PDA

View Full Version : Etapa 6 Play-Off: Viitorul - FCSB 2-2



Leo
15th April 2018, 13:20
Sambata, 21 aprilie, ora 20.45.

Leo
18th April 2018, 19:44
Egal.

delaoltenia
21st April 2018, 13:17
Viitorul - Steaua in Liga 1.
17 jocuri - 3 victorii Viitorul - o remiza - 13 victorii Steaua.

Clau7_D
21st April 2018, 16:05
Mai are rost sa spunem ca o sa fie omenie iar si la meciul asta?
2 solist si toate datoriile rejelui catre cioban sunt acoperite :rosu:

Duba
21st April 2018, 16:12
Mai are rost sa spunem ca o sa fie omenie iar si la meciul asta?
2 solist si toate datoriile rejelui catre cioban sunt acoperite :rosu:

Da, ma, omenie, asa cum a fost si in cei 9 ani si jumatate (19 mecuri) in care n-ati batut Steaua. Mai ai ma frati pe acasa? :D Vai de soarta ta de frustrat!

Clau7_D
21st April 2018, 16:35
Ce legatura e intre ce am zis eu si ce ai raspuns tu...doar tu stii :groggy:
Ma rog, nu e prima data cand te legi de familia mea. Pot sa te sanctionez, pot sa te injur inapoi sau pot sa te ignor in continuare :) prefer sa te ignor, mi-e greu sa cred ca poti sa te mai schimbi acum. Daca tie iti face placere sa te iei de familiile altor useri poti sa te gandesti putin care dintre noi e cel frustrat ;)

Duba
21st April 2018, 16:46
Ce legatura e intre ce am zis eu si ce ai raspuns tu...doar tu stii :groggy:
Ma rog, nu e prima data cand te legi de familia mea. Pot sa te sanctionez, pot sa te injur inapoi sau pot sa te ignor in continuare :) prefer sa te ignor, mi-e greu sa cred ca poti sa te mai schimbi acum. Daca tie iti face placere sa te iei de familiile altor useri poti sa te gandesti putin care dintre noi e cel frustrat ;)

Nu m-am luat de nicio familie. M-am luat de tine. Ai minte putina si esti manipoUlat/intoxicat de mizeriile din presa romaneasca in frunte cu Decebal Radulescu.
Legatura intre ceea ce ai spus tu si ce ti-am raspuns eu e urmatoarea, baga bine la dovleac: tu insinuezi ca in cel 17 meciuri Hagi s-a dat la o parte, iar eu ti-am dat un contraexemplu cu o perioada mai mare - 9 ani si jumatate -, mai precis 19 partide, in care gloabele tale, actualmente in play-out, n-au reusit sa castige in fata Stelei. Sa inteleg ca in acea perioada fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo, s-a dat la o parte. Pricepi ma acum de ce te-am intrebat daca mai ai frati pe casa?

Clau7_D
21st April 2018, 17:02
Nu stiu cine e decebal radulescu si am impresia ca voi putea trai cu lipsa asta de informatie si in continuare. Nu prea citesc presa sportiva de la noi pentru ca nu imi plac stirile cu titlul de: BOMBA! SPECIAL! BREAKING NEWS! s.a.m.d.
La partea cu "minte putina" te las pe tine sa te bucuri de senzatia asta :)
E a doua postare consecutiva in care te legi de familia mea si de fratii mei. Te simti mai inalt acum?

Legat de viitorul-fcsb :) o sa fie blat ma si nu e nici o surpriza. Eu unul recunosc cand e blat la Dinamo-Voluntari, s-a vazut la destule meciuri cum pandelicii s-au pus capra in meciurile cu noi. La voi ramane in istorie faza din timpul campionatului cand rejele l-a schimbat pe Eric ca brazilianul nu stia ca e blat si tot incerca sa marcheze :)

Duba
21st April 2018, 17:17
Du-te ma si te-mpusca. Esti un ratat. Ti-am desenat ca la clasele primare si tu nu pricepi sub nicio forma. Steaua are valoare ma, s-a vazut ata in Europa aproape an de an. In schimb, voi sau alte echipe care cred ca sunt peste cea mai galonata echipa din Romania se fac de ras in permanenta. Europa inseamna examenul de stat sau licenta cum se spune acum. Noi il luam mai mereu intrand in grupe sau ajungand in primavara europeana. Iar acest lucru se intampla pt. ca Steaua joaca mai intodeauna pe teren spre deosebire de voi, gloabelor. Hai ca ma plictisesti cu frustrarea de care dai dovada ori de cate ori aduci in discutie Steaua. Sa fii iubit si, cine stie, poate-ti vine mintea la cap. :D

Clau7_D
21st April 2018, 18:29
Ai uitat sa ne zici ca ati castigat si Cupa Campionilor in '86 :))
Deci nu zici nimic de faza cu Eric, te comporti de parca esti cu psd si incerci neaparat sa ascunzi realitatea.
Te las in pace sa crezi ca fcsb-ul tau face performanta in europa :groggy:
Presupun ca esti deja in drum spre Ovidiu, ca suporter adevarat ce esti si mergi sa iti sustii echipa in asa momente de glorie :yes:

Leo
21st April 2018, 18:47
Cupa Campionilor este in vitrina CSA ului. Au aratat-o la derbyul cu Academica.

Duba
21st April 2018, 18:53
UEFA, in schimb, un organism bine structurat, care stie ce s-a intamplai si intampla cel mai bine in fotbalul european, i-o atribuie FCSB-ului, adica ASA-ului Bucuresti, CSCA-aului, CCA-ului, Stelei Bucuresti. Cum iti explici, pasarico? Iti spun eu: UEFA nu recunoste clonele! Nici pe CSU Craiova n-o recunoste ca si continuitoarea Universitatii Craiova. Sunt doua echipe diferite. Una infiintata in 1948, Universitatea, cealalta acum vreo 5 ani, CSU. Este ca tu este mai dotata la scufita si pricepi???? :D

Leo
21st April 2018, 20:06
Viitorul: Cojocaru - Mladen, Târu, Ghită, Cr. Ganea - Cicâldau, T. Bălută, Vînă - Mătan, Gavra, I. Hagi
Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planici, Bălasa, Momcilovici - Pintilii, Ov. Popescu - Man, Budescu, Fl. Tănase - Alibec
Antrenor: Nicolae Dică

Arbitru: Marcel Birsan

delaparis
21st April 2018, 20:37
Nici pe CSU Craiova n-o recunoste ca si continuitoarea Universitatii Craiova. Sunt doua echipe diferite. Una infiintata in 1948, Universitatea, cealalta acum vreo 5 ani, CSU. Este ca tu este mai dotata la scufita si pricepi???? :D
FC FCSB e infiintata acum cati ani?

Clau7_D
21st April 2018, 20:42
Treaba ta, o sa te intrebe daca mai ai frati pe acasa :D

Hingherul
21st April 2018, 20:44
ce face baietii? e stransi ciorchine sa salute campioana? :rasc:

delaparis
21st April 2018, 20:45
Treaba ta, o sa te intrebe daca mai ai frati pe acasa :D
Stiu, m-a mai intrebat. Asa face el de obicei cand se simte ca nu mai are argumente la urmatoarea replica :)

Hingherul
21st April 2018, 20:46
chiar, mai ai frati? :))

delaparis
21st April 2018, 20:49
Eu nu dar tu vad ca ai bunic :D

Hingherul
21st April 2018, 20:50
cine nu are bunici, sa-si cumpere!

tineretul impertinent din ziua de azi....

Johnny D
21st April 2018, 20:51
Viitoreanule de mic, sa nu te aud ca ai schimbat taberele iar si tii cu kktii!:rosu:

Hingherul
21st April 2018, 20:54
Ioane, gaseste-ti ba si tu o echipa ca ai o varsta! o sa orbesti si o sa iti creasca par in palma de la atata chitibuserie :D

Johnny D
21st April 2018, 20:56
Am 2 chiar, Rapid si National. Dar eu le am de cand eram mic, nu ca tine, ti-ai gasit amu om batran sa fii viitorean de mic! Si dupa un an, ca un pacient cu Alzheimer ai si uitat! Eu mi-as face un test in locul tau!:)):))

Hingherul
21st April 2018, 21:00
du-te-n Alibecu meu d`acilisa :))

Johnny D
21st April 2018, 21:05
Du-te-n VÂNĂ! Tu ai vână? Ca io am!:D

Leo
21st April 2018, 21:06
Hopa... Balgradean nu apara. Viitorul deschide scorul.

Johnny D
21st April 2018, 21:16
Nici nu prea avea cum apara asa ceva! CFR are o clasa peste echipa asta de furaciosi imputiti, fault care nu e fault mutat in careu sa bata pe Astra... mai jegos lucru n-am vazut, sa-si futa banii si tot neamu lor de jepce! Hai Viitorul, inca una!:yeah:



Ce aproape de 2-0!:headbang:

delaparis
21st April 2018, 21:19
Pana si poarta e blat :D

Leo
21st April 2018, 21:22
:)) 2-0

delaoltenia
21st April 2018, 21:22
sa ne spuna fsr-ul faza cu blatul. 2-0 pentru ANTRENORUL Gica Hagi!

Hingherul
21st April 2018, 21:23
balgradean ala se vede ca e ras. e prost ca ei

delaoltenia
21st April 2018, 21:24
balgradean ala se vede ca e ras. e prost ca ei
despre a2, dicanho, nimic de zis?

delaparis
21st April 2018, 21:25
Pierdeti titlul? Pai asa ceva ...:nope:

Leo
21st April 2018, 21:26
balgradean ala se vede ca e ras. e prost ca ei

Prost ca Alibec. :D

delaoltenia
21st April 2018, 21:28
Pierdeti titlul? Pai asa ceva ...:nope:
ai impresia ca aveam sperante la titlu? poate cu berbecul la poarta alba.

Johnny D
21st April 2018, 21:29
2-0 Justice has been served!:cool:

Hingherul
21st April 2018, 21:30
gol, ce plm :D

Leo
21st April 2018, 21:33
Hop si Hinghi...

1 pauza, 2 final?

Hingherul
21st April 2018, 21:33
bineinteles. pentru pariorii aia mari :rasc:

Leo
21st April 2018, 21:35
There are currently 9 users browsing this thread. (6 members and 3 guests)

Leo, Clau7_D, delaoltenia*, delaparis, Hingherul*, Johnny D

delaparis
21st April 2018, 21:36
Bai Hagi, sa nu cumva ... ca te ia mama dracului :drak::D

delaoltenia
21st April 2018, 21:37
cu marele dica jucam bambilici, cum sa pregatesti ma meciul in halul asta??!!
felicitari Gicane!
fmm GgB!

Clau7_D
21st April 2018, 21:42
sa ne spuna fsr-ul faza cu blatul. 2-0 pentru ANTRENORUL Gica Hagi!

Vedem la final :)

Johnny D
21st April 2018, 21:43
2-1 Justice is postponed!:mda:

delaoltenia
21st April 2018, 21:54
Vedem la final :)
si daca scoatem un punct va fi nemeritat la cate ocazii a avut viitorul in prima repriza.

Hingherul
21st April 2018, 21:58
ataaaaaaaat

Johnny D
21st April 2018, 21:59
Si egaleaza gunoaiele dintr-un fault care n-a fost, ca de obicei.:rolleyes:

ataaaaaaaat
Sa ai gura aurita, 2-2 nu e rezultat rau!:D

delaparis
21st April 2018, 22:00
Uitasem de arbitrii. Nu e vina lui Hagi ...

Hingherul
21st April 2018, 22:00
Sa ai gura aurita, 2-2 nu e rezultat rau!:D

se califica rapiduletu` la scorul asta? :))

Leo
21st April 2018, 22:02
Executie de exceptie. Dar scorul poate sa ramana asa.

Hingherul
21st April 2018, 22:03
mai dam decat doua si gata :D

Johnny D
21st April 2018, 22:04
se califica rapiduletu` la scorul asta? :))

Va bate CFR la voi acasa si-si permite sa si piarda un meci apoi!:D

delaparis
21st April 2018, 22:26
Cred ca a fost penalty pt FCSB dar arbitrul e clar ca isi respecta obiectivul. Egal si ataaaaaaaat, vorba lui Hingherul :D

Aici cred ca, cam asta a fost. Egal si nu mai e nimic de vazut. Baietii fac balet pe teren deoarece toata lumea e de accord. Pana si Stoica tipa la arbitru cum ca Hagi protesteaza :)) ... asa ceva nu-si permitea nici in vise din puscarie.

Johnny D
21st April 2018, 22:38
ataaaaaaaat

Atat a si fost! Bravo maestre, le ai!:))


De fapt eu stiam, d-aia am jucat X la concurs!:sneaky:

Leo
21st April 2018, 22:39
mai dam decat doua si gata :D


Etapa viitoare... :))

delaparis
21st April 2018, 22:40
De data asta Hagi a jucat finut. Doar un punct asa ca sa nu se vada ... cica la el :))

Johnny D
21st April 2018, 22:50
Etapa viitoare... :))

Da 2 si CFR si ia titlu la meciu direct fara sa bata pe FCSB iar!:evil:

Hingherul
21st April 2018, 23:23
Mai aveti frati pe acasa? :rasc:

Johnny D
21st April 2018, 23:30
Sa fii pregatit de fustita pe care v-o da Ionita chiar pe National Arena!:D

iulian_1976
22nd April 2018, 06:22
De data asta Hagi a jucat finut. Doar un punct asa ca sa nu se vada ... cica la el :))

Daca era ceva nu se termina egal,hai sa fim ..."algoritmici". :)

Johnny D
22nd April 2018, 12:21
In ciuda eforturilor sustinute ale arbitrului.:rolleyes:

Beelzebub
22nd April 2018, 18:11
Ce sa dea Ionita daca nu joaca? Nu a jucat in ultima etapa si nu cred ca joaca nici astazi.
Poate la anul cand se intoarce la Astra. Sau se duce pe la Botosani sa poata spune ca a jucat in toata tara.

Egalul este bun pentru ca am revenit de la 0-2. Depindem doar de noi pentru ca jucam acasa cu CFR.

Beelzebub
22nd April 2018, 19:31
Am 2 chiar, Rapid si National. Dar eu le am de cand eram mic, nu ca tine, ti-ai gasit amu om batran sa fii viitorean de mic! Si dupa un an, ca un pacient cu Alzheimer ai si uitat! Eu mi-as face un test in locul tau!

Ia sa vedem...


Ca-i contrazic sau nu-i contrazic, asta e, imi exprim liber parerea! Eu in genere nu prea ma duc la meciuri, am in viata mea vreo 10 lucruri mai importante ca Rapidul


Pardon! 20 de lucruri mai importante ca Rapidul, 10 din ele sunt titluri de anime-uri, iar unul cartea pe care vreau s-o scriu!:))
Daca ar fi sa aleg de exemplu intre a uita tot despre Rapid, sau scenele care le am in cap din cartea asta, dau Rapidul fara probleme!:))
Si asta pentru ca mai sunt 2 milioane de rapidisti, dar cartea aia n-o s-o scrie nimeni, ori eu, ori nimeni!:P
Mai ai de mancat multa mamaliga pana sa intelegi cum functioneaza lucrurile in lumea asta, piciulica!:P


S-a dus pe p***! O parte din mine ar vrea sa treaca rapidistii astia prin ce-am trecut eu atunci, sa-i vad eu cum mai merg la meciuri prin liga a... a dracului, ca nu mai exista liga in care joaca FC National!:)) Pentru mine ar fi o experienta identica, si stiu cum sa-i fac fata, dar atunci cand s-ar lovi de cel mai aspru vant rece al realitatii, ar realiza ce putin de tot inseamna ei cu adevarat in viata Rapidului si ce mult inseama defapt, doar niste plati efectuate la timp.

Exista vreo 10 titluri de anime mai importante decat rapidul pentru el, despre National nici nu mai stia ca exista, credea ca s-a desfiintat si as mai mentiona ca era trecut de 20 de ani cand a inceput sa tina cu Rapidul. La el aia inseamna "de mic" :))

Duba
23rd April 2018, 08:36
Bai, era unul cu creierul cat o nuca pe aici care urla ca Hagi se va da la o parte, ca Steaua va castiga fara niciun fel de problema. Unde esti inteligentule, te-ai bagat cumva sub pat?