PDA

View Full Version : Etapa 16: CS U Craiova - FCSB 2-5



Leo
21st October 2017, 23:39
Duminica, 29 octombrie, ora 20.45.

Hingherul
22nd October 2017, 13:27
le dam prazarilor cu stadionul in cap. la propriu!
bine, asta daca nu bate un vanticel mai puternic inainte de meci si cade atunci :D

Sevilla86
22nd October 2017, 13:58
Ce facem bre, inauguram stadionul sau Olguta insista sa fie inaugurat de ziua ei? :))

Hingherul
22nd October 2017, 14:05
Inca nu e clara treaba. Dar as prefera sa il inaugureze cu altcineva. Tinand cont ca e risc sa le cada cosmelia in cap...
dinamo ar fi o echipa numai buna. Si asa sunt ei blestemati :D

Leo
24th October 2017, 14:48
`Egal.

Sevilla86
24th October 2017, 20:07
Este aproape sigur, se joaca la Severin. Ei ar trebui sa anunte cu 5 zile inainte de meci stadionul dar inca nu au toate aprobarile. Io zic ca-i abureala, au vrut sa inaugureze cu o echipa mai slaba sa nu riste sa ia bataie la primul meci.

cip
24th October 2017, 21:54
bai dar dracosi mai sunteti...:drak:
de-abia astept sa apara Lordliv pe-aici si sa va fa faca praf,treaba voastra...:D

delaparis
24th October 2017, 21:58
Eu sper mai intai arbitrul sa-i faca praf apoi rad cu Lordliv :drak::D

Lordliv
25th October 2017, 18:53
:happy
behaiala behaitilor fecesebisti feisbucisti olsisti incita.nu la violenta.ci doar la compasiune.:D
stadionul exista si va trai din plin din dragostea fanilor UNIVERSITATII CRAIOVA!

cum spuneam de acum vreo 2 saptamani ovinele nu vor avea cinstea sa joace la inaugurarea bijuteriei olteniei.
nu stiu si nu inteleg goana pseudopresei romane pentru disputarea acestui meci la craiova,la inaugurare, cand se stia ca inaugurarea se va face in jurul datei de 9 noiembrie.cu campioana cehiei.:sneaky:
chiar nu intelegeau pulifricii din presa ca avizul isu la incheierea receptiei se trimite mai intai la cni si abia apoi dupa viza de legalitate stadionul este predat de cni primariei.intr-o sedinta de consiliu.si apoi...deci nu era timp.

trecand la meci intalnim o echipa-spaima campionatelor de rang 3 din europa.nu este la laba oricarui ca sa bati echipe de mana a 3 -a din elvetia,israel ( astia parca sunt pe alt continent!) sau cehia.adica cam de nivelul lui juventus...colentina.de la noi.:happy deh,globalizare!:D
avem intreg lotul la dispozitie,problema lui mangia este sa-i sacrifice pe datkovici sau mateiu pentru screciu ( zlaty va juca sigur ) sau pe gustavo pentru burlacu...

avem peste 9000 de abonamente date.dar,pentru ca exista un mare dar.big brotherul in functiune la noul stadion.abonamentele nu sunt transmisibile,iar baietii stiu ca nea cutare ocupa locul cutare,randul cutare, sectorul cutare, tribuna ( peluza ) cutare.cand este la meci.vor afla de cate ori se vor pisa in modernele pisoare...:rolleyes:

Sevilla86
25th October 2017, 20:17
Stadionul trebuie anuntat cu 10 zile inainte de meci, dar Steaua le permite sa-l anunte chiar si cu doua zile inainte. S-au kacat pe ei oltenii cand au auzit :)) nu mai stiu pe unde sa scoata camasa si au dat foc la acte, nu cumva sa-i bata Steaua la inaugurare :D

Leo
25th October 2017, 20:40
Pai Steaua degeaba de permite. Aia joaca in Liga 4. :D

Hingherul
26th October 2017, 12:55
Cand eu v-am spus ca le cade sandramaua in cap prazarilor...

https://goo.gl/YRjPdq

PROBLEME MARI la noul stadion al Craiovei! Arena de 52 de milioane de euro are CRAPATURI in structura de rezistenta!


Asa se intampla cand pui oltenii la treaba. In loc de fier beton pun fire de praz in structura :))

Sevilla86
26th October 2017, 13:02
In doua zile acopera cu chirpici si e ca nou :D

Johnny D
26th October 2017, 13:21
`Egal.

Asa m-am gandit si eu dar ar fi cazu si Craiolgutza CloneDeLaClone sa bata o data scarbosenia asta, ca doar ea n-a batut-o!:ok:

Lordliv
26th October 2017, 14:47
leii merg mai departe.oilele fecesebiste behaie.si arunca cacareze de invidie.:happy

ps mictionam pe sport.ro.pentru aberatiile aruncate! este timpul ca presa fecesebista sa plateasca pentru minciunile aruncate in spatiul public.
banii oierului sef la inaintare?:cool:

ps2.cum spuneam bijuteria olteniei se va inaugura cu slavia praga.oficial pe 10 nov.

ps3 daca ajung sa-l bag in seama si pe johnny cu clonele lui...atunci chiar ca va fi sfarsitul olsului.:))

Leo
26th October 2017, 15:04
Vom vedea cine are mai mult de castigat, cel mai bun atac sau cea mai buna aparare?

Lordliv
26th October 2017, 15:10
http://slavia.cz/clanek.asp?id=Slavia-bude-u-otevreni-noveho-stadionu-rumunske-Craiovy-15130

Capitanu.Burcea
26th October 2017, 17:45
Daca Mangia e baiat destept, pregateste meciul de la 0-1 si om eliminat. Să ia aminte juvetii ca, la ora asta, pe strazile capitalei, poporul fecesebist pupă pana la maduva pelvisul sfantului Dimitrie, aducatorul de penalty si liniste sufleteasca in suflet, dar mai ales pe tabela. Si nu mi-e de Sfintia Sa, care are falusul tare si rezistent la atingerea buzelor fierbinti, dar măicutelor astea de la comisia Deaconu tare le mai place sa-si umezeasca limbuța in locurile dosnice ale imparatului.

Nu ar fi de mirare sa urmeze si un schimb de terenuri intre echipa poporului si patriarhie, pt ca nea gigi ar dori ca echipa oaspete sa atace la dealul mitropoliei, iar căcărezarii doar la vale.

Leo
26th October 2017, 20:59
Cica Benzar. Planici si Pintilii, sunt out. Oare asa sa fie?

Sevilla86
26th October 2017, 21:19
Benzar a avut o accidentare urata in meciul cu israelienii. Nu cred ca Dica a irosit o schimbare in minutul 19 in Europa League doar ca sa-i pacaleasca pe olteni :D Planic nu a jucat nici cu Poli, dar Pintilii este posibil sa joace insa nu cred ca se va risca sa-l forteze.

Leo
26th October 2017, 21:30
Benzar a jucat cu Sanatatea. A si inscris.

Sevilla86
26th October 2017, 21:33
Care Benzar? Vezi ca sunt doi :))

Leo
26th October 2017, 21:39
Ai dreptate. :D

LazioRoma
27th October 2017, 15:48
steaua e unpic peste .. la cum a mers in europa league.. dar si clona lui mititelu are valoare.. eu merg pe un x2 desi nu mam mai uitat la o tiganie de meci din liga 1 se vro 2 ani :)))))

Duba
28th October 2017, 10:57
Meci greu cu rogojinile clonate, mai ales ca se ard si in bulan, asa cum au facu-o cu Iasul sau Chiajna, cand doar norocul a facut sa se impuna. X

Johnny D
29th October 2017, 14:36
Dubescule, de cand asteptam sa va prinda si oltenii la cotitura!:D

La cat bulan si arbitrii ati avut voi cu ei in ultimii 15 ani, ba una, ba alta, ba ambele deodata, ar fi si cazu sa se-ntoarca roata!:))

Duba
29th October 2017, 14:42
Dubescule, de cand asteptam sa va prinda si oltenii la cotitura!:D

La cat bulan si arbitrii ati avut voi cu ei in ultimii 15 ani, ba una, ba alta, ba ambele deodata, ar fi si cazu sa se-ntoarca roata!:))

Iti spun eu de vreo 15 ani. :D Am pus la socoteala si Craiova originala, evident. Vom vedea ce va fi. Mi-e frica pt. ca apararea e nitel cam subreda cu cei 2 accidentati - Planic si Benzar. Sper sa continuam invincibilitatea in fata rogojinelor, macar sa ajungem la 18 ani, asa cum a fost cu echipa decedata, care n-a reusit in acest rastimp nicio victorie in fata super campioanei Steaua. :D

P.S. Esti dus cu capul daca vorbesti de arbitrii. Am facut scoruri de scoruri cu rogojinile.

Johnny D
29th October 2017, 14:46
In turul anului trecut i-ati facut ca-n codru cu arbitrii, le-a fost anulat gol valabil de 2-1 la voi acasa si i-ati futut voi cu 2-1 in final. Esti dus cu capu daca nu-ti amintesti, treaba se oprea acolo probabil daca era corecta.;) Nici o problema, se poate opri azi! Revenge is a dish better served cold!:D

Duba
29th October 2017, 14:51
In turul anului trecut i-ati facut ca-n codru cu arbitrii, le-a fost anulat gol valabil de 2-1 la voi acasa si i-ati futut voi cu 2-1 in final. Esti dus cu capu daca nu-ti amintesti, treaba se oprea acolo probabil daca era corecta.;) Nici o problema, se poate opri azi! Revenge is a dish better served cold!:D

Minti mai rau ca Pal, ma! Minti, asa cum stiti voi, frustratii decedati, s-o faceti de fiecare data dupa ce va sparge Steluta gaozul. Exista acum posibilitatea sa-mi arati ca a fost gol valabil. Posteaza link-ul, decedat mic si frustrat.

Sevilla86
29th October 2017, 18:32
Dubescule, de cand asteptam sa va prinda si oltenii la cotitura!:D

Asta este ceva ce spui dupa meci daca ti-a iesit pronosticul, nu inainte :D


In turul anului trecut i-ati facut ca-n codru cu arbitrii, le-a fost anulat gol valabil de 2-1 la voi acasa si i-ati futut voi cu 2-1 in final. Esti dus cu capu daca nu-ti amintesti...

Nu cred ca a fost nici un gol anulat. Esti confuz.
Cand vorbesti din amintiri, este posibil sa mai si gresesti. Nu spun ca esti dus cu capu' chiar daca-i adevarat :D

Johnny D
29th October 2017, 18:46
Asta este ceva ce spui dupa meci daca ti-a iesit pronosticul, nu inainte :D

Tocmai asta ca nu vreau sa spun ca mi-a iesit, ca si eu tot pe X mizez. Vreau gazdele sa-i zdrobeasca pe ciumetii aia vesnic vicecampioni, campioni doar la dat cu banu si la dat din gura!:D


Minti mai rau ca Pal, ma! Minti, asa cum stiti voi, frustratii decedati, s-o faceti de fiecare data dupa ce va sparge Steluta gaozul. Exista acum posibilitatea sa-mi arati ca a fost gol valabil. Posteaza link-ul, decedat mic si frustrat.

Ca ma si intereseaza pe mine meciurile voastre, sugeti plua!
Stiu sigur ca i-ati furat intr-un meci din ala 2-1, poate n-a fost in turul campionatului trecut, poate a fost in alalalt dar sigur i-ati furat! Daca nu tii minte, ma kak pe memoria ta, e doar echipa ta preferata, e si normal sa nu-ti amintesti!:))
Important e sa v-o dea azi inzecit, daca se poate din 3 penalty-uri executate cu coaiele din offside!:))

Sevilla86
29th October 2017, 18:50
Macar esti constant. Ai gresit si cu golul ala anulat si gresesti si cu asta :D

Johnny D
29th October 2017, 18:53
Gresit o pwla, doar pt ca sunteti voi habarnisti la propria istorie recenta, nu-nseamna ca gresesc eu. M-oi pune eu acuma sa caut in rahatul vostru doar pt ca voi nu tineti minte... auzi, ma kak de sus pe echipa asta al carui rahat se vede din spatiu fara satelit. Contribui si eu la materialul din care e faurita.

Sevilla86
29th October 2017, 18:56
M-am uitat de curiozitate la rezumat si am citit si cronica meciului. Multescu a acuzat niste lucruri, dar nu a fost nici un gol anulat ;)

Johnny D
29th October 2017, 18:57
Inseamna c-a fost offside retardat din scapat olgutzeanul singur cu portaru, gol anulat era daca baiatul continua faza. A fost o situatie din care nu prea ai cum rata.

Eu de mult am zis ca trebuie bagat arbitrajul video si tusierul scos in afara regulamentului, nu mai are ce cauta pe teren doar sa-ncurce meciul.
Asta v-ar fi ajutat si pe voi in play off si anul asta.

Intrebarea e daca mai ajungeati in play off daca dadea acolo olgutzeanul gol!:D

Sevilla86
29th October 2017, 18:58
Atat de nesigur esti de ai schimbat povestea? Nu a fost nici aia, mai incearca :))

Johnny D
29th October 2017, 19:01
Lasa-ma sa ma bucur ca se kk Girona pe Real Madrid in tihna de unde fura condusi, nu ma tot freca la melodie!:)) Valencia se distanteaza in clasament!:yeah:

Sevilla86
29th October 2017, 19:08
Eu de mult am zis ca trebuie bagat arbitrajul video si tusierul scos in afara regulamentului, nu mai are ce cauta pe teren doar sa-ncurce meciul.
Asta v-ar fi ajutat si pe voi in play off si anul asta.

Intrebarea e daca mai ajungeati in play off daca dadea acolo olgutzeanul gol!:D

Invata si tu sa gandesti o postare pana la capat, nu mai edita de 14 ori o postare.
Postezi o propozitie iar 10 minute mai tarziu a devenit novela.


Steaua este echipa care a solicitat cel mai vehement arbitri straini de-a lungul timpului, iar mai nou Becali s-a oferit sa plateasca de unul singur pentru implementarea unui sistem care sa faca posibil arbitrajul video.

Steaua a terminat sezonul regulat cu 8 puncte peste prima echipa din play-out. Trei puncte in sus sau in jos nu ar fi afectat cu nimic prezenta Stelei in play-off. Iar faci afirmatii fara acoperire.

Multescu, in meciul la care faci referire, a acuzat mai multe lucruri. In unele instante chiar a avut dreptate. Tu, in loc sa faci referire la lucruri reale care ti-ar ajuta argumentele, incepi sa inventezi ca poate, poate ghicesti vreuna. Sau te bazezi pe faptul ca nu sta lumea sa verifice.

Leo
29th October 2017, 19:15
Echipele de start:

CS U Craiova: Calancea - Datkovici, Kelici, Ferreira - Martici, Screciu, Mateiu, Bancu - Gustavo, Baluta, Mitrita.

FCSB: Nita - Enache, Larie, Balasa, Momcilovici - Nedelcu, Ov. Popescu - Teixeira, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere

Arbitru: Istvan Kovacs

Sevilla86
29th October 2017, 19:21
O sa avem probleme pe flancul drept in aparare. Trebuie sa tinem mingea cat mai mult si sa atacam. Din pacate, nici Budescu nu prea face faza defensiva si se va simti din plin lucrul asta.
Nu cred ca avem probleme cu arbitrajul. Atat Steaua cat si CSU sunt la egalitate de puncte. Kovacs nu prea are cum sa ajute CFR-ul :D

Leo
29th October 2017, 19:29
"CFR Călători urează succes Universitătii Craiova. Echipa ta - Campioana unei mari iubiri! Stiinta - FCSB! Hai Craiova",

Sevilla86
29th October 2017, 19:34
Rezerve Steaua: Stancioiu - Pintilii, Alibec, Filip, Morais, Coman, Man.

O schimbare va fi irosita pe Alibec. Pintilii inca nu este recuperat 100% si nu cred ca va juca, dar Man este o solutie.

Leo
29th October 2017, 19:42
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-gafa-de-proportii-administreaza-pagina-oficiala-de-facebook-a-lui-fcsb-dar-pune-poze-cu-csa-524419.html


:))

Hingherul
29th October 2017, 19:56
sa bubuim starwarsii, zic! :D

delaparis
29th October 2017, 20:27
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-gafa-de-proportii-administreaza-pagina-oficiala-de-facebook-a-lui-fcsb-dar-pune-poze-cu-csa-524419.html


:))
De ce razi? Saracii :(

:D

Clau7_D
29th October 2017, 20:28
Tocmai asta ca nu vreau sa spun ca mi-a iesit, ca si eu tot pe X mizez. Vreau gazdele sa-i zdrobeasca pe ciumetii aia vesnic vicecampioni, campioni doar la dat cu banu si la dat din gura!:D



Ca ma si intereseaza pe mine meciurile voastre, sugeti plua!
Stiu sigur ca i-ati furat intr-un meci din ala 2-1, poate n-a fost in turul campionatului trecut, poate a fost in alalalt dar sigur i-ati furat! Daca nu tii minte, ma kak pe memoria ta, e doar echipa ta preferata, e si normal sa nu-ti amintesti!:))
Important e sa v-o dea azi inzecit, daca se poate din 3 penalty-uri executate cu coaiele din offside!:))

Atentie la limbaj, totusi! Vezi ma ca esti moderator :rosu:

Sevilla86
29th October 2017, 20:46
Ca ma si intereseaza pe mine meciurile voastre, sugeti plua!
Stiu sigur ca i-ati furat intr-un meci din ala 2-1, poate n-a fost in turul campionatului trecut, poate a fost in alalalt dar sigur i-ati furat! Daca nu tii minte, ma kak pe memoria ta, e doar echipa ta preferata, e si normal sa nu-ti amintesti!:))

Te fut in gura. Daca nu esti in stare sa-ti argumentezi si dovedesti afirmatiile, taci din gura.
Tu ai facut o afirmatie, tu trebuie sa o probezi. Nu este treaba nimanui sa ia la rand toate meciurile din istorie sa-ti confirme sau infirme spusele. Ma kac pe memoria ta daca nu esti in stare sa-ti amintesti. Mai si spui ca sigur in acel 2-1 din tur. Da-te-n pulla mea.

Hingherul
29th October 2017, 20:49
Ce repede ne-am pisat pe ei :))

Sevilla86
29th October 2017, 20:50
Meciul incepe de la 1-0 :)) pacat ca nu le inauguram stadionul cu un gol in secunda 45 :))

Sevilla86
29th October 2017, 20:59
Cred ca doar stelistii marcheaza in primul minut, Gnohere si... Artur Jorge :D

Apararea astora de la caile ferate este prastie. Trebuie sa fortam si sa mai inscriem pana la pauza.

Leo
29th October 2017, 21:01
Te-ai calmat?

Sevilla86
29th October 2017, 21:01
Niciodata.

Hingherul
29th October 2017, 21:22
Ce juveti plouati :)

Dar sa lasam asta. Daca doriti sa salutati campioana... :rasc:

Leo
29th October 2017, 21:22
Unde e Craiova?

Sevilla86
29th October 2017, 21:22
Jucam cu CSU sau cu Juventus? :D

Teixeira /hello

Hingherul
29th October 2017, 21:24
Adevarul ca ar merge o sesila :D

Hingherul
29th October 2017, 21:26
Unde e Craiova?

In inspectie la PrazArena :))

phife
29th October 2017, 21:28
infect arbitraj.

Sevilla86
29th October 2017, 21:28
Au meci important cu Slavia Praga si se menajeaza :D

Sevilla86
29th October 2017, 21:35
2-0 este un scor periculos, pentru ca se poate transforma in 7-0 sau 6-1 :D

15 goluri pentru Steaua in ultimele 3 meciuri, deocamdata.

Clau7_D
29th October 2017, 21:39
Oltenii isi fac treaba din nou :D presteaza la fel ca in toate meciurile lor cu fcsb, cand se pare ca uita total de fotbal :rolleyes:

iulian_1976
29th October 2017, 21:41
Poate ar fi ok sa fie sterse injuraturile? Doar este un forum ce se respecta ?! :)

Leo
29th October 2017, 21:43
Hai cu egalarea!

Hingherul
29th October 2017, 21:51
Prazarii nu mai au curaj sa iasa pe teren de o lalaie atat? :))

YoNuTzz
29th October 2017, 21:54
penibila prestatia craiovei...astepti atata un meci si degeaba...

mare bulan ca nu a fost inaugurarea stadionului :))

Leo
29th October 2017, 21:54
Tu n-ai nimic de urmarit pe alte canale?

Sevilla86
29th October 2017, 22:01
Gnohere nu este deloc suparat ca este schimbat. Eu din asta imi dau seama ca stia dinainte, probabil de cateva zile, ca va fi schimbat, iar Dica i-a spus ca vrea sa-l odihneasca pentru Beer Sheva :)

Hingherul
29th October 2017, 22:05
Am vazut faze mai periculoase la ungurii de la Sepsi decat la oltenasii astia vopsiti :)

Proasta forta a fost cu ei astazi :))

Hingherul
29th October 2017, 22:08
Trilula!

Plecati in plm acasa! :rasc:


Le dadeam cu PrazArena in cap la propriu daca jucam acolo :))

Sevilla86
29th October 2017, 22:09
Ce-i drept, oltenii au inceput mai bine a doua repriza, au rezistat 17 minute pana la primul gol :))

Capitanu.Burcea
29th October 2017, 22:11
11 metri clar si neacordat pentru ciucani. I-a stat inima in cour lu' Aghiuță, la digi, apoi a explicat pt poporeni ca e prea putin pt un penalty. Galben pt Enache in prima, fault din spate, n-a fost. Dupa doua minute, galben pt un oltean la un cotisor pe ceafa bizonului, care se tinea de nas. Futu-va mumele de tarfe vandute!

Hingherul
29th October 2017, 22:13
Am ajuns sa dam noi autogol ca sa mai animam meciul... :D

Cred ca lordliv deja repira greu :))

Sevilla86
29th October 2017, 22:14
A dat si CSU golul de onoare, ca si Sanatatea :D

Hingherul
29th October 2017, 22:16
Cu diferenta ca Sanatatea a dat golul singura :))

Na patrula..."Futu-va mamele de tarfe vandute!" cum zice capitanul :rasc:

delaparis
29th October 2017, 22:17
Meciul trebuie rejucat. Nu se joaca la Craiova si se vede clar rezultatul

Hingherul
29th October 2017, 22:19
Se incinge treaba. Juvetii trag la locul 1 :))

delaparis
29th October 2017, 22:19
Doila :D

Hingherul
29th October 2017, 22:20
:))

Sevilla86
29th October 2017, 22:20
S-a stricat feng shui-u' de cand a iesit Gnohere :D

De remarcat Alibec ca a facut ceva util, pasa de gol :D

Hingherul
29th October 2017, 22:30
Iaca si cincila. Nu sunt departe de sesila estimata :D

Joaca Steaua, zici ca e Simona Halep. Numai seturi da :))

Capitanu.Burcea
29th October 2017, 22:30
Demis Mangia :D

Hingherul
29th October 2017, 22:33
Ce se tireaza nea marinii din tribune.
Asa devreme au tren? :))

86
29th October 2017, 22:34
Si acesta e rezulatul, 7-0, 5-2 când cumperi ultimile doua campioane iar altii inca transfera moca pe bonuri de masa la Rin.

delaparis
29th October 2017, 22:35
Foarte slabi juvetii ...

Leo
29th October 2017, 22:36
Sevilla, tu esti? :D

Sevilla86
29th October 2017, 22:37
Daca incepe sa-l injure pe paulica, eu sunt :D

Am ratat 3 sanse mari de 6-2. Pacat :D

Hingherul
29th October 2017, 22:39
Cine e pe primul loc? :D

Leo
29th October 2017, 22:42
Iti dispare cheful de joc cand iei gol in minutul 1. Nu-i de mirare ca "jucatorii Craiovei au stat si s-au uitat", vorba comentatorului.

Capitanu.Burcea
29th October 2017, 22:42
Partida controlata de Kovacs in momentele de cumpana ale echipei de la poalele muntelui Pindu. 3 campioane , plus arbitrul sub şa, sunt de neoprit. Ciucanii foarte slabi, dar valoarea campionatul le permite oricum sa se minta in continuare ca au echipa :))

Sevilla86
29th October 2017, 22:44
Cine e pe primul loc? :D


Steaua e, Steaua e! Atat in campionat cat si in Europa League :D

Hingherul
29th October 2017, 22:46
I-am chisat in freza, ce sa mai :))

Sevilla86
29th October 2017, 22:53
Trebuia sa mai dam si o manita. Asa, cu 6, 7 se acumuleaza oboseala :D

Alibecu a fost decent. A revenit Pintilii, Gnohere este in mare forma, Coman, Tanase, Man, Benzarii sunt jucatori de viitor care deja confirma. Se cam aliniaza planetele pentru un titlu de campioana si un parcurs lung in Europa.

Hingherul
29th October 2017, 22:57
Partida controlata de Kovacs in momentele de cumpana ale echipei de la poalele muntelui Pindu. 3 campioane , plus arbitrul sub şa, sunt de neoprit. Ciucanii foarte slabi, dar valoarea campionatul le permite oricum sa se minta in continuare ca au echipa :))

...zise capitanul in timp ce urmarea meciul foarte concentrat :happy


62074

86
29th October 2017, 23:00
Trebuia sa mai dam si o manita. Asa, cu 6, 7 se acumuleaza oboseala :D

Alibecu a fost decent. A revenit Pintilii, Gnohere este in mare forma, Coman, Tanase, Man, Benzarii sunt jucatori de viitor care deja confirma. Se cam aliniaza planetele pentru un titlu de campioana si un parcurs lung in Europa.

Fara bulan la tragerea la sorti, nu urcati mai sus de 16 zecimi in EL. Aia mai investesc in echipe, nu primesc prime in praz.

Sevilla86
29th October 2017, 23:07
Fara bulan la tragerea la sorti, nu urcati mai sus de 16 zecimi in EL. Aia mai investesc in echipe, nu primesc prime in praz.

Am auzit lucruri de genul asta inainte de fiecare meci in Europa. Cu o singura exceptie, returul cu Sporting, Steaua a surprins placut de fiecare data. Echipa chiar arata bine si avem motive de a fi optimisti.

Iar la capitolul investitii, Steaua cheltuie pe jucatori intr-un sezon cat restul echipelor din prima liga la un loc in ultimele trei sezoane cumulat. Poate fi putin in comparatie cu echipele din vest, sau unele echipe din est, dar Steaua cheltuie mult raportat la nivelul fotbalului romanesc.

Capitanu.Burcea
29th October 2017, 23:16
Cheia succesului, fcsb a egalizat in sfarsit balanta de plati intre jucatori si arbitri. Pana acum era undeva 30% - 70%, dar astazi jucatorii au aratat ca merita mai mult :))

Hingherul
29th October 2017, 23:19
Cu cat se apropie meciul cu rasii, cu atat striga capitanul mai din gura de sarpe :))

Sa fie asta o forma de alibi? :)

Sevilla86
29th October 2017, 23:20
Ce o sa ne facem fara arbitri in Europa... 9 puncte din 9? :D

Capitanu.Burcea
29th October 2017, 23:36
Ce o sa ne facem fara arbitri in Europa... 9 puncte din 9? :D

A trecut asa repede ultimul meci, ai si uitat cata milostenie a avut de voi arbitrul olandez :))

Sevilla86
29th October 2017, 23:40
Si crezi ca nu i-a spus nimeni bogdaproste? :D Parca era vorba de arbitri platiti, sa nu-mi spui acum ca Steaua cumpara si arbitri olandezi?
Daca vorbim de greseli oneste, neintentionate, este altceva.

Johnny D
30th October 2017, 07:37
Trebuia trecuta in poll si varianta "4. Scarbos". Cred ca era cea mai votata, de departe.

Cine e pe primul loc? :D
Cine-si ia iume din stoc!

Sevilla86
30th October 2017, 10:14
Mangia: "Nu m-a surprins FCSB" :))

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/italianul-mangia-stie-una-si-buna-lavorare-ameliorare-si-uimeste-dupa-2-5-cu-fcsb-nu-m-a-surprins-fcsb-16799226

cip
30th October 2017, 10:46
gumar de juvet nu mai vezi pe-aici...:o:
muicaaa...:))

Lordliv
30th October 2017, 15:12
Am pierdut o bătălie, dar Craiova arată că e singura care poate purta războiul. Iar războiul nu e doar pe plan sportiv!


FCSB se concentrează impecabil când joacă cu Universitatea. Asta e clar. Nici măcar pe Dinamo, o echipă umilă și mică, nu-și doresc atât de tare să o bată. Motivele pentru care fcsbiștii țin atât de tare s-o bată pe Craiova și, deocamdată, chiar reușesc asta de cele mai multe ori, izvorăsc din același fenomen. Unul trist pentru fotbalul românesc, dar îmbucurător pentru Craiova, dacă reușește să reziste și în continuare.

Mai exact, Becali ia tot ce vrea din România. Ieri, aproape că ne-a bătut o selecționată a celor mai buni jucători care au scos capul în fotbalul românesc, de 3-4 ani încoace. Momcilovic (Pandurii) a fost excelent, Larie (CFR Cluj) peste nota lui obișnuită, Tănase, Coman și Nedelcu (Viitorul) au arătat fantastic, Gnohere (Dinamo) e cu siguranță un mare vârf, Benzar și Pintilii nici n-au jucat, iar de contingentul venit in corpore de la penultima campioană, Astra, nici nu mai vorbim. Practic, Becali a demontat bucată cu bucată ultimele două campioane ale României, pe Viitorul chiar înainte de preliminariile Champions League, doar pentru că putea și doar pentru că nu voia să aibă adversar.

Acum observați acel ”aproape” scris cu bold mai sus, în fața ”selecționatei celor mai buni jucători din România” și gândiți-vă cum ar fi arătat FCSB acum cu Băluță, Bancu și Ivan. Deși nu a câștigat nici un trofeu și a avut oferte pe bani mulți de la FCSB (păi, dacă îi oferă Gigi 3 milioane lui Negoiță, ăla o să-l lase să-și aleagă oricare 5 jucători de la sărăciile alea care vor juca în playout anul ăsta, Dinamo), Craiova rămâne reduta de necucerit la nivel tactic. Sigur, pe teren continuă să ne bată și e pe undeva firesc să o facă. E greu să joci împotriva all star team-ului, mai ales când joacă impecabil și sunt puși în teren foarte bine, cum a fost cazul aseară, dar ceva ne spune că pe termen lung vom reuși. Dar asta doar cu condiția să #rezistam.

Faptul că Știința se încăpățânează să reziste ”avansurilor” financiare ale ciobanului îi înnebunește pe acesta și slugoii lui. Iar ”marile capturi” pe care Anamaria Prodan le-a prezentat în presa pe care o are sub papuc ca lovituri fantastice, dar de fapt se vor dovedi niște fâsuri penibile, Andrei Vlad și Pacionel, demonstrează cât de tare își dorește FCSB ca și Universitatea să plece capul și să îngenuncheze în fața puterii banului, așa cum au făcut-o toate celelalte competitoare. Oamenii au ajuns să dea 400.000 de euro pe un junior DOAR PENTRU CĂ ERA DE LA UNIVERSITATEA CRAIOVA. Altfel, spuneți voi, ar fi dat Becali aproape jumătate de milion pe un portar care abia ce apărase un meci întreg în prima ligă și de care nu auzise nimeni?

Dacă Știința continuă strategia cu un singur jucător vândut pe an și mai ales pe aceea de a nu întări lotul celei mai puternice competitoare, viitorul este măreț. Un viitor construit pe inteligență, pasiune și creștere naturală, nu pe bani aruncați în neștire și hei rup ciobănesc. Previziunea noastră este că Craiova și FCSB vor domina următorul deceniu al fotbalului românesc. Dacă CFR Cluj reușește să câștige o putere financiară și mai ales o dorință suficient de mari încât să se înscrie și ea în luptă, ar fi cu atât mai bine pentru fotbal și pentru noi deopotrivă. În această luptă în doi sau chiar trei, FCSB pleacă favorită certă și va repurta numeroase victorii. Dar Craiova chiar o va învinge, curând. Iar scânteia unei participări în grupele cupelor europene (gândiți-vă câți bani a strâns Becali din aceste participări în ultimii ani, că doar nu credeați că aduce de acasă) ar fi pentru noi un miracol care chiar ne-ar putea face să ne batem și financiar, pe termen mediu, cu cei care au pus stăpânire pe București și, în bună măsură, pe țară.

Evident, o altă scânteie va fi revenirea în Craiova, singurul oraș (din păcate) care a rezistat la nivel de suporteri asalturilor steliste. Severinul a fost, o spuneam și ieri, cea mai urâtă deplasare posibilă, în acest sezon. Nu este o opinie a noastră, ci este statistică. Din 8 meciuri la Severin, Știința lui Mangia a strâns 13 puncte. Din 8 meciuri în restul deplasărilor, am strâns 19. Imaginați-vă cum ar fi fost să jucăm acasă și să aducem mai multe puncte de acasă decât din deplasare, cum face aproape orice echipă din fotbalul mondial. Ei bine, din noiembrie vom fi acasă. Și va conta enorm!

Craiova e obligată să reziste asaltului becalian nu doar pentru fotbalul românesc, ci pentru întreaga Românie pentru care un asemenea personaj mizer și înapoiat este extrem de nociv. Dacă există o entitate care să ne scape de acest rău definitiv (nu doar temporar, cum a reușit justiția), aceea este Universitatea Craiova.

PS – și, când mai deschideți GSP-ul sau televizoarele pe Digi și Dolce, aveți în vedere un fapt demonstrabil și evident: că Becali aruncă banii nu doar pe jucători, ci și pe jurnaliști.

https://maximasport.ro/am-pierdut-o-batalie-dar-craiova-arata-ca-e-singura-care-purta-razboiul-iar-razboiul-nu-e-doar-pe-plan-sportiv/



articolul spune multe.jucand acasa din noiembrie faptele vor fi altele.
iar voi fecesebisti care crapati de ciuda ca noi avem o bijuterie de stadion si echipa de fotbal,sugeti-o!

Hingherul
30th October 2017, 15:16
Nu am stat sa citesc pomelnicul ala dar cred ca Lord Vader se oftica rau daca a stat sa scrie atata :))

Clau7_D
30th October 2017, 15:20
Am pierdut o bătălie, dar Craiova arată că e singura care poate purta războiul. Iar războiul nu e doar pe plan sportiv!


FCSB se concentrează impecabil când joacă cu Universitatea. Asta e clar. Nici măcar pe Dinamo, o echipă umilă Č™i mică, nu-Č™i doresc atât de tare să o bată. Motivele pentru care fcsbiČ™tii Č›in atât de tare s-o bată pe Craiova Č™i, deocamdată, chiar reuČ™esc asta de cele mai multe ori, izvorăsc din acelaČ™i fenomen. Unul trist pentru fotbalul românesc, dar îmbucurător pentru Craiova, dacă reuČ™eČ™te să reziste Č™i în continuare.

iar voi fecesebisti care crapati de ciuda ca noi avem o bijuterie de stadion si echipa de fotbal,sugeti-o!

Liviule, echipa asta mica si umila de care zici tu ii cam executa pe plaiesii ciobanului in ultimul timp :D si o vom face in continuare, am toata increderea.

Iti amintesc doar ca voi anul trecut in play-off ati tras pentru cioban si pentru reje, altfel cele 2 puncte pierdute la Severin ne-au facut sa pierdem un titlu care ar fi deranjat prea multa lume :)

Am lasat ultima parte a mesajului tau doar sa ii enervez pe fraieri :D

cip
30th October 2017, 15:24
Nu am stat sa citesc pomelnicul ala dar cred ca Lord Vader se oftica rau daca a stat sa scrie atata :))
stai linistit,il vad in bara pe Sevilla,el e mai rabdatoriu din fire,poate ne face un rezumat...:))

Sevilla86
30th October 2017, 15:26
Momcilovic (Pandurii) a fost excelent, Larie (CFR Cluj) peste nota lui obișnuită, Tănase, Coman și Nedelcu (Viitorul) au arătat fantastic, Gnohere (Dinamo) e cu siguranță un mare vârf, Benzar și Pintilii nici n-au jucat

Nu stiu cine a scris pomelnicul, dar sigur nu s-a uitat la meci :))


Sigur, pe teren continuă să ne bată și e pe undeva firesc să o facă. E greu să joci împotriva all star team-ului, mai ales când joacă impecabil și sunt puși în teren foarte bine, cum a fost cazul aseară

Uite, aici nu pot sa-l contrazic :D

Lordliv
30th October 2017, 15:32
claule,merci pentru aprecieri dar nu este scris de mine;) stii ca eu nu folosesc majuscule!:D adevarat il stiu bine pe ziarist!:)

cum ti-am mai spus noi nu am tras pentru nimeni.doar pentru noi.adica pentru suporterii UNIVERSITATII CRAIOVA!
si ca v-am scos pe voi din lupta pentru titlu si ca le-am dat titlul viitorului-totul pentru suporterii UNIVERSITATII CRAIOVA care mictioneaza pe aceste doua relicve comuniste preluate de mafia post decembrista.
corect!

abia acum dupa primul meci sustinut acasa pe noul ion oblemenco vom conta pentru performanta!

Sevilla86
30th October 2017, 15:36
claule,merci pentru aprecieri dar nu este scris de mine;) stii ca eu nu folosesc majuscule!:D adevarat il stiu bine pe ziarist!:)

La 3-0 cred ca a aruncat televizoru' pe geam ca nu l-a vazut pe Pintilii cand a intrat :D


Apropo, Dinamo, echipa aia mica si umila, a terminat cu 9 puncte peste voi sezonul trecut :))

Lordliv
30th October 2017, 16:47
Lectie de somn cu fundasiii lui Mangia
Într-un fotbal adevărat, meciul de la Severin ar fi fost echivalent cu o hârjoană copilărească


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS Doi dintre croaČ›ii prezenČ›i pe teren duminică seară au jucat la cluburi nominalizate de procurorii germani în Dosarul Bochum, exact în perioada în care cei doi fotbaliČ™ti erau legitimaČ›i acolo. Partidele acestor cluburi erau vizate de aranjorii de meci croaČ›i Marijo Cvrtak Č™i Ante Sapina. Evident, asta nu înseamnă că fundaČ™ii Craiovei au trucat meciul cu FCSB. E doar un detaliu din lumea largă a fotbalului adevărat.

http://blogsport.gsp.ro/costinstucan/2017/10/30/ofranda-pentru-zeii-ploii-de-goluri/

intr-adevar golurile le-am luat foarte usor,autorii fiind pur si simplu nemarcati.sa tragi 7 suturi la poarta si sa dai 5 goluri...
daca ne gandim ca regheblat ( sa nu uitam ca madame mop il reprezinta pe oier in relatiile cu jucatorii...) a fost bagat intr-o mare retea de trucare de meciuri,daca pulifricii aia 2 au fost vanduti pe sume uriase la anderlecht,ne gandim ca totul este posibil.:confused: croatii au jucat ieri incredibil de prost...
oricum trebuie sa avem fundasi romani.noul venit popa este o promisiune.

ps fecesebistule in primul articol nu prea a fost vorba de meciul de aseara.doar de mizeria pe care o reprezinta fecesebeeeul in peisajul fotbalului romanesc.:rolleyes:

delaoltenia
30th October 2017, 17:02
1---->delaparis, Johnny D
:)) :))

x---->Duba, bubico
:)) :))

2---->Hingherul
:ok: :ok:


CONCLUZIE: suferinta mare la nici 24 de ore trecute. Calm baieti, se putea si mai bine, un 10-2 conform cu realitatea din teren. ;)

Sevilla86
30th October 2017, 17:43
ps fecesebistule in primul articol nu prea a fost vorba de meciul de aseara.doar de mizeria pe care o reprezinta fecesebeeeul in peisajul fotbalului romanesc.:rolleyes:

A fost vorba despre meciul de aseara si viitorul lui CSU.
Esti un fel de paulica, postezi copy/paste dar nici tu nu citesti ce postezi. Acel prieten al tau chiar a spus multe cuvinte frumoase despre Steaua si anticipeaza o lupta frumoasa in doi sau in trei, in functie de ce face CFR, pentru suprematie pe viitor. Lupta care, potrivit spuselor lui, este buna pentru CSU si pentru fotbalul romanesc.

Te rog frumos sa nu-i mai bagi vorbe in gura. Doar tu arunci cu mizerii. Acel ziarist a scris un articol de bun simt.

Duba
31st October 2017, 06:32
Una manita ros-albastra pentru Oltenia eterna terra-nova!

Îi recomand zalauanului Ionica, cel cu o mie si una de echipe favorite :D, sa scoate unghia din jugulara, iar celorlalti antistelisti sa-si pregateasca in continuare antidepresive, pt. ca vin zile grele pt. ei. :D

P.S.
Meci la discretia super campioanei. Cu un Tanase imperial, cu un Momcilovici aproape de perfectiune, cu o forta a naturii asa cum este Edy Gnohere si cu toti ceilalti stelisti la un potential spre maxim, Steaua a reusit una dintre cele mai bune partide din acest sezon.

Johnny D
31st October 2017, 07:08
1---->delaparis, Johnny D
:))

x---->Duba, bubico
:))

2---->Hingherul
:ok: :ok:


CONCLUZIE: suferinta mare la nici 24 de ore trecute. Calm baieti, se putea si mai bine, un 10-2 conform cu realitatea din teren. ;)

Am sperat si noi, in concurs am jucat X. Era de ales intre X si 2.:)


Îi recomand zalauanului Ionica, cel cu o mie si una de echipe favorite :D, sa scoate unghia din jugulara, iar celorlalti antistelisti sa-si pregateasca in continuare antidepresive, pt. ca vin zile grele pt. ei. :D

Este ceva mai oribil decat sa-l vezi pe Dubel fericit? DA! De data asta sa aiba si motive reale! In sfarsit magnatul financiar, scarbosenia pamantului romanesc, reuseste sa ajunga pe primu loc dupa atata chin in ultimii 2 ani si jumatate! Fabulos!:ok::))

Lordliv
31st October 2017, 09:30
A fost vorba despre meciul de aseara si viitorul lui CSU.
Esti un fel de paulica, postezi copy/paste dar nici tu nu citesti ce postezi. Acel prieten al tau chiar a spus multe cuvinte frumoase despre Steaua si anticipeaza o lupta frumoasa in doi sau in trei, in functie de ce face CFR, pentru suprematie pe viitor. Lupta care, potrivit spuselor lui, este buna pentru CSU si pentru fotbalul romanesc.

Te rog frumos sa nu-i mai bagi vorbe in gura. Doar tu arunci cu mizerii. Acel ziarist a scris un articol de bun simt.


aha! deci ai citit pana la urma pomelnicul hingherian!;)
ca intelegi exact pe dos nu este treaba mea.
atata poti, atata zici:D

ps.este greu sa bagi la tartacuta ca echipa se numeste UNIVERSITATEA CRAIOVA. dar tu lingi clona puscariasilor.ce pretentii sa ai! :)) echipa sustinuta de vreo 50 de papagali la severin! ( asta ca spunea milogul ala ca severinul va tine cu fecesebeeeul!:))
dar are si el dreptatea lui-peste 6000 de suporteri au venit din craiova.:ok:

ps2 claule, se pare ca este mult adevar cu sintagma umila dinamo! :D

Capitanu.Burcea
1st November 2017, 12:54
Nu stiu ce incercati sa vindeti pin :P media, dar e clar ca meciurile cu fcsb le jucati mult mai relaxat de la rebrănduire :D incoace. Cu umila Dinamo, pana si spectatorii pleaca ingalbeniti acasa, cu spume la gura, jucatorii pin ambulante, pe la scoala de corectie... Cu căcărezarii bifati aproape 15 meciuri de vasalitate, ori asta nu poate fi lucratură de Universitate craioveană. In conditiile astea, prefer scoala de corectie a lu' Mititelu :))