PDA

View Full Version : Etapa 4 PLay-Off: CFR Cluj - Astra 1-1



Leo
2nd April 2018, 12:58
Duminica, 8 aprilie, ora 20.45.

CaptainClaw
2nd April 2018, 17:26
Edi o plecat, 99% va fi o victorie lejera pt CFR. Cat de penibil poate sa fie Ioan Niculae, sa-si incalce cuvantul dat dupa ce o promis o prima, defapt un maruntis de 20K pt victoria cu Dinamo (din ce am inteles, pt locul 4 de la finalul sezonului regulat Astra a primit 200K). Pana si Gigi Becali pare domn pe langa zgarcitul asta.

Leo
2nd April 2018, 20:12
Multescu ii ia locul lui Edi Iordanescu.

delaoltenia
2nd April 2018, 20:15
GgB nu este zgarcit, din contra, de foarte multe ori tine sa-si bata joc de bani.

Capitanu.Burcea
2nd April 2018, 23:05
Pana nu apare o alta generatie de aur pe spatele careia sa parvina ca niste nenorociti, familia de milogi iordanescu va amusina in zadar un os de ros in fotbalul romanesc. Nu ar fi de mirare ca Iedi sa se retraga scarbit sub fusta vreunui seic scotian, urmand exemplul prestigiosului sau tata.

Leo
4th April 2018, 14:16
1 solist.

Johnny D
8th April 2018, 20:07
Haide CFR, da-le-o la mwie cu presiune maxima japcelor ce joaca maine!:yeah:
Sa poata si Craiova bate in fine dupa 29 de ani ca se fac 3 decenii, ar fi cazu!:evil:

Johnny D
8th April 2018, 20:28
Eh, joaca Ionitza! In sfarsit i-au venit mintile la cap lu Petrescu dupa etapele trecute cand a vazut ce s-a scremut sa dea gol daca Ionita n-a fost titular, tot play off-ul. Desi sincer n-am garantie ca nu s-a bagat Muresan sau cineva din conducere "Dam peste 1 milion pe el si tu nu joci cu el titular deloc si vezi ca ai si probleme in atac si omu asta pentru atac a venit? Care-i shpilu, ia vezi ce faci!".:D

Ionitza n-are voie sa lipseasca din meciurile contra Iasului si Astrei, echipe pe care le domini clar si tre sa le dai goluri, nu doar gol ca in meciul alalalt ce era sa te coste primul loc!

Leo
8th April 2018, 20:37
ECHIPELE DE START


CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Hoban, Djokovic - Deac, Culio, Ionita - Tucudean
Rezerve: Vâtcă - Muresan, Peteleu, Păun, Mailat, Costache, Omrani
Antrenor: Dan Petrescu

Astra: Iliev - Belu, Polczak, Erico, Radunovic - Mrzljak, Dandea - Balaure, Seto, Stan - Abang
Rezerve: Lazar - L. BuS, Moise, Butean, V. Gheorghe, Culda
Antrenor: Gigi MulTescu

Arbitru: Radu Petrescu

delaoltenia
8th April 2018, 21:05
Haide CFR, da-le-o la mwie cu presiune maxima japcelor ce joaca maine!:yeah:
Sa poata si Craiova bate in fine dupa 29 de ani ca se fac 3 decenii, ar fi cazu!:evil:
app, ciorile nu pot ajunge la STELE. si daca tot esti lovit la tavan in sfanta zi, ue ciorilor din tara si nu numai! sa va fie de bine! :D

Leo
8th April 2018, 21:33
0-0 la pauza. Tucudean din cauza mielului nu poate face o preluare simpla...

Leo
8th April 2018, 22:04
Au reusit ardelenii sa marcheze intr-un final.

Sevilla86
8th April 2018, 22:25
Mi se pare doar mie sau Ionita este usor supraapreciat? :D

Leo
8th April 2018, 22:30
O singura persoana il vede zeu. :))

Intre timp au egalat astralii.

Sevilla86
8th April 2018, 22:35
Daca nu era offside la Erico si rata din doi metri, cred ca-l castra Niculae :))

Johnny D
8th April 2018, 22:36
app, ciorile nu pot ajunge la STELE. si daca tot esti lovit la tavan in sfanta zi, ue ciorilor din tara si nu numai! sa va fie de bine! :D

Habar n-am de cine vorbesti, nu cunosc ciori, cred ca vorbesti de ceva rude ca vad ca le stii cine sunt!:D


O singura persoana il vede zeu. :))

Nu e zeu dar e bun, daca era acolo in careu cu mingea la picior in loc de Dandanache ala de E-mail, eu cred c-ar fi dat gol. Nu suta asa in orb hapt in fata fara sa se uite unde da. A dat multe goluri si mereu foarte bine a plasat mingea de aproape de poarta.;)


Daca nu-l scotea, sansele sa invinga erau mai mari.
Nu-i bai, bate maine Craiova in premiera si totul e ok.:D

Sevilla86
8th April 2018, 22:38
O singura persoana il vede zeu. :))

Uite de-aia sunt eu ateu :D
Ole ole, multumin Ionitule :D

Daca ar fi dupa mine, ar juca titular in toate meciurile.
Am avea si noi titlul garantat.

Leo
8th April 2018, 22:39
Asta da surpriza. Nu ma asteptam la un egal.

delaoltenia
8th April 2018, 22:43
ma ionica delazalau, nu te da inteligent ca te tradeaza moaca...
ce vina am eu ca tu esti parte a etniei de cocalari ciorditori. :D
in alta ordine de idei, astra s-a pisat pe voi...iar de la mine, sa va fie de bine, #ue cocalarilor ciorditori!

iulian_1976
8th April 2018, 22:47
Nici eu :)

Dupa aspectul jocului nu ai ce spune,Astra era echipa de batut iar D.Petrescu nu stie sa atace este clar,le mai trecuse glontul cu Poli....

Sevilla86
8th April 2018, 22:52
Urmeaza trei deplasari la rand pentru ceferei. Nu-i vad prea bine, nici macar cu Iasi.
Nu mai zic de Viitorul si Steaua.

delaoltenia
8th April 2018, 22:55
maine ne face gigi echipa, bucuria zalauanului si a etniei arse de soare. :D

iulian_1976
8th April 2018, 22:58
Ar trebui sa ne mire ca CFR si D.Petrescu va mai "scoate" egaluri ?

Am scris ceva la derby-ul cu Steaua,ai avantaj si tu de bagi in poarta ta,acolo s-a vazut nivelul CFR-ului...

Sevilla86
8th April 2018, 23:03
CFR e aproape in cadere libera. Trei egaluri la rand dintre care doua acasa.
Dupa cum am mai spus, urmeaza trei deplasari consecutive.

Daca nu bate nici pe Viitorul, s-a dus titlul.

Leo
8th April 2018, 23:05
O sa-i bata. Si pe moldoveni.

Sevilla86
8th April 2018, 23:13
Nah, Viitorul merge bine. Cred ca joaca mai bine decat cefereii.

Dar avem alta problema... Decebal Radulescu a spus ca Ionita a fost foarte slab.
Mi-e sa nu-l injure Ionelu' :))

Leo
8th April 2018, 23:21
Ce stie DR? E invidios Dan Petrescu pe valoarea lui Ionita si-l scoate sa nu inscrie hattrick dupa hattrick. :))

iulian_1976
8th April 2018, 23:24
Daca ar fi dupa mine mi-as dori sa castige inca o data titlul Viitorul :)

Ionita ca sa mai castige ceva in valoare ar trebui sa treaca ori pe la Mangia sau Hagi in rest este pe barba lui,la CFR nici nu apuca sa vada careul advers,baiatul face marcaj in banda nu gluma :)

Leo
8th April 2018, 23:26
Din partea mea sa castige oltenii. :D

Sevilla86
8th April 2018, 23:30
Meciul de maine s-ar putea sa-i scoata din cursa pe olteni.
Daca bate Steaua, CSU ramane la 7 puncte de lider.

CSU mai are problema eficientei. Un singur gol in trei meciuri de play-off. Foarte putin. Nu poti sa emiti pretentii.

Leo
8th April 2018, 23:37
Gazonul ala de acasa i-a cam scos din forma dar isi revin maine. :D

Sevilla86
8th April 2018, 23:49
CSU are o singura victorie in ultimele 6 deplasari. Acolo aveau gazon bun, deci nu cred ca asta-i problema :))

Leo
8th April 2018, 23:51
Lasa asta, de ce ai reputatie 1? Pt ca esti deosebit?:D

Sevilla86
8th April 2018, 23:56
Vad ca si eu si cip, Novac si altii au reputatie 1.
Ma rog, nu inteleg sistemul asta.

Multa vreme, doar parisele a avut 1.

Johnny D
9th April 2018, 16:38
ma ionica delazalau, nu te da inteligent ca te tradeaza moaca...
ce vina am eu ca tu esti parte a etniei de cocalari ciorditori. :D

Exact discursul unui om distins, un intelectual inedit. Din ala de vietuieste prin statiile de metrou!:D


Urmeaza trei deplasari la rand pentru ceferei. Nu-i vad prea bine, nici macar cu Iasi.
Nu mai zic de Viitorul si Steaua.

2 pe linie, de unde nu vezi tu bine!:D


Nah, Viitorul merge bine. Cred ca joaca mai bine decat cefereii.

Dar avem alta problema... Decebal Radulescu a spus ca Ionita a fost foarte slab.
Mi-e sa nu-l injure Ionelu' :))

Dupa atata pauza, e ruginit. E vina lu Petrescu ca nu l-a mentinut in teren, in forma!:D Oricum toti au fost praf ieri nu doar Ionita, aialalti de joaca titulari mereu ce scuza au? Trebuiau schimbati demult!;)


Lasa asta, de ce ai reputatie 1? Pt ca esti deosebit?:D

Numa acuma observi? Am mai zis acu vreo cateva zile, toata lumea are reputatie 1, mai putin moderatorii. Suntem cei mai de jos se pare ca.:P