PDA

View Full Version : Etapa 5: Steaua - Poli Iasi 1-1



delaoltenia
7th August 2017, 00:07
09 August 2017, 21:45

Leo
7th August 2017, 11:46
Egal.

Sevilla86
9th August 2017, 21:46
Bate Steaua usor. Va fi bataie mare pe posturile de titulari si Steaua face transferuri in continuare. Astia ar face bine sa alerge mancand pamantu', altfel vor pierde locul din primul 11. Nu-i motivatia mai mare decat asta :D

Sevilla86
9th August 2017, 21:58
Eh, mimam si noi slabiciune ca sa pacalim pe Sporting, da' revenim mintenas :D

delaparis
9th August 2017, 22:08
Sporting e nimic fata de ce inseamna Iasi. Io zic sa nu va stresati cu infrangerea asta :D

Sevilla86
9th August 2017, 22:11
Daca te uiti la meci, ii cam calarim pe moldoveni. Nu au cum sa reziste.
Steaua se misca bine in atac, dupa cum am tot spus. Sper ca problemele din aparare sa fie rezolvate cu ultimele transferuri.

phife
9th August 2017, 22:24
asta e meci de sezon 2004-2005.

Sevilla86
9th August 2017, 22:29
asta e meci de sezon 2004-2005.

Deci la anu' jucam semifinala de EL? :D

Se desface greu Iasiul...il au si pe Platini :D

phife
9th August 2017, 22:31
cica si-a dublat csmsmmssms numaru de goluri date pe voi.

Sevilla86
9th August 2017, 22:32
Poate se dubleaza si alea primite. Lasa ca intra Bizonu'.

Sevilla86
9th August 2017, 23:08
Vreo trei penalty-uri meritate, unul acordat. Chivulete le-ar fi acordat pe toate, da' asta e.
Daca marcam repede si sunt astia fortati sa iasa la joc, le mai dam cateva.

delaparis
9th August 2017, 23:13
Voi cate goluri ati marcat pana acum de la inceput de campionat? Cate din penalty?
Intreb si eu asa sa vad ce sanse aveti cu portughezii aia ... care nu prea acorda ocazii de penalty in general :)

Sevilla86
9th August 2017, 23:18
Din 7 pana acum, doua sunt din penalty. Si ar mai fi alea 5 goluri din Europa.

Sevilla86
9th August 2017, 23:29
Siii... inca un penalty neacordat. Adevaru' e ca nici la handball nu s-ar fi dat, pai cum sa dai la fotbal?

Sevilla86
9th August 2017, 23:48
Steaua a aratat ca freza lu' Morais, lipsa mare de coeziune. Arbitraj incompetent, joc fragmentat si un adversar care a tras de timp inca din minutul 10. Chiar si cu acea lipsa de coeziune, Steaua ar fi trebuit sa castige usor, mai ales cu un arbitraj corect.

phife
9th August 2017, 23:55
morais e cel mai urat om de la televizor.
altfel, daca eram scouter la sporting ma lasam de meserie dupa meciu asta. imi dadeam demisia.

delaparis
10th August 2017, 00:06
Dupa meciul asta eu zic sa fim atenti la echipe mai amarate gen Sporting. Chiar pot produce surpriza sa castige in deplasare :D

Clau7_D
10th August 2017, 00:08
Concluzia dupa meci e simpla, iesenii au pierdut 2 puncte in seara asta :D

Johnny D
10th August 2017, 07:44
Bate Steaua usor.

Eh, mimam si noi slabiciune ca sa pacalim pe Sporting, da' revenim mintenas :D
Pai ori ne intelegem, ori nu ne mai intelegem! Dar sa nu ne neintelegem in posturi consecutive macar, zic.:D

morais e cel mai urat om de la televizor.
altfel, daca eram scouter la sporting ma lasam de meserie dupa meciu asta. imi dadeam demisia.
Sau raportai acasa ceva de genu: astia incearca sa ne dea teapa, au jucat cu echipa a 3-a, imposibil sa fie echipa lor a 2-a atat de slaba si sa joace baraj pt CL! Nu se poate!:))

Concluzia dupa meci e simpla, iesenii au pierdut 2 puncte in seara asta :D
Il asteptam pe Dubel sa confirme cu usurare aceasta axioma.:D
Cum sa scapi singur, singurel cu amaratu ala care sta pe centru portii, nici macar nu iese, si sa dai fix pe centrul portii!?:jerk:

Sevilla86
10th August 2017, 09:47
imposibil sa fie echipa lor a 2-a atat de slaba si sa joace baraj pt CL

Il cheama play-off, pentru astia care nu au treaba cu Europa.


Cum sa scapi singur, singurel cu amaratu ala care sta pe centru portii, nici macar nu iese, si sa dai fix pe centrul portii!?:jerk:

Cea mai mare ratare a meciului i-a apartinut lu' Gnohere, a ratat cu poarta goala.

Johnny D
10th August 2017, 10:17
Il cheama play-off, pentru astia care nu au treaba cu Europa.
Semantics.:rolleyes:

Cea mai mare ratare a meciului i-a apartinut lu' Gnohere, a ratat cu poarta goala.
Nup, pt ca n-a avut mingea sub control si timpi extrem de scurti de actiune, practic a dat din reflex pe cand ieseanu a avut timp berechet sa gandeasca unde s-o dea si a dat-o fix pe centru. Fara discutie d.p. meu d.v. mai mare a fost ocazia lui, mai mica valoarea decat a lu Gnohere, fara dubiu.

Duba
10th August 2017, 13:33
Din nou am fost dezavantajati de arbitraj. Din 3 penalty-uri clarisime sa ti se acorde doar unul, doar Stelei i se poate intampla. Mai mult, am ratat ca la balamuc, stelistii luandu-l la tinta pe croatul din poarta Iasului. Fara o aparare mai buna vom avea in continuare probleme, poate nu neaparat pt. ca luam gol destul de usor, ci pt. ca ratam extrem de mult, iar daca marchezi doar o data pe meci din 5-6 ocazii mari inseamna ca fundasii sa-ti securizeze poarta, ceea ce din pacate nu se intampla.

Johnny D
10th August 2017, 13:41
:)) Ati fost slabi meciul asta Dubel, oricum ai da-o.:P

Johnny D
10th August 2017, 14:01
Pana si Becali a fost indignat serios de jocul slab al FCSB-ului, dar totul e bine daca lui Dubel i-a placut.:sneaky::ok:

Utilizator
10th August 2017, 15:30
Fara o aparare mai buna vom avea in continuare probleme, poate nu neaparat pt. ca luam gol destul de usor, ci pt. ca ratam extrem de mult [...]

Asa este, bine sintetizat :)

Capitanu.Burcea
10th August 2017, 22:30
Ce mielusei au devenit metropolitanii, ti se umple cocaru' de lacrimi cand vezi asa echipa nacajita! O sa cumpere nea gigi si acuratete, ca asta e calitatea lui cea mai mare: cumpara toate rahaturile pana ajunge la ce-i trebuie. Stati linistiti pe rogojinile voastre ca vine.

Punct nemeritat pentru fc hollywood zabrauti, plecat din nou cu chilotul in varful batului pe la oficioasele aservite mizeriei ghenciste. Iasi e una dintre putinele echipe care nu sta drepti in fata mizeriei, spre deosebire de mult mai titratii frati austrieci care s-au vandut prin toate orificiile varlavului mimi stoica.

Johnny D
11th August 2017, 07:52
(...)iar daca marchezi doar o data pe meci din 5-6 ocazii mari inseamna ca fundasii sa-ti securizeze poarta, ceea ce din pacate nu se intampla.

Trist.:(

Duba
11th August 2017, 16:44
:)) Ati fost slabi meciul asta Dubel, oricum ai da-o.:P

Colivare, asa slabi cum spui tu că am fost, s™i de data aceasta cifrele sunt în favoarea noastră - posesie, ocazii, s™uturi, dar mai ales încă două penalty-uri neacordate. Noi însă nu urlăm asa cum o face fosta echipă a securitătii comuniste, nici nu prea avem cum, presa nefiind unul din atuuri, asa cum este pt. fosta echipă a lui ginerelui lui Dincă teleagă.