PDA

View Full Version : Serie A - 2017-2018



Pages : [1] 2

YoNuTzz
20th August 2017, 22:11
In acest weekend a inceput un nou sezon din Serie A.
Acest sezon este cu atat mai important cu cat 4 echipe vor merge direct in grupele UCL de anul urm. (fapt unic pana acum)
In ultimii ani Italia a avut mereu doar 2 echipe in UCL in grupe, a 3-a fiind eliminata mereu in play-off...Doar in actualul sezon poate va avea 3, daca Napoli trece de Nice.

Ca fapt divers.
Juventus are 6 titluri la rand si peste 90% il va lua si pe al 7-lea. Ma uitam acum: Doar la mijloc au asa: Pjanic, Khedira, Marchisio, Matuidi, Douglas Costa, Cuadrado etc etc. In fata nu mai zic.
Milan si-a schimbat total echipa si vine cu nume bune: Conti, R Rodriguez, Bonucci, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Andre Silva etc etc. Sa vedem daca echipa va fi omogena cumva.
Inter s-a miscat destul de slabut pe piata transferurilor.
Roma a slabit prin plecarile lui Salah, Rudiger, Paredes si nu prea au luat nimic.
Napoli si-a pastrat echipa la fel.

Lordul
20th August 2017, 23:05
da dar Juve l-a pierdut pe Dani Alves si apoi si pe Bonucci , compartimentul defensiv e slabit , sa vedem ce va fi , cu Cagliari nu s-a simtit 3-0 in prima etapa

Milanul trebuie sa se inchege

Napoli mizeaza pe omogenitate

Sa vedem ce treaba face Spaletti cu Inter

YoNuTzz
20th August 2017, 23:13
juve va face al 7-lea titlu la rand...sunt convins de alta...totusi este echipa de nivelul finalei UCL...iar restul sunt echipe nici macar de grupele UCL :))


sunt curios cine intre Napoli, Roma, Milan si Inter va ramane pe dinafara UCL.

YoNuTzz
21st August 2017, 09:38
juve 3-0
milan 3-0
inter 3-0
napoli 3-1
roma 1-0

Srdjan
21st August 2017, 12:29
Interul a aratat excelent cu Fiorentina. Icardi si Perisic in fata vor pune foarte multe probleme, anul asta

Numero Dieci
22nd August 2017, 16:50
Juve,Napoli si Inter au aratat foarte bine.Milan inca nu a jucat cu o echipa serioasa in acest sezon intr-o conjunctura de luat in seama sa ne dam seama de ei dar cred ca si ei o sa mearga bine.
Roma inca nu se regaseste,pe finalul meciului de la Bergamo s-au aparat ca o echipa de Liga a 2-a.Clar ca Di Francesco inca mai are treaba.

Ca sa arunc o statistica mai mult sau mai putin inutila am vazut recent ca daca o tine tot asa Icardi are toate sansele sa intre in top 10 cei mai buni marcatori din Serie A pt Inter pana la sfaristul sezonului si indraznesc sa spun ca pana la finalul carierei poate sa intre in top 3 depasindu-l pe Boninsegna.Meazza si Altobelli sunt insa de nedepasit.

dardar_3
23rd August 2017, 10:40
Daca nu se intampla ceva neprevazut, top 4 va fi format din Juve, Napoli, Inter si Milan.
Vor mai trece meciuri pana se sudeaza echipla la Milan insa lotul este foarte competitiv acum si sunt jucatori excelenti pe aproape orice pozitie. Ieri, Kalinic a devenit al 11-lea transfer si va purta numarul 7. :great:

Pentru Milan urmeaza meciul cu Cagliari. Inter va juca la Roma sambata si cred ca se va impune.

YoNuTzz
23rd August 2017, 11:19
nu cred ca roma trebuie exclusa...mereu e in top 3.

YoNuTzz
26th August 2017, 22:24
primul soc e in seara asta...roma - inter

ps - pe juve nu ai cum sa ii bati nici daca ii conduci cu 2-0

a avut genoa 2-0..s-a terminat 2-4 :))

vad ca si inter a mai bagat bani

skriniar - 23 mil
valero - 7 mil
vecino - 24 mil
dalbert henrique - 20 mil
joao cancelo - loan

vedem cum va fi top 4.

miril
27th August 2017, 00:46
Super Icardi a intors meciul.

YoNuTzz
27th August 2017, 01:35
roma - inter 1-3

anul asta, inter are 2 avantaje - au antrenor bun si nu joaca in Europa.

cip
27th August 2017, 08:25
si totusi,3 bare? :o:
trebuie sa recunoastem ca am avut si un pic de noroc :D

El Pistolero
27th August 2017, 12:24
Ce a întors Juve. E prematur încă sa zici cine va termina în top 3. Astept sa mai vad niste derbyuri, se vedem fiecare la ce nivel e.

dardar_3
27th August 2017, 14:00
Din pacate am urmarit doar repriza a doua aseara. Verisorii au jucat ceva de speriat. :D Ma mir cum dracu cluburile mari (ca Milan de exemplu) nu au pus oferte pe Icardi :drak:

Felicitari pt victorie! Eu tind sa cred ca top 4 va fi Juve, Napoli, Milan si Inter.

YoNuTzz
28th August 2017, 00:42
juve, napoli, inter, milan 6/6

dardar_3
28th August 2017, 09:32
3p de aur aseara. Mi-au tremurat chilotii ca pe vremea lui Poli-Bertolacci-Sosa :D Se stie doar ca locurile in UCL se castiga cu echipele mici. A debutat aseara si Kalinic dar si Biglia. Surprinzator de ofensiv Montolivo dar la fel de prafete :)) Sa vedem ce va fi dupa pauza de 2 saptamani. Urmeaza o deplasare la Roma cu Lazio urmate de 2 meciuri relativ usoare, acasa cu Udine si cu Spal.

Ce urmeaza dupa?! :D meciuri cu Sampdoria(d), Roma(a) si Inter. Forza Milan! :great:

Johnny D
28th August 2017, 09:53
Suso;), restu...:rolleyes:

YoNuTzz
28th August 2017, 10:12
kessie este ok. biglia va fi ok.
montolivo si calhanoglu slabuti.
e o greseala ca nu-l joaca pe silva...e un transfer de aproape 40 de milioane, si nici nu va confirma daca il lasi mereu pe banca...

oricum chiar si dupa peste 200 de milioane bagate, tot avem o echipa average. nu ultra praf ca anul trecut, but we are no where near juventus ca valoare.

ps - sper sa revina mai repede bonaventura.

cip
28th August 2017, 10:42
Ce urmeaza dupa?! :D meciuri cu Sampdoria(d), Roma(a) si Inter. Forza Milan! :great:
de ce?
doar asa,ca sa pacalim fotbalul? :rasc:

dardar_3
28th August 2017, 11:30
"Ghinionul" lui Silva se cheama Cutrone, care are un start de sezon senzational. Posibil ca in meciul cu Lazio sa joace 3-5-2 si sa ii vedem atat pe Silva cat si pe Cutrone in atac.

inter
28th August 2017, 13:54
Urmeaza o deplasare la Roma cu Lazio urmate de 2 meciuri relativ usoare, acasa cu Udine si cu Spal.man

Ce urmeaza dupa?! :D meciuri cu Sampdoria(d), Roma(a) si Inter. Forza Milan! :great:

intradevar 3 puncte de aur :D:D

daca jucati la fel ca aseara , lazialii va spulbera .................
iar despre ce urmeaza ? ... Black Friday :D:D


si ca sa nu uit la Severin nu am ajuns , dar am fost sambata la Roma :D:D

dardar_3
28th August 2017, 14:21
Opaa... s-a dat drumu la net in Berceni!:bere:
Mi-a placut Icardi, 110m o sa fie mizilic pt ce sume se invart acum. :D

inter
28th August 2017, 15:24
hai ca ai chinezi nu qatarezi :D:D

nu ii da wanda drumul sa vina la voi pe salariu egal cu al lui cutrone :D

dardar_3
28th August 2017, 16:28
Mai stiu eu unu care nu vroia sa paraseasca Italia. Poate al vostru e indragostit de Milano :D

Numero Dieci
28th August 2017, 17:23
Am avut parerea asta de ceva timp insa dupa meciuri cu echupe de 2 lei(Skendija,Craiova sau Crotone in 10) nu poti sa-ti dai seama insa acu me clar.

Milanul a primit multa presa si multa presiune insa echipa e departe de a se lupta la titlu.

In contrast Interul cu transferuri fara valva arata mult mai bine.

YoNuTzz
10th September 2017, 20:39
primul meci mai greut al milanului, prima umilinta...nu este posibil ca un lazio slabit dupa vara asta sa iti dea 4-0 in min 50.

de asemenea, nu este posibil sa ii tii pe banca pe romagnoli, calhanoglu, andre silva, kalinic...
tot asa, nu este posibil sa joci in serie a cu cutrone si borini in atac...


in schimb inter si-a pastrat vedetele, au adus 2-3 jucatori ok, si au adus si antrenor bun...ii vad in top 4.

El Pistolero
10th September 2017, 20:53
Lazio care facea 0-0 cu Spal. Unii visau Milan in CL deja...Mai e mult pana acolo, cam vreo 2 ani poate.

Dante7
10th September 2017, 20:54
tot asa, nu este posibil sa joci in serie a cu cutrone si borini in atac...

Ce alte variante mai erau ? Si oricum, nu cred ca atacul a fost principala problema azi. Sa iei totusi 4 goluri asa rapid e inacceptabil...
S-au facut investitii vara asta, nu spun ca nu, dar nimic wow, nimic care sa aminteasca de puterea financiara a lui PGS, City, Chelsea, Real samd...

Chiar si asa, sper sa ia Milan campionatul. N-ar fi imposibil...

YoNuTzz
10th September 2017, 20:56
pai si inter anul trecut au luat numai vedete pe bani buni si au terminat pe 7...

milanul anul asta a dat teoretoc 245 milioane de euro...zic teoretic ca mai trebuie sa dea vara viitoare 35 ptr kesie si kalinic, ptr care au dat o mica parte acum.

dar, totusi serie A este slabuta, si acum locul 4 duce DIRECT IN GRUPE.

in mod normal, ar trebuie macar sa te bati la amaratul de loc 4.

YoNuTzz
10th September 2017, 20:57
asta cu campionatul a fost amuzanta...juventus inca este la ani lumina distanta de noi..doar dybala face cat tot lotul nostru :))

dar ne batem cu inter si roma...3 echipe pe 2 locuri (locurile 3 si 4)

dardar_3
11th September 2017, 11:20
Yonutzz e plin de modestie. Daca nu ar avea emblema Milnului la avatar as crede ca tine cu Inter. :)) Meciul cu Lazio a fost pierdut de Montella. E slabut ca antrenor insa dusul asta rece e bun. Top 4 (principalul obiectiv anul asta) e un proiect realizabil. Daca pana in iarna vor mai fi 4-5 batai din astea zboara Aeroplanino cu tot cu Borini si Montolivo :D

In rest, peace! :great:

Nadalfan
11th September 2017, 11:26
E nebun Montella. Cum sa joci si cu Biglia si cu Montolivo in acelasi timp in teren?
Romagnolli nu e mai bun ca Musacchio...

dardar_3
11th September 2017, 11:31
Vor juca cu 3 in defeniva joi seara. Vom vedea daca stie sistemul asta mister Montella. Ideea e ca Montolivo crede ca e la prima tinerete si vrea sa joace pe postul care l-a consacrat (mijlocas ofensiv) insa nu prea le are cu balonu saracu. Faptul ca Andre Silva e rezerva si Borini titular ma intriga cel mai mult. :jerk: In fine, sigur o sa aiba o discutie saptamana asta cu Fassone insa nu trebuie sa tragem concluzii pripite ca vai de pana noastra terminam pe 10 sezonul asta. :)) I-am vazut si pe Inter cu Spal unde au fost oleaca mai buni ca echipa vizitatoare insa nu e ceva de speriat.

Campionatul e lung si plin de surprize. :D

cip
11th September 2017, 11:46
mai degraba Tontolivo...:))

inter
11th September 2017, 14:40
YDaca pana in iarna vor mai fi 4-5 batai din astea zboara Aeroplanino cu tot cu Borini si Montolivo :D

In rest, peace! :great:

pe 15.10 e una dintre ele .... :yes:

dardar_3
11th September 2017, 14:45
Vezi-ti de globuletele tale interica si nu-mi strica saptamana :D Pana pe 15 luna viitoare se va suda prima echipa si va dam cu terenu in cap. :)) Eu cu Sassuolo si Lazio am emotii...

inter
11th September 2017, 14:48
cu Lazio :D:D //// pfoaiiii ce traume morale ...... cand se rejoaca ? :D:D

vad ca interista ta e "as" in farmece :D:D: ... voodoo din alea :D

inter
11th September 2017, 14:56
apropo ... vazui azi dimineatza. la 2-0 Corno facea oa bufnita , dar la 4-0 si el si Tramontana nu mai aveau .... cuvinte...erau siderati de "ziua" lui Crudelli :D:D

dardar_3
11th September 2017, 14:59
Pai un cosmar a trecut, asa ca nu e prea bine sa vorbesti despre el. Cu SPAL ieri ai cam tremurat nitel si nu era de la vreme. :)) Milan a tras din greu si au venit jucatorii obositi de la nationale. Alta explicatie nu-i gasesc lui Montella. :D

Crudelli e calit cu meciuri din astea in ultima perioada.

inter
11th September 2017, 15:01
mda ... si cand ma gandesc ca saptamana asta aveti "Mitropa" ... cam nasol de voi :D

dardar_3
11th September 2017, 15:04
Haha... jura-te pe Ambrosiana si te cred :D Dubla infrangere cu Sheva (echipa :D) nu o sa avem. Pana in februarie vom sti daca atacam singurul trofeu care ne lipseste sau il lasam de izbeliste, cam cum v-a lasat pe voi Moratti :drak:

inter
11th September 2017, 15:08
ce sa spun TRIPLETA .... doare si la voi si la vargati ......

acum serios daca Mangia va pus ceva probleme cu echipa lui de desculti ...... nu prea aveti sanse ... ati dat o gramada de bani ...pt ce ? pt niste :"prieteni" cu fotbalistii ? :D

dardar_3
11th September 2017, 15:14
Majoritatea sunt pe loan :D Daca nu platesti, vine FISC-ul si-i ridica :)) 9 jucatori noi in echipa nu vor face niciodata hocus-pocus... Sunt cativa de viitor acolo insa nu Borini :P In meciul de la Severin, s-au strans oltenii ca la balci traind cu senzatia ca au fost mai buni ca marele Milan :drak:

De tripleta aia s-au intors toate blestemele adunate ani de-a randul...

inter
11th September 2017, 15:19
uite asa ti-ai vizitat si tu tara :D ..... "olteanule" :p

acum serios pe loan sau nu ... va cam umflat fituica roz ..... la banii aia daca aveati "sange" in instalatie il luati pe neymar sa isi termine cariera la voi :D:D

dardar_3
11th September 2017, 15:25
Da, sa ajung la T1 a trebuit sa o iau prin scari de bloc. O intreaga tevatura ce sa zic :))

Bre, vezi ca GdS a fost intotdeauna cu voi si cu dungatii :D Cu UCL anul viitor tinta o sa fie CR7 deci pass Neymar :D

inter
11th September 2017, 15:25
si ca tpt avem probleme cu drumurile ... uite un nconcurent al lui casuneanu :d
Laziomania: lezione al Diavolo, ecco come Inzaghi ha asfaltato il Milan

si cica e mai ieftin ca ala :D

YoNuTzz
11th September 2017, 21:31
stai linistit, inter, niciodata nu vom termina pe locul 4/4 o grupa cu sparta praga , hapoel beer sheva si southampton :) una dintre cele mai mari rusini din istoria lui inter

YoNuTzz
17th September 2017, 22:27
juve, napoli si inter 12/12

dardar_3
18th September 2017, 10:53
2-1 cu Udine intr-un meci care a avut multa sare si piper :D Kalinic a dat 3 insa s-au pus doar 2 :)) Neaparat 2 victorii pana la meciul cu romanii: miercuri cu Spal si duminica la Doria:great:

TenisFan
18th September 2017, 16:19
http://www.telegraph.co.uk/football/2017/09/18/genoa-assistant-coach-reduced-tears-16-year-old-son-pietro-pellegri/
Misto.

dardar_3
19th September 2017, 09:30
Foarte promitator atacantul care are un precontract semnat cu Milan din iarna :D
Una peste alta, azi incepe etapa intermediara cu o surpriza sper la Bologna-Inter. :)) Maine ii calarim pe toate fetele pe Spal :D

dardar_3
20th September 2017, 09:51
Bologna - Inter 1-1, rezultat mincinos scos de o echipa care pacaleste fotbalul :mda: Pana cand bre interica? Meciul cu SPAL a fost castigat pe finalul meciului, pur intamplator :D E greu sa joci la mijlocul saptamanii... Ce-i drept au dovedit asta verisorii in sezonul trecut cu Sheva :D

Johnny D
21st September 2017, 07:39
Din victorie in victorie zburda Milanu si Dardarel deja da din coada a bucurie prematura!:D

YoNuTzz
21st September 2017, 09:37
juve si napoli 15/15...impresionanta revenirea lui napoli la lazio.

Johnny D
21st September 2017, 10:21
Dupa ce ratasera intr-o veselie in prima repriza si fura condusi total nemeritat. Mentalitate de echipa mare! In Italia sunt clar nr. 2 cum ziceam.

YoNuTzz
21st September 2017, 10:54
si culmea roma a terminat pe 2 anul trecut. anul asta napoli vor termina pe 2 cel mai probabil. mertens e fenomenal..nu stiu cat il mai pot tine napoli.

miril
21st September 2017, 23:39
Il tin la 30 de ani. Superb joaca Napoli.

YoNuTzz
24th September 2017, 15:20
iti permiti sa ii tii pe calhanoglu si pe an silva rezerve in serie A (cei 2 au batut de unii singuri austria viena), iei bataie si de la sampdoria !

il pui pe tragedia de zapata in locul lui mussachio..iti face ce iti face zapata...

frumos.

doamne ajuta cu locul 4...va fi greu.

messi19
24th September 2017, 16:52
Foarte promitator atacantul care are un precontract semnat cu Milan din iarna :D
Una peste alta, azi incepe etapa intermediara cu o surpriza sper la Bologna-Inter. :)) Maine ii calarim pe toate fetele pe Spal :D

citisem undeva, pe la finalul perioadei de transferuri, ca Juve a platit 20 mil pt doi tineri de 16, respectiv 15 ani, de la Genoa. nu imi amintesc numele. de unul zicea ca a dat un gol in serie A.

Srdjan
24th September 2017, 19:37
Inter, cu stilul lor clasic italian, au sanse reale sa ii puna probleme lui Juventus anul asta. AC Milan, pe cat de rapid s-a umflat, pe atat de rapid s-a si dezumflat, din nefericire

YoNuTzz
24th September 2017, 19:55
pentru fanii realisti obiectivul ptr milan a fost si ramane locul 4...dar va fi greu..

ps - nu are nici o sansa inter sa ii puna probleme lui juventus...ok..poate termina pe 2-3...dar la titlul never...

miril
25th September 2017, 00:19
Lui Inter ii lipseste definitiv un jucator de creatie, la mijloc.

Johnny D
25th September 2017, 08:06
Il tin la 30 de ani. Superb joaca Napoli.

Joaca. Mai putin cand dau de echipe mari cand nu mai stiu pe unde-si lasa chilotii. Dar nu e doar problema lor, multi sunt asa.


Inter, cu stilul lor clasic italian, au sanse reale sa ii puna probleme lui Juventus anul asta. AC Milan, pe cat de rapid s-a umflat, pe atat de rapid s-a si dezumflat, din nefericire

Nici o sansa in Italia sa-i puna cineva probleme lu Juve, eu ma-ndoiesc ca Inter poate pune probleme si la locu 2 lu Napoli.
Doar Romei acolo la locu 3 poate pune probleme, insa daca-i pune Romei mai grav e pentru Milan care nici 4 nu prinde in astfel de conditii.

YoNuTzz
25th September 2017, 12:07
eu cred acum ca va fi asa

1. juve
2. napoli
3. roma
4. inter
5. milan
6. lazio

sper sa ma insel.

Johnny D
25th September 2017, 13:55
Cam asa ar parea dar cred si eu ca Dardarel si ai lui au puterea sa traga cu dintii de locu 4.
Daca nu, tre sa ne bata pe noi in EL si asta e infinit mai greu!:evil:

YoNuTzz
25th September 2017, 16:54
e mult mai greu in EL...daca cumva reusesc fucking spurs sa ii elimine pe dortmund, atunci borussia ia lejer EL...

dardar_3
26th September 2017, 10:26
Daca pana in iarna vor mai fi 4-5 batai din astea zboara Aeroplanino cu tot cu Borini si Montolivo :D

In rest, peace! :great:

Sunt deja 2 si ultimul meci a fost catastrofal, cu nici macar un sut pe poarta. E drept ca Sampdoria e echipa bunicica insa nu e Real Madrid in plm. Deja apar nori negri pe cer :)) Daca luam 1p duminica in meciul cu Roma sa zicem bogdaproste :D

Johnny D
26th September 2017, 10:39
e mult mai greu in EL...daca cumva reusesc fucking spurs sa ii elimine pe dortmund, atunci borussia ia lejer EL...

Daca bate azi Dortmund, avem sanse si de Real in EL!:D
In EL presiunea e mai mica, e mai usor sa scoti echipe mari pt ca nu prea sunt motive sa faci kk pe tine in asa hal ca-n CL.
De aceea i-a si scos Liverpool acu 2 ani tot din EL.... probabil.

YoNuTzz
1st October 2017, 20:46
eu cred acum ca va fi asa

1. juve
2. napoli
3. roma
4. inter
5. milan
6. lazio

sper sa ma insel.

noul pronostic

1. juve
2. napoli
3. roma
4. inter
5. lazio
6. milan

:))

sapt dezastruoasa ptr milan...rusine cu sampdoria, rusine cu rijeka si acum 0-2 acasa cu roma...

Johnny D
1st October 2017, 20:50
Trist, dardarel deja parca s-a dezumflat, optimismul s-a surpat. :console:

:D

El Pistolero
1st October 2017, 21:17
Pai cam acolo e lotul Milanului, 5-8 in clasament. Nimic surprinzător. Nu poti face o echipa peste noapte. Mai ales cu un antrenor de duzina.

YoNuTzz
1st October 2017, 21:56
corect. oricum actualii jucatori sunt mai ok decat petardele de anul trecut, dar nu avem cu adevarat vedete, sau jucatori de super valoare.

Johnny D
1st October 2017, 23:43
Buna echipa Atalanta, mi-a placut maxim de ei, par mai maturi decat Milan la ora asta!


Napoli lider!:)

Srdjan
1st October 2017, 23:48
In alta ordine de idei, ce scula e Dzeko la Roma :)

YoNuTzz
2nd October 2017, 00:00
cum a revenit atalanta (care si-au pierdut jucatori) cu marele juventus.

miril
15th October 2017, 00:03
Marele Juventus a pierdut acasa cu Lazio. Super Napoli!

Johnny D
15th October 2017, 00:08
Lazio incep sa-i piste pe unde-i prind dupa supercupa!
Mai rar vezi o echipa din Italia sa-i bata de 2 ori la rand pe juventini, e o performanta.
Dar nu e complet neexplicabila, nici n-am stiut ca Nani a ajuns la astia, poate incet, incet isi fac echipa!

YoNuTzz
15th October 2017, 03:28
1. roma deja iese din discutie ptr o posibila lupta la titlul. e inadmisibil sa iei bataie acasa si de la inter si de la napoli.
2. senzational lazio...respect.
3. dybala le-a mancat lui juve 4 puncte cu 2 penalty-uri ratate pe final.
4. sa aiba oare napoli sanse reale la titlu ?!

sannicola
15th October 2017, 08:22
Pfft Dybala al 2-lea penalty la rand ratat...
Napoli arata bine de tot pana acum.
Pacat de Milik iar s-a rupt,poate in atac mai au nevoie de un varf bun.
8 din 8 deja si etapa care vine are acasa cu Inter.
Singurele echipe neinvise,locul 1 cu locul 2 :D.

El Pistolero
15th October 2017, 15:53
Ba Dybala, ce plm... 2 meciuri la rand. E mai palpitant asa campionatul, decât o cursa solitara pentru Juve.

Srdjan
15th October 2017, 18:13
Napoli a jucat super aseara, mai ales in fata Romei, care e o echipa de calitate din Serie A. Nu stiu daca vor face fata la cursa lunga, insa pe moment e de departe cea mai calitativa echipa din Serie A

miril
15th October 2017, 23:42
Exceptional derby. Icardi!!! Forza Inter!

inter
16th October 2017, 00:02
Exceptional derby. Icardi!!! Forza Inter!

Icardi /hello/hello

Montela a avut dreptate nu cele 7 puncte distanta erau adevarate ... cele 10 :evil:

YoNuTzz
16th October 2017, 00:03
e gata sezonul ptr Milan, dupa 8 etape...4 infrangeri dintre care 3 in derby-urile cu lazio, roma si inter...si nu au venit inca derby-urile cu cele mai bune 2 echipe napoli si juve

probabil vor fi 5/5 infrangeri.

YoNuTzz
16th October 2017, 00:03
e gata sezonul ptr Milan, dupa 8 etape...4 infrangeri dintre care 3 in derby-urile cu lazio, roma si inter...si nu au venit inca derby-urile cu cele mai bune 2 echipe napoli si juve

probabil vor fi 5/5 infrangeri.

inter
16th October 2017, 00:14
http://www.corrieredellosport.it/foto/calcio/serie-a/2017/10/15-32394963/milan_ko_nel_derby_web_scatenato_c_bonucci_nel_mir ino/#1

Johnny D
16th October 2017, 08:11
Trist, Dardarele trist. Sunteti un fel de Everton de Italia, doar ca Italia e cu 2 clase sub Anglia.:rasc:

cip
16th October 2017, 13:32
verisoare Dardar,esti bine bre? :D

delaparis
16th October 2017, 22:12
test

Srdjan
16th October 2017, 22:16
Voi va dat seama ca Benedetto l-o tinut pe banca pe Icardi ptr Argentina? :D. Foarte bun meci facut de el aseara, mai ales executia de la golul 2

Johnny D
17th October 2017, 07:52
Nu-mi aminti de rahatul de antrenor de pe banca Argentinei, ca-mi vine sa-i trag cuiva coaiele pe nas numa cand ma gandesc cum m-a scos cu acele cote de 1.20 si apoi 1.18 la rand de pe teren propriu de la zeci de milioane.:headbang: Ar trebui bagat la inchisoare pentru ce-a facut acolo, bataie de joc.

dardar_3
17th October 2017, 10:21
verisoare Dardar,esti bine bre? :D

Ci vediamo prossimo anno! Complimenti per derbi. Ni hao! :cya:

Johnny D
17th October 2017, 10:56
Asa zicem si noi, Dardarele! Suntem frati de suferinta continua!:bere:

YoNuTzz
17th October 2017, 11:01
adevarul ca eu chiar ma asteptam la locul 4...

se pare ca va fi locul 6, again...

top 3 va fi juve, napoli si inter...pe 4 intre roma si lazio, probabil roma...

inter
17th October 2017, 14:31
Ci vediamo prossimo anno! Complimenti per derbi. Ni hao! :cya:

singura ta consolare e ca 6 luni ai "pace" in casa ..... desi sincer nu imi imaginez cum ar fi "pacea" asta:confused:

apropo ..... ce e cu ni hao ? vrei sa emigrezi ? :D

dardar_3
17th October 2017, 15:03
Ni Hao e o salutare formala pt cip :D Nu emigrez asa una cu doua. Suferinta fotbalistica ar trebui sa o stii prea bine dar nu mai intru in detalii ca am promis ca o sa fiu mai bun :D :kiss:

cip
17th October 2017, 15:20
Ci vediamo prossimo anno! Complimenti per derbi. Ni hao! :cya:
si si,molto grazie...ma bucur sa vad ca ai trecut cu bine peste soc...ma rog,relativ bine,ca acum vad ca ai inceput cu amenintarile...:rasc:

YoNuTzz
22nd October 2017, 22:36
senzational ieri handanovic...

juve azi da 6 in 10 oameni, hattrick khedira :))

milan se afunda pe etapa ce trece.

El Pistolero
22nd October 2017, 22:47
Cred ca e prima tripla din cariera lui. :)) Ieri Napoli si Inter au dat-o la pace, perfect pentru Juve.

YoNuTzz
22nd October 2017, 23:00
impresionant ce face immobile la lazio...are deja 13 goluri in 9 meciuri, va depasi lejer de tot 20 de goluri...

sannicola
23rd October 2017, 08:53
Asta doar in Italia joaca.La Dortmund avea un gol la 6 partide jucate :)).
Benevento ii jalnica rau de tot...

cip
23rd October 2017, 12:54
Handanovici si Skriniar! :ok:
impreuna 25 bulioane,ati vazut verisorilor cum se face? :D

cip
25th October 2017, 12:08
cine e pe primul loc,cine e pe primul loc...:rasc:

YoNuTzz
25th October 2017, 16:13
cine e pe primul loc,cine e pe primul loc...:rasc:

veti termina pe 3.

cip
25th October 2017, 16:34
bai dar rautaciosi mai sunteti,noi credeam ca o sa va bucurati pt concitadinii vostri...:rasc:

sannicola
25th October 2017, 22:33
Napoli,Inter,Juve,Lazio si Roma merg ceas pana acum.
Milanul trage la locul 6...

Johnny D
26th October 2017, 07:52
verisoare Dardar,esti bine bre? :D

A batut iar Milan dupa 17 etape:)), iar e in sarbatoare!:D

cip
26th October 2017, 19:13
da :D

YoNuTzz
28th October 2017, 15:02
dupa infrangerile cu lazio, roma si inter, sa vedem daca urmeaza si infragerea cu juventus...

ar fi 4/4 in derby-uri si mai urmeaza napoli :))

vedem :))

YoNuTzz
28th October 2017, 20:25
am anticipat corect..era si foarte previzibil...

e greu cand ei te ataca cu higuain si dybala iar tu ii ataci cu borini si kalinic :))))

dupa deplasarea la napoli facem perfect 0/5 cu primele 5 clasate :))

Johnny D
29th October 2017, 19:08
De ce s-o fi dus Bonucci de la foarte bine la foarte naspa numa el stie!:))

Srdjan
29th October 2017, 20:15
Jocul lui Napoli e cu mult superior peste orice se joaca in Serie A momentan. Doar daca sunt fraieri de fraieri, nu iau titlul anul asta

YoNuTzz
29th October 2017, 21:55
Jocul lui Napoli e cu mult superior peste orice se joaca in Serie A momentan. Doar daca sunt fraieri de fraieri, nu iau titlul anul asta

e foarte greu cu juve...

ps - nici bonucci nu se astepta sa nu mai aiba nici o sansa la locul 4 de UCL inca din etapa a 10a :))


- de aseemena - frumoasa reprezentatia data de lazio, care au pierdut jucatori.

Johnny D
30th October 2017, 07:46
Da, sezonu asta pt Milan seamana cu cel de anu trecut pt Arsenal cu mentiunea ca ei nu joaca in CL, si probabil nici nu vor juca.
Adica nu joaca chiar cel mai prost fotbal ever, dar sunt acolo 4-5 echipe care parca prind un sezon excelent. Ghinion.


Pe Dardarel l-a vazut cineva? Deja Cip si cu mine ne ingrijoram serios...

YoNuTzz
30th October 2017, 09:44
da, cele 5 echipe din fata se incurca doar cand joaca intre ele. in rest merg perfect.

cip
31st October 2017, 20:24
200 bulioane investitie pt locul 8...:o:
bai,daca si voi sunteti normali la cap...:))

YoNuTzz
31st October 2017, 20:35
200 bulioane investitie pt locul 8...:o:
bai,daca si voi sunteti normali la cap...:))

1. Musacchio = 18
2. Rodriguez = 15
3. A. Silva = 38
4. Calhanoglu = 20
5. Conti = 24
6. Bonucci = 42
7. Biglia = 17
8. Kesie = 28
9. Borini = 6
10. Kalinic = 25
===========
Total: 233 Milioane chiar, pentru locul 6 in Serie A, deoarece deja se stie top 5 :))

Nadalfan
31st October 2017, 21:18
Kalinic, Biglia si A.Silva sunt bani aruncati pe fereastra. De banii de pe Kalinic si Silva il luai pe Morata care voia sa se intoarca in Italia :))) Biglia ala da numai pase in laterale. Nothing player. Conti, saracu. A venit, a jucat 5-6 meciuri. In toate a jucat excelent si bam. Ruptura de ligamente si e OUT tot sezonul.

YoNuTzz
31st October 2017, 21:23
silva poate fi de viitor..dar da...kalinic si biglia = 42 de mil aruncate...bine...nu pare foarte mare suma, avand in vedere ca fiecare fundas a lui city costa in jur de 60 de mil :))

dar, da...0/12 puncte cu lazio, roma, inter si juve e socant...si urmeaza si deplasarea la napoli, deci vor fi 0/15

cip
31st October 2017, 21:39
1. Musacchio = 18
2. Rodriguez = 15
3. A. Silva = 38
4. Calhanoglu = 20
5. Conti = 24
6. Bonucci = 42
7. Biglia = 17
8. Kesie = 28
9. Borini = 6
10. Kalinic = 25
===========
Total: 233 Milioane chiar, pentru locul 6 in Serie A, deoarece deja se stie top 5 :))
pai dar,dar dupa asa investitie ati facut ...nu stiu cum sa ma exprim elegant...:D
antrenor va trebuia voua in primul rand,Montella e baiat frumos,nu zic.dar...:))

YoNuTzz
31st October 2017, 22:30
sunt de valoare medie jucatorii adusi. doar bonucci era world class, acum nici el :)) in rest nu prea...

e greu fara mari vedete...uita-te la lotul lui juve de ex :))

dardar_3
1st November 2017, 12:24
De 220mil iti luai un Neymar si manca Lapadula fotbal pe paine.
Ma uitam aseara la ElShaarawy si ma gandeam cat de prost a fost si Mihajlovic care l-a dat ca el joaca pomu de Craciun si nu are nevoie de wingeri.

Meciul cu Juve nu a fost rau insa pana si Sporting a scos egal cu hotii. Asta e, pana acum echipa e un mare flop. Continuam sa sustinem! :D In rest, vaffanculo! :drak:

cip
1st November 2017, 12:39
na Ionica,ti-a trecut ingrijorarea cu milanistul Dardarel?
uite-l ca a aparut chiar daca echipa lui are niste prestatii de toata merda :D,ba chiar pare mai vioi ca niciodata :rasc:

YoNuTzz
2nd November 2017, 01:25
cel mai amuzant este ca s-a dus si sansa lui Milan sa ajunga in UCL prin EL

vor fi acolo: Arsenal, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, probabil Napoli :))

inter
2nd November 2017, 20:11
Meciul cu Juve nu a fost rau insa pana si Sporting a scos egal cu hotii. Asta e, pana acum echipa e un mare flop. Continuam sa sustinem! :D In rest, vaffanculo! :drak:

din min 44 nu m-am mai uitat ... si tocmai incepusem sa va .... simpatizez ...:rosu:

Johnny D
5th November 2017, 16:48
Juventus - Benevento 0-1 la pauza! Cat de penibil sa fii?:))


Astia n-au nici un punct in clasament, nu?:))


Si cand te gandesti ca-n cateva zile vine Barcelona aici, urat!:))

YoNuTzz
5th November 2017, 18:06
pana la urma a fost etapa lui juventus, desi erau sa se faca de ras cu benevento

inter si napoli au facut doar egal ambele.

roma vine tare si are si meci restant.

montella daca nu bate azi seara, zboara.

Johnny D
6th November 2017, 11:34
Buna dimineata domnul Dardarel, felicitari pentru victorie! Asa da, altfel incepi saptamana de lucru dupa o asa performanta!:ok:

YoNuTzz
6th November 2017, 11:44
ne batem cu sampdoria pentru locul 6.

Johnny D
6th November 2017, 13:05
Numa nu vrea nici in ruptul capului sa ne salute, si acu vreo doua luni era peste noi peste tot, chiar si pe PL, pe-aici nici nu mai vorbesc, era derdelush de dardarel!:))

cip
6th November 2017, 13:15
nu raspunde decat la ni hao :D

dardar_3
6th November 2017, 16:09
Nu vorbesc cu looserii :D Atat Arsenal cat si United au pierdut :)) Ni hao cip si la cat mai multe egaluri :D

Johnny D
6th November 2017, 22:47
:happy

cip
7th November 2017, 19:21
ni hao si sanatosi sa fiti si voi...si continuati cu Montella ca e bun...:))

YoNuTzz
18th November 2017, 21:14
se vede ca lazio nu e chiar la acelasi nivel cu top 4...

dupa napoli, acum pierde si cu roma.

YoNuTzz
18th November 2017, 23:18
milan face un perfect 0/15 cu juve, napoli, inter, roma si lazio :ok:

Johnny D
19th November 2017, 17:34
Cum sa-i tii rezerva pe 2D-cei mai buni jucatori ai tai: Dybala si Duglas Costa intr-o deplasare atat de dificila ca la Sampdoria? Cat de handicapat sa fii ca antrenor? S-a obosit Dybala in amicalul cu Nigeria sau ce dracu?:)) Juventus pedepsita pentru asta, Napoli ia avans!:ok:

Johnny D
19th November 2017, 17:39
3-0, ca la prosti!:))


Si noi am pierdut la scor un meci sezonu asta, dar cu Liverpool nu cu Sampdoria!:)):)):))

miril
19th November 2017, 18:03
Super Doria! Pacat ca nu s-a terminat 3-0. JD, n-am inteles, Sampdoria este o echipain forma, pe locul sase, care-i diferenta?

Johnny D
19th November 2017, 18:06
Campionatul italian e sclaban rau, Liverpool e chiar echipa de CL, Sampdoria niciodata.
Momentan Napoli si Juventus fac exceptie, insa in Anglia sunt 6 echipe de valori apropiate, dintre care doar City pare putin peste.
In Anglia nu cred ca Sampdoria ar prinde top 10, greu de tot, poate cu noroc, dar nu cred.


PS: D-aia nu s-a terminat 3-0.

miril
19th November 2017, 18:08
Sampdoria este o echipa frumoasa, nu dopata economic. Tu te uiti doar pe odds. Culmea, mai tii si cu Rapid. E cum ai zice si Rapidul niciodata.

Johnny D
19th November 2017, 18:10
Si tu ai aceeasi pasiune pt astfel de echipe ca mine!:)
N-am zis eu ca n-am stima si admiratie pt ei, insa nu sunt Liverpool.
Sa vedem daca mai reuseste azi Valencia o victorie, asta e mama tuturor echipelor frumoase, nedopate economic!:ok:

El Pistolero
19th November 2017, 18:12
Juve nu stiu dacă a făcut 3 meciuri bune sezonul asta. E mult sub potential. Cu lotul ala trebuia sa defilezi pana acum.

miril
19th November 2017, 18:13
Deocamdata Espanyol a dominat prima repriza. Vezi ca anul asta si Roma a facut ceva performante de cand cu Di Francesco antrenor, iar Napoli nu a confirmat in Ch L. Juve a intrat in rutina, trebuie un alt antrenor iar Allegri sa preia nationala Italiei.

Johnny D
19th November 2017, 18:15
Mda, Roma. Insa cand insa imi zici Dzeko atacant... parca nu te pot lua in serios.
Ce-i drept e peste Bernardeschi asta, care sti-l Cristos cine l-a parasutat la o echipa ca Juventus.
Eu nici la Rapid in liga a 4-a nu l-as lua, pana si Goge e peste el! Jucator care o sa fie in Liga 1 cat de curand.

miril
19th November 2017, 18:29
Tu nu te uitai la fotbal cand Sampdoria cu Pagliuca, Mancini si Vialli juca un fotbal superb si pierdea nedrept finala Cupei Campionilor cu o anumita Barcelona. Bernardeschi este un talent care nu confirma, inca. Un fel de Walcott, daca (nu) vrei dar mult mai tanar.

Johnny D
19th November 2017, 18:32
A fost si ea un fel de Barcelona din finala cu Steaua bag deseama.

miril
19th November 2017, 18:39
1-0 Valencia. Da, cam asa ceva. Stii ca a castigat si Cupa Cupelor in 1989, nu? Si stii pe cine a eliminat in sferturi, nu?

Johnny D
19th November 2017, 18:47
Arsenal?:))
Aia era EL de atunci, insa nu e cea mai mare problema pt noi, ci faptul ca ne-a batut Galata in finala, o echipa sub Valencia si cand jucai cu trofeul pe masa! In plus, spaniolii mai mareu au fost arma nr. 1 impotriva englezilor si italienilor.

miril
19th November 2017, 18:50
Nu, Dinamo Bucuresti, cu unul Sabau, in echipa. De fapt, in 1989, a pierdut finala cu aceeasi Barcelona si in 1990 a castigat-o. Mea culpa. 2-0, intre timp.

Johnny D
19th November 2017, 18:51
Valencia a batut pe Dinamo? Si care e senzationalul?:P
Parca si Arsenal are o Cupa a Cupelor, acum cateva mii de ani... dar nu sunt atat de sigur de asta.:P



Ce e sigur e ca Valencia mi amiga se distanteaza de locu 3 si se-ndreapta spre vice-campionat! Ca si Arsenal acu 2 sezoane!/hello

YoNuTzz
19th November 2017, 18:56
se pare ca juve s-a concentrat prea mult pe meciul cu barcelona.

huge respect ptr sampdoria, care le-a aratat multor echipe cum se face, chit ca lotul nu e asa valoros..
nu ca milan, care cu top 6 a luat 0/18 :))

miril
19th November 2017, 18:57
Nu, Sampdoria. Pai Dinamo ca si Steaua era o forta pe atunci. Ma rog, forta Securitatii, Militiei si Armatei. Acum forta ti-o da banii nesimititi din petrol si gaze naturale. Nici o diferenta, deci.

Johnny D
19th November 2017, 18:59
Mda, eu credeam ca vorbesti de Valencia, n-ai lasat nici macar alineat daramite spatiu!:))
Nici aia nu e mare minune atat timp cat pe Dinamo i-au eliminat de-acolo la un moment dat 17 Nentori sau cum dracu ii chema p-aia?:D

miril
19th November 2017, 19:02
Sa nu confundam perioadele. Valencia aprope de 3-0. Te informez pe viu, asta fac. Nu te astepta la spatiu. 2-0, final de joc.

Johnny D
19th November 2017, 19:07
Pai asta zic, pierdea si cu echipe cu 3 clase sub ei, de ce nu si cu Sampdoria?:)

miril
19th November 2017, 19:57
Ca sa te fac sa nu mai exagerezi, Sampdoria are acelasi numar de titluri in cupele europene ca si....Ai ghicit. Te repeti fara sens si mai faci si gafe. N-ai vazut fotbal in acea perioada, ma rog, din cauze bilogice, macar deschide urechile, nu gura. Sampdoria: Pagliuca, Vierchowod, Katanec, Cerezo, Lanna, Dossena, Lombardo, Branca, Mykhaylychenko, Vialli, Mancini, super echipa, super antrenori legendari, precum Vujadin Boąkov, Sven-Göran Eriksson.

Johnny D
19th November 2017, 20:09
Eu tot nu te-nteleg. Ce-am exagerat? Daca Dinamo are traditie sa piarda cu echipe cu 3 clase sub ei, de ce n-ar pierde cu Sampdoria care nu era cu 3 clase sub ei? Tre sa-ti desenez sau ce dracu?
Si daca a eliminat pe Dinamo in sferturi cand a luat Cupa Cupelor, ce-i asta o asa mare performanta? Zici c-a eliminat pe Barcelona zau asa.

miril
19th November 2017, 20:24
Tu te exprimi cu trei clase sub sau nu despre o perioada despre care nu ai habar. Dinamo a avut o perioada 1983-1990 de apropiata valoare ca si a Stelei, pe plan international. Avea internationali ca Stelea, Rednic, Andone, Lupescu, Sabau de Rapid, Multescu, Augustin, Lupu, Mateut, Camataru si Raducioiu, printre altii. Deci, de la cineva care te simpatizeaza, deschide urechile si nu gura. Sper sa intelegi ce spun, acum.

Johnny D
19th November 2017, 20:27
Am zis eu ca n-a avut? Nu inteleg ce e exagerat in ce-am zis eu. Explica pe text.:rolleyes:


Iti explic eu ca sa nu te mai chinui. Faptul ca Dinamo a pierdut cu 17 Trantori si are o istorie plina cu asa ceva confirma doar ca astia indiferent de valoarea lor la un moment dat au obiceiul sa piarda cu echipe cu 3 clase sub ei! Faptul c-au pierdut cu Sampdoria ar fi o stire interesanta doar daca Sampdoria ar fi cu 4 clase sub ei. Nu-nteleg ce nu-ntelegi si ma minunez de neintelegerea ta!:P



PS: N-a fost de valoarea Stelei ca nici in Cupa Cupelor n-a fost instare sa faca macar o finala pe cand Steaua a facut 2 finale de Cupa Campionilor la rand. A fost cel mult cu o clasa sub Steaua.
Eu ti-as propune daca tot iti place istoria, sa te uiti in acea perioada de 8 ani de cine a fost eliminata Dinamo in cupele europene si de cine Steaua, si apoi sa vezi daca sunt de valori apropiate.

miril
19th November 2017, 20:57
N-a fost chiar asa cu cele doua, observa ca perioada incepe cu 1983, dar nu mai vreau sa fac off topic, aici. Te legi de un meci din acea perioada dar neglijezi doua semifinale de cupe europene, interesant! Totul a pornit de la o afirmatie despre Sampdoria, o echipa despre al carei palmares habar nu aveai, palmares international comparabil cu al echipei pe care o sustii, adica un titlu.

Comparatii cu trei sub si patru deasupra, sau invers, sunt apreceri subiective. Poti sa te uiti si invers, pe cine au invins, parca vorbeai de noroc. A pierde cu Liverpool in semifinale, dupa meciuri stranse, in acea perioada de varf a lui Liverpool, este o performanta, nu invers si la fel sa elimini pe castigatoarea CCE este o performanta. Eu zic ca in perioada 80-90 au fost de valoare apropiata, dupa aceea nu mai este de vorbit. Sincer, nici Steaua nu a rupt gura targului dupa aceea dar nu s-a facut de rusine ca Dinamo, asta-i drept. Forza Inter!

Srdjan
19th November 2017, 23:31
Icardi strikes again :D

miril
19th November 2017, 23:44
Cu o dubla!

Johnny D
20th November 2017, 07:15
N-am prea inteles ce-am gresit Mirile, ce-nteleg sunt doar 3 lucruri:
1. Le ai cu istoria.
2. Inter incepe sa fie sacaitoare.
3. In aceste circumstante, Milan n-are nici macar sanse teoretice la "Big 4 d'Italia"

YoNuTzz
20th November 2017, 09:36
top 4 se cam stie anul asta. napoli, juve roma si inter...acum sa vedem in ce ordine.
in opinia mea, napoli care va fi eliminata din UCL de Sahtior, ar trebui sa abandoneze Europa League, mai ales ca Inter sta pe bara.

miril
20th November 2017, 10:01
Inter are antrenor si ii mai trebuie un jucator cu calitati de coordonator la mijloc, plus ceva pe partile laterale, altfel scheletul echipei este de valoare buna.
JD, ar trebui sa renunti la chestiile astea repetitive, gen "Campionatul italian e sclaban rau, Liverpool e chiar echipa de CL, Sampdoria niciodata". Nu esti Mama Omida si s-a aratat ca cel putin in trecut o echipa ca Sampdoria a jucat la un astfel de nivel, corespunzator Ch L. Eu am incheiat aici, discutia. Forza Inter!

Johnny D
20th November 2017, 10:03
:)) Esti culmea, pana si Newcastle a jucat in CL si mai recent decat Sampdoria, care e pacatul sa spui ca azi nu e echipa de CL? :)

miril
20th November 2017, 11:11
Hodoronc tronc, umbli cu sofisme dand exemple care nu sunt relevante. Istoria recenta nu exclude istoria trecuta si invers. "Fiecare soldat poarta in ranita sa un baston de maresal". Sincer, esti fara leac. Pacat!

Johnny D
20th November 2017, 11:30
Hodoronc tronc, umbli cu sofisme dand exemple care nu sunt relevante. Istoria recenta nu exclude istoria trecuta si invers. "Fiecare soldat poarta in ranita sa un baston de maresal". Sincer, esti fara leac. Pacat!

:)) Bai frate, dar dupa tine Sampdoria este echipa de CL? :))

Si zicala aia cu soldat-maresal e o tampenie. E ca si cum ai zice fiecare cetatean poarta in buzunar buletin de presedinte al tarii, e nu zau?:rolleyes:
Aici nu suntem la sah, pionul nu se transforma in regina. Pionul in realitate are vreo 10 etape de parcurs pana sa se transforme in regina, inclusiv etapele de nebun, tura de noapte, de zi, dubla, tripla, cal de bataie, etc, si astea-s doar 3 din cele 10.:P 99,9999999% dintre pioni se pierd pe parcurs.
Zicala corecta e unul din 10 milioane de soldati poarta in ranita sa un baston de maresal. E ca si cum ai castiga la loterie ce zici tu!:)) Zicala aia a ta e pur exercitiu de tampenie pornit poate dintr-o dorinta de a ridica moralul prostilor, pardon, soldatilor pe timp de razboi.

Ca sa fiu sincer cu tine, Sampdoria mi se pare totusi mai echipa decat e Leicester in acest moment, insa ce s-a intamplat in Anglia in acel moment cand aia au devenit campioni a fost ceva absolut colosal de rar, echipele de top 4 sau top 6 sa fie toate praf in afara de Spurs care si ea pe final a prins una din obisnuitele-i caderi mentale, ultima din istoria ei si cea mai catastrofala. Asa ceva nu se-ntampla des in vreun campionat.

Johnny D
20th November 2017, 11:41
Asta nu-nseamna ca Leicester sau Sampdoria sunt echipe de CL. Leicester daca fac rabat de la Kante, n-a fost nici macar atunci cand l-a luat.
Orice echipa de PL cu un pic de moral/aplomb si bulan poate face ce-a facut Leicester in anul urmator in CL, fara Kante.;) Nu orice echipa din Italia.
Bonaparte sau cum ii zice la aia de si-a facut acu primul punct!? N-ar face nici 3p. Benevento asa, bine-vant, asta-i e si valoarea.:))

Eu nu sunt fara leac, eu vorbesc la subiect, imi exprim o parere atat cat ma duce capul. Voi astia care nu sunteti instare sa va exprimati la subiect si vorbiti de useri(Eu sau Yonutz, etc.) total inoportun sunteti in afara bunului simt, dar leac exista si pt asta, doar sa vi-l administreze cineva cu coaie.
Daca ai probleme cu un user sau moderator sau ce-o fi el, fa-i report, nu te exprima tu aici unde nu e thread de discutii libere despre el.

miril
20th November 2017, 12:12
N-ai inteles nimic din ce vreau sa spun si nu cred ca vei intelege, cel putin in viitorul apropiat, ca sa nu spun vreodata. Ai, in general, cu mici exceptii, un sistem inchis de gandire care nu permite dialogul unde partile implicate au de castigat reciproc. Acum chiar ca am terminat. Forza Inter!

Johnny D
21st November 2017, 07:37
Asa, tre sa explici. Daca nu explici, si nu inteleg, intr-adevar am un sistem inchis de gandire, tind sa nu ma deschid la ce nu inteleg.:P

queque
21st November 2017, 09:43
:)) Esti culmea, pana si Newcastle a jucat in CL si mai recent decat Sampdoria, care e pacatul sa spui ca azi nu e echipa de CL? :)

Si Blackburn a jucat CL in perioada aia...


Dinamo a dominat cap coada ambele meciuri cu Sampdoria,trebuiau sa se califice atunci.


Momentan,Roma a tacut si a facut.Nu a trecut mult timp de cand era 'sub Milan anul asta' :))

Johnny D
22nd November 2017, 07:43
Dinamo a dominat cap coada ambele meciuri cu Sampdoria,trebuiau sa se califice atunci.

Q.e.d.:))



Momentan,Roma a tacut si a facut.Nu a trecut mult timp de cand era 'sub Milan anul asta' :))

Dardarel saracul... o data pe luna maxim il vedem, cand bate Milan.:))

Mie mi-e tare simpatic, incearca el acolo ceva diavolesc din cand in cand dar nu e diavol, nici macar la par.:P

miril
22nd November 2017, 10:05
Sampdoria a castigat anul urmator Cupa Cupelor, iar in sezonul 94-95 ajunge in semifinala Cupei UEFA, fiind eliminata de o echipa din nordul Londrei, la penalty-uri dupa doua meciuri foarte disputate. QED! Ma intreb, Newcastle sau Blackburn pana unde au ajuns in participarile alea.

Johnny D
22nd November 2017, 14:58
Pai daca o dai asa pe istoric, Liverpool e cea mai buna echipa in Europa din Anglia, insa... nu cred ca de ea se tem cel mai multi acum.
Sa facem daraca diferenta intre cele doua cuvinte ca s-ar putea sa aiba vreo noima, zic si eu acum, nu dau cu parul.

cip
22nd November 2017, 15:10
Ionica,te mai faci mult de ras pe-aici?
suntem pe Italia,ce mama dreq te-ai inflamat asa?

Johnny D
22nd November 2017, 15:23
Nu eu sunt inflamat, tu si cu Emil sunteti, eu sunt ontopic, vorbesc calm, elocvent, succint, voi vorbiti (si) despre mine, off topic si stupid.:rolleyes:
Ce-i drept, vorbesc si eu de Dardarel, dar nu cu gura rea, eu vorbesc doar de cei care-mi sunt simpatici si vreau sa-i revad cat de repede!:D

cip
22nd November 2017, 16:09
aha,ok...si acum du-te si te culca ca esti cam in plus pe-aici...

Johnny D
22nd November 2017, 16:22
Normal ca sunt in plus ca doar pe mine m-a tot luat in gura Miril cu tot felul de intrebari, tu care esti neavenit de 2 ore, nu esti in plus! Tu esti tata thread-ului si mama lui!:))

miril
26th November 2017, 10:05
Doppietta, Icardi, din nou. 3-1, in deplasare la Cagliari, dupa un meci disputat.

inter
26th November 2017, 12:44
Doppietta, Icardi .

in ritmul asta , clauza lui Lionel e cam mica :ok:

Spalletti isi merita si ultimul banut ... sa nu plece ca Mou :headbang:

si cand ma gandesc ce puteam face cu 250 de milioane .......:))

YoNuTzz
26th November 2017, 18:21
inter anul asta chiar arata bine...

noi dupa 6/6 infrangeri cu top 6, mai avem si dublu 0-0 acasa cu genoa si torino :))

Johnny D
26th November 2017, 21:04
Doppietta, Icardi, din nou. 3-1, in deplasare la Cagliari, dupa un meci disputat.

Interesant. Devine mai mult decat sacaitoare echipa asta, o rivala pt Napoli si Juve!:))
Presupun ca asta a jucat titular in barajul cu Suedia, ca nu mai stiu echipa de start, daca idiotul ala de-a antrenat Italia nu l-a bagat pe Insigne titular.


inter anul asta chiar arata bine...

noi dupa 6/6 infrangeri cu top 6, mai avem si dublu 0-0 acasa cu genoa si torino :))

In ritmul asta nu ne mai intalnim cu Dardarel pana dupa Craciun!:))

inter
26th November 2017, 22:18
Interesant.
In ritmul asta nu ne mai intalnim cu Dardarel pana dupa Craciun!:))

se pare ca e in "post".....:yes:

inter
26th November 2017, 23:26
Icardi cu 15 reusite are mai mult de 3 ori decat cei 3 atacanti ai verisorilor , care se pot lauda cu 5 reusite ... in comun .... si de 10 ani nu am mai vazut diferenta de 16 puncte ..;)

YoNuTzz
26th November 2017, 23:29
kalinic + cutrone + silva = EPICI oamenii...bacca era cat toti 3 la un loc :))

YoNuTzz
27th November 2017, 14:12
AC Milan announce to have parted ways with coach Vincenzo Montella. We are very grateful to Mr. Montella and his staff for all the work done up to today, their commitment and professionalism. Management of the first team is entrusted to Gennaro Gattuso, who leaves his position as Primavera coach and to whom AC Milan wish the best of luck. A press conference is scheduled for tomorrow to present the new coach at Milanello training centre.

Johnny D
27th November 2017, 14:23
Eu cred ca mai degraba restul echipelor din Serie A trebuiau sa semneze scrisoarea aia de multumire lu Montella, in afara de Milan!:))

YoNuTzz
27th November 2017, 17:07
cu gattuso va fi precum cu fostele mari vedete: inzaghi si seedorf...va fi dorinta si cam atat...din pacate...

cip
27th November 2017, 19:12
dai 250 milioane pe jucatori,iei Montella antrenor si mai apoi il schimbi cu Gattuso...:o:
probabil au vrut sa dea un nou soc la echipa investitorii chinezi,altfel nu-mi explic...:))

YoNuTzz
27th November 2017, 19:38
dupa cum am zis - inzaghi, seedorf, gattuso...same stuff...
bine, nici nu avem atacant...

cip
27th November 2017, 19:53
pai voi i-ati pus acolo...sa fiti sanatosi si sa continuati cu asa bun management... :D

messi19
27th November 2017, 20:35
Interesant. Devine mai mult decat sacaitoare echipa asta, o rivala pt Napoli si Juve!:))
Presupun ca asta a jucat titular in barajul cu Suedia, ca nu mai stiu echipa de start, daca idiotul ala de-a antrenat Italia nu l-a bagat pe Insigne titular.



In ritmul asta nu ne mai intalnim cu Dardarel pana dupa Craciun!:))

:happy:happy:happy:happy ionel d, legenda vie. :))
zi-mi te rog ca nu vorbesti despre cine pare ca vorbesti. te rog din suflet. ar fi prea mult chiar si pt tine :)).

Johnny D
27th November 2017, 21:45
Are nume italian si joaca in Italia, ce vrei?:))
Si are si stil italian, urat si precis, la ciupeala si executie. Nici n-am crezut ca nu e italian.:P
Nu stau la orice jucator la care am dubii unde s-a nascut sa-i caut pe google nationalitatea.

Johnny D
27th November 2017, 23:24
Cat am suferit cu prostii astia de Atalanta, numa nu voiau sa dea pe poarta un sut tot meciul!
Bine ca le-a dat 5 la Everton in deplasare dar kktilor astora de Benevento un sut pe poarta nu le-au dat 3 sferturi de meci!
Si primul sut pe poarta, primul gol, cu un sfert de ora inainte de final chiar cand muream de nervi la ultimul meci.
Nu stiu cine e nr. 9 ala la Atalanta dar nu are nici o treaba, rezerva aia de-a intrat in locul lui trebuie sa fie titularul.
Echipa e buna chiar daca azi zici ca s-au incaltat cu papucii invers in careul advers, insa nr. ala 9 n-are treaba cu Serie A. La o faza din debutul reprizei a avut om liber central pe poarta ce venea singur, tot ce trebuia ii sa ii dea o pasa de 5m in fata, fara adversar intre el si coechipier, si i-a dat pasa prin spate, pe langa el! Ce panarama!:))

Johnny D
27th November 2017, 23:36
1-0 in stil sec italian, mai slab de-atat nu se poate castiga, cam asta a fost.

Etapa viitoare se numeste reintoarcerea lui Dardarel pe forum, Milanu ii distruge pe astia, sunt slabi rau de tot pe faza ofensiva Benevento, insa sunt buni la respins mingi inalte si la a crea densitate in careu. Insa o echipa cu imaginatie ofensiva, CARE JOACA PE JOS, le da de la 3 in sus, trebuie si Milanu sa bata pe cineva!:))

YoNuTzz
28th November 2017, 09:26
trebuie sa batem si noi pe cineva, macar odata la 5-6 etape, nu ?! :D

miril
28th November 2017, 15:17
Are nume italian si joaca in Italia, ce vrei?:))
Si are si stil italian, urat si precis, la ciupeala si executie

Corect! Urat si precis, la ciupeala. :rolleyes:

dtGTjlaMB3M

Johnny D
29th November 2017, 07:43
O sa ma uit cand am acces la youtube. Nu zic ca asa e tot timpul, vorbeam in general!:D
Sa nu-mi zici c-a driblat pe cineva!?:o:

Johnny D
1st December 2017, 22:02
Gol Juventus in debut de meci, cum sa-i dai cota 1.80 la X2!? Ce pe fata a fost!:))
N-avea cum pierde Juve niciodata aici acum avand in vedere ca s-ar fi facut o distanta mare de Napoli si Inter, niciodata!;)

El Pistolero
1st December 2017, 23:45
Fara emotii. Inter probabil trece lider maine, la 1 punct de Napoli si 2 peste Juve. In retur forteaza un pic Juve si le da distanta.

YoNuTzz
2nd December 2017, 01:29
se vede ca napoli totusi nu este material de campioana...

au luat ei cu lazio, roma, milan si inter - 10/12, dar cand au venit meciurile cu echipe puternice precum man city sau juventus - 0 !

inter
3rd December 2017, 13:39
se vede ca napoli totusi nu este material de campioana...

au luat ei cu lazio, roma, milan si inter - 10/12, dar cand au venit meciurile cu echipe puternice precum man city sau juventus - 0 !

ce imi place ca ne bagi in aceasi categorie cu "saracii" aia ...... lazio, roma, milan 9/9 ... cu noi au scos un amarat de punct pe san paolo .....

YoNuTzz
3rd December 2017, 15:33
sunteti o echipa buna, dar sa fim seriosi, nu sunteti la nivelul lui juventus, sau city...

btw...credeam ca limita penibilului ptr milan este ca au luat 0/18 cu top 6, dar azi a fost depasita...

suntem prima echipa cu care benevento obtine primul punct dupa 15 etape :))) si ne-au dat gol cu portarul...

El Pistolero
3rd December 2017, 15:50
Ce gol a dat ala. Istorie pentru Benevento. Milan tot echipa de pluton a rămas si sezonul asta.

queque
3rd December 2017, 16:14
Ce gol a dat ala. Istorie pentru Benevento. Milan tot echipa de pluton a rămas si sezonul asta.
:happy
Brignoli,e zero,nu stiam ca e la Benevento.Anul trecut era al 3-lea portar al lui Leganes,s-au accidentat ceilalti doi si nici asa n-a jucat,a fost convocat unul de la juniori!
Acum va fi idol,a reusit primul punct in Serie A din 45 posibile.
:happy

Primul gol l-a marcat George Puscas.

PS:Gattuso calca pe cap pe vreunul,in vestiar.

YoNuTzz
3rd December 2017, 16:33
pai a zis si gattuso ca diferenta de mentalitate intre ce era in 2007 si ce e acum este imposibila de descris :))

noul obiectiv: locul 7

inter
3rd December 2017, 17:24
cine e pe primul loc ? INTER :ok:

cip
3rd December 2017, 17:38
si urmeaza derby d'Italia,acasa la ladri...:D

Johnny D
3rd December 2017, 17:41
Ce panarame...

YoNuTzz
3rd December 2017, 17:49
sa-i vedem pe inter in adevaratul test cu juventus...
napoli l-au picat.

Srdjan
3rd December 2017, 17:53
Icardi o sa isi bata joc de defensiva celor de la Juve :D

inter
3rd December 2017, 18:05
oricum Perisic merita tripleta azi ...Icardi o sa se revanseze cu gobbi ...parca il vad il rolul lui "il giardiniere" .....:yes:

inter
3rd December 2017, 18:23
https://www.youtube.com/watch?v=xvCJYcTwNfw

pana si Crudelli nu mai rezista .......sunt 18 ? :D

Il Milan concede al Benevento, fino ad oggi sempre sconfitto, il primo, storico punto in Serie A, lo fa prendendo gol al 95' da Brignoli, che di professione fa il portiere. Sembra il copione di una commedia, di uno di quei film destinati a far ridere tutta la famiglia, è invece la fotografia dell'annata rossonera. Di una squadra che a dicembre ha già abbandonato la possibilità di giocare la prossima Champions League.

nu neg ca si noi am avut perioadele noastre negre ,,, dar asta e .... NEPRETUITA :)):)):))

YoNuTzz
3rd December 2017, 18:33
si vor fi peste 30 la finalul campionatului.
am avut 4 sezoane in care am terminat la rand pe locurile 8, 10, 7 si 6, dar anul asta e mai rau ca niciodata, mai ales ca se bagasera bani...

inter
3rd December 2017, 18:41
am inteles ca chinezii ...pleaca , vand ? si ca va faceti alt stadion ...... cu aia 250 de milioane... il aveati deja ..... noi ramanem pe Meazza ... pt voi sa nu mai jucati pe San siro ... e o lovitura de imagine ... care va va costa!

YoNuTzz
3rd December 2017, 21:15
de unde bani de nou stadion :))

si chinezii abia acum si-au dat seama in ce s-au bagat...se zvoneste ca banii ptr transferuri au fost bani imprumutati, bazandu-se strict pe faptul ca ne calificam in UCL, mai ales ca erau 4 locuri.
s-a dus si asta cu UCL-ul...
sa vedem de la anul, daca pleaca chinezii, sau se intoarce familia Berlusconi.

cip
4th December 2017, 14:26
famiglia Berlusconi ai vrut sa zici...:D

miril
4th December 2017, 19:19
Sa nu-mi zici c-a driblat pe cineva!?:o:

Da, ca Giroud!

El Pistolero
9th December 2017, 21:28
Juve fără Buffon si cu Dybala rezerva. Sunt curios dacă Inter joaca ceva.

YoNuTzz
9th December 2017, 21:50
juve in sapt asta, a batut la napoli, si s-a calificat in UCL mai departe. sa o vedem azi...in mod normal, inter nu cred ca se poate ridica la nivelul lui juve...dar are avantajul odihnei, nejucand in cupele europene.

YoNuTzz
9th December 2017, 23:39
mda...deci inter obtine 0-0 si la napoli acasa si la juve acasa...it's something...

delaparis
9th December 2017, 23:46
Dungatii au jucat penibil dar nu conteaza :)

El Pistolero
10th December 2017, 11:01
Mda... Lupta rămâne deschisa în continuare.

inter
10th December 2017, 12:05
meci de uzura , zebratii au dominat ... au avut si o bara ... Handanovic imperial ca de obicei ... si penalty neacordat la sutul lui MI ... mingea se indrepta spre poarta si a fost oprita de mana lui Benatia .....dar suntem obisnuiti cu avantajele acordate ladrilor!:rosu:

Johnny D
10th December 2017, 13:48
Da, ca Giroud!

Pai Giroud e titular de drept la nationala Frantei, Icardi poate zice la fel la Argentina?:D
Alta intrebare, Giroud e rezerva la Arsenal si titular la Franta, Icardi e titular la Inter dar...?:D


Dungatii au jucat penibil dar nu conteaza :)

Cat sa-mi iasa mie pronosticul, 1X pe fata.;)

Leo
10th December 2017, 15:57
0-0 in Chievo - Roma, un 0-0 spectaculos. Portarul lui Chievo a facut minuni cu paradele lui.

Johnny D
10th December 2017, 16:08
Binevant aia n-au nici o treaba cu fotbalu, daca Udine care acum e o echipa slaba doar se joaca cu ei.
Cat de penibila poate fi Milanu... greu de crezut ca-l mai vedem curand pe Dardarel pe forum.:(

YoNuTzz
10th December 2017, 18:39
mda...napoli nu profita de egalul dintre juve si inter...

o saptamana oribila ptr napoli...0-1 cu juve 1-2 cu feyenoord si 0-0 cu fiorentina.

miril
10th December 2017, 19:33
Ai uitat de varsta, JD. Giroud nu mai e titular de drept, il asteapta pensionarea.

Johnny D
10th December 2017, 23:22
Ai uitat de varsta, JD. Giroud nu mai e titular de drept, il asteapta pensionarea.

Este la acest CM! Restu sunt deja jucaraie. CM e tot ce conteaza pt o nationala!:ok:
Apoi pot pleca linistiti pana la urmatorul CM, o gramada de titulari.


Bonaventura salveaza Milanul!:ok: Si-l readuce pe Dardarica pe forum, abia-l asteptam.
Pana de Craciun speram sa-l mai vedem macar o data!:D

Leo
11th December 2017, 01:40
Cu egalul de astazi, Roma a pierdut sansa sa urce acolo in varf. Se putea profita de rezultatele contracandidatelor la titlu.

YoNuTzz
11th December 2017, 09:55
oricum frumoasa anul asta lupta ptr titlu...probabil tot juve il va castiga pe final, dar macar e printre putine campionate unde se mai joaca...

Johnny D
11th December 2017, 12:29
Ca si-n Romanica.:sneaky:

YoNuTzz
11th December 2017, 13:34
nu chiar...in romanica, de obicei favorita FCSB isi ia teapa...juve chiar le castiga.

inter
11th December 2017, 20:17
https://twitter.com/PordenoneCalcio/status/938136539506397184/photo/1


maine seara e derby-ul echipelor care n-au fost niciodata in Serie B!

El Pistolero
13th December 2017, 00:18
Doua echipe de Seria C. Penibil se prezintă aia care cică sunt lideri. O centrare au dat bună în 110 minute.

YoNuTzz
13th December 2017, 23:51
milan - inter in coppa italia...frumos :D

Leo
16th December 2017, 20:24
A venit si prima infrangere pt Inter in campionat.

YoNuTzz
16th December 2017, 23:41
ce a gafat-o inter acasa :))

napoli bat intr-o deplasare grea, iar roma cumva in min 94 reusesc sa evite gafa :ok: si au si un meci mai putin.

inter
17th December 2017, 12:35
ce deziluzie ... astia de au Dacia pe piept .....ne-au mai oprit la 17 din sirul victoriilor consecutive ... parca sunt ... "guffo":drak:

ma consolez ca in anul ala am luat scudetto!:ok:

YoNuTzz
17th December 2017, 15:12
haha...dupa ce benevento a obtinut primul punct din istorie cu milan, acum o alta retrogradata, verona ii administreaza milanului un sec 3-0 :))

e ziua si umilinta ptr "marele" milan.

ps - penalul de bonucci cred ca pleaca la iarna sa isi salveze cariera :)) iar penibilul de donnarumma la vara...

acum asteptam excluderea din EL...unde oricum mai mult de dubla cu ludogorets nu reuseam...

queque
18th December 2017, 03:08
Ma asteptam sa calce stramb (Inter),eram convins ca nu sunt in stare sa faca o campanie imaculata.Dar nu ma asteptam acum,acasa,cu Udinese.Tocmai cand castigasera un pic de credibilitate.De fapt,pentru mine,nu au echipa mai buna ca Napoli sau Juventus.
'Lupul' mai are de recuperat un punct.Cand se va pune lider,va castiga aceste tipuri de meciuri cu 1-0,cum a facut-o intotdeauna in ultimii 20 de ani,nu va fi ceva nou.Ceva de genul ce a facut Roma astazi (bine,Roma a dat 21 de suturi la poarta,dar meciurile astea le pierdea in trecut).

Johnny D
18th December 2017, 07:20
Inter nu va lua niciodata titlul atat timp cat are jocul asta, adica nu stie juca daca e condusa.
E genul de echipa ce nu stie dribla si juca pe spatii mici cu astia de se baga toti in careu. Nu mereu poti da gol primu.

YoNuTzz
18th December 2017, 16:10
cu mare parere de rau ptr Napoli, eu cred ca top 4 va arata asa

1. Juve
2. Napoli
3. Roma
4. Inter

YoNuTzz
23rd December 2017, 18:02
inter la a 2-a infrangere consecutiva :))

ma uitam...benevento a ramas doar cu acel punct luat evident milanului :)))

El Pistolero
23rd December 2017, 18:37
Ca o echipa de pluton a aratat Inter in ultimele 3 partide. O iau la vale.
Deseara Juve cu Roma. Neaparat victorie pentru Juve!

Leo
23rd December 2017, 18:50
Sper ca Roma sa scoata macar un egal. :D

YoNuTzz
23rd December 2017, 20:26
le va fi aproape imposibil...

btw..vad ca incet dar sigur, milan merge spre locurile de retrogradare...locul 11 momentan :))