PDA

View Full Version : Etapa 19: Astra - FCSB 2-0



Leo
18th November 2017, 14:43
Duminica, 26 noiembrie, ora 20.45.

Johnny D
22nd November 2017, 07:34
Mmel story of recent events, the truth revealed:

Dupa meciul cu Craiova castigat cu 5-2 a iesit ca gorila cu pieptul sus afirmand ca a fost cat pe ce sa dea set.
Insa dupa meciul de la Iasi cand nu fura instare ai lui preferati sa faca nici macar un game, a tacut malc. Nu-l gaseai nici in gaura de sarpe!:))

Curios lucru ce va face dupa acest meci.
The events continue to unfold curiously on this funny persona.:D

Sevilla86
22nd November 2017, 11:06
Nu a tacut malc. Nu ai auzit ca a facut misto de Dinamo pe facebook? :D

Johnny D
22nd November 2017, 15:00
A 2-a zi a scos mustatile din vizuina pe internet?:o:
Aspru barbat!:))

Leo
22nd November 2017, 19:58
Sa vedem ce va face Ionita.

Leo
26th November 2017, 19:31
Echipele de start:

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Erico, Al. Stan - Dandea, Takayuki, Mrzljak, Balaure - Al. Ionita II - Abang

FCSB: Fl. Nita - G. Enache, Planici, Larie, J. Morais - Pintilii, Nedelcu - Teixeira, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere

Arbitru: Horatiu Fesnic

Hingherul
26th November 2017, 19:35
sper sa castige Astra :rasc:

Sevilla86
26th November 2017, 19:38
Nah... s-ar duce CFR la 5 puncte. E prea mult. Daca le ia Dinamo fata sunt fraieri, mai ales la cat il lauda Ionel pe Ionita :)) io ce sa le fac? :D

Leo
26th November 2017, 19:39
Astral de mic?

Hingherul
26th November 2017, 19:40
nu, hingher! :D

Sevilla86
26th November 2017, 20:13
Steaua: Fl. Nita - G. Enache, Planici, Larie, J. Morais - Pintilii, Nedelcu - Teixeira, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere

Rezerve: Vlad, Pleaşcă, F. Coman, Achim, O. Popescu, D. Benzar, De Amorim

Banca de rezerve arata destul de subtire. Nu stiu de ce lipseste Man.
Primul 11 este cel mai bun posibil pe care il are Dica la dispozitie avand in vedere ca lipsesc Momcilovic, Benzar, Man si Balasa.
Primii doi sunt accidentati, dar Balasa nu stiu de ce lipseste. A luat galben cu Iasi, poate este suspendat...


Acum vad ca atat Man cat si Balasa au acumulat 4 galbene sezonul asta in meciul cu Iasi. La 4 cartonase se aplica suspendare?


PS: da, vad ca sunt suspendati amandoi pentru cumul cartonase.

Leo
26th November 2017, 20:22
Eu stiu ca da.

delaparis
26th November 2017, 20:27
Am votat smecher :D

Sevilla86
26th November 2017, 20:29
Te uiti la derby-ul etapei in Romania sau iti pierzi vremea cu amaratii aia din Franta? :D

delaparis
26th November 2017, 20:32
Mai uit la astia fara bani multi apoi cand va incepe ca$ico ma duc acolo :D

Hingherul
26th November 2017, 20:36
Am votat smecher :D

excelenta alegere. asa ar fi votat si Stela. fie-i tarana usurica :))

delaparis
26th November 2017, 20:45
Mai las-o in pace macar acum :rosu:

Uite despre meci, nu se vede nimic acolo de ceata. Asa vreti voi sa castigati? Ca hotii? :D

Sevilla86
26th November 2017, 20:46
Terenul lor, ceata lor. Ce vina avem noi? :D

delaparis
26th November 2017, 20:48
Ai dreptate. Cine nu are teren nu are ceata :D

Sevilla86
26th November 2017, 20:50
As prefera sa se joace mai mult pe partea lu' Tanase. Nu de alta, da' sa vedem si noi ceva.

Hingherul
26th November 2017, 20:53
cred ca astralii nici nu o sa stie ce i-a lovit :D

Johnny D
26th November 2017, 21:18
Si dupa ce-am trecut pe la toate ligile externe, am ajuns in fine si la acest meci.
Un meci sub semnul cetzei in jocul ambelor echipe. E bun in atare circumstante.:)


Sa vedem ce va face Ionita.

Nu are ce face un mijlocas ofensiv intr-un meci in care echipa lui se apara aproape tot meciul.
Ar fi mai mari sanse sa iasa in evidenta daca ar fi o extrema de viteza.
El e genul de jucator care face diferenta cand si echipa lui are mingea, de aia trebuie sa se transfere.

Leo
26th November 2017, 21:20
Ionita joaca? Nu i-am auzit numele pomenit.

Sevilla86
26th November 2017, 21:21
E mult spus "joaca" :D

Johnny D
26th November 2017, 21:21
Ionita joaca? Nu i-am auzit numele pomenit.

Exact ce-am zis. Desi fix cand ai postat, i-ai auzit numele de 2 ori.:))

Leo
26th November 2017, 21:27
E mult spus "joaca" :D

E greu de gasit pe ceata asta.


In fine, 0-0 la pauza. Pana acum e bine.

Sevilla86
26th November 2017, 21:37
Se putea mai mult repriza asta, in sensul ca mai rau de atat nu prea se poate :D

Leo
26th November 2017, 21:42
Arbitraj fara probleme. :D

Hingherul
26th November 2017, 21:43
cum e meciul, ne indreptam spre un egal? :D

Sevilla86
26th November 2017, 21:44
A fost un hent in careu, trebuia penalty pentru Steaua.

Ca sa pastram traditia, probabil ca o sa si incasam un gol in debutul reprizei a doua.

Hingherul
26th November 2017, 21:47
daca sunt mai buni ca noi merita sa castige :D

Leo
26th November 2017, 21:49
Egal se termina. Ati avut vreun sut pe poarta?

Sevilla86
26th November 2017, 21:50
E liniste pe teren, dar este liniste si pe forum, surprinzator. Lipsa de crize si spume la coltul gurii, ar putea indica faptul ca Ionel nu a vazut ca-i paulica sedat :))


Egal se termina. Ati avut vreun sut pe poarta?


Unul, daca punem si penalty-ul ala neacordat :D

Johnny D
26th November 2017, 21:52
E greu de gasit pe ceata asta.


In fine, 0-0 la pauza. Pana acum e bine.

Mai "trist" e ca nici la astia cu nevoie de victorie si cu posesie nu gasesti jucator in ceata!:))

Hingherul
26th November 2017, 21:54
E liniste pe teren, dar este liniste si pe forum, surprinzator. Lipsa de crize si spume la coltul gurii, ar putea indica faptul ca Ionel nu a vazut ca-i paulica sedat :))

:))

Johnny D
26th November 2017, 22:08
Ce v-a futut Ionitza!:)):))


Superb l-a asteptat pe tzaran si l-a facut ca-n curtea shcolii!:ok:



Hai acum si cu Golul!:cool:

Johnny D
26th November 2017, 22:09
GOOOOL IUME FCSB DE LA RAPID PRIN IONITZA cu penalty si gol!
Ca tot ati ras de el, el rade de voi de 10 ori mai bine!:))

delaparis
26th November 2017, 22:11
Penibili FCSB nu mai sunt in stare sa nu piarda un meci :D

Sevilla86
26th November 2017, 22:11
Totul merge conform planului. Asta a vrut Dica de la bun inceput. Acum revenim si castigam :)

Johnny D
26th November 2017, 22:12
Ce meseriash e Sany ala la pronosticuri, a pus 1 solist, eu credeam ca e nebun, abia ca m-am infranat sa pun un X dar omu e scula pe treaba lui, etapa asta merita felicitari maxime!:ok:
Totul merge conform planului. Asta a vrut Dica de la bun inceput. Acum revenim si castigam :)
Neah, in cel mai fericit caz puteti scoate 1p, dar Astra are nevoie de toate 3p ca s-a apropiat Dinamo si Botosaniu nu mai poate fi ajunsa.:)

Hingherul
26th November 2017, 22:13
ataaaaat! forzza Astra :D

delaparis
26th November 2017, 22:14
Totul merge conform planului. Asta a vrut Dica de la bun inceput. Acum revenim si castigam :)
Palpatine86 :D

Leo
26th November 2017, 22:17
Bai frate, lipsesc si eu un pic si uite gol Astra. Cine a marcat?

delaparis
26th November 2017, 22:23
Ai nostri :D

Leo
26th November 2017, 22:25
Urata accidentare.

Sevilla86
26th November 2017, 22:25
Treaba voastra, dar doar Steaua si Dinamo au de pierdut din asta :D

Bobi Cearton
26th November 2017, 22:25
Steaua tine cu tot dinadinsul ca Dinamo sa nu ajunga in plai of.

Hingherul
26th November 2017, 22:27
bai si ce calcule facea aseara ala mic de la Sibiu dupa furaciunea rasilor. cum ca aveti nu stiu ce meciuri facile si ca play off scrie pe voi....
acum trebuie sa le refaca :))

doiula. cred ca e gata! :rasc:

delaparis
26th November 2017, 22:27
Treaba voastra, dar doar Steaua si Dinamo au de pierdut din asta :D
Asta e viata. Sa piarda cel mai bun :D

Leo
26th November 2017, 22:28
Al treilea meci consecutiv pierdut de FCSB. Sunt sanse mari sa-i bata si ACS ul.

Bobi Cearton
26th November 2017, 22:29
Abang face zbang cu Steaua.

Hingherul
26th November 2017, 22:29
Al treilea meci consecutiv pierdut de FCSB. Sunt sanse mari sa-i bata si ACS ul.

depinde numai de voi :D

Johnny D
26th November 2017, 22:29
Bai frate, lipsesc si eu un pic si uite gol Astra. Cine a marcat?

Eu am vrut sa te-ntreb ca am fost pe faza la o scena misto iUmor si am ratat umorul FCSB-istic!:))




Trebuie sa-l felicitam neaparat etapa asta pe Sanyi68, opusul lu Sevilla86!:rasc:

Bobi Cearton
26th November 2017, 22:31
Se lasa cu circ asta seara. Nu-l vad bine pe Dica.

Sevilla86
26th November 2017, 22:32
Trebuie sa-l felicitam neaparat etapa asta pe Sanyi68, opusul lu Sevilla86!:rasc:

Cand am votat eu ca bate Iasi pe Steaua, nu m-ai felicitat :D

Johnny D
26th November 2017, 22:32
Ah ce contra-atac bun, idiotu ala de astral n-a dat drumu la minge altfel am fi avut toate sansele sa avem un 3-0 misto rau de tot!:)) Exact ce ziceam etapa trecuta de victoria nemeritata a Astrei, isi are meritul in acest meci si ce gura aurita am avut!:)):))

Cand am votat eu ca bate Iasi pe Steaua, nu m-ai felicitat :D
Nici n-am obs.:P La Iasi oricum e greu de castigat, acasa e f artagoasa. Oricum felicitari.:) Chestia e ca ati si jucat cu echipa a 2-a, nu? Mai usor putin. Ei bine acum ati jucat cu prima si-ati sacrificat meciul din EL!
Fotbalul te pedepseste daca nu tratezi absolut toate meciurile cu aceeasi seriozitate!;)

Johnny D
26th November 2017, 22:36
Cum a fost golul? Eu si Leo murim de curiozitate!:D

Sevilla86
26th November 2017, 22:37
Nici n-am obs.:P

Ai observat, doar ca ai uitat :))

http://forum.onlinesport.ro/threads/635525-Discutii-Contestatii-si-Offtopic?p=4403559&viewfull=1#post4403559


Oricum felicitari.:)

Multumesc :D

Johnny D
26th November 2017, 22:40
Foarfeca defensiva, i-au forfecat!:sneaky:



CFR niciodata n-a fost la 5p avans, ar fi cazu!:ok:

delaparis
26th November 2017, 22:41
Se lasa cu circ asta seara. Nu-l vad bine pe Dica.
E ceata acolo dar nu cred ca va fi in pericol. E planuit rezultatul asta deci nicio problema :rolleyes:

Johnny D
26th November 2017, 22:42
E ceata acolo dar nu cred ca va fi in pericol. E planuit rezultatul asta deci nicio problema :rolleyes:

Il confunzi cu ala de la Iasi!:)) Asta e total neplanuit.:P



Hai sa-l vedem pe MMel acuma, cat pe ce sa faca set cu Craiova mandru de el iese si ne spune, in urmatoarele 3 meciuri nu mai ia nici macar un game, de 3 meciuri n-a mai scos un sunet, acu sa-l vedem!:))

Leo
26th November 2017, 22:43
Daca raman doar 5 puncte nu este o problema, punctele se injumatatesc sdi in meciul direct pac pac se reface diferenta. :D

Johnny D
26th November 2017, 22:44
Daca raman doar 5 puncte nu este o problema, punctele se injumatatesc sdi in meciul direct pac pac se reface diferenta. :D

Ehe, CFR e spurcata rau cand are rezultatul la cutie si sta la ciupeala!:D

Leo
26th November 2017, 22:44
E ceata acolo dar nu cred ca va fi in pericol. E planuit rezultatul asta deci nicio problema :rolleyes:


Si asta planuit? Ar fi al treilea.

Johnny D
26th November 2017, 22:45
Are planuri mari, ce sa-ti zic!:))



In alta ordine de idei, cred ca SeviLLiul si-a mai schimbat opinia vis-a-vis de sansele Astrei la play off!:D



De Miriutza nu mi-a placut deloc, a zis ca e stelist etapa asta! Arde-l Leo!:no: Prostia te pedepseste!

inter
26th November 2017, 22:47
Hai sa-l vedem pe MMel acuma, cat pe ce sa faca set cu Craiova mandru de el iese si ne spune, in urmatoarele 3 meciuri nu mai ia nici macar un game, de 3 meciuri n-a mai scos un sunet, acu sa-l vedem!:))

ce sa comenteze ca era "ceata" mai multa decat in Loft ....:D

Johnny D
26th November 2017, 22:55
Ce bine ma simt, aproape zici c-a batut Rapidul pe FCSB iar, dar a fost doar un rapidist care i-a batut, hai 2, daca-l numaram si pe Coman de la presedintie.:))

Hingherul
26th November 2017, 22:58
Daca le intra patronul la inchisoare, iara se supara pe toata lumea si ciuciu bani, deci ciuciu Play-Off. :D

auzi, dar daca nu intra rasii in play off crezi ca se supara cineva? :D

Leo
26th November 2017, 22:59
Cred ca singurul care va plange esti tu.

Johnny D
26th November 2017, 23:02
Hopa CFR il vrea pe Ionitza, exact ce ziceam etapa trecuta in locu lu Djokovic ar fi beton!
Si-a dat seama si Petrescu in fine! Bravo bai, ia-l RAPID!:D:D

Hingherul
26th November 2017, 23:03
Cred ca singurul care va plange esti tu.

total gresit. sezonul trecut nu m-am uitat deloc la meciurile din play out. acum as face-o cu siguranta. eu zic ca ati fi un real castig pentru fotbalul romanesc :))

Bobi Cearton
26th November 2017, 23:04
Steaua sus rasare ca o taina mare.

Leo
26th November 2017, 23:05
Ar creste audientele, clar. :))

Johnny D
26th November 2017, 23:05
Steaua sus rasare ca o taina mare.

Da, din a 4-a in a 3-a, Rapidul nu-i poate opri ca i-a oprit comisiile sa promoveze ca sa-i ajute pe gunoaie iar daca nu-s instare sa promoveze pe teren!:))

iulian_1976
26th November 2017, 23:06
Am urmarit meciul nu este mare lucru de spus foarte rar antrenorii romani stiu sa desfaca un joc pozitional.
Dica are limitele lui,apoi foarte putini antrenori ar sti sa desfaca o echipa ca Astra chiar cu jucatori peste medie.

Dica sigur nu a urmarit meciul Craiovei la Giurgiu altfel ar fi stiut sa ii desfaca,daca tot a venit iarna poate nu il demite patronul :)

Per total daca vrei sa o bagi in poarta trebuie sa tragi la poarta din fata careului Steaua nu a avut nici un sut din fata careului pe poarta,nu ii banuiesc de blat
dar de nestiina jocului da,Dica mai are de prasit ca antrenor.

Leo
26th November 2017, 23:09
Dica nu pleaca chiar daca nu vrea sa-i spuna lui ciobanila echipa de start. :D

Hingherul
26th November 2017, 23:09
Ar creste audientele, clar. :))

dar iti dai seama ca si mistourile ar fi pe masura. adica rade lumea acum cand pierdeti, d`apai cand pierdeti in grupa loserilor :D
abia astept sa va vad :D

Johnny D
26th November 2017, 23:09
Per total daca vrei sa o bagi in poarta trebuie sa tragi la poarta din fata careului Steaua nu a avut nici un sut din fata careului pe poarta,nu ii banuiesc de blat
dar de nestiina jocului da,Dica mai are de prasit ca antrenor.

Cu alte cuvine Iuliane, daca un antrenor poate rata titlul cu asa echipa, Dica e!:D
De aia m-am bucurat ca e antrenorul FCSB-ului!:))

Leo
26th November 2017, 23:14
Ast(r)a la vista
baby

Johnny D
26th November 2017, 23:15
:)):)) I-ai ciuruit!:D

delaparis
26th November 2017, 23:16
Ast(r)a la vista
baby
:D

Hai ca ii injur si eu mai tarziu :))

Bobi Cearton
26th November 2017, 23:17
Budescu da vina pe experimentele la care sunt supusi. Experimentul Pilzen i-a rupt in goarna.:)

Hingherul
26th November 2017, 23:19
poftim, sa mai spuna cineva ca dinamovistii nu pot face haz de necaz :))

Sevilla86
26th November 2017, 23:20
Las' ca ii incurca Pepsi pe CFR si nu se schimba mare lucru :))
Etapa viitoare avem cu Juve, CFR se incurca din nou cu Voluntari si trecem iar pe primul loc. Hai sa fim optimisti, zic! :D

Johnny D
26th November 2017, 23:20
poftim, sa mai spuna cineva ca dinamovistii nu pot face haz de necaz :))

Ce vb, Unghierule? Ei stiu ca Dinamo nu mai are sanse la titlu, de-aia se bucura cu tot sufletul de reducerea sanselor FCSB-ului intr-un meci pe care multi l-au vazut castigat de ei dinainte, cand colo fac cel mai penibil meci din sezon!:))




Eu am zis dinainte de sezon ca Dinamo e a 4-a dupa Craiova ca sanse iar Craiova nu prea are sanse nici ea la titlul, rezultand ca eu nu cred in sansele cainilor la titlu, lucru care acum le e clar si lor de aia se bucura de ce-a mai ramas, cum trebuie, deschis si fara retineri!:ok:


Las' ca ii incurca Pepsi pe CFR si nu se schimba mare lucru :))

:)) Asta e buna Seviliule, de unde ai scos-o?:))
Aia sunt alaturi de Juventus cei mai slabi din campionat si varza in deplasari!:))


Nici o sansa! Cum am zis si la Craiova etapa trecuta, 2 case se pot paria pe CFR fara probleme!:ok:

YoNuTzz
26th November 2017, 23:23
rusinos sa cumperi totul din romania...si sa iei 0/6 la rand cu iasi si astra, fara sa inscrii deloc.

Sevilla86
26th November 2017, 23:26
Un prim verdict pentru Planic este entorsa. O sa stim sigur dupa controale mai amanuntite.
Oricum, nu neaparat apararea este problema in momentul de fata, ci lipsa de inspiratie in atac.

Bobi Cearton
26th November 2017, 23:26
Gigi Becali s-a enervat teribil după declaraČ›ia lui Constantin Budescu, cel care a spus că FCSB are de suferit după experimentele din ultima vreme, lăsând de înČ›eles că e vorba de schimbările dictate de patronul roČ™-albaČ™trilor (DETALII).

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/becali-distruge-un-jucator-dupa-infrangerea-cu-astra-0-2-si-se-ia-si-de-antrenor-il-dau-afara-pe-dica-daca-mai-face-asta-526710.html

iulian_1976
26th November 2017, 23:31
Cu alte cuvine Iuliane, daca un antrenor poate rata titlul cu asa echipa, Dica e!:D
De aia m-am bucurat ca e antrenorul FCSB-ului!:))

Eu spun ca nu stiu multi antrenori sa antreneze o astfel de echipa pentru ca nu prea s-a intamplat in ultimii 27 de ani,asa lot.

Poti juca cu echipa asta ca Botosani,ca Astra ?!
Da,insa trebuie sa te multumesti ca poti face si un scor nul la Iasi si la Giurgiu,in definitiv veneau 2 puncte.
In momentul de fata aveau 2 punte in plus si dupa cum stiu antrenorii romani (slabi) poate ieseau la joc Iasiul si Giurigiu.

Johnny D
26th November 2017, 23:34
Un prim verdict pentru Planic este lipsa de valoare.

Fixed. Asteptam insa si ulterioare meciuri pentru a intari aceast verdict!:D

Bobi Cearton
26th November 2017, 23:38
Budescu nu trebuie sa mai execute cornere. De aici pleaca necazul.:D

Johnny D
26th November 2017, 23:39
Pai da sigur, a dat doar 2 goluri (nu unul, il rectific pe becaliot habarnist) direct din corner si faptul ca vrea sa-si compelteze hat-trick-ul de goluri direct din cornere la tot atatea echipe pentru care ar da aceste goluri scade potentialul cornerului de-a fi transformat in gol!:))

iulian_1976
26th November 2017, 23:52
Dica trebuie sa joace mai retras atata tot,nu joci ceva ce nu stii.Stie un lucru superioritate pe benzi foarte putin.
Eu nu as putea garanta ca Steaua nu castiga titlul chiar cu jocul asta impiedicat :)

Pe de alta parte de sesizat ce usor desface Craiova jocul pozitional pentru ca este alta scoala de antrenori,Craiova sta cu mult mai subtire si in defensiva,mijloc.
Astra de nivelul Botosaniului insa nu progresezi jucand asa.

In locul lui Dica as juca mai retras si jucat pe contraatac cu riscul ca mai scot egaluri,campionatul asta este lung,as merge pe Craiova daca se betoneaza in defensiva :)

Johnny D
27th November 2017, 07:16
Eu nu as putea garanta ca Steaua nu castiga titlul chiar cu jocul asta impiedicat :)

Nici eu, dar trebuie sa recunosc ca ma-ncanta gandul.:)


In plus, daca iei adversarii din ultimii 2 ani care le-au suflat de fiecare data titlul de sub nas, acestia sunt clar sub CFR.
Si inca ceva, cand l-a luat in dauna Otelului sau lu Tg. Mures, nu mai stiu exact care din ele, l-au ratat aia in ultima etapa penibil, nu l-a castigat FCSB!
Altfel spus, nu sunt atat o sperietoare, altii tre sa fie si ei foarte slabi ca sa-l ia FCSB, e greu cu CFR.;)

chinna tm
27th November 2017, 08:21
Plzen-FCSB 2-0...antrenor Gigi Becali!
Astra-FCSB 2-0...antrenor Dica!

Sa vina Stoichita sa salveze situatia:D

Clau7_D
27th November 2017, 08:28
Lasa ca se descurca si singuri, totusi mai indicat pare ca e Nea Tzitzi Dumitriu in situatia actuala :drak:

Tyler Durden
27th November 2017, 09:05
Lol, acum am citit. Ce frumoasa-i dimineata, cand afli ca a pierdut Hoata! :D

chinna tm
27th November 2017, 09:08
Lasa ca se descurca si singuri, totusi mai indicat pare ca e Nea Tzitzi Dumitriu in situatia actuala :drak:

Na, ca de Titi am uitat:))))

Doctor_Satan
27th November 2017, 09:08
Lol, acum am citit. Ce frumoasa-i dimineata, cand afli ca a pierdut Hoata! :D
Misto rima.
Sa vezi ce placuta e si seara cand mai dai pe meci si vezi ca a mai incasat un gol.

Capitanu.Burcea
27th November 2017, 10:42
Meci care va aparea de acum inainte in dex, la definitia pt abuz si umilinta :)) Cum, ba, sa iei 7-8 titulari de la o echipa si sa se pise pe tine rezervele rezervelor lor? :))

Caravana fc bollywood se intorce cu mersu' leganatu' din orasul cosmar Giurgiu, unde n-a mai jucat nimeni cu fundasii la centru -ca la Craiovita Noua, cu dairelele in spinare -cazul acs adanapulispor, sau cu flocaneala pe tambal -ca la Bot'sani.

Johnny D
27th November 2017, 10:47
Asta asteptau Unghierul si Sevilla, cronica Capitanului! Na de luati, baieti, a sosit in sfarsit! E calda si numa buna!:)):))

Capitanu.Burcea
27th November 2017, 10:54
G8NyHfAq8ic

Hingherul
27th November 2017, 11:32
adica eu spun de la inceput ca vreau sa castige Astra sa ramana rasii legati de copac afara in iarna iar Ionete tot insista cu umilinta... are baiatul asta o logica... :))

chinna tm
27th November 2017, 11:34
e clar...Hingherul a renegat FCSB-ul si s-a dat cu Steaua Armatei:D

YoNuTzz
27th November 2017, 11:47
Meci care va aparea de acum inainte in dex, la definitia pt abuz si umilinta :)) Cum, ba, sa iei 7-8 titulari de la o echipa si sa se pise pe tine rezervele rezervelor lor? :))

Caravana fc bollywood se intorce cu mersu' leganatu' din orasul cosmar Giurgiu, unde n-a mai jucat nimeni cu fundasii la centru -ca la Craiovita Noua, cu dairelele in spinare -cazul acs adanapulispor, sau cu flocaneala pe tambal -ca la Bot'sani.

a mai patit-o steaua de 2 ori, si acum a 3-a oara

urziceni a batut-o imediat dupa ce i-au fost luati toti jucatorii, iar sez asta au batut-o viitorul si astra...

Sevilla86
27th November 2017, 12:53
Ne-a batut pe noi si Gloria Buzau cu Bunica, ce va tot mirati de Astra? :D
A avut si CFR trei meciuri la rand fara sa marcheze gol. Se mai intampla. Noroc ca la noi, unul dintre acele meciuri a fost in Europa unde nu prea conta. Conteaza sa jucam bine in play-off. Daca prinzi o serie mai slaba acum, nu-i dezastru.

Johnny D
27th November 2017, 13:04
e clar...Hingherul a renegat FCSB-ul si s-a dat cu Steaua Armatei:D

El ii reneaga pe toti astia de se fac de ras, cand insa au victorii imediat sare cu "I-am ciuruit!".
Incep sa am impresia ca si dinamovist s-ar face daca Dinamo ar fi lider la vreo 10-12p avans!:))


Ne-a batut pe noi si Gloria Buzau cu Bunica, ce va tot mirati de Astra? :D

Ala a fost doar egal, te rog frumos.;)


Ce-i drept, Bunica a bagat-o in vinclu pe final furandu-va 2p vitale pt titlu, chiar daca statistic nu e atat de spectaculos, la toate celelalte aspecte e mult mai tare! Si prostovanul vostru de patron ciudos l-a si dat afara pe bietu baiat c-a excelat si el la treaba lui pentru care-si primea pita, in loc sa-l rasplateasca!:))

delaoltenia
27th November 2017, 18:13
Duba, unde esti conasule?

Uimeste-ma cu un scurt comentariu dupa astra-steaua 2-0, despre meleoanele ciobanului pompate si nesimtirea suporterului stelist care nu pricepe ca amaratul asta a luat painea de la gura copiilor pentru binele echipei. O fosta STEAUA botezata dupa pohta ciobanului cu o marca de aragaz.
Acu' pricepi, conasule, de ce injur si-l vreau la mititica?

ontopic.
fmm GgB!

cip
27th November 2017, 18:41
doua dintr-o lovitura aici,FCSB se indeparteaza de primul loc,cainii de play-off...ce poate fi mai frumos? /hello
bravo Iedi! :rasc: