PDA

View Full Version : Etapa 23: Gaz Metan - FCSB 1-2



Leo
4th January 2018, 21:23
.....

Leo
18th January 2018, 15:09
Sambata, 3 februarie, ora 20.45.

Leo
30th January 2018, 14:47
Vor castiga oaspetii desi imi doresc altceva.

Johnny D
31st January 2018, 10:15
Eu nu cred ca le va fi usor, un X mare si gras vad aici!
Gazarii vor prinde aripi si vor pishca p-astia de luara 3 boabe de la Admira Vacă pana in minutu 30!:))

chinna tm
31st January 2018, 13:50
Sa fim realisti...

Real va spulbera PSG-ul asa cum FCSB va spulbera Mediasul.

Daca e x cum spune Johnny, a belit-o Realul!

Johnny D
1st February 2018, 08:29
Tu te uiti la fotbal mai nou? E surpriza cand nu o beleste!:))

chinna tm
1st February 2018, 09:26
Taci bre....si-a revenit:D....

Leo
3rd February 2018, 16:07
Florinel Coman, Balasa si Planici sunt accidentati. Gnohere este suspendat. Nici Alibec nu va fi titular. Sa vedem cum va gestiona Dica :D problemele.

delaoltenia
3rd February 2018, 17:21
"Palmares Gaz Metan gazdă: 11 jocuri - două victorii Gaz Metan Mediaș - patru remize -
cinci victorii FC Steaua.

9 noiembrie 1947, primul meci: CSM – FC Steaua 4-3 (antrenori Ștefan Dobay / Coloman Braun Bogdan). Interesant, Ștefan Dobay era antrenor-jucător, fostul câștigător de patru ori al titlului de golgheter în Liga 1/Divizia A marcând atunci golul decisiv.
Întâia victorie din contul steliștilor a venit în returul ediției 1947-1948, 3-0 la București, triplă Florian Marinescu.

Două remize albe s-au consemnat de-a lungul timpului, dintre care una pe terenul Gazului (8 mai 2011).

Ultima victorie bifată de ardeleni pe teren propriu s-a înregistrat pe 10 septembrie 2011, Gaz Metan – FC Steaua 3-0. Au urmat trei rezultate de egalitate și un succes al roș-albaștrilor (2-1 pe 5 aprilie 2015).

Cea mai recentă confruntare: 17 septembrie 2017, FC Steaua – Gaz Metan 4-0, marcatori De Amorim, Florin Tănase – dublă și Dennis Man.

Cele două echipe s-au întâlnit și pe 8 noiembrie 1951, în finala Cupei României, FC Steaua (CCA) Flacăra Mediaș 3-1, participarea în ultimul act fiind cea mai importantă performanță pe plan intern din istoria clubului sibian."

http://www.fcsteaua.ro/gaz-metan-medias-fc-steaua-sambata-ora-20-45/

Leo
3rd February 2018, 19:22
Echipele de start:

Gaz Metan Medias: Greab - V. Cretu, M. Constantin, Sîrghi, Sg. Popovici - Chamed, Rosaldo, Joao Diogo, D. Caiado - M. Rondon, Olaru
Rezerve: Plesca, L. Cristea, I. Neagu, Tîrcoveanu, Ernesto Lopez, Edon Junior, R. Romeo
Antrenor: Cristi Pustai

FCSB: A. Vlad - R. Benzar, V. Găman, Larie, Momcilovici - Pintilii, Nedelcu - Man, Budescu, Teixeira - Fl. Tănase
Rezerve: Stăncioiu, Alibec, L. Filip, J. Morais, Ov. Popescu, Cr. Tănase, Enache
Antrenor: Nicolae Dică

Arbitru: Adrian Comănescu

Johnny D
3rd February 2018, 19:23
O singura victorie FCSB in ultimii 10 ani la Gaz sau ce-am auzit eu?
Mare incredere ati avut multi c-ati mers pe 2 solist aici.

Leo
3rd February 2018, 21:22
Penalty comic, Chamed l-a "degajat" pe Budescu. Budescu deschide scorul din penalty.

Johnny D
3rd February 2018, 22:09
Mda Budescu face toti banii, ce pasa i-a dat lu Alibec si-a inchis meciul la 2-0.
Intr-adevar pamant interzis pt FCSB la Gaz in trecut, dar am uitat ca in acele meciuri n-a jucat Budescu.:rolleyes:

delaparis
3rd February 2018, 22:15
Era de 2-1 cu bara lui ... ala :)

Johnny D
3rd February 2018, 22:24
Chiar si asa 1-2 hiLarie!:)) Mai speram intr-un miracol, traditia sa se pastreze!:D

Johnny D
3rd February 2018, 22:28
Ah, cat de aproape!:D


Avand in vedere ca fu un rosu pt Alibec mai devreme nedat de arbitru, pot sa spun ca-s sclabani astia de la FCSB. Degeaba ai Budescu si Texeira daca restu sunt degeaba. CFR le sparge mufa in premiera in etapa urmatoare!:evil:

Johnny D
3rd February 2018, 22:33
Cum sa nu dai pe poarta ba d-acolo?:o: Cat bulanoc pe FCSB-isti... dominati copios.


Un sut pe poarta ar fi fost gol de-acolo, portaru are zero timp de reactie.

Johnny D
3rd February 2018, 22:40
Unde mai pui si cele 3 bari ale gazarilor, victorie nemeritata FCSB.
Sclabani rau de tot, nici in vise n-au astia sanse cu Lazio, daca nu s-ar prezenta la meci ar scapa mai ieftin.:))

delaparis
3rd February 2018, 22:41
Mda.
Au fost mai buni FC FC Steaua B :D

Leo
3rd February 2018, 22:43
Asa slab au jucat?

delaparis
3rd February 2018, 22:49
Cine? FC FC sau Gaz?
Eu zic ca ambele dar e dezbatere :D

Johnny D
3rd February 2018, 22:49
In apararea lor se poate zice ca terenul a fost slab.
Stii cum e cu gazonul, echilibreaza valorile daca e naSOL!:P

Leo
3rd February 2018, 22:51
Ambele au fost slabe dar una a castigat. Cum vine asta?

Johnny D
3rd February 2018, 22:53
Aia de n-a avut nici o bara a castigat impotriva aleia de-a avut 3 bari care trebuia sa beneficieze si de om in plus. Bulan plus arbitru draga Leo, vechea explicatie.:) Chiar si asa idiotu ala de gazar putea egala dintr-un metru cu poarta goala, in loc sa suteze paralel cu poarta!:))

delaparis
3rd February 2018, 22:54
In apararea lor se poate zice ca terenul a fost slab.
ai vazut tu un teren neslab? vorba lui Cip :D

In Romania avem terenuri ... multe. Unele chiar se schimba cu armata iar proprietarul cioban devine miliardar :rolleyes:
Apoi cica e stelist :))

Johnny D
3rd February 2018, 23:02
Hai sa nu facem exces de zel parizianule c-am vazut unu-n Franta de-ti picau plombele! Daca nu ma insel chiar la Strasbourg, unde n-ati fost instare sa dati un gol si era sa va rupeti gaturile. Ti se pare intamplare?:)

Leo
3rd February 2018, 23:05
Astept analiza meciului facuta de Sevilla.

Johnny D
3rd February 2018, 23:07
Steaua a jucat cat a avut nevoie, cu CFR va juca mai bine si va castiga, si apoi si tltul lejer!
Mai ai nevoie sa astepti?:)) Ti-am facut eu un scurt rezumat, cine stie cat mai ai de asteptat.:P

delaparis
3rd February 2018, 23:32
Astept analiza meciului facuta de Sevilla.
Cu alte cuvinte "pe ei, pe mama lor" :D

Duba
4th February 2018, 09:03
Am castigat mai greu decat ma asteptam, dar am castigat. Apararea este neomogena, si intr-un fel este normal, avand in vedere ca cei 2 fundasi centrali au jucat pentru prima oara impreuna sau, ma rog, a treia daca punem la socoteala ultimele 2 meciuri amicale. Am avut mai multe ocazii in afara celor 2 goluri, mai multe suturi pe poarta, posesie mai buna, deci nu se poate spune ca n-am castigat meritat. Doar frustratii si cei care n-au vazut meciul pot spune altceva.

delaoltenia
4th February 2018, 16:28
Cum, bre, de la ăstia asteptăm noi al 27-lea titlu? În afară de Găman si Pintilii si cele cateva sclipiri ale lui Budescu, ce-am văzut? Păi, jucătorii de zeci si sute de milioane s-au chinuit cu echipa second-hand din Medias! Orice minge aruncată în careul stelist e pericol maxim. Mijlocul se bâlbâie si-n atac si-n apărare. Alibec a marcat, în sfârsit dar a avut grijă să ia un cartonas care face să jucăm fără vârf tocmai împotriva celei mai compacte apărări. Cine să treacă de zidurile ridicate de Bursuc în fata portii lui Arlauskis? Firavii Man si Tănase? Mos Filipe e mai proaspăt decât mult mai tinerii lui coechipieri, dar în el să ne fie speranta?

Hai, că m-am enervat rău! Dar, vorba aia, speră ei spartanii că prind play-off-ul, chit că le suflă si Iasii-n ceafă, si să nu m-astept eu la o minune mai mare ca aia de la Liberec?

Si să nu mă-ntrebati de Lazio. Nu răspund decât în fata Marii Adunări Nationale!

Andrei Sava
Blog Sam Murray - 03 Februarie 2018

https://sammuraysports.wordpress.com/2018/02/03/ce-fu-asta-dicane/

Leo
4th February 2018, 16:32
Golul doi reusit de Denis Alibec n-a fost tocmai regulamentar, conform spuselor lui Ion Craciunescu.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-foto-fcsb-a-castigat-la-medias-dintr-un-gol-neregulamentar-sms-de-la-craciunescu-531983.html

Duba
4th February 2018, 16:39
Prostioare marca GSP. Nici ei nu cred ceea ce au scris, dar avand in vedere ca frustratii, se stiu ei care, abia asteapta astfel de articole ... oamenii se conformeaza si scriu si ei pt. acestia.

Leo
4th February 2018, 16:43
Adica mint poporul cu gazeta. :D

Duba
4th February 2018, 16:46
Ai vazut ca te-ai prins!!! Bravo! Felicitari!

Leo
4th February 2018, 16:54
Daca acim ca ati castigat te porti asa urat, oare cum o sa reactionezi saptamana viitoare cand o sa va bata clujenii? Doar nu joaca nici Gnohere si nici Alibec.

Duba
4th February 2018, 17:00
Nu-ti mai face iluzii ca sa n-ai deziluzii. Steaua va bate si CFR-ul si se va instala pt. totdeauna pe primul loc. Asa ca voi fi fericit si ma voi simti bine, vorba cantecului.

delaoltenia
4th February 2018, 17:00
Bravo, leuto! Nu intra o saptamana iar atunci cand o face jigneste pe cei care il injura pe gigione. In alta ordine de idei, fmm GgB!

Duba
4th February 2018, 17:04
Asadar, il jignesti pe cel care-ti hraneste acest hobby/microb. Unii ar putea crede ca ai probleme de logica.

delaoltenia
4th February 2018, 17:28
Tu ai probleme de logica. Eu nu neg faptul ca fara banii lui gigione Steaua ar fi fost in situatia celor de sub podul ala dar tot gigione este cel care-si bate pla de milioane de suporteri. Vin cu argumente dar nu o lungesc cu tine ca o fac degeaba. Doar atat intreb, unde eram acum cu un antrenor profesionist si nu cu carpa de Dica pe post de intermediar intre A1 GgB si jucatori?

iulian
4th February 2018, 19:44
Dario ,relax.
E mai mult decat clar ca daca Steaua nu ar fi avut langa ea pe GgB era... ...nu stiu unde era.Sigur, nici un om normal nu prea poate fi deacord cu metodele si "tehnica" lui Gigi dar pana una alta, si uitandu-ne in jur, ar trebui sa ii fim recunoscatori pentru ce face la Steaua.
Si chiar daca nu suntem deacord cu el mereu, macar noi,suporterii Stelei ,sa nu il mai balacarim ...prea rau :D , o fac altii si pentru noi :))
Si te asigur, 95% din ei o fac din invidie...MAINE daca ar baga Gigi bani in cluburile lor ,toti aia 95% ar sta la coada la palat la el sa-i faca o felatie :)

Sa vezi acum...ca hau ca zbau ca sa moara ca sa faca ca io nu...crede-ma ,TOTI ar zice sarumana sa aibe un Gigi la club in vremurile astea
Numai bine!

Johnny D
4th February 2018, 19:56
Nu stiu unde ar fi fost FCSB, Steaua insa e fara Becali in Liga a 4-a.:)

Nu-ti mai face iluzii ca sa n-ai deziluzii. Steaua va bate si CFR-ul si se va instala pt. totdeauna pe primul loc. Asa ca voi fi fericit si ma voi simti bine, vorba cantecului.
Tre sa bata si CFR-ul o data si o data.
Ionitza deja v-a batut o data anu asta, mai vine una si ma voi simti bine iar, vorba ta!:evil:

Duba
4th February 2018, 20:05
Dario ,relax.
E mai mult decat clar ca daca Steaua nu ar fi avut langa ea pe GgB era... ...nu stiu unde era.Sigur, nici un om normal nu prea poate fi deacord cu metodele si "tehnica" lui Gigi dar pana una alta, si uitandu-ne in jur, ar trebui sa ii fim recunoscatori pentru ce face la Steaua.
Si chiar daca nu suntem deacord cu el mereu, macar noi,suporterii Stelei ,sa nu il mai balacarim ...prea rau :D , o fac altii si pentru noi :))
Si te asigur, 95% din ei o fac din invidie...MAINE daca ar baga Gigi bani in cluburile lor ,toti aia 95% ar sta la coada la palat la el sa-i faca o felatie :)

Sa vezi acum...ca hau ca zbau ca sa moara ca sa faca ca io nu...crede-ma ,TOTI ar zice sarumana sa aibe un Gigi la club in vremurile astea
Numai bine!

Felicitari Ilulian! Mai bine de atat nu cred ca se poate explica de ce Gigi nu trebuie, cum bine spui, balacarit. Steaua a tinut steagul sus in Europa, iar in tara a castigat cat a fost lasat. Au fost extrem de multe forte care n-au dorit ca hegemonia Stelei sa fie mult mai lunga, asa cum era normal si cum merita.

N-am avea nicio garantie ca daca ar fi adus un antrenor mai cu staif acum eram peste CFR in clasament. Eu mi-aduc aminte ca l-am avut pe Levi, evreul care a antrenat Urziceniul inainte sa vina la Steaua si castigase 2 campionate in tara natala. Si ce-am facut in acel an????? Mai nimic, in ciuda faptului ca avusesem si atunci o campanie de transferuri f. buna.

delaoltenia
4th February 2018, 20:05
Sunt cat se poate de calm mai Iulian. Mai putin subpodarul asta cu jugulara sangerand... :) nush de ce dar am impresia ca-i suferind.

edit.
Mai Duba, eu nu inteleg de unde atata deranj cand il iau in cardan pe gigione??!! Se crede Dumnezeu, omule, si nu este. Se da credincios si nu este, mai exact un borfas de duzina de cea mai joasa speta. Aveti impresia ca nu se putea gasi o cale de mijloc cu alti borfasi din armata, cum sa schimbi omule numele Stelei cu initiale de aragaz??!! Cum sa nu-l injur pe cretin?

delaparis
4th February 2018, 21:22
Cu Gigi slabe sanse sa mai aveti un antrenor bun. Cine ar vrea sa vina la echipa cand se stie clar ca patronul se baga peste el?