PDA

View Full Version : Liga Natiunilor 2018/2019



Leo
23rd January 2018, 18:25
Competitie infiintata de UEFA pentru a inlocui partidele amicale.
Tragerea la sorti va avea loc pe 24 ianuarie. Pentru tragerea la sorti Romania a fost repartizata in Seria C, alaturi de Ungaria, Scotia, Slovenia, Grecia, Serbia, Albania, Norvegia, Muntenegru, Israel, Bulgaria, Finlanda, Cipru, Estonia si Lituania.

Seria C este impartita in urmatoarele urne valorice:
Urna 1: Ungaria, ROMANIA, Scotia, Slovenia
Urna 2: Grecia, Serbia, Albania, Norvegia
Urna 3: Muntenegru, Israel, Bulgaria, Finlanda
Urna 4: Cipru, Estonia, Lituania

Partidele se disputa tur-retur in septembrie, octombrie si noiembrie 2018. Castigatoarele grupelor vor promova in seria superioara a editiei urmatoare din Liga Natiunilor, ultimele clasate retrogradand in seria inferioara.

aLLiin
23rd January 2018, 19:27
Este o idee buna aceasta competitie!

Lordul
23rd January 2018, 21:51
amicalele devin meciuri cu miza , sper sa nu cadem cu Grecia si cu Muntenegru in aceeasi grupa

Leo
24th January 2018, 14:38
GRUPE LIGA NATIUNILOR

DIVIZIA D:
Grupa 1: Andora, Kazahstan, Letonia, Georgia
Grupa 2: San Marino, Moldova, Luxemburg, Belarus
Grupa 3: Kosovo, Malta, Insulele Feroe, Azerbaijan
Grupa 4: Gibrlatar, Liechtenstein, Armenia, Macedonia

DIVIZIA C:
Grupa 1: Israel, Albania, Scotia
Grupa 2: Estonia, Finlanda, Grecia, Ungaria
Grupa 3: Cipru, Bulgaria, Norvegia, Slovenia
Grupa 4: Lituania, Muntenegru, Serbia, Romania

DIVIZIA B:
Grupa 1: Cehia, Ucraina, Slovacia,
Grupa 2: Turcia, Suedia, Rusia,
Grupa 3: Irlanda de Nord, Bosnia, Austria,
Grupa 4: Danemarca, Irlanda, Tara Galilor

DIVIZIA A
Grupa 1: Olanda, Franta, Germania
Grupa 2: Islanda, Elvetia, Belgia
Grupa 3: Polonia, Italia, Portugalia
Grupa 4: Croatia, Anglia, Spania

Leo
24th January 2018, 14:44
Romania are o grupa foarte grea.

Romania - Muntenegru: 3 meciuri - o victorie - un egal - o infrangere
Golaveraj: 5-2

Romania - Lituania: 11 meciuri - 10 victorii - o infrangere
Golaveraj: 19-6

Romania - Serbia: 2 meciuri - 2 infrangeri
Golaveraj: 2-8

Leo
24th January 2018, 20:50
Tintarul grupei noastre


7 septembrie, ora 21:45
Romania - Muntenegru (fara spectatori)
Lituania - Serbia

10 septembrie, ora 21:45
Serbia - Romania
Muntenegru - Lituania

11 octombrie, ora 21:45
Lituania - Romania
Muntenegru - Serbia

14 octombrie
Lituania - Muntenegru, ora 21:45
Romania - Serbia, ora 16:00

17 noiembrie
Serbia - Muntenegru, ora 16:00
Romania - Lituania, ora 21:45

20 noiembrie, ora 21:45
Serbia - Lituania
Muntenegru - Romania

JJ
3rd September 2018, 20:13
Incepe... Capete de afis in primul weekend: Germania-Franta, Anglia-Spania, Portugalia-Italia, Spania-Croatia.

Meciuri joi 6 septembrie:
Germania-Franta
Cehia-Ucraina
Tara Galilor-Irlanda
Slovenia-Bulgaria
Norvegia-Cipru
Kazahstan-Georgia
Letonia-Andorra
Armenia-Liechtenstein
Gibraltar-Macedonia
Meciuri vineri 7 septembrie:
Italia-Polonia
Turcia-Rusia
Albania-Israel
Romania-Muntenegru
Lituania-Serbia
Azerbaidjan-Kosovo
Färoe-Malta
Meciuri sambata 8 septembrie:
Elvetia-Islanda
Anglia-Spania
Irlanda de Nord-Bosnia
Finlanda-Ungaria
Estonia-Grecia
Belarus-San Marino
Luxemburg-Moldova
Meciuri duminica 9 septembrie:
Franta-Olanda
Ucraina-Slovacia
Danemarca-Tara Galilor
Bulgaria-Norvegia
Cipru-Slovenia
Georgia-Letonia
Macedonia-Armenia
Liechtenstein-Gibraltar
Meciuri luni 10 septembrie:
Portugalia-Italia
Suedia-Turcia
Scotia-Albania
Serbia-Romania
Muntenegru-Lituania
Andorra-Kazahstan
Kosovo-Färoe
Malta-Azerbaidjan
Meciuri marti 11 septembrie:
Islanda-Belgia
Spania-Croatia
Bosnia-Austria
Ungaria-Grecia
Finlanda-Estonia
Moldova-Belarus
San Marino-Luxemburg

El Pistolero
3rd September 2018, 23:04
Partide amicale zic eu, în care se pot rula diferiți jucători. Oricum sunt de văzut meciurile din prima grupa valorica.

Leo
5th September 2018, 21:21
Transmite cineva Italia - Polonia?

delaparis
5th September 2018, 21:27
Vineri Equipe TV :)
https://www.lequipe.fr/lachainelequipe/

JJ
5th September 2018, 22:27
Pariziene tu cum esti conectat la stiri ce zici de Germania-Franta maine?
Am inteles eu bine ca spre deosebire de Ronaldo, Modric, Rakitic, care nu servesc competitia asta, la Franta sunt mai toti prezenti exceptie Lloris? De la nemti iar vad ca nu lipseste decat Ozil, dar aia e alta poveste..

delaparis
5th September 2018, 22:31
Franta se prezinta cu echipa campioana mondiala tip mai putin Lloris care e accidentat. Areola de la PSG e titular apoi, Mandanda e si el accidentat, deci Costil rezerva la portari

Areola - Pavard, Varane (cap.), Umtiti, Hernandez - Mbappé, Kanté, Pogba, Matuidi - Griezmann, Giroud

Capitanu.Burcea
6th September 2018, 15:59
Romania si Franta vor fi echipele care vor lua de bună aceasta competitie jalnică (pe ultimele divizii te poti pişa cu jet, vezi meciuri mai interesante la campionatul u19 pt gemei). Franta o a face pt blazon, noi pt ca suntem o nationala de cretini, care isi umfla muschii doar in amicale.

JJ
6th September 2018, 20:23
Ce vorbesti bre? Tocmai se joaca Armenia-Liechtenstein, ce meci!
Mkhitarian rateaza un penalty, parc-ar juca la Arsenal :D
Numai ca sa-mi strice mie pariul. :(

LE: Na c-au marcat. :D

krapulax
6th September 2018, 21:28
ultima data cand am ratat un meci oficial franta germania era in '82. la bunici, la tara, in vacanta. n-am aflat la timp ca nea nicu lu mandache isi facuse antena de bulgari dintr-un lighean. mai bine, eram mare fan al frantei si as fi suferit ca un caine. am vazut finala, macar.

delaparis
6th September 2018, 21:34
Nu exista meci amical intre Franta si Germania.

Germania:
Neuer (c) - Kimmich, Boateng, Hummels, Rüdiger, Ginter - Goretzka, Kroos - Reus - Müller, Werner.

Franta:
Areola - Pavard, Varane (c), Umtiti, Hernandez - Mbappé, Kanté, Pogba, Matuidi - Griezmann, Giroud.

Noroc cu nationala Frantei sa mai joace si Giroud putin :))

JJ
6th September 2018, 22:16
Fals, Germania joaca tot un 4-2-3-1 din ce vad la TV. Kimmich ar trebui sa fie inchizator cred, dar tot aluneca inapoi in banda.
Dupa prima repriza vad asa:
Germania are mare frica sa nu fie prinsa pe contraatac, si obiectivul principal e sa nu ia gol. De-aia si joaca cu 4 fundasi centrali, care nu urca decat foarte rar. In fata, Goretzka si Reus sunt pamant, Werner si Müller ce-au mai incercat ceva. Insa Werner... nu sutezi din unghi cu trei coechipieri in fata portii...
Franta a venit sa defileze cu campioana mondiala si e multumita cu un 0-0. Pogba mi s-a parut slab, Griezmann invizibil.
Retin ca Griezmann l-a lasat pe Mbappe sa bata singura lovitura libera periculoasa a Frantei. Mai retin trei pase cu calcaiul ale lui Mbappe, si trei mari ocazii, doua la Giroud, si una la un corner cu lovituri de cap ale lui Rüdiger si Hummels.

Sper sa apara Sane dupa pauza.

JJ
6th September 2018, 22:54
In alte meciuri, Tara Galilor are 3-0 la pauza cu Irlanda, Norvegia 2-0 cu Cipru, si o gramada de egaluri, cel mai surprinzator fiind la Letonia-Andorra.
Intr-un amical Peru conduce in Olanda, iar in amicalul vedeta Portugalia-Croatia e 1-1, fara CR si fara Rakitic. Modric joaca insa.

JJ
6th September 2018, 23:23
Ce poate sa scoata Areola in a doua repriza, incredibil. :o:

JJ
6th September 2018, 23:44
Ceva mai mult fotbal in a doua repriza... Cu Lloris in poarta Franta probabil pierdea meciul asta. :D Un egal care multumeste ambele parti: Franta ca nu a pierdut, Germania pentru ca nu a luat gol si a aratat ca o echipa de fotbal. Areola, omul meciului.
Bulgaria a batut in Slovenia, Letonia face 0-0 acasa cu Andorra, Tara Galilor termina cu 4-1 contra Irlandei, de vazut golurile lui Bale si Roberts. Mai devreme, Georgia a castigat cu 2-0 in Kazahstan.
Maine jucam noi.

Si Ucraina da in sfarsit golul de 2-1 in deplasare cu Cehia, intr-un meci pe care l-au dominat copios, cu 23 de suturi la poarta.

Johnny D
7th September 2018, 12:55
Iarasi joaca gunoiu ala de Stanciu titular fix la 2 ani dupa ce ne-a futut tot in primu meci, tot cu Muntenegru!? Incredibil!:rosu:

YoNuTzz
7th September 2018, 22:24
sa castigam noi grupa si apoi sa castigam si un Final 4 in interiorul Ligii C ?

nici o sansa haha

JJ
7th September 2018, 22:29
Ouch Polonia conduce la Bologna. Si rusii la Trabzon.

Au egalat turcii.

Conduc iar rusii. :D

Au egalat italienii din penalty. :P

Leo
7th September 2018, 23:24
Poate marcam acum ca au ranas in 10 oaspetii nostri. Italienii au egalat.

JJ
7th September 2018, 23:31
Lewa la 30 de metri de poarta, singur, cu trei jucatori in fata. Comentariu pe Rai Uno "Situazione molto pericolosa". :))

JJ
7th September 2018, 23:44
Turcia pierde acasa cu Rusia. Cred ca Lucescu e pa daca pierde si luni in Suedia.
Italia-Polonia 1-1, Albania bate Israelul cu golul lui Xhaka cel mic (Pe care Koller il tine rezerva :headbang: )
Faroe castiga derby-ul cu Malta cu 3-1 in cel mai spectaculos meci al zilei. :happy

JJ
8th September 2018, 00:45
Cred ca sunt singurul tampit care a pariat la greu pe competitia asta mirobolanta... pana acum imi iese fiecare al doilea meci. :headbang:

YoNuTzz
8th September 2018, 00:46
ptr majoritatea echipelor din League A, nu prea conteaza aceasta Nations League...

e aproape imposibil de crezut ca echipe precum Franta, Spania, Germania etc nu vor termina in primele 2 grupa de calificare la Euro 2020.

deci sunt meciuri amicale...

potul aici e ptr echipe precum Polonia, Islanda...care chit ca nu se califica prin preliminarii Euro normal, mai au o sansa mare, cu echipe probabil venite din League B in acea faza de semifinale (deoarece majoritatea din League A) vor fi deja calificate.

JJ
8th September 2018, 21:00
6-0! Elvetia spulbera Islanda cu scorul turneului de pana acum. O Elvetie fara Lichtsteiner, Behrami si Dzemailji, cu trei debutanti Mbabu, Ajeti si Sow, si cu o prestatie excelenta contra unei echipe totusi extrem de slabe a Islandei.
Bosnia a batut in Irlanda de Nord, desi si Will Briggs a marcat (va mai amintiti de el?). Ungaria a pierdut in Finlanda.

Urmeaza Anglia-Spania, primul meci pentru Luis Enrique ca antrenor, fara Pique, Iniesta, David Silva, Diego Costa. Si cu intoarcerea la 4-3-3. La englezi reapar Joe Gomez si Shaw, absenti la mondial. Si in fata e Rashford, Sterling nu e nici macar in lot.

YoNuTzz
8th September 2018, 21:20
islanda va pica rapid in League B...o asemenea generatie ptr o tara cu 300 000 de locuitori se intampla odata in viata.

JJ
8th September 2018, 23:46
Luxemburg bate cu 4-0 Moldova si se anunta drept principala contracandidata a Belarusului la castigarea grupei. Cosmarul clujenilor Sinani si aici printre marcatori.
Grecia bate in Estonia. Spania castiga cu 2-1 pe Wembley.

delaparis
8th September 2018, 23:54
Spania castiga cu 2-1 pe Wembley.
Normal

YoNuTzz
9th September 2018, 01:17
Anglia dupa ce a inceput sa joace cu echipe tari...

infrangere cu Croatia, apoi Belgia si apoi Spania...

inca nu imi vine sa cred bulanul pe care l-au avut la Mondial...
faceau draq finala de World Cup cu echipa aia...

Johnny D
9th September 2018, 02:18
Sunt slabani, bulanul insa cateodata valoreaza mult.

delaparis
9th September 2018, 20:45
Franta:
Areola - Pavard, Varane (c), Umtiti, Hernandez - Pogba, Kanté - Mbappé, Griezmann, Matuidi - Giroud.

Olanda :
Cillessen - Tete, de Ligt, van Dijk (c), Blind - Pröpper, de Jong, Wijnaldum - Babel, Depay, Promes.

YoNuTzz
9th September 2018, 23:18
cam greu cu olanda, la ce diferenta de lot e intre cele 2 echipe...

si lol...bulgarii au 6 puncte in grupa lor din League C...

delaparis
9th September 2018, 23:45
Franta - Olanda 2-1
Meci perfect :)

Campionii mondiali sunt cu adevarat de top. Toti :ok:/hello
Mbappe, Giroud, Pogba, Griez, Herna, Kante, Areo, Umti, Pav, Mat, etc ... /hello/hello/hello

Capitanu.Burcea
10th September 2018, 00:49
Cu o echipa si un joc de căcat, vecinii din rp bulgară reusesc 6 puncte in aceasta frumoasa competitie. Noi il avem pe Diego Simeone designer, dar jocul e la nivel Magiun Barbu. Cand era Daum antrenor, era de vina Daum. Dupa ce a venit Contra, vina e abstractă, ceva intre metafizica si clitoris.

JJ
10th September 2018, 19:25
Priveste bre pozitiv. Uite, vecinii unguri au pierdut primul meci, ca si moldovenii.

JJ
10th September 2018, 22:43
Suedia are 1-0 cu Turcia la pauza, e 99% ultimul meci pentru Lucescu.

YoNuTzz
10th September 2018, 23:25
cred ca Italienii vor pica in League B :))

JJ
10th September 2018, 23:40
Turcia intoarce la 3-2 in min. 88 si 91 prin rezerva Emre Akbaba! Italia pierde in Portugalia. Scotia bate Albania.

JJ
11th September 2018, 00:00
Dupa prima etapa:
Liga A
Grupa 1: 1. Franta 4p, 2. Germania 1p, 3. Olanda 0p.
Aici pare destul de probabil ca Olanda sa pice in Liga a doua. Castigatoarea grupei se joaca.
Grupa 3: 1. Portugalia 3p, 2. Polonia 1p, 3. Italia 1p
Grupa e inca deschisa. Italia a dezamagit in primele doua meciuri, dar poate reveni in retur.

Liga B
Grupa 1: 1. Ucraina 6p, 2. Cehia 0p, 3. Slovacia 0p
Prin prisma jocului, cred ca retrogradeaza Cehia. Slovacia nu e eliminata inca.
Grupa 2: 1. Rusia 3p, 2. Turcia 3p, 3. Suedia 0p
Totul se joaca aici. Turcia e genul de echipa care poate la fel de bine sa castige sau sa piarda cele doua meciuri ramase.
Grupa 4: 1. Danemarca 3p, 2. Tara Galilor 3p, 3. Irlanda 0p
Cred ca asa ramane si clasamentul final.

Liga C
Grupa 1: 1. Scotia 3p, 2. Albania 3p, 3. Israel 0p
Inca o grupa in care nu s-a decis nimic, pana acum fiecare castigand pe teren propriu.
Grupa 3: 1. Bulgaria 6p, 2. Norvegia 3p, 3. Cipru 3p, 4. Slovenia 0p
Bulgaria a luat un avantaj serios pentru calificare. Lupta se va da intre Cipru si Slovenia pentru ultimul loc, n-ar fi exclus sa retrogradeze amandoua.
Grupa 4: 1. Muntenegru 4p, 2. Serbia 4p, 3. Romania 2p, 4. Lituania 0p
Cu tot egalul de azi, eu tot pe Serbia o vad favorita. Nu-i vad sa piarda vreun punct cu Muntenegru. De retrogradat, probabil retrogradeaza Lituania.

Liga D
Grupa 1: 1.Georgia 6p, 2.Andorra 2p, 3.Letonia 1p, 4.Kazahstan 1p
Georgia promoveaza aici.
Grupa 3: 1.Kosovo 4p, 2.Färoe 3p, 3.Azerbaidjan 2p, 4.Malta 1p
Greu de zis. Mi se pare ca toate mai putin Malta au inca sanse.
Grupa 4: 1. Macedonia 6p, 2.Armenia 3p, 3.Liechtenstein 3p, 4.Gibraltar 0p
Clar Macedonia promoveaza.

YoNuTzz
11th September 2018, 00:12
ce au intors turcii...s-o fi salvat Lucescu ?

delaparis
11th September 2018, 22:22
Pt cei care tot visau acum doua luni se pare ca prezenta Croatiei in finala a fost un accident

Taquito
11th September 2018, 22:26
ăsta e fotbal adevarat, ce joaca Spania, gol dupa gol, recuperari, posesie, croatii nu ies din jumatatea lor.

iulian_1976
11th September 2018, 22:46
Pt cei care tot visau acum doua luni se pare ca prezenta Croatiei in finala a fost un accident

Ai tu ce ai cu Croatia :) A fost viciere de rezultat in finala,nu este nici prima oara si nici ultima.:)

Ai mers sa vezi trofeul ? :) Banuiesc ca esti mandru de echipa Frantei si te regasesti in ea :)

delaparis
11th September 2018, 23:16
Noroc ca nu au castigat trofeul. Iti dai seama ce rusine pt competitia aia sa castige echipa care ia 6-0 de la Spania dupa doar doua luni? Noroc cu Franta ca a salvat cupa mondiala :)

iulian_1976
11th September 2018, 23:27
Croatii vor mai ajunge in finale cel putin stai linistit,sunt natiunea cea mai inzestrata din tehnic si tactic din Balcani;poate vor ajunge si romanii insa tactic noi stam
foarte slab sunt echipe care ne bat cu 2 cornere si 2 lovituri libere.

delaparis
11th September 2018, 23:40
Nu stiu cand vor mai ajunge deoarece azi cu tineri in echipa contra Spaniei cu tineri in echipa au luat valiza.
In plus Franta e campioana cu tineri in echipa apoi Anglia si Germania se pare ca isi fac echipa cu tineri etc ...
Prea ii ridicam pe croati unde nu merita. Ne cam bat pe noi pe unde ne prind dar asta nu inseamna ca sunt nu stiu ce.

Hingherul
11th September 2018, 23:44
I-auzi Ioane ce de tineri in cuvintele parizianului! :))

JJ
12th September 2018, 00:04
6-0. Ouch. Dureros pentru vicecampioana mondiala. Cea mai drastica infrangere din istorie. Pana acum acolo statea un 0-4 cu Germania din 1942!

Dupa prima etapa:
Liga A
Grupa 2: 1. Elvetia 3p, 2. Belgia 3p, 3. Islanda 0p
Pare certa retrogradarea Islandei. Belgia e in continuare favorita la primul loc, prin prisma valorii jucatorilor.
Grupa 4: 1. Spania 6p, 2. Anglia 0p, 3. Croatia 0p
Si avem o castigatoare de grupa in Liga A - Spania.
Liga B
Grupa 3: 1. Bosnia 6p, 2. Irlanda de Nord 0p, 3. Austria 0p
Austria n-a jucat rau azi, dar tot degeaba a fost. Bosnia favorita la promovare.
Liga C
Grupa 2: 1. Finlanda 6p, 2. Ungaria 3p, 3. Grecia 3p, 4. Estonia 0p
Estonia pare retrogradata. Desi Finlanda e pe primul loc, cred ca tot intre Ungaria si Grecia se va juca promovarea.
Liga D
Grupa 2: 1. Luxemburg 6p, 2 Belarus 4p, 3. Moldova 1p, 4. San Marino 0p
Promovarea se joaca intre Luxemburg si Belarus.

YoNuTzz
12th September 2018, 00:41
sa iei 0-6 imediat dupa finala mondiala, si cu multi jucatori ce au jucat in acea finala, acum pe teren...
inadmisibil si socant...

si Spania ce fraieri au fost cu scandalul intern...
pe partea de jos a tabloului, cu Croatia si Anglia...literally nu ar fi trebuit sa aiba nici o problema in a face finala...

ps - Luxembourg va fi noua Islanda hehe...

milanezu
12th September 2018, 02:06
cel mai bun jucator de la franta a fost florentino perez.
daca nu era treaba aia franta nu mai pupa cupa mondiala.
dupa 0-6 modric clar merita balonul de aur.

atdi
12th September 2018, 12:12
Croatii au jucat doar pana in minutul 20

iulian_1976
25th September 2018, 03:40
Nu stiu cand vor mai ajunge deoarece azi cu tineri in echipa contra Spaniei cu tineri in echipa au luat valiza.
In plus Franta e campioana cu tineri in echipa apoi Anglia si Germania se pare ca isi fac echipa cu tineri etc ...
Prea ii ridicam pe croati unde nu merita. Ne cam bat pe noi pe unde ne prind dar asta nu inseamna ca sunt nu stiu ce.

Jucatorul anului Luka Modric :) nu stiu ce jucator francez putea concura cu el :)

Leo
11th October 2018, 18:46
Programul de astazi:

Liga A
Polonia - Portugalia (21:45)

Liga B
Rusia - Suedia (22:45)

Liga C
Israel - Scotia (21:45)
Lituania - Romania (21:45)
Muntenegru - Serbia (21:45)

Liga D
Insulele Feroe - Azerbaidjan (21:45)
Kosovo - Malta (21:45)

JJ
11th October 2018, 19:53
Portugalia din nou fara Ronaldo.

Hingherul
11th October 2018, 20:27
Deci de-aia nu vad eu rasi la TV week-end-ul asta??? Ca joaca generatia ratatilor?! :o:

JJ
12th October 2018, 22:03
Portugalia a castigat in Polonia si castiga 100% grupa daca duminica Polonia si Italia fac egal.
Rusia isi castiga grupa daca bate Turcia si acasa duminica.

Johnny D
12th October 2018, 22:48
Se vede ca n-a jucat Ronaldo!:))

JJ
12th October 2018, 23:16
In puii mei, Belgia are 1-0 si Shaqiri incearca sa dea gol direct din corner. :headbang:

delaparis
12th October 2018, 23:35
A cam fost penalty pt Elvetia acolo pe final

JJ
12th October 2018, 23:44
Dupa reluarea cu mega-incetinitorul de dupa meci a fost trei sferturi simulare, au ajuns amandoi simultan la minge. Victorie meritata pentru Belgia, si ce faza superba la golul doi al Belgiei!
De vazut ce facem luni in Islanda, islandezii n-au mai fost atat de penibili in amicalul de ieri cu Franta.

Croatia si Anglia se elimina practic reciproc cu un 0-0. Spania castiga matematic grupa daca face egal luni cu Anglia acasa.

Austria bate Irlanda de Nord si se inscrie ca principala urmaritoare a Bosniei.

YoNuTzz
13th October 2018, 01:13
deja avem 3/4 semifinaliste: Spania, Belgia si Portugalia...sa vedem daca se alatura Franta sau Germania...
ps - f dezamagitoare vice-campioana mondiala...

YoNuTzz
13th October 2018, 20:57
lol...armenia a reusit contra-performanta unica sa piarda ACASA cu gibraltar...

JJ
13th October 2018, 20:58
Cum o fi bre sa te cheme Mkhitarian, sa joci la Arsenal, sa fii cotat la zeci de milioane si sa pierzi in fata impilor rosii? :)) :))
Primul punct, prima victorie si prima victorie in deplasare din istoria nationalei Gibraltarului. Bravo stancosilor! :D

delaparis
13th October 2018, 23:20
Nu stiu ce fac nemtii astia de nu reusec sa inscrie. Domina Olanda in permanenta dar sunt condusi cu 1-0 inca de la pauza.

YoNuTzz
13th October 2018, 23:23
in ce hal a ajuns si germania...locul 4 in grupa de mondiale, infrangere cu korea, acum 0 goluri in 2 meciuri de nations league...

nu inteleg dc nu au renuntat la low dupa mondial...era clar ca nu mai merge treaba...

si sa nu ai un atacant decent la o po****tie de 80 si ceva de milioane de locuitori, si cu o budesliga destul de ok..
f ciudat...

delaparis
13th October 2018, 23:33
Joaca la fel ca la Mondial. Posesie, ocazii dar nu reusesc sa inscrie. Si de ce Sane nu e titular? E clar cel mai talentat la ei acolo.
Na ca a fost bara de 3-0 pt olandezi

YoNuTzz
13th October 2018, 23:40
s-a terminat 3-0 ptr olanda...si cum am zis si mai sus...mi se pare socant ca nationala germaniei nu are atacant...
ma uitam si in toata bundesliga...pur si simplu nu exista atacant de valoare german...

delaparis
13th October 2018, 23:45
De cand s-a retras Klose nu mai au pe nimeni.
Sa vedem marti contra Frantei. O sa fie meci tare cred.

YoNuTzz
13th October 2018, 23:49
nici o sansa nu are germania la franta acasa...
franta chiar e o super forta...

delaparis
13th October 2018, 23:52
Francezii sunt inca in petrecere pt titlul de campioni mondiali. Cu Islanda joi in amical pierdeau linistiti cu 2-0 daca nu intra Mbappe sa readuca echipa la egal pe final.

El Pistolero
14th October 2018, 13:13
Germania e în deriva, chiar ca în atac sunt dezastru, nu mai au pe nimeni acolo sa o bage în ate.

JJ
14th October 2018, 13:21
Greseala lui Low. Ii ai pe Reus, care e in superforma, pe adevarata tanara speranta Havertz de la Leverkusen, dar nu-i selectionezi si il debutezi pe Uth, care n-a marcat un gol sezonul asta si e rezerva la Schalke? Iar pe Sane il bagi doar 30 de minute?
Si mergi in continuare pe axa Hummels-Boateng-Muller, in conditiile in care Bayern nu prea merge de vreo trei saptamani? Iar pe Kimmich te-ai decis tu sa-l faci inchizator la nationala, de unde el toata viata lui a fost fundas dreapta?

YoNuTzz
14th October 2018, 21:09
nici ca la cluburile din romania in care se da afara antrenorul odata la 2 luni, dar la germania, dupa atata timp, plus acea rusine...chiar era cazul de un nou antrenor..

delaparis
14th October 2018, 22:34
Si Italia parca e Germania. 0-0 la pauza cu polonezii desi domina copios

YoNuTzz
14th October 2018, 22:35
probabil ambele vor retrograda...

delaparis
14th October 2018, 23:36
Hai ca au marcat italienii pe final. Frumos gol !

iulian_1976
15th October 2018, 01:29
Sa presupunem ca muncesti ai o idee stralucita in arhitectura calculatoarelor si iti asigura un job corect ...o viata intreaga.:)

Un antrenor Low are o idee,un sistem de joc stralucit merge echipa o perioada din momentul in care nu mai inovezi iar toti adversarii ti-au gasit antidotul,esti gata ca antrenor.

YoNuTzz
15th October 2018, 02:49
s-au scos italienii cu lasagna :))
vor ramane in urna 1...oricum departe de tot echipa fata de ce a insemnat italia pe vremuri...sunt un fle de olanda si ei...

Doctor_Satan
15th October 2018, 11:47
Sa presupunem ca muncesti ai o idee stralucita in arhitectura calculatoarelor si iti asigura un job corect ...o viata intreaga.:)

Un antrenor Low are o idee,un sistem de joc stralucit merge echipa o perioada din momentul in care nu mai inovezi iar toti adversarii ti-au gasit antidotul,esti gata ca antrenor.
Diferenta e ca Low intr-un an de contract castiga cat un om intr-o viata.
Plus ca Germania merge prost si din cauza lotului, lucru care se observa si la Bayern. Muller e varza de mai bine de 2 sezoane, Goetze si Reuss nu mai misca, iar apararea e doar pe foaia de joc.

iulian_1976
15th October 2018, 13:59
Muller are o varsta,de obicei se repliaza rapid sa nu le ducem grija la ce sistem de scouting au germanii.

delaparis
15th October 2018, 21:40
Meci dificil pt Anglia azi in deplasare la spanioli.

delaparis
15th October 2018, 22:15
Anglia conduce cu 2-0 :))

JJ
15th October 2018, 22:31
3-0, sa mai inteleaga cineva ceva din competitia asta. :D
Stiam eu de ce ma abtin sa pariez.

miril
15th October 2018, 22:31
Spania a avut noroc in Anglia ca si acum in prima repriza. Diferenta putea fi si mai mare. Sa vedem ce se intampla in repriza a doua.

delaparis
15th October 2018, 23:43
Victorie meritata Anglia desi pe final au cam avut noroc.
La tv comentatorii zic ca Spania trebuia sa aiba un penalty dar uita ca si Anglia a meritat unul la inceputul reprizei a doua.
Pickford cam ezitant azi.

miril
15th October 2018, 23:58
La Sterling. Polonezul a arbitrat slab.

JJ
16th October 2018, 00:01
Cum a intrat Alcacer cum s-a schimbat meciul.
Finlanda bate si Grecia si ajunge la 12/12! :o:
Bosnia ajunge si ea la 9/9 in B. Singurele ex-iugoslave care nu merg in competitia asta sunt Croatia si Slovenia. :D

YoNuTzz
16th October 2018, 00:20
cand ma uit la grupa Greciei castigata de Finlanda...imi pare rau de marele ghinion pe care l-am avut noi sa ne cada Serbia in grupa...

si Spania da 6-0 Croatiei si apoi e condusa acasa 0-3 de Anglia...wtf...

Leo
16th October 2018, 18:53
Astazi avem Franta - Germania. Delaparis hai cu un pronostic.

cip
16th October 2018, 18:56
2 solist,le dau nemtii ca la Verdun...:rasc:

Leo
16th October 2018, 18:58
Am pariat pe victoria frantujilor.

delaparis
16th October 2018, 19:02
Astazi avem Franta - Germania. Delaparis hai cu un pronostic.
Olanda a batut Germania si Franta a batut Olanda. Deci ...:)

cip
16th October 2018, 19:06
Am pariat pe victoria frantujilor.
rau ai facut...:nope:
mai bine jucai la pacanele...:D

Hingherul
16th October 2018, 20:30
Ca sa ii cada nu stiu cati săptari, sa nu stie unde sa ascunda banii si apoi sa dispara ca magarul in ceata ca Lordul?
Prea multa bataie de cap :D

YoNuTzz
16th October 2018, 21:34
lol...Armenia..cum e posibil sa pierzi acasa cu Gibraltar si apoi sa bati 4-0 pe liderul Macedonia...wtf :))

se intampla chestii dubioase in Liga D

delaparis
16th October 2018, 21:39
Mafia pariorilor

Johnny D
16th October 2018, 23:11
Mafia pariorilor

:ciocan:


lol...Armenia..cum e posibil sa pierzi acasa cu Gibraltar si apoi sa bati 4-0 pe liderul Macedonia...wtf :))

se intampla chestii dubioase in Liga D

Armenia - Gibraltoar 2 pauza, 2 final = pariu 1 milion de euro divizat in 30 de case de pariuri!:rolleyes:



Gibraltar face spectacol, uite cum intoarce scorul si obtine dubla victorie! 2 la rand!:))

delaparis
16th October 2018, 23:37
Victorie Franta in stilul smuls :)

JJ
16th October 2018, 23:47
Dupa etapa din octombrie
Liga A
Grupa 1: Franta 7p (3j), Olanda 3p (2j), Germania 1p (3j),
Olanda trebuie sa bata in Franta si sa faca egal in Germania pentru locul 1.
Germania spera ca Olanda sa nu bata in Franta, ca altfel retrogradeaza inainte de revansa lor cu portocalii.
Grupa 2: Belgia 6p (2j), Elvetia 6p (3j), Islanda 0p (3j)
Pe 18 noiembrie e finala grupei, Elvetia trebuie sa bata, iar Belgiei ii e suficient egalul. Islanda e deja retrogradata.
Grupa 3: Portugalia 6p (2j), Italia 4p (3j), Polonia 1p (3j)
Decisivul Italia-Portugalia e penultimul meci aici. Deci si daca pierde, Portugalia poate recupera dup-aia contra Poloniei acasa. Polonia e aproape retrogradata.
Grupa 4: Spania 6p (3j), Anglia 4p (3j), Croatia 1p (2j)
Spania se califica cu un egal in Croatia. Daca insa pierde, Anglia-Croatia devine finala pentru primul loc.

Liga B
Grupa 1: Ucraina 9p (3j), Cehia 3p (3j), Slovacia 0p (2j)
Ucraina e deja promovata. Cehia-Slovacia e derby-ul retrogradarii, egalul servind cehilor.
Grupa 2: Rusia 7p (3j), Turcia 3p (3j), Suedia 1p (2j)
Turcia nu mai poate promova. Suedia poate promova cu doua victorii.
Grupa 3: Bosnia 9p (3j), Austria 3p (2j), Irlanda de Nord 0p (3j)
Mai intai e Austria-Bosnia, bosniacilor le trebuie un punct ca sa fie matematic promovati. Austriecii au nevoie de doua victorii dintre care macar una la doua goluri.
Grupa 4: Tara Galilor 6p (3j), Danemarca 4p (2j), Irlanda 1p (3j)
Galezilor le trebuie victorie in returul cu Danemarca sa fie siguri de promovare, ca Danemarca-Irlanda e ultimul meci. Irlandezii scapa de retrogradare daca danezii nu mai iau puncte in noiembrie, precum si daca recupereaza diferenta de golaveraj de 6 goluri, cam greu de crezut.

Liga C
Grupa 1: Israel 6p (3j), Scotia 3p (2j), Albania 3p (3j)
Cum toate au castigat acasa pana acum, daca se mentine traditia si in noiembrie va fi un clasament decis la golaveraj.
Grupa 2: Finlanda 12p (4j), Grecia 6p (4j), Ungaria 4p (4j), Estonia 1p (4j)
Ca sa promoveze grecii trebuie sa castige directa cu Finlanda la macar doua goluri, sa bata rau dup-aia Estonia, iar Finlanda sa piarda in Ungaria.
Grupa 3: Norvegia 9p (4j), Bulgaria 9p (4j), Cipru 4p (4j), Slovenia 1p (4j)
Norvegia a castigat returul de azi cu Bulgaria si are un gol avantaj. Conteaza fiecare gol aici.
Iar Cipru pica si ea de mana cu slovenii in D ca cel mai prost loc 3 daca nu bate ori Norvegia ori Bulgaria.
Grupa 4: Serbia 8p (4j), Muntenegru 7p (4j), Romania 6p (4j), Lituania 0p (4j)
Daca Muntenegru bate la Belgrad si noi ii batem si pe ei, si pe lituanieni, promovam. :yes: Daca insa pierdem in Muntenegru putem retrograda drept cel mai prost loc 3 functie de celelalte grupe. :no:

Liga D
Grupa 1: Georgia 12p, Kazahstan 8p, Letonia 2p, Andorra 2p
Greu de crezut ca Georgia sa piarda in Andorra, pentru ca dintr-o data sa mai conteze derby-ul cu cazahii.
Grupa 2: Luxemburg 9p, Belarus 8p, Moldova 5p, San Marino 0p
Derby-ul promovarii Luxemburg-Belarus e primul meci in noiembrie. Moldovenii nu prea mai au decat sanse teoretice.
Grupa 3: Kosovo 8p, Azerbadjan 6p, Faroe 4p, Malta 2p
Daca azerii nu pierd puncte in Faroe, derby-ul din Kosovo va decide promovata. Scenariul fantastic e cu infrangere a kosovarilor in Malta, egal dup-aia cu azerii si doua victorii ale feroezilor: atunci termina Faroe pe primul loc.
Grupa 4: Macedonia 9p, Armenia 6p, Gibraltar 6p, Liechtenstein 3p
Ce sa zic de grupa asta? Gibraltarul e in forma deosebita dupa doua victorii consecutive. Cu inca doua pot promova, functie de golaveraj. :headbang:

JJ
17th October 2018, 00:07
Bre pariziene, ala al vostru numai penalty n-a fost..

delaparis
17th October 2018, 00:41
De parca la nemti a fost

Johnny D
17th October 2018, 08:34
Am pariat pe victoria frantujilor.

Si tu, si Lordul. Banosilor! Ban la ban trage.

JJ
14th November 2018, 23:31
:)) Elvetia tocmai ce-a pierdut acasa amicalul cu Qatar. Si in weekend ar vrea sa bata Belgia in nations league. :)) :))

milanezu
15th November 2018, 00:01
de pariuri ai auzit?

YoNuTzz
15th November 2018, 23:43
wow...am vazut meciul si bine am facut...a fost nebunie la croatia - spania...

si iata ca spania pierde de 2 ori la rand cu 2-3 cu anglia si croatia...si acum nu mai e la mana ei...

cine castiga dintre anglia si croatia castiga grupa...
spania castiga grupa la egal intre croatia si anglia


si Finlanda castiga grupa cu Grecia si Ungaria...ce grupa penibila acolo...

JJ
15th November 2018, 23:55
Croatia castiga in min. 92 meciul cu Spania cu 3-2. Iar spaniolii de la marii favoriti dupa acel 6-0 devin spectatori si se roaga la un egal in decisivul pentru semifinale Anglia-Croatia. Retrogradare: cine pierde retrogradeaza. La 0-0 retrogradeaza Croatia, la un egal cu goluri retrogradeaza Anglia.
Belgia bate Islanda, conteaza doar pentru ca ii califica in semifinale si daca pierd cu 3-2 de exemplu in Elvetia.
Bosnia promoveaza cu egalul din Austria in Liga A. Irlanda de Nord pica in C.
Grecia bate doar cu 1-0 Finlanda, si n-ajunge. Finlanda e deja promovata in B prin rezultatele directe.
Estonia pierde in Ungaria si retrogradeaza in D.
Belarus bate in Luxemburg si e aproape de promovarea in C, le mai trebuie doar un punct in San Marino ca sa ignore Moldova-Luxemburg.
Mai devreme, Kazahstan n-a reusit sa bata Letonia acasa, consfiintind promovarea georgienilor in C.

YoNuTzz
16th November 2018, 00:14
imi pare rau de luxembourg...credeam ca vor face inca o figura frumoasa acasa...

El Pistolero
16th November 2018, 10:32
De Gea e slab rău. Cum ar fi sa se califice croații, după ce au început cu acel 6-0...Spania e în reconstrucție, poate pana la Euro își fac echipa.

JJ
16th November 2018, 18:41
Cred mai degraba in Anglia in meciul ala.
Azi mare derby Olanda-Franta, cu francezii calificati daca scot un egal.
Iar in Liga B, Tara Galilor-Danemarca. Cine bate promoveaza aici, la un egal e avantajata Danemarca, trebuie dup-aia doar sa bata Irlanda acasa.

Leo
16th November 2018, 18:58
Delaparis, castiga francezii tai in seara asta? Am pariat pe ei.

JJ
16th November 2018, 19:05
Ai pariat prost. :D
Memphis >> Mbappe. :))

iulian_1976
16th November 2018, 19:18
Noroc ca nu au castigat trofeul. Iti dai seama ce rusine pt competitia aia sa castige echipa care ia 6-0 de la Spania dupa doar doua luni? Noroc cu Franta ca a salvat cupa mondiala :)

...dupa 0:6


Croatia castiga in min. 92 meciul cu Spania cu 3-2. Iar spaniolii de la marii favoriti dupa acel 6-0 devin spectatori si se roaga la un egal

...dupa 3:2 ?

Sa auzim o parere,cum ramane cu Croatia :) ?! dlp@ merita sa castige sau nu finala ? :)

JJ
16th November 2018, 19:45
Tu vezi ca al doilea mesaj nu e de la parizian, e de la mine, nu? :D
Cred ca s-a dus parizianul nostru la Rotterdam sa-si sustina favoritii in direct. :)

iulian_1976
16th November 2018, 20:37
Am pus mesajul tau ca o stire pentru dlp :)

delaparis
16th November 2018, 21:03
...dupa 0:6



...dupa 3:2 ?

Sa auzim o parere,cum ramane cu Croatia :) ?! dlp@ merita sa castige sau nu finala ? :)

Da, francezii au meritat sa castige finala :)
Cum de altfel vor castiga si asta seara apoi finala Ligii Natiunilor. :ok:

JJ
16th November 2018, 22:42
Wijnaldum a dat o pasa de gol cu PSG, acum a dat gol cu Franta. Ii priesc albastrii ca adversari. :D
Dincolo conduce Danemarca.
Iar in C conduc Cipru si Slovenia. Rezultate periculoase pentru Romania (sau Muntenegru).

YoNuTzz
16th November 2018, 22:46
doamne cat de slabe sunt restul grupelor din Liga C a noastra...

grupe castigate de echipe de mana a 3-a precum Finlanda, sau who knows: Cipru/Norvegia/Bulgaria...

mare ghinion am avut...

btw...ar fi ceva sa castige olanda acasa si cu Germania si cu Franta.

JJ
16th November 2018, 23:05
Risc sa spun ca daca noi eram in locul Finlandei, pierdeam tur-retur cu grecii, si mai pierdeam si puncte cu Ungaria. Cum am mai facut-o.

YoNuTzz
16th November 2018, 23:12
Da, francezii au meritat sa castige finala :)
Cum de altfel vor castiga si asta seara apoi finala Ligii Natiunilor. :ok:

esti sigur ?
momentan e 0-1 si am inteles ca ar ataca doar olanda..

delaparis
16th November 2018, 23:27
Olanda are echipa frate, nu gluma :o:

delaparis
16th November 2018, 23:43
2-0 scor final
Daca nu era Lloris ar fi fost 6-0.
Mbappe ma enerveaza cumplit. Fotbal putin dar ifose cat un ballon d'or. :rosu:
Sissokur penal.
Kante in vacanta.
Atacanti inexistenti.
Fundasi de Ligue 2

... cred ca am zis tot :D

JJ
16th November 2018, 23:46
Ai pariat prost. :D
Memphis >> Mbappe. :))
Am zis! :D
Germania retrogradeaza in B. Olanda castiga grupa cu un punct in Germania.
Danemarca promoveaza in A dupa ce a batut Tara Galilor si in retur. Irlanda retrogradeaza in C.
Slovacia bate rau intr-un meci cu adevarat amical Ucraina. Ramane ca mai inainte: Ucraina promovata in A, slovacii trebuie sa castige si in Cehia ca sa scape de retrogradare.
Bulgaria egaleaza in min. 90 in Cipru si se mentine la un gol distanta de Norvegia. Egalul asta e o veste buna pentru noi, Cipru ar trebui sa bata in Norvegia ca sa nu retrogradeze ca cel mai prost loc 3 din C.
In D, Armenia isi ia revansa cu Gibraltar, dar cam degeaba. Ar trebui ca Macedonia sa piarda acasa cu Gibraltar ca sa promoveze armenii in locul lor.

JJ
16th November 2018, 23:53
Vad ca Lloris e dat al doilea cel mai bun de pe teren cu 9 save-uri.

YoNuTzz
17th November 2018, 17:19
gata, serbia ia 6/6 cu muntenegru si castiga grupa...fapt perfect normal...nu avea ce cauta serbia in league C...draq e mai buna decat multe din League B...
si cand te gandesti ca noi eram cap de serie in League C si ne-au cazut sarbii din urna 2...

iulian_1976
17th November 2018, 20:41
Meciuri amicale pentru Romania,poate cine isi aduce aminte acum 6 luni jucam in teste cu Torje si Grozav :)

YoNuTzz
17th November 2018, 21:18
hai ca turcaletii ni se alatura in liga C, cum era si normal :))

JJ
17th November 2018, 22:02
Suediei ii mai trebuie o victorie acasa cu rusii ca sa promoveze.

YoNuTzz
17th November 2018, 22:04
multe meciuri tari vor fi:
croatia - anglia
elvetia - belgia
germania - olanda
suedia - rusia

iulian_1976
17th November 2018, 22:39
Slab meciul Romaniei contra Lituaniei, Puscas care a marcat este noutatea.

Mijlocul foarte slab Anton,Stanciu, defensiva dominata pe alocuri cu Moti si Bancu,iar in fata Keseru foarte slab,Maxim asa si asa...

In fata am jucat doar cu Chipciu si Puscas.

JJ
17th November 2018, 23:41
Avand in vedere victoria noastra si a sarbilor, daca ii batem pe muntenegreni la ei acasa ii trimitem in D.
Scotia face praf Albania cu 4-0 in deplasare si va juca derby-ul promovarii acasa cu Israelul. Egalul le serveste evreilor acolo.
Italia nu bate Portugalia acasa. Astfel, portughezii sunt prima echipa calificata in semifinalele Ligii Natiunilor. Iar Ronaldo n-a jucat nici un minut.

iulian_1976
18th November 2018, 00:22
Echipa Romaniei este mai slaba decat da impresia, nu cred ca putem conduce o grupa oricare ar fi ea avand in vedere jucatorii de baza.

Intr-un meci cu o echipa un pic peste medie o sa ne luam multe cu Moti,Anton,Stanciu,Bancu,Keseru,ce este drept sunt 3-4 jucatori de la tineret de top pe banca de rezerve,o sa fie titulari peste 2 ani daca Contra asa doreste.

delaparis
18th November 2018, 16:18
Rateaza englezii penibil. Se vor razbuna ocaziile astea

delaparis
18th November 2018, 18:54
Ce spectacol !
Anglia era retrogradata si Spania calificata in final four iar golul lui Kane califica Anglia si retrogradeaza Croatia :o:

iulian_1976
18th November 2018, 19:14
Anglia creste de la meci la meci,la urmatoarele Europene vor fi o echipa de top.

YoNuTzz
18th November 2018, 20:07
wow...ce inseamna un gol..

la 1-1 Anglia era retrogradata...la 2-1 au castigat grupa...

cine s-ar fi asteptat vreodata ca Anglia va castiga o grupa cu Spania si Croatia...

delaparis
18th November 2018, 21:44
In orice caz meciul asta englezii l-au castigat pe merit.

YoNuTzz
18th November 2018, 21:47
In orice caz meciul asta englezii l-au castigat pe merit.

ce crezi, obtine maine Olanda punctul calificarii ?
sa avem ambele finaliste mondiale out of the Final 4 ?

delaparis
18th November 2018, 21:52
Olanda are echipa formidabila. Daca e pe merit ea trebuie sa se califice.
Acum eu sper ca nemtii vor avea ceave orgoliu si vor castiga meciul asta :)

YoNuTzz
18th November 2018, 21:56
dupa locul 4 in grupa de mondial si retrogradare in grupa B acum la Nations League, clar vor juca nemtii...

dar da, Olanda s-a distrat cu Franta in retur.

YoNuTzz
18th November 2018, 22:35
ps - dupa ce anglia ii intoarce pe croatia...
acum elvetia intoarce de la 0-2 pe belgia si face 3-2

inca una, si avem elvetia in final 4...

YoNuTzz
18th November 2018, 23:06
4-2 acum..belgia sufera o rusine mondiala...

milanezu
18th November 2018, 23:27
rusine universala.

YoNuTzz
18th November 2018, 23:36
de la 0-2 la 5-2...

bravo belgia !
competitie amicala, ne-amicala...il dadeam afara pe martinez maine la ora 09.

avem un final 4 de kkt...anglia, elvetia, portugalia...bleah...

El Pistolero
18th November 2018, 23:45
Hazard&Co au vrut vacanta anul viitor, nu un turneu inutil. Nu se pot trage concluzii după meciurile astea, în care joaca cine vrea.

YoNuTzz
19th November 2018, 00:02
Hazard&Co au vrut vacanta anul viitor, nu un turneu inutil. Nu se pot trage concluzii după meciurile astea, în care joaca cine vrea.

cand vrei vacanta pierzi cu 1-0...

2-1 vs 1-0 Elvetia merge mai departe..
nu iei 5-2 de la 2-0...

Belgia are momente de Blackout total...
meciul cu Wales 2016, Japonia 2018, acum Elvetia...de asta nu vor castiga niciodata nimic...

si da...competitia asta semi-amicala e penibila...


ps: grecoteii, mai penali ca noi de 1000 de ori...iti castiga grupa finlanda si apoi te bate estonia acasa...si ptr ei conta acest nations league...

JJ
19th November 2018, 00:03
de la 0-2 la 5-2...
avem un final 4 de kkt...anglia, elvetia, portugalia...bleah...
De kkt? I-am facut praf pe Hazard&Co! Cel mai bun meci al Elvetiei din ultimii doi ani. Seferovic cu primul lui hattrick nu doar la nationala, ci de cand joaca fotbal! Shaqiri cu doua pase de gol, una din ele chiar cu capul :D, Mbabu cu un penalty scos si o pasa de gol! Si asta contra "celei mai bune echipe din lume". Intr-un meci in care Mertens si Hazard ala mare au fost facuti invizibili. Iar portarul anului a luat cinci!
Incredibil!

delaparis
19th November 2018, 21:11
Neamt de mic :D

Deutschland, Deutschland über alles,
über alles in der Welt.
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
brüderlich zusammenhält,
von der Maas bis an die Memel,
von der Etsch bis an den Belt.
Deutschland, Deutschland über alles,
über alles in der Welt.
Deutsche Frauen, Deutsche Treue,
Deutscher Wein und Deutscher Sang
sollen in der Welt behalten
ihren alten schönen Klang,
uns zu edler Tat begeistern
unser ganzes Leben lang.
Deutsche Frauen, Deutsche Treue,
Deutscher Wein und Deutscher Sang
Gott erhalte, Gott beschütze
unsern Kaiser, unser Land !
Mächtig durch des Glaubens Stütze,
führt Er uns mit weiser Hand.
Laßt uns Seiner Väter Krone
schirmen wider jeden Feind !
Innig bleibt mit Habsburgs Throne
Österreichs Geschick vereint.

:))

YoNuTzz
19th November 2018, 23:42
s-au pisat pe voi si nemtii si olandezii in seara asta...

incredibil aceasta league A

anglia intoarce pe final de la 0-1 la 2-1 si merge in final 4
elvetia intoarce un 0-2 si castiga cu 5-2 (avea nevoie de 4-2) si merge in final 4
iar azi, aproape la fel de socant, olanda egaleaza de la 0-2 la 2-2 in cond in care in min 85 era 0-2 si merge in final 4

ps - daca polonia face maine egal, Germania nu doar ca pica in League B, dar va fi si in urna a 2-a la tragerea la sorti ptr Euro 2020.

delaparis
19th November 2018, 23:58
Germania a dovedit ca poate bate Olanda dar a spus clar ca nu vor salva Franta :drak:
Asta e :rosu:

Oricum Franta isi merita soarta. Daca sta la mana nemtilor pierd si al treilea razboi mondial :D

milanezu
20th November 2018, 00:06
sa radem cu franta.
sa radem cu belgia.
sa radem cu spania.
liga natiunilor nu e pentru oricine.

YoNuTzz
20th November 2018, 00:09
dupa ce au intors anglia si elvetia eram 100% convins ca va intoarce si Olanda...

dar Germanii au cam gafat-o..daca maine face un 0-0 amarat Polonia, Germania pica in urna a 2-a la Preliminarii Euro 2020...si nu e chiar ok...

Ar fi fun o grupa: Franta, Germania, Serbia, Romania haha...

delaparis
20th November 2018, 00:10
Liga Natiunilor e Liga Loserilor? :)

YoNuTzz
20th November 2018, 00:17
Liga Natiunilor e Liga Loserilor? :)

loserii sunt echipe precum Spania care e eliminata de Rusia si apoi pierde la rand cu Anglia si Croatia
Belgia care ia 5 de la Elvetia
Croatia care ia 6 de la Spania
Germania si Franta care arata precum Romania in deplasare la Olanda...

deci pls :))

un final 4 ne-atractiv, dar meritat. Tin cu Olanda evident.

milanezu
20th November 2018, 00:50
cea mai buna competitie.
aici se vede cine are valoare.
aici se vede ca franta nu merita sa castige cupa mondiala.

delaparis
20th November 2018, 20:55
Merita Croatia? :D

iulian_1976
20th November 2018, 21:45
Da:ok:

delaparis
20th November 2018, 21:46
Da da mai ales ca a retrogradat :D

iulian_1976
20th November 2018, 21:58
Sa inteleg ca aveti mari griji ca Croatia,Germania au cazut in urna a 2-a. ?!:)

Eu m-as ingrijora sa pice cineva cu ele in grupa chiar si cele din urna 1,nu ar fi o mare fericire pentru Franta sa pice cu Croatia sau Germania in grupa,nu mai spun de echipe gen Romania.

YoNuTzz
20th November 2018, 23:21
Sa inteleg ca aveti mari griji ca Croatia,Germania au cazut in urna a 2-a. ?!:)

Eu m-as ingrijora sa pice cineva cu ele in grupa chiar si cele din urna 1,nu ar fi o mare fericire pentru Franta sa pice cu Croatia sau Germania in grupa,nu mai spun de echipe gen Romania.

in urna a 2-a pica doar locurile 11 si 12 din League A

adica Islanda si Germania...
nu are treaba Croatia...

asta daca vorbiti de preliminariile ptr Euro 2020.

YoNuTzz
20th November 2018, 23:22
ps - bravo suedia...lasi acasa olanda si italia, apoi bati 3-0 pe mexic si te califici dintr-o grupa cu germania...faci sfert la mondial...
acum bati la rand turcia si rusia si ajungi in League A

senzationala Suedia...

delaparis
20th November 2018, 23:54
Fara Zlatan :rolleyes:

iulian_1976
21st November 2018, 01:48
Sper sa jucam intr-o grupa tare sa avem ce urmari :)

YoNuTzz
21st November 2018, 09:59
eu sper sa evitam elvetia si polonia din prima urna...

sunt echipe neatractive ptr public si te si bat...

El Pistolero
21st November 2018, 10:22
Cu oricine jucam în preliminarii nu avem nicio șansă să prindem Euro. Singurele echipe pe care le putem bate sunt alea din ultimul eșalon valoric.

YoNuTzz
21st November 2018, 10:47
Cu oricine jucam în preliminarii nu avem nicio Č™ansă să prindem Euro. Singurele echipe pe care le putem bate sunt alea din ultimul eČ™alon valoric.

nu e chiar asa...
cu un ultra bulan cu o grupa gen

urna 1 - polonia
urna 2 - islanda
urna 3 - irlanda de nord / finlanda
urna 4 - romania

ai sanse la primele 2 locuri...orice se poate intampla...

dar evident ca nu iti va pica asemenea grupa...

Johnny D
21st November 2018, 11:08
Cu oricine jucam în preliminarii nu avem nicio Č™ansă să prindem Euro. Singurele echipe pe care le putem bate sunt alea din ultimul eČ™alon valoric.

Din penultimul! Cu ultimul e doar 50% sigur ca picam! Ar fi una din urna a 3-a pe care putem s-o batem: Finlanda!:)


dar evident ca nu iti va pica asemenea urna...

Cel mai usor ar fi cu Elvetia si Austria din primele 2 urne. Elvetia e o gluma, i-a batut Quataru acasa inainte de meciu cu Belgia!:))
Belgienii probabil au blatuit-o si i-au lasat pe ei sa se spele pe cap cu Liga asta a Natiunilor.

YoNuTzz
21st November 2018, 15:04
as vrea totusi sa vad un nume mare la bucuresti...vreau ori belgia ori spania ori franta din prima urna...

Capitanu.Burcea
21st November 2018, 17:51
Eu vreau Spania, deoarece Cosmin ii cunoaste foarte bine, i-a antrenat jucatorii, le stie punctele slabe. In plus, le vorbeste limba. Din ce am observat, chiar mai bine decat româna.

iulian_1976
21st November 2018, 21:20
Ar fi ok Spania :)
Oricum echipe care sa-i scoata din echipa pe Moti,Stanciu,Anton,Keseru intr-un final... sa nu lase dubii... :)

Nu inteleg de ce minte Contra am urmarit exact ultimele 20 de minute din meci ?!

S-a tras de timp baietii si-au dorit victoria indiferent de scor,nici nu cred ca ar fi putut sa-i bata la 2 goluri din moment ce ne-au cam dominat Muntenegru au avut si un penalty.

delaparis
21st November 2018, 21:34
Si eu vreau Spania.
Franta ar fi nasol deoarece toata Romania o subestimeaza si crede ca e atat de slaba incat se poate obtine chiar un rezultat pozitiv. Si ca de obicei in istoria fotbalului frustrarea la noi va fi extrema deoarece Franta turteste Romania de fiecare data. Si de aici si sentimentul anti-francez care sporeste deceniu dupa deceniu :)

YoNuTzz
21st November 2018, 23:58
nu cred ca subestimeaza cineva campioana mondiala wtf...

eu stiu ca nu vreau Polonia si Elvetia din prima urna, ca vreau sa vad o echipa mare la Bucuresti, si nu e combinatie cu cele 2...si te mai si bat :))

Prefer totusi sa evitam Germania din urna 2...ca sa nu pornim din prima cu 0 sanse...
Sa le pierdem pe parcurs, nu din prima :))

JJ
22nd November 2018, 01:23
Cel mai usor ar fi cu Elvetia si Austria din primele 2 urne. Elvetia e o gluma, i-a batut Quataru acasa inainte de meciu cu Belgia!:))
Belgienii probabil au blatuit-o si i-au lasat pe ei sa se spele pe cap cu Liga asta a Natiunilor.
Da. Romania a batut Muntenegru intr-un meci din patru in ultimii doi ani, Kazahstan, Lituania si Armenia. Si cam atat. Iar Johnny viseaza sanse cu gluma de echipa care a facut egal cu Brazilia la mondial, a batut Serbia, si tocmai ce-a batut si Belgia cu 5-2.

Johnny D
22nd November 2018, 07:07
Irelevant. A pierdut cu Quatar acasa, si a facut egal cu noi care si pentru standardul nostru am jucat slab!:D

iulian_1976
22nd November 2018, 19:00
Franta ar fi nasol deoarece toata Romania o subestimeaza si crede ca e atat de slaba incat se poate obtine chiar un rezultat pozitiv. Si ca de obicei in istoria fotbalului frustrarea la noi va fi extrema deoarece Franta turteste Romania de fiecare data. :)

Romania a scos multe egaluri cu Franta indiferent de forma urmareste rezultatele.
Daca au pierdut pe final au primit gol fie o eroare de arbitraj vezi golul lui Girou,fie off-side nedat faza cu Rat sau o executie gen Payet...

Indiferent cu cine picam o sa ne luam o caruta de goluri de la minim 2 echipe din grupa eu asa prognozez,stiind cam cat stie Contra antrenorat apoi posibil sa facem si noi 1-2 surprize.

Lotul este de valoare daca pastrezi 4-5 din cei batrani si restul de la Under 21 Patrascu,Cicaldau,Stefan,Marin nu ar trebui sa lipseasca din echipa de baza...
Se va merge pe pe Moti,Stanciu,Anton,Keseru,Chipciu pe la mijlocul calificarii vor fi schimbati probabil...

JJ
22nd November 2018, 20:54
As vrea sa indrept discutia in alta parte, si anume a clasamentului general.
Final Four la anul este Portugalia, Olanda, Anglia si Elvetia. Eu nu vad ca una dintre ele sa mai repete performanta peste doi ani, voi?
Promovate in A sunt Danemarca, Bosnia, Ucraina si Suedia. Cred ca macar trei din patru vor retrograda din nou, doar Suedia sau Danemarca scapa.
Retrogradate in B sunt Croatia, Germania, Islanda si Polonia. Ma astept ca Germania sa promoveze imediat, Islanda sa se duca mai departe la vale in C, iar restul sa ramana in B. La promovare mai vad Rusia, Austria si Serbia.
Din C ma astept ca Turcia, Slovacia si Irlanda sa repromoveze imediat. A patra alegandu-se dintre Grecia, Bulgaria si de ce nu noi? De retrogradat ma astept sa retrogradeze trei din cele patru promovate, doar Belarusul avand sanse sa ramana in C.
Din D probabil va repromova imediat Cipru. Pe langa ei Kazahstanul, restul de doua locuri se joaca.

YoNuTzz
23rd November 2018, 15:09
sunt de acord cu tine, cu cateva adaugari:
din D, cea mai buna echipa va fi slovenia, care va intra imediat.
din A, cred ca doar Danemarca poate scapa.
din B, cred ca si Croatia intra rapid, alaturi de Germania.

Lordul
1st June 2019, 22:23
Final Four se va vedea la Pro TV

JJ
5th June 2019, 21:34
Azi e Portugalia-Elvetia. La portughezi debuteaza senzatia Benficai din sfertul cu Frankfurt, Joao Felix. Golgeterul Benficai si al campionatului Portugaliei joaca insa la elvetieni. :D

delaparis
5th June 2019, 21:37
Nu inteleg cum se joaca aici. Un meci semifinala si ala la portughezi acasa :confused:

YoNuTzz
5th June 2019, 21:42
e un fel de Final 4 la handball, acolo unde nu a ajuns PSG :))

YoNuTzz
5th June 2019, 21:43
Final Four se va vedea la Pro TV

esti sigur ?

JJ
5th June 2019, 21:46
Nu inteleg cum se joaca aici. Un meci semifinala si ala la portughezi acasa :confused:
Tot turneul e la portughezi acasa. In Elvetia nu se putea, pe Stade de Suisse canta Rammstein asta seara. :D

delaparis
5th June 2019, 21:46
e un fel de Final 4 la handball, acolo unde nu a ajuns PSG :))
La handbal PSG vrea sa castige bani, nu trofee. Daca esti jucator de peste 35 de ani, in declin dar vedeta cu multi sponsori atunci joci la PSG :D

JJ
5th June 2019, 21:50
Duelul anului la cap: Pepe vs Shaqiri, Pepe a sarit peste Shaqiri. :D

YoNuTzz
5th June 2019, 21:52
La handbal PSG vrea sa castige bani, nu trofee. Daca esti jucator de peste 35 de ani, in declin dar vedeta cu multi sponsori atunci joci la PSG :D

ce sa zici si tu acum :)))


btw, in Rom nu se vade acest Final 4 la Tv...

trist..chiar eram curios sa vad Anglia - Olanda, un fel de again Ajax vs Spurs...

de streamuri nu am chef..

delaparis
5th June 2019, 22:00
https://www.6play.fr/w9/direct

Iti faci cont in trei secunde, gratuit si ... in franceza :D

YoNuTzz
5th June 2019, 22:00
oricum am mai descoperit ceva abs patetic...

acest Final 4 conteaza doar onorific...

De ex Portugalia si-a castigat grupa din League A...si daca castiga acum si acest Final 4 cu restul de 3 castigatoare, castiga Nations League abs degeaba..

Guess what ? Daca termina pe 3 grupa cu Ucraina si Serbia, grupa grea, mai joaca cik un play-off in League A, cu cele ramase, sau ce cele venite sa umple locurile..

what the actual fuck :))

YoNuTzz
5th June 2019, 22:00
https://www.6play.fr/w9/direct

Iti faci cont in trei secunde, gratuit si ... in franceza :D

mi-am facut degeaba...nu merge ptr Romania..

delaparis
5th June 2019, 22:04
Da, e site oficial al retelei W9 care transmite meciul.

JJ
5th June 2019, 22:12
Mda. Ronaldo scoate o lovitura libera de la 17m fara sa fi fost fault, zidul are gauri, fuck it! :(

delaparis
5th June 2019, 22:13
Portarul ala dormea pe el ...

JJ
5th June 2019, 22:15
Si asta.
Dar se vede in puii mei, cand zidul sare, mingea n-ajunge pe poarta, faza in oglinda cu lovitura lui Shaqiri acum.

delaparis
5th June 2019, 22:16
mi-am facut degeaba...nu merge ptr Romania..

daca ai antivirus incearca aici :)
http://livetv.sx/frx/eventinfo/788034_portugal_switzerland/

JJ
5th June 2019, 22:35
Suturi 10-4 inclusiv o bara si posesie 58% in prima repriza pentru Elvetia. Dar Sommer doarme in poarta si ailalti in zid, iar Ronaldo e Ronaldo. :(

delaparis
5th June 2019, 22:39
O sa revina Elvetia. Va egala din faza fixa

Capitanu.Burcea
5th June 2019, 22:41
Un meci de *****, sa le trag la **** :D

delaparis
5th June 2019, 22:45
Alea ***** ce zic? Ca alea **** stiu :D

JJ
5th June 2019, 22:47
Cel mai mult ma enerveaza ca tackling-ul lui Mbabu a fost curat, n-a fost fault, dar de, in afara careului nu se uita nimeni la VAR...

delaparis
5th June 2019, 22:51
E VAR la meciul asta?

JJ
5th June 2019, 22:53
Parc-au zis ca e.

Johnny D
5th June 2019, 22:53
VARu cu ciubaru, sufla vantu paru!


Portzungalia astia nu-s aia la care in finala Euro n-au avut Franta ce sa le faca, la ea acasa?
Si cine plm e Elvetia care pierde cu Qatar? Si la portughezi acasa! Despre ce vorbim?:rolleyes:

JJ
5th June 2019, 22:57
Cred ca ar fi prima data cand VAR ar intoarce un penalty cu un penalty de partea ailalta. :D

Si e prima oara. 11 m pt. Elvetia... dat de VAR-ul dupa ce la faza urmatoare Brych dictase penalty pentru portughezi. :)) :))
GOOOL Rodruguez!!!

Meciul deja devine istoric cu faza asta. :D

delaparis
5th June 2019, 23:00
Am zis ca egaleaza din faza fixa :D

Johnny D
5th June 2019, 23:04
Si tocmai cand zisei asta, le-a dat penalty!:mda:

JJ
5th June 2019, 23:04
Deci pentru cei care n-au vazut: atingere usoara in careul portughez, cade Zuber, arbitrul nu da nimic, 9 din 10 nu dadeau fara VAR, se lanseaza un contraatac rapid, mingea ajunge parca la Felix in 4 metri, Schär intra la rupere, penalty clar. Si Brych vede pe VAR si atingerea ailalta. :)) :))

Johnny D
5th June 2019, 23:06
Deci sa-nteleg ca daca e clar si arbitrul nu vrea sa opreasca meciul, atunci ii zici jucatorului tau in urmatoarele 10 secunde sa rupa pe cineva, ca se-ntoarce faza la VAR!:))

delaparis
5th June 2019, 23:10
Morala e sa nu faultezi in careu deoarece daca se lasa jocul sa continue risti sa ai un jucator cu piciorul rupt. Si in plus penalty contra ta :D

Johnny D
5th June 2019, 23:29
Si acu la egal, ce puii mei fac astia? Se pupa si-si impart premiul!?:thinkso:

delaparis
5th June 2019, 23:32
Gol Ronaldo

Elvetia nu mai revine :)

delaparis
5th June 2019, 23:33
Si inca un gol .... pfuai ce jucator !!!

JJ
5th June 2019, 23:33
Si in min. 88 s-a trezit Ronaldo ca n-are chef de prelungiri. Si e Ronaldo-Elvetia 3-1.

Johnny D
5th June 2019, 23:34
I-a pupat Ronaldo de i-a nenorocit!:))

delaparis
5th June 2019, 23:36
Si uite asa se castiga ballon d'or 2019

JJ
5th June 2019, 23:37
Si devine deja o moda pentru Elvetia... cu Danemarca e egalata de la 3-0, acum ia doua goluri dupa min. 88. :(

YoNuTzz
5th June 2019, 23:40
dupa mizeria aia cu penalty-ul bine ca i-a salvat Ronaldo...
imens jucator...si la varsta lui...

hattrickuri dupa hattrickuri...

Bravo Portugal !

Johnny D
5th June 2019, 23:41
Oricum in finala si-o fura.

In finala nu mai joaca cu echipe din astea pe care si Romania le-ar fi batut la Euro, daca mizeria de Stanciu ar sti suta si-n oficiale ca-n amicale.

delaparis
5th June 2019, 23:42
Statistica e usor in favoarea Elvetiei la posesie, suturi la poarta etc ... Fara Ronaldo Portugalia pierde azi

Johnny D
5th June 2019, 23:44
Normal ca e, daca ar fi condus Elvetia, era invers. Asa e mereu intre echipa cat de cat echilibrate, cea care conduce mai mult de juma de meci, nu va avea de partea ei si statistica, ci cea care incearca sa egaleze.

delaparis
5th June 2019, 23:47
Statistica era favorabila Elvetiei inainte de 1-0 ...

Johnny D
5th June 2019, 23:49
Eh, meciul se joaca 90 de minute, daca ar fi condus, nu le-ar mai fi fost!;)
E drept ca Portugalia e un pic de exceptie de la regula, sunt fani antifotbal din ce-am auzit.


Eu i-as schimba numele in Inter de Portugal!:D

JJ
5th June 2019, 23:50
Au fost de prin minutul 70 (dupa 1-1) vreo 5 faze clare de gol pentru Elvetia, dar jucate execrabil in fata portii... Pozitii mai bune decat a lui Ronaldo la golurile 2-3. Ultima chiar inainte de 2-1 cand Steffen da de la vreo 7 m pe langa minge. :headbang:

Johnny D
5th June 2019, 23:57
Ultima chiar inainte de 2-1 cand Steffen da de la vreo 7 m pe langa minge. :headbang:

Au si ei Stanciu lor!:pace:

YoNuTzz
6th June 2019, 00:28
oricum repet, acest Final 4 nu are absolut nici o miza...
eu initial credeam ca e un fel de play-off ptr Euro, dar nop...cine castiga Nations League o face doar ptr prestanta.

El Pistolero
6th June 2019, 19:12
Competiție cu caracter amical. Nici nu ma obosesc sa ma uit la asa ceva. O mare prostie.

YoNuTzz
6th June 2019, 21:27
Competiție cu caracter amical. Nici nu ma obosesc sa ma uit la asa ceva. O mare prostie.

va conta play-off-ul de anul viitor

totusi una dintre kosovo, macedonia, belarus, georgia va merge la euro datorita lui Nations League.

Johnny D
6th June 2019, 22:00
Ridicol.

JJ
6th June 2019, 22:45
Au, ce-au comis-o de Roon si de Ligt la faza penalty-ului.
Dupa ce s-a vazut in prima repriza, Portugalia ar trebui sa castige finala la pas.

JJ
6th June 2019, 23:19
Cine egaleaza? De Ligt, ca tot a comis-o in prima repriza. Ca Depay ala nu stiu ce face, lumea il crede atacant, el joaca un fel de nr. 10...

Si avem prelungiri.

JJ
7th June 2019, 00:01
De ce sa nu greseasca si aparatorii englezi? :)) Maguire da inapoi la Stones, asta se hotaraste sa se intoarca in careul propriu, sa-l dribleze pe Depay in loc sa paseze :)) , pierde mingea, Depay singur trage, dar Pickford salveaza ca de obicei si respinge in fata. Prommes suteaza si el, mingea s-ar fi dus in plopi, dar Walker il bate pe Pickford si o deviaza in propria poarta. :))
De mentionat ca la inceputul fazei si Maguire, si Stones erau la vreo 40 de metri, fara sa aiba pressing deosebit de agresiv pe ei. :D

YoNuTzz
7th June 2019, 00:01
Ce au comis-o azi De Ligt si acum Stones...

in special la faza golului 2 luat de Anglia...gol de manual pentru Funny Videos...

JJ
7th June 2019, 00:16
:)) Cascadorii rasului cu Barkley acum... :)) 3-1 si Olanda e in finala.

YoNuTzz
7th June 2019, 00:19
Ce au comis-o azi De Ligt si acum Stones...

in special la faza golului 2 luat de Anglia...gol de manual pentru Funny Videos...

si hai ca s-au mai facut odata de ras...doamne fereste...Barkley...

Johnny D
7th June 2019, 02:37
doamne fereste...Barkley...

Io nu-nteleg ce cauta ala in PL daramite in echipa Angliei!
Si daca am inteles bine exista o echipa de Big 6 in PL care-l are drept tzeapa! :-j :cry:

JJ
7th June 2019, 20:36
Pronostic pentru duminica:
Portugalia-Olanda 1. Olanda a aratat rau de tot in atac, si a avut noroc de niste greseli uriase in apararea engleza ca sa se califice. Nici Portugalia n-a aratat prea bine, dar il au pe Ronaldo.
Elvetia-Anglia 2. Daca aparatorii englezi nu o mai comit in halul in care au facut-o in prelungiri, Elvetia va pierde, la fel ca in amicalul de asta toamna.

Lordul
7th June 2019, 20:42
Olanda si-a revenit totusi dupa ratarea calificarii la CE 2016 si World Cup 2018 au ajuns in finala Ligii Natiunilor

totusi in repriza secunda asa slaba cum a fost Olanda in atac a reusit sa incline terenul spre poarta unei Anglii ce e drept cam obosita

atuul Olandei pentru finala e pe banca si poarta numele de Ronald Koeman

delaparis
9th June 2019, 20:43
Azi bate Olanda?

Johnny D
9th June 2019, 20:50
Stii p*la. Depinde ce chef are gelato superficiale de Portugal.

delaparis
9th June 2019, 21:05
Deci autobuz sau bicicleta :D

JJ
9th June 2019, 21:59
Ce turcoaz sunt olandezii azi.

YoNuTzz
9th June 2019, 23:36
Bravo Portugalia !

Meritat.

Slaba Olanda azi...Se vede ca nu au valori in atac...

JJ
9th June 2019, 23:37
Portugalia, prima castigatoare a Ligii Natiunilor!

Lordul
10th June 2019, 13:23
inca un trofeu in palmaresul lui Cristiano !