PDA

View Full Version : Etapa 26: Juventus - CFR 0-2



delaoltenia
16th February 2018, 17:39
Duminica, 25 februarie 2018/Ora 18.00

Leo
21st February 2018, 15:24
Castiga oaspetii.

Sevilla86
25th February 2018, 18:08
Juventus: Drăghia - Dima, Kardes, Leca, F. Ștefan - Simion, Acolatse - Nicoară, Băjenaru, Rabei - Elek
Rezerve: Gavrilaș, Ciobanu, Drăghici, Constantinescu, Ene, V. Gheorghe, D. Popescu

CFR Cluj: Vâtcă - Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora - Deac, Hoban, Culio, Mailat - Omrani, Țucudean
Rezerve: Duka, Luchin, Peteleu, Bordeianu, Al. Ioniță, V. Costache, Balde


Postez eu echipele pana ii trece supararea lu' Leo :D

Johnny D
25th February 2018, 18:35
Nu-nteleg absenta lui Ionita din primul 11, nu intamplator au probleme nu doar sa dea gol ci si sa aiba ocazii.
Omrani ala n-are ce cauta decat in locul lui Cutzudean, ori unul, ori altul, altfel te faultezi singur cum face Dan Petrescu in aceasta prima repriza, total inexplicabil in opinia mea.


Daca va intra Ionita la pauza, va cadea si golul inainte sa se intre in criza de timp.

Johnny D
25th February 2018, 19:23
Cum a intrat Ionita, cum gol!:D Dar fraieru de Petrescu a asteptat pana in min 61, in loc sa faca miscarea de la pauza. Bine ca nu l-a bagat in minutu 80!:)) Nu merge treaba asta cu 2 atacanti, nu are CFR-ul destul material ofensiv la mijloc sa poata sa-i puna in valoare pe ambii, asadar trebuie sa ramana la formatia cu un singur atacant si Ionita pe teren daca vrea sa dea goluri mai usor.


2-0 rapid, ce-nseamna un Ionita pe teren, 2 goluri in 5 minute dupa ce 60 de minute praf in atac!:))





2 rapidisti fata-n fata fura la penalty-ul asta si o lupta grea cu 2 seturi si o parada intercalate de-o bara ca unul din ei sa fie invins de celalalt!:)) Vitejii mei!:ok:

Sevilla86
25th February 2018, 19:27
Ionita nu e atat de bun pe cat il crezi. S-a lamurit si Petrescu.
Nici eu nu-l vad titular la CFR.

A avut noroc la penalty. Daca nu o baga in ate pana la urma, nu cred ca mai prindea minute in teren vreo trei meciuri.

Johnny D
25th February 2018, 19:28
Nu-l vezi titular, dar cu el in teren 2 goluri in 5 minute, fara el, zero in 60.:rolleyes:

Sevilla86
25th February 2018, 19:39
La primul gol nu a avut nici un merit, iar la al doilea a ratat penalty-ul, dar a avut noroc.
E coincidenta ca a marcat CFR dupa intrarea lu' Ionita. Penalty-ul l-a scos Deac, nici acolo nu a avut nici un merit.

Spune drept, nu-i asa ca a batut foarte prost penalty-ul?