PDA

View Full Version : Etapa 23: Voluntari - CSM Poli Iasi 0-4



Leo
4th January 2018, 21:19
............

Leo
18th January 2018, 15:13
Sambata, 3 februarie, ora 18.00.

Leo
30th January 2018, 14:40
Egal.

Leo
30th January 2018, 21:46
Moldovenii au 3 absente uriase: Pedro Mendes accidentat, Frasinescu si Jagodinskis, ambii suspendati. Salim Cisse care a ratat cantonamentul din Antalya din cauza problemelor cu viza este incert.

delaoltenia
3rd February 2018, 17:14
Echipele probabile:

FC Voluntari: Balauru - C. Achim, I. Balaur, L. Cazan, Leasa - Rauta, C. Lazar - G. Deac, Sanmartean, Ivanovici - Ad. Balan.

CSM Poli Iasi: Koselev - Sin, Mihalache, Cioinac, Badic - Qaka, Chelaru - Platini, Jo, Al. Zaharia - A. Cristea.

Arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Marius Nicoara

Leo
3rd February 2018, 17:56
Echipele de start:

FC Voluntari: Petrariu - Plească, I. Balaur, C. Achim, Bucurică - Răută, Novac - Ivanovici, Marinescu, Pîrcălabu - Ad. Bălan
Rezerve: D. Balauru, Cernat, Căpătână, C. Lazăr, I. Voicu, Cazan

Poli Iasi: Koselev - Bosoi, Mihalache, Cioinac, Bădic - Qaka, Chelaru - Almada, Santos, Sin - A. Cristea
Rezerve: Rusu, Pantîru, Al. Zaharia, Mihăescu, Luwaga, Cisse, Gavrilă

Leo
3rd February 2018, 18:31
Frumoasa faza moldovenilor. 0-1 A marcat Bosoi.

Leo
3rd February 2018, 18:37
0-2 Marcheaza Sin.

Johnny D
3rd February 2018, 18:52
0-3 la pauza, a sters Iasu pe jos cu astia. Le-au facut un favor, le-au curatat terenul.:D


Se pare ca promisiunile iesenilor de-a se bate la play off si increderea lor nu e deloc desarta!:)

Johnny D
3rd February 2018, 19:13
0-4... rusinica claudica!:))

Leo
3rd February 2018, 19:18
Le-a cam intrat tot moldovenilor.

Duba
4th February 2018, 10:27
Daca castiga toate meciurile, Iasul este in proportie de 90 la suta, in play-off. Singura conditie este ca Viitorul sa bata sau sa faca egal cu Botosaniul.

Johnny D
4th February 2018, 13:45
Le-a cam intrat tot moldovenilor.

Nu chiar, daca le intra si bomboana aia de la 60 de metrii care s-a oprit in transversala, atunci le-ar fi intrat tot!:D


Daca castiga toate meciurile, Iasul este in proportie de 90 la suta, in play-off. Singura conditie este ca Viitorul sa bata sau sa faca egal cu Botosaniul.

Sa faca una mai SF ca Dinamo anu trecut?
Din pacate nu prea cred, ei nu sunt atat de bulanosi.

Duba
4th February 2018, 14:28
Sa faca una mai SF ca Dinamo anu trecut?
Din pacate nu prea cred, ei nu sunt atat de bulanosi.


Nu stiu daca e SF, insa este absolut plauzibil. Programul este urmatorul: etapa viitoare Iasi - Botosani; etapa 25-a Timisoara - Iasi; etapa 26 Iasi - Viitorul. Repet, daca bat tot, ceea ce este posibil, iar Viitorul nu pierde cu Botosaniul in casa in etapa 25, Iasul este matematic in play-off. Mie nu mi se pare imposibil.

Johnny D
4th February 2018, 15:02
Mda, dar eu nu cred ca vor bate pe Botosani si li se taie aripile inca de la al 2-lea meci.:P

Duba
4th February 2018, 16:52
Da, ramane de vazut. Cert este ca sunt in mare parte la mana lor. E posibil ca atat Viitorul, cat si Botosaniul sa nu intre in play-off, iar echipa fostei securitati comuniste, dinamo, si Iasul sa prinda play-off-ul pe ultima suta de metri. Militienii ca sa fie fie siguri de play-off au nevoie de 9 puncte, altfel e putin probabil sa prinda primele 6 pozitii.

Johnny D
4th February 2018, 19:03
Se joaca.:ok:

Duba
4th February 2018, 20:16
Dupa egalul din aceasta seara de la Botosani, nici macar conditia de care pomenem nu mai e valabila. Iasul ii are in casa atat pe Botosani, cat si pe Viitorul. Daca le bate pe cele doua e posibil ca si cu un egal la Timisoara, daca rezultatele celorlalte contracandidate ii ajuta, sa prinda play-off-ul. Eu in acest moment chiar as paria pe Iasi in play-off.