PDA

View Full Version : Valerica Gaman



delaoltenia
20th January 2018, 17:37
Marius Valerica Gaman este un fundas central nascut pe 25 februarie 1989, la Bailesti, care a inceput activitatea fotbalistica la Universitatea Craiova. A evoluat pentru Universitatea timp de cinci ani, iar in primavara lui 2011 a semnat cu Dinamo, echipa la care a ramas doar pentru cateva luni. In august 2011 a semnat cu Astra Giurgiu, echipa alaturi de care a castigat titlul de campion, Cupa Romaniei si Super Cupa Romaniei. In iulie 2016 a trecut la Karabukspor, din Turcia, pentru care a jucat pana in ianuarie 2018. Are 14 prezente la echipa nationala a Romaniei, pentru care a inscris un gol.

delaoltenia
20th January 2018, 17:40
Sunt foarte bucuros pentru faptul ca am ajuns la cea mai buna echipa din Romania, care an de an joaca in cupele europene si este singura calificata in primavara europeana. Imi doresc sa fiu sanatos si sa ajut echipa sa-si indeplineasca obiectivele.

Bine ai venit, Valerica Gaman!

Johnny D
21st January 2018, 08:37
Sau "Du-te invartindu-te, tradatorule!" Cum ar zice olteanu!:D
Oricum la FCSB e nasolie cu presiunea si vorbele grele ale patronului, Valerica nu pare exact cel mai bine cladit psihic jucator!:)

delaoltenia
25th February 2018, 18:27
La Multi Ani, Valerica Gaman!

Johnny D
25th February 2018, 18:37
Probabil majoritatea oltenilor care cred ca se bat la titlu ar spune "Sugi pwla, tradatorule!"
Eu nu m-as opune!:D

iulian_1976
25th February 2018, 20:51
La multi ani.:)

Protejatul lui Piturca inca de cand era la Craiova,era programat sa fie fundasul nationalei,un jucator mediu pe postul lui si atat.