PDA

View Full Version : Transferuri la FC OTELUL GALATI



Cristian
3rd December 2006, 21:57
Acest thread este dedicat comentarii transferurilor/plecarilor ce vor avea loc la echipa de fotbal Otelul Galati in perioada de iarna

WOLF_ULTRAS
3rd December 2006, 22:02
Iar va fi o serie de transferuri liberi de contract si lati la pret de maxim 80.000
Inprumuturi poate....deci nasol...

SORINULTRA
4th December 2006, 08:53
inca nu se poate discuta , nu stim pe ce lovele se bazeaza marius stan

Doctor_Satan
4th December 2006, 09:19
Da, poate nici aia de 80.000 nu vor fi! :headbang:

SORINULTRA
4th December 2006, 15:57
nu se stie cica se implica si primaria pe langa mittal

Cristian
4th December 2006, 16:28
Unde ai auzit asta SOrine cu primaria ?? zii sursa sa citim si noi.

pec
4th December 2006, 18:39
In Viata Libera scria de treaba cu primaria, dar nu mai tin minte in ce numar.

bada_otelul
4th December 2006, 18:49
In Viata Libera scria de treaba cu primaria, dar nu mai tin minte in ce numar.

probabil acu cativa ani.nu se vede ca il doare in cot de sport in general pe mosul ala ramolit:rosu:

Marius.B
5th December 2006, 00:21
Saptamana trecuta sau acum 2 saptamani a scirs Danut Lungu un articol pe aceasta tema.Cica Marius Stan ar fi depus documentatia pt a primi o sponsorizare de la Consilui Local ,aia de acolo urmeaza sa discute si este posibil sa aprobe o finantare(nu stiu exact suma) pentru clubul Otelul.

bada_otelul
5th December 2006, 13:27
deci tot muntele trebuie sa vina la mahomed,..tu-le neamul de politicieni imputiti

SORINULTRA
6th December 2006, 08:19
cam acum o sapt a scris in vlg, dar de promisiuni sunt satul . sa vedem desi nu mai cred nimic

Marius.B
6th December 2006, 09:43
In VLG de azi e din nou un articol pe aceasta tema.Se pare ca primarul nu doreste sa sponsorizeze echipa cu nici un leu.

Doctor_Satan
6th December 2006, 09:47
Cum spuneau si ceilalti! Te mira cumva?

Marius.B
6th December 2006, 10:41
Sincer ma cam mir putin ,pentru ca in campania electorala de acum 2 ani primarul a promis ca va ajuta clubul Otelul(chiar el se batea cu pumnul in piept promitand ca va instala nocturna pe Otelul) si sa stii ca a fost si unul din motivele pentru care l-am votat la acele alegeri.Din pacate in acest mandat nu a facut aproape nimic pentru acest oras.

Doctor_Satan
6th December 2006, 10:56
A facut si el la fel ca multi alti politicieni! A mintit ca sa atraga voturi! Nu e nimic nou in asta!

Cristian
6th December 2006, 11:01
Sincer ma cam mir putin ,pentru ca in campania electorala de acum 2 ani primarul a promis ca va ajuta clubul Otelul(chiar el se batea cu pumnul in piept promitand ca va instala nocturna pe Otelul) si sa stii ca a fost si unul din motivele pentru care l-am votat la acele alegeri.Din pacate in acest mandat nu a facut aproape nimic pentru acest oras.

Si eu din aceleasi motive l-am votat acum 2 ani
Mos tampit ce este :headbang:

Marius.B
6th December 2006, 11:29
Revenind la topic ,se pare ca Dorinel ii doreste cu insistenta pe Gado si Stan la Arges.Sper sa nu li se dea drumul celor 2 acolo daca se doreste crearea unei echipe competitive,dar daca acest lucru se va intampla, macar sa plece pe o suma foarte mare de bani care ne-ar permite sa ne echilibram si noi bugetul si asa destul de saracut.

STEELMAN
6th December 2006, 12:10
sa-l dea pe stan
nu imi place.gado daca prinde o zi buna nu-i sta nimeni in cale dar .. e cam puturos la faza defensiva

SORINULTRA
10th December 2006, 07:55
ca sa il dea pe stan ar trebui sa aduca altul mai bun in locul lui

Cristian
11th December 2006, 20:17
Cristian Munteanu a semnat cu Otelul. BRAVO MUNTEANUUU

STEEL
11th December 2006, 22:01
Cristian Munteanu a semnat cu Otelul. BRAVO MUNTEANUUU

E oficial sau cioaca?Si unde a aparut stirea asta?

Andutzu
11th December 2006, 22:44
E oficial sau cioaca?Si unde a aparut stirea asta?

deocamdata e doar zvon:D
asteptam oficial

naka
11th December 2006, 23:44
bai castravetilor munteanu sa retras de ceva timp.......
ca mai are ceva afaceri prin gl asta e partea a 2 a......
personal nu l-as dori la galati pentru ca dupa plecarea lui din 2002 a avut mai multe ocazii sa se intoarcala noi dar de fiecare data a ales banii(dinamo) in detrimentul sentimentelor (OTELUL)

Hard
11th December 2006, 23:48
Cam materialist Munteanu asta,rar asa fotbalist in ziua de azi.

Cristian
12th December 2006, 00:04
Sud-coreenii vor fi "oțelari"!
Cei doi fotbaliști aduși din estul Asiei, sud-coreenii Kim Sang Ki și Kim Gil Sik, sunt foarte aproape de a semna contracte cu clubul condus de Marius Stan, antrenorul Petre Grigoraș declarându-se impresionat de calitățile jucătorilor. Fiind liberi de contract, atacantul în vârstă de 25 de ani și mijlocașul de 28 de ani urmează să-și negocieze doar salariile cu gruparea gălățeană. La un pas de a da cu pixul pe un contract cu Oțelul sunt și sportivii veniți din spațiul ex-sovietic, portarul lituanian Paulius Grybauskas (22 de ani) și vârful de atac moldovean Gheorghe Boghiu (25 de ani). Cei patru se vor afla, în primele zile ale anului viitor, la startul pregătirilor echipei de la Dunăre pentru returul campionatului.

Sursa: VLG

naka
12th December 2006, 01:26
speculatii...

Hard
12th December 2006, 01:28
Vietnamezii aia mananca fotbal pe paine pt 10000 de euro pe an.

naka
12th December 2006, 01:29
so crezi tu... nu se compara contractele din coreea cu cele din romania.vorbeste cu neaga.sunteti stelisti amandoi

Hard
12th December 2006, 01:31
Te pomenesti ca vor avea salarul mai mare decat Tase acum ,ca vorba aia,vin din Coreea.
Dupa cum ai spus si tu,speculatii...

naka
12th December 2006, 01:37
probabil ai dreptate..
apropo zi-mi si mie cat ia tase..

Hard
12th December 2006, 01:40
tu sa-mi zici.

naka
12th December 2006, 01:42
tu ai inceput

Hard
12th December 2006, 01:45
sa fie vreo 50 de mii euro pe an?

naka
12th December 2006, 01:51
mai mult

Hard
12th December 2006, 02:35
atunci inseamna ca are un salariu bun.vientamezii aia ar fi in stare sa rupa terenul pt banii aia.

Cristian
12th December 2006, 10:24
Sunt coreeni, nu vietmanezi, confunzi popoarele draga Hard :drak:

STEELMAN
12th December 2006, 15:18
e glumet

Doctor_Satan
13th December 2006, 08:40
Sau geografia nu e punctul lui forte!

Hard
13th December 2006, 08:47
nu e,nu mi-a placut cartea.

Marius.B
13th December 2006, 09:16
In ProSport scrie ca Dinamo il vrea pe Semeghin, ca M.Stan e dispus sa negocieze cedarea oricarui jucator pt care primeste oferte si ca Otelul e aproape de a-l lua pe Cristi Irimia de la Dinamo Kiev, sub forma de imprumut!Ciudata aceasta politica a clubului,care banuiesc ca e determinata de lipsa banilor,bugetul fiind insuficient pentru necesitatile clubului.

naka
13th December 2006, 09:57
daca pleaca seme...

Leutzz-Korn
13th December 2006, 10:05
Creca dinamo a urmat sfatul "Cine nu are un seme sa-si cumpere"...e de plans...

Andutzu
13th December 2006, 18:20
pai io ma supar pe conducere dak il vinde pe semeghin:rosu: :mda:

VILI
14th December 2006, 11:29
Nu-s sanatosi daca-l lasa pe Seme sa plece...in plus el va avea viata grea cu jigodiile.

Marius.B
14th December 2006, 11:56
In VLG de azi Seme declara ca nu va pleca de la echipa.Sa speram ca asa va fi.

sabu
14th December 2006, 11:56
a refuzat oferta lui dinamo.dar poate vin altele mai bune.deci nu e nici o graba

Marius.B
17th December 2006, 22:35
Se pare ca in aceasta pauza ne vom desparti de Stan si Gado,sper ca ei sa fie vanduti pe o suma bunicica care sa ne permita sa aducem alti fotbalisti macar de aceeasi valoare cu cei 2.Pacat ca suntem nevoiti sa practicam o astfel de politica din lipsa banilor.

starsteel
17th December 2006, 22:38
Atat timp cat nu ne despartim de M. Stan orice Stan e liber sa plece...la fel si "egipteanul". Mereu am spus ca indienii sunt niste zgarciti, sper sa existe o alternativa in viitor la neimplicarea lor.

Marius.B
17th December 2006, 22:52
Personal nu vad alternative.Este pacat ca suntem nevoiti sa vindem jucatori din scheletul de baza al echipei( unde mai pui ca intarmi prin transferul lor alte echipe din Liga 1).In loc sa fi transferat alti jucatori cu care sa completam nucleul echipei noi destramam ceea ce am creat deja.Nu vom face performanta daca in fiecare pauza competitionala vin si pleaca pe la Galati "autocare" cu jucatori.

Hard
17th December 2006, 22:54
de vietnamezii aia se mai stie ceva?

Andutzu
17th December 2006, 23:11
Se pare ca in aceasta pauza ne vom desparti de Stan si Gado,sper ca ei sa fie vanduti pe o suma bunicica care sa ne permita sa aducem alti fotbalisti macar de aceeasi valoare cu cei 2.Pacat ca suntem nevoiti sa practicam o astfel de politica din lipsa banilor.

da asa se pare:headbang:
d.stan ar fi o pierdere , gado duca-se sanatos ...

SORINULTRA
18th December 2006, 09:13
au semnat pe 2 ani si se intorc la reluarea pregatirilor

SORINULTRA
20th December 2006, 17:11
vor ramane ei mai multi

Marius.B
10th January 2007, 09:04
Se pare ca Hadnagy a semnat pe 4 ani cu Brasovul.Cred ca s-a speriat de concurenta pe care o avea de infruntat la Galati.
Situatia clujenilor este de asemenea incerta.http://www.prosport.ro/articole/au-refuzat-otelul/21638

Marius.B
12th January 2007, 10:25
Se pare ca Gado negociaza intens cu cei de la Uta.Si Jula are oferte din Coreea.O fi adevarat ce scrie Prosportul?

SORINULTRA
15th January 2007, 09:40
se pare ca gado sar fi inteles cu cei de la uta , mai ramane sa se inteleaga si cluburile

starsteel
15th January 2007, 12:48
Cine vrea sa plece....Adio! Ramane M. Stan, asta e tot ce conteaza.

Dregan
15th January 2007, 16:33
Pacat totusi de Gado...cred ca era unul din putinii care promiteau pt viitor

Cristian
16th January 2007, 14:31
Abia astept sa-i vad pe cei noi adusi la echipa in meciurile oficiale...

Marius.B
19th January 2007, 07:53
Cred ca totusi l-am dat pe Gado la chinezi pt bani putini(150000$ e o suma mica si deja 50000$ trebuie sa achitam celor din Cluj).

Andutzu
19th January 2007, 20:14
Cred ca totusi l-am dat pe Gado la chinezi pt bani putini(150000$ e o suma mica si deja 50000$ trebuie sa achitam celor din Cluj).

tinand cont ca e imprumutat nu este suma mica...:confused:

STEELMAN
20th January 2007, 00:41
gado e jucator bun, il stica lenea de pe teren...

SORINULTRA
25th January 2007, 06:37
ete na ca va ramane tot la otelul , personal ma bucur ca nu sa perfectat transferul

STEEL
22nd March 2007, 14:22
In partida amicala cu Unirea Urziceni va fi testat si un fundas brazilian, de 25 de ani. Marcelo Sena Nascimento, care ultima data a jucat la Bahia (Brazilia), a sosit in curtea Otelului luni seara si daca va corespunde cerintelor va fi legitimat fara probleme, el fiind liber de contract.
sursa site-ul oficial

Pareri,opinii...voi ce credeti,il va pastra Grig?Eu unul cred ca da,chiar daca nu l-am vazut jucand si e prematur sa ma pronunt,totusi am o presimtire ca-i mult mai bun decat "senzationalul" Nogo.

SORINULTRA
22nd March 2007, 16:50
jucatorul asta e adus din liga a 3-ia din brazilia , as vrea sa fie un bun transfer dar mi-e teama sa nu n-e pricopsim cu un nou nogo pe cap

STEEL
22nd March 2007, 16:56
Nu vreau sa dau nume de jucatori dar sunt convins ca la Dunarea sunt fundasi mai interesanti decat "picioare legate" de Nogo.N-am inteles niciodata de ce se afla in curtea Otelului.Chiar nu mai exista fundasi bunicei si ieftini in Romania?

Hard
22nd March 2007, 23:35
mai stiu eu un Nascimento :D

Dregan
23rd March 2007, 00:51
Pele

Hard
23rd March 2007, 02:33
da,un nou pele s-a nascut si va juca la otelul:lol:

STEEL
25th March 2007, 15:51
Din pacate nu am reusit sa ajung la amicalul cu urziceniul si din cate am inteles brazilianul asta Marcelo e slab.Deci sunt sanse mici sa fie oprit in lot de catre Grig.As nota un singur lucru,faptul ca Otelul nu a mai primit gol si asta in conditiile in care "marea" noastra "super-vedeta" nogo nu a fost prezent pe teren.E adevarat ca a fost doar un amical dar eu ma intreb,sa fie oare apararea Otelului mai sigura fara mascariciul de nogo?:shocked:

Cristian
15th October 2007, 21:49
Ionescu a semnat pe doi ani cu Otelul!
15/10/2007 18:42:03

Jucatorul Adrian Ionescu (foto), aflat in pregatiri cu lotul FC Otelul de mai bine de o luna, a semnat in dupa-amiaza zilei de luni, 15 octombrie, un contract pe doi ani de zile cu echipa noastra. Ionescu s-a aflat in litigiu cu gruparea FC Arges Pitesti, club care a contestat decizia Comisiei pentru Statutul Jucatorului din cadrul FRF. Conform acesteia, Adrian Ionescu devenea liber din cauza nerespectarii de catre club a unei prevederi din contract.

"Gata, Ionescu este jucatorul nostru si ar putea juca inca de sambata, cu Poli Timisoara, insa decizia ii va apartine antrenorului Petre Grigoras", a declarat Marius Stan, directorul general al gruparii galatene.


Adrian Ionescu are 22 de ani, este mijlocas central si a activat la Scoala de Fotbal "Nicolae Dobrin" (2002-2003) si la FC Arges Pitesti (2003-2007).


Sursa: www.otelul-galati.ro

SORINULTRA
16th October 2007, 08:06
sa l vedem la treaba , ce stie cu mingea

Cristian
16th October 2007, 08:36
Oricum parerea mea e ca e fotbalist bun, l-am mai urmarit in cateva meciuri care le-a jucat ptr Fc Arges. Si intradevar sa-l vedem cum se descurca, oricum nu trebuie sa ne asteptam din prima sa iasa in evidenta, mai e si perioada de acomodare, unii jucatori se acomodeaza in mod miraculos de repede, altii necesita ceva mai mult timp sa intre in angrenajul echipei.

valy_no
6th January 2008, 19:47
STOIAN KOLEV
Data nasterii: 03.02.1976
Postul: portar
Inaltimea: 186 cm
Ultimul club: Lokomotiv Plovdiv (BUL, 1)
Alte cluburi: TSKA Sofia (BUL, 1), Levski Sofia (BUL, 1)
Situatia: ii va expira contractul la vara
Suma de transfer: se negociaza

Stoian Kolev are 11 selectii in echipa nationala de seniori a Bulgariei.

DORIAN ALBERT PERIANU
Data nasterii: 19.07.1982
Postul: portar
Inaltimea: 188 cm
Ultimul club: Industria Sarmei Campia Turzii (ROM, 2)
Alte cluburi: Dinamo Bucuresti (ROM, 1), Inter Gaz Bucuresti (ROM, 2)
Situatia: ii va expira contractul la vara
Suma de transfer: se negociaza

MARIUS GELU ENE
Data nasterii: 26.05.1982
Postul: atacant
Inaltimea: 183 cm
Ultimul club: Dodu Bucuresti (ROM, 3)
Alte cluburi: Petrolul Ploiesti (ROM, 2), Prefab Modelu (ROM, 2), Dacia Mioveni (ROM, 1)
Situatia: ii va expira contractul la vara
Suma de transfer: se negociaza

valy_no
6th January 2008, 19:50
Astea sunt transferurile noastre pana acum..dar presimt ca doar cu atat ramanem:lol:

SORINULTRA
7th January 2008, 19:46
totusi pot exista si surprize m stan e un om imprevizibil

valy_no
9th January 2008, 20:41
e bine ca promovam jucatori care nu sunt cunoscuti...

Fabiusd
9th June 2008, 00:43
Daniel Stean transferat la Unirea Urziceni.
Slava domnului ca am scapat de el, totusi sunt aproape sigur ca acolo va reintra in forma :(

Doctor_Satan
19th June 2008, 08:50
Din cate am vazut, numai plecari. Dar ceva sosiri? Nimic inca?

mihai_alex
19th June 2008, 11:23
Intra si tu pe site-ul oficial...ori astepti sa apara in fituici?:mda:

Doctor_Satan
23rd June 2008, 09:02
Mda! M-ai taxat la faza asta!
Nu prea am timp sa intru pe asa multe site-uri.

Denis
10th January 2009, 08:15
Luatil pe DANIEL BARLADEANU de la Dunarea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cat poate sa coste? Mai mult de 80.000 de euro sigur nu! Da gol aproape in fiecare meci. A reusit o dubla in deplasare la Concordia in mai putin de 10 minute pentru o victorie cu 2-1. Are 8 goluri pana acum in campionat din 15 meciuri si este pe locul 3 in clasamentul golgeterilor din Seria I - Liga II. E inalt si face 21 de ani! Si daca tot avem nevoie de atacanti si nu ne permitem "transferuri bomba" atunci el este solutiA IDEALA!

mihai_alex
10th January 2009, 10:36
Da gol in fiecare meci dar a contabilizat 8 in 15 meciuri,si o dubla?...a marcat in jumatate din meciuri.

Doctor_Satan
10th January 2009, 14:27
Si sa nu uitam ca este vorba despre Divizia B. Pentru un club care vrea sa ramana in A, jucatorul asta nu e o solutie.

Denis
10th January 2009, 22:53
Sa va reamintesc ca are doar 20 de ani, si a dat goluri in meciuri chiar importante. Doar 2 alti jucatori din Seria I au reusit sa dea 9 goluri in 15 meciuri, el fiind al 3-lea din topul golgeterilor cu 8. Pentru un atacant este un lucru de remarcat acest lucru. Macar sa-l testeze si sa decida conducerea daca merita sau nu sa joace pentru Otelul.

Iar acum in criza in care ne aflam nu am avea destui bani pentru a plati jucatori din Liga I, chiar daca i-am lua gratis. De aceea se si incarca sa le dea drumu lui Nikolic si Vitaici, pentru ca ei au salarii prea mari pentru performantele care le dau in teren.

Sunt convins ca Barladeanu si-ar merita banii.

Marius.B
11th January 2009, 16:31
Barladeanu si Enache sunt in atentia clubului Otelul inca din vara, de cand l-au transferat pe Bourceanu, ramane de vazut daca se va concretiza transferul lor pana la urma.

Dregan
12th January 2009, 10:19
Asa cum a zis si colegul Marius B., Barladeanu se afla in atentia Otelului de ceva vreme. Va veni si vremea lui probabil.

mateiasi
13th January 2009, 10:53
Vad ca am transferat (sau vom transfera) numai fundasi in iarna asta, si am renuntat la 2 mijlocasi (Stancu, Vitaic) si un atacant (Nicolic). Si asa atacul nostru scartaia, acum stam numai in Pena (de Tanasa mi-e si groaza sa-mi amintesc). Prevad un retur sarac in goluri...:(

mihai_alex
13th January 2009, 12:24
Aseara la Ultrasport stan a indraznit sa spuna ca nu avem nevoie de atacanti,si ca avem multe solutii,Pena,Tanase,Elek de la echipa a 2-a,adica eternele tinere talente.Asta e nebun la cap?chiar crede ce spune?cum poti sa zici asemenea prostii cu o asemenea seninatate??

Asta minte de ingheata si benzina,vara.

Denis
14th January 2009, 00:35
offtopic: @Dregan: Spuneai pe dunareabatrana.com ca astazi se inaugureaza noul site al echipei Otelul intr-un nou format dar inca sunt probleme la acces. Ce se intampla? -scz de offtopic

Denis
13th March 2009, 12:20
Asa cum a zis si colegul Marius B., Barladeanu se afla in atentia Otelului de ceva vreme. Va veni si vremea lui probabil.

L`au luat Urziceniul pana la urma:mda:..... Sa vedem acum cum va juca. Asta bineinteles daca va fi titularizat.

Cristian
13th March 2009, 12:25
Din pacate unii se maisca mai repede decat noi...

Denis
13th March 2009, 12:31
Mda...chiar aveam nevoie de un atacant iar Barladeanu putea fi o solutie, daca nu cel mult o incercare....asta e.... Grigoras & Stan mereu au adus jucatori cu potential la Otelul, deci nu trebuie sa ne impacientam caci vor mai exista ocazii.:ok:

Donadone
16th May 2011, 06:32
cernat ,apostol?dupa parerea mea ar trebui unul din ei

starsteel
25th May 2011, 13:40
Am auzit si eu un zvon, cum pe aici e o binemeritata liniste, sa-l spun......Otelul Galati e campioana fotbalului romanesc!

Tim
25th May 2011, 14:44
Mda...chiar aveam nevoie de un atacant iar Barladeanu putea fi o solutie, daca nu cel mult o incercare....asta e.... Grigoras & Stan mereu au adus jucatori cu potential la Otelul, deci nu trebuie sa ne impacientam caci vor mai exista ocazii.:ok:
Pai? Nu de Pena si Paraschiv se temeau cei de la Barcelona?:rolleyes:

cip
25th May 2011, 14:50
Din cate am vazut, numai plecari. Dar ceva sosiri? Nimic inca?
asa a prezis si Porumboiu :cool:
cica alea ar fi datorii din campionatul recent incheiat.
urmeaza partea a 2-a,cedarile de puncte in campionatul care urmeaza :D

Doctor_Satan
26th May 2011, 08:07
asa a prezis si Porumboiu :cool:
cica alea ar fi datorii din campionatul recent incheiat.
urmeaza partea a 2-a,cedarile de puncte in campionatul care urmeaza :D

Tu dai reply la o postare din 2008? Cat de praf poti sa fii!
Sau nu mai ai motive de cearta pe intern si te bagi aici ca musca-n lapte doar-doar ti-o raspunde cineva la aberatii. Du-te la culcare!

Marius
26th May 2011, 10:00
doctore, de la o varsta se cheama senilitate :D

Vandam
26th May 2011, 10:03
Pai? Nu de Pena si Paraschiv se temeau cei de la Barcelona?:rolleyes:

Nu, de tricoul lui Zicu.. Dar s-au lamurit dupa meciul Otelul - FC Tm. :happy