PDA

View Full Version : Etapa 24: Astra - Gaz Metan 4-3



Leo
4th February 2018, 17:12
Vineri, 9 februarie, ora 20.45.

Leo
7th February 2018, 15:34
Egal.

Duba
8th February 2018, 10:22
Eu vad un meci extrem de echilibrat. Am pus 1 mai mult pt. ca doresc ca Edy Iordanescu sa prinda play-off-ul. Daca castiga acest meci le mai trebuie un punct in urmatoarele doua partide si sunt in play-off.

Leo
9th February 2018, 20:43
Polczak, Mrzljak si Abang sunt absentii din tabara gazdelor.

delaoltenia
9th February 2018, 21:02
Echipele de start:

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Al Stan - Takayuki, Dandea - L. Bus, Balaure, Fl. Matei - Vera
Antrenor: Edward Iordanescu

Gaz Metan: Greab - Cretu, M. Constantin, Sirghi, Sg. Popovici - Chamed, Rosado, Caiado, Diogo - Rondon, Olaru
Antrenor: Cristi Pustai

Arbitru: George Radulescu. Asistenti: Marius Nicoara si Vlad Barleanu. Rezerva: Robert Dumitru. Observator: Stan Prodan

Leo
9th February 2018, 21:02
Echipele de start:

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Al Stan - Takayuki, Dandea - L. Bus, Balaure, Fl. Matei - Vera
Antrenor: Edward Iordãnescu

Gaz Metan: Greab - Cretu, M. Constantin, Sîrghi, Sg. Popovici - Chamed, Rosado, Caiado, Diogo - Rondon, Olaru
Antrenor: Cristi Pustai

Arbitru: George Rãdulescu

delaoltenia
9th February 2018, 21:05
:)) Cot la cot cu leuta noastra, 20:02.

Leo
9th February 2018, 21:50
Sa nu votati in poll ca-i periculos rau.

Leo
9th February 2018, 22:07
2 goluri in 4 minute. 1-1

Leo
9th February 2018, 23:16
Mai sunt 20 de minute din joc si astralii conduc cu 3-2.

Johnny D
9th February 2018, 23:20
4-2 gata-i Leo. Ai avut cateva minute de 2 bani speranta.:P


E greu sa fie scoasa Astra din play off acum.:)


Trebuie sa bateti pe FCSB, dupa ce-i bate si Lazio, numa succes va doresc!:ok:


Daca i-ar bate si Cluju ar fi deja prea frumos!:))

Johnny D
9th February 2018, 23:26
Sau poate nu chiar! 4-3 si e minutu 83!:))


Intrebarea ar fi cum poate un meci atat de prost sa aiba atatea goluri!?
Raspuns: au defensive de Liga a 6-a, daca ar exista o asemenea liga, asa aparare ar avea echipele ei.

Johnny D
9th February 2018, 23:29
Ce ocazie de 4-4! Il face pe Pustai sa ranjeasca de disperare!:))



Mamaaa ce de consecutive am bagat!:o: Nici n-am observat, unde esti Unghierule sa ma pui la punct?:sneaky:

Leo
9th February 2018, 23:36
Nu e prima oara cand faci consecutive, dar e prima oara cand observi asta.

Johnny D
9th February 2018, 23:38
Crezi tu! Toata lumea face consecutive, uita-te la Vadim pe JO, a si scris inca acelasi lucru in 2 posturi la 1 minut distanta!:)) Insa regulamentul e aplicat de un tampit frustrat doar impotriva unui singur om! S-a intamplat de prea multe ori insa tu nu esti instare sa observi asta si de s-ar mai intampla de vreo 200 de ori.


4-3 Astra, lupta la play off e incinsa rau!

Leo
9th February 2018, 23:42
Ciudatule, eu observ multe. Drept dovada te trimit la colt de fiecare data.


In alta ordine de idei, un pic a lipsit sa-mi iasa pronosticul.

Johnny D
9th February 2018, 23:44
Ciudatule, eu observ multe. Drept dovada te trimit la colt de fiecare data.

Observi, insa selectiv. Sunt 4 colturi intr-o camera, si 3 sunt libere.
Deci ai loc de mai multe observatii, doar sa vrei!;)


Apropo, sunt mandru ca sunt ciudat, cea mai mare ofensa mi-ai aduce-o daca mi-ai zice "mediocrule"!:D

Leo
9th February 2018, 23:54
Nu ai de ce sa fii mandru deloc. Din contra. Faptul ca aperi violatorii care au fost condamnati, deci vinovati si pedofilii, in ochii mei te coboara jos de tot, alaturi de ei. Deci, ciudatule te caracterizeaza cel mai bine.



Nu i s-a simtit deloc lipsa lui Ionita. Florentin Matei e la fel de bun.

Johnny D
10th February 2018, 00:11
Ti se pare ca e la fel de bun doar.:D

Cat despre cealalta parte, inseamna ca toti avocatii apararii in astfel de cazuri sunt pedofili si vinovati. Bine!:D

Leo
10th February 2018, 00:12
Nu se compara situatiile.

Johnny D
10th February 2018, 00:14
Normal ca nu se compara, aia sunt mercenari, isi vand credinta pentru bani. Eu o fac din dorinta de dreptate!;)

Pentru mine cei mai vinovati oameni sunt abuzorii. Chiar si sa spui "ciudatule" unor oameni e abuz. Si tu ai scazut deja drastic in ochii mei pentru ca deja nu mai e un caz izolat, ci o faci premeditat, repetat si cu sete. Nu ca ti-ar pasa, doar e normal sa-ti spun si eu pe aceeasi linie ce-ai zis si tu. Daca tot e ora onestitatii.

De fapt nu e corect ce spun, n-ai scazut mare lucru. De la inceput nu ma asteptam la prea multa diferenta de un astfel de comportament din partea ta.

delaparis
10th February 2018, 00:17
Nu va mai certati ca nu e bine si e rau :D

Curios cum de s-a chinuit Astra in meciul asta. Nu am urmarit dar totusi scorul e ciudat.
Adevarat ciudat aici :D

Johnny D
10th February 2018, 00:18
Nu va mai certati ca nu e bine si e rau :D

Corect. Hagi mereu aduce buna-dispozitie, quote-ul din repertoriul sau bogat e intotdeauna bine nimerit!:D

Leo
10th February 2018, 00:19
Cand o sa ai si tu familia ta, copilasii tai, o sa intelegi ca violatorii/pedofilii trebuie pedepsiti, nu aparati. Pana atunci nu avem ce discuta. Ramai un ciudat pt mine.

Johnny D
10th February 2018, 00:20
N-ai citit corect atunci ori n-ai inteles, tocmai de aia trebuie aparati ca sa fie pedepsiti in conformitate cu faptele comise, nici mai rau, nici mai usor decat atat. Ca de atacat si blamat se gaseste cine sa-i atace, o data descoperiti. Problema mai mare e cand se ascund sub pres astfel de practici, dar o data descoperite, nu trebuie nici acolo sarit calul cu pedepsele si acuzele.


Tu de exemplu esti de acord cu practicile din orientul mijlociu sa i se taie mana celui care fura?
Cam aici ajungem mai devreme sau mai tarziu. Eu de exemplu i-as taia mana aluia care taie o mana pentru un astfel de motiv idiot: si anume posesii de lucruri. Sunt o gramada de practici absolut tembele in lumea asta care violeaza cu-adevarat cele mai scumpe si inalte drepturi umane. Insa trebuie sa facem rabat de la ele si sa vedem lucrurile limpede, indiferent cati copii avem si cat de mult ii iubim.


Si-ti spun si de ce, inauntru, adanc, toti suntem doar niste copii. Si toti meritam protectie si intelegere, indiferent cat de mult gresim. Nimeni nu trebuie sa stea singur in fata pedepselor, oricat de vinovat ar fi, exact la fel cum cel vinovat trebuie pedepsit in concordanta cu faptele comise.

Leo
10th February 2018, 00:24
Bati campii in continuare. :D

Johnny D
10th February 2018, 00:26
Pai sunt campii mei, de aia-i bat. Daca n-am copii bat si eu ce am, ce vrei?:D

delaparis
10th February 2018, 00:27
Vreau liniste aici ca nu ma pot concentra. Am de gand sa postez ceva inteligent :D

Hingherul
10th February 2018, 00:28
Pai sunt campii mei, de aia-i bat. Daca n-am copii bat si eu ce am, ce vrei?:D

Nu cred ca ii bateai daca aveai copii :sneaky:
Are dreptate Leo, Ion e ciudatenia pamantului! :D



Vreau liniste aici ca nu ma pot concentra. Am de gand sa postez ceva inteligent :D

Pai asa pe burta goala, boss? :))

Leo
10th February 2018, 00:30
Bagam threadul in carantina ca si asa virusul gripal AH1N1 isi face de cap.

Johnny D
10th February 2018, 00:31
Are dreptate Leo, Ion e ciudatenia pamantului! :D

Venind de la tine, asta suna aproape a compliment!:D


Nu credca ii bateai daca aveai copii :sneaky:
Are dreptate Leo, Ion e ciudatenia pamantului! :D

Eu nu, doar ii replicam lu Leo! Femeile in general dau in copii ca-n saci de box!:rasc:
Si apoi se plang la toata lumea ca-i iubesc de numa, si daca-i atingi te fac praf!:)):))

Leo
10th February 2018, 00:32
Nu credca ii bateai daca aveai copii :sneaky:
Are dreptate Leo, Ion e ciudatenia pamantului! :D

Propun sa scoatem la licitatie ciudatenia, sa vedem cat valoreaza. :D

Hingherul
10th February 2018, 00:34
Propun sa scoatem la licitatie ciudatenia, sa vedem cat valoreaza. :D

Doar cineva fara copii s-ar risca sa cumpere asa ceva :D

Johnny D
10th February 2018, 00:35
Propun sa scoatem la licitatie ciudatenia, sa vedem cat valoreaza. :D

Mda, pentru ca a face licitatii cu sclavi pentru tine si Hingherul e o practica banala si normala.:cool:

Leo
10th February 2018, 00:35
Doar cineva fara copii s-ar risca sa cumpere asa ceva :D

Poate Sevilla. :D

Hingherul
10th February 2018, 00:36
Uite ce incult e! Noi facem licitatii de ciudati si el vorbeste de licitatii de sclavi :))

Pariziene, zi repede ceva inteligent pana nu-ti scufunda Ionete galera :))

Johnny D
10th February 2018, 00:36
Poate Sevilla. :D

Sevilla e el insusi copil!:))


Insa din ala rau, nu-mi place!:D


Uite ce incult e! Noi facem licitatii de ciudati si el vorbeste de licitatii de sclavi :))

E greu de inteles ca a vinde un om automat e a-l transforma in sclav, indiferent cum altfel mai vrei sa-i zici.

Hingherul
10th February 2018, 00:38
Chiar ca esti ciudat

delaparis
10th February 2018, 00:39
Nu e corect ca Hingherul sa-l contreze pe Johnny care a contrat pe Leo care a contrat pe Johnny. Credeti ca ar fi cazul sa-l contrez pe Hingherul care a contrat pe Johnny care a contrat pe Leo? Sau din contra? :D

Johnny D
10th February 2018, 00:39
Chiar ca esti ciudat

Ciudat de bine informat in lucruri ce orice om ar trebui sa le stie, da!:))

Leo
10th February 2018, 00:41
Nu e corect ca Hingherul sa-l contreze pe Johnny care a contrat pe Leo care a contrat pe Johnny. Credeti ca ar fi cazul sa-l contrez pe Hingherul care a contrat pe Johnny care a contrat pe Leo? Sau din contra? :D

Pt asta te-ai scremut atat? :) Ai mai vrut si liniste pe deasupra. :D

Hingherul
10th February 2018, 00:41
Nu e corect ca Hingherul sa-l contreze pe Johnny care a contrat pe Leo care a contrat pe Johnny.

In dragoste si in razboi totul e permis! :rasc:

Johnny D
10th February 2018, 00:41
Mai ales confuzia grava intre cele doua!:D

delaparis
10th February 2018, 00:42
Ok. Contrati-va cu dragoste atunci :))

Hingherul
10th February 2018, 00:44
Acum zi si chestia aia inteligenta cu care ne tot ameninti! :))

Leo
10th February 2018, 00:44
Am vazut 7 goluri in seara asta, 2 chiar frumoase.

delaparis
10th February 2018, 00:47
Acum zi si chestia aia inteligenta cu care ne tot ameninti! :))

Bate CFR :D

Hingherul
10th February 2018, 00:57
.... drumu degeaba pana la Bucuresti :D

daca tot ai chef de glume, mai bine spune bancul ala cu dinamo in C.L. :))

Leo
10th February 2018, 01:00
Nu chiar degeaba. Vor lua un punct. :D

delaparis
10th February 2018, 01:02
Am vazut 7 goluri in seara asta
Este probabil sa ai dreptate. :D
Apreciez efortul de a posta ontoppic :rolleyes:

Hingherul
10th February 2018, 01:02
singurul care poate lua puncte la Bucuresti este soferul autocarului ungurilor. puncte + suspendarea permisului :)

Leo
10th February 2018, 01:09
Este probabil sa ai dreptate. :D
Apreciez efortul de a posta ontoppic :rolleyes:

Pai da. Mi-a placut golul dou al gazarilor, corner si gol cu capul pe spate.

iulian_1976
10th February 2018, 02:51
Bate CFR :D

Ar fi o surpriza? :)
Steaua a vandut portarul,defensiva improvizata,plus ca se insita cu Larie,Enach jocatori fara pretentii mari.

Mai multe probleme or sa fie cu Craiova :)

Duba
10th February 2018, 10:22
Eu vad un meci extrem de echilibrat. Am pus 1 mai mult pt. ca doresc ca Edy Iordanescu sa prinda play-off-ul. Daca castiga acest meci le mai trebuie un punct in urmatoarele doua partide si sunt in play-off.

Meciul a fost echilibrat, asa cum am anticipat. Am pronosticat bine, am gresit insa in ceea ce priveste calculele. Astra e calificata de pe acum. Iasul, Viitorul si Botosaniul joaca intre ele, deci cel putin doua dintre ele vor pierde puncte, daca nu toate trei, in cazlul unor rezultate de egalitate.
Asadar, Astra e in play-off, ceea ce este un avantaj pt. fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo, care in ultima etapa joaca la Astra, unde patron este Nicolae, un fost baiat cu ochi albastrii, sensibil echipei cu pedigree secu.ristic ca si domnia sa.


Intrebarea ar fi cum poate un meci atat de prost sa aiba atatea goluri!?
Raspuns: au defensive de Liga a 6-a, daca ar exista o asemenea liga, asa aparare ar avea echipele ei.
4-3 Astra, lupta la play off e incinsa rau!

Meciul n-a fost prost. Gazul a adus in aceasta pauza de iarna jucatori buni, mai buni decat cei autohtoni care joaca la echipe de acelasi calibru. Nu vad ca echipa lui Pustai sa aiba probleme cu salvarea de la retrogradare.
Cat priveste lupta incisa pentru play-off, cred ca Iasul, Viitorul si Botosaniul se vor lupta pt. singurul loc ramas disponibil. dinamo daca bate Chiajna si la Astra este 100% in primle 6. Si cum metodele specifice, vorba unui patron regretat acum de tolomacii de sub pod, inca functioneaza la fosta echipa sponsorizata jumatate de secol, daca nu chiar mai mult, de securitate, este f. clar ca dinamo nu va avea probleme cu intrarea in play-off.
Cum am mai spus, Iasul daca bate tot este si ea in play-off. Pronostichez ca Botosaniul va fi prima care va iesi din lupta, meciul decisiv urmand a se da la Iasi in partida cu Viitorul.
Asadar, Steaua, CFR, Craiova, Iasul sau Viitorul si dinamo sunt echipele care se vor lupta in play-off.

Johnny D
10th February 2018, 14:32
Meciul n-a fost prost.
N-am zis c-a fost prost, doar c-a "beneficiat" de 2 aparari proaste rau, nici in Liga a 2-a nu vezi asa marcaje proaste. De fapt acelasi lucru l-au spus si "astia" de la Jiji TV dupa meci, inclusiv Eddy, era si greu sa zica altceva.

dinamo daca bate Chiajna si la Astra este 100% in primle 6.
Daca! Eu sincer sa fiu, nu cred. Eu cred ca vor depinde de meciul cu voi!:evil:

Chiajna mi se pare echipa buna, undeva de nivelul Gazului. Nici astia nu vor retrograda.
Gigeone al tau zicea ca nu vor bate pe Chiajna, si ca prin minune, sunt si eu de acord cu el!:D

Asadar, Steaua, CFR, Craiova, Iasul sau Viitorul si dinamo sunt echipele care se vor lupta in play-off.
Ce-mi place la tine e c-ai coaie si le pui la bataie!:D Eu unul nu indraznesc sa spun cine va prinde si cine nu.

Duba
10th February 2018, 15:39
De ce nu crezi? Doar la Chiajna sunt dinamovisti pur sange in conducere. Presedinte e Cristian Tanase, un dinamovist declarat, iar Moldovan a jucat vreo 10 ani la ei, apoi a activat si ca antrenor la diverse grupe de juniori si chiar la seniori pt. putin timp daca nu ma insel. Despre Nicolae stie toata lumea ca omul are pedigree secu.ristic.


Ce-mi place la tine e c-ai coaie si le pui la bataie!:D Eu unul nu indraznesc sa spun cine va prinde si cine nu.

Nu vorba de coaie, e pur si simplu probabilitate. Iar cel mai probabil este ca cele trei se vor incurca intre ele, lasand drum liber catelei lesinate sa pinda din nou play-off-ul pe ultima suta de metri.
Exista, totusi, o varianta in care dinamo va juca pe pune ultimul meci: Iasuul sa piarda atat cu Botosani, cat si cu Viitorul in casa, iar Viitorul sa bata sau sa faca egal cu Juventus, sa bata Botosaniul, Astra sa piarda cu CFR, iar in ultima etapa Botosaniul sa bata Gazul. In acel moment, Astra va fi obligata sa joace pe bune cu dinamo.

Johnny D
10th February 2018, 16:24
De ce nu crezi? Doar la Chiajna sunt dinamovisti pur sange in conducere. Presedinte e Cristian Tanase, un dinamovist declarat, iar Moldovan a jucat vreo 10 ani la ei, apoi a activat si ca antrenor la diverse grupe de juniori si chiar la seniori pt. putin timp daca nu ma insel. Despre Nicolae stie toata lumea ca omul are pedigree secu.ristic.
Eu nu gandesc asa, jucatorii joaca, nu conducerea.
Si nu cred ca va avea cineva tupeul sa vorbeasca cu jucatorii sau antrenorul sa el spuna "s-o lase mai moale". Nu cred asa ceva, dinamovistii au mai mult bun simt decat voi.:D

Astra va fi obligata sa joace pe bune cu dinamo.
Nu am facut calcule, eu pur si simplu asa cred ca se va intampla.:)

Duba
10th February 2018, 16:38
Eu nu gandesc asa, jucatorii joaca, nu conducerea.
Si nu cred ca va avea cineva tupeul sa vorbeasca cu jucatorii sau antrenorul sa el spuna "s-o lase mai moale". Nu cred asa ceva, dinamovistii au mai mult bun simt decat voi.:D

Nu am facut calcule, eu pur si simplu asa cred ca se va intampla.:)

Pai de-aia au rezultate formidabile in Romania, pt. ca au bun simt. :)) Ei, saracutii, au in ADN blatul si jocurile de culise, nu degeaba cei de la EVZ i-au numit, citez cu exactitate: 'campioni ai blaturilor'. Este ca-ti aduci aminte? :D

Pai fara calcule, am inteles ca dai meditatii ...:D, nu se poate. Toti fac calcule. Dinu Gheorghe, pt. informarea ta corecta, a sugerat si el acelasi lucru. Mai precis ca Astra o va lasa mai moale, stiindu-se cu saci-n caruta.