PDA

View Full Version : Etapa 6: Steaua - Astra 1-1



delaoltenia
8th August 2017, 17:50
12 August 2017, 21:00

delaoltenia
12th August 2017, 16:06
Brigada de arbitri si observatorul meciului:

A: Cojocaru Adrian Viorel (Galati)
A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava)
A2: Urzica Vladimir (Piatra Neamt)
R1: Mladinovici Horia Gabriel (Bucuresti)
Obs: Toma Costin Ioan (Piatra Neamt)

delaoltenia
12th August 2017, 16:11
Echipele probabile

STEAUA: Stancioiu - R. Benzar, Larie, Nedelcu, Momcilovic - Ov. Popescu, Achim - D. Man, D. Benzar, De Amorim - Gnohere
Antrenor: Nicolae Dica

Astra: P. Iliev - Belu, Bejan, Erico, Al. Stan - Mrzljak, Polczak - Al. Ionita, Marquinhos, Balaure - Le Tallec
Antrenor: Edi Iordanescu

Johnny D
12th August 2017, 16:14
Daca pierdeti cu astia, imi dati faliment total asta dupa ce:

Saptamana trecuta:
Marti am pierdut in tb decisiv pe Ramos 16 mil dupa ce-a avut 3-1 in setul decisiv;
Miercuri am pierdut in tb decisiv pe GGL dupa ce-a avut set si 4-3 cu break 31 mil;
Joi am pierdut pe PSV 15 mil;
Vineri am pierdut pe Michael Van Gerwen cel mai bun la darts 16 mil ca l-a distrus Taylor 16 mil;
Duminica iar pe rahatii de Viitorul X2 unde rateaza retardatu ala de Coman singur cu portaru in minutu 91 si in minutu 93 primesc gol 0-1 cu cea mai varza echipa din campionat Sexi Targu Pwlii Unguresti am pierdut 8 mil.

Saptamana asta:
Luni am pierdut pe Berdych 24 de mil dupa ce-a avut set si 2-0 in tiebreak;
Miercuri am pierdut 23 mil pe Thiem care a avut 5-2 in decisiv si a ratat 4 mp sa piarda 5-7;
Azi o sa pierd 21 de mil dupa ce bate Halep, pe Pliskove proaste care au avut 5-1 in primu set si-au pierdut 5-7 si 4-2 in decisiv si-au pierdut 4-6!
Azi mai am Halep, 1X Chelsea, X2 City si 1X rahatul asta imputit de FCSB, ca mi-au iesit ieri si in noaptea asta niste meciuri. Daca pierdeti cu astia jur ca ma duc la Bucuresti si-l impusc in coaie pe Becali in fata lu Dica si MM Stoica!:))


Stiu ca jucati cu echipa a 2-a dar mi se pare de-a dreptul imposibil sa pierdeti acasa 2 meciuri la rand, 1-1 cu varza de Iasi se poate numi esec fara perdea. Genul asta de esec chiar mi-ar fi excelent, doar sa nu fie din ala total.

Sevilla86
12th August 2017, 17:43
Azi mai am Halep, 1X Chelsea, X2 City si 1X rahatul asta imputit de FCSB, ca mi-au iesit ieri si in noaptea asta niste meciuri. Daca pierdeti cu astia jur ca ma duc la Bucuresti si-l impusc in coaie pe Becali in fata lu Dica si MM Stoica!:))

Stai asa sa dau pe flashscore sa vad cat e scoru' la Chelsea... oops :))

Ce castigi ma cu cote de 1.05?

Srdjan
12th August 2017, 18:28
Hai cu golurile ca am over 2.5 aici :D.

Sevilla86
12th August 2017, 20:48
Echipele de start:

Steaua: Niță – Benzar, Nedelcu, Bălașa, Pleașcă – Ov.Popescu, Achim – Teixeira, Man, De Amorim – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Larie, L. Filip, Tănase, Golofca, D. Benzar, Grecu


Astra va alinia 11 jucatori la startul partidei... :D

Sevilla86
12th August 2017, 21:14
Hai ca ne-am obisnuit sa incepem de la 0-1. Nu-i bai :D

delaparis
12th August 2017, 21:56
Cica valoarea Stelei se vede in Europa. As zice ca se vede doar in Europa :D

Sevilla86
12th August 2017, 22:45
Steaua a avut un gol anulat pentru un offside inexistent, da' tot astia mici fac pe victimele :D

Capitanu.Burcea
12th August 2017, 22:46
Se trag sforile pt ca echipa poporului sa nu plece cu burta goala (si) de la acest meci.

delaparis
12th August 2017, 22:47
Deci rosu pt Astra.
Iar se joaca de la egal la egal :)

Capitanu.Burcea
12th August 2017, 22:54
Dupa o repriza in care a fost pisata de gospodarii lui iedi, mogosoaia 2013 domina, a avut o ocazie jumate si, bineinteles, a fost frustrata :D de arbitru. Cred ca sunt motive suficiente sa concluzionam ca ar fi fost o victorie meritata :D L-am anticipat putin pe domnul Petrica Radulescu, presedintele sectiei de curling, una din ce in ce mai cautata de catre vajnicii sustinatori ai echipei poporului.

LE. Au cuvantul sociosii curlingari Trafalet Alin, Rogojina Dorel si Petrica Formol.

delaparis
12th August 2017, 23:00
Pt Duba care se tot ... contra vant:
Domnisoara Cojocaru e ofuscata cand capitanul Astrei ii vorbeste? Pai ce facem cu regulamentul "ureche"? Adoptam sau sustinem Contra :)

Clau7_D
12th August 2017, 23:04
ce show era daca cartonasul rosu era dat in favoarea lui Dinamo, cum a luat ala de la Astra :)) ne prezenta Sevilla o statistica pe ultimii 25 de ani, cu toate cartonasele date intr-un minut, ambele pentru proteste, in meciurile lui Dinamo :rosu: oficiale, amicale, miute in fata blocului...aveam toate informatiile. Nesimtit arbitrul, nici un penalty pentru spurcati azi

Sevilla86
12th August 2017, 23:05
Omogenitatea are de suferit, schimbam primul 11 de la meci la meci si l-am pierdut pe Budescu pentru cateva etape, probabil si pe Teixeira. Dar, avand in vedere aceste lucruri, Steaua arata foarte bine. R Benzar aduce un mare plus echipei. De mult nu am mai avut un fundas lateral care sa centreze atat de bine. Usor usor Steaua progreseaza si se vor crea si relatii de joc, omogenitate si stabilitate. Ne mai ciupesc arbitrii, ba cateva lovituri de pedeapsa neacordate, ba un gol anulat aiurea in seara asta, etc. Dar cand Steaua isi va crea relatii de joc, nu va mai conta nici ce fac adversarii sau arbitrii. Cred ca Steaua va domina autoritar campionatul dupa cateva etape.

Clau7_D
12th August 2017, 23:09
Hai ca nu a durat asa de mult :))

delaparis
12th August 2017, 23:16
Dar, avand in vedere aceste lucruri, .
Corect
Scor final 1-1 contra Astra decimata cu un lot de play-out Steaua se pregateste pt GRUPA :D :drak:
Mama ce va astept de ani de zile :cool:

Sevilla86
12th August 2017, 23:20
Mama ce va astept de ani de zile :cool:

Credeam ca astepti si tu macar o semifinala. Lyon si Monaco, cu investitii de 50 de ori mai mici, au prins semifinala in CL, Monaco a facut-o chiar acum cateva luni de zile. Cam de cate miliarde de euro este nevoie pentru o semifinala de CL? :))

Da' nu, tu astepti pe Steaua... revizuieste-ti prioritatile :D

delaparis
12th August 2017, 23:31
Credeam ca astepti si tu macar o semifinala. Lyon si Monaco, cu investitii de 50 de ori mai mici, au prins semifinala in CL,
Vezi ca PSG are deja o semifinala CL ;)

Astept GRUPA sa vedem adevarata valoare a Stelei in Europa asa cum guita cativa pe aici:) ... Daca iti amintesti cu Lyon a fost umilinta. Sa vedem ce va fi cu PSG ... dupa zeci de ani :drak:

Sevilla86
12th August 2017, 23:36
Vezi ca PSG are deja o semifinala CL ;)

Daca-mi spui si in ce sezon, iti dau o bomboana :))

phife
12th August 2017, 23:36
Omogenitatea are de suferit, schimbam primul 11 de la meci la meci si l-am pierdut pe Budescu pentru cateva etape, probabil si pe Teixeira. Dar, avand in vedere aceste lucruri, Steaua arata foarte bine.

asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"

phife
12th August 2017, 23:38
Corect
Scor final 1-1 contra Astra decimata cu un lot de play-out Steaua se pregateste pt GRUPA :D :drak:
Mama ce va astept de ani de zile :cool:

nu stiu ce frustrare te macina pe tine daca astepti ca echipa care a facut cel mai scump transfeer din istorie sa pice intr-o grupa de ucl cu niste baieti care-s numiti steaua de fanii de tv si media. sa ce?
daca ai koaie ia-ti bilet la finala ucl de acum ca asta te intereseaza pe tine, nu ca v-a dat-o acum 50 de ani steaua.

Sevilla86
12th August 2017, 23:40
asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"

Da ma, jucatori transferati acum 48 de ore sunt titulari, avem doi jucatori foarte valorosi accidentati iar multi altii sunt odihniti.
Mai vorbim dupa vreo patru etape.

delaparis
12th August 2017, 23:46
nu stiu ce frustrare te macina pe tine daca astepti ca echipa care a facut cel mai scump transfeer din istorie sa pice intr-o grupa de ucl cu niste baieti care-s numiti steaua de fanii de tv si media. sa ce?
daca ai koaie ia-ti bilet la finala ucl de acum ca asta te intereseaza pe tine, nu ca v-a dat-o acum 50 de ani steaua.

Eu nu stiu ce frustrare ai tu de tot mirosi postarile mele in legatura cu memorialul 5-0 pe PdP PSG - Steaua :)

In legatura cu bilete finala CL stai linistit. Nu dau niciun cent pe finala miliardarilor. Fie ca joaca PSG acolo sau Real ... sunt suporter, nu sclav tampit la bursa lor :cool:

Clau7_D
12th August 2017, 23:46
asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"

Ciudat sa vina asta de la un stelist :) voi de obicei nu recunoasteti cand jocul echipei e la intamplare :)

Tyler Durden
12th August 2017, 23:49
sa-mi bag paula in celula de baza a spurkatului de rand.

Sevilla86
12th August 2017, 23:56
sa-mi bag paula in celula de baza a spurkatului de rand.

Forta Firea, forta Firea, hei hei! :D
Oare ce-l deranjeaza pe Tyler intr-o seara atat de placuta? :D

phife
13th August 2017, 00:07
toata lumea stie ca in 4 etape se face o echipa..
chiar daca o sa-ti mearga echipa, si o sa se intample, o sa o faca doar din cauza jucatorilor. tactic nu exista. exista becali si niste jucatori. atat.

phife
13th August 2017, 00:09
Ciudat sa vina asta de la un stelist :) voi de obicei nu recunoasteti cand jocul echipei e la intamplare :)

ha? eu sunt stelist. sau ma rog, am fost.
astia nu stiu ce sunt.

Sevilla86
13th August 2017, 00:13
Io, singurul "FCSB-ist" prezent, ne-a scos arbitrul mingea din poarta, dar sunt linistit si ma simt bine.
Restul par foarte suparati pe viata si nu inteleg de ce :D

phife
13th August 2017, 00:19
Eu nu stiu ce frustrare ai tu de tot mirosi postarile mele in legatura cu memorialul 5-0 pe PdP PSG - Steaua :)

In legatura cu bilete finala CL stai linistit. Nu dau niciun cent pe finala miliardarilor. Fie ca joaca PSG acolo sau Real ... sunt suporter, nu sclav tampit la bursa lor :cool:

adica esti negustor de vite mici.

delaparis
13th August 2017, 00:23
adica esti negustor de vite mici.
Nu.
Suporter de echipe mari .. adevarate, indiferent de buget

phife
13th August 2017, 00:26
de preferat pline de bani, care mai exista in fotbalul mare datorita lor si daca se poate sa faci pe suporteru doar de la tv atunci e perfect.
normal, nu e vina ta. totusi, lasa dracu fetishu ala cu steaua. nu cred ca exista nimic de demonstrat.

delaparis
13th August 2017, 00:43
Reivan,
Nu ma prefac cand spun ca sunt un adevarat suporter. Intr-adevar ca varsta trage spre iluzie dar spiritul e prezent. Vei vedea cand "boala" asta te va atinge mai mult sau mai tarziu.
Ce nu-mi place este cand unii cred ca tineretea e virtute

phife
13th August 2017, 00:45
si eu care voiam sa spun ca nu-mi place cand unii considera batranetea o virtute.
curiozitatea mea pura si deloc rau intentionata e urmatoarea: de ce vrei tu sa-ti demonstrezi superioritatea (pur sportiva) in fata unei echipe din estul europei absolut irelevanta?
daca tot esti acolo nu mai bine te pui cu aia de marimea ta?

delaparis
13th August 2017, 01:09
"Marimea" este o notiune strict legata suporterului. "Echipa mea e mare" zice ala de rand ... deci nu ma gasesti aici :cool:
PSG e mare
Nu ma intereseaza adversarii ... Barca, Real, Bayern ...
Dar iluzia FCSB sau Steaua facuta de Ceausescu ma enerveaza cand unii ca voi cred ca sunt legitimi

phife
13th August 2017, 01:13
legitimi din ce punct de vedere?
si vezi ca eu nu am prins perioada, pentru mine cce `86 e aproximativ egala cu 0, o iau mai mult ca pe o realizare a sportului romanesc asa cum fac cu oricare alta din respectiva perioada.
daca e sa o luam asa uraste toate cluburile din est, du-te si mai tarziu in istorie si ia-le la rand pe toate favorizatele sistemului si revin-o azi si fa la fel cu favorizatele sistemului, bineinteles, indirect, nu asa..

si tu de ce vrei sa bati steaua? pentru ca a luat cce si voi nu? sa-mi fie cu pardon, te-au tinut ei?

Srdjan
13th August 2017, 01:21
Daca Radoi mi se parea inapt ca antrenor sezonul trecut, acum mi se pare un fel de Claudio Ranieri pe langa Nicolae Dica.

delaparis
13th August 2017, 01:39
l
si tu de ce vrei sa bati steaua? pentru ca a luat cce si voi nu? sa-mi fie cu pardon, te-au tinut ei?
Eu nu vreau sa bat Steaua. Vreau ca Steaua sa joace la nivelul ei adevarat. Si sa inchida gura casca unii care ne "uimesc" cu nivelul fotbalistic al acestui club minunat. :cool:

phife
13th August 2017, 01:45
vai de plm ce criptici o ardem.
care e nivelul ala al ei adevarat? daca te deranjeaza "fanii" gen duba&co sa stii ca ne deranjeaza pe toti.

Johnny D
13th August 2017, 03:41
Stai asa sa dau pe flashscore sa vad cat e scoru' la Chelsea... oops :))

Ce castigi ma cu cote de 1.05?

Pai am avut 11 meciuri, tre 11 meciuri sa maresti o cota pe Zverev de la 1.45 la 1.65, am pus 340 de lei pe biletu ala, ar fi fost 2400 daca nu m-ar fi futut Chelsea la 1X!:)) Am avut pe alt bilet tot asa Pliskova la 21 mil, ala l-am pus cu 110 lei si Pliskova a avut cota 1.8. Nu e vb de cota ci de cat de sigur e meciu, daca nici Chelsea n-a fost sigur ca nu pierde care a jucat acasa cu cea mai slaba echipa in deplasare in PL, atunci da-o-n maa-sa de treaba. Can't catch a fucking break...



Aaa da, felicitari FCSB-istilor c-ati scos 1 punctisor chinuit, si felicitari pt al 4-lea meci consecutiv acasa fara victorie! Sa vina Sporting... zic!:D

Capitanu.Burcea
13th August 2017, 08:06
Punct mincinos, jepcarit, slinos, care demonstreaza cum se va juca si acest campionat la varf, intre echipa poporului si cea a bursucului libidinos. L-au argasit bine pe Cojocaru, dar fiind atat de tolotampiti, abia au reusit si egalul asta mizerabil. Uite ca bizonul pe care il mistocareau toti pulifricii cand era la Dinamo, a devenit chiar bun in comparatie cu Alivenci si ceilalti tolomaci pe care ii ridica in slavi toti fraierii. Fara bizon, chivulete, blatistul balegar, cojocaru si cati vor mai urma, popo-renii nu fac baremul la retrogradare.

Sevilla86
13th August 2017, 11:50
Dar iluzia FCSB sau Steaua facuta de Ceausescu ma enerveaza cand unii ca voi cred ca sunt legitimi

Cam care ar fi diferenta dintre Steaua si Dinamo din acest punct de vedere?


Eu nu vreau sa bat Steaua. Vreau ca Steaua sa joace la nivelul ei adevarat. Si sa inchida gura casca unii care ne "uimesc" cu nivelul fotbalistic al acestui club minunat. :cool:

Bre, pentru noi sa ajungem in grupele CL este o performanta, la nivelul nostru. Pentru voi, o semifinala de CL ar fi doar un pas inainte.
Eu cand laud Steaua, o laud asa la nivel de Liga 1 sau play-off de CL.


Pai am avut 11 meciuri, tre 11 meciuri sa maresti o cota pe Zverev de la 1.45 la 1.65, am pus 340 de lei pe biletu ala, ar fi fost 2400 daca nu m-ar fi futut Chelsea la 1X!:))

In 11 meciuri ai toate sansele sa prinzi o surpriza. Alege-ti cinci cote de 1.5 si aia e, joci sistem 4, 5 din 5 si ai sanse mai mari. Daca te scoate una tot iti recuperezi suma pariata. Evita echipele care au jucat sau urmeaza sa joace meciuri importante in Europa, cum ar fi Steaua. Oricum, in general, evita sa pariezi in primele etape. Asteapta sa vezi forma echipelor, cum se prezinta.

Johnny D
13th August 2017, 12:55
Mersi de sfat, nu m-am gandit!:D


PS: Sa-l fut pe Cahill cu trenuletul sau sub limba!:ok:

Capitanu.Burcea
13th August 2017, 17:42
4,5/5 sunt 6 combinatii. La 100 bagati ai 16.6 pe combinatie. Daca iti ies 4, ai o varianta corecta, adica 16.6 :))) Deci, iesi in pierdere cacalau. Minus taxa de 5% fraer, ca Ionut joaca la agentie offline, probabil mai iei o pla. Io nu stiu cum calculati voi n luate cate k astea, de nu ies asa din joben, ca penalty-urile lui gaman.

Johnny D
13th August 2017, 17:48
Am jucat si combinat dar nu se merita, tre sa pui minim 8 meciuri cu cote peste 1.5 si maxim o pierzare, sau 8-10 meciuri cu cote peste 1.7 cu 2 pierzari. Faza e ca mereu o sa pierzi de la 2 meciuri in sus daca joci asa ceva, asa e de jucat doar de distractie, am prins o data asa niste banuti buni de tot, pusesem 12 meciuri si 9 din 12 si-am prins 10, pe 2 bilete de 9 lei am facut de 2 ori 6 milioane deci 12, dar ies extrem de rar astea si tre sa ai bulan cat incape. De fapt acolo am avut chiar ghinion ca nu mi-a iesit cea mai mica cota de pe bilet si al 2-lea meci care l-am pierdut a fost Medina Gariguez c-o bate pe Sorana Cirstea si iberica a avut cota 1.6 parca, a avut set si minge de 4-1! Daca ar fi castigat mingea aia ar fi castigat probabil si meciu 2-0 si eu as fi castigat 65 de milioane!:)) E prea loto asa, mai joc din cand in cand, dar doar cand am mult timp sa caut cote mai mari si relativ iesibile, cand sunt in concediu practic, adica aproape niciodata.:)) Pe biletu ala am avut cote mari, jumate erau peste 2, altfel nu se merita sa pui 9 din 12, trebuia sa pui 10 din 12 sa ti se merite la 10 meciuri iesite sa scoti ceva.

Capitanu.Burcea
13th August 2017, 18:13
La 1.80-1.90 poti sa arunci in scarba acolo un milion. La 4/5 din schema de mai sus ai castig 80 de lei, deci iesi oricum in pierdere :P Minus taxa, mai pierzi inca 10 lei. Macar nu-i pierzi pe toti, e bine :D

Sevilla86
13th August 2017, 20:01
Te ia durerea de cap cand se apuca astia de matematica. Bah, voi sunteti batuti in cap?

Daca pui 5 cote de 1,5 si prinzi 4 la sistem de 4, 5 din 5 castigi minim in jur de 80 de lei. Patru cote de 1,5 iti aduc o cota de 5. La 100 de lei miza ai 500 de lei, impartit la 6 combinatii.

Trebuie sa va desenez?


La 1.80-1.90 poti sa arunci in scarba acolo un milion. La 4/5 din schema de mai sus ai castig 80 de lei, deci iesi oricum in pierdere :P Minus taxa, mai pierzi inca 10 lei. Macar nu-i pierzi pe toti, e bine :D


Ce pla mea sistem ati jucat voi la viata voastra ca sa poti sa debitezi asemenea tampenie?
Daca prinzi 4 cote de 1.8 la sistemul 4, 5 din 5 aproape iti dublezi suma pariata.

Capitanu.Burcea
15th August 2017, 07:25
Era vorba de prima schema, in plm, de aia am zis schema de mai sus. I-ai spus sa joace o schema la care, cu conditia minima, nu isi scoate nici banii. Prind 4 meciuri din 5 si pierd si bani. Schema plii.