PDA

View Full Version : Supercupa Spaniei 2017: Barcelona - Real Madrid



Sevilla86
13th August 2017, 23:24
Turul se joaca astazi, 13 august.
Returul se va juca peste doar patru zile pe data de 17 august.

delaparis
13th August 2017, 23:25
Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand :)

Sevilla86
13th August 2017, 23:29
Nu-i bateti voi pe-astia nici daca incepe meciul de la 4-0 pentru voi :))

Daca trebuia Barcelona sa va dea 10 in meciul ala, 10 va dadea :D

delaparis
13th August 2017, 23:42
De data asta Neymar e la noi :rolleyes::drak:

phife
14th August 2017, 00:31
Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand :)

am facut un studiu seriols, ceva analize si am concluzionat ca psg nu prinde semifinale nici anu asta. ne auzim in aprilie.

Sevilla86
14th August 2017, 01:47
A fost mai penalty la Ronaldo decat a fost la Suarez.
Nu se impunea penalty in nici un caz, dar nici galben. A cazut in urma unui duel umar la umar, dar nu s-a aruncat.

Oricum, Ronaldo a marcat un gol magnific. Pacat ca nu va putea juca in retur.


PS: inca un gol fabulos si Real conduce cu 3-1 cu un om mai putin.

YoNuTzz
14th August 2017, 01:48
senzational asensio...

f tare real...posibil sa faca al 4-lea UCL in 5 ani.

Razor
14th August 2017, 01:50
Penalty inventat la Suarez.Si Ronaldo a simulat , dar nu in halul ala...plus ca era si in viteza si poate ca a fost si usor dezechilibrat.

Bale ? Ce-i ala ? Asensio e sef !

Niciodata n-am inteles tampenia asta cu tur-retur in Supercupa.

messi19
14th August 2017, 01:59
Nu intereseaza pe nimeni echipele astea pe care PSG le va dresa in CL la rand :)

cred ca ionel i-a spart contul lui delaparis. sau delaparis incearca sa devina omul cu cele mai multe tampenii scrise pe OLS :D .

Rakitic, D. Suarez, batranul Iniesta, S. Roberto ... doamne ce mijlocasi. plus Gomes pe banca si Paulinho in avion :headbang::headbang:
il asteptam cu bratele deschie pe Inigo Martinez, sau pe orice alt fundas central din lume. cu Pique nu se mai poate.

queque
14th August 2017, 02:31
Diferenta in teren nu a fost atat de mare precum o arata scorul.Dar,ce-i drept,scorul reprezinta diferenta dintre cele doua echipe in acest moment.
Mi-au placut Umtiti,Isco si Kovacic in mod deosebit.Golurile,exceptionale (ultimele doua).Asensio a marcat in ultima vreme goluri in meciurile importante.
Cine isi aminteste care a fost ultimul meci cand Madridul nu a marcat?

Johnny D
14th August 2017, 08:26
Se vede c-a plecat Neymar... desi Supercupa Spaniei traditional are ca si castigatoare pe Real Madrid.

cred ca ionel i-a spart contul lui delaparis. sau delaparis incearca sa devina omul cu cele mai multe tampenii scrise pe OLS :D .
Noi nici macar nu stiusem ca ne aflam in competitie cu tine!:o:



Votat: Barcelona, acum la 1-3 si returul pe Bernabeu!:sneaky:

messi19
14th August 2017, 09:23
Puteam să pariez că vine astă si zice că au pierdut pt că a plecat Neymar. :))

Johnny D
14th August 2017, 09:26
Si eu puteam sa pariez ca vine asta si replica c-am zis eu ca de-aia a pierdut Barca, c-a plecat Neymar. :))
Diferenta intre mine si tine e ca daca exista o cota, eu chiar pariez pe treaba asta, nu doar dau din fleanca cum c-as face, c-as drege.:D

El Pistolero
14th August 2017, 11:46
Ce arbitraj penibil. Suarez nici nu cred ca a fost atins si s-a văitat de zici ca l-a lovit trenul. Penibil jucător. Greu sa bati Realul în perioada asta. Asensio e fabulos, ma întreb cât valorează, dacă Mbappe si Dembele sunt cotati la aproape 100 de milioane. Va ajunge mare jucător, sper sa îl vad în mai multe meciuri titular.

Sevilla86
14th August 2017, 11:58
Zidane a descoperit de mult remediul pentru tiki-taka. Real a fost mereu buna pe contra-atac, dar acum contra este folosita deliberat pentru a anihila jocul de posesie. In loc sa te lupti cu ei pentru posesie, ii lasi sa tina de minge si ii pedepsesti pe contra. Acesta este motivul pentru care nu s-a vazut omul in minus. O contra letala in 3, 4 oameni o poti duce la capat si cu un om mai putin. Foarte rar vezi fosti jucatori de top sa ajunga si antrenori de top. Respect Zidane!

Srdjan
14th August 2017, 12:51
Felicitari Realului pentru victorie, ar fi stupid sa mai comentam altceva dupa meciul asta. Am ajuns oficial FC Messi, fiindca mi se pare ca e singurul jucator world-class care a mai ramas in echipa. De 2 ani incoace doar el este pe teren in 90% dintre meciuri, iar raspunsul la aceste probleme este aparent Paulinho. Da-o dracu de treaba

Frumos golul lui Ronaldo, dar faptul ca a trebuit sa il copieze pe Messi dupa gol si sa se flexeze ca un copil de 12 a distrus totul :D

YoNuTzz
14th August 2017, 13:10
oricum barca a luat la bani acum. este inadmisibil sa nu aduca un jucator de mare valoare la mijloc.

Srdjan
14th August 2017, 13:42
oricum barca a luat la bani acum. este inadmisibil sa nu aduca un jucator de mare valoare la mijloc.

Nu-l provoca pe Barto :D

Razor
17th August 2017, 01:03
E nebun Asensio asta !

El Pistolero
17th August 2017, 01:05
Asensio îl trimite la tigari pe neamtul ala. Ireal pustiul asta.

Razor
17th August 2017, 02:51
Daca le-am luat si posesia e clar. :)) De nerecunoscut Barcelona , nici macar Messi nu mai are ce sa faca de unul singur...da las' ca vine Paulinho.

Real cea mai buna echipa din lume in momentul de fata , fara niciun fel de dubii.Sa vedem ce face Mariano in Franta anul asta , sper sa vina inapoi la anul ca deja a inceput cu dreptul.

Sevilla86
17th August 2017, 04:07
A apus perioada glorioasa a Barcelonei. A inceput cu Ronaldinho, a continuat cu Messi si putea sa aiba episodul trei cu Neymar, dar s-a incheiat brusc. Nu vad cine poate sa continue ce au inceput ei. Real este mult prea puternica s-o bati doar cu Messi si atat. Galacticii vor domina autoritar fotbalul european, asa cum fac de vreo doi ani.

Johnny D
17th August 2017, 08:19
Asta e fara dubiu competitia Realului... tre sa fie una in care Barca nu-i bate p-unde-i prinde, macar aici.:P

Nadalfan
17th August 2017, 13:17
Nimic de comentat aici. Cam fara istoric dubla asta.

Srdjan
17th August 2017, 15:19
Rezultatul nu e deloc surprinzator, suntem intr-o cadere libera. Valverde parea ca a schimbat ceva in amicale, insa acum ca au venit jocurile oficiale, avem un sistem chiar mai prost gandit decat cel de sezonul trecut. Mijlocul nostru a ajuns de rasul curciilor, fara Iniesta e absolut inexistent. Dembele si Coutinho ar fi niste transferuri excelente in momentul de fata, insa nici ei nu ma fac sa cred ca mai putem spera la campionat sau la vreo performanta in UCL sezonul asta.

Real Madrid a jucat foarte bine, e de departe echipa nr.1 in lume la ora actuala. Modric l-a facut pe Gomes aseara sa arate ca un copil din curtea scolii, la mijloc...

In continuare ma amagesc ca puteam sa ii avem pe Asensio, Modric si Kroos la Barca acum, daca conducerea isi facea treaba, deoarece toti au preferat la vremea respectiva sa vina in Catalunia, insa acum asta e.. ne descurcam cu Paulinho