PDA

View Full Version : Etapa 2 Play off: CFR Cluj - FC Steaua 1-1



delaoltenia
11th March 2018, 14:24
Duminica, 18.03.18/20:45.

Leo
14th March 2018, 15:03
Egal, sa nu se supere nimeni.

Leo
14th March 2018, 17:33
Dan Petrescu nu va sta pe banca la meciul asta, iar FCSB a primit 5.000 de lei amenda dupa meciul cu Viitorul.

delaparis
15th March 2018, 23:07
S-a rupt „Bizonul” (https://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/s-a-rupt-bizonul-nid-128816) (?)

Am votat :)

Johnny D
16th March 2018, 07:52
Egal, sa nu se supere nimeni.

Asa cred si eu, dar sper la un 1. Ar fi cazu sa bata si CFR pe spurcatii astia o data si o data!:ok:

Uite-l pe Parizian ce optimist e, ui la el!:D

delaoltenia
16th March 2018, 09:11
sper la um 2 stiut fiind faptul ca meciul se va incheia egal. :D

chinna tm
16th March 2018, 09:35
Ar fi frumos sa vina fanii lui Paok la meci:D

Le urez ambelor echipe ce ii ureaza Tyler lui Duba si invers:))

Duba
17th March 2018, 09:36
Meci dificil, mai ales daca privim prin prisma arbitrului care a fost delegat la aceasta partida. Derbedeul de Hategan ne-a dezavantajat in 90 la suta din meciurile in care ne-a arbitrat. Sper sa nu pierdem, in caz contrar de groasa rau.

JJ
17th March 2018, 14:20
Pai parca zicea Becali ca lui Omrani i-a expirat viza, drept urmare e ilegal in Romania si daca joaca oricum castigati cu 3-0.

CaptainClaw
18th March 2018, 11:02
Ideal ar fi sa nu castige CFR, care mai e farmecul playoff-lui daca stim deja campioana cu 8 etape inainte de final. Pt spectatorul obiectiv, e bine ca lupta in 3 sa se duca pana spre ultimele 2-3 etape macar.

Sevilla86
18th March 2018, 11:07
Lupta se duce in doi, parerea mea. Oltenii au mentalul slab.
Sezonul trecut, au clacat in play-off. Doua victorii din 10 meciuri.

Sezonul asta la fel, sunt primii din top 3 sa faca un pas gresit.

CaptainClaw
18th March 2018, 11:21
Corect, dar sper totusi de dragul competitiei sa nu se predea Craiova asa usor in etapa viitoare cu CFR.

Sevilla86
18th March 2018, 13:25
Pai si eu sper la fel :D




Ora de statistica prezentata de Sevi.

De cand au promovat ultima oara in 2004, bozgorii au jucat 30 de meciuri cu Steaua.



Meciuri Victorie Steaua Egal Victorie CFR

30 13 14 3

--------------------------------------------------------------


Meciuri
acasa CFR Victorie Steaua Egal Victorie CFR

15 9 2 Ciuciu


CFR nu a mai batut de peste 4 decenii pe Steaua la Cluj.

CFR a fost infiintata in 1907 si a purtat mai multe denumiri de-a lungul anilor:

Kolozsvari Vasutas Sport Club
Kolozsvari AC
Ferar KSME
Lokomotiva Cluj
Muncitoresc Cluj
Clujeana Cluj
Steaua CFR Cluj-Napoca

In 1984, Steaua a jucat cu Steaua :)) :))

Duba
18th March 2018, 14:01
CFR nu a mai batut de peste 4 decenii pe Steaua la Cluj.

CFR a fost infiintata in 1907 si a purtat mai multe denumiri de-a lungul anilor:

Kolozsvari Vasutas Sport Club
Kolozsvari AC
Ferar KSME
Lokomotiva Cluj
Muncitoresc Cluj
Clujeana Cluj
Steaua CFR Cluj-Napoca

In 1984, Steaua a jucat cu Steaua :)) :))

Nu stiu de unde ai luat statistica, dar este, clar, eronata. De la ultima promovare ne-au batut de 2 ori la Cluj. Prima oara a fost in 2005, Balaj la centru, care a dictat un penalty eronat, din care au si castigat cu 1-0, gol Coroian. A doua oara a fost acum acum 2 ani si ceva, mai precis in noiembrie 2015, 2-0 pt Cluj, cu Gaman la centru, care a validat eronat ambele goluri. La primul, marcat de Bruno, a fost ofsaid, iar la cel de-al doilea a fost hent la Paun, autorul golului. Cam asa a fost Steaua arbitrata in meciurile cu CFR.

Sevilla86
18th March 2018, 14:28
Pardon, 9 victorii si doua egaluri era statistica pentru Steaua - CSU :D

In deplasare la CFR, Steaua are 5 victorii, 8 egaluri si doua infrangeri.

Johnny D
18th March 2018, 15:51
Corect, dar sper totusi de dragul competitiei sa nu se predea Craiova asa usor in etapa viitoare cu CFR.

Ba eu sper sa se predea. In campionatul regulat i-au apucat fotbalu tocmai cu CFR iar cu FCSB au stat capra ca de obice. Legea compensatiei?:rolleyes:


Pai parca zicea Becali ca lui Omrani i-a expirat viza, drept urmare e ilegal in Romania si daca joaca oricum castigati cu 3-0.

Oricum nu poti juca cu ambii si cred ca s-a convins. E mai usoara alegerea lu Cutzudean in acest caz.

Leo
18th March 2018, 19:38
ECHIPELE DE START

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, A. Muresan, Vinicius, Peteleu - Hoban, Djokovici, Culio - Deac, Omrani, Tucudean
Rezerve: Vâtcă, Luchin, Al. Vlad, L. Rus, Costache, Mailat, Al. Ionită II
Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Găman, Planici, Momcilovici - Pintilii, J. Morais - Man, Budescu, Teixeira - Alibec
Rezerve: A. Vlad, Bălasa, Fl. Coman, Ov. Popescu, C. Tănase, Gnohere, Fl. Tănase
Antrenor: Nicolae Dică

Arbitru: Ovidiu Hategan

Sevilla86
18th March 2018, 20:19
Noroc ca nu e Ionita titular, mie de el mi-era frica :))

Morais la inchidere............ nu stiu ce sa spun.
E bine ca avem banca de rezerve cu nume importante. Daca nu merge jocul, are ce schimba, ce sa imbunatateasca.

Parca vad ca la pauza il retrage pe Teixeira, il baga pe Tanase in locul lui Morais si Gnohere in locul lui Alibec.

Johnny D
18th March 2018, 20:22
Ionitza 2, ce-i aia? Nu mai exista Ionitza 1 in fotbal asadar e doar Ionitza.:))

Noroc ca nu e Ionita titular, mie de el mi-era frica :))
V-a facut urat figura cu Astra anu trecut, evident ca ti-e frica!:D

Sevilla86
18th March 2018, 20:24
Eram ironic, bai :D

Si mai fac o predictie. Il baga pe costache in minutul 89 :))

Johnny D
18th March 2018, 20:29
Nu erai nici un ironic, ai vrut sa fii ironic dar ai tradat o raza de franchetze aspra!:D

Sevilla86
18th March 2018, 20:34
Ionele, intelege ca nu-i nimic de capu' lu Ionita.
Ca nu crezi tu, asta-i problema ta.

Da' acum nu mai poti nici sa crezi ca altii e posibil sa aiba o alta opinie?
E clar ca Petrescu e de aceeasi parere cu mine.

Cred ca ai altar cu Ionita in casa. Cand spune cineva ca nu e bun, cu siguranta trebuie sa minta. E imposibil ca cineva sa creada asta.

Leo
18th March 2018, 20:35
Omrani e titular. Cine zicea ceva de victorie la masa verde?

Sevilla86
18th March 2018, 20:37
Pai mergem la TAS, ce pana mea :D

Avem abonament. La 5 procese, primesti unul gratis.

Leo
18th March 2018, 20:48
Sa vedem rapandulele la lucru. Unde este Hinghi?

iulian
18th March 2018, 20:58
Sa vedem rapandulele la lucru. Unde este Hinghi?

Pai nu s-a amanat meciul vostru ?? mai asteapta un pic pana sa vezi rapandulele la lucru :)
Hinghi e pe stadion cred :D

Leo
18th March 2018, 21:00
Lasa smecheria ca nu tine. Rapandulele sunt jucariile lui Becali. Nimic nu stii.

Sevilla86
18th March 2018, 21:12
Se joaca bambilici deocamdata, de ambele parti. Nu am vazut nici o actiune mai legata.

Morais, de obicei, se rezuma la pase de trei metri maxim. Avem nevoie de cineva capabil sa si deschida jocul cand are mingea la picior. Ramane cum am stabilit, Teixeira retras, Morais out si Tanase in.

Leo
18th March 2018, 21:15
E bine asa. Bambilici si 0-0 la final. :D

Johnny D
18th March 2018, 21:22
Ionele, intelege ca nu-i nimic de capu' lu Ionita.
Ca nu crezi tu, asta-i problema ta.

Da' acum nu mai poti nici sa crezi ca altii e posibil sa aiba o alta opinie?
E clar ca Petrescu e de aceeasi parere cu mine.

Cred ca ai altar cu Ionita in casa. Cand spune cineva ca nu e bun, cu siguranta trebuie sa minta. E imposibil ca cineva sa creada asta.

Sunteti varza amandoi, nici o ocazie CFR, varza pe faza ofensiva in prima repriza, se vede ca nu joaca Ionitza!:)) Daca-i tre victorie lu Petrescu, il baga-n a 2-a repriza. Cu conditia sa nu ia gol pana atunci.



Hopa! Penalty cica!:))

Johnny D
18th March 2018, 21:25
Culio! Atat./OLE/

Leo
18th March 2018, 21:26
Penalty si 1-0.

Sevilla86
18th March 2018, 21:26
Shit :D

Ii facem praf in a doua repriza cu Tanase si Gnohere.

Clau7_D
18th March 2018, 21:27
Meci de rahat intre 2 echipe de rahat :D nu vreau sa fiu acuzat de subiectivism dar a fost mai interesant chiar si meciul nostru de aseara de la Botosani :sneaky:

Johnny D
18th March 2018, 21:30
Exact ce ziceam si zic iar pentru a mia oara! In meciurile grele cand echipa e e comotionata fie de miza jocului, fie de adversar, FCSB depinde de Budescu! Ce sut a putut sa dea din pozitia aia, incredibil. Norocosi CFR-istii acolo! Cineva sa-i rupa picioru si de data asta FCSB nu mai egaleaza!:D

Lordul
18th March 2018, 21:37
implacabil a transformat Culio penalty-ul !!! si uite cum ironia lui Jiji cu "Dan Penalty" se intoarce impotriva sa !

Johnny D
18th March 2018, 21:38
A dat foarte prost atunci cand n-a contat, CFR a batut lejer 2-0!:D Acu cand a contat cel mai mult in acest campionat, a rupt coltul portii intr-o executie fara risc, dar extrem de puternica si cu plasament bun!:ok:

Sevilla86
18th March 2018, 21:41
Norocu' lor ca nu a fost Ionita. Poate rata din penalty cum a facut cu Juventus :))

Johnny D
18th March 2018, 21:42
Ce vb, a dat gol atunci, din actiune!:D Atunci a dat ca era meciu castigat, oricum in fata lu Culio n-are cum sa dea niciodata in meciuri cu mare miza cand scorul e strans!;)

Johnny D
18th March 2018, 21:46
Cum ziceam FCSB depinde de Budescu sa puna-n pericol poarta adversa cum depinde CFR de Deac si Ionitza, norocul adversarilor CFR-ului ca doar unu din ei joaca. Vor sa le dea o sansa-n plus sa fie play off-ul mai strans!:D

Johnny D
18th March 2018, 21:58
L-a bagat pe Tanase ala afon, cum sa-l bagi p-ala in teren sa speri ca te ajuta sa dai gol?
Sau poate l-a bagat pentru forta sa defensiva!?:))

Sevilla86
18th March 2018, 22:00
Ce mai zici de Tanase? A facut in 5 minute cat ambele echipe intr-o repriza.

Johnny D
18th March 2018, 22:04
Ce-ai facut de-ai fost banat? Reportul meu cumva?:D


Pai nu la Tanase ala m-am referit, ala e ocazional genial desi simuleaza ca un porc de multe ori. La ala de-a intrat in careu si-a dat pasa in primul adversar, kktu ala de l-ati adus inapoi sa va mai culce un titlu!:))

YoNuTzz
18th March 2018, 22:20
penalty discutabil ptr cfr...
rosu discutabil la pintilii


mda...cfr :))

Leo
18th March 2018, 22:20
Se aprind spiritele.

Johnny D
18th March 2018, 22:20
Ce slab arbitru, a facut de kkat meciul!

Prima data a dat penalty pt CFR la o faza de 50-50 in care si eu ca si Craciunescu mai degraba nu as fi dat. A auzit la pauza c-a dat penalty si n-ar fi fost si apoi da un galben absolut gratuit la o simulare a lu Tanase ala de stie ceva fotbal si refuza un penalty clar lu CFR, aude si treaba asta si apoi da un rosu gratuit lu Pintili ca sa compenseze treaba in teren! Vai de capu lui de arbitru!:))

Leo
18th March 2018, 22:25
Pacat de pasa aia a lui Budescu.

Johnny D
18th March 2018, 22:26
Ce varza a fost Deac meciu asta, absolut antifotbal si Ionitza nici cum nu are loc in teren!:))

Pacat de pasa aia a lui Budescu.
E aproape mereu pericol cand deschide jocul adica atunci cand mingea e la el si nimeni nu-i face pressing, noroc ca la pasa lui langa careu sau in careu se afla cate-un mut FCSB-ist care habar n-are ce sa faca cu ea!:))

Fix asa joaca si Ionitza, bine nu chiar la valoarea lu Budescu.

delaparis
18th March 2018, 22:28
Deac e fotbalist?

Johnny D
18th March 2018, 22:30
De obicei da!:P Daca ar fi corect insa, etapa viitoare ar intra Ionitza in locul lui, dar paradoxal desi a facut rahatul praf azi, va fi si etapa viitoare deoarece echipa castigatoare nu se schimba!:)) Oricum cu Ionitza in teren CFR arata cu naishpe clase mai bine pe faza ofensiva, asta e fara doar si poate. Alearga ca dracu si-n aparare si-n atac, de aia e Deac bun si cand e antifotbal pe ofensiva.

Johnny D
18th March 2018, 22:35
Dica aproape de-a fi trimis in tribuna, intrebarea e daca mai ramane in Liga 1 pana etapa viitoare!:D


Incredibil ce viziune si ce executie in deschideri a coechipierilor poate avea Budescu, indiferent de scor! E de 2 ori mai bun ca nr 10 decat a fost antrenorul lui de azi care si el fu decar f bun! Eu l-as tine in echipa nationala pana la 40 de ani pe omu asta, cu orice atingere schimba jocul!:ok:


Na si 1-1!:( Asa-ti trebuie daca nu-l joci pe Ionitza sa mai dai un gol. Si bagi Costache si Dandanache din astia.:rolleyes:

YoNuTzz
18th March 2018, 22:38
echitabil...

Ess
18th March 2018, 22:38
mno.
ashe'i mai corect!

Johnny D
18th March 2018, 22:40
Amu poti sa-l bagi pe Ionitza, retardatule!:))


De 3 ori i-au condus p-astia si n-au fost instare sa-i bata... slabi CFR-istii in meciurile directe cu FCSB. Mereu f slabi. Nu chiar atat de slabi ca si Craiova, e adevarat!:))

Leo
18th March 2018, 22:40
Au egalat rapandulele.

Lordul
18th March 2018, 22:46
incredbil noroc pe mioare , le-a condus CFR -ul si acum si in sezonul regulat si tot au egalat

Johnny D
18th March 2018, 22:47
Pot sa-i multumeasca lu Deac, cu toata poarta si mingea in fata lui degajeaza-n eseu golul de 2-0.;)
Si tot meciul l-a ratat. Dupa asa ceva ar trebui sa stea o etapa daca e sa ma-ntrebi pe mine.

CaptainClaw
18th March 2018, 22:49
Asa da, m-ar fi apucat depresia daca FC Penalty castiga in modul lor caracteristic.
Ciudata totusi atitudinea lor, sunt egalati, si finalul ii prinde tot in aparare.

Ess
18th March 2018, 22:49
ba ziaristi sekuro-sorositi :D
voi va cititi ce scrieti?

delaparis
18th March 2018, 22:50
Pot sa-i multumeasca lu Deac, cu toata poarta si mingea in fata lui degajeaza-n eseu
Nu in eseu ci in transformare :D

OT. Budescu e fotbalist :ok:

Leo
18th March 2018, 22:51
Cu o floare nu se face primavara.

delaparis
18th March 2018, 22:52
ba ziaristi sekuro-sorositi :D


Prezent. Probleme? :D

Leo
18th March 2018, 22:55
Nu merita niciuna sa fie campioana, nu dupa ce-am vazut in seara asta.

Johnny D
18th March 2018, 23:17
Nu in eseu ci in transformare :D

OT. Budescu e fotbalist :ok:

Pardon, am dat si eu o indicatie pe masura echipei Frantei de rugby!:D

iulian_1976
19th March 2018, 00:21
Ce urat a putut sa joace CFR :) Ma minunez si nu inteleg,in Europa luau 3 si gata.
Steaua il face antrenor pa Dica,la finalul sezonului.

Oare conteaza cine mai castiga titlul ?! :) Anul trecut Viitorul era parfum pe langa martoagele astea.:)

Johnny D
19th March 2018, 07:28
Conteaza! Impreuna spre a 3-a frustrare la rand a FCSB-istilor bogatani! Cum sa nu conteze!?:D


Heil Talpan!:rasc:

Duba
19th March 2018, 18:15
Meci dificil, mai ales daca privim prin prisma arbitrului care a fost delegat la aceasta partida. Derbedeul de Hategan ne-a dezavantajat in 90 la suta din meciurile in care ne-a arbitrat. Sper sa nu pierdem, in caz contrar de groasa rau.

Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.

Despre meci nu sunt prea multe de spus. O prima repriza in care Hategan si-a facut numarul, acordand un penalty absolut gratuit, toti fostii arbitrii spunand acelasi lucru - nu a fost 11 metri! Apoi, o a doua, in care Steaua a iesit la joc, a dominat, avand cateva situatii de a marca, reusit golul egalarii in min. 91, cand Hategan nu mai putea intoarce partida in favoarea CFR-ului.

Lordul
19th March 2018, 19:03
Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.

Despre meci nu sunt prea multe de spus. O prima repriza in care Hategan si-a facut numarul, acordand un penalty absolut gratuit, toti fostii arbitrii spunand acelasi lucru - nu a fost 11 metri! Apoi, o a doua, in care Steaua a iesit la joc, a dominat, avand cateva situatii de a marca, reusit golul egalarii in min. 91, cand Hategan nu mai putea intoarce partida in favoarea CFR-ului.


uitati va rog cum hotul striga hotii ! Dar despre penalty-ul clar neacordat CFR -ului in repriza secunda nu spune nimeni nimic , despre eliminarea gratuita a lui Petelu iarasi nimic !

Duba
19th March 2018, 19:35
Baga la dovleacul ala care nu-ti prea functioneaza cum ar trebui: cand greseti intentionat, asa cum a facut Hategan la penalty-ul inexistent din prima repriza, creezi un avantaj substantial echipei care luase doar 3 goluri pe teren propriu, al carui antrenor organizarea in aparare este dezideratul suprem, ca sa nu spun o religie. In acel moment Hotegan le crease clujenilor un avantaj substantial, echipa lui Petrescu avand spatii libere, asa cum s-a intamplat si la faza pe care tu ai mentionat-o. Baga la dovleac, echipa care este avantajata prima oara de arbitru, asa cum a facut Hotegan prin acordarea acelui penalty inexistent schimba in totalitatea desfasurarea partidei, echipa in avantaj avand posibilitatea sa se inchida si pe contraatac sa puncteze decisiv. Hotegan n-a crezut ca avantajul dat prin acordarea acelui penalty nu va fi decisiv, altfel, fara doar si poate acorda si acea lovitura de pedeapsa.
Penteleu a fost eliminat absolut corect. De altfel, si Craciunescu la Digi, si Balaj la Dolce, si Porumboiu la sport.ro au spus ca eliminarea a fost corect acordata. In schimb, la eliminarea lui Pintili, cei trei au spus ca nu li s-a parut faultul atat de evident si de dur pt. a-l elimina pe Pintili. Cu siguranta, Hotegan a facut-o pt. ca a vazut ca Steaua cu un om in plus e mult prea periculoasa. Repet, Hotegan nu se astepta ca Steaua sa egaleze, altfel acorda si cea de-a 2-a lovitura de pedeapsa. Arbitrii gen Hotegan, sclavi la anumite echipe, in acest caz la CFR, stiu f. bine cum sa conduca un meci pt. ca cine trebuie sa se impuna s-o si faca.

Johnny D
19th March 2018, 20:42
Ceea ce am spus inainte de meci, din pacate, s-a adeverit: vagabondul de Hategan ne-a furat din nou. Cu toate acestea, am reusit un rezultat care inca ne mentine in lupta pt. titlu.

Pacat ca nu v-a furat pana la capat nesimtitul, sa dea penalty-ul ala clar de 2-0, l-a dat doar pe ala neclar si-ati scapat ca prin urechile acului! Ai dracu, nu scapi de ei pana-n ultima etapa nici cum! Cati arbitrii mai trebuie sa fie platiti oare sa faca o treaba buna pana la capat, nu doar de jumatate!?:))