PDA

View Full Version : Etapa 12: Astra - CFR Cluj 2-3



Leo
21st September 2017, 14:05
Luni, 25 septembrie, ora 20.30.

Paul Atreides
21st September 2017, 14:15
1- solist sigur indiferent de arbitru...:D

Leo
21st September 2017, 14:46
1 solist.

Leo
25th September 2017, 21:12
Echipele de start:

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Al. Stan - Dandea, Takayuki - Balaure, Vinicius, Al. Ionită II - Le Tallec
Rezerve: Lazar, Abang, Radunovici, Butean, Erico, R. Moise, Nyuadzi
Antrenor: Edi Iordănescu

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Muresan, Boli, Peteleu - Hoban, Dokovici - Nistor, Culio, Deac - Balde
Rezerve: Duka, Luchin, Rus, Nouvier, Urko Vera. Mario Jorge, Hamed
Antrenor: Dan Petrescu

Arbitru: Marius Avram

Leo
25th September 2017, 22:22
Doar 0-1 la pauza. Marquinhos nimereste bara inainte de a intra la cabine.

Leo
25th September 2017, 23:03
Intre timp se face 1-2. Cristian Marian Manea autogol.

Johnny D
25th September 2017, 23:03
Fabulos Ionitza asta, 2 faze in acelasi minut! Dupa ce si-a facut superb o minge prin dribling dintre 2 adversari langa careu, la cam 30 de secunde sare la cap si recupereaza ofensiv o minge respinsa din care iese gol! Si in genere mijlocasii astia ofensivi mici nici nu stiu sari la cap, ei bine el nu doar ca sare, recupereaza si paseaza ce-i drept involuntar pentru un gol deoarece CFR e prinsa pe picior gresit la faza asta! Excelent!:ok:


Rar vezi un jucator atat de tehnic fara frica de contact, intra la minge oriunde, acum o faza in careu in care se putea accidenta dar a sarit peste adversar!:)) Ah ca nu poate Rapidu ajunge o data in Liga 1, un jucator ca asta ar fi aur curat!:ciocan:

Johnny D
25th September 2017, 23:09
Ce faza a facut CFR-ul!:)) 1-3 game over, degeaba s-a chinuit acolo Ionitza.
Prea slabi coechipieri, n-ai cu cine.

Johnny D
25th September 2017, 23:21
Ce-a facut Ionitza, Leo?:o: A dat si gol? Cum a fost?
Ca ma uit la Arsenal si-am ratat!:(

Leo
25th September 2017, 23:24
A driblat si a marcat. :D

Johnny D
25th September 2017, 23:24
:kiss:

Leo
25th September 2017, 23:25
Au marcat: Cr. Manea '73 (autogol), Al. IoniTă '90+2/Balde '3, Deac '50, Djokovici '79.

Johnny D
25th September 2017, 23:27
Sa vezi ce-l injur pe Contra al tau daca-mi aduce dinamovisti carpe si nu pe Ionita la nationala!:))
De bagat in meciuri grele poate nu, dar ar fi bun la trecerea timpului cu echipele mari pe final daca ai un scor bun, ca nu poti sa-i iei mingea usor. Iar cu echipele mici la fel ar fi bun de bagat in repriza a 2-a, poate face diferenta daca Budescu oboseste.:ok:


Peste rahatu de Stanciu e lejer, si doar intr-un picior. Pe ala nu l-as baga nici la un concurs de sters papucii.



Si-n plus Ionitza chiar e nr. 10, nu poate contesta nimeni! Toata lumea se plange ca nu avem nr. 10 la nationala...:rolleyes: Mai ales Hagi, si omu ala chiar stie despre ce vorbeste cand isi spune opinia despre decari.;)



Contra oricat de dinamovist e el trebuie sa admire faptul ca spre deosebire de dinamovistii lui, rapidistul Ionitza nu se vinde ca o curva la Becali pt bani. Inima conteaza mai mult decat banii si are si talent suficient cat macar sa fie convocat, si forma, de forma cred ca nu incape discutie.

Leo
25th September 2017, 23:32
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/decizia-cu-care-contra-a-impresionat-dupa-preluarea-echipei-nationale-e-cea-mai-buna-solutie-521614.html

Se pare ca nu este in gratiile lui Gurita.

Johnny D
25th September 2017, 23:35
Nu ma deranjeaza ca nu-l convoaca in amicalele astea, doar in meciurile care conteaza trebuie sa mizezi pe cei mai buni.
Degeaba l-a luat idiotu de Daum pe Alibec in amicale daca nu l-a bagat in meciurile cu miza. Asta e ideea.
Si Caramarin a jucat in amicale, nu cred ca ne-a incalzit cu ceva.:))

Eu ma refer la campania viitoare de calificari si mai ales la Mondial, visul nostru interzis, pe atunci va fi in forma vietii probabil. Ar fi bun un transfer in afara totusi, de la Astra s-ar putea sa fie exact ca Budescu si Alibec, sa li se treaca forma si talentul nevazute din ceva motiv de handicapati antifotbal. Refuz sa cred ca Contra e unul din ei.

Leo
25th September 2017, 23:41
In astea doua meciuri este momentul prielnic sa-i vada ce pot.

Johnny D
25th September 2017, 23:42
Eu vad altfel fotbalu, multi din cei care-s buni in meciuri fara miza, sunt carpe in meciurile care conteaza.;)
Amicalele dupa mine n-au absolut nici o relevanta, ba chiar sunt nocive, ca te fac sa crezi ca Carpe din astea ca Stanciu sau Keseru joaca bine si-n oficiale si-l tot bagi 10 meciuri la rand si-ti futi orice sansa de calificare pe motiv c-a jucat bine cu Mexic sau Chile in ceva amical.:rolleyes:


Calitatea mentala a unui jucator talentat si in forma o vezi doar in oficial, sub presiune.

Ess
26th September 2017, 00:32
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/decizia-cu-care-contra-a-impresionat-dupa-preluarea-echipei-nationale-e-cea-mai-buna-solutie-521614.html

Se pare ca nu este in gratiile lui Gurita.

ar cam fi o eroare sa se continue cu dinozaurii vechi si sa nu-l convoci pe unul ca ionita, sau tudorie. da, imi place f mult si de tudorie.

ot: insfarsit am jucat si noi ceva. nu mult...doar ceva.

Sevilla86
26th September 2017, 01:21
Mai degraba Baluta, Chipciu sau Budescu. Da' are deja 22 de ani fara sa fi impresionat foarte mult. Cred ca un Coman sau Man la 19 ani arata mai bine pentru echipa Nationala. De ce l-ar alege cineva pe Ionita in loc de Man? Sezonul trecut, Man 6 goluri in 900 de minute. Ionita in 3200 de minute tot 6 goluri. Da-l in kacat de rapidist :D Nationala merge bine daca se construieste pe scheletul Stelei.


Eu vad altfel fotbalu

Asta stiam de ceva vreme :D

Johnny D
26th September 2017, 01:23
Pentru ca aia de tocmai i-ai enumerat sunt pishati ca tehnica pe langa Ionitza, si nici unu nu e nr. 10!;)
In plus aialalti trebuie sa joace la echipa U21 sa ajute nationala, Ionitza a absolvit acel stagiu habarnistule, el nu mai poate juca acolo.

ar cam fi o eroare sa se continue cu dinozaurii vechi si sa nu-l convoci pe unul ca ionita, sau tudorie. da, imi place f mult si de tudorie.
Tudorie din pacate a jucat la o echipa mare cu meciuri cu mare presiune si s-a cam kkt pe el, aici e problema.

Sevilla86
26th September 2017, 01:29
Iti spun eu ca Man intr-un an se pisha pe Ionita. In 17 meciuri in Liga 1 are deja tot atatea goluri cat Ionita in 70 de meciuri. Ionita pur si simplu are cifre foarte slabe. Man la 22 de ani o sa fie deja departe.

Johnny D
26th September 2017, 11:17
Goluri!:)) E vorba de tehnica aici si creatie, poate crea de unul singur faze Ionitza. Are goluri la care Man nici nu viseaza, ca si cel de acu 2 etape.
Dar nu e vorba de care e mai bun, deocamdata Man e la U21 inca 2 ani, pe urma poate linistit veni si la nationala.
Doar pt ca sunt ambii buni nu-nseamna ca n-au ambii loc cand va veni vremea.

Sevilla86
26th September 2017, 13:41
Ce, exista vreo regula ca trebuie sa aiba peste 21 de ani sa joace la nationala mare?
Ionita face 23 de ani in decembrie si inca nu a debutat :D

Si pun pariu ca Man ajunge la nationala inaintea lu' Ionita. Are un potential mult mai mare iar Ionita bate pasul pe loc de cativa ani, nu mai creste.

Johnny D
26th September 2017, 14:40
Cum sa nu, sezonu asta a fost senzational! Doar pentru ca nu-l convoaca un orb asta nu-nseamna ca nu a progresat!;)
Gol ca ala de-acu 2 etape ti-am zis, va visa Man toata cariera lui si nu va da, nici la liga a 3-a in cupa daca joaca, ca n-are destul material sa poata face asa ceva.

Cat timp ai o nationala de dus in spate, iti ajunge aia, nu are rost sa vina la aia mare pana nu trece de varsta de 21 de ani.