PDA

View Full Version : Etapa 23: Dinamo - CS U Craiova



Leo
4th January 2018, 21:16
......

Leo
18th January 2018, 14:58
Duminica, 4 februarie, ora 20.45.

Leo
30th January 2018, 14:42
1 solist. :D

Lordliv
30th January 2018, 17:25
62292

la vanatoare de catelusi.;)

Leo
30th January 2018, 19:50
Dresura de lei. :)

chinna tm
30th January 2018, 21:46
Nu ca as avea eu vreo slabiciune pentru "Olympique Lion"....dar ma gandesc la Leo cand zic ca Dinamo ar mai putea sa viziteze Timisoara de mai multe ori anul asta:D

Leo
30th January 2018, 21:53
Uite bre cine se gandeste la mine...

Johnny D
31st January 2018, 10:13
Revine Ligutza, revine si Leutza!:D


O dam pe pace la egal aici.

Clau7_D
31st January 2018, 10:15
62292

la vanatoare de catelusi.;)


Salut Liviu,

2-1 pentru Dinamo duminica seara si fcsb-ul poate sa isi ia adio de la titlu :) cred ca e si in avantajul Craiovei prezenta lui Dinamo in play-off

cip
1st February 2018, 09:30
2-1 pentru Dinamo duminica seara si fcsb-ul poate sa isi ia adio de la titlu :) cred ca e si in avantajul Craiovei prezenta lui Dinamo in play-off
tipic dinamovist,nici bine n-a inceput ca va si ganditi la aranjamente...:rasc:

Clau7_D
1st February 2018, 10:00
Nu e nici un aranjament, vedem imaginea de ansamblu :P

cip
1st February 2018, 10:19
na poftim,provoci omul si mai apoi cand degenereaza lucrurile zici ca discutia a fost elevata si civilizata doar dintr-o parte...:rolleyes:
hotilor! :rasc:

petea
1st February 2018, 10:30
Dinamo nu va prinde play-offul din vina managementului dezastruos si poate acest retur sa fie finalul unei etape negre .
Anul trecut au fost interese sa nu intram dar am intrat acum nu am putut mai mult.

Clau7_D
1st February 2018, 10:56
na poftim,provoci omul si mai apoi cand degenereaza lucrurile zici ca discutia a fost elevata si civilizata doar dintr-o parte...:rolleyes:
hotilor! :rasc:

Hai ca incet incet recunosti ca esti fecesebist :rosu: asa se intelege reactia ta inexistenta la meciurile Timisoarei cu stana ciobanului :groggy:

cip
1st February 2018, 11:06
bai,eu pana acum am vorbit frumos cu tine,tu nu faci decat sa ma provoci...:ciocan:
uite,vezi...asa a inceput si conflictul dintre domnul Jackie si mucescu...:rasc:

chinna tm
1st February 2018, 11:13
Cipane....unde e Hingherul cand ai nevoie de el?:evil:...

cip
1st February 2018, 11:36
Cipane....unde e Hingherul cand ai nevoie de el?:evil:...
e la refacere acum,n-ai observat ca lucram in schimburi? :rasc:

chinna tm
1st February 2018, 11:44
Da bre...dar nu e cinstit.Nu ai acces la butoane ca el:))

cip
1st February 2018, 11:51
ce butoane sa-mi trebuiasca ca sa le dau in pifarina la caini? :o:
pai e cel mai usor lucru din lume,plus ca-mi face si placere...:))

chinna tm
1st February 2018, 11:55
Da bre...dar ce fain suna: 7-8 bannati de Hingherul....in loc e 6-7:))

Clau7_D
1st February 2018, 12:02
Da bre...dar ce fain suna: 7-8 bannati de Hingherul....in loc e 6-7:))

Respectivul mi-a dat infractiune mai demult pentru ca am scris aici pe Intern, intre ghilimele, "stieaua" :rolleyes: asta dupa ce i-am zis ca e un gunoi deoarece facea misto de moartea lui Ekeng pe teren. Cu siguranta "stieaua" e mult mai grava decat mamele plimbate pe aici sau frigiderele umplute cu carne...:rosu:
Asta ca sa te intrebi tu acum "de ce se duce forumul pe...apa?" :) ce parere sa isi faca un posibil user nou care vede ca pe forum se modereaza asa dupa bunul plac?

chinna tm
1st February 2018, 12:13
Amu te plangi?
Pai daca erai in perioada de glorie...2007-2008....sa vezi atunci abuzuri:))
Ba stelistii....ba dinamovistii...ba pinguinii:))

cip
1st February 2018, 12:19
aiaiai,eu am luat de la yoyo si pentru "buna ziua"...:))

chinna tm
1st February 2018, 12:22
:))
Daca nu ai stat in....banca...ta?:))

Clau7_D
1st February 2018, 12:23
Amu te plangi?
Pai daca erai in perioada de glorie...2007-2008....sa vezi atunci abuzuri:))
Ba stelistii....ba dinamovistii...ba pinguinii:))

Nu ma plang, mi se falfaie de sanctiunile lui dar am ales sa iti raspund aici pentru intrebarea de la thread-ul tau.

Baidauei, i-am zis atunci lui delaparis de faza si normal ca m-a ignorant. Acum comenteaza ca acelasi moderator baneaza tot ce prinde. Ma rog, decizii de conducere :D

chinna tm
1st February 2018, 12:25
Nu ne pasa noua ce decizii ia conducerea.oricum ii criticam:))

cip
1st February 2018, 12:27
Nu ma plang, mi se falfaie de sanctiunile lui dar am ales sa iti raspund aici pentru intrebarea de la thread-ul tau.

Baidauei, i-am zis atunci lui delaparis de faza si normal ca m-a ignorant. Acum comenteaza ca acelasi moderator baneaza tot ce prinde. Ma rog, decizii de conducere :D

pai delaparis e dinamovist,ce baza sa ai in el? :rasc:

Clau7_D
1st February 2018, 12:28
E dinamovist sub acoperire, am tot citit ceva pe aici de "soare pe piept" :drak:

Johnny D
1st February 2018, 12:32
pai delaparis e dinamovist,ce baza sa ai in el? :rasc:

Doar de aia tine in frau o gramada de aroganti de pe forum!:ok:
Lectie de viata: pe un forum unde ai administrator/SM stelist, nici n-are rost sa-ti faci cont, e forum de frecat reciproc putzulici.:))

Hingherul
1st February 2018, 12:33
aiaiai,eu am luat de la yoyo si pentru "buna ziua"...:))

Mai tare e Zongora care mi-a dat cartonas pentru "la revedere!" :))

cip
1st February 2018, 12:33
E dinamovist sub acoperire, am tot citit ceva pe aici de "soare pe piept" :drak:
aha,deci va lepadati de el? :rasc:

Johnny D
1st February 2018, 12:35
Mai tare e Zongora care mi-a dat cartonas pentru "la revedere!" :))

Ehe, l-ai meritat tu cu varf si indesat. In spatele acelui "La revedere" se afla o perfidie si o scarbosenie cu totul iesita din comun, de eram eu in locul lui iti dadeam direct un biblioraft de cartonase, nu doar o monstra asa sa te las nesatul!:D

cip
1st February 2018, 12:36
Mai tare e Zongora care mi-a dat cartonas pentru "la revedere!" :))
nu zic,dar exista circumstante agravante la yoyo,ea nu obisnuia sa bea...:))

Lordliv
1st February 2018, 19:01
mult off topic tolerat de cica asa zisii moderatori.care dorm pe ei.;)

apropo,freak sau freek asta mai traieste? pe ols se fac moderatori pe viata,sau se mosteneste titlu?:)):groggy:

ot.cum era si normal catelusii si-au tras un hotegan arbitru.
interesant este ca este anuntat cu 3 zile inainte.

ultima isprava a lui hotegan impotriva noastra.la botosani.golul plaiesilor dupa doua offsideruri consecutive si un aut de poarta.basca jocul la intimidare practicat de moldoveni.

ps.claule cu un miriuta scolit la scoala de trisori a lui reghekampf doriti voi in primele 6?
plauzibil!:D

cip
1st February 2018, 19:50
putin offtopic nu face rau nimanui daca nu se sare calul...bai dar gingas mai esti...:D

Lordliv
1st February 2018, 20:03
paul este vanat pentru offtopic.de cel care face cel mai mult offtopic pe ols.clovnul forumului.tinut moderator in continuare de VADIM.
pe alta parte clau a pus punctul pe i asupra gastii stelisto-fecesebiste care a scos multi useri de pe ols!
putin offt,nu-i asa?:D
daca jucam pe national veneam 5000.asa pe hardughia din groapa nu avem decat 660 de bilete...
astia parjolesc totul in cale.:))

delaparis
1st February 2018, 20:06
Mai tare e Zongora care mi-a dat cartonas pentru "la revedere!" :))

In momentul in care ne pleaca useri pe banda rulanta nu mai support astfel de cuvinte :D

cip
1st February 2018, 20:14
paul este vanat pentru offtopic.de cel care face cel mai mult offtopic pe ols.clovnul forumului.tinut moderator in continuare de VADIM.
pe alta parte clau a pus punctul pe i asupra gastii stelisto-fecesebiste care a scos multi useri de pe ols!
putin offt,nu-i asa?:D
daca jucam pe national veneam 5000.asa pe hardughia din groapa nu avem decat 660 de bilete...
astia parjolesc totul in cale.:))

ete fleosc,pai n-auzi ca simpli useri am mai ramas doar vreo 5-6,restul sunt moderatori cu totii...ti s-a casunat tie pe Hinghi,treaba ta...
de moderatorul Johnny D inteleg ca esti relativ multumit...:))

Lordliv
1st February 2018, 20:32
stii chestia aia? dusmanul dusmanului meu imi este prieten?:D

deci fara kelic si baluta...

cip
1st February 2018, 20:46
am auzit cate ceva,dar cred ca-i un pic paguboasa...bai dar ai dreq romani,n-ar scoate si ei o zicala de asta cu prietenul prietenului meu...:))

Lordliv
1st February 2018, 20:51
sa avem pardon.zicala isi are obirsie araba.:rolleyes:

cip
1st February 2018, 20:57
ei hai sa mai facem si offtopicuri pe aici,pai ce treaba au arabii cu Dinamo-Craiova ...norocul tau ca inca nu sunt moderator,ca te saturam de puncte ...buburuza de 6 ani te faceam...:))

Lordliv
1st February 2018, 21:06
veneticule de Romania,jargonul asta sa-l folosesti cu cei cu care te asemeni si pe care ii idolatrizezi.hominzii lui mariushica.:D
ti-am facut jocul,pastreaza-ti desteptaciunea acasa.la orsova.:rolleyes:

si ot.are legatura! pesegistul dinamovist are afinitati cu arabii!:))

cip
1st February 2018, 21:30
ei as,il folosesc cu cine vreau...
si daca nu-ti convine fa-ti si tu un thd separat,ca Paulica :rasc:

delaparis
1st February 2018, 21:38
Cipule, Ti-ar place tie Liga 1. Asa-i? :D

Leo
1st February 2018, 21:40
Ne calmam si noi un pic?

delaparis
1st February 2018, 21:41
Eu sunt calm. Ii batem si atat :D

Leo
1st February 2018, 21:48
Normal ca ii batem.

iulian
1st February 2018, 21:51
:rasc: si marmota invelea ciocolata

cip
1st February 2018, 21:53
Cipule, Ti-ar place tie Liga 1. Asa-i? :D

nu neaparat,am alte prioritati in momentul asta...:D

delaparis
1st February 2018, 21:55
Sa nu picati in Liga 3 ? :D

Leo
1st February 2018, 21:59
nu neaparat,am alte prioritati in momentul asta...:D

Inter cumva?

cip
1st February 2018, 22:00
sa nu picam sa nu picam,asta-mi doresc si eu...vom vedea,mergem inainte si poate facem mai bine la anul...:P

cip
1st February 2018, 22:03
Inter cumva?
cu Inter cam gata si anul asta,ce sa facem...ne-am luat elan la inceput de campionat si ni s-a terminat benzina,nu-i vina noastra...:))

Clau7_D
1st February 2018, 23:01
ps.claule cu un miriuta scolit la scoala de trisori a lui reghekampf doriti voi in primele 6?
plauzibil!:D

Avem echipa de primele 3 locuri Liviule, doar sa nu se trezeasca aia din aparare sa se creada la circ :)) probabil vom face jocurile clujenilor in play-off, prea multe afaceri dubioase intre cluburi in ultimul timp

Lordliv
1st February 2018, 23:20
adica peste noi?:)) pai noi suntem pe 3!
pai amandoua echipele au iesit dubios din insolventa!:D


@ cipule, ce-ti copiezi idolul circar!
intri si tu in echipa futevantilor?:happy hai,curaj!

Clau7_D
2nd February 2018, 00:15
adica peste noi?:)) pai noi suntem pe 3!
pai amandoua echipele au iesit dubios din insolventa!:D


Nu am zis ca trebuie respectata ordinea din clasament de acum :P sa-si dea drumul la joc oamenii importanti de la mijloc ( Hanca, Nistor si astia noi) si putem bate oricand pe oricine din tara

cip
2nd February 2018, 11:53
Lordlivache,te strofoci degeaba,nu ai cum sa imi devii antipatic chiar daca esti pe jumatate oltean...:sneaky:

Lordliv
2nd February 2018, 16:14
cipule,daca imi erai antipatic erai de mult categorisit in echipa futevant.cu nr 5 par exemple.:))
eu ti-am facut doar o invitatie...:P
daca vrei sa intri,este decizia ta!:D

delaparis
2nd February 2018, 22:05
Nici mie nu-mi e antipatic dar totusi eu nu-l exclud din lista aia ... De ce atata discriminare? :D

Johnny D
2nd February 2018, 22:52
:rasc: si marmota invelea ciocolata

Leo, cum ii permiti!?:o::o:

delaparis
2nd February 2018, 22:57
Probabil e si el deosebit pt ea. Daca ar fi dinamovist ar fi perfect :))

Lordliv
4th February 2018, 09:58
meci greu,nu prin prisma ca ar fi ceva de capul catelusilor,ci pentru ca presa damboviteana incita catelusii la victorie sau adio primele 6.adica incearca sa trezeasca orgoliul catelusilor-victorie sau ecarisaj!:D dar si ca frustratul hotegan ne arbitreaza din nou.cu cateii.ultima oara l-a eliminat gratuit pe zlaty si NU ne ne-a dat 11 m la burlacu si la baluta.
oricum meciul acesta ne arata cum stam.tragem la titlu ( desi ar mai fi 13 etape) sau ne multumim doar cu podiumul sezonul acesta.dupa meciul acesta ar mai trebui sa luam 9 puncte lejer cu sepsi,voluntari si timisoara...
meciul de aseara,de cascadorii rasului.din nou fecesebeeul beneficiaza de un 11 m facut voluntar de un adversar.in loc sa dai in minge sa dai in curul aluia este ceva de judeteana.cand la sfarsitul meciului se dau mici si bere.:D nu mai amintesc barele mediesenilor.
iar puscariasul, ovinul sef,vorbeste din nou despre transferul unui jucator aflat sub contract.si nicio reactie din partea lpf sau frf...

Duba
4th February 2018, 10:37
meciul de aseara,de cascadorii rasului.din nou fecesebeeul beneficiaza de un 11 m facut voluntar de un adversar.in loc sa dai in minge sa dai in curul aluia este ceva de judeteana.cand la sfarsitul meciului se dau mici si bere.:D nu mai amintesc barele mediesenilor.
iar puscariasul, ovinul sef,vorbeste din nou despre transferul unui jucator aflat sub contract.si nicio reactie din partea lpf sau frf...

Cat creier are prazarul asta frustrat. Auzi la el, 'FCSB-ul (nota mea: adica STEAUA ::D) beneficiaza de un 11 m facut voluntar de un adversar.' Pai mai trogloditule, daca-l facea 'voluntar', asa cum spui, mai executa acelasi jucator acele lovituri libere atat de bine? Nu ma pot abtine si-i jignesc pe astfel de cretini care se uita la meci si nu pricep nimic. Mi-e sila de prosti, dar mai ales de frustratii care de aproape 20 de ani nu ne mai bat! :D

Lordliv
4th February 2018, 10:46
si mie mi-e sila sa fac report.
cum spuneam moderatorii dorm pe ei si permit astfel de iesiri in decor facute de hardughii reesapate! macar freak sa se sesizeze!:))
pariziene,este vina ta ca ai permis impreuna cu vadim ca astfel de elemente sa-si verse frustrarile vietii reale pe ols.
individul asta nu se afla si el la 1 punct de banare definitiva?:D
cine il da?

Duba
4th February 2018, 10:49
si mie mi-e sila sa fac report.
cum spuneam moderatorii dorm pe ei si permit astfel de iesiri in decor facute de hardughii reesapate! macar freak sa se sesizeze!:))
pariziene,este vina ta ca ai permis impreuna cu vadim ca astfel de elemente sa-si verse frustrarile vietii reale pe ols.

Da, ma praz, e de vina ca a permis ca toti idiotii sa-si dea cu parerea, sa minta si sa manipuleze intr-un mod ordinar, asa cum faci tu.

Lordliv
4th February 2018, 11:06
repet intrebarea:
cine il baneaza definitiv pe acest individ grobian? reesapat.nu se poate ca tyler si paul sa fie zilnic amenintati cu banarea definitiva si individul asta sa se reproduca in voie!
clovnule,stiu ca stai pe tusa si-ti rozi unghiile de ciuda.incerci tu? sau tu ai marota doar cu paul?unicul scop al vietii tale.

ps am plecat la meci!

Tim
4th February 2018, 15:15
slaba miscare,70 de postari ?Asta e derby?Aduce mai mult a blat,adiva 0-0 sau sub 2 goluri!:D

Clau7_D
4th February 2018, 15:27
Stai bre ca nici nu a inceput meciul :headbang:

Bobi Cearton
4th February 2018, 15:32
Unde se joaca? Pe National sau in Groapa?

Clau7_D
4th February 2018, 15:32
Groapa

Johnny D
4th February 2018, 15:33
As vrea sa bata Craiova ca are sanse mai mari la titlu dar... avand in vedere ca astia mereu le stau capre FCSB-ului iar Dinamo nu, nu m-ar deranja sa castige nici Dinamo. Egal sa nu fie, sa nu se piarda puncte.

Bobi Cearton
4th February 2018, 15:37
Groapa

Multumesc. Meci dificil pt ambele echipe, cu jucatori veniti cu kilograme in plus pe ei din concediu.

Clau7_D
4th February 2018, 15:41
Un 1-0 sau 2-1 chinuit pentru Dinamo si totul e in regula :D o sa dureze putin pana cand se fac relatiile de joc cu cei care au venit mai tarziu la echipa

Bobi Cearton
4th February 2018, 15:53
Un 3-0 pt Craiova ar fi linisti lucrurile la Dinamo. Am uitat, a fost repatriat Torje, Mesi din Banat.

delaoltenia
4th February 2018, 15:56
torje, torje, a trecut ceva vreme. asta nu e amarutul ala de plangea in hohote ca nu a ajuns la Steaua. :):

Clau7_D
4th February 2018, 15:59
E cel care v-a batut in ghencea, marcand gol cu capul de langa stalpii Gardos si Chiriches :pace:

Leo
4th February 2018, 16:01
Fara Torje, Palic si Salomao, castigam. 1-0 e suficient.

delaoltenia
4th February 2018, 16:03
E cel care v-a batut in ghencea, marcand gol cu capul de langa stalpii Gardos si Chiriches :pace:
din pacate am un lapsus :D

"chiar si-asa", cine e gardos si chiricus?

Duba
4th February 2018, 16:18
E cel care v-a batut in ghencea, marcand gol cu capul de langa stalpii Gardos si Chiriches :pace:

Aberezi la greu copilas. Retine, Chiriches, atat cat a jucat la Steaua, n-a pierdut niciodata in confruntarile cu fosta echipa a securitatii comuniste, dinamo. Compris?

Clau7_D
4th February 2018, 16:30
Aha, deci muti discutia de la golul unuia de 1,5 metri , cu capul, chiar in Templu, la "performentele" unuia care inca are otita de la muntenegreanul ala care ne-a dat gol in preliminarii , tot asa cu capul, de la 15 metri?

Duba
4th February 2018, 16:45
Nu ma, ti-am dat una peste bot pt. ca aberezi/ minti la greu si nu-i frumos. Forumul/thread-ul acesta este pt. a informa si a dezbate corect orice problema fotbalistica. E adevarat insa ca voi, copiii de militieni, aveti dezinformarea in sange. Deh, asa sunteti invatati di frageda pruncie. :D

Leo
4th February 2018, 16:52
Mai lasa violenta asta deoparte ca nu-i frumos.

Duba
4th February 2018, 16:53
Violenta???!!!!! :groggy:

Clau7_D
4th February 2018, 17:37
Nu ma, ti-am dat una peste bot pt. ca aberezi/ minti la greu si nu-i frumos. Forumul/thread-ul acesta este pt. a informa si a dezbate corect orice problema fotbalistica. E adevarat insa ca voi, copiii de militieni, aveti dezinformarea in sange. Deh, asa sunteti invatati di frageda pruncie. :D

Ba, iti las link-ul de la meciul de atunci:

https://www.youtube.com/watch?v=f_DRZX--Jc4

Vrei sa dezbatem clipul sau o sa zici direct ca e trucat?
Si-a batut copilul joc de voi pe unde v-a prins si o sa o faca in continuare.

Mai usor cu acuzatiile ca nu am citit aceleasi carti ;)

Leo
4th February 2018, 17:45
Chiriches nu a jucat atunci.

http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-8542683-live-steaua-dinamo-20-30-ultimele-noutati.htm

Clau7_D
4th February 2018, 19:00
Discutia era despre Torje, prezenta fundasului de fier al reprezentativei nationale e total irelevanta :)

Duba
4th February 2018, 19:52
Ba, iti las link-ul de la meciul de atunci:

https://www.youtube.com/watch?v=f_DRZX--Jc4

Vrei sa dezbatem clipul sau o sa zici direct ca e trucat?
Si-a batut copilul joc de voi pe unde v-a prins si o sa o faca in continuare.

Mai usor cu acuzatiile ca nu am citit aceleasi carti ;)

Copile fara minte, ai scris ca Torje a dat gol dintre Gardos si Chiriches, ceea ce e o aberatie, dezinformare, minciuna, cum vrei sa-i spui. Acest lucru am contestat, mai precis ca Chiriches nu era la Steaua in acel an. Acea faza in care Torje a dat gol n-are nicio relevanta. De altfel, dinamo cu acea victorie n-a castigat nimic, nici macar n-a terminat inaintea Stelei in clasament. De altfel, cat a fost aceasta basinica de fotbalist la voi n-ati castigat niciun trofeu. Ba mai mult, v-am tras-o in finala cupei, la Brasov, iar fetita Torje, cel care canta, este ca mai tii minte, 'Steaua-i numai una':D, plangea de mama focului dupa acea finala. :))



Chiriches nu a jucat atunci.
http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal...le-noutati.htm

Va ca-ti da peste bot, la figarat desigur, si prietena ta Leo. :D




Discutia era despre Torje, prezenta fundasului de fier al reprezentativei nationale e total irelevanta

Pervers ca orice copil de meletean.

Hingherul
4th February 2018, 20:11
Torje nu e piticul ala poreclit si "Lindicu' Laurei Andresan"?
Daca e ala sa vezi ce boceli o sa traga ca nu se califica rasii in play off :))

Despre meci nu ar fi mult de spus. Se intalnesc doua non valori. Probabil se va termina egal. Oricum, se anunta meci anost, la nivel de liga a doua :rasc:

O clona si o hariciumba :))

Bobi Cearton
4th February 2018, 20:18
Craiova ataca cu Mitrita si Barbut. 3 m inaltime amandoi.:)

Clau7_D
4th February 2018, 20:30
Copile fara minte, ai scris ca Torje a dat gol dintre Gardos si Chiriches, ceea ce e o aberatie, dezinformare, minciuna, cum vrei sa-i spui. Acest lucru am contestat, mai precis ca Chiriches nu era la Steaua in acel an. Acea faza in care Torje a dat gol n-are nicio relevanta. De altfel, dinamo cu acea victorie n-a castigat nimic, nici macar n-a terminat inaintea Stelei in clasament. De altfel, cat a fost aceasta basinica de fotbalist la voi n-ati castigat niciun trofeu. Ba mai mult, v-am tras-o in finala cupei, la Brasov, iar fetita Torje, cel care canta, este ca mai tii minte, 'Steaua-i numai una':D, plangea de mama focului dupa acea finala. :))




Va ca-ti da peste bot, la figarat desigur, si prietena ta Leo. :D





Pervers ca orice copil de meletean.

:)) bine, treaba mea aici e gata...e vorba aia: "Daca de mic esti prost, cand esti mare numa' te joci"

delaoltenia
4th February 2018, 20:34
Echipele de start:

Dinamo: Branescu - Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica - Mahlangu, Monroy - Hanca (cpt.), Nistor, Pesic - Nemec

CS U Craiova: Calancea - Screciu, T. Ferreira, Briceag - Martic, Zlatinski (cpt.), Mateiu, Bancu - Barbut, Mitrita, Gustavo

Duba
4th February 2018, 20:37
:)) bine, treaba mea aici e gata...e vorba aia: "Daca de mic esti prost, cand esti mare numa' te joci"

dinamovist de mic! :D

iulian
4th February 2018, 20:44
Clau7
Ai sustinut cateva postari mai sus ca Torje a dat gol dintre Gardos si Chiriches ..Duba te-a contrazis si ti-a demostrat ca ai mintit sau ca ai vorbit fara sa cunosti fenomenu`
Acum spui ca "treaba ta aici e gata" ...care a fost treaba ta de fapt ? Explica-mi si mie ca sa putem sa ramanem prieteni in continuare te rog.

Leo
4th February 2018, 20:52
Ce sariti asa pe Clau? Important este ca-si aminteste de golul lui Torje. A gresit cu Chiriches, ei si ce?

delaoltenia
4th February 2018, 20:57
hotegan arbitraj pro echipa din haznaua aia. penalty pentru echipa p$d craiova.

Hingherul
4th February 2018, 21:07
Hahaha, pai ce ati facut Azoricilor?

Plandge, Torje, plandge... :))

delaparis
4th February 2018, 21:10
Duba te-a contrazis si ti-a demostrat ca ai mintit sau ca ai vorbit fara sa cunosti fenomenu`.

Nu numai l-a contrazis. Mai l-a si "felicitat" cu genul "copil fara minte" si alte dubisme :rolleyes:
Daca s-ar abtine ar fi chiar interesant de vorbit cu el deoarce stie fotbal si istorie.
Leo ar zice chiar ca e deosebit :D

delaoltenia
4th February 2018, 21:13
:)) ironii fine delaparis!

Leo
4th February 2018, 21:15
Leo zice ca te cam plictisesti.

delaparis
4th February 2018, 21:17
Leo zice cam prost de la o vreme :D

Nu prea am timp sa ma plictisesc din pacate dar ma opresc aici deoarece vad ca ia Dinamo gol cand postez pe thd asta :))

delaoltenia
4th February 2018, 21:18
delaoltenia zice ca nu prindeti playofful. :D

iulian
4th February 2018, 21:21
Nu numai l-a contrazis. Mai l-a si "felicitat" cu genul "copil fara minte" si alte dubisme :rolleyes:
Daca s-ar abtine ar fi chiar interesant de vorbit cu el deoarce stie fotbal si istorie.
Leo ar zice chiar ca e deosebit :D

Mugabe...asa se vorbeste in galerii !!! sau regulamentul este doar pentru unii muma si pentru alti ciuma ?
Asa a decretat vadim...pe intern cel putin discutiile pot fi extrem de libere ...ca aici e "galerie"...daca nu ma crezi caut si-ti arat..
Mi-a dat Leo cu linkul peste nas cand dadeam eu RP pentru injuraturi pe aici :D

Asa ca pana una alta si fara nici un raspuns nu pot decat sa constat ca Clau7 s-a maturizat :D

delaparis
4th February 2018, 21:28
delaoltenia zice ca nu prindeti playofful. :D

Pai daca mai postez mult pe aici e clar :D

Dar nu ma lasa Iulian ... sa ma plictisesc :))


Mugabe...asa se vorbeste in galerii !!! sau regulamentul este doar pentru unii muma si pentru alti ciuma ?
Asa a decretat vadim...pe intern cel putin discutiile pot fi extrem de libere ...ca aici e "galerie"...daca nu ma crezi caut si-ti arat..
Mi-a dat Leo cu linkul peste nas cand dadeam eu RP pentru injuraturi pe aici :D

Nu vorbeam de regulament aici ci de placerea de a dialoga chiar si contradictoriu cu un forumist toba de fotbal. :rolleyes:

Iar Leo? Pai incep sa cred ca modereaza pana la urma daca continua sa-ti dea peste nas :D

delaoltenia
4th February 2018, 21:29
hotegan putea sa dea un 11 m la codite imbarligate dar si un rosu...la aceleasi codite imbarligate.
ar mai fi de comentat si faptul ca haldanii_coregrafi din tribune au inceput sa latre, pardon, huiduie.
'ti-ai dreaq de purecosi! :D

Hingherul
4th February 2018, 21:31
1-1. Parfum! :D

Leo
4th February 2018, 21:31
Si gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooll Dinamo!

Clau7_D
4th February 2018, 21:33
Clau7
Ai sustinut cateva postari mai sus ca Torje a dat gol dintre Gardos si Chiriches ..Duba te-a contrazis si ti-a demostrat ca ai mintit sau ca ai vorbit fara sa cunosti fenomenu`
Acum spui ca "treaba ta aici e gata" ...care a fost treaba ta de fapt ? Explica-mi si mie ca sa putem sa ramanem prieteni in continuare te rog.

Stai ca ma uit la meci si de ce imi era frica nu am scapat, fundasul nostru Popescu e de nivelul Unirii Slobozia :headbang:
Deci pana la urma a jucat doar Gardos atunci, ai dreptate, nu cunosc fenomenul :groggy:

Ideea era clara, oamenii faceau misto de Torje dar uita ca in perioada lui la Dinamo a dat goluri cu steaua si a scos penalty-uri destule :)

Ultima parte a mesajului e simpla, oricate argumente as aduce intr-o discutie cu Duba, el tot o sa spuna de "fosta echipa a securitatii"...deci am decis sa nu merg mai departe cu discutia :) pana la urma mi-ar fi zis ca totusi Steaua a castigat CCE in '86 si eu nu am dreptate :)

Ramanem prieteni? :D

iulian
4th February 2018, 21:33
Iar Leo? Pai incep sa cred ca modereaza pana la urma daca continua sa-ti dea peste nas :D
pai modereaza...pe partea ei.
Spre deosebire de tine.

Si detera rasii gol..ptiu..

Leo
4th February 2018, 21:34
Bengos rau Pesic.

delaoltenia
4th February 2018, 21:36
astept cu interes discutsul unuia care cu siguranta va spune ca_calancea a vandut meciul. aducere aminte tavaleala primita cu Steaua si episodul cu cei foi croati. :D

Leo
4th February 2018, 21:45
Oltenii sunt buni pe contraatac dar in aparare sunt slabuti.

Hingherul
4th February 2018, 21:58
cat de simplu e sa dai gol cand joci cu nulitati :D

Leo
4th February 2018, 21:59
Frumoasa faza oltenilor.

Hingherul
4th February 2018, 21:59
chiar frumoasa. si seaca :)

delaoltenia
4th February 2018, 22:01
bun baiat barbut. blat ma, blat! :))

Hingherul
4th February 2018, 22:07
hariciumbe anoste si inapte, pierdut play off.
il declaram nul! :D

delaoltenia
4th February 2018, 22:08
ce fata de prostan are nistor, de pus pe carpa aia cu doi maidanezi.

Leo
4th February 2018, 22:15
Va distrati baieti?

Hingherul
4th February 2018, 22:18
sigur, am si seminte :D

Leo
4th February 2018, 22:20
Dar bere?

Hingherul
4th February 2018, 22:21
in seara asta, vin. :)
ca supermoderatorii :))

delaparis
4th February 2018, 22:27
1-2 e mai bine decat 1-1 ... indiferent pt cine :drak:

Hingherul
4th February 2018, 22:28
2-2 e si mai bun :D

Leo
4th February 2018, 22:29
Sa lasi vinul ca nu-ti face bine.

2-2 baieti. Mai avem timp pt un gol. :)

delaparis
4th February 2018, 22:30
pai modereaza...pe partea ei.
Spre deosebire de tine.



Da e deosebire mare, stiu si sunt de accord cu tine.
Eu trebuie mai nou sa moderez pe forum si in afara .... dracu' m-a pus sa ma injure Sevilla :D

Hingherul
4th February 2018, 22:30
Sa lasi vinul ca nu-ti face bine.

2-2 baieti. Mai avem timp pt un gol. :)

da-l dracu de gol ca se termina egal. mie sa imi scoata rasii un corner sa castig 10 lei! :))

delaparis
4th February 2018, 22:32
Hai cu golu' ... indiferent cine inscrie /hello

Tim
4th February 2018, 22:36
da-l dracu de gol ca se termina egal. mie sa imi scoata rasii un corner sa castig 10 lei! :))cum te gandesti sa cheltui cei 10 lei?

Leo
4th February 2018, 22:36
da-l dracu de gol ca se termina egal. mie sa imi scoata rasii un corner sa castig 10 lei! :))

Nu te mai plange ca iti dau 10 lei.

Hingherul
4th February 2018, 22:36
lasa, cica si in play out e viata :D

Hingherul
4th February 2018, 22:37
Nu te mai plange ca iti dau 10 lei.

nu ma plang deloc. a meritat fiecare leut :))

foarte multi meseriasi in seara asta: Duba, Hingherul, Johnny D, Tim

Tim
4th February 2018, 22:40
nu ma plang deloc. a meritat fiecare leut :))acum trebuie sa completezi Declaratia 600.:))

Leo
4th February 2018, 22:40
Doar 2-2. E clar, noi ne incalzim mai greu. :))

Hingherul
4th February 2018, 22:42
acum trebuie sa completezi Declaratia 600.:))

pai si la paguba?? `tu-va-n bot de bolsevici acaparatori....

Bobi Cearton
4th February 2018, 22:42
Calancea si Barbut au viciat rezultatul.

Hingherul
4th February 2018, 22:50
ar merge o cronicuta la vinul asta :D

delaparis
4th February 2018, 22:57
nu ma plang deloc. a meritat fiecare leut :))

foarte multi meseriasi in seara asta: Duba, Hingherul, Johnny D, Tim
Fiecare leut si fiecare leuta mai ales :)

Unu doi trei patru ... foarte multi :) Sigur ca la 9 members devine impresionant de deosebit :D

Hingherul
4th February 2018, 23:02
vrei sa va las sa va pregatiti pentru play out? :D

delaparis
4th February 2018, 23:04
Ne pregatim singuri :)) Nu te lasa :D

Johnny D
4th February 2018, 23:05
Cand ratezi cu poarta goala golul de 3-1, olteanule, golanule, scuza-ma dar meriti sa fii egalat!:rolleyes:

Astfel CFR si FCSB se distanteaza etapa asta. Din ce in ce mai clar e ca cele 2 se bat la titlu.


nu ma plang deloc. a meritat fiecare leut :))

foarte multi meseriasi in seara asta: Duba, Hingherul, Johnny D, Tim

Stiam ca probabil egal se va termina, dar speram sa nu fie asa. Craiovenii ca de obicei niste fraieri cu F mare.

Hingherul
4th February 2018, 23:06
Miriputza asta imi devine din ce in ce mai simpatic. de la meci la meci :))

delaparis
4th February 2018, 23:08
Dinamo joaca foarte slab. Ma mir cum de nu se lupta la retrogradare sezonul asta.

Hingherul
4th February 2018, 23:10
eu cand va spun ca de cativa ani va tot luptati la desfiintare... :rasc:

Hingherul
4th February 2018, 23:34
bai da` asa liniste mormantala... v-au mancat juvetii limba? :))

delaparis
4th February 2018, 23:36
Deocamdata numaram golurile. Stai si tu linistit ca e complicat :D

Leo
4th February 2018, 23:39
bai da` asa liniste mormantala... v-au mancat juvetii limba? :))

Poate ca n-am baut vin ca si tine. :D

Hingherul
4th February 2018, 23:40
Poate ca n-am baut vin ca si tine. :D

tu vezi ca imi datorezi 10 lei! `ti-ar pagubele de ras....

timache, cam cate butoaie cu bere vinzi pe zi la tine la crasma?

Capitanu.Burcea
5th February 2018, 02:18
Asea. Meci deschis unui singur rezultat, deturnat de pe fagasul normal de un penalty neacordat clonei (poate 2,3, depinde de gradul de hemofilie al specialistilor), o ratare cu poarta goala si, in final, de asfixierea cu praz a oltenilor, incapabili sa mai stea in ghete in fața proiectului negoițian. Alea au fost niste atacuri foarte perverse; foamea, frica si neputinta impingand atacul nostru pana la fructul interzis: golul :)) Norocul nostru ca ciucanii nu trag la nimic, sunt o echipa direct inscrisa in competitie la fel ca cei pe care ii injura din toti bojocii, altfel imi parea sincer rau sa ii privam de doua puncte pe care le meritau.

Johnny D
5th February 2018, 08:43
:)) Foarte frumoasa cronica! Si corecta, si frumoasa!

Ar trebui salvate astea bah, facut un top!:D

Lordliv
5th February 2018, 09:25
ok.suporterii de tastatura ai olsului au dat verdicte,ca de obicei.
spunea o sluga a conducerii ,executant de ordine,ca o sa spun ca_calancea a dat meciul,la fel cum am spus despre croati ca l-au dat ovinelor.
in privinta croatilor am avut dreptate.cei 2 croati au fost indepartati fara mare tam tam.secretul meciurilor aranjate in campionat este inca... secret.costi stucan mai vorbeste despre aranjamentele de culise ale fecesebistilor si ongrinilor...deocamdata.
in privinta lui calancea,noi suporterii cerem de anul trecut inlocuitor. ne-a mancat multe puncte pana acum.alaturi de arbitri.ca si in privinta venirii a 1-2 fundasi originali,platiti nu imprumutati.
ieri rotaru promitea aducerea a 3 jucatori pana la incheierea perioadei de transferuri.sa vedem.

despre meci.aceeasi jigodie de hotegan ne-a furat 2 puncte.fecesebeeul a beneficiat de un penalty asemanator,sut in adversar in careu.noi.nu.iar faultul lui nistor asupra lui gustavo in careu? numai jigodiile de la jijicanal il puneau sub semnul intrebarii.
faultul din spate,violent la mitrita? nu era de rosu?
ieri am intalnit o echipa de desculti pe care i-am bagat in joc de fiecare data.sa ratezi cu poarta goala,de aceea barbut nu merita sa fie titular.
s-a vazut bineinteles absenta lui baluta.care a luat rosu gratuit de la alta jigodie a arbitrajului romanesc dar si a lui kelic,dar si a lui popov-din nou accidentat inainte de meci,schimbandu-i din nou planurile lui mangia.trebuia sa joace burlacu titular si nu screciu-u21,ieri.
asupra lui baluta presa jigodita becalista face presiuni enorme ca sa ajunga la echipa puscariasului.nu exista o astfel de posibilitate,se stie unde va ajunge la vara.dar psihicul lui este afectat si poate iesi din forma...
al treilea meci in care nu am gestionat corect finalul.la fel ca si cu astra sau mediasul.cu altii am avut insa noroc.nu mai avem conditie fizica sau ne retragem deliberat,pagubos ca sa aparam fragilul avantaj?

avem 3 meciuri in care,normal,ar trebui sa luam 9 puncte si clasamentul se va strange.normal.

ramanem cu gustul amar ca iar nu am reusit sa batem aceasta echipa de desculti care doar cu noi mai misca ceva.si care asteapta un alt puscarias s-o preia.

observ ca nimeni nu se atinge de hardughia reesapata a forumului.permiteti invectivele flatulate de individ.stiti ca nu stau degeaba cand un homind ma jigneste...il calc in picioare imediat.
deocamdata plec intr-o noua vacanta.unde este cald.;)
sa vedem pe urma daca mai am chef sa scrijelesc pe ols.forumul a devenit prea vulgar si neatractiv...
:cya:

Tim
5th February 2018, 09:30
timache, cam cate butoaie cu bere vinzi pe zi la tine la crasma?inainte sau dupa diluare, de ce intrebi, te gandesti sa intri in bransa?

Clau7_D
5th February 2018, 10:34
ieri am intalnit o echipa de desculti pe care i-am bagat in joc de fiecare data.sa ratezi cu poarta goala,de aceea barbut nu merita sa fie titular.


ramanem cu gustul amar ca iar nu am reusit sa batem aceasta echipa de desculti care doar cu noi mai misca ceva.si care asteapta un alt puscarias s-o preia.


:cya:

Salut Liviule,

Ati pierdut 2 puncte jucand impotriva unei echipe fara aparare...Nica, Popescu si Nedelcearu sunt slabi de tot. Pe final insa ati cazut fizic si am fost aproape sa luam 3 puncte pe care nu le meritam :)

delaoltenia
5th February 2018, 11:08
apropos, de unde l-ati adus pe popescu? fain baiat! :D

Bobi Cearton
5th February 2018, 11:35
Meciul a fost in oglinda cu cel din tur. In tur 2-0 pt Dinamo, 2-2, Craiova putea face 3-2 in final.
Aseara, Dinamo putea face 3-2 in ultimul minut de prelungire.
Legea compensatiei functioneaza.

chinna tm
5th February 2018, 12:50
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/hategan-a-recidivat-parerea-specialistului-oltenii-au-mai-avut-doua-penalty-uri-532081.html

Ba baiatule cat mai mint si ziaristii astia... :D