PDA

View Full Version : 30. Ion Gheorghe



Leo
21st January 2018, 16:59
Mijlocas
Varsta: 18 ani
Data nasterii: 1999-10-08

A bifat deja primele minute in tricoul lui Dinamo, chiar in derby-ul cu FCSB, 0-1.

Leo
21st January 2018, 17:04
Fotbalistul, campion cu Dinamo la sub 19 ani, a acordat un interviu pentru site-ul echipeiDinamo si a vorbit despre planurile sale si cum a fost cand a venit la Dinamo.

''Sper din toata inima sa nu-i dezamagesc pe fani prin evolutiile mele, prin tot ce fac eu pentru echipa. Cand am venit prima data aveam 5 ani. Nu am cum sa uit acea zi pentru ca am plecat plangand acasa, antrenorii i-au spus lui tata ca sunt prea mic, Dinamo avea grupe doar pentru copiii de la 7 ani. Am revenit dupa un an, nu mai aveam rabdare'', a spus Ion Gheorghe pentru site-ul lui Dinamo.

...despre debutul la Dinamo: ''La derby m-a anuntat domnul Miriuta ca o sa fiu pe banca de rezerve. Visam sa intru macar un minut in derby, sa dau golul victoriei, sa mã bucur cu suporterii, visul fiecarui copil crescut aici.

Dar nu ma gandeam ca voi debuta. Aveam emotii la incalzire. Domnul Miriuta facuse doua schimbari, norocul meu ca s-a accidentat Filip. Mai era o schimbare si noi eram trei jucatori la incalzire. Am uitat complet de emotii cand m-a chemat la banca. Adversarii nu mi s-au parut superiori, am avut foarte multe ocazii de gol, insa nu am avut sansa de a marca, cred ca o remiza era echitabila''.