018, 23:02
Argentina e muci, 0-3 si nu mai e nimic de spus.

de cand s-a dus vestea ca viorica dancila e mama lui bula, extraterestrul messi a intrat in depresie! :D

delaparis
21st June 2018, 23:02
Faci egal chinuit contra pescarilor din Islanda, pescari bine organizati dar pescari oricum (Franta le-a dat 5 la Euro asa cum e ea) si apoi pui aceeasi echipa contra Croatia cand esti obligat sa castigi ... Sampaoli esti idiot :no:

Iulian.
21st June 2018, 23:02
Croatia si Nigeria.

Cred că am gresit când am pronosticat aici pe topic. Trebuia probabil să scriu Croatia si Islanda.

(Oare Messi crede că în nationala Argentinei e ca la Barcelona unde toată lumea caută să-i dea pasă?...
...Am în continuare - si ca întotdeauna - opinia că Maradona a fost mai bun decât Messi, care numai la Barcelona este mare)

JJ
21st June 2018, 23:03
https://image.ibb.co/g4F6jo/argcro.jpg (https://imgbb.com/)

unic_jul1980
21st June 2018, 23:08
Din pacate pentru Messi se vede din ce in ce mai clar ca fara Barca e cam in plus. La barca toată echipa joacă cum vrea el. Cand esti bun esti bun. Uite la disperatul ala de Ronaldo.Trage naționala dupa el.....

Utilizator
21st June 2018, 23:09
Cred ca Messi e un pic autist, ma uitam acum la imagini cu Messi plimbandu-se absent la centru in timp ce croatii contraatacau si inscriau al treilea gol. Parea cu adevarat pe alta planeta.

Mare jucator, dar am dubii ca ar fi putut fi la fel de mare daca pleca de la Barcelona unde totul s-a invartit in jurul lui, inclusiv multi jucatori de exceptie.

Si eu spun ca Maradona a fost mai bun decat Messi.
Maradona a tras nationala dupa el, Messi nu a fost niciodata astfel.

Lordul
21st June 2018, 23:10
Argentina si Nigeria au mai fost in aceeasi grupa la CM 2002 si nici atunci nu au trecut de grupe , in plus au infruntat si o echipa nordica Suedia , acum e Islanda

shad
21st June 2018, 23:17
Messi e un jucător genial. Dar s-au acumulat prea multe eșecuri la Națională, și nu prea pare să aibă forța să depășească acest stres. Cum s-a zis și mai sus - ok să piardă, dar să-l văd că moare pe teren, măcar să văd că simte ceva. Iar Argentina, care nu are delic jucători rai, e prea tributară ideii de Messi. Când Franța a renunțat in 96 la Cantona, Papin, Ginola îmi amintesc ce vâlvă a fost. Dar ai nevoie de echipă, nu de oameni care nu merg bine în echipa aia.

Iulian.
21st June 2018, 23:18
https://image.ibb.co/g4F6jo/argcro.jpg (https://imgbb.com/)

Prin ce modalitate ai postat poza asa de mare? Eu nu reusesc decât cu thumbnails...


Cred că am reusit... deci trebuie prin site-ul https://imgbb.com/
(Deci l-am "fentat" pe Vadim care nu vroia să facă un banal BBCode :yes:)

https://preview.ibb.co/f7RM0T/1.jpg (https://ibb.co/jVn5S8)

shad
21st June 2018, 23:20
Știu că Argentina s-a chinuit fără Messi în calificări. Dar și pentru că e dependenta psihic de el. Maradona era omul care a dus singur echipa în spate. Alții ca el - la scară - au fost Litmanen pt Finlanda, Ryan Giggs, Eusebio, chiar și Cristiano Ronaldo. Messi e genial la Barcelona, mediocru la Națională

JJ
21st June 2018, 23:22
Prin ce modalitate ai postat poza asa de mare? Eu nu reusesc decât cu thumbnails...
https://preview.ibb.co/f7RM0T/1.jpg (https://ibb.co/jVn5S8)
Serios? :P du-te pe advanced si sterge atasamentul. :D

Iulian.
21st June 2018, 23:33
Serios? :P du-te pe advanced si sterge atasamentul. :D

Chiar dacă nu ai vrut să-mi spui eu am sters atasamentul...
... si am găsit si cum să postez poze mari (si am spus si altora, poate le foloseste si altora) :P

delaparis
21st June 2018, 23:34
Când Franța a renunțat in 96 la Cantona, Papin, Ginola îmi amintesc ce vâlvă a fost. Dar ai nevoie de echipă, nu de oameni care nu merg bine în echipa aia.

Nu se compara. Messi merge bine la nationala, chiar merge singurul. Antrenorul e de vina.
La Franta atunci nu era niciun "Messi ". Multi se credeau dar nu erau. De aia au fost exclusi in interesul "colectivului Zidane" :)

Iulian.
21st June 2018, 23:40
Cred că Islanda va face tot posibilul să bată Nigeria si apoi să tragă de un egal (posibil) cu Croatia deja calificată.
Argentina are încă sanse de calificare...

JJ
21st June 2018, 23:58
Baaaa Messi, din cauza ta mor copiii de foaaamee baaa. :happy:happy

https://pbs.twimg.com/media/DeiPKs8UQAA3z47.jpg

JJ
22nd June 2018, 00:04
Inca dupa primul meci Mourinho a zis: La Argentina, daca stau eu sau Caballero in poarta, nu conteaza, nici unul din noi nu apara nimic. :)) :))


https://pbs.twimg.com/media/DgPnViVX0AEaE8w.jpg

Utilizator
22nd June 2018, 00:08
Baaaa Messi, din cauza ta mor copiii de foaaamee baaa. :happy:happy



Tragedia e ca nici Neymar nu pare dornic sa dea.
Bine ca le da CR7 prin fundatia lui si cu mai putina publicitate.

YoNuTzz
22nd June 2018, 00:16
Johnny, unde esti cu comentariile acele amuzante referitoare la Argentina...

v-am zis de la inceput ca Argentina nu are ce sa faca la acest mondial, fara portar, fara aparare, fara mijloc..si se pare cu un Messi doar pe hartie...

si chiar si asa, cumva mai sunt sanse...cel putin azi...

Iulian.
22nd June 2018, 00:43
https://i.imgur.com/k3asuRL.jpg

Observ acum că tag-ul IMG produce imaginea dorită.
(Poate Vadim a revenit la sentimente mai bune si a creat tag-ul... sau a fost asa de la bun început... Oricum, el mi-a spus mie că numai varianta cu atasament/thumbnail o acceptă pe forum "din motive de securitate").
Inconvenientul pe care îl observ (deocamdată, poate mă însel) este că trebuie să scrii tag-ul IMG manual (nu văd buton dedicat...)

Acum am postat o poză ridicată la ImgUr...

P.S. Este si varianta fără scrierea manuală a tag-ului IMG.


https://i.imgur.com/xl4hDiG.png

shad
22nd June 2018, 00:49
Nu se compara. Messi merge bine la nationala, chiar merge singurul. Antrenorul e de vina.
La Franta atunci nu era niciun "Messi ". Multi se credeau dar nu erau. De aia au fost exclusi in interesul "colectivului Zidane" :)

Clar că Messi e mai bun decât cei citați. Problema e că nu a fost prea des determinant pentru națională. Ok, 2 finale în Copa America? 10 echipe, dintre care 2 bune, 3 medii, restul slabe? Și te bate Chile? Iar cel mai bun jucător în 2014 la world cup? Să fim serioși.
Nu își translatează talentul imens la națională. Și nici nu pare să creadă. Cum zicea cineva, Ronaldo aleargă din careu în careu și e în stare să și moară pe teren - cu condiția să dea bine în poză.

Sevilla86
22nd June 2018, 01:00
Argentina s-a calificat in ultima etapa la Mondial. Erau semnale de la bun inceput ca ceva nu merge.
Este foarte posibil sa nu treaca de grupe. Din partea mea, as vrea sa mearga Islanda.

YoNuTzz
22nd June 2018, 01:27
si nici nu mai vorbesc de acea gluma de antrenor...

cred ca in afara de argentinieni, absolut tot globul isi doreste sa mearga Islanda mai departe

JJ
22nd June 2018, 01:43
Brazilienii sarbatoresc capra vecinului
https://twitter.com/i/status/1009922663786205184
https://twitter.com/i/status/1009920103805341696

shad
22nd June 2018, 06:29
Brazilienii sarbatoresc capra vecinului
https://twitter.com/i/status/1009922663786205184
https://twitter.com/i/status/1009920103805341696

Loool! La 1-7 nu erau așa veseli!

Sevilla86
22nd June 2018, 13:03
Minut de reculegere la televiziunea argentiniana dupa infrangerea cu Croatia

https://www.onlinesport.ro/fotbal/cm-2018/minut-de-reculegere-la-televiziunea-argentiniana-dupa-infrangerea-cu-croatia-video-nid-130107?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

:))

bogdan_nj
22nd June 2018, 14:38
cred ca in afara de argentinieni, absolut tot globul isi doreste sa mearga Islanda mai departe

Mai ales francezii :D

Capitanu.Burcea
22nd June 2018, 18:54
Trebuie să urăști fotbalul foarte mult ca să iti doresti sa se califice una dintre Islanda si Nigeria, in fata pumelor. Calamitate de meci, sper sa se termine ics si sa plece ambele.

Johnny D
22nd June 2018, 19:07
Ia zi Capitane, cum stam? Vad ca la posesie conduc africanii dar la ocazii de gol 6-0 pt insulari!:))
Eu ma uit la Djokovic si Buzarnescu in timp ce-mi fac thrad-urile pt Wimbledon si am ratat prima repriza!:D


Si cum ocaziile se razbuna, Nigeria 1-0, poftim.:rolleyes:


si nici nu mai vorbesc de acea gluma de antrenor...

cred ca in afara de argentinieni, absolut tot globul isi doreste sa mearga Islanda mai departe

Aberatii! Toti cei care tin cu Messi (+Barcelona) vor ca el sa mearga mai departe, cat mai departe.

Clau7_D
22nd June 2018, 19:09
Fain golul francezilor :D

Capitanu.Burcea
22nd June 2018, 19:12
6 ocazii Islanda, te-a luat valurul, Johnny? Îti dau un vikingur de nu poti sa-l duci :))

Johnny D
22nd June 2018, 19:13
Pai asa scrie pe flashscore, ti-am zis ca nu m-am uitat la meci.
Si aia cu 0 ocazii au dat gol in repriza a 2-a!:))



Mi-e ultimu meci si-am X2, normal ca se kk pe ei.:rolleyes: Si-s si ultimii mei bani!:))
Ieri am pierdut pe Argentina 1X si ultimu meci pe bilet, si pe biletu pe primu tur dupa ce-am pierdut Germania. Saptamana trecuta am pierdut pe-un meci 4 zile la rand, de miercuri pana sambata. Numa noroace d-astea am in ultima vreme.

Capitanu.Burcea
22nd June 2018, 19:18
Nu ocazii, mici scapari de gaze au avut islandezii. Daca erai atent, aseara eu :D si Simeone azi au dat dubla pe Nigeria. Cine n-are batrani...

Johnny D
22nd June 2018, 19:33
Nici o treaba cu fotbalu islandezii, m-am lasat fraierit de unii... asta e. Se mai intampla.:rolleyes:

Capitanu.Burcea
22nd June 2018, 19:34
Ba, Johnny, tu stii cati islandezi mananca la o masa un vultur din asta plesuv, ma? :))

Johnny D
22nd June 2018, 19:35
Nu stiu, dar stiu cate le da Messi hapciupaliticilor astora de negrotei, minim doua! Jaloane pt el!:evil:

Capitanu.Burcea
22nd June 2018, 19:37
Pai si eu sunt vultur azi, dar pumă la meciul ăla.

Johnny D
22nd June 2018, 19:39
Ce arbitru prostanac!:)) Noroc c-au tras aia din loja de el ca se face de kkt!:))


Un penalty am, mai imi trebuie unul, ce sanse am?:rolleyes:


De doua mai am nevoie defapt, ce panarame de jucatori!:))

sannicola
22nd June 2018, 19:40
Nigeria au ceva atacanti,mijlocasi ce au jucat sau joaca prin Anglia.
Nu sunt chiar asa de praf.

Johnny D
22nd June 2018, 19:41
Sunt praf... insa islandezii asita-s si mai praf. O sa vezi ca Argentina o sa-si bata joc de ei, de la 3 in sus le da. Ce s-a intamplat intre Argentina si Islanda a fost un accident, blocati argentinienii, cu astia nu vor fi, se vor bucura enorm de sansa ivita si o vor lua cu ambele maini si ambele picioare.


Ba va si lua Mondialul de unde toti o vedeau eliminata. Am zis!:D

atdi
22nd June 2018, 19:55
Sunt praf... insa islandezii asita-s si mai praf. O sa vezi ca Argentina o sa-si bata joc de ei, de la 3 in sus le da. Ce s-a intamplat intre Argentina si Islanda a fost un accident, blocati argentinienii, cu astia nu vor fi, se vor bucura enorm de sansa ivita si o vor lua cu ambele maini si ambele picioare.


Ba va si lua Mondialul de unde toti o vedeau eliminata. Am zis!:D

Argetinienii, daca vor sa aiba vreo sansa in fata Nigeriei, trebuie sa schimbe antrenorul in clipa asta.

YoNuTzz
22nd June 2018, 19:56
au avut noroc argentina cu victoria nigeriei de azi...

depind doar de ei...islanda nu bate croatia, si daca o va face, nu bate cat sa isi faca golaveraj...

queque
22nd June 2018, 20:33
au avut noroc argentina cu victoria nigeriei de azi...
Sunt de acord,daca batea Islanda,o dadea la pace cu Croatia
E suficient sa deschida repede scorul cu Nigeria si le da de la 3 in sus si-si ridica si moralul pentru optimi.
Eu am incredere in Sampaoli,dar parca ar trebui sa schimbe ceva,pumele nu mai stiu sa joace decat cu Messi si pentru Messi si s-au cam obisnuit adversarii.

Johnny D
22nd June 2018, 20:39
Le dau alora de la 3 in sus si fara antrenor, din simplu motiv ca stau prost in aparare africanii. Aici e buba si aici Argentina a fost frustrata de Croatia si de Islanda. Negroteii insa nu vor avea cu ce-i frustra, Messi va face ravagii. Si va veni la timp aceasta victorie sa salveze moralul argentinienilor si sa le dea cea mai mare sansa la trofeu: o renastere! Daca bateau tot din primul meci, tare-mi e impresia ca la prima problema ar fi clacat, asa, sunt caliti de spaima eliminarii pe care o vedeau cu ochii, totul devine un bonus si frica de victorie mult mai mica = sansele la trofeu cresc, basic human psychology!;)

YoNuTzz
22nd June 2018, 21:16
Le dau alora de la 3 in sus si fara antrenor, din simplu motiv ca stau prost in aparare africanii. Aici e buba si aici Argentina a fost frustrata de Croatia si de Islanda. Negroteii insa nu vor avea cu ce-i frustra, Messi va face ravagii. Si va veni la timp aceasta victorie sa salveze moralul argentinienilor si sa le dea cea mai mare sansa la trofeu: o renastere! Daca bateau tot din primul meci, tare-mi e impresia ca la prima problema ar fi clacat, asa, sunt caliti de spaima eliminarii pe care o vedeau cu ochii, totul devine un bonus si frica de victorie mult mai mica = sansele la trofeu cresc, basic human psychology!;)

chiar si daca se califica...chiar nu ii vad in stare trecand de Franta in optimi..

Johnny D
22nd June 2018, 21:17
Nu e o sperietoare Franta si ale ei 1-0, 2-1... stai linistit.

delaparis
22nd June 2018, 21:18
Nu exista echipa care sa fie in stare sa treaca de Franta :D

Leo
22nd June 2018, 21:40
Mai vedem noi.

delaparis
22nd June 2018, 21:53
In istorie Franta s-a calificat cu doua victorii in primele doua meciuri in 1984, 1998, 2000 si 2006. Trei finale castigate si una disputata :D

delaparis
22nd June 2018, 21:58
Am uitat 2016, finala :))

JJ
23rd June 2018, 04:22
Gata, de maine sunt nigerian de mic in grupa asta. :D
Ca nu cred sa bata Islanda echipa a doua a Croatiei...

Capitanu.Burcea
23rd June 2018, 08:08
Am si eu o intrebare pe care o fac mai vizibila pe acest topic de mare angajament. De ce link-ul de mai jos poate arata asa aici

https://preview.ibb.co/iSY7QT/Capture_1.png (https://ibb.co/kc0nQT)

iar cand vreau sa-l pun pe Sah, apare doar in formatul scris, pe care poti sa te pisi.

Scuze de off topic, daca nu primesc un raspuns multumitor din partea conducerii, am plecat pe softpedia :D

Johnny D
23rd June 2018, 15:08
Am uitat 2016, finala :))

Si nemtii au castigat de fiecare data primul meci la mondial.:rolleyes:
Argentina niciodata n-a inceput asa prostu, cu doar 1p dupa 2 meciuri la mondial.:rolleyes:
Franta prima data cand...:rasc:

Johnny D
23rd June 2018, 20:06
LOL (https://www.youtube.com/watch?v=yCH8hhrz310) <-click

delaparis
26th June 2018, 20:09
Hai Nigeria

Leo
26th June 2018, 20:11
Echipele de start

Nigeria: Uzoho - Balogun, Ekong, Omeruo - Moses, Etebo, Obi Mikel, Ndidi, Idowu - Musa, Ihenacho
Antrenor: Gernot Rohr

Argentina: Armani - Mercado, Otamendi, M. Rojo, Tagliafico - E. Perez, Mascherano, Banega, Di Maria - Higuain, Messi
Antrenor: Jorge Sampaoli

Arbitru: Cuneyt Cakir (Turcia)
Stadion: Sankt Petersburg

Sevilla86
26th June 2018, 20:12
Te pomenesti ca ti-o fi frica de Argentina :D

delaparis
26th June 2018, 20:15
Antrenor: Jorge Sampaoli

Doar in teorie.
Se pare ca jucatorii "l-au demis " pe Sampaoli si un grup restrans de jucatori cu experienta fac echipa. Probabil s-a negociat Higuain si Di Maria contra Aguero si Dybala pe banca ...

Leo
26th June 2018, 20:15
Vamos Argentina!

delaparis
26th June 2018, 20:17
Te pomenesti ca ti-o fi frica de Argentina :D
Nu.
La Argentina le dam doua goluri la zero dar cu Nigeria le dam 4 ... tot la zero. Deci prefer :D

JJ
26th June 2018, 20:29
Si Croatia joaca cu 90% rezerve ca si Franta mai devreme, doar Modric si Perisic dintre titularii obisnuiti pe teren.
Mare surpriza la argentinieni insa, au schimbat portarul. :D

Hai sa-i motivez un pic pe nigerienii mei, ziceti-mi daca va place. :D

https://youtu.be/0TliX7FPaz4

delaparis
26th June 2018, 20:31
Vamos Argentina!

.. a la casa :)

YoNuTzz
26th June 2018, 20:36
Forta Argentina, doar pentru ca vreau neaparat Franta - Argentina mai departe...

Franta - Nigeria ar fi mult prea banal ptr Franta...

Leo
26th June 2018, 20:50
Argentina nu poate pleca acasa. In seara asta trebuie sa castige. Astrele se aliniaza pt succesul pumelor.

delaparis
26th June 2018, 20:55
Prefer Islanda atunci ... lor le dam 5 :D

JJ
26th June 2018, 20:58
:)):))

https://youtu.be/H0MKX3KiRf0

Johnny D
26th June 2018, 21:16
Penaldo a dat-o-n bara serios meciul asta, penalty pt 2-0 si ai pierdut primu loc, cat pe ce sa pierzi calificarea.:rolleyes:


Asta inseamna un singur lucru: It is Messi time tomorrow!:sneaky:

Ce v-am zis ieri!?:rolleyes:


N-am inteles de ce joaca-n dreapta cand el are stangul piciorul de baza, dar am vazut azi. Vorba aia, stangul lui Messi e cat dreptul, stangul si capul lui Ronaldo, dreptul lui Messi asa cum am vazut aici e cat dreptul lui Ronaldo!:))

delaparis
26th June 2018, 21:16
A dat si Messi

Leo
26th June 2018, 21:16
Messi... Argentina :)

JJ
26th June 2018, 21:23
In partea cealalta nu se intampla inca mai nimic, Croatia controleaza pasiv jocul. Cea mai importanta faza - un croat i-a dat un cot in nas lui Bjarnasson la centrul terenului, sange cat cuprinde si galben.

Johnny D
26th June 2018, 21:26
La cat de slabi sunt islandezii aia, croatii trebuie sa joace intr-un picior sa piarda meciul.


Gonzalo Higuavarza... cum sa joace asta in fata lu Aguero vreodata in viata vietilor!?:headbang:
De era aici Aguero, dribla 3 portari si 5 fundasi si era 2-0 = game over!
Higuavarza asta ajunge cu buredihanu inaintea piciorului la minge!:headbang:


Faza cu Maradona multumind divinitatii pt binevointa la primul gol, epica!:))

JJ
26th June 2018, 21:32
Islandezii cred ca au auzit cat e scorul, ca au inceput sa iasa la joc.
Uriasa ocazie pentru Islanda in min. 40, nici macar o palma pe langa poarta. :o:

delaparis
26th June 2018, 21:34
Bara Messi iar ... cred ca o sa fie nasol pt Nigeria azi :sneaky:

Johnny D
26th June 2018, 21:35
I-a scos portarul, altfel era bara-gol.

Bara Messi iar ... cred ca o sa fie nasol pt Nigeria azi :sneaky:
Eram convins inca de cand Nigeria a batut panaramele moarte pe teren. Am si zis-o la ora aia.

delaparis
26th June 2018, 21:38
Hai Islanda :)

Johnny D
26th June 2018, 21:39
La groapa!:D

Islandezii cred ca au auzit cat e scorul, ca au inceput sa iasa la joc.
Uriasa ocazie pentru Islanda in min. 40, nici macar o palma pe langa poarta. :o:
Sa ma anunti cum a fost golul Croatiei, restul nu ma intereseaza!:D

JJ
26th June 2018, 21:46
Explicati-mi si mie va rog cum se face ca un picior in fata nu e dat fault si implicit penalty???

VAR = Very antiAfrica Referee.

atdi
26th June 2018, 22:08
Eu nu inteleg ce cauta mascherano pe teren

delaparis
26th June 2018, 22:11
Hai Nigeria :D

JJ
26th June 2018, 22:11
Goool! bine vulturii mei. Si cred ca a fost cel mai slab sutat penalty la cupa asta mondiala.
Johnny, a dat gol Croatia bre. :D Badelj, dupa ce un pic mai devreme avusese si-o bara.

Bara si pentru Islanda.

atdi
26th June 2018, 22:18
Deci, Mascherano ce cauta pe teren?

JJ
26th June 2018, 22:20
Cum ce cauta? Astia ziceau ca el a facut echipa azi. :D

delaparis
26th June 2018, 22:21
Deci, Mascherano ce cauta pe teren?
un egal :)

atdi
26th June 2018, 22:27
Aha. Si la Argentinieni cine joaca la mijloc? Ca eu vad ca ei joaca acum un fel de 5-0-4 (pentru ca il au Mascherano). Mai da Nigeria un gol.

JJ
26th June 2018, 22:27
Mie mi-e frica pentru saracul Maradona, n-arata prea bine..

Sevilla86
26th June 2018, 22:28
Messi are sansa de a-si salva echipa, de a scrie istorie si de a deveni oficial cel mai bun jucator din lume.

Glumesc :))

delaparis
26th June 2018, 22:29
Lo Celso, Lo Celso ... de ce nu joaca titular?

Johnny D
26th June 2018, 22:37
N-a fost penalty, arbitrul a vazut rapid si bine. Acum slow motion-ul a ajutat!:))
De le mai dadea un penalty africanilor era game over.


Cum sa-l bagi pe Aguero asa tarziu si pe Dybala deloc? Cat de dobitooc sa fii?:rolleyes:


Higuaretardin fara vreo treaba cu fotbalu sub presiune, poftim! Titular. A glorified Stanciu.:rolleyes:

Leo
26th June 2018, 22:38
Islanda egaleaza.

JJ
26th June 2018, 22:38
Trebuia sa le dea inca din prima repriza. SIar acum trebuia sa suteze nigerianul... era singur :(

atdi
26th June 2018, 22:41
Deci Meza ala e pamant rau.

Johnny D
26th June 2018, 22:42
Nu el, antrenorul lui handicapat.

Baiatu o fi f talentat, dar nu-l bagi sa te salveze pe final... daca are antrenor prea prost care-l rateaza si pe el si pe Argentina, n-ai ce-i face. E doar vina federatiei argentiniene formate din prosti si incluti si a antrenorului care singur trebuia sa se ceara afara dupa primele 2 meciuri la cat e de handicapat. Asta e tot, Meza nici o vina.:)

delaparis
26th June 2018, 22:45
gol Argentina ... gata

Johnny D
26th June 2018, 22:45
Gol.:P

gol Argentina ... gata
Rojo ala e de 10 ori mai atacant decat Higuain.:)) Rahatul isi dadea cu picioru-n barba de-l puneai sa dea voleul ala in momentul asta, ratand cu 10 minute inainte (presiune mai mica) o executie mult mai simpla.:))

atdi
26th June 2018, 22:45
Si acum sa dea Islanda gol :D

Leo
26th June 2018, 22:46
Rojooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooo

atdi
26th June 2018, 22:47
Sampaoli nu stiu de ce se bucura atata, ca oricum le da Franta cu terenu in cap.

Sevilla86
26th June 2018, 22:47
Nigeria a avut sanse sa inchida meciul.
Asta e, Argentina probabil ca merge mai departe si cu noroc.

Un Franta - Argentina este mai interesant decat ar fi fost un Franta - Nigeria.
Deci, tot raul spre bine :D

Johnny D
26th June 2018, 22:48
Sampaoli nu stiu de ce se bucura atata, ca oricum le da Franta cu terenu in cap.

N-as fi asa sigur.:rolleyes:


Eu mizez pe Argentina in meciul ala, Franta mi se pare o echipa de obositi si sclifositi.:)

Sevilla86
26th June 2018, 22:49
Baga-mi-as...!!! Croatia mi-a luat 5 puncte in minutul 90 si i-a dat 3 puncte lu' Tibisoft. Am pierdut 8 puncte fata de Tibi in min 90... fuck!

El Pistolero
26th June 2018, 22:49
S-au scos și ăștia pe final. Ii omoară Franța cu tot cu Messi al lor.

Leo
26th June 2018, 22:49
Si acum sa dea Islanda gol :D

A marcat Croatia. :D

Johnny D
26th June 2018, 22:50
Islanda rusinea mondialului, cum am votat!:D

S-au scos și ăștia pe final. Ii omoară Franța cu tot cu Messi al lor.
Messi vs. Uhm..Tities? Really?:D

Johnny D
26th June 2018, 22:54
Baga-mi-as...!!! Croatia mi-a luat 5 puncte in minutul 90 si i-a dat 3 puncte lu' Tibisoft. Am pierdut 8 puncte fata de Tibi in min 90... fuck!

Astea-s kkturi, eu am pierdut azi 700 de lei pe Mahut, mai aveam Argentina 1 si Croatia 1X si mai am 50 de lei in buzunar doar. Dobitooc de jucator, tu n-ai pierdut nimic, decat niste puncte electronice, revino-ti.:rolleyes:

delaparis
26th June 2018, 22:55
nasol

JJ
26th June 2018, 22:55
Islanda rusinea mondialului, cum am votat!:D
Sigur nu. Doar brazilienii pot sa le mai fure acest titlu polonezilor. :D
Da, norocul si varul ajuta echipele mari.

atdi
26th June 2018, 22:55
Mie nu-mi este clar ce sistem joaca argentienii, ca ei sunt imprastiati pe tot terenul, si nu au niciun mijlocas central, sau asta e un sistem nou de joc?

Johnny D
26th June 2018, 22:59
Mie nu-mi este clar ce sistem joaca argentienii, ca ei sunt imprastiati pe tot terenul, si nu au niciun mijlocas central, sau asta e un sistem nou de joc?
Sistemul evantai+nisip pe plaja... se strang in aparare ca un evantai si de-acolo se raspandesc pe tot terenul pe atac ca nisipul, cam asta e. Vulnerabil rau la contra-atacuri nisipul asta.

YoNuTzz
26th June 2018, 22:59
nimeream ambele scoruri corecte 2-1 si 1-1 daca nu dadea croatia gol :))

oricum - din pacate nigeria a fost furata...trebuiau sa primeasca al 2-lea penalty si era game over...

dar nah...Franta - Argentina e mai interesant...


ps - Argentina in continuare dezastru...

Johnny D
26th June 2018, 23:01
N-a fost penalty acolo, repet.

Craciunescu e un tampit, il invit pe el sa sara la cap ca un biberon fara sa dai cu coatele in lateral sa-ti faci avant pt lovitura de cap. Eu daca as sari la cap, fix asa as sari, nici o vina Rojo. Daca-i cadea mingea direct pe mana, si n-a fost departe deloc sa se-ntample asta, era penalty clar, oricum n-a vazut el mingea prea bine, a sarit la risc si mingea i-a dat in coltul capului. De-acolo n-ai cum controla mingea, nici o vina.

JJ
26th June 2018, 23:03
N-a fost penalty acolo, repet.
Nu acolo, IN PRIMA REPRIZA!!!

Johnny D
26th June 2018, 23:04
Ala nu l-am vazut, faceam altceva.:P


Deja 3 penalty-uri(ca si asta cu mana de care discutam doar din mila lu Dumnezo n-a fost penalty)... slaba rau Argentina in aparare, chiar si asa, scoate Franta! AM ZÂS!:D

JJ
26th June 2018, 23:08
Cat despre faza din repriza a doua, ma intreb cum sar jucatorii de sute de ori la cap intr-un meci, si nu-si trimite nici unul mingea in cot. :D De vreme ce saritura aia e asa de naturala pe cat zici tu. :)) :))

Johnny D
26th June 2018, 23:11
Hai sa ne-ntelegem, naturala total n-a fost, adica el a sarit fortat rau, a zvacnit din cap cat a putut el sa fie sigur ca nimereste mingea si chiar si asa a fost cat pe ce s-o rateze:)), adica a sarit prost, n-a urmarit mingea corect, dar pe genul asta de executie zvacnita din gat (capul zici ca e un titirez din ala atasat de-un batz azvarlit undeva) e normal ca sa-ti dai avant din brate. Se vede ca Rojo nu e Hummels, Vidic sau Kompany dar... ma rog, atata a putut el. Pe zvacnitura aia a lui, bratele trebuiau folosite pentru a-si da avant, mi se pare cat se poate de normal. Ce ma mira e cum a judecat arbitrul atat de repede si-a gandit la fel ca mine, mie mi-ar fi luat vreo 2 minute cred, stateam langa ecranul ala... Probabil a avut nevoie de o scuza sa nu ingroape Argentina, sa le mai dea o sansa si si-a gasit-o rapid. Aici pot sa fiu de-acord cu tine.:)

Johnny D
26th June 2018, 23:17
Cat despre

Da tu ce-ai de-acolo?:)
Intelegeam daca batea Islanda, dar asa ce voiai... negrotelo mai departe? Blat cu Franta?:))



Oricum, daca mai joaca Higuain vreun minut la mondialul asta, impuscat in strada ar trebui antrenorul asta!:jerk:

JJ
26th June 2018, 23:18
Rezumatul serii de azi
https://image.ibb.co/gCtHH8/maradona.jpg

Johnny D
26th June 2018, 23:20
PUTO!:)):)) Stiu faza!:D


Omul e un fel de Hagi dar fara pic de umilinta, tre sa-i intelegem bucuria.:P


PS: Un suporter cu Maradona pe spate il tine!:)):))

Johnny D
26th June 2018, 23:31
Aguero 9/10
Icardi 8/10
Higuain -1/10

Dute-n maa-ta de antrenor handicapat!:jerk:


La cat de prost se apara Argentina sincer nu-nteleg de ce Dybala nu poate juca titular alaturi de Messi, din cate panarame are acolo pe teren pe faza ofensiva, sigur poate sa scoata una si sa-l bage pe Dybala.
Dar nu vrea! Impuscat in strada dar n-am zis unde, IN COAIE! ASA AR TREBUI!:jerk:

sannicola
26th June 2018, 23:33
La faza cu hentul dacă tricoul era verde il dădea 🙄.

Johnny D
26th June 2018, 23:35
Mai e si aia: le-a dat deja unul cu care a eliminat Argentina la scorul ala, acuma cate vreti?:rolleyes:
Rosu in prima repriza la 1-0 nu vreti?:D Va puteam elimina acolo dar nu v-am eliminat, sa ziceti mersi!:D
Atat la rosu ala de nu l-a dat cat si la penalty la fel care nu l-a dat si eu judecam la fel, la faze discutabile sunt in favoarea arbitrilor care gandesc in favoarea echipei in dezavantaj in teren sau pe tabela, adica sa nu rupa meciul. A gandit ambele faze in favoarea echipei in dezavantaj, daca echipa in avantaj e destul de valoroasa, tre sa-si tina de avantaj fara ca sa i se dea mura-n gura victoria. FAIR-PLAY!:ok:



Si faza cu rosu si penalty care e exact impotriva fair-play-ului, ingroapa definitiv o echipa (Columbia, Armenia:rolleyes:) nu-nteleg de ce mai exista!? Si e absolut absurd motivul: hent pe linia portii:confused: Pai ce plm e aia? Daca-i intra unu cu talpa-n coaie altuia 1 vs 1 in loc de rosu e doar galben si penalty, dar unu care se crede portar si nu face rau nimanui e rosu!? Ce plm de ratiune e asta? De oameni retardati...:rosu:

Utilizator
26th June 2018, 23:53
Messi traieste si se poate misca vioi pe teren!
Meciul asta a alergat, a inscris, nu i-au iesit multe dar si-a dorit sa joace fotbal.
I-or fi dace ceva stimulente.
Sau poate ca tocmai si-a terminat tratamentul cu Xanax.

Azi Argentina a mai miscat un pic, mai precis au dat doua goluri misto.
In particular golul lui Messi a fost foarte frumos: pasa de 40m, preluare fina de parca primise o minge usoara din apropiere si executie sigura.
Ca nota generala insa argentinienii joaca fara noima, din ce si-aduc aminte, par dezorganizati cronic.

Nigerienii bine organizati, cateva atacuri periculoase, dar si ei modesti in exprimare.
Cu ceva mai multa ambitie scoteau egalul, trebuiau sa se apere mai avansat si mai artzagos.

atdi
27th June 2018, 09:47
Argentina e foarte slaba la mondialul asta. Higuain, Meza, Pavon, Mascherano nu au ce cauta pe teren, iar la capitolul organizare arata ca o echipa formata din nuntasi.

Leo
27th June 2018, 17:02
Clasament

1 Croația 9
2 Argentina 4
3 Nigeria 3
4 Islanda 1