PDA

View Full Version : Etapa 26: Steaua - Sepsi 2-0



delaoltenia
16th February 2018, 17:40
Duminica, 25 februarie 2018/Ora 20.45

Leo
21st February 2018, 15:23
Egal.

delaoltenia
21st February 2018, 16:55
:)) :))

Johnny D
25th February 2018, 19:31
A batut CFR, va bate si FCSB. Insa e usoara presiune pe ei, acum ca-s la 7p si in ultimele 2 meciuri de campionat au avut tot atatea victorii cate titluri in ultimii 2 ani!:D

Sevilla86
25th February 2018, 19:45
CFR, Dinamo si o dubla cu Lazio. Steaua a avut si absente importante si program incarcat, de-aia a facut doua egaluri.
In mod normal, Steaua face scor cu Sepsi.

iulian_1976
25th February 2018, 20:47
Bani pe jos la meciul asta:D:)):D
O sa vanda echipa Becali dupa meciul asta si se retrage din fotbal :))

delaoltenia
25th February 2018, 20:52
Echipele de start:

Steaua: A. Vlad - R. Benzar, Balasa, Planic, Momcilovic - Pintilii, L. Filip - Cr. Tanase, Fl. Tanase, Fl. Coman - Gnohere
Rezerve: Balgradean, Larie, Nedelcu, J. Morais, Ov. Popescu, D. Man

Sepsi: Rimniceanu - Dalmau, Viera, Obsivac, Sato - Ghinga, Petrovikj - Gorrin, Tandia, C. Petre - Kuku
Rezerve: Fejer, C. Dima, A. Chirita, Ursu, Hamed, Filipe Oliveira, Ross

iulian_1976
25th February 2018, 21:07
Kuku asta si-a rupt capul,si-a faultat propriul coechiper.

delaoltenia
25th February 2018, 21:08
asa ceva mai rar. doi jucatori de la sepsi loviti pur si simplu de tren.

delaparis
25th February 2018, 21:14
De ce nu au pus acoperisul ala? Ninge ca ieri :D

Johnny D
25th February 2018, 21:17
CFR, Dinamo si o dubla cu Lazio. Steaua a avut si absente importante si program incarcat, de-aia a facut doua egaluri.
In mod normal, Steaua face scor cu Sepsi.

Asa ar fi fost in mod normal, dar uite ca presiunea punctelor, meciuri fara victorie la care adaugi un teren greu cu viscol si meciul nu e chiar atat de usor. FCSB nu va bate mai rau ca CFR asta e clar, si pare ca nici mai usor.


De ce nu au pus acoperisul ala? Ninge ca ieri :D

S-au gandit sa le dea o sansa si ungurilor astia mici, ca sa aiba si ungurii cei mari de la CFR meci cu sufletul la gura, meci de urmarit, de la care se poate spera!:D





Pfwoo! Cat pe ce sa dea Sepsi un gol sexi! Si atunci sa-l vezi pe Becali la vestiare tunand si fulgerand!:))

Johnny D
25th February 2018, 21:32
Singur cu portaru i-a scos Vlad in min 44 pe FCSB-isti! Cat bulan!:))


Inca o ocazie Patrick Petre - Dinamo!:)) Dominata clar la sanse de gol FCSB-ul repriza asta!:)):))

iulian_1976
25th February 2018, 21:39
Sepsi ar fi trebuit sa conduca cu 2 la 0, bani pe jos:)):D:))

Pintili foarte slab si multi il doreau pe Olimpico :)

Johnny D
25th February 2018, 21:41
Eram toti pe jos la scorul ala, de ras!:)) Asteptam sa TIVO declaratiile de dupa meci ale lu Berbecali!:))


Partea buna e ca Hingherului i s-ar fi taiat curentu vreo 10 zile, Paul ar fi fost lasat in pace si el o perioada sanatoasa si necesara iar Dubel cred ca doar in sezonul urmator, colo pe la vara ne-am mai fi intalnit cu el!:))

iulian_1976
25th February 2018, 21:46
Vlad a scos doua goluri ca si facute.

Sepsi nu va retrograda o sa vedeti,Neagoie a construit o echipa peste media campionatului.O minge rosie nu exista?!
100% intra Budescu :) singura schema care o stie Dica.

Hingherul
25th February 2018, 21:52
Ionete, te ambalezi mai mult ca mine pentru meciul asta si iti faci scenarii. Ma intereseaza asa mult meciul incat ma uit la iumor :)

Sevilla86
25th February 2018, 21:54
Dammit, astazi radeam de Dinamo pentru scuza cu gazonul, asa ca nu pot sa o folosesc si eu acum :D
Oricum, Sepsi joaca ce trebuie. Se apara si isi incearca sansa pe contraatac. Steaua are 66% posesie.

Johnny D
25th February 2018, 21:54
Ionete, te ambalezi mai mult ca mine pentru meciul asta si iti faci scenarii. Ma intereseaza asa mult meciul incat ma uit la iumor :)

Eu am si pariat pe voi dar as da banii linistit pentru un zambet pe fata ta la final!:D De iUMOR!:))


Dammit, astazi radeam de Dinamo pentru scuza cu gazonul, asa ca nu pot sa o folosesc si eu acum :D
Oricum, Sepsi joaca ce trebuie. Se apara si isi incearca sansa pe contraatac. Steaua are 66% posesie.

Eu de ce zic tot timpul ca asta nu e fotbal. 0-3 si salut. Asa sunt si bucuros, nici nu ma culca la pariu!:))



PS: Sunteti penibili cum il tot tineti pe Budescu rezerva, meritati sa va dea aia 2 boabe in prima repriza!:rosu:

Hingherul
25th February 2018, 21:57
Partea buna e ca rasii o sa aiba meciuri tari in play out cu bozgorasii astia :)

Cat despre meciul asta, indiferent de rezultat, nu te astepta la vreo emotie de la mine. :)

A trebuit sa ma concentrez tare aseara ca sa trimit hariciumbele la locul lor incat o saptamana nu mai vreau sa aud de fotbal. M-am epuizat :))

Johnny D
25th February 2018, 22:02
Atat de bun Budescu de se foloseste si de adversari sa dea gol daca coechipierii sunt niste nulitati!:))



Ramane cum am stabilit, CFR si FCSB au fost bani pe jos azi.;)

Hingherul
25th February 2018, 22:03
Sa inteleg ca le-am bagat un mortzisor? :))

iulian_1976
25th February 2018, 22:05
Budescu gol.

Johnny D
25th February 2018, 22:05
Sa inteleg ca le-am bagat un mortzisor? :))

Si-au bagat singuri, voi sunteti la fel de inutili ca-n prima repriza -(minus) Budescu.




Starurile azi au intrat in repriza a 2-a, si la CFR si la FCSB si-au facut diferenta pe tabela imediat.

Hingherul
25th February 2018, 22:08
Asta inseamna sa fii mafiot. Te folosesti de altii sa marcheze si tu te relaxezi :D

iulian_1976
25th February 2018, 22:43
Scorul nu reflecta realitatea de pe teren,Steaua arata destul de rau ca joc o sa vedem in play-off daca a fost asa.
Budescu a salvat astazi meciul.

Sevilla86
25th February 2018, 23:39
Dennis Man, 19 ani, 10 goluri si 8 pase de gol sezonul asta in toate competitiile.
Ionita, la 23 de ani, este la primul sezon in care marcheaza peste 6 goluri intr-un sezon in toate competitiile :D

Man are cifre excelente pentru varsta lui.

iulian_1976
26th February 2018, 00:15
Fac abstractie de varsta:
Ionita este un jucator care poate deveni de clasa mondiala,suna bombastic poate dar asta este parerea mea.Ionita poate scoate din joc 3-4 jucatori cu usurinta,numai ca fata de marii jucatori nu rezista un meci intreg ,nu cunosc pregatirea lui fizica etc...

Varsta nu te asteapta asta este o scuza,daca nu progreseaza Man actual este sub Ionita.Man nu o sa aiba un Budescu tot timpul.

Johnny D
26th February 2018, 07:23
Asta nu inteleg multi, are un talent exceptional in vizualizarea jocului. Am vazut ieri vreo 2-3 faze cand l-a pus pe Deac in lumina excelent, Deac care era mort pana sa intre Ionitza, stie sa valorifice spatiile foarte bine, trage omul pe el in careu si da pasa perfect la picior jucatorului ce vine din spate sau din lateral. O data in controlul mingii stie sa dea pasa la timp ca sa nu fie blocat. Toate astea nu par neaparat lucruri prea deosebite dar sunt! Sunt multi jucatori in fotbalul actual european de inalt nivel care au viteza insa cap limpede din parti. A vedea spatiile si-a sti unde-ti e coechipierul in prezent ca sa-i pui pasa la picior sau unde va fi peste 2 secunde ca sa-l pui in valoare e talent rar de tot, la Budescu se vede cel mai bine. Unde mai pui ca stie si suta, si dribla foarte bine. Petrescu nu-l baga ca nu face faza defensiva la fel de bine ca altii, dar e o megaprostie sa nu-l bagi in meciuri pe care le domini si in care ai nevoie de goluri. Eventual il tii rezerva in meciuri cu echipe mari unde trebuie sa se apere toti 11 pe faza defensiva. Si chiar si asa, si ieri a bagat un tackling defensiv recuperand o minge, face si el ce poate. Budescu ce plm face?:rolleyes:

Man e mai degraba atacant decat mijlocas. Normal sa aiba goluri si pase de gol mai multe, insa pe faza de constructie nu poate sa-i tina lumanarea lui Ionitza, ca sa folosesc o expresie anglo-saxona!:D Este nevoie de valoare in ambele compartimente, si la constructie si la finalizare ca sa dai un gol.

Duba
26th February 2018, 10:15
Victorie cu forcepsul. E bine insa ca am luat cele 3 puncte, iar in play-off suntem la 2 in spatele CFR-ului. Conditiile meteo, adversarul, care nu mai e chiar atat slab ca anul trecut, dar mai ales moralul scazut dupa meciul catastrofal de la Roma au facut ca baietii sa aiba o evolutie mediocra, mai ales in prima repriza. Va urma un play-ff de foc, in care neaparat trebuie sa acumulam cel putin 4 puncte in primele 2 etape pt. a spera la lauri.

delaoltenia
26th February 2018, 13:20
Da! 100% de acord cu Duba.

ontopic: fmm GgB!

Leo
26th February 2018, 13:53
Kuku are fractura la frunte.

https://www.libertatea.ro/sport/cum-se-simte-kuku-dupa-accidentarea-horror-din-meciul-fcsb-sepsi-am-fractura-la-frunte-2157538

Hingherul
26th February 2018, 13:54
cum suna asta :)))))))))

Johnny D
26th February 2018, 22:04
Va urma un play-ff de foc, in care neaparat trebuie sa acumulam cel putin 4 puncte in primele 2 etape pt. a spera la lauri.

In astfel de conditii e neaparat sa faceti maxim 3.

iulian_1976
27th February 2018, 00:34
Asta nu inteleg multi, are un talent exceptional in vizualizarea jocului. Am vazut ieri vreo 2-3 faze cand l-a pus pe Deac in lumina excelent, Deac care era mort pana sa intre Ionitza, stie sa valorifice spatiile foarte bine, trage omul pe el in careu si da pasa perfect la picior jucatorului ce vine din spate sau din lateral.
Man e mai degraba atacant decat mijlocas. Normal sa aiba goluri si pase de gol mai multe, insa pe faza de constructie nu poate sa-i tina lumanarea lui Ionitza, ca sa folosesc o expresie anglo-saxona!:D Este nevoie de valoare in ambele compartimente, si la constructie si la finalizare ca sa dai un gol.

Mai concret ce imi place la Ionita,daca ajunge in 20 de metri de poarta adversa,atentie daca ajunge si mai are energie,este capabil sa scoata din joc o intreaga defensiva indiferent de numele ei.
In cazul ca isi va dezvolta aptitudinea asta in plus fizic va sta mai bine va ajunge un fotbalist de top,in caz contrar in genul lui Torje va ramane.

Torje este cel mai mare fail din ultimii 10 ani,doar faptul ca este limitat la mansarda nu a crescut ca fotbalist si are toate calitatile necesare unui mare fotbalist cu exceptia inteligentei. :)
Stie sa dribleze,dar nu stie cand.
Stie sa schimbe directia,dar nu stie unde est optim.
Stie sa pasese,dar nu stie cui.
In timpul jocului se poate intampla din conjunctura jocului sa iasa bine,insa nu are o viziune unde sa conduca jocul i-ar trebui o bucatica din creierul lui Budescu sa fiu mai explicit.:)
Cu parere de rau spun asta pentru ca unul ca el trebuia sa conduca nationala Romaniei.