PDA

View Full Version : Etapa 18: CS U Craiova - Juventus 3-1



Leo
6th November 2017, 22:57
Sambata, 18 noiembrie, ora 19.00.

Sevilla86
10th November 2017, 22:14
Noroc ca aveti cu Juventus etapa asta, pentru ca ati luat 11 goluri in ultimele trei meciuri.
Nu-i nimic, se poate si mai rau :D

Leo
16th November 2017, 13:33
1 solist.

delaoltenia
16th November 2017, 13:34
1.

Lordliv
18th November 2017, 10:07
meci greu.paradoxal.este primul meci oficial pe noul ion oblemenco.iar absentele lui zlaty si rossi vor conta, basca burlacu si chiar kelic..ori ii batem rau,ori...:happy

pe vremea de afara si cu adversarul intalnit,o reteta de 15 000 de suporteri ar fi ideala.la un meci cu ultima clasata...

Bobi Cearton
18th November 2017, 10:10
2-0

Sevilla86
18th November 2017, 11:05
Oltenii au dovedit ca au mentalul slab in mai multe randuri. Sezonul trecut in play-off, cu Steaua cand aveau sansa sa treaca pe primul loc, cu Slavia la inaugurare. Clacheaza de cate ori au presiunea rezultatului. Juventus, totusi, este slaba. Chiar cu presiunea primului meci oficial pe Oblemenco, ar trebui sa castige destul de usor.

Sevilla86
18th November 2017, 19:28
meci greu.paradoxal.este primul meci oficial pe noul ion oblemenco.iar absentele lui zlaty si rossi vor conta, basca burlacu si chiar kelic..ori ii batem rau,ori...:happy

Kelic, ala care a vandut meciul cu Steaua, acum i se simte lipsa? :))

Leo
18th November 2017, 19:36
Ce rau arata gazonul.

Sevilla86
18th November 2017, 19:41
Rulouri de gazon aduse din Austria, nu asa oricum :D

Leo
18th November 2017, 19:43
Mitrita deschide scorul Primul gol al oltenilor pe noul stadion.

Leo
18th November 2017, 19:52
2-0 tot Mitrita.

iulian_1976
18th November 2017, 20:05
Ce gazon prost nu inteleg,la Viitorul un gazon impecabil,la Petrolul,la CFR si mai este unul la Galati pe care nu prea are cine sa joace :)

Amplasarea tribunelor din spatele portilor slaba de tot,nu inteleg de ce nu le-au coborat,se vede nasol,o transmisie de foarte sus probabil imposibilitatea sa coboare,din punct de vede estetic al transmisiei parca suntem in Giulesti. :)

Pe de alta parte o fi Mitrita de nationala ?! M-am plictisit de Andone :)

Bobi Cearton
18th November 2017, 20:09
Mitrita imi aduce aminte de Alain Giresse. Supertehnic, cerebral, micut de inaltime, defavorizat fizic in duelurile unu la unu.

iulian_1976
18th November 2017, 20:37
Era un atacant la Juventus-ul adevarat care l-am vazut pe viu in 1988 Rui Baross parca il chema se aseamana.

Din punctul meu de vedere Andone,Keseru,Stancu,Stanciu nu mai au ce cauta la nationala,acum posibil sa mai treaca inca 2 ani sa se convinga inca un selectioner.
Singura scuza ca U21 aveau meciuri pentru calificare in rest cu Hanca,Moti,Chiriches etc nu te califici pentru mine este 100% clar.

iulian_1976
18th November 2017, 20:52
Ça va dlp ? :) Cam tacut :)

delaparis
18th November 2017, 21:20
Ma uit la rugby, sport nobil. Nu la pinguini impiedicati care incearca sa alerge mai repede decat o minge rotunda :D

Lordliv
18th November 2017, 22:53
atmosfera napolitana sau de UNIVERSITATEA CRAIOVA in tribune.
azi au fost 20 000,cu viitorul vor fi 25 000 iar cu cfr-capaciatea maxima!
tot sa castigi campionatul cu asemenea suporteri.incet,incet,sudul revine si el alaturi de echipa.:ok:

cum poate roman sa rateze in halul acesta?
am luat golul si fara mitrita si fara baluta si fara mateiu.dar pe o noua greseala a lui briceag...

pariziene ai incurcat threadurile.aici joaca UNIVERSITATEA CRAIOVA.nu aia 5 naturalizati pentru echipa Romaniei.:))

Lordliv
18th November 2017, 23:22
si inca ceva.am inteles ca gigisport a dat microfoanele de fond la minimum.iar cei de la look spuneau ca sunt dezamagiti ca erau decat 20 000 de fani in tribune.:cool:
incredibil ce jigodii sunt la ora actuala in presa scrisa sau video romaneasca.
jigodii fecesebiste.

iulian_1976
18th November 2017, 23:46
Ma uit la rugby, sport nobil. Nu la pinguini impiedicati care incearca sa alerge mai repede decat o minge rotunda :D
Sport nobil,cu un vin nobil banuiesc. :)

Liviu tu nu vezi ca tribunele din spatele portii ce sus sunt ?
Microfoanele de fond sunt mult mai jos.

Se vede dezagreabil,ar trebui modificat stadionul si adaugate inca 5-10 randuri pana in spatele portii.Nu ar fi o mare modificare dar ar arata ca un stadion ok,plus presiunea tribuneiar creste.
Cand se trage la poarta parca este sala de handbal o mare tampenie ca nu s-au dus cu cativa metri mai jos,
au spatiu si la ora actuala.

In plus transmisia de sus,generala se face dintr-un unghi impropriu unui meci din 2017,este transmisie anii 2000.

Lordliv
19th November 2017, 09:19
iuliene,problema asta am aratat-o inca de cand am intrat prima data pe stadion.cand era in constructie. m-a mirat inaltimea peluzelor fata de gazon.cica au vrut sa modifice dar s-a opua firma de proiectare.nu stiu ce s-ar putea face...
am revazut meciul la gigisport.in stadion si datorita rezonantei era vacarm.la gigisport liniste profunda.si asta nu este doar vina stadionului.vina transmisiei fecesebiste.si la severin nu se auzeau 10 000 de suporteri craioveni si se auzeau cei 50 de fecesebisti.pentru gigisport doar fecesebeeeul exista!

gazonul nu se va schimba.trebuie vreo 2-3 luni pentru o simbioza perfecta cu solul...

Duba
19th November 2017, 09:46
Mitrita imi aduce aminte de Alain Giresse. Supertehnic, cerebral, micut de inaltime, defavorizat fizic in duelurile unu la unu.

Dupa meciul cu Steaua de cine-ti aducea aminte????? O singura remarca adevarata in comentariul tau - 'defavorizat fizic'. E cel mai mare dezavantaj in fotbalul actual, cand se joaca in forta. Fara aceasta calitate, dublata, bineinteles, de celelalte doua, viteza si tehnica, nu ai cum sa te impui intr-o echipa care doreste rezultate la nivel inalt. Mitita este ok pt. campionatul intern. Atat si nimic mai mult.

Bobi Cearton
19th November 2017, 09:54
Dupa meciul cu Steaua de cine-ti aducea aminte????? O singura remarca adevarata in comentariul tau - 'defavorizat fizic'. E cel mai mare dezavantaj in fotbalul actual, cand se joaca in forta. Fara aceasta calitate, dublata, bineinteles, de celelalte doua, viteza si tehnica, nu ai cum sa te impui intr-o echipa care doreste rezultate la nivel inalt. Mitita este ok pt. campionatul intern. Atat si nimic mai mult.

Da, la meciul cu Steaua a fost faza suspecta de 11 m, Mitrita fost impins de un fundas mult mai dotat fizic. Arbitru n-a dat, a cazut si din cauza faptului ca e micut.

Lordliv
19th November 2017, 10:05
la look tv,desi aia erau dezamagiti de nr mic de suporteri prezent la meci:confused: se auzea bine atmosfera din stadion.deci,trensmisia lui gigisport tendentioasa si imbecila.

craiova are la ora actuala 4 oameni de nationala baluta,mitrita,bancu si mateiu.se pregatesc burlacu,screciu si popa. iar in afara, vatajelu-cel mai bun fundas roman lateral stanga,care a fost neglijat din cauza nonfotbalistului filip si ivan in convalescenta, pot oricand sa joace pentru nationala Romaniei.

Duba
19th November 2017, 10:34
Da, la meciul cu Steaua a fost faza suspecta de 11 m, Mitrita fost impins de un fundas mult mai dotat fizic. Arbitru n-a dat, a cazut si din cauza faptului ca e micut.

Bine ca n-ai spus ca a fost penalty clar. :D Eu i locul tau m-as baga sub pat rusine dupa ce la acel meci ati luat o caruta de goluri. Eventual as spune ca 2, 3, 5, 11 jucatori au fost blat, si acesta a fost motivul umilintei in fara super campioanei Steaua. :D

Bobi Cearton
19th November 2017, 10:35
la look tv,desi aia erau dezamagiti de nr mic de suporteri prezent la meci:confused: se auzea bine atmosfera din stadion.deci,trensmisia lui gigisport tendentioasa si imbecila.

craiova are la ora actuala 4 oameni de nationala baluta,mitrita,bancu si mateiu.se pregatesc burlacu,screciu si popa. iar in afara, vatajelu-cel mai bun fundas roman lateral stanga,care a fost neglijat din cauza nonfotbalistului filip si ivan in convalescenta, pot oricand sa joace pentru nationala Romaniei.

Cavalerie usoara. Se pot integra la Nationala. Limitele lor s-au vazut in meciul cu Steaua, cand au dat de Budescu, Gnoere, Pintili - jucatori calitativ peste ce are Craiova de propus in prezent. Cand au avut in fata echipe adevarate, gen: CFR, Steaua si Slavia - nu s-au descurcat.

Duba
19th November 2017, 10:40
Cavalerie usoara. Se pot integra la Nationala. Limitele lor s-au vazut in meciul cu Steaua, cand au dat de Budescu, Gnoere, Pintili - jucatori calitativ peste ce are Craiova de propus in prezent. Cand au avut in fata echipe adevarate, gen: CFR, Steaua si Slavia - nu s-au descurcat.

In fine, un comentariu absolut corect. Craiolguta trebuie sa scape de vreo 3-4 piticanii din echipa si sa aduca jucatori de forta daca doreste sa se bata la campionat. Altfel, locurile 3, 4 sunt accesibile clonei din Craiova.

Lordliv
19th November 2017, 10:42
pe cfr i-am calarit o repriza cu un om mai putin,am avut si 2 bare,basca ca am luat bataie din cauza arbitrajului dezagreabil.cu fecesebeeul nu am jucat acasa,basca niste semne de intrebare la niste ex yugo, iar cu slavia la un moment dat nu am avut in teren decat 1 titular...
acum jucam ACASA! o sa-i vedem si pe fecesebisti de aproape!:))

ps idiotii fecesebisti,tot idioti raman!:ok:

Bobi Cearton
19th November 2017, 11:10
pe cfr i-am calarit o repriza cu un om mai putin,am avut si 2 bare,basca ca am luat bataie din cauza arbitrajului dezagreabil.cu fecesebeeul nu am jucat acasa,basca niste semne de intrebare la niste ex yugo, iar cu slavia la un moment dat nu am avut in teren decat 1 titular...
acum jucam ACASA! o sa-i vedem si pe fecesebisti de aproape!:))

ps idiotii fecesebisti,tot idioti raman!:ok:

Te incurajezi singur, nu e rau:). Cu CFR a jucat bine cum spui tu. Cu Steaua te contrazic. Trebuie sa-ti cunosti limitele. Nu te apuci sa ataci ca disperatul cand ai in fata adversari destul de buni pe contraatac.

Sevilla86
19th November 2017, 11:15
gazonul nu se va schimba.trebuie vreo 2-3 luni pentru o simbioza perfecta cu solul...

Pe NA s-a pus gazon pe 20 august iar pe 23 s-a jucat cu Sporting. Daca tii minte, portughezii au facut antrenamentul oficial la Chiajna pentru a proteja gazonul.

Eu nu inteleg nevoia asta de dezinformare. Zici ca esti din Coreea de Nord, totul este perfect cum spune partidul. Au fost 30k spectatori, raportul oficial al jandarmeriei a fost comandat de fecesebisti si sorosisti, este fals. Gazonul este adus din Austria indiferent ca spune presa si are nevoie de 3 luni pentru a se prinde desi cel de le NA a fost gata in trei zile si a tinut perfect.

Universul oltenilor functioneaza dupa alte legi si constante universale.

Johnny D
19th November 2017, 23:19
Am stiut ca bate Craiova exact cum v-am zis, era cel mai sigur meci din weekend-ul asta si am prins si cota de 1.60 la 10+, precum si alte 9 meciuri iesite langa el cu cota mica 1.30, 1.14, etc, dar mi-am pierdut insa casele pe rahatu de Federer, cota 1.10!:(

Idiot imputit! _|_