PDA

View Full Version : Etapa 17: Juventus - ACS Poli Timisoara 1-1



Leo
29th October 2017, 20:09
Luni, 6 noiembrie, ora 20.45.

Leo
1st November 2017, 20:43
2 clar.

Hingherul
4th November 2017, 20:42
meci greu pentru delfini. votez x sa nu creada cipanu ca am ceva cu vesticii :D

cip
6th November 2017, 11:20
nu stiu,am asa un badfeeling in legatura cu meciul asta...:o:
deci o sa votez si eu X,ca precenul mitic Danut...:))

Leo
6th November 2017, 20:09
Echipele de start:

Juventus Bucuresti: Drăghia - Călintaru, Wallace, Benga, Carabela - V. Dima, Bărbulescu - L. Băjenaru, Sesar, Al. Zaharia - Măzărache
Rezerve: R. Stoian, Fl. Cazan, C. Petre, Nika Dzalamidze, Mihăescu, O. Morariu, C. Tîră
Antrenor: Marin Barbu

ACS Poli Timisoara: Curileac - Al. Ciucur, Cânu, Melinte, Tigănasu - Artean, Vasvari - Al. Munteanu, Curjurici, Mailat - Abraw
Rezerve: Straton, Bocsan, Străut, Bîrnoi, Croitoru, Bianconi, Doman
Antrenor: Ionut Popa

Arbitru: Lucian Rusandu.

cip
6th November 2017, 20:21
cu Vasvari si Curileac
la mitici venim de hac :D

Hingherul
6th November 2017, 20:25
ultima data cand ai incercat o rima cu mitici ati luat septula!
eu as fi mai prevazator in locul tau :D

cip
6th November 2017, 20:46
bai dar mai lasa-ne in pace,ce tot atat incerci sa ne tot deconcentrezi...:))

cip
6th November 2017, 21:02
gooolll! /hello
bine bai Abraw! :D

Leo
6th November 2017, 21:25
Ce-i cu pronosticul ala, nici macar tu nu ai incredere in echipa?

delaparis
6th November 2017, 21:37
surpriza etapei :)

Leo
6th November 2017, 21:46
Nu este nicio surpriza.

cip
6th November 2017, 21:51
Ce-i cu pronosticul ala, nici macar tu nu ai incredere in echipa?

sa vedem,mefiant am fost de mic...:D
nu-mi place cum ne-am retras...

delaparis
6th November 2017, 22:02
Asa ati facut si in '44 cand au venit "aia" din est peste voi. Apoi "ailalti" din vest v-au bombardat cu Bubble gum de ati invatat engleza pana la urma citind etichete :D

cip
6th November 2017, 22:22
:))
ailalti din vest care?
ca pe francezi i-am vazut doar cu mana-ntinsa acolo la masa pusa...bine,si cu multe figuri in cap de zici ca erau mari invingatori...:happy

delaparis
6th November 2017, 22:22
Am vazut echipe slabe la viata mea dar astia de la Juventus chiar sunt campioni. Ce cauta bataia asta de jioc in liga 1? Nu au suporteri, nu au jucatori, nu au stadion ... sunt un nimeni absolut.
Pe langa ei pana si ACS pare echipa de traditie :D

Liga cere bani pe drepturi tv pt meciuri ca asta? Pai trebuie sa ne plateasca sa rezistam un sfert de ora sa urmarim miuta asta .... :no:

cip
6th November 2017, 22:27
nah,am cobit si am patit...:headbang:

Hingherul
6th November 2017, 22:28
Pana acum suntem meseriasi amandoi :rasc:

Leo
6th November 2017, 22:30
Conduci tot meciul si o iei in freza pe final.

delaparis
6th November 2017, 22:31
:))
ailalti din vest care?
ca pe francezi i-am vazut doar cu mana-ntinsa acolo la masa pusa...bine,si cu multe figuri in cap de zici ca erau mari invingatori...:happy
Vezi cand postezi prostii? Egaleaza aia :))
Invata si tu istorie in loc sa vehiculezi stereotipuri. Francezii au debarcat si v-au batut mar la Ouistreham. Victoria cea mai rapida in D-Day in doar 4 ore fata de americani care erau blocati zeci de ore la Utah si Omaha :ok:

Hingherul
6th November 2017, 22:32
Nu multi sunt cei cu care au facut egal Juventusii. Putem spune ca Poli este intr-un cerc restrans si select :D

Leo
6th November 2017, 22:34
Nu este prima oara. Au facut 2-2 cu adevarata Juventus, cu Mutu in echipa.

cip
6th November 2017, 22:34
Pana acum suntem meseriasi amandoi :rasc:
pana mea,eu cand am zis de badfeelingul ala ai crezut ca glumesc? :))

Hingherul
6th November 2017, 22:36
Am crezut ca vrei sa fii modest. Uitasem ca esti banatan arogant :))

delaparis
6th November 2017, 22:37
Trebuia penalty pt aia in roz :)

cip
6th November 2017, 22:38
Invata si tu istorie in loc sa vehiculezi stereotipuri. Francezii au debarcat si v-au batut mar la Ouistreham.
unde,mah? :o:
:happy

Hingherul
6th November 2017, 22:40
Trebuia penalty pt aia in roz :)

De pantere zici? :))

Johnny D
6th November 2017, 22:40
gooolll! /hello
bine bai Abraw! :D

Singur cu poarta de 2-0! Nu cred ca l-ai mai iubit, dupa ce v-au pedepsit!:D

cip
6th November 2017, 22:47
Singur cu poarta de 2-0! Nu cred ca l-ai mai iubit, dupa ce v-au pedepsit!:D
se mai intampla...sanatosi sa fim,eu deja mi-am pus un ceai de tensiune si am schimbat pe discovery...momentan sunt ceva reclame acolo dar sigur o sa urmeze ceva bun imediat dupa...:))

delaparis
6th November 2017, 22:47
unde,mah? :o:
:happy
Pai vezi? Ce ziceam sa inveti istorie ... :D

cip
6th November 2017, 22:54
Pai vezi? Ce ziceam sa inveti istorie ... :D
bine bre,hai ca recunoastem si sa facem pace...la Oustreham ziceai? :))

delaparis
6th November 2017, 23:00
Ouistreham :cool:
Nimic nu se lipeste de tine in afara de Spilhosen :D

cip
6th November 2017, 23:15
bai dar asa esti de ranchiunos,nu vrei mai bine mana sa ne dam si un cantec vesel sa cantam?
https://youtu.be/YWeqHMLT27o

:))

Leo
6th November 2017, 23:26
"Îi calc în picioare în aceste două săptămâni, sunt tâmpiti. Nu le dau liber, mă răzbun pe ei. Să plătească si ei acum, nu cu bani, cu sudoare. Nu numai eu să fiu de vină. Le dau pauză noaptea asta, până dimineată când ajungem la Timisoara. Le dau un program asa să le placă. Am făcut-o si la Iasi, le-am dat 4 antrenamente si a venit primarul de mi-a zis că-i omor. Acum le dau Pizza, icre, să uite jocul de azi. Apoi antrenamente multe. Trebuie să uităm meciul ăsta si doar cu multe antrenamente faci asta. Până la Timisoara fac programul, unul frumos, asa ca pentru ei" Ionut Popa la Telekom Sport


Bravo Popica! :D

Hingherul
6th November 2017, 23:38
Mie, Poli imi pare pregatita pentru intalnirea din Cupa cu Steaua.
Pare o echipa mai unita, harsaita, invatata cu greutatile. Pe scurt, pare o echipa pregatita sa ia zeciula fara sa ii trasara vreun muschi. :D

Leo
7th November 2017, 00:07
Mie mi se pare ca Popica are dreptate. Accepta Dica provocarea?

"Toti ne doream să cădem cu FCSB. Să văd dacă au curajul să vină la Timisoara cum am mers eu în campionat, cu patru juniori în echipă, cu trei debutanti si cu un singur fundaș dintre cei patru de pe linia de fund, restul fiind mijlocasi si atacanti. Dacă vin asa, le pup mâna. Dacă fac curaj, fac asta. Eu asa as face dacă as fi la Steaua.

Eu vreau să-i bat pentru că i-am bătut si cu Iasiul, si cu UTA. De ce să nu vreau să-i bat si cu Timisoara? Dar nu e chestia de revantă, doar mi-ar plăcea să vină Steaua în formula în care as vrea eu să vină", a declarat Popa pentru Digi Sport.

Johnny D
7th November 2017, 11:48
N-are ala cohones nici cate-a avut Popica atunci cand era la gradinita!;)

Sevilla86
7th November 2017, 13:07
Nea Popica, te-ai rablagit, bre. Cu Steaua ai avut o medie de varsta de 26.3 ani. Ma refer la primul 11. Denis Harut 18 si Mailat 19, astia au fost tinerii din primul 11 si au mai intrat pe parcurs Lucian Oprea 19, Cosmin Birnoi 20 si Doman 29. Uitati-va pe echipele de start, a avut doar 3 oameni in teren sub 27 de ani.

Steaua, in schimb, a avut o medie de varsta de 26.6 si pe parcurs au intrat Man 19, Tanase 22 si Benzar 19.

Daca luam in considerare si schimbarile, Steaua a avut o medie de varsta mai mica decat Poli.

Tim
7th November 2017, 17:11
Mie, Poli imi pare pregatita pentru intalnirea din Cupa cu Steaua.
Pare o echipa mai unita, harsaita, invatata cu greutatile. Pe scurt, pare o echipa pregatita sa ia zeciula fara sa ii trasara vreun muschi. :DApel! :D

Hingherul
7th November 2017, 20:43
eu m-as apuca de vocalize in locul tau :D

iulian_1976
8th November 2017, 01:42
Problema acestei echipe din Timisoara este ca au promis salarii fara acoperire punga este goala, jucator gen Vasvari nu ar fi venit la o asa echipa.

Nea Popica are un lot bun degeaba se plange faptul ca nu sunt platiti nu este treaba lui,daca este asa cautat sa iti dea demisia.
Eu unul astept o echipa gen Ripensia in Liga 1.