PDA

View Full Version : La Liga 2017/2018



Pages : [1] 2

Xaviesta
19th August 2017, 12:10
Atleti joaca azi la Girona. Barca maine acasa cu Betis si Real la Depor.

Srdjan
19th August 2017, 19:17
Vad ca n-avem poll, deja se stie cine ia anul acesta :D. Nu mai are rost sa votam

miril
19th August 2017, 21:43
Gironaaaa!!! Frumoase primele 25 de minute. Stuani, n-a mers in EPL, merge in La Liga.

delaparis
19th August 2017, 22:20
Vad ca n-avem poll, deja se stie cine ia anul acesta :D. Nu mai are rost sa votam
Acum avem :)

miril
19th August 2017, 23:16
Pacat, s-a terminat 2-2, golurile lui Atletico le-au marcat in 10 oameni. Girona a jucat mai bine inainte de eliminarea lui Griezmann. Ce a scos Oblak, in prelungiri!

queque
20th August 2017, 08:19
Lega a inceput bine,1-0,3 puncte,sperante de salvare.Am stat in peluza unde vin suporterii oaspetilor.Au fost putini (au ogalerie respectabila,dintre cele mai frumoase),nu au rupt niciun scaun :)
http://gg.gg/GolLegaAlaves
Am vazut si prima jumatate de ora din Girona-Atletico.Cat am vazut (am mers la munca),i-au dansat catalanii bine de tot.Am mai aruncat o privire pe telefon si vad eliminare Griezman,zic s-a terminat.Spre dimineata am aflat ca a fost 2-2.Normal.Simeone.

YoNuTzz
20th August 2017, 21:50
sa-i vedem pe barca azi..fara neymar, si azi fara suarez si iniesta...practic e doar messi...

Lordul
20th August 2017, 23:06
2-0 cu Bettis , Real e mare favorita anul acesta dar sa vedem ce mai transfera Barca

Razor
20th August 2017, 23:35
Lupta clar se da intre Real si Barcelona...Real favorita in momentul de fata datorita formei superioare , dar sezonul e lung.Oricum , cred ca e prima data dupa multi ani cand suntem favoriti la titlu in fata Barcelonei la inceput de sezon.

Btw , imi place cum se misca Andone...a avut 2 ocazii mari la inceputul meciului.Sper sa prinda un transfer bun in viitor.

Srdjan
21st August 2017, 12:25
Am aratat bine aseara, cu Messi ca fals numar 9. M-am bucurat sa vad ca Deulofeu si Semedo s-au miscat foarte bine, oarecum am inceput sa o luam pe un drum ceva mai bun, insa tot avem nevoie de transferuri. Oricum, la cat de bine a jucat Sergi Roberto aseara, tot ce pot zice este ca transferul lui Paulinho pare chiar si mai inutil, acum

queque
22nd August 2017, 05:51
Excelent mi s-a parut Eibar,din toate punctele de vedere,fizic,tehnic,tactic.Nu au cum sa aiba emotii la retrogradare anul asta.

YoNuTzz
26th August 2017, 23:59
2-0 barca in meciul 2...2 x messi evident...

YoNuTzz
28th August 2017, 00:57
Asensio va fi noul superstar al fotbalului

Nadalfan
28th August 2017, 10:44
Fuckin defense and feckin Benzema...
No shit, cat isi mai bate Karim joc de noi?

Asensio e tare bun. Screamer dupa screamer. Alearga cel mai mult din echipa..
Pe Bale l-au huiduit astia tare rau de tot ieri.

El Pistolero
28th August 2017, 10:53
Au ratat cat pentru un sezon întreg. Benzema mai ales. Bine ca au venit acum la început aceste puncte pierdute.

Johnny D
28th August 2017, 10:57
2-0 barca in meciul 2...2 x messi evident...

Ia titlul Messi de unul singur, acu ca Realu n-are cum fura ca-n codru 2 sezoane la rand.;)

YoNuTzz
28th August 2017, 11:31
real e prima favorita.

bale clar va ajunge la man utd din vara pe 100 de milioane.

queque
28th August 2017, 11:55
Nu stiu de cand bate Asensio,dar nu ma bag.Copilul are un sut de aur,vom vedea cum il inghit 'rechinii'.Parca imi imaginez niste proleme de vestiar
Lega,bine.Ca intotdeauna,putina calitate,dar multa consistenta.Adversari:Piatti,Baptistao,Sergio Garcia,Jurado,Granero,Gerard.Emotii 2,rezultat real 1-4.
Antrenor de antrenor:Asier Garitano.

Johnny D
9th September 2017, 17:27
real e prima favorita.

Prima pe dracu, nu vezi ce carpa de echipa e?
1-1 din minutu 60 acasa cu varzele de Levante si prima lor ocazie in repriza a 2-a e in minutu 82!
Ce panarame!:))

El Pistolero
9th September 2017, 17:36
Ce echipa a trimis azi Zidane... Nu au tratat meciul serios si încă 2 puncte pierdute aiurea.

Johnny D
9th September 2017, 17:56
1-1 din minutu 30 am vrut sa zic, deci rectificare. Si tu ai prima ocazie in minutu 82 in a 2-a repriza!
N-au nici o treaba daca nu-i ajuta arbitrii sa ia titlul. Anu asta nici prin vise.

YoNuTzz
9th September 2017, 18:12
lotul realului e mai bun decat cel al barcei...dar orice se poate intampla...

e inca foarte devreme...intr-adevar s-au pierdut 4 puncte, dar eu tot pe real ii vad favoriti.

Razor
9th September 2017, 21:02
Zidane s-a bazat mult pe rotatii sezonul trecut , anul asta se pare ca va face la fel...problema e ca anul asta nu cred ca va mai merge...sunt jucatori care au confirmat mai mult ca altii , si frecatul asta cu un meci da un meci nu nu mai tine.Asensio spre exemplu nu mai are ce cauta pe banca atat timp cat Bale e in teren...Isco la fel.

Bine ca l-am pastrat pe Benzema care merge spre 30 de ani si e paleta , dar l-am dat pe Morata care inca e tanar si in forma..si de-al casei.

Bale si Benzema trebuiau vanduti vara asta...hai ca pe Bale iei 100 si la anu sa zicem , dar pe Benzema sa zica astia multumesc daca da cineva 30.Un atacant neaparat vara viitoare...ar merge pustiul ala de la Leipzig , Werner...pare promitator.

YoNuTzz
9th September 2017, 21:20
a luat real multi bani pe morata si james (bine pe james va lua), dar a fost o mare greseala...morata face show in premier league, care e mai greu decat la liga...

il ai pe asensio, il ai pe isco, era ideal sa il mai ai si pe morata.

ps - sunt convins ca bale se va transfera la united.

delaparis
9th September 2017, 22:19
Messi ramane totusi cel mai bun jucator din lume ... care inscrie din offside :)

Nadalfan
9th September 2017, 23:14
Asa se intampla cand renunti la Morata si James care ti-au dat 30 goluri sezonu' trecut si nu cumperi pe nimeni in schimb. Te-ai bazat toata vara ca vine Mbappe, dar cand ti-a zis ala ca vrea garantii ca joaca ca sa vina, i-ai pastrat pe Bale si Benzema...Aroganta asta o sa coste sezonu' echipei. Daca nu joaca Ronaldo tot sezonu' cum a facut-o in ultimele 6 luni, si nu o s-o faca fiindca e imposibil sa rezisti atat de mult la nivelul asta, echipa n-o sa castige nici macar Copa del Rey.

Johnny D
9th September 2017, 23:23
Messi ramane totusi cel mai bun jucator din lume ... care inscrie din offside :)

:)) Aici nu conteaza, meciul era castigat oricum, nu se compara el cu Bayern intr-o semifinala de CL cand e pe muchie!;)


Am anticipat perfect dupa plecarea lu Neymar, paradoxal echipa e mai buna pt ca acum Messi e mai bun, e singur!:cool:


Sa va traduc daca nu va prindeti, Neymar chiar e superjucator si Messi stia asta, de multe ori era ceva-n gen "Na ma, te du cu ea. Eu stau la o tigarete!" acu e ceva-n gen "am 10 colturi de bloc care mi-o dau inapoi, sunt eu si 11 adversari! Tre sa-i trag in pwla pe toti meci de meci!" Randamentul sau e cu totul altul acum, cum era inainte sa vina Neymar! Messi cel fabulos revine in acest sezon! Gata cu baloane de aur pt gelat!:ok:

YoNuTzz
9th September 2017, 23:34
si eu cred ca messi va face un sezon senzational, si nu trebuie exclusa barca din lupta ptr UCL.

Xaviesta
10th September 2017, 13:28
Sezonul trecut a fost unul dintre cele mai bune din cariera lui Messi. :)) si echipa e mai bine sudata datorita lui Valverde care a schimbat putin si sistemul.


Real e aceeasi echipa cu ploaie de centrari, dar e mai greu cand iti pleaca cei mai buni de pe banca. Am mai spus ca lotul ala urias le-a castigat trofeele sezonul trecut. Zidane la fel de clueless. Cum sa ii pastrezi si vara asta pe Bale/Benzema si sa nu iei nimic... mega fail.

Razor
10th September 2017, 20:59
Bale cred ca pleaca sigur la vara daca nu se intampla vreun miracol si isi revine pe parcursul sezonului...cred ca anul asta a vrut Perez sa ramana doar pentru ca a castigat echipa trofee.

Intre timp Mariano a dat 4 goluri pentru Lyon , Morata 3 pentru Chelsea...iar noi am ramas cu Benzema.

YoNuTzz
10th September 2017, 22:20
adev e ca real de mult nu a mai bagat bani in echipa, iar echipa (cel putin titularii de drept) este imbatranita.

Srdjan
11th September 2017, 20:02
Realul o sa aiba mult de pierdut de pe seama vanzarii lui Morata. Au ramas cu Benzema care e mana moarta si cu Asensio care e foarte bun, dar nu e la nivelul lui Morata inca. Ma astept sa aduca un atacant in iarna

Johnny D
11th September 2017, 21:31
Este ca de fiecare data cand Andone da gol, Deportivo pierde?:))



PS: Si eu cand va ziceam ca Morata > Benzema, anu trecut?!?:rolleyes:

Razor
12th September 2017, 03:00
Sa vedem cum roteste Zizou echipa acum cu accidentarea lui Benzema...n-avem niciun atacant 100% in lot in afara de Mayoral.

Poate-l agatam pe Lewandowski la iarna sau macar in vara...totusi as prefera unul mai tanar , de viitor.

Johnny D
16th September 2017, 18:55
Ce gunoi e Suarez ala cand echipa are nevoie de gol, am impresia ca si Cavani ar fi mai bun!:))
Nu Denis, sa nu se inteleaga gresit, baiatul asta creste de la meci la meci!:ok:


Paulinho > Suarez!:ok:

Johnny D
18th September 2017, 07:57
RM a castigat ieri un meci la San Sebastian si se mentine oarecum aproape, nu e de colea!
Astia sunt printre cele mai enervante echipe din lume, bat cand nu te astepti si pierd cand nu trebuie.

YoNuTzz
19th September 2017, 01:57
opaa...s-a accidentat transferul de 150 de m al barcelonei...

Johnny D
19th September 2017, 07:27
Da, nu va fi usor fara el. Pe de alta parte au un avans linistitor in campionat, iar dupa ce le-au tras-o urat si lu Juve in primul meci, pot linistit sa conserve pana la revenire primu loc si-n grupa. Sa castige grupa mai bine zis ca ala saracu nu mai revine pana anu viitor. Mai tre sa si stii niste chestii cum ar fi ca atunci cand meciu e greu si nu poti da gol, il bagi pe Paulinho ca Suarez nici macar o pasa de 10 m pe contra-atac nu e instare sa dea.

Srdjan
20th September 2017, 19:29
Messi a avut unul dintre cele mai bune meciuri ale sale din ultimii ani aseara, si chiar nu cred ca exagerez. Valverde a realizat ceva foarte important, destul de rapid: daca concentreaza jocul in jurul lui Messi, golurile vor veni de la sine. Luis Enrique n-a inteles asta, sau cel putin n-a putut sa o faca, deoarece il avea si pe Neymar un lot, un jucator mult prea individualist pentru o astfel de tactica.

Paulinho s-a integrat surprinzator de bine in echipa si se pare ca stilul de joc al Barcei chiar i se potriveste. Imi place gandul ca avem si noi un "taietor de lemne" la mijloc ca si Real Madrid :D

Xaviesta
20th September 2017, 20:26
Suarez e clar sacrificat in sistemul asta cu Messi false 9 din nou si nu imi place. Suntem din nou prea dependenti de el. Vom vedea mai bine in meciurile grele care incep peste cateva saptamani.


Semedo e epic btw. Noul Umtiti. :D nu credeam ca mai vad un RB de asa calitate atat de devreme, dupa failurile de Roberto Vidal si zvonurile cu Bellerin.

YoNuTzz
20th September 2017, 22:35
la cat a costat, asa si trebuia sa fie...mie sincer apararea barcei cu alba umtiti pique semedo nu mi se pare deloc deloc rea.

Xaviesta
21st September 2017, 00:00
Pai cine a zis ca e rea? Si avand in vedere cat de fututa e piata in ziua de azi, Semedo a fost ieftin. (35 + bonusuri)

Johnny D
21st September 2017, 00:52
Ce carpe imputite sunt Real Madrid astia, cele mai scarboase carpe din fotbalul de top mondial!:rosu:

YoNuTzz
21st September 2017, 00:54
wow..real - betis 0-1...asta chiar e un soc...

Johnny D
21st September 2017, 00:55
Un shoc o pwla, astia nu stiu juca fotbal, un sut bun n-au dat toata seara, numa avioane. Stiu juca doar in deplasare cand nu e presiune si adversarul nu se apara grupat. Cea mai panarama echipa campioana din istoria Pamantului! Cristiano Ronaldo a ajuns un retardat, si o pasa de 3m ii era frica sa dea spre finalu meciului.
Sa-i mai dea un balon de aur ca n-are nici o treaba. Trei sa-i dea deodata.

YoNuTzz
21st September 2017, 09:39
Un shoc o pwla, astia nu stiu juca fotbal, un sut bun n-au dat toata seara, numa avioane. Stiu juca doar in deplasare cand nu e presiune si adversarul nu se apara grupat. Cea mai panarama echipa campioana din istoria Pamantului! Cristiano Ronaldo a ajuns un retardat, si o pasa de 3m ii era frica sa dea spre finalu meciului.
Sa-i mai dea un balon de aur ca n-are nici o treaba. Trei sa-i dea deodata.

anul asta e normal sa i-l dea...a luat si Campionatul si UCL-ul, iar in UCL a dat doar hattrickuri...

si daca real era echipa slaba, nu lua 3 UCL-uri in 4 ani...voi nu treceti niciodata de optimi...
ps: imi e antipatica real, dar nu putem exagera totusi.

Johnny D
21st September 2017, 10:19
Oricat de slabi am fi noi, atat de penibili incat sa jucam cu o echipa de retrogradare acasa si sa nu fim instare sa-i dam un sut sanatos pe poarta n-o sa fim niciodata, si sa nu ne mai calificam in CL in veci-amin, numa eseuri ba frate din picior de lemn, zici ca toti au fost ori drogati, ori nedormiti de 2 zile. Real are si bulan ca multora le tremura chilotii in CL in fata lor, cum vine una in campionat care joaca fara miza, care are doar de castigat, cum ii fute mufa. 3 la rand pe Bernabeu au reusit asta, si dintre toate doar Valencia care i-a luat si fotbalul Realului a jucat cu-adevarat fotbal, restu doar s-au bagat cu curu-n poarta, iar de-acolo-ncoace n-a mai jucat nimic pe teren propriu madridu, varza total.

messi19
21st September 2017, 20:32
o sa deschid o petitie online, pe onlinesport, plus ca, o sa ies in strada sa strang semnaturi de la oameni, sa ni se permita sa iti dam ignore pe OLS chiar daca esti moderator. si ce fel de moderator esti tu, care jignesti pe toata lumea si toate echipele/sportivii, care nu iti plac??
oricum, am inceput sa sar peste postarile tale, insa, cand mai citesc cate una, imi vine sa sar pe geam.

miril
21st September 2017, 23:43
JD, Messi cam are dreptate. Nu neaparat care nu-i plac, exceptie Real si Cavani, dar mai ales acolo unde pierde la pariuri. Nu mi se pare normal.

Johnny D
22nd September 2017, 09:16
Real Madrid oricum e o carpa de echipa. Sa faci egal cu Valencia, ma rog, scuzabil ca aia e echipa buna si a facut un meci bun, dar mai apoi in loc sa-ti ceri scuze de la suporteri aratand chiar si mai mult fotbal, tu-ti bati pwla de mecla lor si nu joci absolut nimic, joci ca o carpa ordinara urmatoarele 2 meciuri acasa cu echipe de rahat. Scuza-ma dar Real Madrid e o poshirca ordinara, pariurile sunt irelevante pentru aceasta realitate.

si ce fel de moderator esti tu, care jignesti pe toata lumea si toate echipele/sportivii, care nu iti plac??
Moderator care asteapta de la niste jucatori care se numesc campioni sa stie da-n minge, nu doar eseuri din mingi asezate frumos langa careu.
Nici in Liga a 2-a din Romania nu vezi asa panarame, daramite niste multimilionari in euro datori propriului public de care-si bat pwla ca de gunoaie! Gunoaie sunt ei! Daca pana si publicu isi da seama si-i fluiera, mie nu-mi poate fi decat scarba totala ca astia se pot numi campioni, campioni ai rahatului poate. Mai mai rahati ca astia nu mi-a fost dat sa vad vreodata, in nici un alt campionat, in nici o alta era fotbalistica in frunte cu rahatul shef Ronaldo si baloanele lui de aur date absolut pe degeaba, ca el baga mingea-n poarta din 5 metrii si echipele lui Real Madrid si Portugalia ii fac tot jocul, ma rog, atunci cand il fac. Nu ca-n astea 2 ultime meciuri ale Realului de pe Bernabeu cand parca doar Ronalzi afoni total fotbalistic au fost pe teren, dar si fara chef de alergare, de efort, au venit la meci ca la distractie in particular, de parca nimeni nu-i vede. Eu i-am vazut, m-am pisat pe ei, am plecat.

Messi, rahatii de sportivi multimilionari fara respect pentru propria profesie si spectatorii care-i urmaresc si cred in ei nu sunt "toata lumea". Baga la cap.

Johnny D
22nd September 2017, 09:29
Nu neaparat care nu-i plac, exceptie Real si Cavani

Adica bag deseama ca esti de acord cu mine ca Suarez ala mare e cam pierde vara, nici tu pasa, nici tu demarcare, nici tu 1-2, nici tu nimic, nu ala mic care e cu o clasa peste la ce fotbal a aratat asta mare pana acum!:D Acu ii va fi mult mai greu ca nu-l mai are pe Neymar care-l punea des in valoare atragand adversarii pe flancul sau si lasandu-i liber flancul opus.:rolleyes: Paulinho criticat de multi printre care eu nu ma numar este clar mai bun.
Cat despre Cavani, nu e varf de primele 4 echipe din lume titular. Oricat ai vrea tu sau altii sa fie. N-am nimic cu el ca si calitati fizice, angajament si demarcari. E doar un ratangiu notoriu si nu-ti poate castiga meciul de unul singur, depinde total de echipa. E supraevaluat, insa in acest moment din pacate pt Barcelona, e peste Suarez.:)) Suarez iti putea castiga un meci cand era Suarez cel adevarat, azi e doar o umbra.
Eu daca as fi antrenor un jucator niciodata n-ar juca 3 meciuri la rand prost, un meci se iarta, dupa al 2-lea deja titulara e rezerva in meciul 3. Asta cu echipa castigatoare nu se schimba e o prostie, mereu tre sa schimbi elementele care-si bat joc de club, iar cele care nu trebuie sa ramana indiferent de rezultat. Valoarea nu e relevanta decat daca e dublata si de forma, si forma e datoria atat a jucatorului cat si a antrenorului catre club si suporteri, nu poti lasa elemente cu forma precara sa persiste.

Johnny D
22nd September 2017, 09:42
Cand il vezi pe Bale ca nu joaca nimic 2 meciuri la rand (desi deja-s vreo 4 cred), frate, scoate-l. Daca-l scoteai si era altu in locu lui acolo, poate castigai meciul si nu-si batea joc de tine cu calcai din fata portii cand vede orice prost ca echipa e incapabila sa dea gol!:rosu: Interesul echipei primeaza, cand conduci pe tabela poti incerca si sarituri peste cap si gol cu ceafa, pana atunci tre sa gasesti solutia optima spre gol, altfel iti bati joc de toti ceilalti care conteaza pe tine. Un astfel de om se numeste GUNOI! Nu e o jignire, e o realitate. Si in mod normal n-are ce sa caute titular si in meciul urmator ca sa-si bata iar joc de tine. Ce-i drept nu le mai pasa acu ca-s atat de campioni, c-au furat cu japca si Primera si CL-ul, pot sa-si dea in spectacol adevaratele calitati.:))

messi19
22nd September 2017, 21:18
Messi, rahatii de sportivi multimilionari fara respect pentru propria profesie si spectatorii care-i urmaresc si cred in ei nu sunt "toata lumea". Baga la cap.

asta e tot ce am citit din ce ai scris in cele 3 postari. atata timp cat esti moderator aici, trebuie sa te abtii de la jigniri. cica trebuie sa fii un exemplu pt restul.
in afara OLS poti sa faci ce vrei, insa aici, ca moderator, nu ai cum sa vii sa ataci unele echipe sau jucatori, in conditiile in care sunt fani ai acelor echipe/jucatori pe care ar putea sa ii deranjeze afirmatiile tale. si unii, scarbiti, ar putea parasi forumul.
zic si eu... atat cat ma pricep.

deci, de la tampeniile pe care le debitezi, nu poate nimeni sa te opreasca. insa, aia in functii mai mari decat tine, pe aici, ar trebui sa iti dea niste avertismente. insa, se pare ca aici e ca in jungla.

in continuare, daca exista un D-zeu pe forumul asta, o sa ne dea permisiunea sa ii dam ignore lu ionel. atunci cred ca ar vorbi singur, din 768768698 de useri nu cred ca ar fi unul sa nu ii dea ignore :D. insa, putin probabil sa ni se dea voie sa facem asta. cand eram moderator pe un forum de fotbal, pus acolo fara sa vreau, pt ca un amic avea nevoie de asistenta, proprietarul siteului ma apordase si imi spusese sa vin cu niste idei de trafic. probabil, dupa cum am mai zis acuma ceva timp, tu esti pus aici pt trafic. debitezi tot felul de tampenii, lumea se ia de tine si iese traficul :) . din fericire, vad ca tot mai multi incep sa sara peste postarile tale.

El Pistolero
23rd September 2017, 16:43
Pe cat de bine jucam in deplasare, pe atat de jalnic jucam acasa. Daca mai pierdem puncte e gata campionatul inca din toamna.

Razor
23rd September 2017, 18:40
Morata da hattrick pentru Chelsea , in timp ce noi ne chinuim cu Alaves fara atacant de baza.Bine ca l-am renovat pe Benzema , avem viitorul asigurat.

YoNuTzz
23rd September 2017, 19:59
morata intrece orice asteptare in anglia...si real anul asta din 19 meciuri in deplasare face lejer vreo 16/19 victorii...

Xaviesta
23rd September 2017, 23:58
Da, Nostradamus!

Nadalfan
24th September 2017, 12:14
Il putem lua inapoi pe Morata?

El Pistolero
24th September 2017, 12:17
Pai tu crezi ca mai vrea sa vina ala înapoi? A venit de la Juve sa joace, nu a fost jucat, omul a plecat. Fraier sa mai revină.

Srdjan
24th September 2017, 19:38
N-am jucat cine stie ce aseara, insa am stiut sa profitam de ocaziile ce le-am avut. S-a vazut diferenta in jocul de creatie, in a doua repriza, cand a intrat Busquets

Johnny D
25th September 2017, 10:12
asta e tot ce am citit din ce ai scris in cele 3 postari. atata timp cat esti moderator aici, trebuie sa te abtii de la jigniri. cica trebuie sa fii un exemplu pt restul.

Trebuie sa te abtii de la a jigni userii. Dar nu trebuie sa te abtii atunci cand ei isi fac de cap fara sa le faci nimic in prealabil.
Daca tu consideri ca e o provocare la adresa unor useri sa tratezi jucatorii care presteaza un joc de rahat dupa joc de rahat pe teren propriu desi cica sunt campioni europeni si nationali, treaba ta, mie mi se pare c-am fost obiectiv si nu e nici un fel de jignire. Ei sunt o jignire la adresa propriilor lor suporteri.


tu esti pus aici pt trafic. debitezi tot felul de tampenii, lumea se ia de tine si iese traficul :) . din fericire, vad ca tot mai multi incep sa sara peste postarile tale.

Tu insa n-ai reusit, de 2 ori inca.:D In plus daca userii pleaca, gata traficul. :)

Eu n-am nici o legatura cu traficul amice, baga bine la cap, ti-o repet.


Da, Nostradamus!

Nostradamus, nenostradamus dar cred ca si el ca si mine a sesizat ce v-am zis eu tuturor anu trecut Morata > Benzema, de ce dracu cretinu ala-l tot tine rezerva? Exact asa am zis si de Isco si pana la urma si-a dat de rand. Insa se pare ca doar de jumatate. Dar daca-i iese cu gol din offside si rosu pe degeaba cand Bayern te calca pur si simplu in picioare la tine acasa ca si Betis:)), n-ai ce-i face, e cel mai bun.:rolleyes:

Johnny D
25th September 2017, 23:07
Valentia mi amiga! Glorious start of La Liga!:ok:


Zaza superbul:)), al 2-lea golgeter al ligii dupa Messi care aduce victoria chiar si pe un teren atat de greu ca si cel de la Sociedad!
6 meciuri, 3 victorii si 3 infrangeri si a scapat de meciuri cu ambii madrizi candidati la titlu! Interesant!:)

Johnny D
30th September 2017, 17:55
Depor intoarce meciul pe final acasa, un meci de care aveau disperata nevoie si se impune cu 2-1 in fata lui Getafe, o contracandidata la retrogradare! Andone intra in ultimele 25 de minute si da golul victoriei cand mai erau cateva minute de joc, mai rar asa ceva, bravo lui. Nu stiu daca a mai dat vreodata gol intr-o victorie a lui Depor pana acum, o performanta foarte rara!:))

Srdjan
1st October 2017, 00:58
Atleti se incurca :D

queque
1st October 2017, 11:10
Atleti se incurca :D
Nu se-ncurca,mai sunt si echipe bune /hello
Miracolul Lega.

Johnny D
1st October 2017, 12:31
Plicti se incurca :D

Fixed!:D


Valencia daca bate azi, ii ia fata la golaveraj!:evil:

YoNuTzz
1st October 2017, 20:50
messi - 11 goluri in 7 meciuri...incredibil :))

El Pistolero
1st October 2017, 21:19
Azi am văzut un meci fabulos la Sociedad.

YoNuTzz
1st October 2017, 21:29
6/6 cu bascii de la sociedad si bilbao...valencia is back :ok:

Srdjan
1st October 2017, 23:39
Traumatizanta situatia din Catalunia. Dezgustatoare si gestionarea situatiei de catre conducerea Barcelonei, deoarece n-ar fi trebuit sa joace meciul de astazi. Am fi pierdut cateva puncte, insa am fi trimis un semnal de alarma in privinta crizei de la referendum, deoarece echipa de fotbal este un simbol important al orasului. S-a vazut ca jucatorii n-au vrut sa joace, nu s-au concentrat pe deplin la meci.

YoNuTzz
2nd October 2017, 00:02
nu sunt de acord..pana la urma pe plan sportiv ai 6 0 0 poti face 7 0 0 si iti pastrezi 7 puncte fata de real madrid.
asa, pierzi 0-3 ai 6 0 1 si mai esti si depunctata, si ramai la doar 1 punct de real madrid...inainte 7 acum 1...

ca sa ia real campionatul degeaba sau ce ?!

Srdjan
2nd October 2017, 00:33
nu sunt de acord..pana la urma pe plan sportiv ai 6 0 0 poti face 7 0 0 si iti pastrezi 7 puncte fata de real madrid.
asa, pierzi 0-3 ai 6 0 1 si mai esti si depunctata, si ramai la doar 1 punct de real madrid...inainte 7 acum 1...

ca sa ia real campionatul degeaba sau ce ?!

Vorbim de mai mult decat de fotbal aici. A fost o miscare oribila din partea federatiei ca nu au vrut sa amane meciul, chiar daca nu e programat nimic la mijlocul saptamanii, iar faptul ca actuala conducere a cedat in fata nucleului Spaniei, intr-o zi atat de importanta pentru Catalunia, a transmis un mesaj extrem de prost in intreaga regiune. Plus ca actuala pozitie a Barcei din clasament si forma de joc ne puteau permite sa pierdem aceste puncte, cand un factor atat de important era la mijloc

Johnny D
2nd October 2017, 08:48
ca sa ia real campionatul degeaba sau ce ?!

Pe degeaba l-a furat si anu trecut, daca faci asta atunci inflamezi si mai tare spiritul catalan de-a se departaja complet de prejudiciosul Madrid ce conduce Spania!
Desi noua suporterilor din afara Cataluniei care n-avem nimic de castigat in acest moment, poate nu ne-ar placea o treaba ca asta.

YoNuTzz
2nd October 2017, 09:50
e simplu. daca se amana meciul, era perfect.
nu s-a amanat, il joci...nu faci prostii precum neprezentare.

Xaviesta
2nd October 2017, 11:07
Ne permiteam sa pierdem 6 puncte my ass. Si Busi si Pique au zis ca asta a fost principala problema si de-aia au si jucat. N-aveau ce face. Niste gunoaie spaniolii oricum. Si se stia clar ca se va intampla asa ceva, de ce au pus meciul ieri nu stiu.

Si pana la urma, din 2,3 milioane de oameni, peste 2 mil au votat DA. 90%.

Johnny D
2nd October 2017, 12:17
Atunci acuma ramane de vazut daca referendumul spaniol are efect ca la noi sau ca la engluji, doua efecte diametral opuse!:))

PS: L-am auzit pe ala cum vorbeste la stiri de e nu stiu ce politician din Catalunia, n-am inteles aproape nimic, zici ca e ceva dialect de spaniola nu spaniola adevarata!:))

queque
4th October 2017, 07:14
Ne permiteam sa pierdem 6 puncte my ass. Si Busi si Pique au zis ca asta a fost principala problema si de-aia au si jucat. N-aveau ce face. Niste gunoaie spaniolii oricum. Si se stia clar ca se va intampla asa ceva, de ce au pus meciul ieri nu stiu.

Si pana la urma, din 2,3 milioane de oameni, peste 2 mil au votat DA. 90%.

Xaviesta,ca si fan al Barcelonei nu cred ca iti da dreptul de a detine adevarul absolut.Sunt foarte sigur ca ai foarte putina idee referitor la ce se intampla in Catalunya.
Probabil ai vazut cum a mers acest 'referendum' si ca la calculul final au iesit 100.88% voturi.Fara sa amintesc ca au fost urne in strada,ca sistemul informatic a cazut.
Te-ai gandit ca in Catalunya traiesc catalani care nu vor sa se separe de Spania?
Te reg frumos sa ai rabdarea necesara sa asculti asta:
http://www.cope.es/audios/herrera-cope-hora-completa/herrera-cope-03-10-2017_419931
Eu am gasit o gluma buna pentru toata prostia asta,se promite mult si se minte si mai mult (nu pun in calcul ca politicienii spanioli s-au ascuns sub pamant si asteapta raspunsul Europei:

62024

Ce pronostic pui la meciul Atletico-Barcelona de etapa viitoare?
Eu pun 3-0,neprezentare Barcelona.
:(

Xaviesta
4th October 2017, 10:46
Ce legatura are ce ai scris tu cu postul meu?

miril
4th October 2017, 12:29
Ce legatura are ce ai scris tu cu postul meu?


Ne permiteam sa pierdem 6 puncte my ass. Si Busi si Pique au zis ca asta a fost principala problema si de-aia au si jucat. N-aveau ce face. Niste gunoaie spaniolii oricum. Si se stia clar ca se va intampla asa ceva, de ce au pus meciul ieri nu stiu.

Si pana la urma, din 2,3 milioane de oameni, peste 2 mil au votat DA. 90%.

Sa fie asta?

Xaviesta
4th October 2017, 12:45
Asa. Aia e o statistica. Ce treaba are cu "ideea mea referitor la situatia din Catalunya" si ce a mai scris el ?

miril
4th October 2017, 12:56
Atunci te intreb, de ce te-ai simtit nevoit sa adaugi un aspect politic intr-o discutie de fotbal, caci aceasta statistica asta ascunde? Parerea mea este ori scrii ce ai scris si te astepti la raspunsuri cu continut politic, ceea ce s-a si intamplat, ori discuti numai despre aspectul sportiv fara comentarii cu nuante politice iar daca oponentul face comentarii politice pe tema meciului atunci chiar ca ai fi indreptatit sa te intrebi "Ce legatura are ce ai scris tu cu postul meu?". Parerea mea.

delaparis
14th October 2017, 22:10
Atletico - Barca 1-0 deocamdata pe Estadio Metropolitano

Johnny D
14th October 2017, 23:58
1-1 final. Si campionatul se joaca.
Totusi Barca a scapat de cea mai grea deplasare din sezon.:D

miril
14th October 2017, 23:59
1-1, la final. Prima repriza, Atletico, a doua, Barca. Frumos meci.

Srdjan
15th October 2017, 18:16
N-avea cum sa castigam cu mijlocul asta in fata lui Atletico, la cum s-a aparat Simeone aseara. Rakitic a fost praf, la fel si Alba pe banda, iar Suarez a fost inexistent in atac, inafara de faza golului. Nu inteleg de ce Denis Suarez nu e titular, cand e cu mult peste orice iti pot oferi Andre Gomes sau Rakitic la mijloc in momentul de fata.

Pe de o parte e bine ca am obtinut macar un punct din acest meci, deoarece a fost cam al 2-lea sau al 3-lea cel mai greu meci al sezonului din La Liga, insa tare mie ca puteam castiga, daca Valverde gandea meciul mai bine din punct de vedere tactic

Johnny D
15th October 2017, 23:09
Valentia mia amiga es un grade echipo!/hello

miril
15th October 2017, 23:44
Valentia mia amiga es un grade echipo!/hello

Grande :yes::yes::yes:

queque
15th October 2017, 23:58
Nu se-ncurca,mai sunt si echipe bune /hello
Miracolul Lega.

Demonstrat pana acum,nu?
Oricum,treaba e relativa,dar vreau sa cred ca Lega e o echipa serioasa :)
Repet,e un miracol.Si in spatele acestei senzatii e un om,necunoscut,chiar nu se poate contesta.
Stie cineva de cine vorbesc?

delaparis
17th October 2017, 00:02
test

YoNuTzz
17th October 2017, 00:15
valencia is back :ok: ma bucur !

queque
17th October 2017, 03:31
Valentia mia amiga es un grade echipo!/hello
Vale...pero porque 'Valentia'?
Nu e prima oara cand pui 't'.Niciodata n-ai avut curiozitatea sa asculti meciurile echipei favorite in audio original (spaniola/valenciana)?
E Valen'c'ia,te rog frumos sa ma crezi.

Johnny D
17th October 2017, 07:36
Grande :yes::yes::yes:

N-am avut cum rectifica, ca nu mergea pagina de forum!:))

YoNuTzz
21st October 2017, 22:02
holy mother of god ce face valencia...

de la 4-5 goluri in sus in fiecare meci...

e o surpriza aproape ca leicester, cum si-a revenit valencia, din senin, de fapt cu marcelino :D

si sevilla...5 de la rusi, 4 de la valencia.

Srdjan
21st October 2017, 22:43
Valencia e cam singura echipa de pe podium care joaca fotbal la ora actuala, Real cu Barca au doar norocul ca au loturi mai valoroase. Ma uit acum la meciul cu Malaga si sunt scarbit de cat de prost jucam. Pe langa faptul ca a fost penibila greseala de arbitraj de la golul lui Deulofeu, nici n-am incercat sa aratam ca am merita sa castigam.

Suarez si Rakitic au fost complet pe langa jocul de pe teren. Hai ca "canibalul" mai poate fii decisiv din cand in cand, daca are noroc, insa croatul nu mai are ce cauta nici macar pe banca de rezerve, mai minte in primul 11 la ce forma de joc are. Sunt mai bine de 100 de mijlocasi centrali in lume, care pot sa ofere ce ofera el echipei in momentul de fata

queque
28th October 2017, 07:52
Pentru astazi am cateva pronosticuri,la acelasi meci,toate pe Sevilla.Nu stiu cat e cota pe 'Leganes clean sheet' (in Spania Betfair e 'cenzurat',nu e acelasi market ca in Romania,Anglia...),probabil 5,deci inversa ar fi 1,25.As paria 1000 de euro (nu am atat disponibil pentru pariuri,dar atat de convins sunt ca luam gol) ca Sevilla marcheaza.
Alt pariu,ar fi ca Sevilla castiga (am vazut 1,7 pe undeva).Mi se pare o cota foarte mare si de speculat.
Leganes e o echipa foarte bine pregatita dpv tactic si fizic,dar nu are nici 10% calitate in comparatie cu Sevilla.Daca Sevilla nu marcheaza in prima ora,cel mai bine e sa cedezi pariul (in pierdere),dar nu cred ca va fi cazul.
Oricum,eu as castiga,in orice situatie,daca facem egal sau batem,nu ma plang de ce-am pierdut la pariuri :yes:
PS:un pariu pe termen lung;pana in februarie nu mai castigam niciun meci.

Srdjan
28th October 2017, 14:54
Zaza continua forma buna de joc

YoNuTzz
28th October 2017, 16:17
daca valencia ia titlul...ar fi exact echivalentul lui leicester :))

Srdjan
28th October 2017, 21:31
Nu pot sa cred ca in incepem la mijloc cu Rakitic si Paulinho si cu Sergi ca si fundas dreapta. Il tii pe Semedo pe banca, care a fost constant unul dintre cei mai buni jucatori din echipa cand a fost introdus in primul 11 si nu il bagi pe Sergi la mijloc, acolo unde poate fi un real ajutor pentru jocul de creatie. Rakitic a fost pamant pana acum in acest sezon, iar Paulinho incetineste prea mult jocul, chiar daca poate e eficient in fata portii, nu e ce ne trebuie din minutul 1 la mijloc

queque
29th October 2017, 06:29
Nu pot sa cred ca in incepem la mijloc cu Rakitic si Paulinho si cu Sergi ca si fundas dreapta. Il tii pe Semedo pe banca, care a fost constant unul dintre cei mai buni jucatori din echipa cand a fost introdus in primul 11 si nu il bagi pe Sergi la mijloc, acolo unde poate fi un real ajutor pentru jocul de creatie. Rakitic a fost pamant pana acum in acest sezon, iar Paulinho incetineste prea mult jocul, chiar daca poate e eficient in fata portii, nu e ce ne trebuie din minutul 1 la mijloc
O 'regula de aur' spune ca antrenorul nu-si poate bate fosta echipa.Regula asta nu se poate aplica neaparat,in cazul de fata,pentru ca diferenta dintre cele doua echipe e prea mare.Dar nu crezi ca Valverde cunoaste Bilbao ca pe propriile buzunare?
Eu cred ca a stiut mai bine ca noi ce trebuie sa puna in teren.
PS:si mie imi place Semedo si au fost persoane care au spus ca e din alt film,la fel de Umtiti;probabil pentru ca nu au 'sarit' de 100 de milioane...

queque
29th October 2017, 06:49
daca valencia ia titlul...ar fi exact echivalentul lui leicester :))
Vaya por Dios.Ar fi echivalentul lui...n-am exemplu,dar sa zic,asa,Nottingham Forest,dar pe departe.
In zilele noastre,daca coboara Dumnezeu pe pamant si e suporter 'che',poate ajung in ultimile etape aproape de titlu (cum a facut Sociedad,nu de mult)
Etapa viitoare joaca cu Leganes.Daca ne dau de la 3 in sus,poate ma bucur si imi fac iluzii ca mai apare o echipa sa discute LaLiga,dar chiar si asa nu vad.
Nici n-am vazut meciul lui Lega (la Sevilla),dar iti spun cu multa consideratie,Valencia va schiopata pana la final(nu din cauza noastra,in general).
Nu au lot sa joace 'in tensiune' 38 de etape.
Daca se accidenteaza doi jucatori importanti (joaca bine si rezervele),dar dai trei bare si pierzi cu 1-0
Si 'adios' vise umede.Repet,nu stiu daca o sa fie cu Leganes,dar va fi cu Malaga,LasPalmas,Eibar,Alaves,Coruna,Levante,Espan yol,Celta...

queque
29th October 2017, 07:08
"bueno,el cesped,yo no se,yo desde fuera,me ha parecido bien,no voy a poner ninguna queja al cesped,ni al horario,ni al balon de invierno con 25 grados :)Se juega,se compite,han sido mejores,hemos perdido y ya esta."
(Asier Garitano)

Xaviesta
29th October 2017, 10:01
Valverde e depasit de tot. Sezonul asta ne tin in viata Ter Stegen, Umtiti si Messi. La Messi nu e nimic nou, dar ceilalti 2, ireali frate. Ce jucatori!

Duba
29th October 2017, 10:32
Da, e clar, romanii sunt interesati de alte campionate. Cel romanesc le pute, in ciuda faptului ca acum se joaca infinit mai corect decat acum 10, ca sa nu spun 20 de ani. In ciuda faptului ca nici arbitrii nu mai sunt butonati cum erau in perioada cand Borcea (stiti voi chestia cu sampaniile, si nu numai), Zamfir de la CFR sau Dinu Vama erau maestrii in arata de a fura cu arbitrii, cand Padureanu le ceda toate punctele mai bine de 10 ani decedatilor de sub pod si multe alte mizerii care se petreceau in acea perioada. Asadar, jocul corect si, spun eu, chiar mai valoros decat in perioada sus amintita, care se practica acum nu mai intereseaza suporterii romani. Ei sunt cool, urmaresc si comenteaza alte campionate. Sa va fie de bine!

miril
29th October 2017, 11:24
Fotbalul romanesc este un fiasco si asta de multa vreme, alta Marie cu aceeasi palarie. Romanii se uita si la alte campionate de cand au aceasta posibilitate dar interesul a fost acolo, dintotdeauna. De cand ma stiu am tinut si tin in continuare cu Progresul, Inter si Spurs si am si simpatii mai in fiecare liga, Valencia in Spania, spre exemplu.Pana acum, Valencia superba pana acum.

Johnny D
29th October 2017, 18:38
Girona intoarce meciul! Oho, ce erotic!

Valencia se poate gandi sa-si conserve locu 2 pana la final!:D


Zaza continua forma buna de joc

Numa Eddy-si batea joc de el, ca stie mult fotbal si-si permite!:D


Cel romanesc le pute

Normal ca le pute, o singura echipa are putere financiara mai mare ca toate celelalte din prima liga la un loc, tie nu-ti pute? Unde ai mai vazut asa ceva in alta tara? Normal ca nu-ti pute. Nici macar in Scotia unde Celtic castiga pe banda rulanta campionate aia n-au atata putere financiara comparativ cu restul cluburilor. Lasa ca are supervicecampioana ta care cu toata puterea ei financiara, cea mai mare din Europa comparativ cu liga ei, s-a umplut de kkt si n-a fost instare pe arbitrajele alea corecte de care vorbesti sa castige campionatul in ultimii 2 ani! Cum dracu sa nu le puta, doar tie nu-ti pute campionatu asta infect!:))

Razor
29th October 2017, 18:59
Cum sa te bata Girona ? :)) Aparare slaba , de atac nu mai zic...Ronaldo are cel mai slab inceput de sezon de cand a venit , de Benzema nici nu vreau sa vorbesc.Bale e rupt iar , asta ia banii degeaba de vreo 2 ani.

19 goluri marcate in 10 etape (putin pentru calibrul echipei...si foarte multe victorii la limita gen 1-0 , 2-1)...dar nu , nu ne trebuie atacant.

Johnny D
29th October 2017, 19:02
Cum sa te bata Girona? E un miracol ca n-ati pierdut puncte in deplasare pana acum la ce slab jucati. As spune ca s-a facut dreptate!:))



Valencia se distanteaza in clasament de ambii madrizi, asa cum trebuie!:yeah:




Catalunia e moartea Madridului!:evil:

El Pistolero
29th October 2017, 20:01
Dam cadou titlul Barcelonei.

Srdjan
29th October 2017, 20:14
Maffeo ala e chiar super fotbalist. Il vad inapoi la City de sezonul viitor.

YoNuTzz
29th October 2017, 21:56
dupa ce real a castigat UCL-ul si i-a rupt pe barca in supercupa, cine s-ar fi asteptat ca barca sa fie acum clar favorita la titlu.

Johnny D
30th October 2017, 07:44
Cine crede in arbitraje corecte dupa un sezon furat atat in CL cat si in PL.

queque
30th October 2017, 07:52
dupa ce real a castigat UCL-ul si i-a rupt pe barca in supercupa, cine s-ar fi asteptat ca barca sa fie acum clar favorita la titlu.
In momentul de fata,sunt primul care spun ca titlul nu e jucat.Sunt multe puncte de diferenta,e-adevarat,dar nu e prima data cand se poate intampla sa se schimbe,din senin,'traiectoria'
Xaviesta,spre exemplu,e fan Barcelona.El vede toate meciurile,cu ochiul critic,cum facem toti cu echipele noastre favorite.Dupa rezultatele de pana acum,nu ar fi trebuit sa aiba motive de nemultumire,cu jocul in sine,dar are argumentele lui (eu il cred).Cine stie daca Barcelona nu incepe sa joace din ce in ce mai bine,se trezesc toti jucatorii si fac ravagii in fiecare meci de acum pana in martie?Toata lumea va spune ca nu are cine sa-i opreasca.Si joaca finala de Champions cu o Chelsea din perioada DiMatteo,sau o supercupa cu Bilbao si iau 4 goluri...
Si termina cel mai bun sezon din istorie,fara sa castige nimic.
Si daca in martie se accidenteaza Messi?
Si daca reusesc sa castige campionatul cu Messi accidentat?
Care o sa fie concluzia,nu au avut adversari,sau Zidane n-are nicio treaba cu fotbalul?
Pai Zidane,are cateva zile de antrenor (vreo 1000) si a cam castigat ceva in timpul asta.Eu,personal,inca nu mi-am platit ratele la telefon,ca sa fac o comparatie,in aceeasi perioada de timp!
Ar trebui sa ma las de urmarit fotbalul pana prin februarie,ca sa nu-mi fac sange rau.Am studiat calendarul (al lui Leganes) si am senzatii mai negre decat roz.
Si daca nu reusesc sa ma abtin,poate o sa ma uit la un Voluntari - Chiajna,asa mai invat si eu geografie (bun campionat,de altfel,mod ironic ON)

Srdjan
30th October 2017, 20:30
In momentul de fata,sunt primul care spun ca titlul nu e jucat.Sunt multe puncte de diferenta,e-adevarat,dar nu e prima data cand se poate intampla sa se schimbe,din senin,'traiectoria'


Ai dreptate, chiar mi-e frica de Valencia, la cum joaca :D

Johnny D
30th October 2017, 20:58
:ciocan: Las ca vedeti boi/voi!

Johnny D
30th October 2017, 23:52
A batut si Depor si iar trage la salvare! Asta pt ca n-a jucat Andone, nici macar introdus pe parcurs! Asta cand da gol, Depor nu bate, ceea ce oricum se-ntampla foarte rar! Auzi tu nr. 10, de unde? Asta e ca la nationala Romaniei, nr. 10 doar de umplutura.

Johnny D
4th November 2017, 14:23
Incredibil ce forma mentala are Valencia, un tanc de moral, toti sunt supermen-i acum acolo!:))
Cu-atat mai interesant va fi meciul cu Barcelona de peste 2 etape de pe Mestalla. Un egal probabil le-ar multumi pe ambele.

queque
4th November 2017, 15:53
Cel mai bun inceput de sezon din istoria Valenciei (referitor la numar de puncte,goluri marcate si victorii,in 11 etape).Astazi rezultatul e exagerat rau.Valencia a marcat in orice minima ocazie si Leganes au ratat tot ce nu se poate rata.Doua dintre goluri au fost din penalty si lovitura libera batuta pe sub zid si deviata.

Johnny D
4th November 2017, 22:15
Paco! :)

Gol 100% al lui, recuperare si gol singur! Pt cei care-l tot criticau!:P

YoNuTzz
4th November 2017, 22:15
ce se intampla cu valencia, care a fost mereu la retrogradare in ultimele sezoane...

sa fie doar antrenorul atat de important ?!

Xaviesta
4th November 2017, 23:48
Au venit si jucatori...

YoNuTzz
5th November 2017, 02:22
a inscris alcacer...the end is near...

Xaviesta
5th November 2017, 08:19
Are 9 goluri in ultimele 9 meciuri ca titular. Da... the end is near.

Johnny D
5th November 2017, 10:17
Paco > Suarez?:sneaky:

Dati-ni-l inapoi daca nu va e bun!

Srdjan
5th November 2017, 12:38
Parca fiecare meci al nostru este identic. Nu jucam deloc bine, insa reusim cumva sa castigam, datorita faptului ca avem un lot foarte valoros. Aseara am avut noroc ca si Sevilla a jucat penibil, ce-i drept. In continuare sunt de parere ca Paulinho nu ne este un jucator util, cel putin pe postul pe care e utilizat. Poate ca devenim mai periculosi in fata portii, insa pierdem mult prea mult control la mijloc cu el pe teren

Johnny D
5th November 2017, 12:59
Corect, Paulinho tre sa fie in linia de atac. Esti retard ca antrenor daca nu e.

queque
6th November 2017, 07:55
ce se intampla cu valencia, care a fost mereu la retrogradare in ultimele sezoane...

sa fie doar antrenorul atat de important ?!

Marcelino e un antrenor foarte bun,dar are si el 'bube in cap'.El vrea sa fie 'buricul',oriunde ar fi.Sa vedem cum repara showul cu Zaza (s-au mai certat si dupa meciul cu Levante).L-a scos pe Zaza in min.75 (aproximativ,nu-mi amintesc exact),cand avea meciul castigat,era 2-0.L-a lasat in teren pe Rodrigo,care marcase.
Zaza,daca marca (au avut penalty la vreo 5 minute!) ar fi fost singurul jucator din istoria Valenciei care inscrie in 7 meciuri consecutive!!!

queque
6th November 2017, 08:02
A batut si Depor si iar trage la salvare! Asta pt ca n-a jucat Andone, nici macar introdus pe parcurs! Asta cand da gol, Depor nu bate, ceea ce oricum se-ntampla foarte rar! Auzi tu nr. 10, de unde? Asta e ca la nationala Romaniei, nr. 10 doar de umplutura.
Nu am nici cea mai mica intentie sa ma cert cu tine.
Asta cu Andone e obositoare (cum e si cealalta cu Roma).Eu sunt inregistrat in cam toate forumurile echipelor de Primera si Segunda si pot sa-ti spun ce parere are lumea despre Andone,parerea mea o stii (daca la nationala Romaniei ar intra in teren toti jucatorii cum intra Andone,am fi calificati la Mondial).
In Cordoba,la doi ani de cand a plecat,e idolul celor tineri (cei care nu apucasera sa mai vada Cordoba in Primera).
In Coruña 90% din suporteri dau echipa de start cu Andone in primul 11.Daca nu crezi,e usor sa ma contrazici,cauta 'forodepor' in google.

Johnny D
6th November 2017, 11:15
Degeaba e trabahador si baiat de bun simt daca n-are nici o treaba, e prieten cu fotbalistii cel mult, prieten foarte bun, e drept.:rolleyes:
Asta-mi aminteste de Bendeac de la iUmor, pe astia de bun simt dar fara umor ii uraste cel mai mult ca nu poate sa-i terfeleasca pe jos ca n-au talent, pentru ca sunt de bun simt si d-aia il streseaza si mai tare. Ei bine eu nu am problema aia, nici nu ma cert cu tine, I call them how I see them regardless. Ma doare fix in paciuca, ca au ei bun simt si-si baieti finuti si muncitori si dau declaratii dupa meci care-ti intra la suflet, eu n-am suflet pentru sportivi. Ori prestezi in teren, ori iesi dreku afara si joaca la Cordoba in ligi inferioare. Noroc ca nu-s fan Depor ca dracu ar fi a lui.
Ala de joaca in locu lui Lopez sau cum il cheama, nu e degeaba titular, antrenorul sau stie ceva fotbal si de-aia-l baga mereu in locul lui Andone. Are noroc Depor ca la echipa nu antreneaza Wenger, ca v-ati duce tot de-a durgalea cu Andone titular spre liga a 2-a.:))


In plus, era o statistica observationala, cand Andone da gol, Depor nu bate, nu o zic doar sa-mi bat joc desi e bataie de joc asta.
Omul nu poate sa ajute nici pe Depor, nici echipa nationala, punct. Poate pe Cordoba, eu insa nu analizez prestatiile lui de-acolo ca nu le-am vazut.
Important e sa tot joace la nationala desi nu da nici un gol nici acolo, nici aici. Si cand da, culmea, da degeaba.:))

Srdjan
18th November 2017, 17:54
A dat gol Suarez :D. In continuare nu-mi pot explica cum castigam jocuri pe banda rulanta, jucand atat de slab..

El Pistolero
18th November 2017, 19:33
Ai dreptate, Barca si Bayern joaca prost si domina campionatele. În Spania e jale de la locul 6 în jos, trebuie sa joci chiar jalnic sa pierzi puncte. Vezi Real...

YoNuTzz
18th November 2017, 21:15
si dupa supercupa eram convins ca real va lua campionatul lejer de tot...
iata ca barca m-a contrazis perfect pana acum...
un pic surprinzator.

YoNuTzz
19th November 2017, 18:57
dupa egalul din derby-ul madrid, valencia isi consolideaza locul 2.

superb :ok:

Johnny D
19th November 2017, 19:04
Valentia mi amiga!/hello



Un scalp de Barcelona pe Mestalla mai lipseste!:evil:



Nu m-ar deranja absolut deloc daca Messi ar suferi o contractura sau o intindere cu Juventus!
Santa Clause would come early this year!:rasc:



Oare pe unde e Garcia saracul? Sa se mai bucure ca Deportivo e vecina de clasament cu Valencia, cine se astepta?:))

El Pistolero
19th November 2017, 23:07
Vedem etapa viitoare ce poate Valencia. Barca e fara Pique cred si mereu a avut probleme la Valencia.

Johnny D
20th November 2017, 07:38
E fara Pique sigur. Da, niciodata in ultimii 10 ani n-a fost mai echilibrat derby-ul asta. E de vazut. Meci cu goluri.

Srdjan
20th November 2017, 14:52
La forma pe care Shakira o avea in momentul de fata, poate ca e o binecuvantare ascunsa faptul ca va fi suspendat :D.

Johnny D
21st November 2017, 07:38
Sincer nici eu nu cred ca bate Valencia... iar, tind sa cred ca egalul le convine ambelor, mai ales Barcelonei!:)

queque
21st November 2017, 09:45
Valentia mi amiga!/hello

ValenCia.

Johnny D
21st November 2017, 11:03
Asa pronunta ei, ce sa le fac? Stim noi mai bine ca ei?
Asa trebuie scris daca vrei sa se citeasca cum se pronunta pe limba noastra!

El Pistolero
26th November 2017, 15:35
E cea mai proasta perioada pentru Real de când e Zidane la echipa. Lamentabil am jucat si ieri. Malaga nu marcase în deplasare sezonul asta si îti dă doua boabe acasă. Ronaldo nu mai joaca nimic în campionat si asta se vede în jocul echipei. Pana una alta, sa vedem deseară ce face Valencia, dacă pierde, e terminat campionatul. O cursa solitara pentru Barca.

Srdjan
26th November 2017, 19:49
Avem meci foarte greu cu Valencia diseara, insa cred ca vom reusi sa invingem. Messi pare foarte motivat, ma astept sa faca un meci mare

Johnny D
26th November 2017, 20:57
Ronaldo nu mai joaca nimic în campionat

Ceva nou? Eu de-aproape un an tot zic asta, si asa si fu... bine ca tot ia baloane de aur pe degeaba.:rolleyes:


Avem meci foarte greu cu Valencia diseara, insa cred ca vom reusi sa invingem. Messi pare foarte motivat, ma astept sa faca un meci mare

Eu sper sa faca intindere in primele 5 minute!:D

Cineva trebuie sa-l tina om la om, cineva cu plamani de otel, altfel n-are sens sa joci cu Barcelona si sa vrei sa faci ceva. Eu daca as fi antrenor as pune un jucator langa el om la om, cel mai bine pregatit fizic jucator defensiv. La pauza l-as scoate si l-as baga la fel sa-l tina pe Messi a 2-a repriza, al 2-lea cel mai bine pregatit fizic+defensiv jucator din echipa. Cate o repriza fiecare, doar asa poti bate Barcelona asta fara Neymar, doar cu Messi si restul jucatori sub TOP 10 in Europa.

Celelalte 2 schimbari le-as rezerva meciului de 9 vs. 9 care defapt tre sa fie meciul, daca gandesti corect unica strategie care-ti ofera sanse reale de-a bate echipa asta cu o echipa inferioara valoric.

queque
26th November 2017, 22:41
Asa pronunta ei, ce sa le fac? Stim noi mai bine ca ei?
Asa trebuie scris daca vrei sa se citeasca cum se pronunta pe limba noastra!
Nu te-nteleg.In romaneste,ar fi Valensia,nu Valentia.

Mi se pare interesanta tactica lui Valverde,cu Rakitic si Busquets plecand cu mingea de la TerStegen,functioneaza,Barcelona are meciul la discretie.
Nu inteleg deloc ce vrea sa faca Valencia,joaca 30 de metri mai in spate decat de obicei.Messi,cum se stie,incepe sa schimbe viteza prin minutul 65 si cred ca va marca.
Dar poate iese Valencia cu alta idee de joc dupa pauza.

Oare de ce n-a vazut tusierul golul ala?

miril
26th November 2017, 22:53
Greseala uriasa de portar urmata de o greseala "la fel de uriasa"de arbitraj.

Srdjan
26th November 2017, 23:03
Barcelona merita sa conduca cu 1-0, dar asta e acum... Oricum, am facut cea mai buna prima repriza din acest sezon de pana acum, in opinia mea. Am presat ca pe vremea lui Pep si chiar am avut un joc foarte bun

Johnny D
26th November 2017, 23:25
Daca nu-l tii pe Messi, cum ziceam, nu bati pe Barca.:rolleyes:
Dar cum am zis si saptamanile trecute, Barcelona se multumeste cu-n egal pe Mestalla si asa va fi si fi.

Nu te-nteleg.In romaneste,ar fi Valensia,nu Valentia.
Asa pronunta ei, eu scriu cum se pronunta.
Pe romana nu poti spune Valentia si sa scrii altfel, pe limba noastra se scrie cum se pronunta.

Johnny D
26th November 2017, 23:48
Eu vorbeam de cum pronunta valencienii, ma kak pe madrizi si ceilalti spanioli, era vb doar de Valencia, atat.
Iar eu sunt un minivalencian roman, deci asa pronunt, vreo problema?
Cand juca Valencia in CL aveam un singur deziderat: sa nu cada cu Arsenal in grupa si pe urma in meciurile eliminatorii, asa o sa am si la anul!:ok:



1-1 final, cel mai asteptat rezultat sa fiu sincer, sau 2-2.

messi19
26th November 2017, 23:54
Primul meci al Barcelonei dupa ceva vreme.
sa ii zicem ca in prima repriza mi-a placut presingul avansat, insa la constructie e vai si amar. recuperau mingea si o lalaiau pana o pierdeau iar.
in repriza a doua nu au mai jucat mare lucru. joc mai degraba haotic, pe contre.
Valencia nu m-a impresionat deloc. e aceasi echipa de anii trecuti. joaca avantat, deschis, pe contre. aceleasi gunoaie de fani, gen liga 5 din Romania, unde daca marcheaza echipa adversa nu are voie sa se bucure, ca imediat primesti o sticla/bricheta/moneda in cap. si fluiera orice decizie a arbitrului, care e impotriva lor.

Deulofeu =)))) . cea mai buna explicatie pt ce inseamna Deulofeu, a dat-o Messi. la o incercare de combinatie intre cei doi, Deulofeu a incalcit mingea pana a pierdut-o. Messi a ramas pe loc si se scarpina in cap :)))) . daca asta prinde primavara pe Nou Camp...

Johnny D
27th November 2017, 07:11
Da, aveti nevoie de 2-3 jucatori inlocuiti in echipa, altfel PSG va mananca de vii, nici cu City nu ar fi treaba prea roz. Valencia face ce poate, e echipa mica, sa fim seriosi. A supraperformat pana acum si are toate sansele sa tina anu asta de locu 2, ceea ce e impresionant, mai impresionant decat locu 1 al Barcelonei. Suporterii Valenciei sunt suporteri de echipa mica, n-au mai jucat in CL de mult timp, daca ar avea performantele Barcelonei, fii sigur ca altfel s-ar exprima.

El Pistolero
27th November 2017, 10:54
Deulofeu clar nu e de nivelul asta. Foarte slab. Nici Semedo ala nu a jucat ieri nimic. Mi-a plăcut Valencia, nu m-a asteptam să facă un pressing asa bun. Totusi mai mult de locul 3 nu cred ca pot obtine.

Johnny D
27th November 2017, 10:57
Depinde peste care Madrid terminam, nu mi se pare nici unul prea breaz deocamdata!:D

messi19
27th November 2017, 18:07
dar flashscoreul e sponsor la Valencia mai nou?? de terminati impreuna??

Johnny D
27th November 2017, 21:46
Nu-nteleg legatura!:thinkso:
Te supara golul valabil nevalidat rau de tot, bag deseama!:D

El Pistolero
2nd December 2017, 19:10
În sfârsit mai pierde si Barca niste puncte. Real are la Bilbao care nu joaca nimic. Ocazia perfecta sa recupereze 2 puncte.

Johnny D
2nd December 2017, 19:17
Pierde din cauza chinezilor, nimeni nu joaca la fel la 20.45 ca la 13.00.

Srdjan
2nd December 2017, 20:35
În sfârsit mai pierde si Barca niste puncte. Real are la Bilbao care nu joaca nimic. Ocazia perfecta sa recupereze 2 puncte.

Am pierdut 4 puncte in 2 etape, pe greseli de arbitraj. Nu e posibil ca Barca sa castige titlul pana la Craciun, aparent :D, trebuie cineva de pe la Madrid sa isi bage nasul :).

Johnny D
3rd December 2017, 07:45
Pierde din cauza chinezilor, nimeni nu joaca la fel la 20.45 ca la 13.00.

In afara de Real Madrid care sunt carpe indiferent de ora!:))

Johnny D
3rd December 2017, 17:41
Valentia, mi amiga!:ok::ok:

Hingherul
3rd December 2017, 17:50
Ioane, baga-mi-as pulla-n curva aia de ma-tta, hai sa ne pizdim, pisa-m-as pe rasa ta de labagiu infect!

Srdjan
3rd December 2017, 17:52
Real Madrid a ratat ieri unica sansa de a se apropia de Barcelona. Inafara de Modric, nu au avut un alt fotbalist ieri pe teren, care a incercat sa faca ceva pentru ca echipa lui sa castige

Johnny D
3rd December 2017, 17:53
Ioane, baga-mi-as pulla-n curva aia de ma-tta, hai sa ne pizdim, pisa-m-as pe rasa ta de labagiu infect!

Ce urat vorbiti!:shock: Aici este o sectiune decenta, nu-nteleg ce-ati patit, domnule supermoderator!:o:

Hingherul
3rd December 2017, 17:54
hai, baga-mi-as pulla in familia ta! ce a zis ma-tta, i-a placut ce mooie i-a dat azi in grup?
mai vrea?
zi, fute-m-as pe mormantu` tau de taran labar! mai ai branza la pulla tarane?

Johnny D
3rd December 2017, 17:55
Sarbatori fericite si tie!:D

Hingherul
3rd December 2017, 17:56
pisa-m-as in beregata ta si in sarbatorile ma-tti! sa vezi ce iti urez si iti penetrez familia zilnic pana la Craciun!
nu iti mai trebuie porc anu` asta!
zi tarane, mai ai branza la pulla? sau te-a lins ma-tta mare?

Johnny D
3rd December 2017, 17:57
Si eu care credeam ca esti om foarte echilibrat, avand in vedere varsta... Mai, mai, ce sa vezi.:P


Te-am atins usor pentru retarzia rahatica care i-ai facut-o lu Paul, ma bucur!:ok:


Asta e rolu meu, sa echilibrez balanta intre retarzi abuzivi si useri de alt tip!;)

Hingherul
3rd December 2017, 17:58
sa vezi echilibru ce fac cu ma-tta-n pulla. sa stai in preajma cat sa prinzi tot slobozu` cand termin.

Johnny D
3rd December 2017, 17:59
:)) Tu chiar crezi ca ma superi cu asta? :)) Simpaticule, uite pana si Cip rade de tine jos in bara! :D

Johnny D
3rd December 2017, 18:02
Da ce cauti tu aici, nu ti-au ajuns sectiunile pe care se discuta treburi din astea?
Aparent vrei sa-ti iei rolul de supermoderator in serios, sa dezvolti prostia peste tot!:))

Johnny D
3rd December 2017, 18:05
Pai tu esti om?:)) Esti o frustrare pana-n maduva oaselor, asta esti.:)
Nu l-ai putut lasa-n pace nici in cushca lui pe bietu Paul, meriti sa crapi in propria-ti frustrare, asta meriti.;)

iulian
3rd December 2017, 19:22
Ridică-te Vadime, și vezi-ți forumul
Că vremea în lume e grea
Credință veșnică patriei noastre
Jurăm, Măria-Ta

Sevilla86
3rd December 2017, 19:23
Sa vina Vadim! Ma'sa lu' ionel are trei gauri, e loc si pentru el :D

Hingherul
3rd December 2017, 19:26
Sa vina Vadim! Ma'sa lu' ionel are trei gauri, e loc si pentru el :D

Da, da, da, toata lumea la Ionel la Zalau! Party in pyzda ma-ssii :))

iulian
3rd December 2017, 19:26
Chiar nu pot sa cred in ce hal a juns OLS ...pacat!

Hingherul
3rd December 2017, 19:30
Iulian, probabil ca nu ai vizitat sectiunile unde de saptamani bune, neadaptatul asta infect de la Zalau injura pe toata lumea bagandu-si si scotandu-si cand si cum vrea el. Ce vezi acum e o forma de protest. delaparis preferand sa stearga injuraturile jegului in loc sa il sanctioneze asa cum scrie la regulament. Cer scuze cu ocazia asta celor care citesc injuriile. Dar instalatorul ala muist merita fiecare cuvintel!

iulian
3rd December 2017, 19:32
Recunosc ca nu...am reintrat pe forumul asta dupa catva ani de pauza si recunosc din nou ca sunt siderat..........

Hingherul
3rd December 2017, 19:34
Ei bine, si toate injuraturile lui au pornit pentru ca nu las un alt descreierat sa umple forumul cu spamm copy/paste.

Ca mentiune, ionel a mai fost o data moderator inainte. A fost facut user la loc dupa 5 minute pentru ca incepuse sa injure iar pe toata lumea :)
Asta ca sa iti faci o idee despre cine vorbim :)

iulian
3rd December 2017, 19:38
Ma rog.. nu e treaba mea doar ca imi pare rau sa vad asa ceva pe aici...a fost o vreme cand chiar iubeam forumul asta

Lordul
3rd December 2017, 19:43
propun sa ne calmam ! Hingherul nu mai intra in jocul lui . Fii superior si nu te cobori la alt nivel !!!!!!!!

Hingherul
3rd December 2017, 19:43
Ma rog.. nu e treaba mea doar ca imi pare rau sa vad asa ceva pe aici...a fost o vreme cand chiar iubeam forumul asta
si mie. si tocmai pentru OLS fac ce fac acum, crede-ma :)

ok, gata, am incheiat aici. cine are ochi sa vada sper ca a inteles ceva din asta!

YoNuTzz
10th December 2017, 14:04
sevilla dupa ce si-a luat 5 de la spartak, si-au luat 5 si de la real acum...sunt curios ce vor face in optimile UCL, dupa ce anul trecut au fost eliminati de leicester.

Johnny D
10th December 2017, 18:08
Ei bine, si toate injuraturile lui au pornit pentru ca nu las un alt descreierat sa umple forumul cu spamm copy/paste.

Ca mentiune, ionel a mai fost o data moderator inainte. A fost facut user la loc dupa 5 minute pentru ca incepuse sa injure iar pe toata lumea :)
Asta ca sa iti faci o idee despre cine vorbim :)

Si atunci ca si acum a fost vorba de abuzori nesuferiti, eu nu tin de pozitia mea cu pretul de-a ignora sadicii care au placere in a da in cei aflati la pamant. Imi place sa le dau peste cap la loc, cum ar fi cata cat echitabil.


si mie. si tocmai pentru OLS fac ce fac acum, crede-ma :)

Gasca ta de sadici pervertiti in a sugera durerea in cei deja indurerati nu e OLS-ul, doar o particica a lui.


propun sa ne calmam ! Hingherul nu mai intra in jocul lui . Fii superior si nu te cobori la alt nivel !!!!!!!!

Nu e chiar atat de superior, superioritatea lui se opreste la a-i pasa de gasca lui.
In ceea ce-i priveste pe ceilalti, este pe-atat de inferior pe cat este de superior cu si in gasca lui.





Revenind ontopic ca vad ca thread-ul asta n-a fost curatat intre timp asa cum era logic si normal, Valencia n-a fost instare sa bata cu om in plus trei sferturi de meci etapa cealalta insa a reusit acum sa invinga pe final pe Celta si sa-si mentina locul 2! A pierdut din acel avantaj fata de Madrizi dar s-a apropiat de Barca!:ok:

Johnny D
10th December 2017, 23:26
Ce tare a fost golu lu Messi, au vrut 2 sa-l rupa langa careu, a fugit printre ei si s-au rupt unul pe altul!:))

Paco Alcacer mi se pare c-ar trebui sa fie titular de drept, echipa merge mult mai bine cu el in teren!;)

queque
16th December 2017, 09:26
Valverde e depasit de tot. Sezonul asta ne tin in viata Ter Stegen, Umtiti si Messi. La Messi nu e nimic nou, dar ceilalti 2, ireali frate. Ce jucatori!

Pana acum,a reusit sa se descurce destul de bine.Rezultatele sunt in favoarea lui si nici nu am auzit nici cea mai mica discutie 'de vestiar' (cum a fost mai mereu inainte).
E drept,eu am o consideratie deosebita pentru el,mai ales ca ne-a lasat (in perioada Bilbao) cativa jucatori care ne-au ajutat mult.
S-ar putea ca exact acum sa inceapa o perioada proasta,dar ma risc.De fapt,uite cum sta Bilbao dupa ce-a plecat Valverde.
Messi,Iniesta,Mascerano,Xavi,Pique si Puyol aveau o opinie importanta cand se alegea noul antrenor,de data asta sunt sigur ca nu au avut multa influenta.De asta spun,o fi stiind el ceva in materie de condus un vestiar,nu s-au auzit niciun fel de discutii,scandaluri,etc

Despre Madrid.Am mai spus ca Zidane stie sa 'dozeze' efortul.Nu sunt atat de multe puncte de diferenta cum s-ar crede.O sa castige multe meciuri din inertie.
Anul asta vor conta derbyurile.

messi19
16th December 2017, 20:31
pai sa mai aduca vreo 5 mijlocasi, ca dintre actualii niciunul nu joaca fotbal si un antrenor care sa se ocupe de echipa in teren, nu in vestiar si poate o sa iasa ceva bun.

YoNuTzz
17th December 2017, 00:07
ma uitam la real madrid...

3/3 UCL 3/3 Uefa Super Cup, 3/3 Fifa Club World Cup

o adevarata echipa de finale..

queque
17th December 2017, 11:09
pai sa mai aduca vreo 5 mijlocasi, ca dintre actualii niciunul nu joaca fotbal si un antrenor care sa se ocupe de echipa in teren, nu in vestiar si poate o sa iasa ceva bun.

Posibil sa ai dreptate,dar nu cred ca antrenorul e cel mai responsabil,in zilele noastre,la transferuri.
Ce mijlocasi ai cumpara tu,sa inlocuiasca pe Kros,Modric,Isco,Casemiro?Spune-mi drept,nu conteaza cat costa,spune-mi cinci mijlocasi.Stiu ca vorbim de Barcelona,dar practic discutia e aceeasi.Paulinho? Ala care joaca in China? Umtiti (stiu ca nu e mijlocas,dar vreau sa fortez discutia)?Unde juca asta,in liga franceza? Gandeste-te ca Barcelona a lasat sa plece,fara sa clipeasca,un Thiago,probabil jucatorul cu cea mai mare proiectie in acel moment.Cred ca si astazi se trezesc cu o strangere in spate si mai cred ca Thiago n-a ajuns la nivelul la care ar fi putut ajunge jucand pe Camp Nou.
Eu cred ca antrenorul in ziua de azi,e mai mult un parinte,stie sa multumeasca un lot de 'copii' precoce.
Nici Maradona n-a stiut sa-l faca pe Messi sa fie mai bun,pentru ca Maradona nu poate 'antrena' ceva ce face din instinct.L-a criticat pe Messi de multe ori pentru ca n-a castigat nimic cu nationala,dar nu e tarziu.Argentina va castiga,in Europa (in Rusia!!!),mondialul.

Am sarit mult de la subiect,dar am facut-o intentionat.Fotbalul e cel mai spectaculos sport,nu pentru jocul in sine (uneori e foarte plictisitor),pentru ca in fiecare zi un Real Madrid poate pierde cu 4-0 in Alcorcon.

Valverde,momentan,s-a dovedit a fi o alegere foarte bine gandita.


Valencia,lo siento.O echipa care lupta pentru titlu,pierde cu Getafe si Eibar (am pomenit si dupa un 3-0 cu Leganes cate ceva)...

messi19
17th December 2017, 11:31
Eu vorbeam de mijlocul Barcelonei, nu au treaba mijlocasii realului în discut›ie.

Cum pot›i să îl pomenes™ti pe maradona când vorbes™ti de antrenori?

Fotbalul nu e cel mai spectaculos sport.
Pe principiul ca mereu poate sa apară un Alcorcon-Real 4-0, în NHL vezi în fiecare săptămână rezultate de astea, unde una dintre marile favorite ia bătaie la scor de la o echipă din coada clasamentului. În fotbal se întâmplă un rezultat de ala o data la cât›iva ani, nu în fiecare zi. Si când se întâmplă e Pt ca echipa mare a jucat cu echipa a treia, dând dovadă de lipsa de respect fata de adversar, într-o oarecare măsură. În alte sporturi nu vezi asta.

Poate cunos™ti fenomenul si o să zici că liga e mai echilibrată, asta e alt motiv pentru care hockeyul e mai spectaculos. Si în general sportul american, unde s-a dezvoltat un sistem în care o echipă ca Alcorcon ar avea sanse sa lupte la titlu dacă ar avea o conducere competentă. În fotbal an de an sunt aceleas™i favorite si se face tot posibilul să fie o diferență si mai mare între granzi si restul. În loc să se caute un sistem prin care valorile sa se echilibreze.

queque
17th December 2017, 11:39
Degeaba e trabahador si baiat de bun simt daca n-are nici o treaba, e prieten cu fotbalistii cel mult, prieten foarte bun, e drept.:rolleyes:
Asta-mi aminteste de Bendeac de la iUmor, pe astia de bun simt dar fara umor ii uraste cel mai mult ca nu poate sa-i terfeleasca pe jos ca n-au talent, pentru ca sunt de bun simt si d-aia il streseaza si mai tare. Ei bine eu nu am problema aia, nici nu ma cert cu tine, I call them how I see them regardless. Ma doare fix in paciuca, ca au ei bun simt si-si baieti finuti si muncitori si dau declaratii dupa meci care-ti intra la suflet, eu n-am suflet pentru sportivi. Ori prestezi in teren, ori iesi dreku afara si joaca la Cordoba in ligi inferioare. Noroc ca nu-s fan Depor ca dracu ar fi a lui.
Ala de joaca in locu lui Lopez sau cum il cheama, nu e degeaba titular, antrenorul sau stie ceva fotbal si de-aia-l baga mereu in locul lui Andone. Are noroc Depor ca la echipa nu antreneaza Wenger, ca v-ati duce tot de-a durgalea cu Andone titular spre liga a 2-a.:))


In plus, era o statistica observationala, cand Andone da gol, Depor nu bate, nu o zic doar sa-mi bat joc desi e bataie de joc asta.
Omul nu poate sa ajute nici pe Depor, nici echipa nationala, punct. Poate pe Cordoba, eu insa nu analizez prestatiile lui de-acolo ca nu le-am vazut.
Important e sa tot joace la nationala desi nu da nici un gol nici acolo, nici aici. Si cand da, culmea, da degeaba.:))

Revin tarziu cu comentariul,nu am vrut sa te contrazic cand nu puteai sa ma contrazici (cand doi copii se bateau cu pietre in VR)
Daca ai fi fan Depor,ar fi greu sa spui ca singurul jucator care intra in teren 'la moarte',nu ar trebui sa intre,ca nu stie cu mingea.Ti-am mai spus,uita-te in forumul lui Depor.Au jucatori foarte buni,ar trebui sa fie in prima jumatate,in lupta pentru Europa.Dar toti jucatorii cred ca sunt Arda Turan,toti cred ca vor castiga lejer pentru ca sunt foarte buni.In acest mediu,Andone e o 'pata de culoare',e diferit.
Fara sa fie brazilian (cum erau obisnuiti pe Riazor),au ajuns sa-l puna titular (pana si antrenorii,au fost cativa).
Normal,cand ai numai 'mingicari' in echipa,pierzi constant,nimeni nu pune osul...
De asta fac analogie cu echipa nationala a Romaniei.De asta am spus ca 10 jucatori ca Andone,ne duceau la Mondial.S-au poate ca am pierdut calificarea pentru ca a jucat Andone si nu jucat Budescu,Alibec sau Sanmartean?

Poti sa-mi spui ce vrei,eu am vazut o echipa,moarta,cu 250.000€ datorii (desfiintata,o ora inainte sa inceapa competitia) acum 4 ani si care astazi are 200.000.000 € si joaca in Primera Division,cu jucatori ca Andone (de fapt,nu a fost cumparat pentru ca Coruña i-a oferit salariu mai bun!)

Srdjan
17th December 2017, 12:04
Cand te gandesti ca lumea chiar se astepta ca Valencia sa fie echipa care ne va incurca in drumul catre titlu! :))

queque
17th December 2017, 12:32
echipa mare a jucat cu echipa a treia
A 3-a?
Dudek (era campion CL cu Liverpool)-Arbeloa(capitan in nationala Spaniei),Albiol,Metzelder (cel mai bun fundas din Bundesliga),Drenthe-Diarra,VanDerVaart,Granero-Benzema,Raul.Rezerve (care au intrat pe parcurs):Marcelo,Gago,VanNistelroy
Nu,serios acum,era echipa a 3-a.


si o să zici că liga e mai echilibrată
Scuza-ma,pentru mine niciun sport nu se poate compara cu fotbalul.Am avut norocul sa traiesc intr-un oras unde aveam o emulatie in materie de sport,am avut perioada cand treceam de la un sport la altul intr-o saptamana (si rugby am jucat).Volei,hochei,handbal,tenis de masa.Bine asta a fost acum 20 de ani (sau mai mult).
Fotbalul e diferit.Daca aveam cel mai mic dubiu,mi l-au risipit in '86 'ceausestii' de la Sevilla.Nici macar n-am inteles atunci ce au facut,dar dupa 10-20-30 de ani,nimeni nu stie cum sa-mi explice clar ce a facut Steaua.
Intamplator,am mai trait momente suspecte,de fiecare data cand eram 'ofticat' cu fotbalul.Un Dinamo-Foresta 4-5,dupa 4-0 in minutul 70,un Milan-Liverpool.Poate nu sunt multe exemple,dar si pe tine te-au lasat masca,mai mult ca hocheiul.

messi19
17th December 2017, 12:50
Păi te lasă mască pt ca sunt rare. Nu "în fiecare zi". :D
E chestie de gusturi aici, unora le place jazzul :D.

Johnny D
17th December 2017, 22:18
Ce PASA a dat Iniesta, iti pica plombele... rar jucator in afara de Messi in lumea asta sa poata da o asa pasa!

El Pistolero
23rd December 2017, 10:44
Wtf!!! El Clasico la ora 2, probabil sa vadă si asiaticii meciul. O sansa mare pentru Real sa reintre în lupta pentru titlu. Neapărat victorie.

Srdjan
23rd December 2017, 12:07
E mai bine asa. Macar nu mai stau rahatit pe mine toata ziua pana la 10 noaptea, ca sa inceapa meciul. :D

Clau7_D
23rd December 2017, 15:54
Ce diferenta Dumnezeule! I-au macelarit iar la ei acasa :yes: si puteau sa le mai dea, pacat ca s-au oprit doar la 3 :headbang:

delaparis
23rd December 2017, 15:55
Au batut catalanii la madrileni la alegeri si la fotbal :)

Leo
23rd December 2017, 16:14
Si realistii puteau inscrie. Au avut si o bara si un penalty nedat.

Razor
23rd December 2017, 16:22
Scor cam mincinos la cum s-a jucat...ma refer la faptul ca Realul nu a inscris , au avut destule ocazii chiar si in 10 oameni...dar asa se intampla cand nu ai oameni in fata la finalizare , in special atacant.

Si Isco pe banca ? Serios ? Titlul in mare parte s-a dus , chiar daca isi revine Realul si mai reduce din diferenta , nu cred ca se mai duce Barcelona la vale.Mai ramane CL-ul , poate ne revenim pana in februarie...ah , si Cupa Spaniei...macar pe aia sa o luam , si asa e singurul titlu care ii lipseste lui Zidane. :))

Srdjan
23rd December 2017, 17:36
Nu stiu de ce lumea e atat de mirata de rezultat: un meci normal intre echipa de pe 1 si cea de pe 4 din Spania :D.

Vorbind serios acum, diferenta s-a facut la nivel de antrenor. Valverde reuseste inainte de luna Ianuarie sa aiba 90%, daca nu mai mult, titlul castigat in acest sezon, cu o echipa formata in jurul unui singur jucator si cu multi oameni de baza accidentati, sau iesiti din forma pentru mai multe meciuri (gen Suarez, Rakiticsau Pique). E intr-adevar ingrijorator pentru Real ca Zidane nu poate face mai mult cu ce echipa are. Chiar ma bucur ca tot el e la conducere si nu e cineva ca Pochettino, care ar face din Real o echipa chiar invincibila, in opinia mea.

De asemenea, nu cred ca se mai poate vorbi despre Messi si Ronaldo momentan. Leo l-a devansat cu mult, a fost de departe cel mai bun om de pe teren astazi, fiind activ la aproape fiecare faza, cu o multime de pase cheie si una de gol. E intr-adevar rusinos, daca mai este comparat cu orice alt fotbalist din lume, la ora actuala

YoNuTzz
23rd December 2017, 18:01
si barca are lotul mult mai slab...

a contat antrenorul si messi...

felicitari ptr titlu.

El Pistolero
23rd December 2017, 18:44
Barca e mult mai slaba ca anii trecuti, diferenta e ca Real e catastrofala sezonul asta. Benzema e expirat, clar trebuie un varf acolo. Evident ca e gata campionatul, nu are unde sa piarda Barca atatea puncte. Probabil si Real se va concentra pe CL la anul.
Ah, ce retardat a fost Kovacevic la primul gol. In loc sa alerge dupa Rakitic, l-a lasat pe Varane sa iasa de langa Suarez, care evident a ramas singur si a inscris.

Johnny D
24th December 2017, 12:43
Ah, ce retardat a fost Kovacevic la primul gol.

Dar si Busquets a fost Dumnezeu acolo cum a scos mingea aia incoltit, 100% a fost meritul lui la acel gol.
Presat, n-a degajat, n-a pierdut mingea, a driblat avand-o tot timpul sub control in ciuda pericolului, pana cand Rakitic a plecat de langa el pe spatiu si i-a trimis-o perfect la picior. Asta inseamna clasa!;)


Si realistii puteau inscrie. Au avut si o bara si un penalty nedat.

Nedate a avut si Barcelona penalty la 0-0 si rosu la 0-0 sau 1-0!;)

Si anu trecut i-au batut tur-retur, si anu asta-i bat tur-retur, cea mai buna echipa din lume: Barcelona!:ok:

Messi e incredibil, cum a dat pasa aia de gol descultz!:)) Zicea cineva ca Barcelona e o echipa buna + Messi, asa este!

Ronaldo este:
fW_Ao69Y_ww
:))

Lordul
7th January 2018, 17:52
Coutinho la Barca pentru 160 de milioane de euro !

queque
11th January 2018, 07:42
N-am vazut niciodata o echipa sa ne domine cum a facut-o Villareal aseara.Au tras de 23 de ori spre poarta,cam cat au dat toti adversarii nostri in ultimele 10 etape de campionat.Suntem in sferturi,pentru prima oara in istoria noastra.Ar fi interesant sa cadem cu Alaves sau Levante.

Johnny D
11th January 2018, 08:33
De acord! Bafta!:)

YoNuTzz
13th January 2018, 19:08
daaamn...iar infrangere acasa pe bernabeu ptr real, dupa umilinta cu barca...urat...

delaparis
13th January 2018, 20:12
Peste o luna vine meciul cu PSG :)

Xaviesta
13th January 2018, 22:11
Cand ziceam sezonul trecut ca astia nu joaca mai nimic multi mi-au sarit in cap. Nu sunt diferente mari fata de acum.

Ronaldo ala e cu adevarat tragic. 100% marketing 0% fotbal

YoNuTzz
13th January 2018, 23:00
are si el o varsta totusi...

Johnny D
14th January 2018, 06:05
Nici anu trecut n-a facut nimic, au facut doar coechipierii lui de la Real si Portugalia, si mai ales arbitrii cand au furat cu japca si Primera, si CL-ul. Acu Realu isi da doar arama pe fata, nici macar a 2-a echipa din Spania nu e, si Atletico chiar e slabana!:))


Dincolo iar se confirma treaba, cand Andone da gol, Deportivo nu bate si aproape intotdeauna pierde!
Din pacate a dat gol 3 etape la rand, si astfel abia au reusit sa obtina 1p!:))

Johnny D
14th January 2018, 23:32
Fabuloase golurile lu Messi si-a lu Suarez. Astia erau taticii Barcei pe teren propriu, si acum parea sa fie la fel la 2-0, dar Barca face o remontada in stil de cea mai buna echipa din lume pe care n-a reusit-o la Sociedad de 85 de ani daca am inteles bine, adica sa castige dupa ce-a fost condusa la Sociedad! Tatici cu Barca? Nu exista asa ceva. Vezi-ti de treaba!:))

YoNuTzz
18th January 2018, 01:55
atletico madrid - sevilla 1-2
espanyol - barca 1-0

2 rezultate foarte suprinzatoare in cupa spaniei.

Johnny D
19th January 2018, 10:26
Barca le da omorul in retur. I-au lasat si pe micutzi sa se bucure si ei, Messi cred ca din mila a ratat penalty-ul ala.

El Pistolero
21st January 2018, 19:20
Deportivo pica anul asta. Jalnic arata. Bale e în forma bună. Pana la meciul cu PSG poate își revine și Ronaldo.

Srdjan
21st January 2018, 21:06
Deportivo pica anul asta. Jalnic arata. Bale e în forma bună. Pana la meciul cu PSG poate își revine și Ronaldo.

Nu prea mai are din ce sa isi revina. L-au prins anii din urma deja, cred ca asta e valoarea lui actuala.

YoNuTzz
21st January 2018, 23:50
betis - barca 0-5 wow...
anul lor, fara nici o indoiala...

Srdjan
21st January 2018, 23:55
Am vazut doar o alta prestatie magistrala a lui Leo Messi in aceasta seara. Este incredibil cum pare ca joaca impotriva unor copii, nu impotriva unor fotbalisti profesionisti din cel mai puternic campionat din lume. N-am mai vazut pe nimeni sa faca fotbalul sa para atat de usor ca Leo, comparatiile cu alti jucatori sunt de prisos dupa cate a demonstrat deja.

Din nefericire s-a accidentat Vermaalen din nou. Chiar speram ca acesta sa ramana o optiune pentru postul de fundas, deoarece a evoluat foarte bine in lipsa lui Umtiti, iar cu Yerry Mina neavand inca experienta la nivel european, era foarte util pentru centrul apararii.

Rakitic pare ca treptat si-a revenit la o forma buna de joc, deoarece nu mai este aceeasi fantomia din startul sezonului. Sergi Roberto a jucat si el excelent la mijlocul terenului si cred ca treptat va face aceasta tranzitie pe post, cu Semedo jucand tot mai bine pe partea dreapta a apararii

YoNuTzz
27th January 2018, 19:26
valencia - real 1-4...

wow..that was unexpected...

delaparis
27th January 2018, 20:18
blatisti :D

Srdjan
27th January 2018, 23:29
valencia - real 1-4...

wow..that was unexpected...

Numai daca ai vazut-o pe Valencia ca si o contracandidata la titlu in vreun moment. Daca o vedeai la valoarea ei reala, adica maxim o echipa mediocra, nu e un rezultat chiar asa surprinzator :D.

Johnny D
28th January 2018, 14:29
Incredibil, iar a dat gol Andone = evident iar Deportivo nu a batut!

2-0 si om in plus in minutu 80 acasa nu e de ajuns cand Adone da gol!

Asta daca mai da goluri multe ii retrogradeaza!:))

queque
3rd February 2018, 15:40
Excelent mi s-a parut Eibar,din toate punctele de vedere,fizic,tehnic,tactic.Nu au cum sa aiba emotii la retrogradare anul asta.

Dupa ce am spus asta,ajunsesera in zona retrogradarii.
Acum sunt,din nou,in lupta pentru Europa,5-1 cu Sevilla in minutul 85!

El Pistolero
3rd February 2018, 16:02
Montella e praștie ca antrenor.

Johnny D
3rd February 2018, 22:31
Cat pe ce Real Madrid sa poata intra la conducere la pauza cu Levante, cat pe ce! Cand nu e noroc, nu e!:))


Ce parasute!:))

Johnny D
3rd February 2018, 23:29
Egaleaza inca o data Levante, in minutu 90 de data asta!:happy

YoNuTzz
3rd February 2018, 23:59
real, fail dupa fail...
montella si-a luat 5 de la betis si 5 de la eibar :))

cr7luci
4th February 2018, 11:08
Ce p.u.l.a calului...doar 11 pagini s-a comentat aici de la inceputul sezonului La Liga.Ma mir...Barca si Real au cei mai multi suporteri ...:)))) La Premier League se discuta frate (acum mai putin) dar aci e tacere mortuara.Doar la sectiunea Anglia se mai discuta...in rest Dumnezeu cu mila...forumul e aproape mort.

Johnny D
4th February 2018, 13:54
Si pe tenis.:cool:

Johnny D
4th February 2018, 18:57
Bataie de joc ce s-a intamplat in Barcelona astazi. Cum frate sa lasi sa se desfasoare un meci de polo? 0-3 si gata, Barca era sa piarda un meci pentru ca astia n-au drenaj la gazon. N-ai voie in Primera cu-asa ceva!:rosu:



Pique!:ok:

cr7luci
7th February 2018, 10:24
Bataie de joc ce s-a intamplat in Barcelona astazi. Cum frate sa lasi sa se desfasoare un meci de polo? 0-3 si gata, Barca era sa piarda un meci pentru ca astia n-au drenaj la gazon. N-ai voie in Primera cu-asa ceva!:rosu:



Pique!:ok:

Ioane,de cand Arsenal nu mai face mare branza in fotbal te-ai gandit sa ti cu Barcelona ? Foarte frumos din partea ta.Eu cu United sunt ,chiar daca imi retrogradeaza la amatori :)

Johnny D
7th February 2018, 10:38
Nu tin, simpatizez, urasc Real Madrid si tot ce-nseamna asta. Inamicul inamicului meu e... stii tu.;) Dar nu asta era, mai aveam Barca si nu stiu ce pe bilet si pusesem fara egal, la egal cota 1. Pierdeam daca nu-mi iesea, oricum n-a iesit ca m-a culcat ala nu stiu ce pe urma!:)) Da, imi amintesc, Sporting tot fara egal, in 3 minute le-au dat 2 goluri in prima repriza Estoril si asa a murit. Pica-le-ar picioarele jos!

Doar nu crezi ca are vreun fan Barcelona emotii ca nu iau campionatu anu asta!?:))

Srdjan
7th February 2018, 17:49
Ce se intampla in fotbalul spaniol e de-a dreptul jenant. Vorbesc bineinteles de scandalul cu Pique si Espanyol :(

Johnny D
17th February 2018, 17:32
Ce pasa a dat cel mai bun jucator din lume de departe, si cu adversari pe el, cu o gramada de adversari intre el si obiectul pasei: Suarez!:o: Cristiano Ronaldo n-a dat o pasa ca aia in toata viata lui!:))

Johnny D
17th February 2018, 23:30
Valentia mi amiga, remontada in deplasare in ultimele 10 minute, asa! 3p, cu forcepsul scoase dar 3p!:))
In continuare favorita la locu 4!:ok:

YoNuTzz
18th February 2018, 00:14
ii astept cu mare placere pe valencia din nou in UCL.

Srdjan
18th February 2018, 00:49
Meci greu azi cu Eibar, ma bucur ca am reusit sa iesim castigatori. A fost un meci in care n-am fost echipa mai buna, dar am fost eficienti si extrem de solizi in aparare, Umtiti facand un nou meci mare

Johnny D
18th February 2018, 12:38
Si totusi Delaparis insista ca Franta joaca fara fundasi!:D

Srdjan
18th February 2018, 22:10
Fara fundasi slabi poate :D

Johnny D
19th February 2018, 07:15
Spectacol la Betis 3-5! Am impresia ca atunci cand joaca astia acasa se dau de se rup pe toate partile!:))

Johnny D
24th February 2018, 22:26
Ce face Messi cu ei... incredibil...
Meciul incepe de la 0-1, minutu 36 3-1, 2 goluri de autor Messi si pasa de gol.

Nu exista jucator mai bun ca el.




Foarte adevarata expresia "Fara Messi Barcelona e doar o echipa buna si atat."
Fabulos jucator, cat jumatate de Real Madrid la un loc.

Srdjan
24th February 2018, 23:45
Meci perfect astazi. Coutinho si Dembele au fost amandoi excelenti, la fel si Semedo. Nu zic nimic de Messi, Busquets sau Suarez, de care se stia ca sunt intr-o forma excelenta, insa aveam nevoie si de sange nou si a venit la momentul potrivit

YoNuTzz
25th February 2018, 22:39
ma uitam...cum si-au batut joc Sevilla de Man Utd, si doar un noroc + de gea au facut sa nu se termine 5-0...iar azi Atletico Madrid se distreaza cu Sevilla...

ATM sunt principalii favoriti la Europa League anul asta.

YoNuTzz
25th February 2018, 23:24
0-5 deja...wtf...

Johnny D
27th February 2018, 22:50
Real Mucid!:))


Catalunia is not Spain!:D


Hai Valencia cu locu 3!:ok:

YoNuTzz
28th February 2018, 09:59
another game..another loss..si cu toate astea se vor distra si in returul cu psg...

messi19
28th February 2018, 11:56
Real Mucid!:))


Catalunia is not Spain!:D


Hai Valencia cu locu 3!:ok:

doar un atoatenecunoscator ca tine putea sa scrie asa ceva. in conditiile in care, orice om, care stie un pic de fotbal, stie ca Espanyol e a doua echipa a Realului. acuma, avand in vedere ca Espanyol are nevoie de puncte mai mare decat Realul, a fost un moment perfect pt o victorie a Espanyolului. dar de unde sa stie angajatii la flashscore asa ceva??

Johnny D
28th February 2018, 12:56
:o:Catalunezii aliati cu madrizii?:o: Esti sigur ca n-ai batut prea mult in dimineata asta?:D

messi19
28th February 2018, 14:59
pai vezi?? mai citeste si tu cate ceva, nu numai rezultate si te dai specialist. jumatate din Catalunia nu vrea sa se separe de Spania, asa ca, vezi ce prostii scrii.

Johnny D
28th February 2018, 15:06
Ce nori negrii s-au adunat asupra ta!:o: Vezi sa nu te uzi prea rau la maieu in drum spre casa!:))
Nimeni nu se da specialist, fiecare isi spune punctul de vedere, maestre innourat!;)

Srdjan
28th February 2018, 17:20
Real Madrid a pierdut practic cu Real Madrid B aseara :)). Nu stiu daca suporterii lui Espnayol s-au bucurat ptr cele 3 pnct, sau s-au intristat ca au inscris in poarta prietenilor lor :D