PDA

View Full Version : Etapa 22: ACS Poli Timisoara - Dinamo 0-0



Leo
9th December 2017, 21:15
Luni, 18 decembrie, ora 20.00.

Leo
9th December 2017, 21:16
Victorie Dinamo. Se stie, merg la meci. :D

delaparis
9th December 2017, 22:06
Tu mergi la meci doar cand Dinamo joaca in deplasare? :D

Leo
10th December 2017, 16:01
Mai gresesc cateodata si merg si acasa.

Clau7_D
11th December 2017, 00:54
Bine ca l-au pus iar luni :headbang: aveam si eu motiv sa descalec la Timisoara in weekend :headbang:

Leo
11th December 2017, 01:56
Alta data. :D

Clau7_D
11th December 2017, 22:04
2 aici si cloojenii se pot bucura pentru titlu :sneaky:

Leo
11th December 2017, 22:48
In poll nu votezi? Nu vrei sa faca baza de tine Hingherul?

Clau7_D
11th December 2017, 23:05
De obicei cand votez o fac doar impotriva psd-ului :D

Leo
11th December 2017, 23:41
Ne-a topit Tudor. Paul Anton, Ionut Nedelcearu, Steliano Filip si Romera au fost cei avertizati in seara asta. Toti erau la limita cartonaselor si nu vor putea fi utilizati cu Timisoara, fiind suspendati.

chinna tm
12th December 2017, 08:40
Daca nici pe astia nu-i batem..../hello


Leo, lasa-l pe Tudor.Ca stie sa inchida ochii la goluri:D

Clau7_D
12th December 2017, 09:24
Ne-a topit Tudor. Paul Anton, Ionut Nedelcearu, Steliano Filip si Romera au fost cei avertizati in seara asta. Toti erau la limita cartonaselor si nu vor putea fi utilizati cu Timisoara, fiind suspendati.

Asta vedem dupa meci. E posibil ca toti sa isi fi cautat cartonasul galben ca sa poata juca in prima etapa de dupa vacanta ;) se prea poate ca si meciul asta sa fie al prieteniei :cool:

Capitanu.Burcea
13th December 2017, 17:57
Stai linistit, e perioada sarbatorilor de iarna, n-avem noi bani de târfe :))

delaoltenia
13th December 2017, 20:15
2.

Tim
13th December 2017, 20:20
Stai linistit, e perioada sarbatorilor de iarna, n-avem noi bani de târfe :))
va sexam gratis ,saraciilor.:D

Clau7_D
13th December 2017, 22:30
Mna uite-l si pe asta, v-am zis eu ca e cu fcsb-ul :rosu: ce vrei ma, nu iti convine sa ajunga Dinamo in play-off? :drak:

chinna tm
14th December 2017, 09:38
CLASAMENT LIGA 1 SPECTATORI
Echipa / Medie acasă
1. FCSB 7.900 de spectatori
2. Craiova 6.400
3. CFR 5.500
4. Poli Iași 3.900
5. Botoșani 3.800
6. Timișoara 3.300
7. Viitorul 2.500
8. Sepsi 2.400
9. Dinamo 2.100
10. Astra 1.600
11. Chiajna 1.400
12. Juventus 1.200
13. Gaz Metan 1.000
14. Voluntari 900


Clasament nerealist, mai ales daca ne luam dupa ultimele informatii.Ca dupa conducatorii lui Dionamo nu te poti lua, ei dubleaza mereu numarul pt presa:))

Tim
14th December 2017, 10:19
Mna uite-l si pe asta, v-am zis eu ca e cu fcsb-ul :rosu: ce vrei ma, nu iti convine sa ajunga Dinamo in play-off? :drak:Zi si tu, nu mai bine ne dixtram impreuna in play out decat (Doamne fereste) sa va faceti iar de ras in Europa?:D

Johnny D
14th December 2017, 14:09
Meci cu scantei, si eu as zice 2, dar... cu cantec... de popa!:D



Surprinzator nimeni nu merge pe "X"!:o: Asa se termina!:D

Clau7_D
14th December 2017, 15:22
Zi si tu, nu mai bine ne dixtram impreuna in play out decat (Doamne fereste) sa va faceti iar de ras in Europa?:D

Nu vrei mai bine sa facem iar o tara intreaga fericita si sa ii urcam pe spurcati pe garduri cand le e lumea mai draga? :D sau te astepti sa faca botosaniul asta?

Leo
15th December 2017, 20:04
La ACS Poli, Canu si Tiganasu sunt accidentati, iar Cretu a dat bir cu fugitii. La Dinamo, Filip, Nedelcearu, Anton si Romera sunt suspendati.

Duba
16th December 2017, 16:46
Spurcatii fara sprijin politic, asa cum au avut in ultimele 3 jocuri (a se citi adversarii s-au dat la o parte; PSD-ul isi fidelizeaza suporterii echipelor pe care le ajuta financiar, dar nu numai, si ma refer in principal la Craiolguta, Academia Rapid si Dinamo) nu va castiga in veci la Timisoara. Se va juca pe teren, si doar cu ajutorul arbitrajului, ceea ce este posibil, fosta echipa a tortionarilor comunisti, Dinamo, poate obtine un rezultat pozitiv. Altfel, este 1 cat casa.

Hingherul
17th December 2017, 16:16
timisorean cultural de mic si frate cu delfinii pana bat rasii! :D

delaparis
17th December 2017, 22:33
Cip e plecat deci ii batem :D

Leo
17th December 2017, 22:42
Va fi frig la ora meciului. -1grad, dar se va simti -5 grade.

delaparis
17th December 2017, 22:43
se va simti -5 grade.
0-5 grade :)

Leo
17th December 2017, 23:02
Ce-i asta, bere? :D

delaparis
17th December 2017, 23:03
scor la bere :D

Leo
17th December 2017, 23:09
Macar gazonul sa fie ok.

Duba
18th December 2017, 10:29
Se pare ca m-am inselat si dinamo, chiar si fara 4 jucatori importanti, va castiga si acest meci. Nu conteaza ca joaca cu Timisoara, un oras cu un primar anti PSD, cum eu credeam si speram. A spus-o Dinu Gheorghe, fostul se.curuist de pe vremea impuscatului, aseara la DigiSport. Si daca nici el nu stie cum merg lucrurile ... Dragnea e disperat si face orice sa obtina popoularitate chiar si din partea microbistilor. Le creaza facilitati chiar si celor de la Timisoara, altfel nu vad cum s-ar da la o parte, pt. ca fotbalistic dinamo e praf.

petea
18th December 2017, 11:33
Se pare ca m-am inselat si dinamo, chiar si fara 4 jucatori importanti, va castiga si acest meci. Nu conteaza ca joaca cu Timisoara, un oras cu un primar anti PSD, cum eu credeam si speram. A spus-o Dinu Gheorghe, fostul se.curuist de pe vremea impuscatului, aseara la DigiSport. Si daca nici el nu stie cum merg lucrurile ... Dragnea e disperat si face orice sa obtina popoularitate chiar si din partea microbistilor. Le creaza facilitati chiar si celor de la Timisoara, altfel nu vad cum s-ar da la o parte, pt. ca fotbalistic dinamo e praf.

Tot ******* ai ramas fosilo!
Cat despre concluziile tale ca ANAList =un kkt!

iulian
18th December 2017, 11:41
petea, in rest toate bune? Esti bine ,sanatos ?

Duba
18th December 2017, 11:44
E sanatos tun si mai are si frati pe acasa. :))

Leo
18th December 2017, 18:23
Echipele de start:

ACS Poli: Straton - Straut, Melinte, Seroni, Ciucur - Artean , Vasvari - Al. Munteanu, Doman, Bîrnoi - Drăghici
Rezerve: Curileac, Bocsan, Croitoru, Abraw, Oprea, Hărut, Podina
Antrenor: Ionut Popa

Dinamo: Penedo - Dudea, Marici, Katsikas, Oliva - Nascimento, Mahlangu - Hanca, Rivaldinho, Salomao - Nemec
Rezerve: Brănescu, I. Gheorghe, I. Serban, Corbu, Nica, Moldoveanu, Bokila
Antrenor: Vasile Miriută

Arbitru: Adrian Cojocaru

Hingherul
18th December 2017, 20:10
timacheee, unde esti? frecam si noi putin la icre papusa aia? :D

Bobi Cearton
18th December 2017, 20:21
Cat e scorul?

Hingherul
18th December 2017, 20:23
e un scor care le permite rasilor sa mai spere la play off. deci 0-0 pentru hariciumbe. deci e naspa deocamdata. trebuie sa inscrie Poli ca sa le curme suferinta :D

Bobi Cearton
18th December 2017, 20:44
Nu ma pricep la fotbal, dar previzionez ca in cele 4 etape din februarie, Botosaniul va iesi din plai of. Si va rasari Dinamo in toata spledoarea.

Hingherul
18th December 2017, 20:49
nu stiam ca abuzul de sorici da halucinatii :))

Leuto, ce eti asa tacuta, pisi? faci mancarica de morcovi? :D

Bobi Cearton
18th December 2017, 20:53
Nu-i vreau pe Dinamo in plai of. De pe timpul lui Netoiu si al lui Borcea din Valea Boului am prins sictir extrem fata de Dinamo. Dusmanul nr 1 al Craiovei a fost si va fi Dinamo.

Hingherul
18th December 2017, 20:54
toata lumea uraste pe dinamo :rasc:

delaparis
18th December 2017, 20:58
Nu chiar toata lumea. Eu nu am nimic impotriva :D

Hingherul
18th December 2017, 20:59
Nu chiar toata lumea. Eu nu am nimic impotriva :D
bine, tu esti si tolerant :D

Leuto, da` chiar nu vorbesti cu noi? te-ai spariet de prima repriza? :))

delaoltenia
18th December 2017, 21:00
chiar asa (vorba lui firicel :D ), ai simtit asta pe pielea ta. :)

chinna tm
18th December 2017, 21:01
Meci confuz la mijlocul terenului.M-am plictisit.
bag de seama ca la ai nostri au intrat banii in conturi de la Robu...
Sper sa nu se umble la cutia cu smcherii la pauza.Daca nu se umbla, nu am emotii:D

delaparis
18th December 2017, 21:02
Arbitrul joaca prost :)

Hingherul
18th December 2017, 21:04
Poli isi doreste mai mult eliminarea rasilor din play off :D

chinna tm
18th December 2017, 21:08
Arbitrul joaca prost :)

Burloiu....Savaniu...
Astia mai noi nu au invatat nimic:))
ce bucurie era pe dinamovisti cu asa arbitrii.Ala era meci corect:))

Hingherul
18th December 2017, 21:18
bun rau Rivanoldinho ala. parca vad ca o sa primeasca oferta de la Sepsi in iarna :))

l-a si schimbat Miniputza ca sa nu puna Sepsi ochii pe el :))

delaparis
18th December 2017, 21:37
Baaaaiii Bokila... e negru :)

delaoltenia
18th December 2017, 21:38
mare teapa si-au luat spurKtii din groapa aia cu bokila. :D
una gen GgB dar cu un alt expirat de la cfr.

Hingherul
18th December 2017, 21:43
hai nea Popica, castreaza rasii pe final! :yes:

delaoltenia
18th December 2017, 21:51
Leo o fi in tribune? :D

Hingherul
18th December 2017, 21:54
dinamovistii sa nu uite ca Boukilla` ala le-a mancat play off-ul :))

pe de alta parte, dinamo a relansat play out-ul. acum am motiv sa ma uit si eu sa ma mai distrez :rasc:

delaoltenia
18th December 2017, 21:54
rinamo trage de timp pentru un punct MARE! :D

delaparis
18th December 2017, 21:54
Uite mai ce pacat. S-au chinuit aia ieri sa ne ajute si noi ne impiedicam de frunci :D

Hingherul
18th December 2017, 21:55
dinamo, dinamo, dinamo /hello/hello/hello

:happy:happy:happy

delaoltenia
18th December 2017, 21:57
Uite mai ce pacat. S-au chinuit aia ieri sa ne ajute si noi ne impiedicam de frunci :D
clar! si aici blat! :))

Tim
18th December 2017, 21:57
bah fraieri suntem, cum sa nu ii batem pe slabii astia? serios, anul asta nu am intalnit echipa mai slaba!

Clau7_D
18th December 2017, 21:58
Au luptat slujitorii sa ne incurce. Interesant ca portarul lor totusi poate sa apere suturi la poarta iar fundasii nu mai incearca sa faca penalty pentru adversari la fiecare actiune in careu. In rest, numa' de bine :D

Hingherul
18th December 2017, 21:59
victorie uriasa pentru fotbalul romanesc! azi un play out, maine o desfiintare... si asa se face curatenie :rasc:

e o seara asa frumoasa incat fac pariu ca o sa intre si sesica sa posteze un zambaret :))

delaoltenia
18th December 2017, 22:01
Au luptat slujitorii sa ne incurce. Interesant ca portarul lor totusi poate sa apere suturi la poarta iar fundasii nu mai incearca sa faca penalty pentru adversari la fiecare actiune in careu. In rest, numa' de bine :D
tin sa nu te contrazic mai claudiu, bokila si rivaldo au jucat pentru poli. cand va spun ca-i blat. :D

delaparis
18th December 2017, 22:02
Lasa ca incepand din februarie ii insiram pe toti ca pe margele :D

Hingherul
18th December 2017, 22:03
Lasa ca incepand din februarie ii insiram pe toti ca pe margele :D

o sa fiti cei mai buni.... dintre loseri :))

delaoltenia
18th December 2017, 22:03
Leo, sunt langa tine in aceste momente grele. :)

Clau7_D
18th December 2017, 22:07
tin sa nu te contrazic mai claudiu, bokila si rivaldo au jucat pentru poli. cand va spun ca-i blat. :D

Acum stii ca mai glumesc si eu din cand in cand :D cu ce am avut azi pe teren e ok egalul. Adusi ceva oameni in iarna si daca vrem sa intram in play-off atunci scoatem punctele in cele 4 meciuri ramase de disputat. Cam 10 puncte din meciurile alea , nu cred ca batem la Chiajna :D

Tim
18th December 2017, 22:08
o sa fiti cei mai buni.... dintre loseri :))eu n-as paria pe asta.:D

Hingherul
18th December 2017, 22:14
Asa rautate... Nu le lasi nicio sansa :))

Capitanu.Burcea
18th December 2017, 22:14
Noroc porcesc pe târfa fecesebistă sa scape nemuită, dar ăsta e fotbalul ieftin pe care l-a pregatit ieri antrenorul națio analii si pe care l-am jucat azi. Din sute de râturi, cu ochii injectati de apropierea Ignatului, zlătarii fruncisti au strigat "hotii", "hotii", desi a fost vai dă pla lor, nu s-au apropiat de poarta decât sa cersească penalty-urile salvatoare. Asa cum era de asteptat, fruncile si aserviții tac chitic la roșul de care au fost grațiati robistii, dar asa e cu slugile asistate, primesc pomana ca pe ceva ce li se cuvine din nastere. Mizeriile dreacu', nu va mai fac astia metrou odata!

Hingherul
18th December 2017, 22:15
Cineva i-a stricat sarbatorile capitanului :))

delaparis
18th December 2017, 22:16
:))

delaoltenia
18th December 2017, 22:18
rusine mare bai "fruncistilor", in prag de mare sarbatoare strigati "otii, otii" :)

iulian
18th December 2017, 22:20
Ba baiatule cat de rau a ajuns rinamo ...ptiu....

delaoltenia
18th December 2017, 22:27
Ba baiatule cat de rau a ajuns rinamo ...ptiu....
se poate si mai bine :D

delaparis
18th December 2017, 22:27
Nu e rau. Suntem la un pas de calificare in grupa play-off

iulian
18th December 2017, 22:27
Clar...ca cica au fost in varf de forma!
Acum li se potriveste PERFECT zicala aia " ce javre au fost si ce potai au ajuns ! "

Leo
18th December 2017, 23:58
Leuto, da` chiar nu vorbesti cu noi? te-ai spariet de prima repriza? :))

Ce ai uratule? Am fost la meci si am inghetat de frig.

chinna tm
19th December 2017, 08:31
Au luptat slujitorii sa ne incurce. Interesant ca portarul lor totusi poate sa apere suturi la poarta iar fundasii nu mai incearca sa faca penalty pentru adversari la fiecare actiune in careu. In rest, numa' de bine :D

La ce rezultate au foist in acest sezon, bag de seama ca aia din genunchi au fost cei de la Dinamo, nu invers:D


Noroc porcesc pe târfa fecesebistă sa scape nemuită, dar ăsta e fotbalul ieftin pe care l-a pregatit ieri antrenorul națio analii si pe care l-am jucat azi. Din sute de râturi, cu ochii injectati de apropierea Ignatului, zlătarii fruncisti au strigat "hotii", "hotii", desi a fost vai dă pla lor, nu s-au apropiat de poarta decât sa cersească penalty-urile salvatoare. Asa cum era de asteptat, fruncile si aserviții tac chitic la roșul de care au fost grațiati robistii, dar asa e cu slugile asistate, primesc pomana ca pe ceva ce li se cuvine din nastere. Mizeriile dreacu', nu va mai fac astia metrou odata!

Greu fara blaturi si arbitri?:D
Si chiar asa s-a ajuns?Sa se planga un dinamovist de arbitraj? :D

Duba
19th December 2017, 08:48
Da, s-a terminat egal. N-am vazut meciul, se pare insa ca s-a jucat corect, si Dinu Vama doar a pus presiune, probabil pe fruncisti, prin ceea ce a spus duminica seara la DigiSport', cu o dezinvoltura demna de un fost secu.rist, citez: 'dinamo va castiga maine.
M-am uitat pe programul celor 4 meciuri ramase de jucat. Dinamo are cel mai greu program. 3 meciuri de foc cu clona Craiovei si Steaua in casa, cu Astra in deplasare. Daca din aceste 3 partide nu scot cel putin 4 puncte sunt out 100% din play-off. Meciul cu Chiajna nu-l pun la socoteala, pentru ca mai mult ca sigur va fi rezolvat ca si cele cu Iasi si Voluntari, prin filiala PSD.
Asadar, fara cel putin 7 puncte din cele 12 care mai sunt in joc, fosta echipa a securitatii comuniste este in afara play-off-ului. Botosaniul are 6 puncte aproape sigure, cu Juventus si Gaz Metan, ambele in casa, si cum la egalitate de puncte, meciurile directe sunt urmatorul criteriu de departajare, moldovenii sunt in play-off. Apoi, Viitorul, la fel, trebuie sa obtina doar 6 puncte pt. a fi peste dinamo, au si un program mai usor, la Juventus, cu Botosani in casa, cu Astra tot in casa si in ultima etapa la Iasi. Iar Astrei i-ar fi necesare 4 puncte, cu un 0-0 in ultima etapa in casa cu dinamo pt. a fi in play-off. Nu am luat in considerare Iasul, care teoretic mai are sanse la play-off, fiind doar cu 4 puncte in spatelele celor de la Viitorul si dinamo. Acestia ar trebui sa castige aproape tot, hai sa zicem 10 puncte, iar dinamo si Viitorul sa nu obtina mai mult de 6 fiecare. Cam greu, totusi. Asadar, dinamo fara 7 puncte n-are nicio sansa la play-off.

Hingherul
19th December 2017, 11:39
Ce ai uratule? Am fost la meci si am inghetat de frig.

pai aici ai gresit, frumoaso. Mos Craciun nu vine la copiii care stau in frig si nu sunt cuminti :rasc:
de aia nu vine nici la aia din Somalia. pentru ca nu mananca :D

Leo
19th December 2017, 11:41
Ce stii tu suporter de fotoliu? :))

Hingherul
19th December 2017, 11:44
nu puteam sa plec de acasa cand stiam ca vine Mos Craciun :D
am mancat sorici, am baut vin, m-am uitat la rasi si l-am asteptat cuminte :))

Leo
19th December 2017, 11:46
Daca nu e Mos Craciun, e ciorba de burta, sau gogonelele, vesnic ai scuza perfecta. :D

Hingherul
19th December 2017, 11:48
sunt un om ocupat :rasc:

Leo
19th December 2017, 12:26
Iti este frica sa nu-ti fure careva fotoliul? :D

Hingherul
19th December 2017, 12:27
mai mult de sorici imi fac griji :))

Leo
19th December 2017, 12:47
Il suni pe Alin si se rezolva cu soriciul.

Hingherul
19th December 2017, 12:52
e riscant. o sa imi ceara sa votez pnl-ul in schimb :)

Johnny D
19th December 2017, 17:13
Surprinzator nimeni nu merge pe "X"!:o: Asa se termina!:D

:))

Eu am o observatie si o intrebare.:rolleyes::D

Observatie: Meciul a avut un taietor de lemne fulger ca nu l-a vazut nimeni, iesit de p-acolo de prin padurile banatene: Birnoi!

Intrebare: Cum e Leo cu terenurile cimishorene? Nu mai e la fel cand ti se-ntampla tie! Cum iti radeai tu de mine ca nu-ntelegeai, asta se numeste ironie!:))

Leo
19th December 2017, 23:09
Ti-a furat cineva jucaria?

Johnny D
20th December 2017, 07:10
Daca jucaria se numeste a recunoaste ironia in adevar, da, o vreau inapoi!:D