PDA

View Full Version : Etapa 18: Dinamo - CFR Cluj 0-2



Leo
6th November 2017, 23:02
Duminica, 19 noiembrie, ora 20.45.

Leo
16th November 2017, 13:35
1 solist.

delaoltenia
16th November 2017, 13:39
ungur de mic! :D

2.

Leo
17th November 2017, 20:47
Ovidiu Hategan va arbitra.

Clau7_D
18th November 2017, 12:02
Meci deschis oricarui rezultat :sneaky:
Adica depinde ce vrea cfr-ul :) sa castige acum si sa treaca peste spurcati in clasament sau sa aiba 6 puncte asigurate in play-off si o echipa capabila sa ii incurce pe spurcati .

Duba
19th November 2017, 09:49
Spurcatii n-au cum sa castige acest meci. Sunt mult prea slabi. Castiga CFR-ul sau maxim un X.

Hingherul
19th November 2017, 10:14
Plus ca dinamo am inteles ca s-a bagat curva la unguri :rasc:

Sevilla86
19th November 2017, 11:18
Nu stiu ce sa zic, Clau are dreptate. 6 puncte in play-off valoreaza mai mult decat 3 puncte acum.
CFR ar avea tot interesul sa ajute pe Dinamo sa ajunga in play-off.

Bobi Cearton
19th November 2017, 11:32
Asta seara pt stelisti e bine sa bata Dinamo.

Leo
19th November 2017, 19:05
Nemec rezerva.

Leo
19th November 2017, 19:27
Echipele de start:

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, Oliva - Nascimento, Anton - Corbu, Rivaldinho, Salomao - Bokila
Rezerve: Brănescu, Hanca, Nemec, Dudea, I. Serban, Marici, Longher
Antrenor: Vasile Miriută

CFR: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora (cp) - Hoban, Culio - Damjan Djokovici, Deac, Nistor - Omrani
Rezerve: Vîtcă, Peteleu, Muresan, Mailat, Nouvier, Paun, Balde
Antrenor: Dan Petrescu

Johnny D
19th November 2017, 20:20
Joaca Bokila, Corbu si Rivaldinho, nu-mi fac griji :))

Si fara Hanca, cel menit sa bata Olanda.:rolleyes:


Asta seara pt stelisti e bine sa bata Dinamo.

Atunci sa nu bata!;)



Hopa, Hotzigan vine aici!:D

delaparis
19th November 2017, 20:31
Asta seara pt stelisti e bine sa bata Dinamo.

Hai CFR /hello :D

cip
19th November 2017, 20:35
ce tribune goale,stadion din banii MI-ului le mai trebuie la rasii astia...:rasc:

Leo
19th November 2017, 20:35
Dinamo trebuie sa castige pt ei nu pt oi, capre si alte specimene.

Johnny D
19th November 2017, 20:36
Hai CFR /hello :D

Uite cine stie fotbal!:D


Dinamo trebuie sa castige pt ei nu pt oi, capre si alte specimene.

Uite cine gandeste cu sufletul si nu cu creierul.
Adevarul e ca de era Rapidul acum in locu lu Dinamo, poate asa eram si eu.:P


Insa spre deosebire de Dinamo, Rapid n-are noroc cand lupta in ultima etapa pt obiectiv, fie titlul sau play off ca bulanu ala nesimtit a lu Dinamo din campionatul trecut!:)) Stiind asta, as tine cu CFR, ratiunea invinge!;)

delaparis
19th November 2017, 20:38
Egal sa nu fie ... asa cum vrea Duba :drak:

Leo
19th November 2017, 20:38
Du-te la serialul tau si lasa comentariile pe alta data.

Johnny D
19th November 2017, 20:40
Du-te la serialul tau si lasa comentariile pe alta data.

Ma duc la Rurouni Kenshin, ultimele episoade, lupta cu The Manslayer of the Revolution - Makoto Shishio, cu un prieten din Germania il vizionez!:)


Egal sa nu fie ... asa cum vrea Duba :drak:

Si totusi, mai bine egal decat sa bata Dinamo! CFR ar fi pe locu 1 tied iar Ionitza s-ar distanta pt play off!:D

Johnny D
19th November 2017, 20:47
Corbu!:o:


Cine-i Corbu? Qui esta El Cuervo!?

Leo
19th November 2017, 20:47
Ma duc la Rurouni Kenshin, ultimele episoade, lupta cu The Manslayer of the Revolution - Makoto Shishio, cu un prieten din Germania il vizionez!:)





Perfect. :)

Johnny D
19th November 2017, 20:49
Doamne ce echipamente naspa are CFR, Rapidul niciodata n-ar juca in asa ceva!:))
Daca ar juca in Italia, ar fi echipa arbitrilor!:D

Sevilla86
19th November 2017, 20:50
Corbu!:o:
Cine-i Corbu? Qui esta El Cuervo!?

Mi-ai dat si quote cand am zis de Corbu si acum te faci ca nu stii? :D

Johnny D
19th November 2017, 20:54
E atat de impresionant de-am si uitat!:))

Hingherul
19th November 2017, 20:55
Voiam sa stiti ca sunt la meci. Bine, la distanta mare de rasi pentru ca sunt alergic la unguri :D

Acolo in zare se pot observa luminile de la nocturna hariciumbelor. Le doresc mult succes, pe aceasta cale :rasc:

62153

Johnny D
19th November 2017, 20:57
Unghieristici cronici avem azi, Unghierul fan Dinamo declarat! O tragedie stelista notorie!:D

delaparis
19th November 2017, 21:06
Ce trece timpul :rolleyes: cunosc stadionul asta pe de rost dar parca azi au indepartat tribunele de teren la 2 km :(

Hingherul
19th November 2017, 21:09
Se vede asa din cauza pistei :))

Serios e stadionul rasilor. Doar ca eu sunt undeva pe la Casa Presei :)

delaparis
19th November 2017, 21:13
Se vede asa din cauza pistei :))
Razi ca Cip la Orsova :D
Da stiu ca pista de atletism e acolo la fel ca pe fostul 23 August. Pe vremea aia aveam obsesie noi romanii sa construim stadioane cu pista deoarece se puteau optimiza :))

Tyler Durden
19th November 2017, 21:16
Bate CFR, important e s-o suga spurkatii din ghencea.

cip
19th November 2017, 21:18
ce trenci are bursucul,zici ca-i din highlander...:D

Sevilla86
19th November 2017, 21:18
Au observat si comentatorii ca CFR merge mai prost decat Dinamo in ultima vreme. Exact ce spuneam, o victorie in ultimele 4 etape. CFR joaca destul de prost, de aceea nici nu-mi dau seama daca incearca sa-i dea meciul lu' Dinamo sau pur si simplu sunt atat de slabi.

Leo
19th November 2017, 21:45
Dinamo peste CFR in prima repriza.

Hingherul
19th November 2017, 21:48
Hai ca se poate :D

Leo
19th November 2017, 21:51
:))
Ce face interesul din om :rolleyes:

Sevilla86
19th November 2017, 21:56
Ala nu zicea ca a facut entorsa in prima repriza? Pai nu-i corect, nu ma mai joc! :D

Leo
19th November 2017, 21:59
Erorile se razbuna cand iti este lumea mai draga.

delaparis
19th November 2017, 22:00
Perfect :D

Hingherul
19th November 2017, 22:01
Atat de frageda...

Sevilla86
19th November 2017, 22:01
La 2-0 deja evacueaza oficiala, Negoita e deja in drum spre casa. E patit, stie ce se intampla cand si-o ia grav Dinamo :))

cip
19th November 2017, 22:04
FCSB pe 2,Dinamo in play-out...daca mai bate si Inter pe Atalanta...:rolleyes:

Hingherul
19th November 2017, 22:05
dinamo in play-out...

De asta imi pare cel mai rau :rasc:

delaparis
19th November 2017, 22:07
Ne pregatim pt play-off :D

Sevilla86
19th November 2017, 22:08
Si stim cu totii ca la voi pregatirea dureaza multi ani :D

Johnny D
19th November 2017, 22:09
Deja 2-0 CFR in debut de repriza!?:o:


Oho, superb! Lider!:ok:



Bate CFR, important e s-o suga spurkatii din ghencea.


Al 3-lea an la rand! Dap!:ok:

delaoltenia
19th November 2017, 22:15
suferinta mare nenicule, si.o ia bubico prin toate gaurile. ar mai fi de spus ca maimutele parasesc tribunele...spasiti nevoie mare, cu coada intre picioare :D

un jet puternic pe spurktii din hazna dar si pe carpa aia cu maidanezi in călduri.

Sevilla86
19th November 2017, 22:16
Scoate atacant si baga mijlocas? Schimbare defensiva, incearca sa conserve rezultatul? :))

Hingherul
19th November 2017, 22:18
Ce hariciumbe ofilite

delaparis
19th November 2017, 22:20
Miriuta e antistelist :)

cip
19th November 2017, 22:20
De asta imi pare cel mai rau :rasc:
da dar mi-e sa nu-l dea afara pe Miriputa...:D

Hingherul
19th November 2017, 22:32
Mai bine ne-ar canta parizianul ceva la ocarina ca despre meci ne-am lamurit. :D

delaparis
19th November 2017, 22:34
O6QIMozNeNM

Hingherul
19th November 2017, 22:35
Ceva vesel, bre, nu doine de jale :))
Melodia asta imi aminteste de Olguta cum le-a facut naivilor alora din oltenia stadion din materiale reciclabile cu bani de la buget :D

Johnny D
19th November 2017, 22:36
Miriuta e antistelist :)

:kiss: Si CFR-ist pe de-asupra, ardelean de-al meu!:D



Daca ar fi dupa mine, Dinamo s-ar califica in dauna Botosaniului in Play Off, dar...:rolleyes:
S-ar prea putea anu asta botosheii sa-si ia revansa pentru nedreptatea de anu trecut, din pacate.

Sevilla86
19th November 2017, 22:37
Sa mai zica cineva ca dinamovistii nu sunt luptatori. Ia uite, s-au umplut de sange.

Sevilla86
19th November 2017, 22:40
Daca ar fi dupa mine, Dinamo s-ar califica in dauna Botosaniului in Play Off, dar...:rolleyes:
S-ar prea putea anu asta botosheii sa-si ia revansa pentru nedreptatea de anu trecut, din pacate.

Nu cred ca-si face Botosani griji din cauza lu' Dinamo. Au 8 puncte avans si avantajul meciurilor directe.
Dinamo are sanse sa treaca de Astra, mai ales ca au si meci direct in ultima etapa. Dar sanse mici.

delaparis
19th November 2017, 22:43
Steaua pe 2, Marseille pierde la Bordeaux ... frumoasa seara :ok:

cip
19th November 2017, 22:45
pana una alta sa remarcam din nou acuratetea pronosticurilor date de Stela si Arsi :))

Hingherul
19th November 2017, 22:46
Meseriasi :))

delaparis
19th November 2017, 22:48
Votasem fara sa ma uit la clasament si fara bere :D

Johnny D
19th November 2017, 22:55
Nu cred ca-si face Botosani griji din cauza lu' Dinamo. Au 8 puncte avans si avantajul meciurilor directe.
Dinamo are sanse sa treaca de Astra, mai ales ca au si meci direct in ultima etapa. Dar sanse mici.

Sa suga pwla nu vor? Peste Ionitza nu vreau eu!
Daca nu pot trece de carpele alea de Botosani, play out-ul e al lor!:ok:

Dinamo are a 3-a echipa ca salarii din Liga 1, Astra e in jumatatea a 2-a, n-ai ce compara.
Chiar si asa, si Astra trebuie sa tinteasca sa treaca peste botoshei, altfel si ei sunt pasibili sa ramana pe dinafara.


Votasem fara sa ma uit la clasament si fara bere :D

Sa felicitam cunoscatorii, zic!:D

Capitanu.Burcea
19th November 2017, 23:01
Adica nu stiu ce mare surpriza e ca am pierdut cu viitoarea campioana, dupa ce o repriza am jucat de la egal la egal. Ce e drept, nici nu e greu sa te pisi pe echipele astea din playoff, cu jucatori de milioane, uitati-va ce clanta in cour a luat la iasi fc s(b)purcata.

Johnny D
19th November 2017, 23:02
Clantzoi moldovean, Capitane!:D

Dinamo n-a fost chiar catastrofa azi, daca ar juca asa de obicei n-ar pierde chiar toate meciurile.:P

Cu Ionitza acolo in loc de Djokovic pe stanga sus, CFR ar fi ne neoprit!:sneaky:

delaparis
19th November 2017, 23:06
uitati-va ce clanta in cour a luat la iasi fc s(b)*.
Francezule ... esti rau :D

Sevilla86
19th November 2017, 23:08
Sa suga pwla nu vor? Peste Ionitza nu vreau eu!
Daca nu pot trece de carpele alea de Botosani, play out-ul e al lor!:ok:

Astra merge prost si Dinamo la fel. Daca vor continua la fel, au toate sansele sa fie amandoua intrecute de Iasi, Timisoara si Voluntari.
Ce pretentii sa emita astralii cu o victorie in ultimele 8 etape?

Iasi chiar merge foarte bine. Daca mentine ritmul asta, ajunge pe loc de play-off in 3, 4 etape si Astra cade in play-out.

Unde mai pui ca Iasi a scapat deja de meciurile cu Steaua, CFR si CSU.
Astra mai are de jucat cu CFR si Steaua. Daca e sa comparam, Astra are un program mai greu decat iasi in ultimele 8 etape ramase.

Johnny D
19th November 2017, 23:08
Nu e rau ce zici tu, insa Iasu are obiceiu sa se-nece ca tiganu la mal. Ideea pe care eu am spus-o ramane, mai mult sau mai putin si eu am zis acelasi lucru daca esti atent: Astra trebuie sa vizeze sa treaca peste Botosani, altfel si ea risca sa ramana in afara play off-ului.;) Daca in loc sa se uite in sus ca sa aspire la mai bine, sa joace mai bine, se vor uita in jos, foarte posibil sa cada de pe pod-ul pe care sunt acum urcati.:rolleyes:


Francezule ... esti rau :D

Pai da, trebuie sa ne purtam cu manusi cu gaunosii astia de sunt mai bogati decat tot restul Ligii 1 la un loc!:)) Respect CFR, cu de 20 ori mai putine investitii, locu 1 in acest moment!:ok: Campioana ramane Viitoru cu 100 de ori!:D Ce-a facut Viitorul e greu sa mai repete cineva in Universul asta vreodata!;)

Totusi Viitorul a adus plombe, pe cand CFR a adus o echipa intreaga in vara pe foarte putini bani!
Respect!:ok:

Dinamo cu bani mai multi, n-a fost instare... asta-ti spune ceva despre managementul celor 2 echipe.:rolleyes: Adica cred ca cu bani mai multi... ei si-au pastrat o gramada de jucatori din sezonul trecut, cica... de valoare!:))

Sevilla86
19th November 2017, 23:19
Ai calculat tu de unul singur? Vezi ca CFR a cheltuit deja peste 1 mil pe transferuri. Nu a dat Steaua 25 mil pe jucatori si nici salariile nu sunt de 20 de ori mai mari :D

Johnny D
19th November 2017, 23:22
Serios!?:o: Na, intre timp au mai facut transferuri bag deseama, deci doar de 5 ori mai putini bani atunci!:)
Insa ramane faptul ca ei si-au adus o echipa din banii aia, FCSB abia a cumparat 3-4 jucatori.
Calitatea administrativa este de neconcurat, de necomparat.;)

Sevilla86
19th November 2017, 23:28
Pai au dat 800k pe Costache si 450k pe Boli. Steaua a dat de 6 ori mai multi bani pe transferuri.
Nu stiu care este bugetul de salarii, dar la Steaua nu este nici macar dublu fata de CFR. Nu are cum sa fie diferenta atat de mare.

Daca iei per-total, transferuri plus salarii, Steaua este posibil sa investeasca undeva de 3 ori mai mult decat CFR.
Aici nu pun alte cheltuieli, pentru ca Steaua a avut multe deplasari in Europa si astea costa si ele.

Johnny D
19th November 2017, 23:33
Steaua isi si permite ca tot vinde pe sume mari, CFR n-a mai vandut pe nimeni demult.
Ei practic deocamdata draMU.IEsc banii din drepturi tv si cupele europene.
Asta e vina lu Paszkany c-a luat o gramada de bani din CL acu ceva ani si i-a bagat in buzunar.



Baga-mi-as pwla Vadime in sistemele tale de cenzura sa-mi bag!:jerk:

delaparis
19th November 2017, 23:34
Dinamo cu bani mai multi, n-a fost instare... asta-ti spune ceva despre managementul celor 2 echipe.:rolleyes: Adica cred ca cu bani mai multi... ei si-au pastrat o gramada de jucatori din sezonul trecut, cica... de valoare!:))
Ai spus o gramada dar sunt de acord doar cu asta. Adica ai inteles faptul ca greseala vine de la conducere cu pastrarea jucatorilor fara valoare deosebita ... daca nu fara valoare pe scurt :cool:
Adaug, au vandut ieftin jucatori de valoare sau cel putin esentiali in echipa. Negoita negota mic :)

Johnny D
19th November 2017, 23:37
Pai d-aia am zis "cica", asta e termenul vostru, al bancii tehnice dinamoviste, si acum banca aia e la nationala! Baga-mi-as pwla-n Hanca sa-mi bag si-n cine-l mai cheama pe ala vreodata. Pana si Stanciu e mai bun, ceea ce spune multe!:jerk: Hanca trebuia chemat acu 8 luni, cand juca fotbal, acum e o varza imputita, nu chemi asa ceva la nationala!:rosu:

Sevilla86
19th November 2017, 23:39
In schimb e Ionita in varf de forma :))

Johnny D
19th November 2017, 23:44
Excelent a jucat si azi, cum a zis si Decebal care e peste tine la urmarit un jucator, imi pare rau!;)
Ca are numai carpe pe langa el e partea a 2-a, Dinamo are echipa mult mai buna ca Astra daca faci rabat de la Ionitza, asta spune multe cand te uiti la clasament despre rapidist.

Johnny D
19th November 2017, 23:50
La cat de carpa e Liga 1 in acest moment, Rapidului cu buget de Liga a 2-a ii era usor la indemana sa prinda locul 4 cu rapidistii care veneau la pret de jumate.;) Pacat ca mai e de jucat ani de zile pana sa revina aici.




Acu m-am prins de ce Dinamo are culoarea aia penibila in deplasare pe tricouri, sunt vorbiti cu parizienii al caror reprezentant forumistic de mare shtaif este parizianul nostru galbejor, sa le faca o pomana!:))


Era vb de CFR, stai, in cazu asta nu-mi explic.:P
Poate au vrut sa le fie mila adversarulor de ei, si le-a iesit!:))

Sevilla86
19th November 2017, 23:58
CFR era in galben...

Johnny D
20th November 2017, 00:00
Am vazut chiar cu 5 secunde inainte sa postezi.:P
Era vorba de patetism probabil, li s-ar fi potrivit mai bine dinamovistilor, dupa joc.
Am fost confuz pentru cateva minute.


Intr-un fel e rusinos ca o echipa sa fie lider cu asa echipamente!:))

Sevilla86
20th November 2017, 00:01
Ai modificat la :59, eu am postat la :58. Avantaj Nastase.

Johnny D
20th November 2017, 00:04
Esti prea vigilent, lua-te-ar dracu, am modificat dupa 5 secunde verbul din "modificat" in "vazut".
Dupa am dat refresh, dar trecuse 1 minut pana am scris eu. De vazut am vazut inainte sa scriu.:P

delaparis
20th November 2017, 00:07
Dialog high-tech :D

Sevilla86
20th November 2017, 00:17
Pai si eu vad inainte sa scriu/modific, altfel nu as avea de ce sa o fac. E chestie de logica :D

Johnny D
20th November 2017, 07:20
Mi-am vazut gresala, nu ce-ai scris tu.:)
Ce-ai scris tu am reusit sa vad doar dupa ce-am dat refresh.
Ma rog, nu conteaza, ideea e ca echipamentele alea sunt nasoale rau, galben cu alb...
Nu e de mirare c-au jucat ca niste lesinate pana la pauza cand a intrat Dan Capitan de Plai in ele ca-n branza si le-au trezit!:rolleyes:

Sevilla86
20th November 2017, 11:10
Asta am spus si eu. Greseala trebuie mai intai sa o vezi, ca daca nu o vezi nu ai ce corecta :D
Ai spus un truism, asta subliniam.

Johnny D
20th November 2017, 11:28
Nu era pt asta, eu am zis c-am vazut-o cu 5 secunde inainte sa postezi tu!
Apoi a mai durat 1 minut pana am editat si d-aia acel minut diferenta intre postul tau si editul meu!:)

Tim
20th November 2017, 17:50
Adica nu stiu ce mare surpriza e ca am pierdut cu viitoarea campioana, dupa ce o repriza am jucat de la egal la egal. Ce e drept, nici nu e greu sa te pisi pe echipele astea din playoff, cu jucatori de milioane, uitati-va ce clanta in cour a luat la iasi fc s(b)purcata.lasa mah, nu ai habar ce frumos e in play out.:D

Sevilla86
20th November 2017, 21:12
Decat codas la oras, mai bine in satul meu fruntas.

Asa si Dinamo, o sa fie o forta de luat in seama in play-out :D

Johnny D
21st November 2017, 07:47
A force to be reckoned with! Juventus si Sexi Unguroaica tremura de frica.