PDA

View Full Version : Etapa 1 Play-Off: FCSB - Viitorul 2-1



Leo
26th February 2018, 13:19
Duminica, 11 martie, ora 20.45.

Leo
7th March 2018, 14:10
Egal.

delaoltenia
7th March 2018, 14:11
zwei!

Johnny D
7th March 2018, 14:21
Ain't that the dream!?:))


Sunt mai cu picioarele pe pamant, sper la un X pe care-l si votez!:D

Leo
10th March 2018, 19:48
Arbitrul partidei: Istvan Kovacs.

delaparis
11th March 2018, 00:18
zwei!
Adica doi dar nu votez ? :D

Sevilla86
11th March 2018, 12:40
Unguru' la nevoie se cunoaste.
Cam de cate ori a fost nevoie, Kovacs a tras cu bozgorii lui. Ba cu ASA, ba cu CFR.

iulian_1976
11th March 2018, 13:31
Daca ar fi dupa mine mi-as dori ca Viitorul sa castige si sa termine play-off macar pe 2 la sfarsit :)

Clasamentul: 1.Craiova.2.Viitorul 3.CFR :)

Clau7_D
11th March 2018, 14:04
Hai ma ce naiba, e teatru cat casa aici la meciul asta. Regele trebuie sa plateasca cumva milioanele alea de euro primite de la cioban pe falsitatile alea de fotbalisti.

iulian_1976
11th March 2018, 14:30
In cazul ca scoate egal sau victorie Viitorul ce explicatii mai ai ?! :)

O sa vedem peste 2-3 ani cum este cu falsitatile.

Sevilla86
11th March 2018, 14:34
Mai, Claudiule, poate ma ajuti si pe mine sa inteleg cum rationalizezi tu.

1. Am pierdut titlul sezonul trecut in fata Viitorului. Daca voiau sa ne ajute, de ce nu au facut-o atunci?

2. Coman, Nedelcu, Benzar, Tanase, in total 8.7 mil euro in ultimele doua sezoane platite catre Viitorul.
Adica, dupa tine, Becali a platit 9 mil euro pentru 6 puncte in play-off nestiind macar daca Viitorul o sa prinda play-off-ul?

3. Daca sunt falsitati si tranzactia era de fapt pentru puncte, atunci de ce se insista cu ei titulari?

La cum vad eu lucrurile, nimeni nu ar plati 9 mil euro pentru cateva puncte de care nici macar nu ar fi siguri, jucatorii aia nu ar fi fost titulari la Steaua si am fi avut rezultate cu mult mai bune contra Viitorului daca era cum spui tu. Adevarul este ca in ultimele doua sezoane avem 3 victorii, un egal si doua infrangeri cu Viitorul.


Benzar si Tanase au meritat banii care s-au platit pentru ei. Coman are 19 ani si are timp sa demonstreze, iar la Nedelcu inca nu ma pronunt. Nu ca nu ar fi bun, dar inca nu pot sa spun ca a meritat 2 mil euro cat s-a platit pentru el. Iancu a fost teapa, dar cu Tosca s-a facut profit.

Clau7_D
11th March 2018, 14:35
In cazul ca scoate egal sau victorie Viitorul ce explicatii mai ai ?! :)

O sa vedem peste 2-3 ani cum este cu falsitatile.

Pai am vazut in sezonul regulat, cand Eric nu stia ca nu are voie sa marcheze si l-au schimbat repede :))

Parerea mea e ca doar Razvan Marin e meserias, dintre jucatorii scosi de Hagi. Deocamdata doar el confirma , si o face intr-un campionat unde se mai joaca si fotbal, nu circul de la noi.

Clau7_D
11th March 2018, 14:42
Mai, Claudiule, poate ma ajuti si pe mine sa inteleg cum rationalizezi tu.

1. Am pierdut titlul sezonul trecut in fata Viitorului. Daca voiau sa ne ajute, de ce nu au facut-o atunci?

2. Coman, Nedelcu, Benzar, Tanase, in total 8.7 mil euro in ultimele doua sezoane platite catre Viitorul.
Adica, dupa tine, Becali a platit 9 mil euro pentru 6 puncte in play-off nestiind macar daca Viitorul o sa prinda play-off-ul?

3. Daca sunt falsitati si tranzactia era de fapt pentru puncte, atunci de ce se insista cu ei titulari?

La cum vad eu lucrurile, nimeni nu ar plati 9 mil euro pentru cateva puncte de care nici macar nu ar fi siguri, jucatorii aia nu ar fi fost titulari la Steaua si am fi avut rezultate cu mult mai bune contra Viitorului daca era cum spui tu. Adevarul este ca in ultimele doua sezoane avem 3 victorii, un egal si doua infrangeri cu Viitorul.


Benzar si Tanase au meritat banii care s-au platit pentru ei. Coman are 19 ani si are timp sa demonstreze, iar la Nedelcu inca nu ma pronunt. Nu ca nu ar fi bun, dar inca nu pot sa spun ca a meritat 2 mil euro cat s-a platit pentru el. Iancu a fost teapa, dar cu Tosca s-a facut profit.

Bun, sa le luam pe rand :)

1. Anul trecut s-a luptat direct la titlu Viitorul, era sansa lui Hagi sa iasa campion.

2. Afacerea totala de 9 milioane de euro e buna pentru rege. Daca ii luam pe rand pe astia Hagi a facut super profit:
- Nedelcu e de sticla, avea potential dar se accidenteaza cam din 2 in 2 meciuri sau il scoate ciobanul la pauza ca e depasit total
- de Coman se stie ca e prieten foarte bun cu paharul si cu tigarile, nu scoti tigania din om niciodata. De treburile astea stiu de la cineva care are copilul acolo la Academie, Hagi s-a bucurat ca a scapat de el.
- Tanase inca are 45 de kg cu tot cu haine, baiatul ala nu mai progreseaza niciodata.
- Benzar e ok, nu am comentarii.

3. Cred ca am mai zic, eu recunosc cand Dinamo are amicale (cum sunt meciurile cu Voluntariul - pe linie de partid) dar ar trebui sa fiti si voi mai putin subiectivi si sa analizati si altfel unele meciuri :)

Johnny D
11th March 2018, 14:52
Unguru' la nevoie se cunoaste.
Cam de cate ori a fost nevoie, Kovacs a tras cu bozgorii lui. Ba cu ASA, ba cu CFR.

Am stiut eu de ce votez "X"!:sneaky:

delaoltenia
11th March 2018, 14:53
Echipele probabile:

Steaua: Balgradean - R. Benzar, Planic, Balasa (Gaman), Momcilovic - Pintilii, Nedelcu - Man, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere
Antrenor: Nicolae Dica

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Hodorogea, Tiru, De Nooijer - Cicaldau, T. Baluta, Ganea - I. Hagi, Chitu, Vina
Manager tehnic: Gica Hagi.

Sevilla86
11th March 2018, 14:54
Parerea mea e ca doar Razvan Marin e meserias, dintre jucatorii scosi de Hagi.

Da' bravo ma, academia lu' Hagi exista de cativa ani. Vrei sa aiba deja jucatori la Real Madrid?
Jucatorii produsi de academie sunt inca tineri, au timp sa confirme.

Pe langa Razvan Marin, ar mai fi un Benzar, Balasa, Tiru, Ianis, Tanase, care mie imi plac.


3. Cred ca am mai zic, eu recunosc cand Dinamo are amicale (cum sunt meciurile cu Voluntariul - pe linie de partid) dar ar trebui sa fiti si voi mai putin subiectivi si sa analizati si altfel unele meciuri :)

La punctul 3 nu ai inteles ce spuneam.
Becali a platit 9 mil pe jucatorii aia pentru ca-i crede cu adevarat buni, de aceea se insista cu ei titulari.
Daca tranzactia era bani-puncte, Becali nu avea de ce sa creada in jucatorii aia.

Clau7_D
11th March 2018, 15:12
Acum cred ca stim toti cat fotbal stie ciobanul, parca i-a pus clauza de 100 de milioane lui Mbappe :) vedem diseara dupa meci si mai povestim.

Leo
11th March 2018, 21:12
Cata liniste pe aici, nici musca nu se aude. :D

Johnny D
11th March 2018, 21:18
Ce-nseamna un Budescu la casa omului!:rolleyes:

Leo
11th March 2018, 21:19
Minutul de geniu al Budescului. Iaca 1-0.

Johnny D
11th March 2018, 21:25
2-0 I-au spart, credeam ca are sa fie mai greu dar Budescu poate face lucrurile sa para usoare.

Clau7_D
11th March 2018, 21:26
Se pare ca jucatorii regelui sunt coplesiti de presiunea partidei :))

Hingherul
11th March 2018, 21:26
Am stiut eu de ce votez "X"!:sneaky:

de ce? :))

Johnny D
11th March 2018, 21:29
Speranta moare ultima!:)


Cand Budescu e in asa chef, se pisha pe toti ungurii, arbitrii sau nu.


Oricum am jucat fara egal 1 meciu asta, era greu dar speram la un egal, la un Budescu plictisit altfel spus.:)

Sevilla86
11th March 2018, 21:30
Chiar ma uitam pe niste statistici mai devreme, referitor la Budescu.
Steaua a jucat 14 meciuri sezonul asta fara Budescu, a castigat 9, a facut 4 egaluri si a pierdut un singur meci cu Lugano.

Steaua se descurca mai bine decat ar crede lumea fara Budescu. Fara el s-a castigat meciul de 3 mil euro cu Plzen in deplasare cu 4-1, egal cu Sporting, egal cu CSU, victorii cu Viitorul si Botosani, printre altele. Nu este singurul care face diferenta. Nita, Gnohere, Tanase, Pintilii, Man, fiecare dintre ei au adus un aport considerabil la multe victorii.

Johnny D
11th March 2018, 21:31
Nimereli combinate cu adversari fara chef. El e cel care face diferenta cand diferente nu exista.

Sevilla86
11th March 2018, 21:58
Ce nebuni sunt si in Grecia :))

Abia scapase de suspendare si depunctare PAOK, iar acum patronul lor a intrat cu bodyguarzii pe teren si si-a scos jucatorii.
A oprit meciul... tocmai ce scriam si a spus si comentatorul despre asta :))

Sevilla86
11th March 2018, 22:10
Asta-i lectie pentru Miriuta, nu bagi al doilea atacant la 2-0.
Post pe post sau intaresti defensiva :D

delaoltenia
11th March 2018, 22:52
nu cred sa fie meritul lui GgB :D , azi am aratat cu adevarat a echipa, e loc si de mult mai bine cu un mijloc sudat si mai agresiv. trei puncte si mergem mai departe, urmeaza "semifinala" cu franarii ardeleni.

Sevilla86
11th March 2018, 22:54
Daca pana si Morais joaca decent si Alibecu are chef de fotbal, io zic ca stam foarte bine.
Cred ca ne prinde meciul cu CFR in forma destul de buna. Nu avem absente importante, accidentari sau jucatori suspendati.

Arbitrul sa fie strain, in rest toate bune :D

Hingherul
11th March 2018, 22:58
Ioane, croncane ceva sa stim ca mai esti in viata! :rasc:

de parizian ce stiti? i s-a stricat sistemul de parcare automata si inca e la masina sau e plecat cu PSG in cantonament? :D

delaoltenia
11th March 2018, 23:06
Ioane, croncane ceva sa stim ca mai esti in viata! :rasc:

de parizian ce stiti? i s-a stricat sistemul de parcare automata si inca e la masina sau e plecat cu PSG in cantonament? :D
acu" ce-ai vrea sa spuna cand a pus x solist :D

Hingherul
11th March 2018, 23:08
numai meseriasi unu` si unu` ingramaditi pe x-ul ala :))

delaoltenia
11th March 2018, 23:11
de inteles, au votat "cu inima"! :D

Hingherul
11th March 2018, 23:12
nu stiu ce sa zic, cu exceptia lui Leo, mie mi se pare ca ambii au votat cu pla :))

delaoltenia
11th March 2018, 23:13
:)) :))

Johnny D
12th March 2018, 07:02
De nu era Budescu, era cat se poate de bun "X"-ul ala.;)

Sevilla86
12th March 2018, 10:10
Nu cred. Avem procentaj de 64% meciuri castigate fara Budescu in teren.
Daca nu era el, iesea altcineva la rampa. Din 14 meciuri fara Budescu, Steaua a pierdut doar unul si pana si ala cu Lugano cand eram deja calificati. Asta trebuie sa insemne ceva.

Budescu a deschis scorul in minutul 32, mai era o ora de jucat. Daca marca in 90+3 :D puteam spune ca el a adus victoria.