PDA

View Full Version : Cate medalii va lua Romania la JO 2018?



Vadim
9th February 2018, 01:54
Am luat o singura medalie pana acum la Jocurile de Iarna. Avem vreo sansa la o medalie acum?

delaparis
9th February 2018, 02:10
Avem un articol despre JO in sfarsit :rolleyes::)
https://www.onlinesport.ro/jocuri-olimpice/jo-2018-pyeongchang/top-10-despre-jocurile-olimpice-de-iarna-2018-nid-128307

Vadim
9th February 2018, 02:17
Sunt mai multe :)
https://www.onlinesport.ro/jocuri-olimpice/jo-2018-pyeongchang

delaparis
9th February 2018, 02:22
foarte bine :)

Johnny D
9th February 2018, 08:12
Ce tema de discutie au mai marii forumului!:))



Aha, votul e secret, ca-n parlament! Sa nu-ti fie frica sa votezi, cu toata lipsa de asumare cu tot!:D

Utilizator
9th February 2018, 09:50
Eu cred ca Romania va lua de 10 ori mai multe medalii decat la toate participarile de pana acum mai putin JO din '68 cand a luat bronzul.
Va fi un triumf, de 10 ori zero!

Va fi o mare performanta daca ai nostri se vor clasa in primii 15 la vreo proba.
Dar important e sa participi, avem in sange spiritul olimpic, victoriile au fost intodeauna optionale.
De la Decebal incoace suntem renumiti pentru transformarea maiastra a infrangerilor in victorii.
Noi am inventat strigarea: Bucurati-va, am infrant!

Vadim
9th February 2018, 10:24
Da, e un vot foarte important si trebuie sa fie secret. :D

Vadim
9th February 2018, 10:25
Aha, votul e secret, ca-n parlament! Sa nu-ti fie frica sa votezi, cu toata lipsa de asumare cu tot!:D
Da, e un vot foarte important si trebuie sa fie secret.


Eu cred ca Romania va lua de 10 ori mai multe medalii decat la toate participarile de pana acum mai putin JO din '68 cand a luat bronzul.
Va fi un triumf, de 10 ori zero!
Totusi un `nebun` a votat ca luam o medalie. :)

Duba
9th February 2018, 14:24
Cate medalii?????!!!!!! :groggy: Mai repede intrebarea ar fi trebuit sa sune cam asa: ocupa Romania un loc 20 la actuala editie a JO de iarna? Noi suntem vai de soarta noastra la sporturile de iarna si mai vrem medalii?! Poate unii nu cunosc, dar in toate participarile am obtinut o singura medalie, si aia de bronz. Desteptarea!!!!

Johnny D
9th February 2018, 23:25
Da, e un vot foarte important si trebuie sa fie secret.

Da, e un vot foarte important si trebuie sa fie secret. :D
Paul, tu esti?:o:

E baiat simpatic Paul, este? Ce-ar fi sa le ardem una serioasa tuturor celor care se iau de el?:evil:

Etic si aferent!:D

ice_girl
10th February 2018, 02:53
Eu m-as bucura ca ai nostri sa se claseze in top 10-15, macar in 2-3 probe :)
In rest abia astept sa-i vad pe Noriaki Kasai, Martin Fourcade, etc si sunt curioasa daca Canada isi va pastra aurul la hochei :D

Lordul
10th February 2018, 18:33
La ski jumping pe trambulina normala aur pt Wellinger , argint pentru Forfang si bronz pt "Comandorul vantului" Robert Johansson

whisper
10th February 2018, 19:54
Medalii!?! Imi pare rau sa spun, dar nu sunt sanse!
Si nu e vina sportivilor!
Din pacate federatiile de profil nu fac nimic pt a ajuta sportivii care sunt atrasi catre aceste sporturi!
Din pacate la aceasta olimpiada nu avem nici un reprezentant in patinaj artistic!
Sper intr-o clasare buna a Danei Haralambie in competitia feminina de sarituri cu schiurile!

Vadim
12th February 2018, 15:26
Sper intr-o clasare buna a Danei Haralambie in competitia feminina de sarituri cu schiurile!
Unde se antreneaza, la Rasnov?

JJ
12th February 2018, 20:53
Nulitati, asta suntem. Pai norvegienii sunt 5 milioane, nu 20, si au deja 9 medalii. Si sa nu mai zic ca sunt toti bolnavi de astm saracii - delegatia norvegiana a luat cu ea in Coreea 6000 de doze antiastmatice, sau cam 50 de bucati de sportiv. Pai ai nostri toti sanatosi, si nimic? :(

Vadim
13th February 2018, 15:31
Lolz, norvegienii au luat pentru dopaj, nu ca sunt bolnavi. :) Ei iau doze de inhalare, nu cu atomizor, ca sa fie controlata cantitatea.

JJ
13th February 2018, 19:37
In alta ordine de idei, Raluca Stramaturaru a luat un senzational loc 7 la sanie azi, cea mai buna performanta romaneasca de la Lillehammer incoace!

miril
13th February 2018, 19:55
S-a clasat chiar mai bine. Locul sase.

https://www.olympic.org/pyeongchang-2018/results/en/luge/result-women-s-singles-fnl-000400-.htm

Da, asta a fost clasarea din runda a patra dar la general a iesit pe sapte. Frumoasa comportare, in orice caz.

Lordul
13th February 2018, 22:46
Medalii!?! Imi pare rau sa spun, dar nu sunt sanse!
Si nu e vina sportivilor!
Din pacate federatiile de profil nu fac nimic pt a ajuta sportivii care sunt atrasi catre aceste sporturi!
Din pacate la aceasta olimpiada nu avem nici un reprezentant in patinaj artistic!
Sper intr-o clasare buna a Danei Haralambie in competitia feminina de sarituri cu schiurile!

a prins un decent loc 25 ! in fata unor sportive mai bine cotate , de remarcat top 3-ul unde s-au clasat crema cremelor : Maren Lundby (aur) , Katharina Althaus (argint) , Sara Takanashi ( bronz)

Vadim
14th February 2018, 12:32
A fost aproape Raluca Stramaturaru sa ia medalie. Cum ar fi fost?