PDA

View Full Version : Etapa 9: CFR - U Craiova 2-1



delaoltenia
27th August 2017, 21:28
10 Septembrie 2017, 20:30.

Ess
28th August 2017, 12:38
pfoai! ii batem si pa astia de se caca pe noi.
2 solist cu strigaturi si gesticulari ample. :ok:

Johnny D
28th August 2017, 13:23
Cu Cimishoara v-ati facut de rusine, dar se mai intampla accidente, cu astia veti juca bine, dar astia-s de 3 ori mai echipa decat cimishorenii.;)

iulian_1976
29th August 2017, 18:45
Echipe de primele 3 locuri tinute de antrenori nu de jucatori.A 3-a echipa este tinuta de jucatori.

Leo
29th August 2017, 21:24
Oaspetii sunt favoriti. 2

Ferko
30th August 2017, 12:05
Sigur iese cotonogeala. Rezultatul nu conteaza. Foarte interesant o sa fie pe marginea terenului.

iulian_1976
8th September 2017, 16:35
Ce portar apara la CFR?:)
Ar fi meci de 2 ....

Duba
8th September 2017, 19:29
Eu vad 1, însă mi-as dori, bineînteles, X. :D

cip
8th September 2017, 20:20
speri mata :D
dar oltenii-s cam ratangii :)

Tyler Durden
8th September 2017, 22:39
Vad ca nu doar eu am ce am cu mama lui Duba!:))

delaparis
8th September 2017, 22:46
avertisment pt Cip :D

Tyler Durden
8th September 2017, 23:59
Deja s-a tim orat, bag seama. :D

delaparis
9th September 2017, 00:02
parsiv :D

cip
9th September 2017, 00:09
bai dar ai dreq mai imi sunteti,nici sa injure ca lumea nu mai are voie omul pe-aici...:))

delaoltenia
10th September 2017, 16:52
Echipele probabile:

CFR Cluj: Vatca - Cr. Manea, A. Muresan, Vinicius, Al. Vlad - Hoban, Deac, Culio - Omrani, Vera, Nistor.

CS U Craiova: Calancea - Dimitrov, Spahija, Screciu, Tiago Ferreira - Vagenin, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Mitrita, Baluta.

iulian_1976
10th September 2017, 18:45
Meci de 2.
Pe ce ma bazez?
Pe Vatca. :D

Leo
10th September 2017, 20:12
Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora - Culio, Hoban - Nistor, C. Deac, Nouvier - Urko
Rezerve: Duka, Boli, Balde, Hamed, Păun, Omrani, Dukovici

CSU Craiova: Calancea - Rossi, Kelici Ferreira - Dimitrov, Zlatinski, Screciu, Bancu - Vagenin, Bălută, Mitrită
Rezerve: Mitrovic, Briceag, Martin, Popov, Mateiu, Roman, Burlacu

Arbitru: Adrian Comanescu

Sevilla86
10th September 2017, 20:30
Dinamo este cea mai slaba echipa psd-ista, nu? CSU se bate la titlu, rrapizii rup tot in liga a 4-a... Dinamo pulla.

Leo
10th September 2017, 20:46
Nu.

Sevilla86
10th September 2017, 20:49
Bune argumente. Nici nu as stii de unde sa incep sau ce sa contrazic. Ai castigat :D

Leo
10th September 2017, 20:53
Ai pus o intrebare, ti-am raspuns.

Sevilla86
10th September 2017, 20:56
Da, dar lasi loc la interpretari. Nu este echipa psd-ista, sau nu este cea mai slaba dintre ele? :D

Leo
10th September 2017, 21:09
Nu este echipa pesedista.

Leo
10th September 2017, 21:20
Sa revenim la oile noastre. :D
Penalty si 1-0. Craiova ramane in 10.

delaoltenia
10th September 2017, 21:27
Nu urmaresc partida de la fluierul de start, pentru ce s.a dat rosu?

iulian_1976
10th September 2017, 21:29
Sigur iese cotonogeala. Rezultatul nu conteaza. Foarte interesant o sa fie pe marginea terenului.

Bravo ai intuit ce se va intampla respect:ok:

Daca lasi jocul liber atunci acela nu a fost penalty,in fine parerea mea.
Arbitrul tremura,nesigur pe el.

Leo
10th September 2017, 21:34
Craciunescu spune ca nu a fost penalty. Si nici rosu nu trebuia dat.

Sevilla86
10th September 2017, 21:36
Nu urmaresc partida de la fluierul de start, pentru ce s.a dat rosu?

A dat mai intai galben, dar dupa interventia tusierului a dat rosu. Nici galben nu se dadea, nici penalty, nimic. Deci a dat degeaba.

Interesanta aceasta noua abordare. L-a eliminat pe Petrescu, incearca sa para ca dezavantajeaza CFR-ul, iar mai apoi le da in cap oltenilor. Muresan si Petrescu vor declara acum ca arbitrul a gresit impotriva ambelor echipe. Momentul a fost regizat, sunt sigur de asta. CFR a furat campionatul asta. Contracandidatele sunt defavorizate de arbitraje in toate meciurile, iar CFR impinsa de la spate.

Parca nici la precedentele trei titluri castigate nu au furat chiar asa pe fata.

Leo
10th September 2017, 21:41
Are voie sa-si schimbe decizia?

Sevilla86
10th September 2017, 21:44
Nu este echipa pesedista.

Stiam eu ca galeria lui Dinamo a ajuns intamplator la mitingurile PSD-ului :D


Are voie sa-si schimbe decizia?

Da, asta da. Este regulamentar.

Leo
10th September 2017, 21:57
Greseste si Calancea si cocostarcul Balde face 2-0.

Johnny D
10th September 2017, 21:57
Nasolie, nasolie,
CFR fura-ntr-o veselie!:D

Ca-lancea:happy! Acuma i-a furat CFR-ul si mingea din mana!:))

delaoltenia
10th September 2017, 21:58
Cfr nu fura! :D

Johnny D
10th September 2017, 21:59
Pe mine ma mira ca nu fura mai mult ca voi! Este ceva de un orgasmic indescriptibil in cuvinte!:D

Sa fiu sincer daca rapizii mei ar face asta, mi-ar fi rusine, dar cu alb-visinii astia patati de CFR, n-am probleme! Da-i sa sune cat incape!:))

Johnny D
10th September 2017, 22:05
Sa fiu sincer CFR-ul nu mi se pare o echipa impresionanta absolut deloc. Atat doar ca e binisor asezata.
Asta cred ca imi da senzatia ca Liga 1 e o liga de un penibil iesit din comun daca CFR o domina momentan.

delaoltenia
10th September 2017, 22:05
Te scoate rusinea din casa... :))

Sevilla86
10th September 2017, 22:06
Sa fiu sincer daca rapizii mei ar face asta, mi-ar fi rusine, dar cu alb-visinii astia patati de CFR, n-am probleme! Da-i sa sune cat incape!:))

Razi tu, razi. In sezonul 2007/2008 CFR fura primul lor titlu si Rapid termina pe locul 3. Locul 2 ar fi dus in play-off de CL si aveati cel putin grupele de Uefa asigurate. In schimb, ati mers in Uefa si ati fost eliminati din calificari. O prezenta in plus in grupe de competitie europeana ar fi putut face diferenta dintre supravietuire si faliment.

Steaua de pe locul 2 mergea in play-off de CL, elimina Galatasaray si mergea in grupele Champions league. Puteati sa fiti voi aia.

Hai, razi.

Johnny D
10th September 2017, 22:07
Razi tu, razi. In sezonul 2007/2008 CFR fura primul lor titlu si Rapid termina pe locul 3. Locul 2 ar fi dus in play-off de CL si aveati cel putin grupele de Uefa asigurate.
Voi ati furat de 2 ori si-ati jucat de 4 ori mai prost ca ei sezonu ala, ti-am mai zis.
Nici in top 5 n-ati fi meritat sa terminati dupa joc si daca arbitrajele erau corecte ei terminau pe 2 si voi pe 8!

Hai, razi.
Pai rad ca in sfarsit cineva fura clar mai mult ca voi, si nu pe noi, dinamo sau craiova, nu se bat echipele astea la titlu. Doar pe voi si CL-ul vostru, se pisha pe el iar cum s-a pishat Astra si Viitoru cu de 10 ori mai putini bani de nu 100!:)) Si acu CFR face la fel fara sa transfere pe nimeni pe bani! Chiar ca e de ras!:))

delaoltenia
10th September 2017, 22:08
Si daca rade nu e rasul lui. :D

Johnny D
10th September 2017, 22:10
Macar e un ras alb-visiniu!:D

Sevilla86
10th September 2017, 22:14
Voi ati furat de 2 ori si-ati jucat de 4 ori mai prost ca ei sezonu ala, ti-am mai zis.
Nici in top 5 n-ati fi meritat sa terminati dupa joc si daca arbitrajele erau corecte ei terminau pe 2 si voi pe 8!

Iti reamintesc ca din 2006 pana in 2014, CFR nu a batut nici macar o data pe Steaua si ca Steaua a fost echipa mai buna. Dar parca stiai lucrul asta...


Desi in directe ati fost peste ei, ati simtit si voi ce-nseamna ca echipa mai buna sa piarda titlul cand cealalta il fura cu arbitrii! Priceless!/hello

Vezi, stiam eu ceva :D

Leo
10th September 2017, 22:15
Penalty si pt olteni. 2-1

delaoltenia
10th September 2017, 22:17
Arbitru smecheras, (ne)multumeste ambele tabere. :D

Sevilla86
10th September 2017, 22:18
Pai e minutul 80 si CFR are un jucator in plus. Au spus sa mai dezavantajeze putin pe CFR ca sa aiba acoperire, ca oricum nu mai da gol CSU.

Leo
10th September 2017, 22:30
Prima infrangere pt Craiova sezonul asta.

Johnny D
10th September 2017, 22:30
Phiew, greu final, cu-atat mai frumos!:D

Iti reamintesc ca din 2006 pana in 2014, CFR nu a batut nici macar o data pe Steaua si ca Steaua a fost echipa mai buna. Dar parca stiai lucrul asta...
Ca i-ati furat ca-n codru cu arbitrii desi au jucat mai bine decat voi chiar in Ghencea, au avut 2 penalty-uri clare nedate de arbitru si s-a terminat 2-2, la fel ati furat pe Urziceni si inca pe cineva cand Lovin a dat cu steagu prin careu jucand volei, nimic nu s-a dat, ati batut pe Otelu, pe Craiova si habar n-am pe mai cine cu 1-0 avand 3 ocazii si aia 15 bulan maxim. Nici in primele 5 nu meritati sa terminati cum s-a zis de multe ori pe Jiji TV p-atunci.


Dar n-are rost sa traim in trecut, a fost prea demult. Azi, Astra, Viitoru si CFR toate 3 impreuna in 3 ani neinvestind cat FCSB intr-o pauza competitionala din doua intr-un an, iau titluri si dau cu filit becaliotilor la CL!:rasc: Sa ne bucuram macar ca avem campionate f interesante, la ce diferenta financiara este intre FCSB si restu, trebuia sa fie FCSB ca si Celtic demult, noroc ca-s atatia prosti p-acolo la carma echipei de nu sunt litere in alfabet destule pentru ei!:))


Ca sa-l citez pe MeMel adaptat la prezent "Se continua iegemonia!" ca de inceput a inceput demult!:happy:happy

Hingherul
10th September 2017, 22:41
Babaiatule, fura cefere zici ca-i pesede!
Sa le dea dracu trofeul de pe acum sa nu se mai chinuie atat.

iulian_1976
10th September 2017, 22:43
Prima infrangere pt Craiova sezonul asta.
Ce imi pare suspect nu s-a delegat arbitru FIFA,a lasat jocul liber,apoi brusc da penalty la o tragere reciproca inceputa de Deac.
Nu vede faulturile discrete ale lui Hoban.
Acum sa consideram ca ,Calancea a gresit si a adus victoria CFR-ului.

Cat va fi Mangia antrenor o sa fiu simpatizantul Craiovei :)

In 11 jucatori CFR s-a retras in poarta,nu au avu initiativa.

Johnny D
10th September 2017, 22:45
Babaiatule, fura cefere zici ca-i pesede!
Sa le dea dracu trofeul de pe acum sa nu se mai chinuie atat.

Gresit dragul meu unghier, fura cu placere!:)
Mai ales cand cfristii se gandesc ca titlul asta platit la arbitraj costa mai putin decat l-a costat doar un transfer pe becaliot, asta inseamna eficienta maxima, sa investesti putin dar cu cap!:rasc:

Hingherul
10th September 2017, 22:48
Au o placere sadica bozgorii sa fure românurile :))
Essule, unde esti ca vreau sa arunc cu oua dupa tine! :D

delaparis
10th September 2017, 22:50
Deci oltenii au venit, au pierdut, au plecat :)

iulian_1976
10th September 2017, 22:51
Vor mai fi inca 3 meciuri intre CFR:Craiova dupa mine intre cele doua se va decide titlul de campioana daca nu se schimba antrenorii de la echipe.

S-a prins si Dan Petrescu cum sta treaba cu Vatca meciul era de 2 cu el :) ,cu Arlauskis este alta poveste il stiu de la Urziceni&Ch.Leag.

Johnny D
10th September 2017, 22:54
FCSB termina pe 3 Iuliane!?:o: In afara de :kiss: de rigoare, nu pot decat sa-ti spun ca daca nici pe locu 2 cu sansa virtuala de 0.1% de CL nu termina Becali, ii spanzura pe toti, de la antrenor la maseur. MeMel nu va avea timp nici sa-si scrie "Memoriile unui presedinte de club de prestigiu" macar!:))

Ess
10th September 2017, 22:59
Au o placere sadica bozgorii sa fure românurile :))
Essule, unde esti ca vreau sa arunc cu oua dupa tine! :D

mai bine pastreaza-ti-le in scrot,ca poate-tz mai trebe'. :D:D:D
am auzit ca le cam ratezi: ratezi cu viitorul, zilele de nastere, clitorisul, toaleta! las-o'n fasole! :happy:

normal ca furam! nu oferim extracarpaticilor mici la noi la capitala odorheiasca, vrem autonomie.
ah...si o bere! :happy

ot: halucinant arbitru, meci de kkt, craiova mult sub asteptari.
cam atat!

in direct, de la gruie, balazs barabas! hajra!

Hingherul
10th September 2017, 23:04
Aha, deci vorbesti romana!
Si atunci de ce nu vindeti mah, mici romanilor???

delaparis
10th September 2017, 23:07
.
ah...si o bere! :happy

Doar una? :o:
Stiam eu ca o aveti mica ... setea vorbeam :D

iulian_1976
11th September 2017, 00:03
FCSB termina pe 3 Iuliane!?:o: In afara de :kiss: de rigoare, nu pot decat sa-ti spun ca daca nici pe locu 2 cu sansa virtuala de 0.1% de CL nu termina Becali, ii spanzura pe toti, de la antrenor la maseur. MeMel nu va avea timp nici sa-si scrie "Memoriile unui presedinte de club de prestigiu" macar!:))
:)
Cu Dica nu au cum prinde 1 si 2,jocul nu ii ajuta.
Poate il demit arabii pe Olaroiu,Dan Petrescu vine la nationala si Prunea&Co vine la Craiova o ipoteza pro Steaua :D

Sa nu uitam Craiova a avut un portar peste Calancea,a fost suflat de Steaua nu am inteles metoda in fine,in fine scouting slab la Craiova.
Mangia are o clasa cel putin peste Multescu,jocul il ajuta,jucatorii care sunt acolo au de castigat,vor creste in valoare.
Astept cu interes deschiderea stadionului de la Craiova.