PDA

View Full Version : Etapa 1 Play-Off: CFR Cluj - CSM Poli Iasi 2-1



Leo
26th February 2018, 13:17
Vineri, 9 martie, ora 20.45.

Leo
7th March 2018, 14:11
1 solist.

delaoltenia
9th March 2018, 19:26
Echipele probabile:

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Hoban, Culio - Ionita, Djokovic, Deac - Tucudean

Poli Iasi: Rusu - Bosoi, Frasinescu, Mihalache, Sin - Cioinac, Qaka - Platini, Jo Santos, Kizito - A. Cristea

Johnny D
9th March 2018, 21:02
Pasa cu umarul, gol Cutzudean din faza fixa! Punctul forte fazele fixe pt campioana din 2018!:)


:D

Leo
9th March 2018, 21:44
Ati vrut Iasiul in Play - Off, asta aveti. Au avut vreo faza de poarta, vreun sut pe poarta?

Johnny D
9th March 2018, 21:46
Cine puii mei e Paun ala si ce cauta in teren in locu lu Ionitza?:confused: E carpa rau...
De era Ionitza acolo in locu carpei aleia, era cel putin 2-0 la ora asta. Meciul rezolvat.


Si pasa de gol n-a fost cu umarul, a fost cu partea laterala a curului, sub shold, nush cum ii zice, ma rog!:))
Osul bazinului? Ceva de genu.

delaparis
9th March 2018, 21:57
Daca bate CFR aici e nasol pt FCSB?
Intreb si eu ca nu stiu :D

Leo
9th March 2018, 22:00
Da de unde.

Johnny D
9th March 2018, 22:01
Dan Petrescu se ia de cap, se ia ca e prost. Ce cauta Paunul ala orb in teren bai? Io l-am bagat?:rolleyes:

delaparis
9th March 2018, 22:04
Da de unde.
delaparis :D

Pai cred ca e nasol. Arbitrii incep sa ceara bani in fazele atea superioare ale fotbalului :)

Johnny D
9th March 2018, 22:16
Traieste periculos CFR-ul finalul de meci, credit lu Petrescu ca nu l-a bagat pe Ionitza sa-i rezolve meciul in timp util. Nu-nteleg de ce-i asa prost, daca si cu Iasi acasa trebuie sa bagi echipa defensiva, sa te chinui... ti-e frica ca te domina sa-ti dea gol apai esti slab rau, doar la Piturca si la Wenger am mai vazut d-astea.:rosu:



Macar a invatat dintr-o prostie din meciul trecut, n-a mai jucat cu Omrani si Cutzudean simultan.

Leo
9th March 2018, 22:22
Arbitrii incep sa ceara bani in fazele atea superioare ale fotbalului :)


Despre sferturi de CL vorbim aici? :D

delaparis
9th March 2018, 22:24
Nu mai stiu ce inseamna sferturi CL :D

Leo
9th March 2018, 22:25
Lasa ca stiu eu. :))

Johnny D
9th March 2018, 22:26
Arsenal, PSG si Real Madrid doar au 6 la rand in optimi, insa voi puteti dobora recordul anu viitor!:D

Johnny D
9th March 2018, 22:29
1-1 poftim! Dan Petrescu prostul e pedepsit pentru ca nu joaca cu Ionitza in cel mai usor meci pe teren propriu din play off si joaca defensiv cu jucatori slabi ofensiv (in afara de Deac si atacantii centrali)!:)) Si acum nici nu stiu daca mai are schimbari sa-l bage pe Ionitza, oricum e tarziu de tot, deja mai sunt doar vreo 5-6 minute din timpul regulamentar! Tonomac!:))



Nici macar nu-l baga pe Ionitza nici acum, il baga pe Costache, isi merita soarta prostul!:))

delaparis
9th March 2018, 22:30
Egal e nasol pt FCSB?
Intreb si eu ca nu stiu :D

Johnny D
9th March 2018, 22:31
E perfect!:))


Eu insa am anticipat ca sunt sanse ca Petrescu sa faca rahatul praf meciul asta, de aia am jucat fara egal, acoperindu-ma la prostiile lui!:))

Leo
9th March 2018, 22:31
Si egaleaza moldovenii din penalty.

Hingherul
9th March 2018, 22:32
E jale mare, nu gluma :))

Johnny D
9th March 2018, 22:35
L-a pastrat pe Ionitza pt meciul cu FCSB crezand ca astialalati pot sa rezolve meciul fara el!
Mare gresala care-l costa 2 puncte pe Petrescu!:))

Sevilla86
9th March 2018, 22:35
Io am spus ca Ionita ala nu e destul de bun sa fie titular la CFR. Petrescu e de acord cu mine :D
Nu-mi faceam sperante la meciul asta. Ma asteptam la victorie usoara pentru ceferei.

Da' nu ma supar :))

Johnny D
9th March 2018, 22:37
Pai si tu esti la fel de prost ca Petrescu, ati vazut ce-a patit CFR-ul si etapa trecuta fara Ionitza ca n-a dat gol pana a intrat, si etapa asta ca nici n-a batut fara el in teren!:))

Johnny D
9th March 2018, 22:38
Si totusi bulan la final! OMRANI!:)) Bravo ba prosti!:))

delaparis
9th March 2018, 22:38
2-1 :))

Sevilla86
9th March 2018, 22:38
Zici ca joaca Dinamo :))

Johnny D
9th March 2018, 22:39
Cu golu asta si-a reluat postul de titular de la Cutzudean!:P

Leo
9th March 2018, 22:40
Costache centreaza si Omrani marcheaza. Iaca fara Ionita CFR ul castiga.

Johnny D
9th March 2018, 22:41
Eh, din bulan a ajuns mingea la Omrani, nu poti zice c-a vrut s-o dea acolo. S-a jucat la disperare acolo, la ce-o fi, cu Ionitza in teren meciul era rezolvat din faze tehnice mult mai devreme. Insa sunt de acord ca dupa minutul 80 nu mai are rost sa-l bagi. A fost mai buna schimbarea cu Costache. Ionitza trebuia sa intre mult mai devreme, inainte sa se intre in vrie si nu se mai ajungea in situatia aia disperata.

Leo
9th March 2018, 22:41
Zici ca joaca Dinamo :))

Hai hai ...

Ess
9th March 2018, 22:43
"altfel te caci cand ai baterie la telefon."
albert einstein

fmm de ametiti. dam golul si ne pisam pe papadii. :rosu:

Johnny D
9th March 2018, 22:43
Toti stelistii au scuipat amar acolo in minutu 93!:D

Ess
9th March 2018, 22:44
Io am spus ca Ionita ala nu e destul de bun sa fie titular la CFR. Petrescu e de acord cu mine :D


...si eu sunt de acord. :ok:

Johnny D
9th March 2018, 22:45
O sa va pisati pe voi toti 3 cand o sa joace din nou. Aici sau in alta parte.;)


Si cum plm va folositi voi creierul daca panarama aia de Paun e titulara in locu lu Ionitza, si rateaza poarta din toate pozitiile iar cand n-o rateaza, da blajin pasa la portar singur cu portaru! Ia explicati-mi asta!:))

delaparis
9th March 2018, 22:45
Dan Petrescu e cel mai tare antrenor din Romania. Influenteaza scorul doar cand e eliminat :D

Sevilla86
9th March 2018, 23:05
O sa va pisati pe voi toti 3 cand o sa joace din nou.

Pana mea, se rablageste :D

A jucat 102 minute in ultima luna in 5 meciuri.

Johnny D
9th March 2018, 23:08
Nu ma refer la minut cu minut. Ci in general, in urmatorii ani. Veti regreta prostiile voastre de azi in urmatorii ani. Si da, va ajunge jucator mai bun ca Man desi ti se pare greu de crezut, ai sa vezi. Atat in suma de transfer maxima care se va plati pe el in cariera lui comparativ cu Man, cat si la echipele la care vor juca cei 2. Mai discutam peste un deceniu raportandu-ne la zilele de azi, daca nu murim sau nu ne baneaza Delaparis si mai definitiv decat de obicei pana atunci!:D

Sevilla86
9th March 2018, 23:12
Man a avut deja oferta de 5 mil euro. Ionita nu o sa primeasca in viata lui asemenea oferta.
Dar, bine, o sa consideram doar ofertele care se concretizeaza, desi nu-i vina lu' Man ca Steaua a refuzat oferta.